Plugins - Ultimate Member – User Profile, Registration, Login, Member Directory, - en to nb_NO translation catalogue (2099 entries)

en:  When someone tries to inject capabilities to the Account, Profile & Register forms submission, it will be banned.
nb_NO:  Når noen prøver å injisere evner til innsending av konto-, profil- og registerskjemaer, vil det bli utestengt.

en:  directory settings
nb_NO:  kataloginnstillinger

en:  form settings
nb_NO:  skjemainnstillinger

en:  metadata rows...
nb_NO:  metadatarader...

en:  role settings
nb_NO:  rolleinnstillinger

en:  stars
nb_NO:  stjerner

en:  to
nb_NO:  til

en:  users...
nb_NO:  brukere...

en: "%s" Subject
nb_NO: "%s" Emne

en: "Desktop view" means the profile block's width lower than 800px.
nb_NO: "Skrivebordsvisning" betyr profilblokkens bredde lavere enn 800 px.

en: "Remember Me" checkbox
nb_NO: Avmerkingsboksen "Husk meg"

en: %1$s (filename: %2$s.php)
nb_NO: %1$s (filnavn: %2$s.php)

en: %1$s - Form ID#: %2$s
nb_NO: %1$s – Skjema ID#: %2$s

en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s ved %2$s

en: %s - Upgrade Process
nb_NO: %s - Oppgraderingsprosess

en: %s - wrong conditions.
nb_NO: %s - feil forhold.

en: %s DESC
nb_NO: %s AV

en: %s From
nb_NO: %s Fra

en: %s License Key
nb_NO: %s lisensnøkkel

en: %s Tab
nb_NO: %s fane

en: %s To
nb_NO: %s Til

en: %s ago
nb_NO: %s siden

en: %s comment | %s comments
nb_NO[0]: %s kommentar
nb_NO[1]: %s kommentarer

en: %s does not send any user data outside of your site by default.
nb_NO: %s sender som standard ingen brukerdata utenfor nettstedet ditt.

en: %s hr | %s hrs
nb_NO[0]: %s time
nb_NO[1]: %s timer

en: %s is a major update, and we highly recommend creating a full backup of your site before updating.
nb_NO: %s er en stor oppdatering, og vi anbefaler på det sterkeste å lage en fullstendig sikkerhetskopi av nettstedet ditt før oppdatering.

en: %s is required
nb_NO: %s er påkrevd

en: %s is required.
nb_NO: %s er påkrevd.

en: %s min | %s mins
nb_NO[0]: %s minutt
nb_NO[1]: %s minutter

en: %s needs to create several pages (User Profiles, Account, Registration, Login, Password Reset, Logout, Member Directory) to function correctly.
nb_NO: %s må opprette flere sider (brukerprofiler, konto, registrering, pålogging, tilbakestilling av passord, Logg ut, Medlemskatalog) for å fungere korrekt.

en: %s page
nb_NO: %s side

en: %s provides you with forms for user registration, login and profiles.
nb_NO: %s gir deg skjemaer for brukerregistrering, pålogging og profiler.

en: %s year old | %s years old
nb_NO[0]: %s år gammel
nb_NO[1]: %s år gammel

en: &mdash; No role for Ultimate Member &mdash;
nb_NO: &mdash; Ingen rolle for Ultimate Member &mdash;

en: ( 12-hr format )
nb_NO: (12-timers format)

en: ( 24-hr format )
nb_NO: (24-timers format)

en: (empty)
nb_NO: (tømme)

en: (no title)
nb_NO: (uten tittel)

en: - Login: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA is <strong>disabled</strong>
nb_NO: - Pålogging: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA er <strong>deaktivert</strong>

en: - Login: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA is <strong>enabled</strong>
nb_NO: - Pålogging: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA er <strong>aktivert</strong>

en: - Register: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA is <strong>disabled</strong>
nb_NO: - Registrer: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA er <strong>deaktivert</strong>

en: - Register: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA is <strong>enabled</strong>
nb_NO: - Registrer: <a target="_blank" href="%1$s">%2$s</a> reCAPTCHA er <strong>aktivert</strong>

en: - Reset Password Form's Google reCAPTCHA is <strong>disabled</strong>
nb_NO: – Tilbakestill passordskjemaets Google reCAPTCHA er <strong>deaktivert</strong>

en: - Reset Password Form's Google reCAPTCHA is <strong>enabled</strong>
nb_NO: – Tilbakestill passordskjemas Google reCAPTCHA er <strong>aktivert</strong>

en: 1. Please temporarily lock all your active Register forms.
nb_NO: 1. Vennligst lås alle aktive registreringsskjemaer midlertidig.

