Plugins - Ultimate Member – User Profile, Registration, Login, Member Directory, - en to el_GR translation catalogue (1362 entries)

en:  stars
el_GR:  αστέρια

en:  users...
el_GR:  χρήστες...

en: %s - Upgrade Process
el_GR: %s - Διαδικασία αναβάθμισης

en: %s - wrong conditions.
el_GR: %s - λάθος συνθήκες.

en: %s Tab
el_GR: Καρτέλα %s

en: %s ago
el_GR: %s πριν

en: %s comments
el_GR: %s σχόλια

en: %s does not send any user data outside of your site by default.
el_GR: Το %s δεν στέλνει δεδομένα χρήστη εκτός της ιστοσελίδας από προεπιλογή.

en: %s hr | %s hrs
el_GR[0]: %s ώρα
el_GR[1]: %s ώρες

en: %s is a major update, and we highly recommend creating a full backup of your site before updating.
el_GR: %s είναι μια σημαντική ενημέρωση και σας συνιστούμε ιδιαίτερα να δημιουργήσετε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας της ιστοσελίδας σας πριν από την ενημέρωση.

en: %s is required
el_GR: %s απαιτείται

en: %s is required.
el_GR: Το %s απαιτείται.

en: %s min | %s mins
el_GR[0]: %s λεπτό
el_GR[1]: %s λεπτά

en: %s needs to create several pages (User Profiles, Account, Registration, Login, Password Reset, Logout, Member Directory) to function correctly.
el_GR: %s χρειάζεται να δημιουργήσει διάφορες σελίδες (Προφίλ Χρήστη, Λογαριασμό, Εγγραφή, Σύνδεση, Αλλαγή κωδικού, Αποσύνδεση, Λίστα Μελών) για να λειτουργεί σωστά.

en: %s page
el_GR: %s σελίδα

en: %s provides you with forms for user registration, login and profiles.
el_GR: Το %s σας προσφέρει φόρμες για εγγραφή χρηστών, σύνδεση και προφίλ.

en: %s year old
el_GR: %s χρονών

en: %s years old
el_GR: %s ετών

en: &mdash; No role for Ultimate Member &mdash;
el_GR: &mdash; Δεν υπάρχει ρόλος για το Ultimate Member &mdash;

en: ( 12-hr format )
el_GR: ( μορφή 12 ωρών )

en: ( 24-hr format )
el_GR: ( 24ωρη μορφή )

en: (empty)
el_GR: (Άδειο)

en: (no title)
el_GR: (δίχως τίτλο)

en: 1 comment
el_GR: 1 σχόλιο

en: 1.0 version
el_GR: Έκδοση 1.0

en: 10 stars rating system
el_GR: Σύστημα αξιολόγησης 10 αστεριών

en: 2.0 version
el_GR: Έκδοση 2.0

en: 404 ( File Not Found response )
el_GR: 404 (Απάντηση ότι δεν βρέθηκε το αρχείο)

en: 5  stars rating system
el_GR: Σύστημα αξιολόγησης 5 αστέρων

en: <strong>Age:</strong>&nbsp;{min_range} - {max_range} years old
el_GR: <strong>Ηλικία:</strong>&nbsp;{min_range} - {max_range} χρονών

en: A logged out user will be redirected to this url If he is not permitted to access the site
el_GR: Ένας αποσυνδεδεμένος χρήστης θα  ανακατευθυνθεί σε αυτό το url, εάν δεν του επιτρέπεται να αποκτήσει πρόσβαση στην τοποθεσία

en: A meta key is required to store the entered info in this field in the database. The meta key should be unique to this field and be written in lowercase with an underscore ( _ ) separating words e.g country_list or job_title
el_GR: Απαιτείται ένα μετα-κλειδί για την αποθήκευση των καταχωρημένων πληροφοριών αυτού του πεδίου στη βάση δεδομένων. Το μετα-κλειδί πρέπει να είναι μοναδικό σε αυτό το πεδίο και γραμμένο με πεζά γράμματα με την κάτω παύλα (_) να χωρίζει τις λέξεις. π.χ. country_list ή job_title

en: A theme or plugin compatibility issue
el_GR: Ένα ζήτημα συμβατότητας θέματος ή πρόσθετου

en: Abkhazian
el_GR: Αμπχαζιανό

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Access
el_GR: Πρόσβαση

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Account Activation Email
el_GR: Email Ενεργοποίησης Λογαριασμού

en: Account Approved Email
el_GR: E-mail Εγκεκριμένου Λογαριασμού

en: Account Deactivated Email
el_GR: E-mail Απενεργοποίησης Λογαριασμού

en: Account Deleted Email
el_GR: E-mail Διαγραφής Λογαριασμού

en: Account Deletion Custom Text
el_GR: Προσαρμοσμένο Κείμενο Διαγραφής Λογαριασμού

en: Account Deletion Notification
el_GR: Ειδοποίηση Διαγραφής Λογαριασμού

en: Account Needs Review Notification
el_GR: Ειδοποίηση Ανάγκης Αναθεώρησης Λογριασμού

en: Account Rejected Email
el_GR: E-mail Απόρριψης Λογαριασμού

en: Account Status
el_GR: Κατάσταση Λογαριασμού

en: Account Type
el_GR: Τύπος λογαριασμού

en: Account Updated Email
el_GR: Το email του λογαριασμού ενημερώθηκε

en: Account Welcome Email
el_GR: Email Χαιρετισμού Λογαριασμού

en: Action to be taken after account is deleted
el_GR: Ενέργεια που πρέπει να ληφθεί υπόψη μετά τη διαγραφή λογαριασμού

en: Action to be taken after login
el_GR: Ενέργειες που πρέπει να ληφθούν μετά την είσοδο

en: Action to be taken after logout
el_GR: Ενέργειες που πρέπει να ληφθούν μετά την αποσύνδεση

en: Action to be taken after registration
el_GR: Ενέργειες που πρέπει να ληφθούν μετά την εγγραφή

en: Action when users without access tries to view the post
el_GR: Η ενέργεια για όταν χρήστες χωρίς πρόσβαση προσπαθούν να δουν το άρθρο

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Add
el_GR: Προσθέστε

en: Add Master Row
el_GR: Πρόσθεσε Κύρια Σειρά

en: Add New
el_GR: Προσθήκη νέου

en: Add New Custom Field
el_GR: Πρέσθεσε νέο πεδίο

en: Add New Field
el_GR: Πρόσθεσε νέο πεδίο

en: Add New Filter
el_GR: Προσθήκη νέου φίλτρου

en: Add New Form
el_GR: Προσθήκη Nέας Φόρμας

en: Add New Item
el_GR: Προσθήκη νέου στοιχείου

en: Add New Member Directory
el_GR: Προσθέστε  νέο κατάλογο μελών

en: Add New Role
el_GR: Πρόσθεσε νέο ρόλο

en: Add New Size
el_GR: Προσθήκη νέου Μέγεθος

en: Add New URL
el_GR: Προσθήκη νέου URL

en: Add New User Role
el_GR: Προσθέστε νέο ρόλο χρήστη

en: Add Row
el_GR: Προσθήκη Γραμμής

en: Add a First & Last Name fields
el_GR: Προσθέσετε ένα πεδίο ονοματεπίθετου

en: Add a New Divider
el_GR: Προσθέστε ένα νέο διαχωριστικό

en: Add a New Field
el_GR: Προσθέστε ένα Νέο Πεδίο

en: Add a New Field Group
el_GR: Προσθέστε ένα Νέο Πεδίο Ομάδας

en: Add a callback source to retrieve choices.
el_GR: Προσθήκη πηγής επανάκλησης για ανάκτηση επιλογών.

en: Add conditional fields support
el_GR: Προσθέστε υποστήριξη των υπό όρων πεδίων

en: Add new rule
el_GR: Δημιουργία νέου κανόνα

en: Add page ID
el_GR: Προσθήκη ID σελίδας

en: Add translation to %s
el_GR: Πρόσθεσε μετάφραση στο %s

en: Admin E-mail Address
el_GR: Διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου admin

[ctx: Admin menu name]
en: All Users
el_GR: Όλοι οι χρήστες

[ctx: Admin menu name]
en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Administrative Permissions
el_GR: Δικαιώματα Διαχειριστή

en: Afrikaans
el_GR: Άφρικαανς

en: After clicking the <strong>"Run"</strong> button, the update process will start. All information will be displayed in the field below.
el_GR: Αφού κάνετε κλικ στο κουμπί <strong>"Εκτέλεση",</strong> θα ξεκινήσει η διαδικασία ενημέρωσης. Όλες οι πληροφορίες θα εμφανίζονται στο παρακάτω πεδίο.

en: Age
el_GR: Ηλικία

en: Akan
el_GR: Ακάν

en: Albanian
el_GR: Αλβανικά

en: All
el_GR: Όλες

en: All Items
el_GR: Όλα τα στοιχεία

en: Allow Category pages to be accessible
el_GR: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στις σελίδες κατηγοριών

en: Allow Homepage to be accessible
el_GR: Να επιτρέπεται η πρόσβαση στην αρχική σελίδα

en: Allow this role to delete their account and end their membership on your site
el_GR: Επιτρέψτε στο ρόλο αυτό να σβήσει το λογαρισμό του και να λήξει τη συνδρομή του στο site σας

en: Allow this role to edit accounts of other members
el_GR: Επιτρέψτε στο ρόλο να επεξεργαστεί λογαριασμούν άλλων μελών

en: Allow this user role to view your site's homepage
el_GR: Αφήστε αυτό το ρόλο του χρήστη να δεί την αρχική σελίδα του δικτυακού σας τόπου

en: Allow users to change e-mail
el_GR: Να επιτρέπεται στους χρήστες να αλλάζουν το e-mail τους

en: Allow users to choose If they want to stay signed in even after closing the browser. If you do not show this option, the default will be to not remember login session.
el_GR: Επιτρέπει στους χρήστες να επιλέγουν αν θέλουν να παραμείνουν συνδεδεμένοι ακόμη και μετά το κλείσιμο του browser. Αν δεν δείτε αυτή την επιλογή, η προεπιλογή θα είναι να μη θυμάστε στη διαδικασία σύνδεσης

en: Allow users to hide their profiles from directory
el_GR: Να επιτρέπεται στους χρήστες να κρύβουν το προφίλ τους από τον κατάλογο

en: Allowed File Types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Allowed Image Types
el_GR: Επιτρεπόμενοι τύπο εικόνων

en: Allowed roles
el_GR: Επιτρεπόμενοι ρόλοι

en: Alpha-numeric value
el_GR: Αλφαριθμητική τιμή

en: Alphabetic value only
el_GR: Αλφαβητική τιμή μόνο

en: An error has been encountered
el_GR: Προέκυψε ένα σφάλμα

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with %s or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
el_GR: Προέκυψε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα. Κάτι μπορεί να είναι λάθος με το%s ή την διαμόρφωση του εξυπηρετητή. Αν συνεχίσετε να έχετε προβλήματα, παρακαλούμε δοκίμαστε τα <a href="%s">φόρουμ υποστήριξης</a>.

en: Any image upload above this width will be resized to this limit automatically.
el_GR: Κάθε εικόνα που έχει φορτωθεί πάνω από αυτό το πλάτος θα αλλάζει αυτόματα σε αυτό το όριο.

en: Anyone
el_GR: Οποιοσδήποτε

en: Appearance
el_GR: Εμφάνιση

en: Apply
el_GR: Εφαρμογή

en: Apply custom settings to this form
el_GR: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για αυτή την φόρμα

en: Approve Membership
el_GR: Έγγριση Μέλους

en: Approved
el_GR: Εγκρίθηκε

en: Arabic
el_GR: Αράβικα

en: Aragonese
el_GR: Αραγονικά

en: Are you hacking? Please try again!
el_GR: Χακάρεις; Προσπαθήστε ξανά!

en: Are you sure you want to delete this role?
el_GR: Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να διαγράψεις αυτόν τον ρόλο;

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account, click on the button below.
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να διαγράψετε τον λογαριασμό σας; Αυτό θα διαγράψει όλα τα δεδομένα του λογαριασμού από την τοποθεσία. Για να διαγράψετε το λογαριασμό σας πατήστε το παρακάτω κουμπί.

en: Are you sure you want to reset UM role meta?
el_GR: Είσαι σίγουρος ότι επιθυμείς να επαναφέρεις τα meta των ρόλων UM;

en: Armenian
el_GR: Αρμενικά

en: Assign role to form
el_GR: Αντιστοιχίστε ρόλο στη φόρμα

en: Austria
el_GR: Αυστρία

en: Auto Approve
el_GR: Αυτόματη έγκριση

en: Automatically redirect author page to their profile?
el_GR: Αυτόματη ανακατεύθυνση συγγραφέα στη σελίδα με το προφίλ τους;

en: Awaiting E-mail Confirmation
el_GR: Εν αναμονή E-mail επιβεβαίωσης

en: Aymara
el_GR: Αϊμάρα

en: Azerbaijani
el_GR: Αζερμπαϊτζάν

en: Background Color
el_GR: Χρώμα φόντου

en: Bashkir
el_GR: Μπασκίρ

en: Basque
el_GR: Βασκική

en: Belarusian
el_GR: Λευκορωσικά

en: Belgium
el_GR: Βέλγιο

en: Bengali
el_GR: Μπενγκάλι

en: Biography
el_GR: Βιογραφία

en: Birth Date
el_GR: Ημερομηνία Γέννησης

en: Blank ( a transparent PNG image )
el_GR: Κενό (μία διαφανής εικόνα PNG)

en: Bolivia, Plurinational State of
el_GR: Βολιβία, Πλανητική Πολιτεία της

en: Border
el_GR: Πλαίσιο

en: Border Color
el_GR: Χρώμα περιγράμματος

en: Border Radius
el_GR: Ακτίνα πλαισίου

en: Bosnian
el_GR: Βόσνιο

en: Bottom of Icon
el_GR: Κάτω μέρος του εικονιδίου

en: Bulgaria
el_GR: Βουλγαρία

en: Bulgarian
el_GR: Βουλγαρικά

en: Burmese
el_GR: Βιρμανίας

en: By Role
el_GR: Από το ρόλο

en: Can access wp-admin?
el_GR: Να έχει πρόσβαση wp-admin;

en: Can delete other member accounts?
el_GR: Μπορεί να διαγράψει άλλους λογαριασμούς μελών;

en: Can delete their account?
el_GR: Μπορεί να διαγράψει το λογαριασμό τους;

en: Can delete these user roles only
el_GR: Μπορεί να διαγράψει μόνο αυτούς τους ρόλους των χρηστών

en: Can edit other member accounts?
el_GR: Μπορεί να επξεργαστεί λογαριασμούς άλλων μελών;

en: Can edit their profile?
el_GR: Μπορεί να επεξεργαστεί το προφίλ τους;

en: Can edit these user roles only
el_GR: Μπορούν να επεξεργαστούν μόνο αυτούς τους ρόλους των χρηστών

en: Can make their profile private?
el_GR: Μπορεί να κάνει το προφίλ του κρυφό;

en: Can this role edit his own profile?
el_GR: Μπορεί αυτός ο ρόλος να επεξεργαστείτε το προφίλ του;

en: Can this role make their profile private?
el_GR: Μπορεί αυτός ο ρόλος να κάνει το προφίλ του κρυφό;

en: Can this role view all member profiles?
el_GR: Μπορεί αυτός ο ρόλος να δεί όλα τα προφίλ των μελών;

en: Can this role view private profiles?
el_GR: Μπορεί αυτός ο ρόλος να δεί κρυφά προφίλς;

en: Can user edit this field?
el_GR: Μπορεί ο χρήστης να επεξεργαστεί αυτό το πεδίο;

en: Can view default homepage?
el_GR: Μπορεί να δεί την προεπιλεγμένη αρχική σελίδα;

en: Can view other member profiles?
el_GR: Μπορεί να δεί προφίλ άλλων μελών;

en: Can view these user roles only
el_GR: Μπορεί να δεί αυτούς τους ρόλους χρηστών μόνο

en: Can view/access private profiles?
el_GR: Μπρορεί να δεί/να έχει πρόσβαση σε κρυφά προφίλς;

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Catalan
el_GR: Καταλανικά

en: Centered
el_GR: Στο κέντρο

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή Κωδ. Πρόσβασης

en: Change cover photo
el_GR: Αλλάξετε τη φωτογραφία εξωφύλλου

en: Change file
el_GR: Αλλαγή αρχείου

en: Change image orientation
el_GR: Αλλαγή προσανατολισμού εικόνας

en: Change password
el_GR: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Change photo
el_GR: Αλλαγή φωτογραφίας

en: Change this If you want to override role redirection settings after login only.
el_GR: Αλλάξτε αυτό εάν θέλετε να αντικαταστήσετε τις ρυθμίσεις ανακατεύθυνσης ρόλων μόνο μετά την είσοδο.

en: Change to %s
el_GR: Αλλαγή σε %s

en: Change your cover photo
el_GR: Αλλάξετε τη φωτογραφία εξωφύλλου σας

en: Change your profile photo
el_GR: Αλλάξετε τη φωτογραφία του προφίλ σας

en: Cheatin&#8217; huh?
el_GR: Κλέβουμε&#8217; εεε;

en: Chechen
el_GR: Τσετσέν

en: Check All
el_GR: Επιλογή Όλων

en: Check this box if you would like Ultimate Member to completely remove all of its data when the plugin/extensions are deleted.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο αν θέλετε το Ultimate Member να καταργήσει εντελώς όλα τα δεδομένα του όταν διαγραφεί το πρόσθετο/επεκτάσεις.

en: Checkbox agreement description
el_GR: Checkbox την περιγραφή της συμφωνίας

en: Chinese
el_GR: Κινέζικα

en: Choose Icon
el_GR: Επιλέξτε Εικονίδιο

en: Choose a Country
el_GR: Επιλέξτε μια χώρα

en: Choose a page...
el_GR: Διαλέξτε μία σελίδα...

