Plugins - Download Manager - Stable (latest release) - en to ja_JP translation catalogue (453 entries)

en: Message for Blocked IPs
ja_JP: ブロックしたIPアドレスへのメッセージ

en: Invalid request!
ja_JP: 不正なリクエストです。

en: Shortcode
ja_JP: ショートコード

en: Close
ja_JP: 閉じる

en: Copy
ja_JP: コピー

en: Duplicate
ja_JP: 複製

en: Go
ja_JP: 実行

en: Create new page
ja_JP: 新規ページを作成

en: Embed Package
ja_JP: 埋め込みパッケージ

en: Go To Page
ja_JP: ページへ移動

en: Sample Package
ja_JP: サンプルパッケージ

en: Browser
ja_JP: ブラウザー

en: Filter
ja_JP: 絞り込み

en: From Date
ja_JP: 開始日

en: Packages
ja_JP: パッケージ

en: Reset
ja_JP: リセット

en: To Date
ja_JP: 終了日

en: User
ja_JP: ユーザー

en: Users
ja_JP: ユーザー

en: User Login ID
ja_JP: ユーザー ID

en: Your Email Address
ja_JP: メールアドレス

en: Your First Name
ja_JP: あなたの名前

en: Your Last Name
ja_JP: あなたの姓

en: Search...
ja_JP: 検索…

en: Access Denied
ja_JP: アクセス拒否

en: I Agree With Terms and Conditions
ja_JP: 利用規約に同意する

en: Hide
ja_JP: 非表示

en: Order:
ja_JP: 順序:

en: Descending
ja_JP: 降順

en: Ascending
ja_JP: 昇順

en: Show
ja_JP: 表示

en: Order By:
ja_JP: 並び順:

en: Do Not Apply
ja_JP: 適用しない

en: Items Per Page:
ja_JP: 1ページごとの項目数:

en: Login ID
ja_JP: ログイン ID

en: Apply Filter
ja_JP: フィルターを適用

en: Category Page Template
ja_JP: カテゴリーページテンプレート

en: Signup Error:
ja_JP: 登録エラー:

en: Every 6 hours
ja_JP: 6時間ごと

en: Use Link Template
ja_JP: リンクテンプレートを使用

en: Use Global
ja_JP: グローバルを使用

en: Views
ja_JP: 表示回数

en: Number of Columns
ja_JP: 列数

en: Password reset link sent to your email.
ja_JP: パスワード再設定用のリンクを送ります。

en: Search Keyword...
ja_JP: 検索キーワード...

en: Toolbar:
ja_JP: ツールバー:

en: Email
ja_JP: メール

en: First name
ja_JP: 名

en: Last name
ja_JP: 姓

en: Number of tags to show:
ja_JP: 表示するタグの数:

en: Top Level Only
ja_JP: トップレベルのみ

en: Style:
ja_JP: スタイル:

en: Parent:
ja_JP: 親:

en: Search Result Page
ja_JP: 検索結果ページ

en: Embed Download Options
ja_JP: ダウンロードオプションを埋め込む

en: Package Size
ja_JP: パッケージサイズ

en: Show all
ja_JP: すべて表示

en: Show subcategories only
ja_JP: サブカテゴリーのみ表示

en: Enable modal login form
ja_JP: モーダルログインフォームを有効化

en: On Category Page:
ja_JP: カテゴリーページ上:

en: Note: Create a page with short-code <code>[wpdm_search_result]</code> and select that page as search redult page
ja_JP: 注: ショートコード <code>[wpdm_search_result]</code> を含むページを作成し、そのページを検索結果ページとして選択してください

en: Show QR Code
ja_JP: QR コードを表示

en: On Single Download Page
ja_JP: 個別ダウンロードページ上

en: Show packages from current package category
ja_JP: 現在のパッケージカテゴリーからパッケージを表示

en: Hide widget when no category
ja_JP: カテゴリーがない場合ウィジェットを非表示

en: Sub Title:
ja_JP: サブタイトル:

en: Server File Picker
ja_JP: サーバーファイルピッカー

en: Asset Manager Picker
ja_JP: アセットマネージャピッカー

en: This file is protected
ja_JP: このファイルは保護されています

en: Protect this file
ja_JP: このファイルを保護

en: This file is not protected.
ja_JP: このファイルは保護されていません。

en: Checking status...
ja_JP: ステータスを確認中…

en: <b>Error:</b> Wrong Password! Try Again.
ja_JP: <b>エラー:</b> パスワードが間違っています。もう一度お試しください。