en: 1.0 version
nb_NO: 1.0 versjon

en: 10 stars rating system
nb_NO: 10 stjerner rangeringssystem

en: 2. Review all suspicious accounts and delete them completely.
nb_NO: 2. Se gjennom alle mistenkelige kontoer og slett dem fullstendig.

en: 2.0 version
nb_NO: 2.0 versjon

en: 3. If accounts are suspicious to you, please destroy all user sessions to logout active users on your site.
nb_NO: 3. Hvis kontoer er mistenkelige for deg, må du ødelegge alle brukerøkter for å logge ut aktive brukere på nettstedet ditt.

en: 4. Run a complete scan on your site using third-party Security plugins such as
nb_NO: 4. Kjør en fullstendig skanning på nettstedet ditt ved å bruke tredjeparts sikkerhetsplugins som f.eks

en: 404 ( File Not Found response )
nb_NO: 404 (Finner ikke svar)

en: 5  stars rating system
nb_NO: 5 stjerner rangeringssystem

en: 5. Force users to Reset their Passwords.
nb_NO: 5. Tving brukerne til å tilbakestille passordene sine.

en: 6. Once your site is secured, please create or enable Daily Backups of your server/site. You can contact your hosting provider to assist you on this matter.
nb_NO: 6. Når nettstedet ditt er sikret, vennligst opprett eller aktiver daglige sikkerhetskopier av serveren/nettstedet ditt. Du kan kontakte vertsleverandøren din for å hjelpe deg med denne saken.

en: <strong style="color:red">WARNING:</strong> Ensure that you've created a full backup of your site as your restoration point before changing anything on your site with our recommendations.
nb_NO: <strong style="color:red">ADVARSEL:</strong> Sørg for at du har opprettet en fullstendig sikkerhetskopi av nettstedet ditt som gjenopprettingspunkt før du endrer noe på nettstedet ditt med våre anbefalinger.

en: <strong>%1$s %2$s</strong> Successfully Upgraded
nb_NO: <strong>%1$s %2$s</strong> Oppgradert

en: <strong>%1$s %2$s</strong> requires 2.0 extensions. You have pre 2.0 extensions installed on your site. <br /> Please update %3$s extensions to latest versions. For more info see this <a href="%4$s" target="_blank">doc</a>.
nb_NO: <strong>%1$s %2$s</strong> krever 2.0-utvidelser. Du har pre 2.0-utvidelser installert på nettstedet ditt. <br /> Vennligst oppdater %3$s utvidelser til nyeste versjoner. For mer informasjon se dette <a href="%4$s" target="_blank">dokumentet</a>.

en: <strong>%1$s</strong> future plans! Detailed future list is <a href="%2$s" target="_blank">here</a>
nb_NO: <strong>%1$s</strong> fremtidige planer! Detaljert fremtidig liste er <a href="%2$s" target="_blank">her</a>

en: <strong>Age:</strong>&nbsp;{min_range} - {max_range} years old
nb_NO: <strong>Alder:</strong>&nbsp;{min_range} – {max_range} år gammel

en: <strong>Age:</strong>&nbsp;{value} years old
nb_NO: <strong>Alder:</strong>&nbsp;{value} år gammel

en: <strong>All Access Pass</strong> – Get access to all Ultimate Member extensions at a significant discount with our All Access Pass.
nb_NO: <strong>All Access Pass</strong> – Få tilgang til alle Ultimate Member-utvidelser til en betydelig rabatt med vårt Full Access Pass.

en: <strong>Important:</strong> Our website is currently under maintenance. Please check back soon.
nb_NO: <strong>Viktig:</strong> Nettstedet vårt er for øyeblikket under vedlikehold. Kom tilbake snart.

en: <strong>Important:</strong> Your password has expired. This (one-time) change requires you to reset your password. Please <a href="%s">click here</a> to reset your password via Email.
nb_NO: <strong>Viktig:</strong> Passordet ditt er utløpt. Denne (engangs) endringen krever at du tilbakestiller passordet ditt. Vennligst <a href="%s">klikk her</a> for å tilbakestille passordet ditt via e-post.