en: Choose field(s) to display in tagline
el_GR: Επιλέξτε πεδίο(α) για εμφάνιση στο σλόγκαν

en: Choose field(s) to enable in sorting
el_GR: Επιλέξτε πεδίο/α για ενεργοποίηση κατά την ταξινόμηση

en: Choose from %s available icons
el_GR: Επιλέξτε από %s διαθέσιμα εικονίδια

en: Choose global ratio for cover photos of profiles
el_GR: Επιλέξτε καθολική αναλογία για φωτογραφίες εξωφύλλου προφίλ

en: Choose the border style
el_GR: Διαλέξτε ένα στυλ περιγράμματος

en: Choose the displayed time-format for this field
el_GR: Επέλεξε την μορφή εμφάνισης της ώρας για αυτό το πεδίο

en: Choose the minutes interval between each time in the time picker.
el_GR: Επέλεξε το διάστημα σε λεπτά ανάμεσα σε κάθε χρόνο στον επιλογέα χρόνου.

en: Choose user roles...
el_GR: Διαλέξτε τους ρόλους του χρήστη...

en: Choose whether to open this link in same window or in a new window
el_GR: Εάν πρόκειται να ανοίγει αυτός ο σύνδεσμος στο ίδιο παράθυρο η σε νέο

en: Choose whether you want a 5-stars or 10-stars ratings based here.
el_GR: Διαλέξτε εάν θέλετε βαθμολογίες με βάση τα 5 ή τα 10 αστέρια.

en: Church Slavic
el_GR: Εκκλησία σλαβική

en: Chuvash
el_GR: Τσουβάς

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Clear License
el_GR: Εκκαθάριση άδειας

en: Clear Users Cache...
el_GR: Καθάρισε την προσωρινή μνήμη των χρηστών

en: Clear all
el_GR: Εκκαθάριση όλων

en: Clear cache of %s users
el_GR: Καθάρισε τη προσωρινή μνήμε για %s χρήστες

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Community Role
el_GR: Ρόλος της Κοινότητας

en: Confirm %s
el_GR: Επιβεβαίωση %s

en: Confirm Password
el_GR: Επιβεβαίωση κωδικού

en: Congo, the Democratic Republic of the
el_GR: Κονγκό, Λαϊκή Δημοκρατία του

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content Editor
el_GR: Επεξεργαστής περιεχομένου

en: Continue editing
el_GR: Συνέχεια επεξργασίας

en: Control whether to enable or disable member directories on this site
el_GR: Έλεγχος για τη ενεργοποίηση ή απενεργεποίηση των καταλόγων των μελών σε αυτό το site

en: Correct folder name is <strong>"%s"</strong>
el_GR: Το σωστό όνομα φακέλου είναι <strong>"%s"</strong>

en: Corsican
el_GR: Κορσικανός

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Cover Photo
el_GR: Φωτογραφία εξωφύλλου

en: Cover Photo Maximum File Size (bytes)
el_GR: Μέγιστο μέγεθος (bytes) εικόνας εξωφύλλου

en: Cover Photo Minimum Width (px)
el_GR: Ελάχιστο πλάτος (px) εικόνας εξωφύλλου

en: Cover Photo Size
el_GR: Μέγεθος φωτογραφίας εξωφύλλου

en: Cover Photo Thumbnail Sizes (px)
el_GR: Μεγέθοι (px) μικρογραφίας εικόνας εξωφύλλου

en: Cover photo ratio
el_GR: Αναλογία Φωτογραφίας Εξωφύλλου

en: Create Pages
el_GR: Δημιούργησε Σελίδες

en: Create Role
el_GR: 	Δημιουργία ρόλου

en: Croatia
el_GR: Κροατία

en: Croatian
el_GR: Κροατικά

en: Crop Feature
el_GR: Δυνατότητα περικοπής

en: Current Password
el_GR: Τρέχον συνθηματικό

en: Custom Field
el_GR: Ειδικό πεδίο

en: Custom Fields
el_GR: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Homepage Redirect
el_GR: Προσαρμοσμένη Αρχική σελίδα Ανακατεύθυνσης

en: Custom Redirect URL
el_GR: Προκαθορισμένή διεύθυνση URL Ανακατεύθυνσης

en: Custom URL
el_GR: Προσαρμοσμένη διεύθυνση URL

en: Custom Validation
el_GR: Προσαρμοσμένη επικύρωση

en: Custom field deleted.
el_GR: Το προσαρμοσμένο πεδίο διεγράφη.

en: Custom field updated.
el_GR: Προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Custom field(s)
el_GR: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom message
el_GR: Προσαρμοσμένο μήνυμα

en: Custom text if no users were found
el_GR: Προσαρμοσμένο κείμενο αν δεν βρεθεί χρήστης

en: Customize the button text
el_GR: Επεξεραστείτε το κείμενου του κουμπιού

en: Customize the search result text . e.g. Found 3,000 Members. Leave this blank to not show result text
el_GR: Επεξεργαστείτε το κείμενο αποτελέσματος της αναζήτησης π.χ. Βρέθηκαν 3,000 Μέλη. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται κείμενο αποτελεσμάτων

en: Customize this form
el_GR: Επεξεργασία αυτής της φόρμας

en: Cyprus
el_GR: Κύπρος

en: Czech
el_GR: Τσέχικα

en: Czech Republic
el_GR: Τσεχική Δημοκρατία

en: Côte d'Ivoire
el_GR: Ακτή του Ελεφαντοστού

en: Danish
el_GR: Δανέζικα

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας Ελέγχου

en: Dashed
el_GR: Με παύλες

en: Data can be exported or removed upon users request via the existing WordPress data exporter or eraser.
el_GR: Τα δεδομένα μπορούν να εξαχθούν ή να αφαιρεθούν κατόπιν αιτήματος των χρηστών μέσω του υπάρχοντος μηχανισμού εξαγωγής ή διαγραφής δεδομένων του WordPress.

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Date Range End
el_GR: Τέλος εύρους ημερομηνιών

en: Date Range Start
el_GR: Έναρξη εύρους ημερομηνιών

en: Date Submitted
el_GR: Ημερ. υποβολής

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποιήστε

en: Deactivate this account
el_GR: Διαγραφή Λογαριασμού

en: Default
el_GR: Προκαθορισμένο

en: Default Cover Photo
el_GR: Προεπιλεγμένη Φωτογραφία Εξωφύλλου

en: Default Date
el_GR: Προεπιλεγμένη ημερομηνία

en: Default Profile Photo
el_GR: Προεπιλεγμένη φωτογραφία προφίλ

en: Default Rating
el_GR: Προκαθορισμένη Βαθμολογία

en: Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Default Text
el_GR: Προεπιλεγμένο κείμενο

en: Default Time
el_GR: Προεπιλεγμένος χρόνος

en: Default Value
el_GR: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Default WP Display Name
el_GR: Προεπιλεγμένο όνομα εμφάνισης WP

en: Default directory view type
el_GR: Προεπιλεγμένος τύπος προβολής καταλόγου

en: Default view type
el_GR: Προεπιλεγμένος τύπος προβολής

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete Account
el_GR: Διαγραφή Λογαριασμού

en: Delete Account Tab
el_GR: Καρτέλα Διαγραφής Λογαριασμού

en: Delete Group
el_GR: Διαγραφή ομάδας

en: Delete Options
el_GR: Επιλογές Διαγραφής

en: Delete Row
el_GR: Διαγραφή  Γραμμής

en: Delete this user
el_GR: Διαγραφή αυτού του χρήστη

en: Denmark
el_GR: Δανία

en: Directory #%s
el_GR: Κατάλογος #%s

en: Disable First & Last Name fields
el_GR: Απενεργοποίηση των πεδίων πρώτο όνομα & επώνυμο

en: Disable Profile Photo Upload
el_GR: Απενεργοποίηση αποστολής φωτογραφιών προφίλ

en: Disable specific week days from being available for selection in this date picker
el_GR: Απενεργοποίηση συγκεκριμένων ημερών της εβδομάδας ώστε να μην είναι διαθέσιμες για επιλογή σε αυτόν τον επιλογέα ημερομηνίας

en: Disable specific weekdays
el_GR: Απενεργοποίηση συγκεκριμένων εργάσιμων ημερών

en: Display Mode
el_GR: Λειτουργίας προβολής

en: Display Name Custom Field(s)
el_GR: Εμφανιζόμενο όνομα προσαρμοσμένα πεδία

en: Display field icons for related user meta fields in header or not
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων των πεδίων σχετιζόμενα με τα μεταδεδομένα του χρήστη στην κεφαλίδα ή όχι

en: Display name
el_GR: Όνομα Προβολής

en: Do you want to use gravatars instead of the default plugin profile photo (If the user did not upload a custom profile photo / avatar)
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να χρησιμοποιήσετε gravatars αντί για την προεπιλεγμένη φωτογραφία του προφίλ του plugin (αν ο χρήστης δεν έχει φορτώσει προσαρμοσμένη φωτογραφία στο προφίλ / avatar)

en: Do you want to use the plugin default avatar instead of the gravatar default photo (If the user did not upload a custom profile photo / avatar)
el_GR: Θέλετε να χρησιμοποιήσετε το προεπιλεγμένο avatar του πρόσθετου αντί της προεπιλεγμένης φωτογραφίας του gravatar; (Εάν ο χρήστης δεν μεταφόρτωσε μια προσαρμοσμένη φωτογραφία/avatar στο προφίλ του)

en: Docs
el_GR: Έγγραφα

en: Does this field require a special validation
el_GR: Απαιτεί αυτό το πεδίο ειδική επικύρωση;

en: Dotted
el_GR: Διακεκομμένη

en: Double
el_GR: Διπλό

en: Download Personal Data
el_GR: Λήψη προσωπικών δεδομένων

en: Download your data
el_GR: Λήψη των δεδομένων σας

en: Drag &amp; Drop File
el_GR: Σύρετε ενα αρχείο

en: Drag &amp; Drop Photo
el_GR: Σύρετε μια φωτογραφία

en: Duplicate
el_GR: Διπλασιασμός

en: Duplicate of %s
el_GR: Διπλασιασμός του %s

en: Dutch
el_GR: Ολλανδικά

en: Dynamically populates the option based from selected parent option.
el_GR: Δυναμικά συμπληρώνει την επιλογή με βάση την επιλεγμένη γονική επιλογή.

en: E-mail Address
el_GR: Διεύθυνση E-mail

en: Edit
el_GR: 	Επεξεργασία

en: Edit Choices
el_GR: Επεξεργασία επιλογών

en: Edit Field
el_GR: Επεξεργασία Πεδίου

en: Edit Form
el_GR: Επεξεργασία Φόρμας

en: Edit Item
el_GR: Επεξεργασία στοιχείου

en: Edit Member Directory
el_GR: Επεξεργασία του καταλόγου των μελών

en: Edit Profile
el_GR: Επεξεργασία Προφίλ

en: Edit Role
el_GR: Επεξεργασία ρόλου

en: Edit Row
el_GR: Επεξεργασία Γραμμής

en: Edit Row Settings
el_GR: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Σειράς

en: Edit User Role
el_GR: Επεξεργαστείτε το ρόλο χρήστη

en: Edit mode only
el_GR: Μόνο λειτουργία επεξεργασίας

en: Edit profile
el_GR: Επεξεργασία προφίλ

en: Edit template
el_GR: Επεξεργασία προτύπου

en: Edit the %s translation
el_GR: Επεξεργάσου τη %s μετάφραση

en: Edit the content of this field here
el_GR: Επεξεργάσου τα περιεχόμενα του πεδίου

en: Email Notification
el_GR: Ενημέρωση μέσω email

en: Email Notifications
el_GR: Ενημερώσεις μέσω email

en: Email Templates was upgraded successfully
el_GR: Τα πρότυπα email αναβαθμίστηκαν επιτυχώς

en: Enable Cover Photo
el_GR: Ενεργοποίηση Φωτογραφίας Φόντου

en: Enable Cover Photos
el_GR: Ενεργοποίηση Φωτογραφιών Εξωφύλλου

en: Enable HTML support for user description
el_GR: Ενεργοποίηση υποστήριξης HTML για την περιγραφή χρήστη

en: Enable Members Directory
el_GR: Ενεργοποίηση Καταλόγων Μελών

en: Enable Profile Photo
el_GR: Ενεργοποίηση Φωτογραφίας Προφίλ

en: Enable Row Heading
el_GR: Ενεργοποίηση επικεφαλίδας γραμμής

en: Enable Search feature
el_GR: Ενεργοποίηση Αναζήτησης

en: Enable menu icons in desktop view
el_GR: Ενεργοποίηση του μενού εικονιδίων σε Προβολή επιφάνειας εργασίας

en: Enable on this form
el_GR: Ενεργοποίηση σε αυτή την φόρμα

en: Enable profile menu
el_GR: Ενεργοποίηση του μενού στο προφίλ

en: Enable the Reset Password Limit?
el_GR: Ενεργοποίηση του ορίου επαναφοράς κωδικού;

en: Enable/disable crop feature for this image upload and define ratio
el_GR: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση της λειτουργίας αποκοπής και καθορισμού αναλογίας για αυτήν την μεταφόρτωση εικόνας.

en: Enable/disable multiple selections for this field
el_GR: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση πολλαπλών επιλογών για αυτό το πεδίο

en: Enable/disable the Delete account tab in account page
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της Καρτέλας Διαγραφής Λογαριασμού στη σελίδα λογαριασμού

en: Enable/disable the Notifications account tab in account page
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της Καρτέλας Ειδοποιήσεων Λογαριασμού στη σελίδα λογαριασμού

en: Enable/disable the Privacy account tab in account page
el_GR: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση Καρτέλα Απορρήτου Λογαριασμού στη σελίδα λογαριασμού

en: English
el_GR: Αγγλικά

en: English letters only
el_GR: Αγγλικοί χαρακτήρες μόνο

en: Enter Shortcode
el_GR: Εισάγετε Shortcode

en: Enter Title Here
el_GR: Τίτλος

en: Enter a bit about yourself...
el_GR: Πρόσθεσε δυο λόγια για σένα

en: Enter a number here to force a maximum number of selections by user for this field
el_GR: Εισάγετε ένα αριθμό εδώ για να αναγκάσετε ένα μέγιστο αριθμό επιλογών από τον χρήστη για αυτό το πεδίο

en: Enter a number here to force a minimum number of selections by user for this field
el_GR: Εισαγάγετε έναν αριθμό εδώ για να εξαναγκάσετε έναν ελάχιστο αριθμό επιλογών από το χρήστη για αυτό το πεδίο

en: Enter one choice per line. This will represent the available choices or selections available for user.
el_GR: Κάνε εισαγωγή μία επιλογής ανά γραμμή. Αυτό θα αντιπροσωπεύει τις διαθέσιμες επιλογές στον χρήστη.

en: Enter the row heading text here
el_GR: Εισαγάγετε εδώ το κείμενο επικεφαλίδας της σειράς

en: Enter the shortcode in the following textarea and it will be displayed on the fields
el_GR: Καταχώρησε το shortcode στο ακόλουθο textarea και θα εμφανίζεται στα πεδία

en: Enter your username or email
el_GR: Εισάγετε το όνομα χρήστη ή email

en: Entering custom text here will replace the url with a text link
el_GR: Εισάγοντας ένα κείμενο εδώ θα αντικαταστήσει το url με ένα σύνδεσμο κειμένου

en: Error Text
el_GR: Μήνυμα λάθους

en: Esperanto
el_GR: Εσπεράντο

en: Estonia
el_GR: Εσθονία

en: Estonian
el_GR: Εσθονιανά

en: Everyone
el_GR: Όλοι

en: Exclude the following URLs
el_GR: Εξαιρέστε τις ακόλουθες διευθύνσεις URL

en: Extensions
el_GR: Επεκτάσεις

en: Faroese
el_GR: Φαρόε

en: Female
el_GR: Θηλυκό

en: Field Icons
el_GR: Εικονίδια Πεδίων

en: Field privacy allows you to select who can view this field on the front-end. The site admin can view all fields regardless of the option set here.
el_GR: Οι ρυθμίσεις ιδιωτικότητας του πεδίου σας επιτρέπουν να επιλέξετε ποιος μπορεί να δει αυτό το πεδίο στο front-end. Ο διαχειριστής της ιστοσελίδας μπορεί να δει όλα τα πεδία ανεξάρτητα από την επιλογή που έχει οριστεί εδώ.

en: Field(s) to show in user meta
el_GR: Πεδίο(α) για εμφάνιση μεταδεδομένων του χρήστη

en: Fields Manager
el_GR: Διευθυντής Πεδίων

en: Fields selected here will appear in the profile header area below the user's display name
el_GR: Τα πεδία που επιλέχθηκαν θα εμφανιστούν στην κεφαλίδα του προφίλ κάτω από το όνομα χρήστη

en: Finish
el_GR: Τέλος

en: Finland
el_GR: Φινλανδία

en: Finnish
el_GR: Ολοκλήρωση

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: First and Last Name with '+'
el_GR: Πρώτο όνομα και επώνυμο με '+'

en: First and Last Name with '-'
el_GR: Πρώτο όνομα και επώνυμο με '-'

en: First and Last Name with '.'
el_GR: Πρώτο όνομα και επώνυμο με '.'

en: First initial of first name & last name
el_GR: Πρώτο αρχικό του ονόματος και του επωνύμου

en: First name
el_GR: Όνομα

en: First name & first initial of last name
el_GR: Όνομα & πρώτο αρχικό του επωνύμου

en: First name & last name
el_GR: Όνομα & επώνυμο

en: First name only
el_GR: Όνομα μόνο

en: First page
el_GR: Πρώτη σελίδα

en: Fixed Number of Years
el_GR: Σταθερός αριθμός ετών

en: Follow
el_GR: Παρακολούθηση

en: For incompatible themes, please make the menu open from left instead of bottom by default.
el_GR: Για ασύμβατα θέματα, παρακαλώ κάνετε το μενού ανοιχτό από αριστερά αντί κάτω από προεπιλογή.

en: Force hiding adminbar in frontend?
el_GR: Εξαναγκαμσός απόκρυψης adminbar στο frontend

en: Force strong password?
el_GR: Να επιβάλλεται ισχυρός κωδικός πρόσβασης;

en: Forgot your password?
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Form
el_GR: Φόρμα

en: Form #%s
el_GR: Φόρμα #%s

en: Form Builder
el_GR: Επεξεργαστής Φόρμας

en: Form created.
el_GR: Φόρμα δημιουργήθηκε .