en: Select from server
ja_JP: サーバーから選択

en: Select from media library
ja_JP: メディアライブラリから選択

en: Payment Settings
ja_JP: 支払い設定

en: Profile Header Text Color
ja_JP: プロフィールのヘッダーテキストカラー

en: Public Profile Info
ja_JP: 公開プロフィール情報

en: My Favourites
ja_JP: お気に入り

en: Insert Password(s)
ja_JP: パスワードを挿入

en: Capital Letters
ja_JP: 大文字

en: Small Letters
ja_JP: 小文字

en: Short Intro
ja_JP: 短い紹介文

en: Special Chars
ja_JP: 特殊文字

en: Numbers
ja_JP: 数字

en: Valid Chars:
ja_JP: 有効な文字:

en: Remove
ja_JP: 削除

en: Banner URL
ja_JP: バナー URL

en: PayPal Email
ja_JP: PayPal メールアドレス

en: Total Files
ja_JP: 合計ファイル

en: Attached Files
ja_JP: 添付ファイル

en: Package Info
ja_JP: パッケージ情報

en: Description
ja_JP: 説明

en: File Count
ja_JP: ファイル数

en: Stock
ja_JP: 在庫

en: Version
ja_JP: バージョン

en: Or connect using your social account
ja_JP: または、ソーシャルアカウントを使用して接続する

en: Password Update Failed
ja_JP: パスワードの更新に失敗しました

en: Buy Now
ja_JP: 今すぐ購入

en: File Type
ja_JP: ファイル形式

en: Invalid email address!
ja_JP: 無効なメールアドレス。

en: Invalid CAPTCHA!
ja_JP: 無効な CAPTCHA。

en: Unzipped successfully.
ja_JP: 正常に解凍されました。

en: Error! Invalid Destination Path.
ja_JP: エラー。無効な宛先パス。

en: Error! Couldn't open the zip file.
ja_JP: エラー。Zip ファイルを開けませんでした。

en: Please activate "zlib" in your server to perform zip operations
ja_JP: zip 操作を実行するには、サーバーで "zlib" を有効化してください

en: Select Files
ja_JP: ファイルを選択

en: Copy Shortcode
ja_JP: ショートコードをコピー

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ja_JP: または

en: Digital Asset Manager
ja_JP: デジタルアセットマネージャー

en: Upload File
ja_JP: ファイルをアップロード

en: New Folder
ja_JP: 新しいフォルダ

en: File copied successfully
ja_JP: ファイルが正常にコピーされました

en: File moved successfully
ja_JP: ファイルが正常に移動されました

en: Invalid destination path
ja_JP: 無効な宛先パス

en: Invalid source path
ja_JP: 無効なソースパス

en: Asset Manager
ja_JP: アセットマネージャー

note: Description of the plugin
en: Manage, Protect and Track file downloads, and sell digital products from your WordPress site. A complete digital asset management solution.
ja_JP: ファイルのダウンロードを管理、保護、追跡し、WordPressサイトからデジタル製品を販売します。完全なデジタルアセットの管理ソリューションです。

en: Download link is expired! Go back and Refresh the page to regenerate download link
ja_JP: ダウンロードリンクの有効期限が切れています。前に戻り、ページを更新してダウンロードリンクを再生成してください

en: Error! Unauthorized Access.
ja_JP: エラー。不正アクセスです。

en: Error! Unauthorized Path.
ja_JP: エラー。不正なパス。

en: Asset not found!
ja_JP: アセットが見つかりません。

en: Authorized Users:
ja_JP: 許可されたユーザー:

en: Drop files here
ja_JP: ここにファイルをドロップ

en: Authorized User Groups:
ja_JP: 承認済みユーザーグループ:

en: Account
ja_JP: アカウント

en: Re-type New Password:
ja_JP: 新しいパスワードを再入力

en: New Password:
ja_JP: 新しいパスワード:

en: Username:
ja_JP: ユーザー名:

en: Display name:
ja_JP: 表示名

en: Home
ja_JP: ホーム

en: Error! Session Expired. Try refreshing page.
ja_JP: エラー。セッションの有効期限が切れました。ページを更新してみてください。

en: Welcome
ja_JP: ようこそ

en: LOGIN FAILED!
ja_JP: ログイン失敗

en: DONE!
ja_JP: 完了

en: Please enter a new password
ja_JP: 新しいパスワードを入力してください

en: New Password
ja_JP: 新しいパスワード

en: Please check your inbox.
ja_JP: 受信箱を確認してください。

en: Register Now
ja_JP: 登録する

en: Username or Email
ja_JP: ユーザー名またはメールアドレス

en: Reset Password
ja_JP: パスワードをリセット

en: Lost Password?
ja_JP: パスワードを紛失した場合

en: Update Password
ja_JP: パスワードを更新

en: Password Updated
ja_JP: パスワードが更新されました

en: Session Expired! Please try again.
ja_JP: 有効期限が切れています。もう一度お試しください。

en: MAIL SENT!
ja_JP: メールを送信しました。

en: Confirm password value must be same as the new password
ja_JP: 確認パスワードの値は新しいパスワードと同じである必要があります

en: Account not found.
ja_JP: アカウントが見つかりません。

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ja_JP: ユーザー名またはメールアドレスを入力してください。新しいパスワードを作成するためのリンクをメールでお送りします。

en: Border Radius
ja_JP: 枠線の丸み

en: Shortcode Page
ja_JP: Shortcode ページ

en: Details Page
ja_JP: 詳細ページ

en: Download Button
ja_JP: ダウンロードボタン

en: Danger:
ja_JP: 警告:

en: Success:
ja_JP: 成功:

en: Info:
ja_JP: 情報:

en: Secondary:
ja_JP: セカンダリ:

en: Primary:
ja_JP: プライマリ:

en: Colors
ja_JP: 色

en: Warning:
ja_JP: 警告:

en: Your account has been created successfully and login info sent to your mail address.
ja_JP: アカウントが正常に作成され、ログイン情報がメールアドレスに送信されました。

en: Your account has been created successfully.
ja_JP: アカウントを作成しました。

en: Something is Wrong! Please refresh the page and try again
ja_JP: エラーが発生しました。ページを再読み込みして、もう一度お試しください

en: Template ID
ja_JP: テンプレート ID

en: Emails
ja_JP: メール

en: Email Template
ja_JP: メールテンプレート

en: Logo URL
ja_JP: ロゴ URL

en: Footer Text
ja_JP: フッターテキスト

en: Message
ja_JP: メッセージ

en: Preview
ja_JP: プレビュー

en: Email Templates
ja_JP: メールテンプレート

en: Page Templates
ja_JP: ページテンプレート

en: Link Templates
ja_JP: リンクテンプレート

en: Templates
ja_JP: テンプレート

en: SELECT IMAGE
ja_JP: 画像を選択

en: Select Image
ja_JP: 画像を選択

en: This is a preview, original template color scheme may look little different, but structure will be same
ja_JP: これはプレビューです。元のテンプレートの配色は少し異なるように見えますが、構造は同じです

en: Template Preview
ja_JP: テンプレートプレビュー

en: Edit
ja_JP: 編集

en: Export All
ja_JP: すべてエクスポート

en: Template Name
ja_JP: テンプレート名

en: From Email
ja_JP: 送信元メールアドレス

en: Recipient's Email
ja_JP: 受信者のメールアドレス

en: Subscribers
ja_JP: 購読者

en: Template Variables
ja_JP: テンプレート変数

en: Email Subject
ja_JP: メールの件名

en: Edit User
ja_JP: ユーザーを編集

en: Actions
ja_JP: 操作

en: Save Changes
ja_JP: 変更を保存

en: Saving...
ja_JP: 保存中…

en: From Name
ja_JP: フォーム名

en: Facebook Page URL
ja_JP: Facebook ページ URL

en: Email:
ja_JP: メール:

en: [ %s ] New User Registration
ja_JP: [%s] 新規ユーザー登録

en: Youtube Profile URL
ja_JP: YouTube プロフィール URL

en: Banner/Background Image URL
ja_JP: バナー/背景画像の URL

en: Editing: %s
ja_JP: 編集中: %s

en: New user registration on your site WordPress Download Manager:
ja_JP: サイトのダウンロードマネージャー上での新規ユーザー登録:

en: Templates &lsaquo; Download Manager
ja_JP: テンプレート &lsaquo; ダウンロードマネジャー

en: No package found! Please create at least 1 package to see template preview
ja_JP: パッケージが見つかりません。テンプレートのプレビューを表示するには、最低1つのパッケージを作成してください

en: Twitter Profile URL
ja_JP: Twitter プロフィール URL

en: Google Font
ja_JP: Googleフォント

en: Don't have an account yet?
ja_JP: アカウントをまだお持ちではありませんか ?