en: <strong>Warning:</strong> Account page and User page must be separate pages.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Kontoside og brukerside må være separate sider.

en: <strong>Warning:</strong> Account page and WooCommerce "My account" page should be separate pages.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Kontosiden og WooCommerce «Min konto»-siden bør være separate sider.

en: <strong>Warning:</strong> Account page must contain shortcode <code>[ultimatemember_account]</code>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Kontosiden må inneholde kortkode <code>[ultimatemember_account]</code>.

en: <strong>Warning:</strong> Home page and Logout page must be separate pages.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Hjemmeside og utloggingsside må være separate sider.

en: <strong>Warning:</strong> Login page and Logout page must be separate pages.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Påloggingssiden og utloggingssiden må være separate sider.

en: <strong>Warning:</strong> Login page must contain a login form shortcode. You can get existing shortcode or create a new one <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">here</a>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Påloggingssiden må inneholde en kortkode for påloggingsskjemaet. Du kan få eksisterende kortkode eller opprette en ny <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">her</a>.

en: <strong>Warning:</strong> Members page must contain a profile form shortcode. You can get existing shortcode or create a new one <a href="edit.php?post_type=um_directory" target="_blank">here</a>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Medlemssiden må inneholde en kortkode for profilskjema. Du kan få eksisterende kortkode eller opprette en ny <a href="edit.php?post_type=um_directory" target="_blank">her</a>.

en: <strong>Warning:</strong> Password Reset page must contain shortcode <code>[ultimatemember_password]</code>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Siden for tilbakestilling av passord må inneholde kortkode <code>[ultimatemember_password]</code>.

en: <strong>Warning:</strong> Register page must contain a registration form shortcode. You can get existing shortcode or create a new one <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">here</a>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Registreringssiden må inneholde en kortkode for registreringsskjemaet. Du kan få eksisterende kortkode eller opprette en ny <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">her</a>.

en: <strong>Warning:</strong> User page must contain a profile form shortcode. You can get existing shortcode or create a new one <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">here</a>.
nb_NO: <strong>Advarsel:</strong> Brukersiden må inneholde en kortkode for profilskjema. Du kan få eksisterende kortkode eller opprette en ny <a href="edit.php?post_type=um_form" target="_blank">her</a>.

en: <strong>`%s`</strong> <span style="color:green">is safe.</span>
nb_NO: <strong>`%s`</strong> <span style="color:green">er trygt.</span>

en: A confirmation email has been sent to your email. Click the link within the email to confirm your deletion request.
nb_NO: En bekreftelses-e-post er sendt til din e-post. Klikk på lenken i e-posten for å bekrefte slettingsforespørselen.

en: A confirmation email has been sent to your email. Click the link within the email to confirm your export request.
nb_NO: En bekreftelses epost har blitt sendt til din epost. Klikk på lenken inni eposten for å bekrefte din eksporterings forespørsel.

en: A logged out user will be redirected to this url If he is not permitted to access the site.
nb_NO: En avlogget bruker vil bli omdirigert til denne url hvis han ikke får tilgang til siden.

en: A meta key is required to store the entered info in this field in the database. The meta key should be unique to this field and be written in lowercase with an underscore ( _ ) separating words e.g country_list or job_title
nb_NO: En metanøkkel kreves for å lagre den angitte informasjonen i dette feltet i databasen. Meta-nøkkelen skal være unik for dette feltet og skrives med små bokstaver med et understrek ( _ ) som skiller ord, f.eks. country_list eller job_title

en: A theme or plugin compatibility issue
nb_NO: Et tema eller plugin-kompatibilitetsproblem

en: Abkhazian
nb_NO: Abkhasisk

en: About
nb_NO: Om

en: Access
nb_NO: Adgang

en: Accessible Category pages
nb_NO: Tilgjengelige kategorisider

en: Accessible Homepage
nb_NO: Tilgjengelig hjemmeside

en: Account
nb_NO: Regnskap

en: Account Activation Email
nb_NO: Kontoaktiverings-e-post

en: Account Approved Email
nb_NO: Kontogodkjent e-post

en: Account Deactivated Email
nb_NO: Konto deaktivert e-post

en: Account Deleted Email
nb_NO: Konto slettet e-post

en: Account Deletion Custom Text
nb_NO: Tilpasset tekst for kontosletting

en: Account Deletion Notification
nb_NO: Varsel om kontosletting

en: Account Deletion Text
nb_NO: Tekst for sletting av konto

en: Account Deletion without password Custom Text
nb_NO: Konto sletting uten tilpasset passord tekst