en: Form draft updated.
el_GR: Πρόχειρη φόρμα ενημερώθηκε

en: Form restored to revision.
el_GR: Φόρμα αποκαταστάθηκε για αναθεώρηση.

en: Form saved.
el_GR: Φόρμα αποθηκεύτηκε.

en: Form scheduled.
el_GR: Φόρμα προγραμματίστηκε.

en: Form submitted.
el_GR: Φόρμα υποβλήθηκε.

en: Form updated.
el_GR: Φόρμα ενημερώθηκε.

en: Forms
el_GR: Φόρμες

en: Forums are ready for upgrade
el_GR: Τα Forums είναι έτοιμα για αναβάθμιση

en: France
el_GR: Γαλλία

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: French
el_GR: Γαλλικά

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: Future years only
el_GR: Μόνο τα μελλοντικά έτη

en: Galician
el_GR: Γαλικιανά

en: Ganda
el_GR: Γάντα

en: Gender
el_GR: Φύλο

en: General
el_GR: Γενικά

en: General Options
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: General Permissions
el_GR: Γενικά Δικαιώματα

en: German
el_GR: Γερμανικά

en: Germany
el_GR: Γερμανία

en: Get all Products...
el_GR: Πάρε όλα τα προϊόντα...

en: Get bbPress Forums count...
el_GR: Αναβάθμισε τα bbPress Forums...

en: Get latest versions
el_GR: Κατέβασε την τελευταία έκδοση

en: Get this Add on
el_GR: Κατέβασε το Πρόσθετο

en: Getting
el_GR: Λαμβάνεις...

en: Give a color to this border
el_GR: Δώστε ένα χρώμα σε αυτό το περίγραμμα

en: Global Site Access
el_GR: Καθολική Πρόσβαση στο Site

en: Go to Custom URL
el_GR: Πηγαίνετε σε προκαθορισμένη διεύθυνση URL

en: Go to Homepage
el_GR: Πηγαίνετε στην αρχική σελίδα

en: Gravatar has a number of built in options which you can also use as defaults
el_GR: Το Gravatar έχει ένα αριθμό από ενσωματωμένες επιλογές τις οποίες μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε ως προεπιλογή

en: Great! We're happy to hear that you love the plugin. It would be amazing if you could let others know why you like %s by leaving a review of the plugin. This will help %s to grow and become more popular and would be massively appreciated by us!
el_GR: Τέλεια. Χαιρόμαστε που ακούμε ότι σας αρέσει αυτό το πρόσθετο. Θα ήταν υπέροχο να μοιραζόσασταν με άλλους γιατί σας αρέσει το %s αφήνοντας μία κριτική του πρόσθετου. Αυτό θα βοηθήσει το %s να μεγαλώσει και να γίνει πιο διάσιμο και αυτό θα το εκτιμούσαμε πάρα πολύ!

en: Greece
el_GR: Ελλάδα

en: Greek
el_GR: Ελληνικά

en: Grid
el_GR: Πλέγμα

en: Guests only
el_GR: Μόνο επισκέπτες

en: Gujarati
el_GR: Γκουτζαράτι

en: Haitian
el_GR: Αϊτινή

en: Heading Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου Κεφαλίδας

en: Heading Text
el_GR: Κείμενο Κεφαλίδας

en: Heading Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου επικεφαλίδας

en: Hebrew
el_GR: Εβραϊκά

en: Hello, spam bot!
el_GR: Γεια σας, spam bot!

en: Help Text
el_GR: Κείμενο βοήθειας

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each cover photo upload.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ποιά μεγέθη μικρογραφίας θα δημιουργηθούν για κάθε μεταφόρτωση φωτογραφίας εξωφύλλου.

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each profile photo upload.
el_GR: Εδώ μπορείτε να ορίσετε ποιά μεγέθη μικρογραφίας  θα δημιουργηθούν για κάθε μεταφόρτωση φωτογραφίας προφίλ.

en: Here you can exclude URLs beside the redirect URI to be accessible to everyone
el_GR: Εδώ μπορείτε να εξαιρέσετε URLs, εκτός από την ανακατεύθυνση URI να είναι προσβάσιμη σε όλους

en: Here you can hide yourself from appearing in public directory
el_GR: Εδώ μπορείτε να αποκρύψετε τον εαυτό σας από την εμφάνιση στο δημόσιο κατάλογο

en: Here you can setup conditional logic to show/hide this field based on specific fields value or conditions
el_GR: Εδώ μπορείτε να ρυθμίσετε την υπό όρους λογική για να εμφανίσετε/αποκρύψετε αυτό το πεδίο με βάση συγκεκριμένες τιμές πεδίων ή συνθήκες

en: Hey there! It's been one month since you installed %s. How have you found the plugin so far?
el_GR: Τί γίνεται! Έχει περάσει ένας μήνας από την εγκατάσταση του %s. Πώς βρίσκεις το πρόσθετο;

en: Hide from queries
el_GR: Απόκρυψη από τα ερωτήματα

en: Hide my profile from directory
el_GR: Απόκρυψη του προφίλ μου από τον κατάλογο

en: Hide privacy policy
el_GR: Απόκρυψη πολιτικής ιδιωτικού απορρήτου

en: Hide profiles from directory by default
el_GR: Απόκρυψη προφίλ από τον κατάλογο από προεπιλογή

en: Hindi
el_GR: Χίντι

en: Homepage Options
el_GR: Επιλογές Αρχικής σελίδας

en: How long we retain your data
el_GR: Πόσο κρατάμε τα δεδομένα σου

en: Hungarian
el_GR: Ουγγρικά

en: Hungary
el_GR: Ουγγαρία

en: I don't like the plugin
el_GR: 	Δεν μου αρέσει το πρόσθετο

en: I love it!
el_GR: Μου αρέσει πολύ!

en: Iceland
el_GR: Ισλανδία

en: Icelandic
el_GR: Ισλανδικά

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Icon Color
el_GR: Χρώμα Εικονίδιου

en: If
el_GR: Εάν

en: If 'Use Gravatars' as profile photo is enabled, this option is ignored
el_GR: Αν επιλέξατε "Χρησιμοποίηση Gravatars" ως φωτογραφία του προφίλ, τότε αυτή η επιλογή θα παραβλευτεί

en: If enabled, author pages will automatically redirect to the user's profile page
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, συντάκτης σελίδες θα ανακατευθυνθεί αυτόματα στη σελίδα του προφίλ του χρήστη

en: If syncing data to a 3rd party service (e.g Mailchimp via our MailChimp extension), data is retained there until unsubscribed or deleted.
el_GR: Εάν συγχρονίζονται δεδομένα σε μια 3rd party υπηρεσία (π.χ. Mailchimp μέσω της επέκτασής μας MailChimp), τα δεδομένα διατηρούνται εκεί μέχρι να διαγραφούν.

en: If the update was successful, you will see a corresponding message. Otherwise, contact technical support if the update failed.
el_GR: Εάν η ενημέρωση ήταν επιτυχής, θα δείτε ένα αντίστοιχο μήνυμα. Διαφορετικά,  εάν η ενημέρωση απέτυχε, επικοινωνήστε με την τεχνική υποστήριξη.

en: If turned on, filters bar will be visible after a page loading
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, η γραμμή φίλτρων θα είναι ορατή μετά τη φόρτωση μιας σελίδας

en: If turned on, member results will only appear after search/filter is performed
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, τα αποτελέσματα των μελών θα εμφανίζονται μόνο μετά την εκτέλεση της αναζήτησης

en: If turned on, the users cover photo will appear in the directory
el_GR: Αν το επιλέξετε, η φωτογραφία του χρήστη θα εμφανίζεται στον κατάλογο

en: If turned on, users will be able to search members in this directory
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένο, οι χρήστες θα μπορούν να αναζητήσουν τα μέλη σε αυτόν τον κατάλογο.

en: If you confirm, everything related to your profile will be deleted permanently from the site
el_GR: Εάν μπορείτε να επιβεβαιώσετε, όλα όσα σχετίζονται με το προφίλ σας θα διαγραφούν μόνιμα από την τοποθεσία

en: If you do not want to show all members, select only user roles to appear in this directory
el_GR: Αν δεν θέλετε να εμφανίζονται όλα τα μέλη, τότε επιλέψτε τον ρόλο χρήστη που επιθυμείτε να εμφανιστεί

en: If you have extended the functionality of the plugin (e.g sending registered user data to MailChimp via our MailChimp extension, this user info may be passed to these external services. These services may be located abroad and outwith the EU.
el_GR: Εάν έχετε επεκτείνει τη λειτουργικότητα του πρόσθετου (π.χ. να αποστέλλει καταχωρημένα δεδομένα χρήστη στο MailChimp μέσω της επέκτασης μας MailChimp, αυτές οι πληροφορίες χρήστη μπορούν να μεταβιβαστούν σε αυτές τις εξωτερικές υπηρεσίες.Αυτές οι υπηρεσίες ενδέχεται να βρίσκονται στο εξωτερικό και εκτός της ΕΕ.

en: If you like Ultimate Member please consider leaving a %s review. It will help us to grow the plugin and make it more popular. Thank you.
el_GR: Αν σας αρέσει το Ultimate Member παρακαλώ αφήστε μια κριτική %s. Θα μας βοηθήσει να αναπτύξουμε το πρόσθετο και να το κάνουμε πιο δημοφιλές. Σας ευχαριστούμε.

en: If you need to add information or secondary line below the headline of upload box, enter it here
el_GR: Άμα θες να προσθέσεις πληροφορίες ή δεύτερη γραμμή κάτω από την επικεφαλίδα του κουτιού μεταφόρτωσης, καταχώρησε το εδώ

en: If you plan use e-mails with HTML, please make sure that this option is enabled. Otherwise, HTML will be displayed as plain text.
el_GR: Αν σκοπεύετε να χρησιμοποιήσετε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με HTML, βεβαιωθείτε ότι αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη. Διαφορετικά, η HTML θα εμφανίζεται ως απλό κείμενο.

en: If you want to allow specific user roles to be able to search only
el_GR: Αν επιθυμείς να επιτρέψεις συγκεκριμένους ρόλους χρηστών να έχουν μόνο αναζήτηση

en: If you want to apply your custom validation, you can use action hooks to add custom validation. Please refer to documentation for further details.
el_GR: Εάν θέλετε να εφαρμόσετε την προσαρμοσμένη επικύρωση σας, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε γάντζους δράσης για να την προσθέσετε. Ανατρέξτε στα έγγραφα υποστήριξης για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: If you want to enable a maximum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
el_GR: Αν θες να ενεργοποιήσεις ένα μέγιστο αριθμό χαρακτήρων που μπορούν να εισαχθούν σε αυτό το πεδίο.
    Άφησε το κενό για να απενεργοποιηθεί αυτή η ρύθμιση.

en: If you want to enable a maximum number of words to be input in this textarea. Leave empty to disable this setting
el_GR: Αν θες να ενεργοποιήσεις ένα μέγιστο αριθμό χαρακτήρων που μπορούν να εισαχθούν σε αυτό το textarea.
    Άφησε το κενό για να απενεργοποιηθεί αυτή η ρύθμιση.

en: If you want to enable a minimum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
el_GR: Αν θες να ενεργοποιήσεις ένα ελάχιστο αριθμό χαρακτήρων που μπορούν να εισαχθούν σε αυτό το πεδίο. Άφησε το κενό για να απενεργοποιηθεί αυτή η ρύθμιση.

en: If you want users to go to a specific page other than login page after e-mail activation, enter the URL here.
el_GR: Εάν θέλετε οι χρήστες να πηγαίνουν σε μία συγκεκριμένη σελίδα άλλη από την σελίδα σύνδεσης μετά την ενεργοποίηση e-mail, εισάγετε το εδώ.

en: If you wish the rating field to be prefilled with a number of stars, enter it here.
el_GR: Αν θέλετε το πεδίο βαθμολόγησης να είναι προ συμπληρωμένο με αριθμό αστεριών, πληκτρολογήστε το εδώ.

en: Image Quality
el_GR: Ποιότητα εικόνας

en: Image Upload Maximum Width (px)
el_GR: Μέγιστο πλάτος (px) μεταφορτώσιμης εικόνας

en: Inactive
el_GR: Ανενεργός

en: Indonesian
el_GR: Ινδονησιακά

en: Info
el_GR: Πληροφορίες

en: Install Info
el_GR: Πληροφορίες εγκατάστασης

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
el_GR: Interlingua (Διεθνής Ένωση Βοηθητικών Γλωσσών)

en: Invalid API key
el_GR: Μη έγκυρο κλειδί API

en: Invalid SoundCloud track ID
el_GR: Μη έγκυρο soundcloud track ID

en: Invalid coordinates
el_GR: Μη έγκυρες συντεταγμένες

en: Invalid data
el_GR: Μη έγκυρα δεδομένα

en: Invalid file ownership
el_GR: Λανθασμένη κυριότητα αρχείου

en: Invalid license. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> and verify it.
el_GR: Μη έγκυρη άδεια. Παρακαλώ <a href="%s" target="_blank">επισκεφτείτε την σελίδα του λογαριασμού σας</a> και επαληθεύσετε την.

en: Invalid nonce
el_GR: Μη έγκυρος μοναδικός κωδικός ενέργειας (Invalid nonce)

en: Invalid parameters
el_GR: Μη έγκυρες παράμετροι

en: Invalid query!
el_GR: Μη έγκυρο ερώτημα!

en: Invalid user specified
el_GR: Έχει καθοριστεί μη έγκυρος χρήστης

en: Iran, Islamic Republic of
el_GR: Ιράν, Ισλαμική Δημοκρατία του

en: Ireland
el_GR: Ιρλανδία

en: Irish
el_GR: Ιρλανδικά

en: Is this field required?
el_GR: Απαιτείται αυτό το πεδίο;

en: It's good but could be better
el_GR: Είναι καλό αλλά θα μπορούσε να είναι καλύτερο

en: Italian
el_GR: Ιταλικά

en: Italy
el_GR: Ιταλία

en: Item Attributes
el_GR: Χαρακτηριστικά στοιχείου

en: Japanese
el_GR: Ιαπωνικά

en: Javanese
el_GR: Ιάβα

en: Joined %s
el_GR: Εγγεγραμμένος %s

en: Jump to page:
el_GR: Μετάβαση στη σελίδα:

en: Kannada
el_GR: Κανάντα

en: Kashmiri
el_GR: Κασμίρι

en: Kazakh
el_GR: Καζακστάν

en: Keep me signed in
el_GR: Θέλω να παραμείνω συνδεδεμένος σε

en: Kongo
el_GR: Κονγκό

en: Korea, Democratic People's Republic of
el_GR: Κορέα, Λαϊκή Δημοκρατία της

en: Korea, Republic of
el_GR: Κορέα, Δημοκρατία της

en: Korean
el_GR: Κοεράτικα

en: Kurdish
el_GR: Κουρδικά

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Languages
el_GR: Γλώσσες

en: Languages Spoken
el_GR: Ομιλούμενες Γλώσσες

en: Lao
el_GR: Λάο

en: Last Login
el_GR: Τελευταία Σύνδεση

en: Last Login Timestamp
el_GR: Χρονοσφραγίδα τελευταίας σύνδεσης

en: Last Name
el_GR: Επώνυμο

en: Last login
el_GR: Τελευταία σύνδεση

en: Last name
el_GR: Επίθετο

en: Last name & first name
el_GR: Επώνυμο & όνομα

en: Last page
el_GR: Τελευταία σελίδα

en: Latvia
el_GR: Λετονία

en: Latvian
el_GR: Λετονικά

en: Leave Review
el_GR: Αφήστε μία κριτική

en: Left aligned
el_GR: Στοίχιση αριστερά

en: Less than 1 year old
el_GR: Λιγότερο από 1 χρονών

en: License key never expires.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης δεν λήγει ποτέ.

en: Licenses
el_GR: Άδειες

en: Link Target
el_GR: Στόχος συνδέσμου

en: List
el_GR: Λίστα

en: Lithuanian
el_GR: Λιθουανικά

en: Live Form Preview
el_GR: Ζωντανή Προεπισκόπηση Φόρμας

en: Live Preview
el_GR: Ζωντανή Προεπισκόπηση

en: Logged In Users
el_GR: Χρήστες σε σύνδεση

en: Logged Out Users
el_GR: Χρήστες που δεν είναι συνδεδεμένοι

en: Logged in users
el_GR: Συνδεδεμένοι χρήστες

en: Logged out users
el_GR: Αποσυνδεδεμένοι χρήστες

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Login Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο σύνδεσης

en: Login Field Icons
el_GR: Εικονίδια Πεδίου Σύνδεσης

en: Login Forgot Password Link
el_GR: Σύνδεση Ξεχάσατε τον κωδικό πρόσβασης σύνδεσης

en: Login Form
el_GR: Φορμα Εισόδου

en: Login Maximum Width
el_GR: Μέγιστο πλάτος Σύνδεσης

en: Login Options
el_GR: Επιλογές Εισόδου

en: Login Primary Button Text
el_GR: Κείμενο πρωτεύον κουμπί σύνδεσης

en: Login Secondary Button
el_GR: Δευτερεύον Κουμπί Σύνδεσης

en: Login Secondary Button Text
el_GR: Κείμενο Δευτερεύον Κουμπί Σύνδεσης

en: Login Secondary Button URL
el_GR: Διεύθυνση URL Δευτερεύον Κουμπί Σύνδεσης

en: Login Shortcode Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση Shortcode Σύνδεσης

en: Login as this user
el_GR: Σύνδεση ώς αυτός ο χρήστης

en: Login page
el_GR: Σελίδα σύνδεσης

en: Login the user after validating the activation link
el_GR: Σύνδεση του χρήστη μετά την επικύρωση του συνδέσμου ενεργοποίησης

en: Login user after validating the activation link?
el_GR: Να γίνεται σύνδεση του χρήστη μετά την επικύρωση του συνδέσμου ενεργοποίησης;