en: Already have an account?
ja_JP: すでにアカウントをお持ちですか ?

en: Security token is expired! Refresh the page and try again.
ja_JP: セキュリティトークンの有効期限が切れています。ページを再読み込みして、もう一度お試しください。

en: Select Category Image
ja_JP: カテゴリー画像を選択

en: Privacy Settings
ja_JP: プライバシー設定

en: Cache & Stats
ja_JP: キャッシュと統計

en: Delete All Stats Data
ja_JP: すべての統計データを削除

en: If any user is deleted or close his/her own account, delete their download history too
ja_JP: ユーザーが削除された場合、またはアカウントをユーザー自ら削除した場合は、ダウンロード履歴も削除します

en: Privacy Settings Saved Successfully
ja_JP: プライバシー設定が正常に保存されました

en: Delete download history when users close accounts
ja_JP: ユーザーがアカウントを削除したときにダウンロード履歴を削除する

en: Do not store visitor's IP
ja_JP: 訪問者の IP を保存しない

en: Check this option if you do not want to store visitors IPs
ja_JP: 訪問者の IP を保存しない場合は、このオプションにチェックをしてください

en: Category Image:
ja_JP: カテゴリー画像:

en: Image URL
ja_JP: 画像 URL

en: ERROR!
ja_JP: エラー

en: Logging In...
ja_JP: ログイン中...

en: Buy
ja_JP: 購入

en: DOWNLOAD ERROR:
ja_JP: ダウンロードエラー:

en: Stock Limit Reached
ja_JP: ストックの上限に達しました

en: Limit Over!
ja_JP: 制限オーバー。

en: file(s)
ja_JP: ファイル

en: views
ja_JP: 表示数

en: view
ja_JP: 表示数

en: Chunk Upload
ja_JP: 分割アップロード

en: Chunk Size
ja_JP: 分割サイズ

en: Check the option if you want to enable chunk upload to override http upload limits
ja_JP: http アップロード制限を下記条件で上書きする場合はこのオプションをチェックしてください

en: Export History
ja_JP: 履歴のエクスポート

en: Welcome to %s
ja_JP: %s へようこそ

en: Loading
ja_JP: 読み込み中

en: Download [#package_name#]
ja_JP: [#package_name#] をダウンロード

en: Search Package
ja_JP: パッケージを検索

en: User Signup Notification
ja_JP: ユーザー登録通知

en: Sample Package Name
ja_JP: サンプルパッケージ名

en: Search Result For
ja_JP: 検索結果:

en: Blocked IPs
ja_JP: ブロックされた IP

en: One IP per line
ja_JP: 1行に1つのIPアドレスを記入

en: List IP Addresses to blacklist. One IP per line ( Ex: IPv4 - 192.168.23.12 or 192.168.23.1/24 or 192.168.23.* , IPv6 - 2a01:8760:2:3001::1 or 2620:112:3000::/44 )
ja_JP: ブロックリスト一覧。1行に1つのIPアドレスを記入(例: IPv4 - 192.168.23.12 or 192.168.23.1/24 or 192.168.23.* , IPv6 - 2a01:8760:2:3001::1 or 2620:112:3000::/44 )