en: Account Needs Review Notification
nb_NO: Kontoen trenger varsel om gjennomgang

en: Account Rejected Email
nb_NO: Konto avvist e-post

en: Account Status
nb_NO: Konto status

en: Account Type
nb_NO: Kontotype

en: Account Updated Email
nb_NO: Konto oppdatert e-post

en: Account Welcome Email
nb_NO: Kontovelkomst-e-post

en: Account has been successfully restored.
nb_NO: Kontoen er gjenopprettet.

en: Action to be taken after account is deleted
nb_NO: Handling som skal utføres etter at kontoen er slettet

en: Action to be taken after login
nb_NO: Handling som skal utføres etter pålogging

en: Action to be taken after logout
nb_NO: Handling som skal iverksettes etter utlogging

en: Action to be taken after registration
nb_NO: Tiltak som skal iverksettes etter registrering

en: Action when users without access tries to view the post
nb_NO: Handling når brukere uten tilgang prøver å se innlegget

en: Action when users without access tries to view the term's post
nb_NO: Handling når brukere uten tilgang prøver å se ordets innlegg

en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Activate content restriction for this term and its posts. Affects only posts that do not have individual Restriction Content settings
nb_NO: Aktiver innholdsbegrensning for denne termen og dens innlegg. Påvirker kun innlegg som ikke har individuelle innstillinger for innholdsbegrensning

en: Activate individual content restriction settings for this post. Then ignore all terms restriction content settings if they exists.
nb_NO: Aktiver individuelle innholdsbegrensningsinnstillinger for dette innlegget. Ignorer deretter alle innholdsinnstillinger for termbegrensninger hvis de finnes.

en: Activation link lifetime
nb_NO: Levetid for aktiveringslenken

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Add Master Row
nb_NO: Legg til Master Row

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add New Custom Field
nb_NO: Legg til nytt tilpasset felt

en: Add New Field
nb_NO: Legg til nytt felt

en: Add New Filter
nb_NO: Legg til nytt filter

en: Add New Form
nb_NO: Legg til nytt skjema

en: Add New Item
nb_NO: Legg til nytt element

en: Add New Member Directory
nb_NO: Legg til ny medlemskatalog

en: Add New Role
nb_NO: Legg til ny rolle

en: Add New Size
nb_NO: Legg til ny størrelse

en: Add New URL
nb_NO: Legg til ny URL

en: Add New User Role
nb_NO: Legg til ny brukerrolle

en: Add Row
nb_NO: Legg til rad

en: Add a First & Last Name fields
nb_NO: Legg til felt for for- og etternavn

en: Add a New Divider
nb_NO: Legg til en ny skillelinje

en: Add a New Field
nb_NO: Legg til et nytt felt

en: Add a New Field Group
nb_NO: Legg til en ny feltgruppe

en: Add a callback source to retrieve choices.
nb_NO: Legg til en tilbakeringingskilde for å hente valg.

en: Add conditional fields support
nb_NO: Legg til støtte for betingede felt

en: Add new rule
nb_NO: Legg til ny regel

en: Add translation to %s
nb_NO: Legg til oversettelse til %s

en: Added custom callback functions for the UM Forms custom fields to the whitelist setting...
nb_NO: Lagt til tilpassede tilbakeringingsfunksjoner for de egendefinerte UM Forms-feltene i hvitelisteinnstillingen...

en: Additional Instructions Text
nb_NO: Ekstra instruksjonstekst

en: Admin Email Address
nb_NO: Admin e-postadresse

en: Admin filtering
nb_NO: Administratorfiltrering

[ctx: Admin menu name]
en: All Users
nb_NO: Alle brukere

[ctx: Admin menu name]
en: Users
nb_NO: Brukere

en: Administrative Permissions
nb_NO: Administrative tillatelser

en: Administrative capabilities ban
nb_NO: Forbud mot administrative evner

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Advanced settings section is designed to help you fine-tune your website or add extra features. <a href="%s" target="_blank">Learn more about advanced settings section</a>.
nb_NO: Avanserte innstillinger-seksjonen er utviklet for å hjelpe deg med å finjustere nettstedet ditt eller legge til ekstra funksjoner. <a href="%s" target="_blank">Les mer om avanserte innstillinger</a>.