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Logout Options
el_GR: Επιλογές Εξόδου

en: Lowercase only
el_GR: Πεζά μόνο

en: Luba-Katanga
el_GR: Λούμπα-Κατανγκά

en: Luxembourgish
el_GR: Λουξεμβουργιανό

en: Macao
el_GR: Μακάο

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
el_GR: Πρώην Γιουγκοσλαβική Δημοκρατία της Μακεδονίας

en: Macedonian
el_GR: Σκοπιανά

en: Mail appears from
el_GR: Αλληλογραφία που εμφανίζεται από

en: Mail appears from address
el_GR: Αλληλογραφία που εμφανίζεται από τη διεύθυνση

en: Mailchimp Lists was upgraded successfully
el_GR: Το Λίστες Mailchimp αναβαθμίστηκε με επιτυχία.

en: Make Profile Photo Required
el_GR: Κάνετε την εικόνα προφίλ υποχρεωτική

en: Make this profile form role-specific
el_GR: Συγκεκριμενοποίηση ρόλων για αυτό το προφίλ

en: Malagasy
el_GR: Μαγδασία

en: Malay
el_GR: Μαλαισιανά

en: Malayalam
el_GR: Μαλαγιαλάμ

en: Male
el_GR: Αρσενικό

en: Maltese
el_GR: Μαλτέζικα

en: Manage conditional fields support
el_GR: Διαχειριστείτε την υποστήριξη των υπό όρων πεδίων

en: Maori
el_GR: Μαορί

en: Marathi
el_GR: Μαράθι

en: Margin
el_GR: Περιθώριο

en: Max. Width (px)
el_GR: Μέγιστο Πλάτος (px)

en: Maximum Number
el_GR: Μέγιστος αριθμός

en: Maximum Size in bytes
el_GR: Μέγιστο μέγεθος σε bytes

en: Maximum length
el_GR: Μέγιστο μήκος

en: Maximum number limit is %s
el_GR: Το μέγιστο όριο αριθμού είναι %s

en: Maximum number of characters to allow in user description field in header.
el_GR: Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων που θα επιτρέπονται στο χρήστη για το πεδίο Περιγραφής στην κεφαλίδα.

en: Maximum number of profiles
el_GR: Μέγιστος αριθμός των προφίλ

en: Maximum number that can be entered in this field
el_GR: Μέγιστος αριθμός που μπορεί να περιέχεται σε αυτό το πεδίο

en: Member
el_GR: Μέλος

en: Member Directories
el_GR: Κατάλογοι Μελών

en: Member Directory
el_GR: Κατάλογοι Μελών

en: Members
el_GR: Μέλη

en: Members only
el_GR: Μόνο μέλη

en: Membership Inactive
el_GR: Ιδιότητα μέλους ανενεργή

en: Membership Rejected
el_GR: Ιδιότητα μέλους απορρίφθηκε

en: Menus settings was upgraded successfully
el_GR: Το ρυθμίσεις μενού αναβαθμίστηκε με επιτυχία

en: Message Body
el_GR: Σώμα μηνύματος

en: Meta key
el_GR: Κλειδί μεταδεδομένων

en: Micronesia, Federated States of
el_GR: Μικρονησία, Ομοσπονδιακές Πολιτείες της

en: Minimum Number
el_GR: Ελάχιστος αριθμός

en: Minimum length
el_GR: Ελάχιστο μήκος

en: Minimum number limit is %s
el_GR: Το ελάχιστο όριο αριθμού είναι %s

en: Minimum number that can be entered in this field
el_GR: Ελάχιστος αριθμός που μπορεί να περιέχεται σε αυτό το πεδίο

en: Misc
el_GR: Διάφορα

en: Mobile Number
el_GR: Αριθμός Κινητού

en: Moldova, Republic of
el_GR: Μολδαβία, δημοκρατία της

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Mongolian
el_GR: Μογγολικά

en: More Details
el_GR: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: More filters
el_GR: Περισσότερα φίλτρα

en: My Account
el_GR: Ο Λογαριασμός μου

en: Mystery Man
el_GR: Μυστήριος Άνθρωπος

en: Navajo
el_GR: Ναβάχο

en: Ndonga
el_GR: Ντόνγκα

en: Nepali
el_GR: Νεπάλ

en: New Item
el_GR: Νέο στοιχείο

en: New Password
el_GR: Νέος κωδικός

en: New User Notification
el_GR: Ειδοποίηση νέου χρήστη

en: New users first
el_GR: Νέοι χρήστες πρώτα

en: Next page
el_GR: Επόμενη σελίδα

en: Nickname
el_GR: Ψευδώνυμο

en: No
el_GR: Όχι

en: No Icon
el_GR: Χωρίς Εικονίδιο

en: No Selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε

en: No thanks
el_GR: Όχι ευχαριστώ

en: No.of Members
el_GR: Αριθμός Μελών

en: None
el_GR: Κανένα

en: North Ndebele
el_GR: Βόρεια Ndebele

en: Northern Sami
el_GR: Βόρεια Σάμι

en: Norwegian
el_GR: Νορβηγικά

en: Norwegian Bokmal
el_GR: Νορβηγική Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
el_GR: Νορβηγική Nynorsk

en: Not found
el_GR: Δεν βρέθηκε

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Nothing found in Trash
el_GR: Τίποτα δεν βρέθηκε σε κάδο απορριμμάτων

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Notifications Account Tab
el_GR: Καρτέλα Ειδοποιήσεων Λογαριασμού

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Number of profiles per page
el_GR: Αριθμός των προφίλ ανά σελίδα

en: Number of profiles per page (for Mobiles & Tablets)
el_GR: Αριθμός των προφίλ ανά σελίδα (για Κινητά & Ταμπλέτες)

en: Number of profiles to appear on page for mobile users
el_GR: Αριθμός των προφίλ για εμφάνιση στη σελίδα για χρήστες κινητού

en: Number of profiles to appear on page for standard users
el_GR: Αριθμός προφίλ για εμφάνιση στη σελίδα για απλούς χρήστες

en: Number of years available for the date selection. Default to last 50 years
el_GR: Αριθμός ετών διαθέσιμων για την επιλογή ημερομηνίας. Η προεπιλογή είναι τα τελευταία 50 χρόνια

en: Number of years is not valid
el_GR: Αριθμός των χρόνων δεν είναι έγκυρος

en: Numeric value only
el_GR: Αριθμιτική τιμή μόνο

en: Old users first
el_GR: Παλιοί χρήστες πρώτα

en: On <a href="%1$s">%2$s</a>
el_GR: Σε <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Once Weekly
el_GR: Μία φορά την εβδομάδα

en: Only fill in if you are not human
el_GR: Συμπληρώστε μόνο αν δεν είσαι άνθρωπος

en: Only me
el_GR: Μόνο εγώ

en: Only show members who have uploaded a cover photo
el_GR: Εμφάνισε μόνο μέλη που έχουν ανεβάσει φωτογραφία φόντου

en: Only show members who have uploaded a profile photo
el_GR: Εμφάνισε μόνο μέλη που έχουν ανεβάσει φωτογραφία προφίλ

en: Only show specific users (Enter one username per line)
el_GR: Εμφάνιση μόνο συγκεκριμένων χρηστών (Εισάγετε ένα όνομα χρήστη ανά γραμμή)

en: Only specific member roles
el_GR: Μόνο συγκεκριμένοι ρόλοι μελών

en: Only specific roles
el_GR: Μόνο συγκεκριμένοι ρόλοι

en: Only the owner
el_GR: Μόνο ο ιδιοκτήτης

en: Only visible to profile owner and specific roles
el_GR: Ορατό μόνο στον κάτοχο του προφίλ και σε συγκεκριμένους ρόλους

en: Only visible to profile owner and users who can edit other member accounts
el_GR: Ορατό μόνο σε κατόχους προφίλ και χρήστες που μπορούν να επεξεργαστούν άλλους λογαριασμούς μελών

en: Open in new window
el_GR: Άνοιγμα σε νέο παράθυρο

en: Optional text to include with the divider
el_GR: Προαιρετικό κείμενο που μπορείτε να συμπεριλάβετε με το διαχωριστικό

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Original size
el_GR: Αρχικό μέγεθος

en: Ossetian
el_GR: Οσετίας

en: Other
el_GR: Λοιπά

en: Other (Custom Field)
el_GR: Άλλο (προσαρμοσμένο πεδίο)

en: Owner and specific roles
el_GR: Κάτοχος και συγκεκριμένοι ρόλοι

en: Padding
el_GR: Γέμισμα

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Palestine
el_GR: Παλαιστίνη

en: Pali
el_GR: Πάλι

en: Parent Item:
el_GR: Γονικό Στοιχείο:

en: Parent Option
el_GR: Επιλογή Γονέα

en: Pashto
el_GR: Πάστο

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: Password Account Tab
el_GR: Καρτέλα Κωδικού Λογαριασμού

en: Password Changed Email
el_GR: E-mail Αλλαγής Κωδ. Πρόσβασης

en: Password Reset
el_GR: Επαναφορά Κωδικού

en: Password Reset Email
el_GR: E-mail Επαναφοράς Κωδικού Πρόσβασης

en: Password is incorrect. Please try again.
el_GR: Κωδικός πρόσβασης είναι εσφαλμένος. Παρακαλώ ξαναπροσπαθήστε.

en: Password is required
el_GR: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης

en: Password is required to save account data.
el_GR: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης για την αποθήκευση δεδομένων λογαριασμού.

en: Password is required?
el_GR: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης;

en: Past years only
el_GR: Μόνο τα προηγούμενα χρόνια

en: Pending Review
el_GR: Εν αναμονή κριτικής

en: Pending review
el_GR: Εν αναμονή της επανεξέτασης

en: Persian
el_GR: Περσικά

en: Personalize the custom message
el_GR: Προσαρμόστε το δικό μας μήνυμα

en: Phone Number
el_GR: Αριθμός τηλεφώνου

en: Placeholder
el_GR: Κείμενο υποκατάστασης (placeholder)

en: Please confirm that you agree to our privacy policy
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι συμφωνείτε με τη πολιτική ιδιωτικού απορρήτου

en: Please confirm your acceptance of our privacy policy
el_GR: Επιβεβαιώστε ότι αποδέχεστε την πολιτική απορρήτου μας

en: Please confirm your password
el_GR: Παρακαλώ επιβεβαιώστε τον κωδικό πρόσβασής σας

en: Please enter a valid %s username or profile URL
el_GR: Πληκτρολογήστε ένα έγκυρο %s όνομα χρήστη ή προφίλ URL

en: Please enter a valid URL
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια έγκυρη διεύθυνση URL

en: Please enter a valid end date in the date range
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία τέλους στο εύρος ημερομηνίας

en: Please enter a valid phone number
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου

en: Please enter a valid size
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο μέγεθος

en: Please enter a valid start date in the date range
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μία έγκυρη ημερομηνία αρχής στο εύρος ημερομηνίας

en: Please enter numbers only in this field
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε αριθμούς μόνο σε αυτό το πεδίο

en: Please enter your email
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε το email σας

en: Please enter your password
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε τον κωδικό σας

en: Please enter your username
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη

en: Please enter your username or email
el_GR: Παρακαλούμε εισάγετε το όνομα χρήστη ή email

en: Please login as administrator
el_GR: Παρακαλούμε συνδεθείτε ως διαχειριστής

en: Please note if you make a profile form specific to a role then you must make sure that every other role is assigned a profile form
el_GR: Σημειώστε ότι εάν δημιουργήσετε μια φόρμα προφίλ ειδικά για ένα ρόλο τότε πρέπει να βεβαιωθείτε ότι σε κάθε άλλο ρόλο έχει εκχωρηθεί μια φόρμα προφίλ

en: Please provide a date range beginning
el_GR: Παρακαλώ δώστε μία αρχή εύρους ημερομηνίας

en: Please provide a date range end
el_GR: Παρακαλώ δώστε ένα τέλος στο εύρος ημερομηνίας

en: Please provide a meta key
el_GR: Παρακαλώ πρόσθεσε ένα meta key

en: Please provide a valid e-mail
el_GR: Παρακαλώ δώστε μια έγκυρη διεύθυνση e -mail

en: Please provide your username or email
el_GR: Παρακαλώ δώστε το όνομα χρήστη ή email

en: Please select at least %s choices
el_GR: Παρκαλώ επιλέξτε το ελάχιστο %s επιλογές

en: Please specify account type.
el_GR: Παρακαλείστε να προσδιορίσετε τον τύπο του λογαριασμού.

en: Please update <strong>%s</strong> to the latest version.
el_GR: Παρακαλώ αναβαθμίστε <strong>%s</strong> στην τελευταία έκδοση

en: Please update extension <strong>"%s"</strong> to the latest version.
el_GR: Παρακαλώ ενημερώστε την επέκταση <strong>"%s"</strong> στην τελευταία έκδοση

en: Please upload a valid image!
el_GR: Παρακαλώ μεταφορτώστε μία έγκυρη εικόνα!

en: Polish
el_GR: Πολωνικά

en: Portuguese
el_GR: Πορτογαλικά

[ctx: Post Type General Name]
en: Profile Tabs
el_GR: Καρτέλες προφίλ

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Profile tab
el_GR: Καρτέλα "Προφίλ"

en: Posts
el_GR: Δημοσιεύσεις

en: Predefined Fields
el_GR: Προκαθορισμένα πεδία

en: Premium
el_GR: Επί πληρωμής

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: Primary Button Text
el_GR: Κείμενο Πρωταρχικού Κουμπιού

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Privacy
el_GR: Προσωπικά Δεδομένα

en: Privacy Account Tab
el_GR: Καρτέλα Απορρήτου Λογαριασμού

en: Privacy Policy
el_GR: Πολιτική Απορρήτου

en: Privacy Policy Agreement
el_GR: Συμφωνία Πολιτικής Απορρήτου

en: Private Content Post ID
el_GR: ID Post κρυφού περιεχομένου

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Profile Access
el_GR: Προφίλ Πρόσβασης

en: Profile Area Max. Width (px)
el_GR: Περιοχή Προφίλ Μέγιστο Πάχος (px)

en: Profile Area Maximum Width
el_GR: Μέγιστο πλάτος περιοχή προφίλ

en: Profile Card
el_GR: Κάρτα Προφίλ

en: Profile Cover Photos
el_GR: Φωτογραφίες Εξωφύλλου Προφίλ

en: Profile Cover Ratio
el_GR: Αναλογία Φωτογραφίας Εξωφύλλου

en: Profile Default Template
el_GR: Προφίλ προεπιλεγμένο πρότυπο

en: Profile Field Icons
el_GR: Εικονίδια Πεδίου Προφίλ

en: Profile Form
el_GR: Φόρμα Προφίλ

en: Profile Header Menu Position
el_GR: Θέση Μενού Κεφαλίδας Προφίλ

en: Profile Header Meta Text Icon
el_GR: Εικονίδιο Κειμένου Μεταδεδομένων Κεφαλίδας του Προφίλ

en: Profile Maximum Width
el_GR: Μέγιστο πλάτος προφίλ

en: Profile Menu
el_GR: Μενού Προφίλ

en: Profile Permalink Base
el_GR: Βάση μόνιμου συνδέσμου του προφίλ

en: Profile Photo
el_GR: Προφίλ φωτογραφία

en: Profile Photo Maximum File Size (bytes)
el_GR: Μέγιστο μέγεθος (bytes) εικόνας προφίλ

en: Profile Photo Size
el_GR: Μέγεθος Φωτογραφίας Πορφίλ

en: Profile Photo Thumbnail Sizes (px)
el_GR: Μεγέθοι (px) μικρογραφίας εικόνας προφίλ

en: Profile Photo is required.
el_GR: Απαιτείται φωτογραφία προφίλ.

en: Profile Primary Button Text
el_GR: Κείμενο του Πρωτεύοντος Κουμπιού Προφίλ

en: Profile Privacy
el_GR: Προσωπικά Δεδομένα

en: Profile Secondary Button
el_GR: Δευτερεύον κουμπί προφίλ

en: Profile Secondary Button Text
el_GR: Κείμενο Δευτερεύοντος Κουμπιού Προφίλ

en: Profile Slug "First and Last Name with '+'"
el_GR: Σύντομο όνομα προφίλ "Πρώτο όνομα και επώνημο με '+'"

en: Profile Slug "First and Last Name with '-'"
el_GR: Σύντομο όνομα προφίλ "Πρώτο όνομα και επώνημο με '-'"

en: Profile Slug "First and Last Name with '.'"
el_GR: Σύντομο όνομα προφίλ "Πρώτο όνομα και επώνημο με '.'"

en: Profile Slug "User ID"
el_GR: Σύντομο όνομα προφίλ "ID Χρήστη"

en: Profile Slug "Username"
el_GR: Σύντομο όνομα προφίλ "Όνομα Χρήστη"

en: Profile Tabs
el_GR: Καρτέλες προφίλ

en: Profile menu default tab
el_GR: Προεπιλεγμένη Καρτέλα Μενού του Προφίλ

en: Profile photo
el_GR: Φωτογραφία προφίλ

en: Provide Feedback
el_GR: Παροχή σχολίων

en: Publish
el_GR: Δημοσίευση

en: Purge Temp
el_GR: Κατέστρεψε τα προσωρινά αρχεία

en: Purge Temp Files
el_GR: Εκκαθάριση Προσωρινών Αρχείων

en: Purge temp files dir...
el_GR: Άδειασε τον φάκελο των προσωρινών αρχείων...

en: Put as Pending Review
el_GR: Θέσε ως Αναθεώρηση σε αναμονή

en: Quality is used to determine quality of image uploads, and ranges from 0 (worst quality, smaller file) to 100 (best quality, biggest file). The default range is 60.
el_GR: Η Ποιότητα χρησιμοποιείται για να καθορίσει την ποιότητα της εικόνας που φορτώνεται, και κυμαίνεται από 0 (χειρότερη ποιότητα, μικρότερο αρχείο) έως 100 (καλύτερη ποιότητα, μεγαλύτερο αρχείο). Η προεπιλεγμένη σειρά είναι 60.