en: Delete Current File
ja_JP: 選択中のファイルを削除

en: Invalid File Type!
ja_JP: 無効なファイルタイプです

en: Unauthorized Access!
ja_JP: 認証されていないアクセスです

en: No file uploaded yet!
ja_JP: まだファイルをアップロードしていません。

en: Search
ja_JP: 検索

en: Login
ja_JP: ログイン

en: download
ja_JP: ダウンロード

en: downloads
ja_JP: ダウンロード

en: Title
ja_JP: タイトル

en: All
ja_JP: すべて

en: Username
ja_JP: ユーザー名

en: Style
ja_JP: スタイル

en: Download Link
ja_JP: ダウンロードリンク

en: Categories
ja_JP: カテゴリー

en: Category
ja_JP: カテゴリー

en: Disabled
ja_JP: 無効

en: Download
ja_JP: ダウンロード

en: Downloads
ja_JP: ダウンロード

en: Logout
ja_JP: ログアウト

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Price
ja_JP: 金額

en: Settings
ja_JP: 設定

en: Submit
ja_JP: 送信

en: Icon
ja_JP: アイコン

en: File
ja_JP: ファイル

en: Enabled
ja_JP: 有効

en: History
ja_JP: 履歴

en: Confirm Password
ja_JP: パスワード確認

en: Version:
ja_JP: バージョン:

en: Profile
ja_JP: プロフィール

en: Order
ja_JP: 順序

en: Desc
ja_JP: 降順

en: Asc
ja_JP: 昇順

en: Select Options
ja_JP: オプションを選択

en: File Size
ja_JP: ファイルサイズ

en: Update Date
ja_JP: 更新日

en: Size
ja_JP: サイズ

en: Edit Profile
ja_JP: プロフィールを編集

en: Download:
ja_JP: ダウンロード:

en: Update Category
ja_JP: カテゴリーを更新

en: Parent Category
ja_JP: 親カテゴリー

en: Search Categories
ja_JP: カテゴリーを検索

en: No File Found
ja_JP: ファイルがありません

en: Search Files
ja_JP: ファイルを検索

en: View File
ja_JP: ファイルを表示

en: All Files
ja_JP: すべてのファイル

en: New File
ja_JP: 新しいファイル

en: Edit File
ja_JP: ファイルを編集

en: Add New
ja_JP: 新規追加

en: Save Settings
ja_JP: 設定を保存

en: Dashboard Page
ja_JP: ダッシュボードページ

en: Register Page
ja_JP: 登録ページ

en: Login Page
ja_JP: ログインページ

en: Download Speed:
ja_JP: ダウンロード速度:

en: File Download
ja_JP: ファイルダウンロード

en: Sanitize Filename
ja_JP: ファイル名のサニタイズ

en: Messages
ja_JP: メッセージ

en: Icons
ja_JP: アイコン

en: Icon URL
ja_JP: アイコン URL

en: Add-Ons
ja_JP: アドオン

en: Attach File
ja_JP: 添付ファイル

en: Package Settings
ja_JP: パッケージ設定

en: Access:
ja_JP: アクセス:

en: Wrong Password!
ja_JP: パスワードに間違いがあります。

en: Generated Passwords
ja_JP: 生成されたパスワード

en: No Packages Found
ja_JP: パッケージが見つかりません

en: Today's Download
ja_JP: 今日のダウンロード

en: User Level
ja_JP: ユーザーレベル

en: activate to sort column descending
ja_JP: 降順に並び替えを有効にする

en: activate to sort column ascending
ja_JP: 昇順に並び替えを有効にする

en: Last
ja_JP: 姓

en: First
ja_JP: 名

en: Basic Profile
ja_JP: 基本情報

en: Tabular View
ja_JP: テーブル表示

en: Download Count
ja_JP: ダウンロード回数

en: Publish Date
ja_JP: 公開日

en: Number of packages to show:
ja_JP: 表示するパッケージ数:

en: User registration is disabled
ja_JP: ユーザー登録は無効です

en: Enter Password
ja_JP: パスワードを入力

en: Enter Correct Password to Download
ja_JP: ダウンロードするには、正しいパスワードを入力してください

en: Terms and Conditions
ja_JP: 利用規約

en: Download will be available from
ja_JP: こちらからダウンロードできるようになります

en: Download was expired on
ja_JP: ダウンロードは有効期限切れです

en: No Files found in Trash
ja_JP: ゴミ箱にファイルは見つかりませんでした

en: Download History
ja_JP: ダウンロード履歴

en: Download Time
ja_JP: ダウンロード時間

en: Registration is disabled!
ja_JP: 登録を受け付けていません。

en: Success! Redirecting...
ja_JP: 成功しました。転送しています...