en: After clicking the <strong>"Run"</strong> button, the update process will start. All information will be displayed in the <strong>"Upgrade Log"</strong> field.
nb_NO: Etter å ha klikket på <strong>"Kjør"</strong>-knappen, vil oppdateringsprosessen starte. All informasjon vil vises i <strong>"Oppgraderingslogg"</strong>-feltet.

en: After clicking the <strong>"Run"</strong> button, the update process will start. All information will be displayed in the field below.
nb_NO: Etter å ha klikket på <strong>"Kjør"</strong>-knappen, vil oppdateringsprosessen starte. All informasjon vil vises i feltet nedenfor.

en: Age
nb_NO: Alder

en: Akan
nb_NO: Vil

en: Albanian
nb_NO: albansk

en: Algeria
nb_NO: Algerie

en: All
nb_NO: Alle

en: All Items
nb_NO: Alle ting

en: All the above are default Administrator & Super Admin capabilities. When someone tries to inject capabilities to the Account, Profile & Register forms submission, it will be flagged with this option. The %s capabilities are locked to ensure no users will be created with these capabilities.
nb_NO: Alt ovenfor er standard administrator- og superadministratorfunksjoner. Når noen prøver å injisere evner til innsending av konto-, profil- og registerskjemaer, vil det bli flagget med dette alternativet. %s-funksjonene er låst for å sikre at ingen brukere opprettes med disse egenskapene.

en: All users sessions have been successfully destroyed.
nb_NO: Alle brukerøkter har blitt ødelagt.

en: Allow Category pages to be accessible
nb_NO: Tillat at kategorisider er tilgjengelige

en: Allow Homepage to be accessible
nb_NO: Tillat at hjemmesiden er tilgjengelig

en: Allow external link redirect confirm
nb_NO: Tillat omdirigering av ekstern kobling

en: Allow external link redirect confirm
nb_NO: Tillat omdirigering av ekstern kobling

en: Allow multiple selections
nb_NO: Tillat flere valg

en: Allow this role to delete other user accounts.
nb_NO: Tillat denne rollen å slette andre brukerkontoer.

en: Allow this role to delete their account and end their membership on your site
nb_NO: Tillat denne rollen å slette kontoen deres og avslutte medlemskapet på nettstedet ditt

en: Allow this role to edit accounts of other members
nb_NO: Tillat denne rollen å redigere kontoer til andre medlemmer

en: Allow this user role to view your site's homepage
nb_NO: Tillat denne brukerrollen å se nettstedets hjemmeside

en: Allow to replace the restricted post title to users that do not have permission to view the content.
nb_NO: Tillat å erstatte den begrensede innnleggstittelen til brukere som ikke har tillatelse til å se innholdet

en: Allow users to change email
nb_NO: Tillat brukere å endre e-post

en: Allow users to choose If they want to stay signed in even after closing the browser. If you do not show this option, the default will be to not remember login session.
nb_NO: Tillat brukere å velge om de vil forbli pålogget selv etter at de har lukket nettleseren. Hvis du ikke viser dette alternativet, vil standard være å ikke huske påloggingsøkten.

en: Allow users to hide their profiles from directory
nb_NO: Tillat brukere å skjule profilene sine fra katalogen

en: Allowed Choice Callbacks
nb_NO: Tillatte valg tilbakeringinger

en: Allowed Choice Callbacks (Enter one PHP function per line)
nb_NO: Tillatte valg tilbakeringinger (skriv inn én PHP-funksjon per linje)

en: Allowed File Types
nb_NO: Tillatte filtyper

en: Allowed Image Types
nb_NO: Tillatte bildetyper

en: Allowed hosts for safe redirect
nb_NO: Tillatte verter for sikker omdirigering

en: Allowed hosts for safe redirect (one host per line)
nb_NO: Tillatte verter for sikker omdirigering (én vert per linje)

en: Allowed roles
nb_NO: Tillatte roller

en: Allows to manage blocked data of signed up user.
nb_NO: Gjør det mulig å administrere blokkerte data for registrerte brukere.