en: REST API version
el_GR: έκδοση του REST API

en: Raeto-Romance
el_GR: Ραυτό-Ρομαντικό

en: Random
el_GR: Τυχαία

en: Rating System
el_GR: Σύστημα αξιολόγησης

en: Re-Activate
el_GR: Επανενεργοποιήστε

en: Reactivate
el_GR: Επανενεργοποιήστε

en: Reactivate this account
el_GR: Επανενεργοποίηση του λογαριασμού

en: Recipient(s)
el_GR: Παραλήπτης(ες)

en: Redirect URL
el_GR: Ανακατεύθυνση URL

en: Redirect to URL
el_GR: Ανακατεύθυνση σε URL

en: Redirect to WordPress Admin
el_GR: Ανακατεύθυνση σε WordPress Admin

en: Redirect to profile
el_GR: Ανακατεύθυνση στο προφίλ

en: Redirect user
el_GR: Ανακατεύθυνση χρήστη

en: Redirection after Login
el_GR: Ανακατεύθυνση μετά την Είσοδο

en: Refresh active page
el_GR: Ανανέωση ενεργής σελίδας

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Registered user information is retained in your website’s database indefinitely.
el_GR: Οι καταχωρημένες πληροφορίες εγγεγραμμένων χρηστών διατηρούνται στη βάση δεδομένων της ιστοσελίδας σας επ 'αόριστον.

en: Registration Date
el_GR: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Registration Default Role
el_GR: Προεπιλεγμένος ρόλος της εγγραφής

en: Registration Default Template
el_GR: Προεπιλεγμένο πρότυπο εγγραφής

en: Registration Field Icons
el_GR: Εικονίδια πεδίου εγγραφής

en: Registration Form
el_GR: Φόρμα Εγγραφής

en: Registration Form ID
el_GR: ID Φόρμας Εγγραφής

en: Registration HTTP referer
el_GR: Εγγραφη παραπομπής HTTP

en: Registration Maximum Width
el_GR: Μέγιστο πλάτος εγγραφής

en: Registration Nonce
el_GR: Εγγραφή Μηνιαία

en: Registration Options
el_GR: Επιλογές Εγγραφής

en: Registration Primary Button Text
el_GR: Κείμενο πρωτεύον κουμπί εγγραφής

en: Registration Request
el_GR: Αίτηση Εγγραφής

en: Registration Secondary Button
el_GR: Δευτερεύον κουμπί εγγραφής

en: Registration Secondary Button Text
el_GR: Κείμενο Δευτερεύοντος Κουμπιού

en: Registration Secondary Button URL
el_GR: Δευτερεύον κουμπί URL εγγραφής

en: Registration Shortcode Alignment
el_GR: Ευθυγράμμιση Shotcode Εγγραφής

en: Registration Status
el_GR: Κατάσταση Εγγραφής

en: Registration Timestamp
el_GR: Χρονοσφραγίδα Εγγραφής

en: Registration is currently disabled
el_GR: Η Εγγραφή χρηστών επί του παρόντος δεν επιτρέπεται

en: Reject Membership
el_GR: Απόρριψη Μέλους

en: Rejected
el_GR: Απορρίφθηκε

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove Data on Uninstall?
el_GR: Κατάργηση δεδομένων κατά την απεγκατάσταση;

en: Remove all filters
el_GR: Κατάργηση όλων των φίλτρων

en: Remove filter
el_GR: Αφαίρεση φίλτρου

en: Remove photo
el_GR: Απομακρύνετε τη φωτογραφία

en: Require Admin Review
el_GR: Απαιτείται έλεγχος από τον διαχειριστή

en: Require Email Activation
el_GR: Απαιτείται ενεργοποίηση μέσω Email

en: Require First & Last Name
el_GR: Να απαιτείται πρώτο όνομα & επώνυμο

en: Require a strong password?
el_GR: Απαιτείται ένας ισχυρός κωδικός πρόσβασης;

en: Require first and last name?
el_GR: Να απαιτείται το πρώτο όνομα και το επώνυμο;

en: Require user to update a profile photo when updating their profile
el_GR: Απαίτησε από τον χρήστη να ανανεώσει τη φωτογραφία του όταν αναβαθμίζει το προφίλ του

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Resend Activation E-mail
el_GR: Επανάληψη αποστολής E-mail ενεργοποίησης

en: Reset Password Limit
el_GR: Όριο επαναφοράς κωδικού

en: Reset UM Role meta
el_GR: Επαναφορά των meta των ρόλων UM

en: Reset all rules
el_GR: Επαναφορά όλων των κανόνων

en: Reset password
el_GR: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Restrict access to this post?
el_GR: Θέλετε να περιορίσετε την πρόσβαση σε αυτό το άρθρο;

en: Restricted Access Message
el_GR: Μήνυμα περιορισμένης πρόσβασης

en: Restricted content
el_GR: Περιορισμένο περιεχόμενο

en: Restriction Content
el_GR: Περιεχόμενο περιορισμού

en: Results &amp; Pagination
el_GR: Αποτελέσματα &amp; σελιδοποίηση

en: Results Text
el_GR: Κείμενο Αποτελεσμάτων

en: Retro
el_GR: Ρετρό

en: Review Registration Details
el_GR: Κριτική Λεπτομερειών Εγγραφής

en: Right aligned
el_GR: Δεξιά στοίχιση

en: Role
el_GR: Ρόλος

en: Role ID
el_GR: ID Ρόλου

en: Role Priority
el_GR: Προτεραιότητα ρόλου

en: Role Title
el_GR: Τίτλος Ρόλου

en: Role already exists!
el_GR: Ο ρόλος υπάρχει ήδη!

en: Roles
el_GR: 	Ρόλοι

en: Roles (Dropdown)
el_GR: Ρόλους (αναπτυσσόμενη λίστα)

en: Roles (Radio)
el_GR: Ρόλους (κυκλικό)

en: Romania
el_GR: Ρουμανία

en: Romanian
el_GR: Ρουμανικά

en: Rounded corners can be applied by setting a pixels value here. e.g. 5px
el_GR: Στρογγυλεμένες γωνίες μπορούν να εφαρμοστούν ρυθμίζοντας εδώ μια τιμή εικονοστοιχείων. π.χ. 5px

en: Run
el_GR: Εκτέλεση

en: Run this task from time to time if you have issues with WP Cron and need to get UM extension updates.
el_GR: Εκτελέστε αυτή τη διεργασία κάθε τόσο αν έχετε προβλήματα με WP Cron και επιθυμείτε να λάβετε αναβαθμίσετε επεκτάσεις UM.

en: Run this task from time to time to keep your DB clean.
el_GR: Εκτέλεσε αυτή τη διεργασία κάθε τόσο για να κρατήσετε τη Βάση Δεδομένων σας καθαρή

en: Russian
el_GR: Ρωσικά

en: Réunion
el_GR: Επανένωση

en: Saint Barthélemy
el_GR: Άγιος Βαρθολομαίος

en: Same as above but in case of 1 user found only
el_GR: Το ίδιο με παραπάνω αλλά στην περίπτωση του 1 χρήστη βρέθηκε μόνο

en: Same window
el_GR: Ίδιο παράθυρο

en: Sango
el_GR: Σάνγκο

en: Sanskrit
el_GR: Σανσκριτική

en: Sao Tome and Principe
el_GR: Σάο Τομέ και Πρίνσιπε

en: Sardinian
el_GR: Σαρδηνίας

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Scottish Gaelic
el_GR: Σκωτική γαελική

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search Forms
el_GR: Φόρμες Αναζήτησης

en: Search Icons...
el_GR: Αναζήτηση Εικονιδίων...

en: Search Item
el_GR: Αναζήτηση στοιχείου

en: Search Member Directories
el_GR: Αναζήτηση κατάλογοι μελών

en: Search Options
el_GR: Ρυθμίσεις αναζήτησης

en: Search User Roles
el_GR: Αναζήτηση ρόλοι χρηστών

en: Search Users
el_GR: Αναζήτηση μελών

en: Search:
el_GR: Αναζήτηση:

en: Secondary Button Text
el_GR: Κείμενο Δευτερεύοντος Κουμπιού

en: Secondary E-mail Address
el_GR: Δευτερεύουσα διεύθυνση E-mail

en: Security Check
el_GR: Έλεγχος ασφαλείας

en: Security Issue
el_GR: Θέμα ασφαλείας

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select Default Cover Photo
el_GR: Επιλέξτε την προκαθορισμένη φωτογραφία Cover

en: Select Default Profile Photo
el_GR: Επιλέξτε την προκαθορισμένη φωτογραφία προφίλ

en: Select Form Type
el_GR: Επέλεξε Τύπο Φόρμας

en: Select a color for this divider
el_GR: Επέλεξε ένα χρώμα για αυτόν τον διαχωριστή

en: Select a validation type...
el_GR: Επιλέξτε έναν τύπο επικύρωσης...

en: Select an icon to appear in the field. Leave blank if you do not want an icon to show in the field.
el_GR: Ορίστε ένα εικονίδιο να εμφανίζεται σε αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό εάν δεν θέλετε ένα εικονίδιο να εμφανίζεται στο πεδίο.

en: Select languages
el_GR: Επίλεξε Γλώσσες

en: Select media
el_GR: Επιλέξτε πολυμέσα

en: Select member roles
el_GR: Επιλογή ρόλων μελών

en: Select page
el_GR: Επιλογή σελίδας

en: Select redirect to page when user hasn't access to post
el_GR: Επιλέξτε ανακατεύθυνση σε σελίδα όταν ο χρήστης δεν έχει πρόσβαση στο άρθρο

en: Select the image types that you want to allow to be uploaded via this field.
el_GR: Επέλεξε τους τύπους εικόνας που θέλεις να επιτρέπεται να μπορούν να μεταφορτωθούν μέσω αυτού του πεδίου

en: Select the member roles that can see this link
el_GR: Επιλέξτε τους ρόλους των μελών που μπορούν να δούν αυτό το περιεχόμενο;

en: Select the member roles that can view this field on the front-end.
el_GR: Επιλέξτε τους ρόλους μελών που μπορούν να δουν αυτό το πεδίο στο front-end.

en: Select the status you would like this user role to have after they register on your site
el_GR: Επιλέξτε την κατάσταση που θα θέλατε αυτό το ρόλο χρήστη να έχει αφού πρώτα εγγραφεί στην ιστοσελίδα σας

en: Select the the user roles allowed to view this tab.
el_GR: Επιλέξτε τους ρόλους των χρηστών που επιτρέπεται να προβάλλουν αυτήν την καρτέλα.

en: Select what action is taken after a person registers on your site. Depending on the status you can redirect them to their profile, a custom url or show a custom message
el_GR: Επιλέξτε ποια μέτρα λαμβάνονται μετά από ένα πρόσωπο που εγγράφεται στη σελίδα σας . Ανάλογα με την κατάσταση , μπορείτε να ανακατευθύνει στο προφίλ τους , μια προσαρμοσμένη διεύθυνση URL ή να εμφανίσετε ένα προσαρμοσμένο μήνυμα

en: Select what happens when a user with this role deletes their own account
el_GR: Επιλέξτε το τι γίνεται όταν ένας χρήστης με αυτό το ρόλο διαγράφει δικό του λογαριασμό

en: Select what happens when a user with this role logins to your site
el_GR: Επιλέξτε το τι γίνεται όταν ένας χρήστης με αυτό το ρόλο συνδέεται στο site σας

en: Select what happens when a user with this role logouts of your site
el_GR: Επιλέξτε το τι γίνεται όταν ένας χρήστης με αυτό το ρόλο αποσυνδέεται από το site σας

en: Select where this field should appear. This option should only be changed on the profile form and allows you to show a field in one mode only (edit or view) or in both modes.
el_GR: Επιλέξτε που θα πρέπει αυτό το πεδίο να εμφανίζεται. Αυτή η επιλογή θα μπορεί να αλλάξει μόνο στη μορφή του προφίλ και σας επιτρέπει να δείτε ένα πεδίο στη μία λειτουργία μόνο ( επεξεργασία ή προβολή) ή και στις δύο λειτουργίες .

en: Select which roles can access this post
el_GR: Επιλέξτε ποιοί ρόλοι μπορούν να έχουν πρόσβαση σε αυτό το άρθρο

en: Select which users can view this tab.
el_GR: Επιλέξτε πιοί χρήστες μπορούν να προβάλλουν αυτήν την καρτέλα.

en: Select...
el_GR: Επιλέξτε...

en: Serbian
el_GR: Σερβικά

en: Set Custom Redirect URL
el_GR: Θέστε Προκαθορισμένή διεύθυνση URL Ανακατεύθυνσης

en: Set Date Range
el_GR: Ορισμός εύρους ημερομηνιών

en: Set a url to redirect this user role to after they delete account
el_GR: Θέστε ένα σύνδεσμο url ανακατεύθυνσης του χρήστη μετά τη διαγραφή του λογαρισμού του

en: Set a url to redirect this user role to after they login with their account
el_GR: Ορίστε μια διεύθυνση URL για να ανακατευθύνετε αυτόν το χρήστη ρόλο μετά τη σύνδεσή του με το λογαριασμό του

en: Set a url to redirect this user role to after they logout from site
el_GR: Ορίστε μια διεύθυνση URL για να ανακατευθύνετε αυτόν το χρήστη ρόλο μετά τη απσύνδεσή του

en: Set a url to redirect this user role to if they try to view your site's homepage
el_GR: Ορίστε ένα url για να γίνεται ανακατεύθυνση για τον ρόλο χρήστη εάν προσπαθήσει να προβάλει την αρχική σελίδα της ιστοσελίδας σας.

en: Set border for this section
el_GR: Εφαρμόστε περίγραμμα γι' αυτήν την ενότητα

en: Set margin for this section
el_GR: Ορίστε περιθώριο για αυτήν την ενότητα

en: Set padding for this section
el_GR: Ορίστε εσωτερικό περιθώριο για αυτήν την ενότητα

en: Set the maximum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
el_GR: Όρισε το μέγιστο εύρος ημερομηνία/ημέρα σε μορφή ΧΧΧΧ/ΜΜ/ΗΗ

en: Set the maximum reset password limit. If reached the maximum limit, user will be locked from using this.
el_GR: Ορίστε το μέγιστο όριο επαναφοράς κωδικού. Εάν επιτευχθεί το μέγιστο όριο, ο χρήστης θα κλειδωθεί από τη χρήση αυτού.

en: Set the minimum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
el_GR: Όρισε το ελάχιστο εύρος ημερομηνία/ημέρα σε μορφή ΧΧΧΧ/ΜΜ/ΗΗ

en: Set the profile photo size in pixels here
el_GR: Θέσε το μέγεθος της φωτογραφίας προφίλ σε pixels

en: Sets a maximum size for the uploaded cover
el_GR: Ορίζει το μέγιστο μέγεθος για την μεταφόρτωση εξωφύλλου

en: Sets a maximum size for the uploaded photo
el_GR: Ορίζει το μέγιστο μέγεθος για την μεταφόρτωση φωτογραφίας

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Settings was upgraded successfully
el_GR: Το ρυθμίσεις αναβαθμίστηκε με επιτυχία

en: Setup New Field
el_GR: Εγκατάσταση νέου πεδίου

en: Shona
el_GR: Σόννα

en: Show "Remember Me"
el_GR: Εμφάνιση "Θυμίσου με";

en: Show "Remember Me"?
el_GR: Εμφάνιση "Να με Θυμάσαι";

en: Show Forgot Password Link?
el_GR: Εμφάνιση σύνδεσμου "Ξεχάσατε τον κωδικό";

en: Show Secondary Button
el_GR: Εμφάνιση Δευτερεύοντος Κουμπιού

en: Show a custom message if profile is empty
el_GR: Εμφάνιση ενός προσαρμοσμένου μήνυματος εάν το προφίλ είναι άδειο

en: Show access restricted message
el_GR: Εμφάνιση μηνύματος περιορισμένης πρόσβασης

en: Show an asterisk for required fields
el_GR: Δείχνει έναν αστερίσκο για απαιτούμενα πεδία

en: Show custom message
el_GR: Εμφάνιση προσαρμοσμένου μηνύματος

en: Show display name
el_GR: Εμφάνιση ονόματος εμφάνισης

en: Show display name in profile header
el_GR: Εμφανιζόμενο όνομα εμφάνιση στην κεφαλίδα προφίλ

en: Show display name in profile header?
el_GR: Εμφάνιση εμφανιζόμενου ονόματος στην κεφαλίδα του προφίλ;

en: Show extra user information below tagline?
el_GR: Εμφάνιση επιπλέον πληροφοριών του χρήστη κάτω από το σλόγκαν;

en: Show full date
el_GR: Εμφάνιση πλήρους ημερομηνίας

en: Show inside text field
el_GR: Εμφάνιση μέσα στο πεδίο κειμένου

en: Show privacy policy
el_GR: Εμφάνιση πολιτικής ιδιωτικού απορρήτου

en: Show social links in profile header
el_GR: Εμφάνιση συνδέσμων κοινωνικών δικτύων στην κεφαλίδα του προφίλ

en: Show social links in profile header?
el_GR: Να εμφανίζονται οι σύνδεσμοι κοινωνικής δικτύωσης στην κεφαλίδα του προφίλ;

en: Show tagline below profile name
el_GR: Εμφάνιση σλόγκαν κάτω από το όνομα του προφίλ

en: Show the emoticon
el_GR: Δείχνουν την φατσούλα

en: Show user description in header
el_GR: Εμφάνιση χρήστη περιγραφή στην κεφαλίδα

en: Show user description in profile header?
el_GR: Εμφάνιση περιγραφή χρήστη στην κεφαλίδα του προφίλ;

en: Show with label
el_GR: Εμφάνιση με ετικέτα

en: Show years only
el_GR: Εμφάνιση μόνο ετών

en: Shows the search member form.
el_GR: Εμφάνισε την φόρμα αναζήτησης μέλους.

en: Single Result Text
el_GR: Κείμενο Μονού Αποτελέμσατος

en: Site accessible to Everyone
el_GR: Περιεχόμενο προσβάσιμο σε όλους

en: Site accessible to Logged In Users
el_GR: Περιεχόμενο προσβάσιμο σε συνδεδεμένους χρήστες

en: Skype ID
el_GR: ID

en: Slovak
el_GR: Σλοβακικά

en: Slovenian
el_GR: Σλοβενικά

en: Social login forms was upgraded successfully
el_GR: Το φόρμες σύνδεσης των κοινωνικών δικτύων αναβαθμίστηκε με επιτυχία

en: Solid
el_GR: Συμπαγές

en: Somali
el_GR: Σομαλικά

en: Sorry this is not a valid file.
el_GR: Συγγνώμη το αρχείο δεν είναι έγκυρο.

en: Sorry this is not a valid image.
el_GR: Συγνώμη αυτήν η εικόνα δεν είναι έγκυρη.

en: Sort by:
el_GR: Ταξινόμηση κατά:

en: Sorting
el_GR: Ταξινόμηση

en: SoundCloud Profile
el_GR: Προφίλ SoundCloud

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
el_GR: Νότια Γεωργία και Νότιες Νήσοι Σάντουιτς

en: South Ndebele
el_GR: Νότια Ντεμπέλε

en: Southern Sotho
el_GR: Νότια Sotho

en: Spacing
el_GR: Απόσταση

en: Spanish
el_GR: Ισπανικά

en: Specific Date Range
el_GR: Συγκεκριμένο εύρος ημερομηνιών

en: Specify a custom CSS class to be applied to this element
el_GR: Ορίστε μία προσαρμοσμένη κλάση CSS σε αυτό το στοιχείο

en: Specify the custom field meta key or custom fields seperated by comma that you want to use to display users name on the frontend of your site
el_GR: Καθορίσετε το προσαρμοσμένο πεδίο μετα κλειδί ή προσαρμοσμένα πεδία διαχωρίζονται από κόμμα που θέλετε να χρησιμοποιήσετε για να εμφανίσετε το όνομα χρηστών για το frontend του site σας

en: Start users upgrading...
el_GR: Εκκίνηση αναβάθμισης χρηστών...