en: You are already logged in.
ja_JP: ログイン済みです。

en: Last 5 Downloads
ja_JP: 最新5件のダウンロード

en: Total Views
ja_JP: 合計表示回数

en: Total Downloads
ja_JP: 合計ダウンロード回数

en: Username is Empty!
ja_JP: ユーザー名が空白です。

en: Error: User registration is disabled!
ja_JP: エラー: ユーザー登録は無効です

en: Add-Ons &lsaquo; Download Manager
ja_JP: アドオン &lsaquo; Download Manager

en: Password usages limit exceeded
ja_JP: パスワードの使用制限が過ぎました

en: Fields to Show:
ja_JP: 表示するフィールド:

en: Create Date
ja_JP: 投稿日

en: Enable Captcha Lock
ja_JP: キャプチャロックを有効にする

en: Please configure reCAPTCHA
ja_JP: reCAPTCHAを設定してください

en: Lock Options
ja_JP: ロックオプション

en: Enable Password Lock
ja_JP: パスワードロックを有効にする

en: Must Agree with Terms
ja_JP: 条件の同意を必須にする

en: Terms Title:
ja_JP: 条件の見出し:

en: Terms and Conditions:
ja_JP: 条件と規約:

en: Terms Checkbox Label:
ja_JP: チェックボックスのラベル:

en: Stock&nbsp;Limit:
ja_JP: ダウンロードの制限回数:

en: View&nbsp;Count:
ja_JP: 閲覧数:

en: Download&nbsp;Count:
ja_JP: ダウンロード数:

en: Allow Access:
ja_JP: アクセス許可:

en: Who should be able to download?
ja_JP: ダウンロードを許可する権限グループを選択してください

en: Settings &lsaquo; Download Manager
ja_JP: 設定 &lsaquo; Download Manager

en: Reset Base Dir
ja_JP: 初期状態に戻す

en: File Browser Access:
ja_JP: ファイルブラウザーのアクセス権:

en: Check the option if you want to sanitize uploaded file names to remove illegal chars
ja_JP: アップロードするファイル名をサニタイズする場合はこのオプションをチェックしてください

en: Display _MENU_ downloads per page
ja_JP: 1ページあたりの表示数: _MENU_ 件

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ downloads
ja_JP: _START_ ～ _END_ (全 _TOTAL_ 件中)

en: Nothing _START_ to - sorry
ja_JP: 該当のファイルは見つかりません

en: (filtered from _MAX_ total downloads)
ja_JP: (全 _MAX_ 件)

en: Drop file here
ja_JP: ここにファイルをドロップ

en: Username already exists.
ja_JP: ユーザー名は既に存在します。

en: You don't have permission to download this file
ja_JP: このファイルのダウンロードの権限がありません

en: Upload Settings
ja_JP: アップロード設定

en: Title:
ja_JP: タイトル:

en: Remember Me
ja_JP: ログイン状態を保存する

en: Next
ja_JP: 次

en: Loading...
ja_JP: 読み込み中…

en: Forgot Password?
ja_JP: パスワードを忘れた場合

en: Action
ja_JP: 操作

en: Last Updated
ja_JP: 最終更新日時

en: Previous
ja_JP: 前

en: Allowed Files
ja_JP: アップロードできるファイル

en: Parent Category:
ja_JP: 親カテゴリー:

en: Add New Category
ja_JP: 新規カテゴリーを追加

en: New Category Name
ja_JP: 新規カテゴリー名

en: All Categories
ja_JP: カテゴリー一覧

en: Please Wait...
ja_JP: しばらくお待ちください…

en: Select File
ja_JP: ファイルを選択

en: Processing...
ja_JP: 処理中…

en: Order By
ja_JP: 並び順

en: reCAPTCHA Secret Key
ja_JP: reCAPTCHA シークレットキー

en: reCAPTCHA Site Key
ja_JP: reCAPTCHA サイトキー

en: Are you sure?
ja_JP: 本当に実行しますか ?