en: Allows to manage redirect settings.
nb_NO: Lar deg administrere omdirigeringsinnstillinger.

en: Allows to manage reset password settings.
nb_NO: Lar deg administrere innstillinger for tilbakestilling av passord.

en: Allows you to control the cover photos sizes, thumbnails, etc.
nb_NO: Lar deg kontrollere størrelsen på forsidebildene, miniatyrbilder osv.

en: Allows you to control the fields on the main tab of Account page.
nb_NO: Lar deg kontrollere feltene på hovedfanen på kontosiden.

en: Allows you to control the profile photos sizes, thumbnails, etc.
nb_NO: Lar deg kontrollere størrelsen på profilbildene, miniatyrbilder, etc.

en: Alpha-numeric value
nb_NO: Alfanumerisk verdi

en: Alphabetic value only
nb_NO: Kun alfabetisk verdi

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Amharic
nb_NO: amharisk

en: An error has been encountered
nb_NO: Det har oppstått en feil

en: An error has been encountered. Probably page was cached. Please try again.
nb_NO: En feil har oppstått. Siden er sannsynligvis bufret. Vennligst forsøk igjen.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with %s or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
nb_NO: En uventet feil oppstod. Noe kan være galt med %s eller denne serverens konfigurasjon. Hvis du fortsetter å ha problemer, prøv <a href="%s">støtteforumene</a>.

en: Antarctica
nb_NO: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Any image upload above this width will be resized to this limit automatically.
nb_NO: Enhver bildeopplasting over denne bredden vil automatisk bli endret til denne grensen.

en: Anyone
nb_NO: Hvem som helst

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: Apply
nb_NO: Søke om

en: Apply custom settings to this form
nb_NO: Bruk egendefinerte innstillinger på dette skjemaet

en: Approve Membership
nb_NO: Godkjenn medlemskap

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: Arabic
nb_NO: arabisk

en: Aragonese
nb_NO: Aragonesisk

en: Are the Ultimate Member templates out of date?
nb_NO: Er Ultimate Member-malene utdaterte?

en: Are the icons in Ultimate Member Forms and Settings out of date?
nb_NO: Er ikonene i Ultimate Member Forms and Settings utdaterte?

en: Are you hacking? Please try again!
nb_NO: Hacker du? Prøv igjen!

en: Are you sure that you want to make all users sessions expired?
nb_NO: Er du sikker på at du vil at alle brukerøkter skal utløpe?

en: Are you sure that you want to restore this account after getting flagged for suspicious activity?
nb_NO: Er du sikker på at du vil gjenopprette denne kontoen etter å ha blitt flagget for mistenkelig aktivitet?

en: Are you sure you want to delete this role?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette denne rollen?

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account enter your password below.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette din konto? Dette vil slette all din kontoinformasjon fra denne siden. For å slette din konto skriv inn ditt passord nedenfor.

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account, click on the button below.
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette kontoen din? Dette vil slette alle kontodataene dine fra nettstedet. For å slette kontoen din, klikk på knappen nedenfor.

en: Are you sure you want to reset UM role meta?
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille UM-rollemeta?

en: Armenian
nb_NO: armensk

en: As soon as legacy icons will be removed old icons may break the website's functionality.
nb_NO: Så snart eldre ikoner vil bli fjernet, kan gamle ikoner bryte nettsidens funksjonalitet.

en: Assamese
nb_NO: assamisk

en: Assign role to form
nb_NO: Tildel rolle til skjemaet

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Auto Approve
nb_NO: Autogodkjenning

en: Automatically add a confirm password field?
nb_NO: Vil du automatisk legge til et bekreftelsespassordfelt?

en: Automatically redirect author page to their profile?
nb_NO: Omdirigere forfattersiden automatisk til profilen deres?