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Styles was upgraded successfully
el_GR: Τα Styles αναβαθμίστηκαν με επιτυχία

en: Styling: General
el_GR: Μορφοποίηση: Γενικά

en: Subject Line
el_GR: Γραμμή θέματος

en: Submitted data on Registration
el_GR: Υποβεβλημένα δεδομένα κατα την εγγραφή

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Super administrators can not be modified.
el_GR: Οι σούπερ διαχειριστές δεν μπορούν να τροποποιηθούν.

en: Swahili
el_GR: Σουαχίλι

en: Swati
el_GR: Σουάτι

en: Swedish
el_GR: Σουηδικά

en: Switch on/off the custom message that appears when the profile is empty
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το προσαρμοσμένο μήνυμα που εμφανίζεται όταν το προφίλ είναι άδειο

en: Switch on/off the emoticon (sad face) that appears above the message
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το emoticon (θλιμμένο πρόσωπο) που εμφανίζεται πάνω από το μήνυμα

en: Switch on/off the forgot password link in login form
el_GR: Διακόπτης on/off το ξέχασα τον κωδικό πρόσβασης σύνδεση στη φόρμα σύνδεσης

en: Switch on/off the profile cover photos
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί τις φωτογραφίες εξωφύλλου του προφίλ

en: Switch on/off the secondary button display in the form
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί την εμφάνιση δευτερεύον κουμπιού στη φόρμα

en: Switch on/off the social links on profile header
el_GR: Επιλογή ενεργοποίηση/απενεργοποίηση των συνδέσμων των μέσων κοινωνικής δικτύωσης στην κεφαλίδα του προφίλ

en: Switch on/off the user description on profile header
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί την περιγραφή του χρήστη προφίλ επικεφαλίδας

en: Switch on/off the user name on profile header
el_GR: Ενεργοποιεί/απενεργοποιεί το όνομα χρήστη στην επικεφαλίδα του προφίλ

en: Switch on/off to enable/disable support for html tags on user description.
el_GR: Επιλέξτε ανοιχτό/κλειστό για να ενεργοποιήσετε/απενεργοποιήσετε την υποστήριξη ετικετών HTML στην περιγραφή χρήστη.

en: Switch to yes if you want to customize this form settings, styling &amp; appearance
el_GR: Ελλάξτε σε ναί εάν θέλετε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις, το στυλ &amp; εμφάνιση αυτής της φόρμας

en: Taiwan, Province of China
el_GR: Ταϊβάν, επαρχία της Κίνας

en: Tajik
el_GR: Τατζίκ

en: Tanzania, United Republic of
el_GR: Ταζμανία, Ενωμένη Δημοκρατία της

en: Tatar
el_GR: Ταρτάριος

en: Tell us a bit about yourself...
el_GR: Πείτε μας λίγο για τον εαυτό σας...

en: Telugu
el_GR: Τελούγκου

en: Template
el_GR: Πρότυπο

en: Temporary dir was purged successfully
el_GR: Ο φάκελος των προσωρινών αρχείων άδειασε επιτυχώς

en: Terms&Conditions Agreement
el_GR: Συμφωνία Όρων και Προϋποθέσεων

en: Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Text to display by default in this field
el_GR: Κείμενο που θα εμφανίζεται από προεπιλογή σε αυτό το πεδίο

en: Textarea Height
el_GR: Ύψος Περιοχής Κειμένου

en: Thank you for applying for membership to our site. We will review your details and send you an email letting you know whether your application has been successful or not.
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την υποβολή αίτησης για συνδρομή στο site μας . Θα εξετάσουμε τα στοιχεία σας και θα σας στείλουμε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που σας επιτρέπει να γνωρίζετε εάν η αίτησή σας ήταν επιτυχής ή όχι.

en: Thank you for registering. Before you can login we need you to activate your account by clicking the activation link in the email we just sent you.
el_GR: Ευχαριστούμε για την εγγραφή . Για να μπορέσετε να συνδεθείτε θα πρέπει να ενεργοποιήσετε το λογαριασμό σας κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο ενεργοποίησης στο email που μόλις σας στείλαμε .

en: Thanks :)
el_GR: Ευχαριστούμε :)

en: The administrator has not yet approved deleting your data. Please expect an email with a link to your data.
el_GR: Ο διαχειριστής δεν έχει ακόμη εγκρίνει τη διαγραφή των δεδομένων σας. Παρακαλούμε να περιμένετε ένα email με σύνδεσμο προς τα δεδομένα σας.

en: The administrator has not yet approved downloading the data. Please expect an email with a link to your data.
el_GR: Ο διαχειριστής δεν έχει ακόμη εγκρίνει τη λήψη των δεδομένων. Παρακαλούμε να περιμένετε ένα email με σύνδεσμο προς τα δεδομένα σας.

en: The core admin role must always have access to wp-admin / WordPress backend
el_GR: Ο πυρήνας admin ρόλος πρέπει πάντα να έχει πρόσβαση στο wp-admin / WordPress backend

en: The display format of the date which is visible to user.
el_GR: Η μορφή εμφάνισης της ημερομηνίας που εμφανίζεται στον χρήστη.

en: The easiest way to create powerful online communities and beautiful user profiles with WordPress
el_GR: Ο πιο εύκολος τρόπος για να δημιουργήσετε δυνατές διαδικτυακές κοινότητες και πανέμορφα προφίλ χρηστών με το WordPress

en: The end of date range must be greater than the start of date range
el_GR: Το τέλος του εύρους ημερομηνίας πρέπει να είναι μεγαλύτερο από την αρχή του εύρους ημερομηνίας

en: The field label is the text that appears above the field on your front-end form. Leave blank to not show a label above field.
el_GR: Αυτό το πεδίο είναι το κείμενο που εμφανίζεται ως ετικέτα πάνω από ένα πεδίο στο front-end της φόρμας. Αφήστε το κενό για να μην εμφανίζεται ετικέτα πάνω από το πεδίο.

en: The form has been duplicated successfully.
el_GR: Η φόρμα σας έχει διπλασιαστεί επιτυχώς.

en: The global default of profile photo size. This can be overridden by individual form settings
el_GR: Το καθολικά προεπιλεγμένο μέγεθος φωτογραφίας προφίλ. Αυτό μπορεί να παρακαμφθεί με ρυθμίσεις εξατομικευμένων φορμών

en: The height of textarea in pixels. Default is 100 pixels
el_GR: Το ύψος του textarea σε pixels. Η προεπιλογή είναι 100 pixels

en: The higher the number, the higher the priority
el_GR: Όσο μεγαλύτερος είναι ο αριθμός, τόσο υψηλότερη είναι η προτεραιότητα

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
el_GR: Το κλειδί που πληκτρολογήσατε ανήκει σε ένα πακέτο, χρησιμοποιήστε το κλειδί άδειας χρήσης για το συγκεκριμένο προϊόν.

en: The maximum size for image that can be uploaded through this field. Leave empty for unlimited size.
el_GR: Το μέγιστο μέγεθος εικόνας που μπορεί να μεταφορτωθεί μέσα από αυτό το πεδίο. Άφησε το κενό για απεριόριστο μέγεθος.

en: The maximum width of shortcode in pixels e.g. 600px
el_GR: Το μέγιστο πλάτος του κωδικού σε pixels πχ 600px

en: The maximum width of the profile area inside profile (below profile header)
el_GR: Το μέγιστο πλάτος της περιοχής προφίλ μέσα στο προφίλ (κάτω από την επικεφαλίδα του προφίλ)

en: The maximum width this shortcode can take from the page width
el_GR: Το μέγιστο πλάτος shortcode αυτό μπορεί να το πάρει από το πλάτος της σελίδας

en: The meta key cannot be changed for duplicated fields or when editing an existing field. If you require a different meta key please create a new field.
el_GR: Το μετα-κλειδί δεν μπορεί να αλλάξει για διπλότυπα πεδία ή κατά την επεξεργασία ενός υπάρχοντος πεδίου. Αν χρειάζεσαι ένα διαφορετικό μετα-κλειδί παρακαλώ δημιούργησε ένα νέο πεδίο.

en: The password you entered is incorrect.
el_GR: Ο κωδικός που έχετε εισάγει είναι λανθασμένος.

en: The shortcode is centered by default unless you specify otherwise here
el_GR: Το shortcode είναι προκαθορισμένα κεντραρισμένο εκτός αν προσδιοριστεί διαφορετικά εδώ

en: The text that appears on the button. e.g. Upload
el_GR: Το κείμενο που εμφανίζεται στο κουμπί. π.χ. Μεταφόρτωση

en: The text that is used for cancelling update profile button
el_GR: Το κείμενο που χρησιμοποιείται για την ακύρωση του κουμπιού ενημέρωση του προφίλ.

en: The text that is used for primary button text
el_GR: Το κείμενο που χρησιμοποιείται για κείμενο του πρωτεύοντος κουμπιού

en: The text that is used for the secondary button text
el_GR: Το κείμενο που χρησιμοποιείται για το δευτερεύον κουμπί

en: The text that is used for updating profile button
el_GR: Το κείμενο που χρησιμοποιείται για την ενημέρωση κουμπιού του προφίλ

en: There are
el_GR: Υπάρχουν

en: This action has been prevented for security measures.
el_GR: Αυτήν η ενέργεια έχει απορριφθεί για λόγους ασφαλείας.

en: This action is not allowed in backend.
el_GR: Αυτή η ενέργεια δεν επιτρέπεται στο παρασκήνιο.

en: This activation link is expired or have already been used.
el_GR: Ο σύνδεσμος ενεργοποίησης έχει λήξη ή έχει ήδη χρησιμοποιηθεί.

en: This activation link is expired.
el_GR: Ο σύνδεσμος ενεργοποίησης έχει λήξει.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
el_GR: Αυτό φαίνεται να είναι ένα μη έγκυρο κλειδί άδειας χρήσης για το %s.

en: This content has been restricted to logged in users only. Please <a href="{login_referrer}">login</a> to view this content.
el_GR: Αυτό το περιεχόμενο έχει περιοριστεί μόνο για συνδεδεμένους χρήστες. Παρακαλώ <a href="{login_referrer}">συνδεθείτε</a> για να δείτε το περιεχόμενο.

en: This controls the display of field icons in the login form
el_GR: Αυτό ελέγχει την εμφάνιση εικονιδίων πεδίου στη φόρμα Σύνδεσης

en: This controls the display of field icons in the registration form
el_GR: Αυτό ελέγχει την εμφάνιση των εικονιδίων πεδίου στην αίτηση εγγραφής

en: This decides which years should be shown relative to today date
el_GR: Αυτό αποφασίζει ποία χρόνια θα εμφανίζονται σε σχέση με την σημερινή ημερομηνία

en: This email address has been blocked.
el_GR: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει μπλοκαριστεί.

en: This field is required
el_GR: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: This file has been removed.
el_GR: Αυτό το αρχείο έχει αφαιρεθεί.

en: This file is too large!
el_GR: Το επιλεγμένο αρχείο ειναι πολύ μεγάλο!

en: This file is too small!
el_GR: Το επιλεγμένο αρχείο ειναι πολύ μικρό!

en: This file type is not recognized.
el_GR: Αυτός ο τύπος αρχείου είναι άγνωστος

en: This image is too large!
el_GR: Αυτην η εικόνα είναι πολύ μεγάλη!

en: This image is too small!
el_GR: Αυτην η εικόνα είναι πολύ μικρή!

en: This is applicable for edit mode only
el_GR: Αυτό ισχύει για λειτουργία επεξεργασίας μόνο

en: This is not a valid email
el_GR: Αυτό δεν είναι ένα έγκυρο email

en: This is not possible for security reasons.
el_GR: Αυτό δεν μπορεί να συμβεί για λόγους ασφαλείας

en: This is not your password
el_GR: Αυτό δεν είναι ο κωδικός πρόσβασής σας

en: This is the content of the e-mail
el_GR: Αυτό είναι το περιεχόμενο του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: This is the headline that appears in the upload box for this field
el_GR: Αυτή είναι η επικεφαλίδα που εμφανίζεται στο κουτί μεταφόρτωσης για αυτό το πεδίο

en: This is the line-style of divider
el_GR: Αυτό είναι το στυλ γραμμής του διαχωριστή

en: This is the max number of entries the user can add via field group.
el_GR: Αυτός είναι ο μέγιστος αριθμός καταχωρήσεων που μπορεί να προσθέσει ο χρήστης μέσω ομάδας πεδίων.

en: This is the message shown to users that do not have permission to view the content
el_GR: Αυτό είναι το μήνυμα που εμφανίζεται στους χρήστες που δεν έχουν δικαίωμα να δούνε το περιεχόμενο

en: This is the name that will be displayed for users on the front end of your site. Default setting uses first/last name as display name if it exists
el_GR: Αυτό είναι το όνομα που θα εμφανίζεται για τους χρήστες στο front end του site σας. Η προεπιλεγμένη ρύθμιση χρησιμοποιεί όνομα/επίθετο ως εμφανιζόμενο όνομα, αν υπάρχει

en: This is the required spacing in pixels. e.g. 20px
el_GR: Αυτό είναι το απαιτούμενο κενό σε pixels. π.χ. 20px

en: This is the subject line of the e-mail
el_GR: Πρόκειται για τη γραμμή θέματος του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: This is the text that appears in a tooltip when a user hovers over the info icon. Help text is useful for providing users with more information about what they should enter in the field. Leave blank if no help text is needed for field.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται σε ένα εργαλείο όταν ο χρήστης πάει ο ποντίκι του πάνω από το εικονίδιο για πληροφορίες. Το κείμενο βοήθειας είναι χρήσιμο γιατί δίνει στους χρήστες περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το τι πρέπει να συμπληρώσουν σε ένα πεδίο. Αφήστε το κενό εάν δεν χρειάζεται κείμενο βοήθειας για το πεδίο.

en: This is the text that appears within the field e.g please enter your email address. Leave blank to not show any placeholder text.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται μέσα στο πεδίο π.χ. εισάγετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας. Αφήστε το κενό για να μην εμφανιστεί κείμενο.

en: This is the text that is displayed if no users are found during a search
el_GR: Το κείμενο που εμφανίζεται όταν δεν βρεθούν χρήστες κατά την αναζήτηση

en: This is the title of the field for your reference in the backend. The title will not appear on the front-end of your website.
el_GR: Αυτός είναι ο τίτλος το πεδίου για αναφορά στο backend. Ο τίτλος δεν θα εμφανίζεται στο front-end της ιστοσελίδας σου.

en: This is the title that is displayed on a specific user profile
el_GR: Αυτός είναι ο τίτλος που εμφανίζεται για το συγκεκριμένο χρήστη προφίλ

en: This is the width in pixels, e.g. 4 or 2, etc
el_GR: Αυτό είναι το πλάτος σε εικονοστοιχεία, π.χ. 4 ή 2, κτλ.

en: This media type is not recognized.
el_GR: Ο τύπος πολυμέσου δεν αναγνωρίζεται.

en: This option allows you to pre-fill the field with a default value prior to the user entering a value in the field. Leave blank to have no default value
el_GR: Αυτήν η επιλογή σας επιτρέπει να γεμίσετε ένα πεδίο με προεπιλεγμένες τιμές πριν ο χρήστης δώσει μία τιμή σε αυτό το πεδίο. Αφήστε το κενό για να μην υπάρχει προεπιλεγμένη τιμή.

en: This option allows you to set whether the field must be filled in before the form can be processed.
el_GR: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να ρυθμίσετε αν πρέπει να συμπληρωθεί το πεδίο πριν να μπορέσει να επεξεργαστεί η φόρμα.

en: This option lets you specify blacklist of words to prevent anyone from signing up with such a word as their username
el_GR: Αυτή η επιλογή σάς επιτρέπει να καθορίσετε τη μαύρη λίστα των λέξεων που προφυλάσσει από την εγγραφή με μια τέτοια λέξη ως όνομα χρήστη τους

en: This user account status is %s
el_GR: Η κατάσταση του λογαριασμού χρήστη είναι %s

en: This user has not added any information to their profile yet.
el_GR: Αυτός ο χρήστης δεν έχει προσθέσει όλες τις πληροφορίες στο προφίλ τους ακόμα.