en: None Selected
ja_JP: 何も選択されていません

en: Search:
ja_JP: 検索:

en: Misc Settings
ja_JP: その他の設定

en: Select Category:
ja_JP: カテゴリーを選択:

en: View Count
ja_JP: ビュー数

en: Package Name
ja_JP: ご利用プラン

en: No downloads available
ja_JP: 利用可能なダウンロードはありません

en: All Visitors
ja_JP: すべての訪問者

en: ID missing!
ja_JP: ID がありません。

en: Link Label:
ja_JP: リンクラベル:

en: Users will be asked for reCAPTCHA verification before download.
ja_JP: ユーザーはダウンロード前に reCAPTCHA の確認を求められます。

en: Master Key
ja_JP: マスターキー

[ctx: Uploader: Drop file here - or - Select File]
en: or
ja_JP: または

en: Captcha Verification Failed!
ja_JP: キャプチャ認証に失敗しました。

en: <div class="w3eden"><div class="text-danger"><i class="fa fa-check-circle"></i> Removed!</div></div>
ja_JP: <div class="w3eden"><div class="text-danger"><i class="fa fa-check-circle"></i> 削除しました。</div></div>

en: Verify CAPTCHA to Download
ja_JP: ダウンロードするには CAPTCHA 認証を行ってください

en: Who will have access to server file browser
ja_JP: サーバーファイルブラウザーにアクセスできるユーザー

en: Output Buffering
ja_JP: 出力バッファ

en: Recommended Downloads
ja_JP: おすすめダウンロード

en: Email already exist!
ja_JP: メールアドレスがすでに存在します。

en: Add New File
ja_JP: 新規ファイルを追加

en: Edit Category
ja_JP: カテゴリーを編集

en: Password:
ja_JP: パスワード:

en: Disable Style & Script
ja_JP: スタイルとスクリプトを無効化

en: Link Template:
ja_JP: リンクテンプレート:

en: No File Attached!
ja_JP: ファイルが添付されていません。

en: Number of chars for each password:
ja_JP: 各パスワードの文字数:

en: Number of passwords:
ja_JP: パスワード数:

en: Open in Browser
ja_JP: ブラウザーで開く

en: Page Template:
ja_JP: ページテンプレート:

en: This key can be used for direct download
ja_JP: このキーで直接ダウンロードできます

en: WPDM Affiliate ID:
ja_JP: WPDM アフィリエイト ID:

en: You can use one or more of following methods to lock your package download:
ja_JP: 以下の方法の1つまたは複数を使用して、ホワイトペーパーのダウンロードをロックできます:

en: attached file is missing/deleted
ja_JP: 添付ファイル紛失/削除

en: Download Error
ja_JP: ダウンロードエラー

en: Select category
ja_JP: カテゴリー選択

en: Browse
ja_JP: 参照

en: [%s] Update Available
ja_JP: [%s] 利用可能な更新があります

en: Sorry! File not found!
ja_JP: ファイルが見つかりません。

en: Direct download:
ja_JP: 直接ダウンロード:

en: Attach selected files
ja_JP: 選択したファイルを添付

en: Stats &lsaquo; Download Manager
ja_JP: 統計情報 &lsaquo; Download Manager

en: Keep empty if you don't want to change old password
ja_JP: 古いパスワードを変更したくない場合は、空のままにしてください

en: Value
ja_JP: 値

en: User Dashboard
ja_JP: ユーザーダッシュボード

en: Update Tag
ja_JP: タグを更新

en: Update Link
ja_JP: リンクを更新

en: Try Again
ja_JP: もう一度お試しください

en: Tags
ja_JP: タグ

en: Tag
ja_JP: タグ

en: Support Forum
ja_JP: サポートフォーラム

en: Status
ja_JP: ステータス

en: Share
ja_JP: シェア

en: Search Media
ja_JP: メディアを検索

en: Save all changes
ja_JP: すべての変更を保存

en: Public
ja_JP: 公開

en: Password Strength
ja_JP: パスワード強度

en: password
ja_JP: パスワード

en: New Tag Name
ja_JP: 新規タグ名

en: My Account
ja_JP: アカウント

en: Generate Password
ja_JP: パスワードを生成

en: Export
ja_JP: エクスポート

en: Error
ja_JP: エラー

en: Edit Tag
ja_JP: タグを編集

en: Docs
ja_JP: ドキュメンテーション

en: Delete
ja_JP: 削除

en: Count
ja_JP: カウント

en: Changelog
ja_JP: 変更履歴

en: All Types
ja_JP: すべてのタイプ

en: All Tags
ja_JP: すべてのタグ

en: Add New Tag
ja_JP: 新規タグを追加