en: This user has not created any posts.
el_GR: Αυτός ο χρήστης δεν έχει δημιουργήσει καμία δημοσίευση,

en: This user has not made any comments.
el_GR: Αυτός ο χρήστης δεν έχει να κάνει καθόλου σχόλια.

en: This will be the background of entire section
el_GR: Αυτό θα είναι το φόντο για ολόκληρη την ενότητα

en: This will be the background of the heading section
el_GR: Αυτό θα είναι το υπόβαθρο του τμήματος της επικεφαλίδας

en: This will be the color of selected icon. By default It will be the same color as heading text color
el_GR: Αυτό θα είναι το χρώμα του επιλεγμένου εικονιδίου. Από προεπιλογή θα είναι το ίδιο χρώμα με το χρώμα του κειμένου της επικεφαλίδας

en: This will be the default role assigned to users registering thru registration form
el_GR: Αυτό θα είναι ο προεπιλεγμένος ρόλος που θα αντιστοιχίζεται στους χρήστες κατά την εγγραφή μέσω της φόρμας εγγραφής

en: This will be the default tab on user profile page
el_GR: Αυτέ θα είναι η καρτέλα προεπιλογής στη σελίδα του προφίλ χρήστη

en: This will be the default template to output login
el_GR: Αυτό θα είναι το προεπιλεγμένο πρότυπο στην εξαγωγή Σύνδεσης

en: This will be the default template to output profile
el_GR: Αυτό θα είναι το προεπιλεγμένο πρότυπο για την εξαγωγή προφίλ

en: This will be the default template to output registration
el_GR: Αυτό θα είναι το προεπιλεγμένο πρότυπο για την εξαγωγή της εγγραφής

en: This will be the minimum width for cover photo uploads
el_GR: Αυτό θα είναι το ελάχιστο πλάτος για προσθήκες φωτογραφιών εξωφύλλου

en: This will be the text color of entire section
el_GR: Αυτό θα είναι το χρώμα κειμένου για ολόκληρο το τμήμα

en: This will be the text color of heading part only
el_GR: Αυτό θα είναι το χρώμα κειμένου μόνο για το κομμάτι της επικεφαλίδας

en: This will be used in the meta description that is available for search-engines.
el_GR: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί στην περιγραφή μεταδεδομένων που διατίθενται για τις μηχανές αναζήτησης.

en: This will block the specified e-mail addresses from being able to sign up or sign in to your site. To block an entire domain, use something like *@domain.com
el_GR: Αυτό θα εμποδίσει την καθορισμένη διεύθυνση e-mail από το να μπορεί να εγγραφεί ή να συνδεθεί στο site σου. Για να μπλοκάρεις ένα ολόκληρο domain, χρησιμοποίησε κάτι σαν *@domain.com

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Tibetan
el_GR: Θιβετιανή

en: Time Format
el_GR: Μορφή Ώρας

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title is empty!
el_GR: Ο τίτλος είναι κενός!

en: To copy the Install info, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
el_GR: Για να αντιγράψετε τις πληροφορίες εγκατάστασης, κάντε κλικ παρακάτω και πατήστε Ctrl + C (PC) ή Cmd + C (Mac).

en: To receive updates, please enter your valid %s license key.
el_GR: Για να λαμβάνετε ενημερώσεις, παρακαλώ συμπληρώστε το έγκυρο %s κλειδί της άδειας χρήσης.

en: To reset your password, please enter your email address or username below.
el_GR: Για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας, παρακαλούμε να εισάγετε σας διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή το όνομα χρήστη παρακάτω.

en: To sort by a custom field, enter the meta key of field here
el_GR: Για να ταξινομίσετε ένα προσαρμοσμένο πεδίο, επιλέξτε το meta κλειδί του

en: Toggle Hide text
el_GR: Εναλλαγή απόκρυψης κειμένου

en: Toggle Show text
el_GR: Εναλλαγή εμφάνισης κειμένου

en: Try again later. You can run this action once daily.
el_GR: Ξαναδοκιμάστε αργότερα. Μπορείς να εκτελέσετε αυτή την ενέργεια μια φορά κάθε μέρα.

en: Tsonga
el_GR: Τσονγκά

en: Tswana
el_GR: Τσουάνα

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Turkish
el_GR: Τουρκικά

en: Turkmen
el_GR: Τουρκμενιστάν

en: Turn Off (Default)
el_GR: Απενεργοποίηση (προεπιλογή)

en: Turn off
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Turn on to add a confirm password field. If turned on the confirm password field will only show on register forms and not on login forms.
el_GR: Ενεργοποιήστε για να προσθέσετε ένα πεδίο επιβεβαίωσης συνθηματικού. Εάν είναι ενεργοποιημένο το πεδίο επιβεβαίωσης συνθηματικού θα εμφανίζεται μόνο σε φόρμες εγγραφής και όχι σε φόρμες εισόδου.

en: Turn on to force users to create a strong password (A combination of one lowercase letter, one uppercase letter, and one number). If turned on this option is only applied to register forms and not to login forms.
el_GR: Ενεργοποιήστε το για να υποχρεώσετε τους χρήστες να δημιουργήσουν ένα ισχυρό συνθηματικό (Συνδυασμός από ένα πεζό γράμμα, ένα κεφαλαίο γράμμα, και έναν αριθμό). Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή θα εφαρμόζεται μόνο στις φόρμες εγγραφής και όχι στις φόρμες εισόδου.

en: Turn on/off HTML tags for this textarea
el_GR: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση των HTML tag γι' αυτό το textarea.

en: Type
el_GR: Τύπος

en: UM Action
el_GR: Δράση UM

en: UM Custom Posts was upgraded successfully
el_GR: Το προσαρμοσμένα άρθρα UM αναβαθμίστηκε με επιτυχία

en: UM Custom Role
el_GR: UM Προσαρμοσμένος Ρόλος

en: URL redirect after e-mail activation
el_GR: URL ανακατεύθυνσης μετά την ενεργοποίηση e-mail

en: Ukrainian
el_GR: Ουκρανικά

en: Ultimate Member - Search
el_GR: Ultimate Member - Αναζήτηση

en: Ultimate Member - Settings
el_GR: Ultimate Member - Ρυθμίσεις

en: Ultimate Member Menu Settings
el_GR: Μενού ρυθμίσεων Ultimate Member

en: Ultimate Member Role
el_GR: Ultimate Member ρόλος

en: Ultimate Member Setup Error: Account page can not be a child page.
el_GR: Ultimate Member σφάλμα εγκατάστασης: Η σελίδα λογαριασμού δεν μπορεί να είναι θυγατρική σελίδα.

en: Ultimate Member Setup Error: User page can not be a child page.
el_GR: Ultimate Member σφάλμα εγκατάστασης: Η σελίδα χρήστη δεν μπορεί να είναι θυγατρική σελίδα.

en: Uncheck All
el_GR: Ακύρωση όλων των επιλογών

en: Unique E-mail
el_GR: Μοναδικό E-mail

en: Unique ID
el_GR: Μοναδικό ID

en: Unique Metakey value
el_GR: Μοναδική τιμή κλειδιού μέτα

en: Unique Username
el_GR: Μοναδικό Όνομα Χρήστη

en: Unique Username/E-mail
el_GR: Μοναδικό Όνομα Χρήστη/E-mail

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Untitled photo
el_GR: Φωτογραφία Χωρίς Τίτλο

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Update Account
el_GR: Ενημέρωση Λογαριασμού

en: Update Item
el_GR: Ενημέρωση στοιχείου

en: Update Notifications
el_GR: Ενημέρωση Ειδοποιήσεων

en: Update Password
el_GR: Ενημέρωση Κωδικού Πρόσβασης

en: Update Privacy
el_GR: Ενημέρωση Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων

en: Update Profile
el_GR: Ενημέρωση προφίλ

en: Update Role
el_GR: 	Ενημέρωση ρόλου

en: Updated successfully
el_GR: Ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμισε

en: Upgrade Content Restriction Settings...
el_GR: Αναβάθμισε τις Ρυθμίσεις Περιεχομένου

en: Upgrade Email Templates...
el_GR: Αναβάθμισε τα πρότυπα των email

en: Upgrade Log
el_GR: Log αναβάθμισης

en: Upgrade Mailchimp Lists...
el_GR: Αναβαθμίστε τις Λίστες του Mailchimp...

en: Upgrade Menu Items...
el_GR: Αναβάθμισε το Menu

en: Upgrade Roles...
el_GR: Αναβάθμιση ρόλων...

en: Upgrade Settings...
el_GR: Αναβάθμισε τις Ριθμίσεις

en: Upgrade Social Login Forms...
el_GR: Αναβαθμίστε τις Φόρμες Σύνδεσης σε Κοινωνικά δίκτυα&hellip;

en: Upgrade Styles...
el_GR: Αναβάθμιση στυλ...

en: Upgrade UM Custom Post Types...
el_GR: Αναβαθμίστε τους Προσαρμοσμένους Τύπους άρθρων UM&hellip;

en: Upgrade Users...
el_GR: Αναβάθμιση χρηστών...

en: Upgrade Woocommerce Products...
el_GR: Αναβάθμισε τα προϊόντα Woocommerce...

en: Upgrade bbPress Forums...
el_GR: Αναβάθμιση των bbPress φόρουμ...

en: Upgrade form fields...
el_GR: Αναβάθμιση πεδίων φόρμας...

en: Upgrade profile tabs...
el_GR: Αναβάθμιση καρτελών προφίλ...

en: Upgrade user roles...
el_GR: Αναβάθμιση ρόλων χρηστών...

en: Upgrade's Manual Request
el_GR: Αίτημα εγχειρίδιου αναβαθμίσεων

en: Upload
el_GR: Ανέβασμα

en: Upload File
el_GR: Μεταφόρτωση αρχείου

en: Upload Photo
el_GR: Ανεβάστε φωτογραφία

en: Upload a cover photo
el_GR: Φορτώσετε μια φωτογραφία εξωφύλλου

en: Upload photo
el_GR: Ανεβάστε φωτογραφία

en: Upload profile cover here
el_GR: Ανεβάστε Φωτογραφία εξωφύλλου εδώ

en: Upload your photo here
el_GR: Ανεβάστε τη φωτογραφία σας εδώ

en: Uploads
el_GR: Προσθήκες

en: Urdu
el_GR: Ουρντού

en: Use Default plugin avatar as Gravatar's Default avatar
el_GR: Να χρησιμοποιείται το προεπιλεγμένο avatar του πρόσθετου άντι του προεπιλεγμένου avatar του Gravatar

en: Use Gravatar builtin image
el_GR: Να χρησιμοποιείται η ενσωματωμένη εικόνα του Gravatar

en: Use Gravatars?
el_GR: Gravatars χρήση;

en: Use HTML for E-mails?
el_GR: Χρήση HTML για μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου;

en: Use this setting to control the maximum number of profiles to appear in this directory. Leave blank to disable this limit
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτή τη ρύθμιση για να ελέγξετε το μέγιστο αριθμό των προφίλ για εμφάνιση σε αυτόν τον κατάλογο. Αφήστε το κενό για να απενεργοποιήσετε αυτό το όριο

en: User
el_GR: Χρήστης

en: User Cache
el_GR: Προσωρινή μνήμη χρήστη

en: User Display Name
el_GR: Εμφανιζόμενο όνομα χρήστη

en: User ID
el_GR: Χρήστης ID

en: User Profile Dynamic Meta Description
el_GR: Δυναμικά μεταδεδομένα προφίλ χρήστη

en: User Profile Title
el_GR: Ο τίτλος του προφίλ χρήστη

en: User Role
el_GR: Ρόλος χρήστη

en: User Role <strong>Added</strong> Successfully.
el_GR: Ο ρόλος χρήστη <strong>προστέθηκε</strong> επιτυχώς.

en: User Role <strong>Deleted</strong> Successfully.
el_GR: Ο Ρόλος Χρήστη <strong>διαγράφηκε</strong> Επιτυχώς.

en: User Role <strong>Updated</strong> Successfully.
el_GR: Ο ρόλος χρήστη <strong>ενημερώθηκε</strong> επιτυχώς.

en: User Roles
el_GR: Ρόλοι Χρηστών

en: User Roles that can use search
el_GR: Ρόλοι Χρηστών που μπορούν να χρησιμοποιήσουν την αναζήτηση

en: User Roles to Display
el_GR: Ρόλοι Χρηστών για Εμφάνιση

en: User Roles was upgraded successfully
el_GR: Οι ρόλοι χρηστών αναβαθμίστηκαν με επιτυχία

en: User description maximum chars
el_GR: Όριο Χαρακτήρων Περιγραφής του Χρήστη

en: User has been successfully deleted.
el_GR: Ο χρήστης διαγράφηκε επιτυχώς.

en: User has been updated.
el_GR: Οι πληροφορίες του χρήστη ενημερώθηκαν.

en: User meta has been changed.
el_GR: Τα μέτα του χρήστη έχουν αλλάξει.

en: User role has been changed.
el_GR: Ο ρόλος του χρήστη έχουν αλλάξει.

en: User status has been changed.
el_GR: Η κατάσταση του χρήστη έχει αλλάξει.

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Username cannot be an email
el_GR: Όνομα χρήστη δεν μπορεί να είναι ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Username or E-mail
el_GR: Όνομα Χρήστη ή E-mail

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Users Overview
el_GR: Επισκόπηση Χρηστών

en: Users cache was cleared successfully
el_GR: Η προσωρινή μνήμη των χρηστών διαγράφηκε επιτυχώς

en: Users have been updated.
el_GR: Οι χρήστες έχουν ενημερωθεί.

en: Uzbek
el_GR: Ουζμπεκιστάν

en: Validate
el_GR: Επικύρωση

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
el_GR: Βενεζουέλα, Βολιβαριανή δημοκρατία της

en: Verified Account
el_GR: Επαληθευμένος λογαριασμός

en: Via these forms you are collecting personal data from your users.
el_GR: Μέσα από αυτές τις φόρμες συλλέγετε προσωπικά δεδομένα από τους χρήστες σας.

en: Vietnamese
el_GR: Βιετναμέζικα

en: View Item
el_GR: Προβολή στοιχείου

en: View Items
el_GR: Προβολή στοιχείων

en: View Pricing
el_GR: Δείτε τις τιμές

en: View mode only
el_GR: Μόνο λειτουργία προβολής

en: View profile
el_GR: Προβολή προφίλ

en: View type(s)
el_GR: Προβολή τύπου(-ων)

en: Virgin Islands, U.S.
el_GR: Παρθένοι Νήσοι, ΗΠΑ

en: Visibility
el_GR: Ορατότητα

en: WP Capabilities
el_GR: Δυνατότητες WP

en: WP-Admin Access
el_GR: WP-Admin Πρόσβαση

en: Waiting e-mail confirmation
el_GR: Αναμονή επιβεβαίωσης e-mail

en: Walloon
el_GR: Βαλλονία

en: We are sorry. We cannot find any users who match your search criteria.
el_GR: Λυπούμαστε. Δεν μπορούμε να βρούμε κάποιο χρήστη που να ταιριάζει με τα κριτήρια αναζήτησής σας.

en: We do not accept registrations from that domain.
el_GR: Δεν δεχόμαστε καταχωρίσεις από αυτόν τον τομέα.

en: We're glad to hear that you like the plugin but we would love to get your feedback so we can make the plugin better.
el_GR: Χαιρόμαστε για το γεγονός ότι σας αρέσει το πρόσθετο, αλλά θα θέλαμε να λάβουμε τα σχόλιά σας ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε το πρόσθετο καλύτερο.

en: We're sorry to hear that. If you're having the issue with the plugin you can create a topic on our <a href="%s" target="_blank">support forum</a> and we will try and help you out with the issue. Alternatively if you have an idea on how we can make the plugin better or want to tell us what you don't like about the plugin you can tell us know by giving us feedback.
el_GR: Λυπούμαστε που το ακούμε. Αν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το πρόσθετο, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα θέμα στο <a href="%s" target="_blank"> φόρουμ υποστήριξης</a> και θα προσπαθήσουμε να σας βοηθήσουμε με αυτό το πρόβλημα. Εναλλακτικά, εάν έχετε μια ιδέα για το πώς μπορούμε να κάνουμε το πρόσθετο καλύτερο ή θέλετε να μας πείτε τι δεν σας αρέσει σχετικά με το πρόσθετο, μπορείτε να μας πείτε αφήνοντας μας μερικά σχόλια.

en: Website URL
el_GR: URL ιστοτόπου

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Welsh
el_GR: Ουαλικά

en: Western Frisian
el_GR: Δυτική Φριζιανή

en: What happens when users without access try to view the post?
el_GR: Τι συμβαίνει όταν χρήστες χωρίς πρόσβαση προσπαθούν να δουν το άρθρο;

en: What personal data we collect and why we collect it
el_GR: Ποια προσωπικά δεδομένα συλλέγουμε και γιατί τα συλλέγουμε

en: Where should users be redirected to?
el_GR: Που θα ανακατευθύνονται οι χρήστες;

en: Where we send your data
el_GR: Που στέλνουμε τα δεδομένα σου

en: Whether to allow users changing their email in account page.
el_GR: Το άν επιτρέπεται στους χρήστες να αλλάζουν το email τους από την σελίδα λογαριασμού.

en: Whether to allow users changing their first and last name in account page.
el_GR: Το αν επιτρέπεται στους χρήστες να αλλάζουν το πρώτο όνομα και το επώνημο τους στην σελίδα λογαριασμού.

en: Whether to allow users changing their profile visibility from member directory in account page.
el_GR: Το αν επιτρέπεται στους χρήστες να αλλάζουν την ορατότητα του προφίλ τους από τον κατάλογο μελών στη σελίδα λογαριασμού.

en: Whether to enable a heading for this row
el_GR: Έαν πρόκειται να ενεργοποιείται η επικεφαλίδα γι' αυτήν την γραμμή

en: Whether to enable these fields on the user account page by default or hide them.
el_GR: Αν θέλετε να ενεργοποιηθούν αυτά τα πεδία στη σελίδα λογαριασμού χρήστη από προεπιλογή ή να τα αποκρύψετε

en: Whether to follow or nofollow this link by search engines
el_GR: Εάν πρόκειται να ακολουθείτε ή όχι αυτός ο σύνδεσμος από τις μηχανές αναζήτησης

en: Whether to receive notification when a new user account is created
el_GR: Αν θα λάβετε ειδοποίηση όταν εγκρίνεται ένας νέος λογαριασμός χρήστη

en: Whether to receive notification when an account is deleted
el_GR: Αν θα λάβετε ειδοποίηση όταν διαγράφεται ένας λογαριασμός

en: Whether to receive notification when an account needs admin review
el_GR: Αν θα λάβετε ειδοποίηση όταν ένας λογαριασμός χρειάζεται αναθεώρηση admin

en: Whether to send an email when users changed their password (Recommended, please keep on)
el_GR: Εάν αποστέλλετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου όταν οι χρήστες αλλάζουν τον κωδικό πρόσβασής τους (Συνιστάται, παρακαλώ κρατήστε το ενεργοποιημένο)

en: Whether to send the user an email when he requests to reset password (Recommended, please keep on)
el_GR: Εάν θα στείλετε στο χρήστη ένα email όταν αυτός αιτείται να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασης (Προτείνεται, παρακαλούμε να συνεχίσετε)

en: Whether to send the user an email when he updated their account
el_GR: Εάν πρόκειται να στείλει στον χρήστη ένα email όταν ενημέρωσε των λογαριασμού του

en: Whether to send the user an email when his account is approved
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός έχει εγκριθεί

en: Whether to send the user an email when his account is automatically approved
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός που εγκρίνεται αυτόματα

en: Whether to send the user an email when his account is deactivated
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός είναι απενεργοποιημένος

en: Whether to send the user an email when his account is deleted
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός διαγράφεται

en: Whether to send the user an email when his account is rejected
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός απορρίπτεται

en: Whether to send the user an email when his account needs admin review
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός χρειάζεται αναθεώρηση admin

en: Whether to send the user an email when his account needs e-mail activation
el_GR: Εάν θα Στείλετε στο χρήστη ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, όταν ο λογαριασμός χρειάζεται e-mail ενεργοποίησης

en: Whether to show a specific number of years or specify a date range to be available for the date picker.
el_GR: Εάν θέλετε να εμφανίσετε συγκεκριμένο αριθμό ετών είτε να ορίσετε ένα εύρος ημερομηνιών που θα είναι διαθέσιμο για το στοιχείο επιλογής ημερομηνίας.

en: Whether to show field icons and where to show them relative to the field
el_GR: Για το αν θα  εμφανίσετε τα εικονίδια πεδίου και πού σε σχέση με το πεδίο

en: Whether you wish to show the date in full or only show the years e.g. 25 Years
el_GR: Εάν θέλεις να εμφανίζεται ολόκληρη η ημερομηνία είτε μόνο τα χρόνια. π.χ. 25 χρόνια

en: Which roles that role can edit, choose none to allow role to edit all member roles
el_GR: Ποιούς ρόλους μπορεί να επεξεργαστεί ο ρόλος, επιλέξετε κανέναν για να επιτρέψετε στο ρόλο να επεξεργαστεί όλους ρόλους των μελών

en: Which roles that role can view, choose none to allow role to view all member roles
el_GR: Ποιούς από τους ρόλους μπορεί αυτός ο ρόλος να δεί, επιλέξτε κανέναν για να επιτρέψετε στο ρόλο να δεί όλους τους ρόλους των μελών

en: Who can access this post?
el_GR: Ποιος μπορεί να δει αυτό το άρθρο;

en: Who can see %s Tab?
el_GR: Ποιός μπορεί να δεί την καρτέλα %s ;

en: Who can see this menu link?
el_GR: Ποιος μπορεί να δει αυτό το σύνδεσμο μενού;

en: Who can see your public profile?
el_GR: Ποιος μπορεί να δει το δημόσιο προφίλ σας;

en: Woocommerce Products are ready for upgrade
el_GR: Τα Woocommerce Products είναι έτοιμα για αναβάθμιση

en: Would you like to use the global default message or apply a custom message to this post?
el_GR: Θέλετε να χρησιμοποιήσετε το γενικό προεπιλεγμένο μήνυμα ή να εφαρμόσετε ένα προσαρμοσμένο μήνυμα σε αυτό το άρθρο;

en: Wrong Data
el_GR: Λανθασμένα δεδομένα

en: Wrong Nonce
el_GR: Λανθασμένος μοναδικός κωδικώς ενέργειας (wrong nonce)

en: Wrong mode
el_GR: Λάθος λειτουργία

en: Years Selection
el_GR: Επιλογή ετών

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Yesterday at %s
el_GR: Χθες στις %s

en: Yiddish
el_GR: Γίντις

en: Yoruba
el_GR: Γιορούμπα

en: You are not allowed to edit this user.
el_GR: Δεν επιτρέπεται να επεξεργαστείτε αυτόν το χρήστη.

en: You are not allowed to use this word as your username.
el_GR: Δεν επιτρέπεται να χρησιμοποιήσετε αυτή τη λέξη ως το όνομα χρήστη σας.

en: You are only allowed to enter a maximum of %s words
el_GR: Σας επιτρέπεται να εισάγετε μόνο μέχρι ένα μέγιστο %s λέξεων

en: You can change the default cover photo globally here. Please make sure that the default cover is large enough and respects the ratio you are using for cover photos.
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε καθολικά το προεπιλεγμένη φωτογραφία εξωφύλλου εδώ. Βεβαιωθείτε ότι το εξώφυλλο είναι αρκετά μεγάλο και σέβεται την αναλογία που χρησιμοποιείτε για το εξώφυλλο.

en: You can change the default profile picture globally here. Please make sure that the photo is 300x300px.
el_GR: Μπορείτε να αλλάξετε καθολικά την προεπιλεγμένη εικόνα προφίλ εδώ. Βεβαιωθείτε ότι η φωτογραφία είναι 300x300px.

en: You can free up <span class="red">%s MB</span> by purging your temp upload directory.
el_GR: Μπορείτε να ελευθερώσετε <span class="red">%s MB</span> αδειάζοντας τον προσωρινό φάκελο μεταφορτώσεων αρχείων

en: You can not edit this user
el_GR: Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε αυτόν το χρήστη

en: You can not use HTML tags here
el_GR: Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις HTML ετικέτες εδώ

en: You can only select up to %s choices
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε μόνο μέχρι  %s επιλογές

en: You can only upload one file
el_GR: Μπορείτε να μεταφορτώσετε μόνο 1 αρχείο

en: You can only upload one image
el_GR: Μπορείτε να μεταφορτώσετε μία εικόνα

en: You can replace default link for this button by entering custom URL
el_GR: Μπορείτε να αντικαταστήσετε την προεπιλεγμένη σύνδεση για αυτό το κουμπί, εισάγοντας προσαρμοσμένη URL

en: You could download your previous data:
el_GR: Μπορείτε να κατεβάσετε τα προηγούμενα δεδομένα σας:

en: You could send a new request for an export of personal your data.
el_GR: Θα μπορούσατε να στείλετε ένα νέο αίτημα για εξαγωγή προσωπικών δεδομένων σας.

en: You could send a new request for deleting your personal data.
el_GR: Θα μπορούσατε να στείλετε ένα νέο αίτημα για τη διαγραφή των προσωπικών σας δεδομένων.

en: You could use {total_users} placeholder for getting users count
el_GR: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το {total_users} σύμβολο κράτησης θέσης για να μετρήσετε τους χρήστες

en: You did not create any forms yet
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει φόρμα ακόμα

en: You did not create any member directories yet
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει κανένα κατάλογο μελών ακόμα

en: You did not create any user roles yet
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει καθόλου ρόλους χρηστών ακόμα

en: You do not have enough permissions to do that.
el_GR: Δεν έχετε επαρκή δικαιώματα για να το κάνετε αυτό.

en: You do not have permission to delete this user.
el_GR: Δεν έχετε άδεια να διαγράψετε αυτό το χρήστη.

en: You do not have permission to make this action.
el_GR: Δεν έχεις τα απαραίτητα δικαιώματα για αυτή την ενέργεια

en: You have installed <strong>%s</strong> with wrong folder name. Correct folder name is <strong>"ultimate-member"</strong>.
el_GR: Εγκαταστήσατε το <strong>%s</strong> με λάθος όνομα φακέλου. Το σωστό όνομα φακέλου είναι <strong>"ultimate-member"</strong>.

en: You have no permission to delete this file
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα διαγραφής αυτού του αρχείου

en: You have no permission to edit this user
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα επεξεργασίας αυτού του χρήστη

en: You have not added any choices yet.
el_GR: Δεν έχετε βάλει καμμία επιλογή ακόμα.

en: You have not created any posts.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει καμία δημοσίευση

en: You have not made any comments.
el_GR: Δεν έχετε κάνει κανένα σχόλιο.

en: You have reached the limit for requesting password change for this user already. Contact support if you cannot open the email
el_GR: Έχετε ήδη φτάσει το όριο για την αίτηση αλλαγής κωδικού πρόσβασης για αυτόν το χρήστη. Επικοινωνήστε με την υποστήριξη εάν δεν μπορείτε να ανοίξετε το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: You have successfully changed your password.
el_GR: Έχετε αλλάξει επιτυχώς τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: You must add a shortcode to the content area
el_GR: Πρέπει να εισάγεις ένα shortcode στην περιοχή περιεχομένου

en: You must confirm your new password
el_GR: Πρέπει να επιβεβαιώσετε  τον νέο σας κωδικό

en: You must enter a new password
el_GR: Πρέπει να εισάγετε ένα νέο κωδικό

en: You must enter your password
el_GR: Θα πρέπει να εισάγετε τον κωδικό πρόσβασής σας

en: You must provide a title
el_GR: Πρέπει να δώσετε ένα τίτλο

en: You must provide a unique value
el_GR: Πρέπει να παρέχεται μία μοναδική τιμή

en: You must provide a user ID
el_GR: Πρέπει να παρέχεται ένα ID χρήστη

en: You must provide a username
el_GR: Πρέπει να δώσετε ένα όνομα χρήστη

en: You must provide alphabetic letters
el_GR: Πρέπει να παρέχεται αλφαβητικούς χαρακτήρες

en: You must provide lowercase letters.
el_GR: Πρέπει να παρέχεται πεζά γράμματα.

en: You must provide your e-mail
el_GR: Θα πρέπει να δώσετε το e -mail σας

en: You must provide your email
el_GR: Πρέπει να δώσετε το email σας

en: You must provide your first name
el_GR: Πρέπει να δώσετε το όνομά σας

en: You must provide your last name
el_GR: Πρέπει να δώσετε το επώνυμό σας

en: You must specify both a token and API key!
el_GR: Πρέπει να ορίσετε μία ένδειξη και ένα API κλείδι!

en: You need to provide data to update
el_GR: Πρέπει να παρέχεται δεδομένα για να γίνει ενημέρωση.

en: You should include in your privacy policy what personal data is captured when someone submits/fills in one of the forms, why you collect it and what you do with this data and how long you keep it.
el_GR: Θα πρέπει να συμπεριλάβετε στην πολιτική απορρήτου σας ποια προσωπικά δεδομένα καταγράφονται όταν κάποιος υποβάλει / συμπληρώσει μία από τις φόρμες, γιατί τα συλλέγετε, τι κάνετε με αυτά τα δεδομένα και πόσο καιρό τα κρατάτε.

en: YouTube Profile
el_GR: Προφίλ YouTube

en: Your %s was unable to be removed at this time.
el_GR: Το %s σας δεν ήταν δυνατό να αφαιρεθεί αυτήν την στιγμή.

en: Your IP address has been blocked.
el_GR: Διεύθυνση IP σας έχει μπλοκαριστεί.

en: Your account
el_GR: Ο λογαριασμός σας

en: Your account has been disabled.
el_GR: Ο Λογαριασμός σας έχει απενεργοποιηθεί.

en: Your account has not been approved yet.
el_GR: Ο Λογαριασμός σας δεν έχει εγκριθεί ακόμη.

en: Your account is awaiting e-mail verification.
el_GR: Ο λογαριασμός σας περιμένει την επαλήθευση μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Your account is now active! You can login.
el_GR: Ο Λογαριασμός σας είναι τώρα ενεργός! Μπορείτε να συνδεθείτε.

en: Your account is pending review
el_GR: Εκκρεμεί έγκριση του λογαριασμού σας

en: Your account was updated successfully.
el_GR: Ενημερώθηκε με επιτυχία ο λογαριασμός σας.

en: Your choosed %s
el_GR: Επέλεξες %s

en: Your email contains invalid characters
el_GR: Το Email σας που περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Your image is invalid or too large!
el_GR: Η Εικόνα σας είναι μη έγκυρη ή είναι πολύ μεγάλη!

en: Your image is invalid!
el_GR: Η εικόνα είναι μη έγκυρη!

en: Your license key expires on %s.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης λήγει στην %s.

en: Your license key has been disabled. Please <a href="%s" target="_blank">contact support</a> for more information.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει απενεργοποιηθεί. Για περισσότερες πληροφορίες, <a href="%s" target="_blank"> επικοινωνήστε με την υποστήριξη </a>.

en: Your license key has reached its activation limit. <a href="%s">View possible upgrades</a> now.
el_GR: Το κλειδί άδειας χρήσης σας έχει φτάσει το όριο ενεργοποιήσεων. <a href="%s"> Προβολή διαθέσιμων αναβαθμίσεων </a> τώρα.

en: Your membership request has been rejected.
el_GR: Το αίτημά σας για συνδρομή απορρίφθηκε.

en: Your meta key already exists in your fields list
el_GR: Το κλειδί μέτα υπάρχει ήδη στην λίστα πεδίων

en: Your meta key contains illegal characters. Please correct it.
el_GR: Το κλειδί μέτα περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες. Παρακαλώ διορθώστε το.

en: Your meta key is a predefined reserved key and cannot be used
el_GR: Το κλειδί μέτα είναι ένα προκαθορισμένο κλειδί και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Your meta key is a reserved core field and cannot be used
el_GR: Το κλειδί μέτα είναι κατοχυρωμένο πεδίο πυρήνα και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί

en: Your new password does not match
el_GR: Ο νέος κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζει

en: Your password must contain at least %d characters
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασής σας πρέπει να περιέχει τουλάχιστον %d χαρακτήρες

en: Your password must contain at least one lowercase letter, one capital letter and one number
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασής σας πρέπει να περιέχει τουλάχιστον ένα πεζό γράμμα , ένα κεφαλαίο γράμμα και έναν αριθμό

en: Your password must contain less than %d characters
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασής σας πρέπει να περιέχει λιγότερο από %d χαρακτήρες

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
el_GR: Ο σύνδεσμος ανανέωσης του κωδικού ασφαλείας είναι λανθασμένος.  Παρακαλώ ζητήστε ένα νέο σύνδεσμο παρακάτω.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
el_GR: Ο σύνδεσμος ανανέωσης του κωδικού ασφαλείας έχει λήξει.  Παρακαλώ ζητήστε ένα νέο σύνδεσμο παρακάτω.

en: Your passwords do not match
el_GR: Ο κωδικός πρόσβασης δεν ταιριάζει

en: Your personal data has been deleted.
el_GR: Τα προσωπικά σας δεδομένα έχουν διαγραφεί.

en: Your photo is too small. It must be at least %spx wide.
el_GR: Η Φωτογραφία σας είναι πολύ μικρή. Θα πρέπει να είναι τουλάχιστον %spx ευρύ.

en: Your profile is looking a little empty. Why not <a href="%s">add</a> some information!
el_GR: Το προφίλ σας δείχνει λίγο άδειο. Γιατί δεν <a href="%s">προσθέτετε</a> κάποιες πληροφορίες;

en: Your request could not be authenticated
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η επαλήθευση της αίτησής σας

en: Your temp uploads directory is <span class="ok">clean</span>. There is nothing to purge.
el_GR: Ο προσωρινός φάκελος μεταφορτώσεων αρχείων είναι ήδη <span class="ok">αδειος</span>.

en: Your temp uploads directory is now clean.
el_GR: Οι προσωρινοί κατάλογοι προσθήκων είναι τώρα καθαροί.

en: Your user cache is now removed.
el_GR: Η προσωρινή μνήμη χρήστη σας έχει αφαιρεθεί.

en: Your user description must contain less than %s characters
el_GR: Η Περιγραφή του χρήστη σας πρέπει να περιέχει λιγότερο από %s χαρακτήρες

en: Your username contains invalid characters
el_GR: Το όνομα χρήστη σας περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: date submitted
el_GR: ημερομηνία υποβολής

en: e.g. 30, 60, 120
el_GR: π.χ. 30, 60, 120

en: e.g. Member Directory
el_GR: π.χ. Κατάλογος μελών

en: e.g. New Registration Form
el_GR: π.χ. Νέα Φόρμα Εγγραφής

en: e.g. Site Name
el_GR: π.χ. το όνομα τοποθεσίας

en: e.g. [my_custom_shortcode]
el_GR: π.χ. [my_custom_shortcode]

en: e.g. admin@companyname.com
el_GR: π.χ. admin@companyname.com

en: empty
el_GR: άδειο

en: in
el_GR: μέσα

en: item
el_GR: αντικείμενο

en: items
el_GR: αντικείμενα

en: just now
el_GR: μόλις τώρα

[ctx: label]
en: Search for:
el_GR: Αναζήτηση για:

en: load more comments
el_GR: φορτώση περισσότερων σχολίων

en: load more posts
el_GR: φόρτωση περισσότερων δημοσιεύσεων

en: max
el_GR: μεγ

en: no comments
el_GR: χωρίς σχόλια

en: not found.
el_GR: δεν βρέθηκε.

en: of
el_GR: από

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση &hellip;

en: {total_users} Member
el_GR: {total_users} Μέλος

en: {total_users} Members
el_GR: {total_users} Μέλη

en: Åland Islands
el_GR: Νήσοι Åland