en: Avaric
nb_NO: Gjærlighet

en: Avoid indexing my profile by search engines
nb_NO: Unngå indeksering av min profil til søkemotorer

en: Avoid indexing profile by search engines
nb_NO: Unngå å indeksere profil av søkemotorer

en: Awaiting Email Confirmation
nb_NO: Venter på e-post konfirmasjon

en: Azerbaijan
nb_NO: Aserbajdsjan

en: Azerbaijani
nb_NO: aserbajdsjansk

en: BINARY
nb_NO: BINÆR

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: Background Color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Balance fields were updated successfully
nb_NO: Balanse felt ble oppdatert vellykket

en: Bambara
nb_NO: De bærer den

en: Ban for administrative capabilities is enabled. You can disable them in Ultimate Member > Settings > Advanced > Security > Enable ban for administrative capabilities.
nb_NO: Forbud for administrative funksjoner er aktivert. Du kan deaktivere dem i Ultimate Member > Innstillinger > Avansert > Sikkerhet > Aktiver utestengelse for administrative funksjoner.

en: Banned Administrative Capabilities
nb_NO: Forbudte administrative evner

en: Bashkir
nb_NO: Basjkir

en: Basque
nb_NO: baskisk

en: Belarusian
nb_NO: belarusisk

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Bengali
nb_NO: bengali

en: Biography
nb_NO: Biografi

en: Birth Date
nb_NO: Bursdag

en: Blacklist Words
nb_NO: Svarteliste ord

en: Blacklist Words (Enter one word per line)
nb_NO: Svartelisteord (skriv inn ett ord per linje)

en: Blank ( a transparent PNG image )
nb_NO: Blank (et gjennomsiktig PNG-bilde)

en: Block Disposable Email Addresses/Domains
nb_NO: Blokker engangs e-postadresser/domener

en: Blocked Due to Suspicious Activity
nb_NO: Blokkert på grunn av mistenkelig aktivitet

en: Blocked Email Addresses
nb_NO: Blokkerte e-postadresser

en: Blocked Email Addresses (Enter one email per line)
nb_NO: Blokkerte e-postadresser (skriv inn én e-post per linje)

en: Blocked Emails option is already set.
nb_NO: Alternativet for blokkerte e-poster er allerede angitt.

en: Blocked data when sign up
nb_NO: Blokkerte data ved registrering

en: Bolivia, Plurinational State of
nb_NO: Bolivia, flernasjonal delstat

en: Border
nb_NO: Kantlinje

en: Border Color
nb_NO: Grensefarge

en: Border Radius
nb_NO: Kanteradius

en: Bosnia and Herzegovina
nb_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Bosnian
nb_NO: bosnisk

en: Bottom of Icon
nb_NO: Nederst i ikonet

en: Bouvet Island
nb_NO: Bouvetøya

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nb_NO: Britisk territorium i det indiske hav

en: Bulgarian
nb_NO: Bulgarsk

en: Burmese
nb_NO: burmesisk

en: Buttons & Fields
nb_NO: Knapper og felt

en: By Role
nb_NO: Etter rolle

en: CSS Class
nb_NO: CSS klasse

en: Cache User Profile
nb_NO: Cache brukerprofil

en: Cambodia
nb_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Can access wp-admin?
nb_NO: Får du tilgang til wp-admin?

en: Can delete other member accounts?
nb_NO: Kan du slette andre medlemskontoer?

en: Can delete their account?
nb_NO: Kan slette kontoen deres?

en: Can delete these user roles only
nb_NO: Kan bare slette disse brukerrollene

en: Can edit other member accounts?
nb_NO: Kan du redigere andre medlemskontoer?

en: Can edit their profile?
nb_NO: Kan du redigere profilen deres?

en: Can edit these user roles only
nb_NO: Kan bare redigere disse brukerrollene

en: Can filter bar be collapsed
nb_NO: Kan filterstangen foldes sammen

en: Can make their profile private?
nb_NO: Kan du gjøre profilen privat?

en: Can this role edit his own profile?
nb_NO: Kan denne rollen redigere sin egen profil?

en: Can this role make their profile private?
nb_NO: Kan denne rollen gjøre profilen privat?

en: Can this role view all member profiles?
nb_NO: Kan denne rollen se alle medlemsprofiler?

en: Can this role view private profiles?
nb_NO: Kan denne rollen se private profiler?

en: Can user edit this field?
nb_NO: Kan brukeren redigere dette feltet?

en: Can view default homepage?
nb_NO: Kan du se standardhjemmesiden?

en: Can view other member profiles?
nb_NO: Kan du se andre medlemsprofiler?

en: Can view these user roles only
nb_NO: Kan kun se disse brukerrollene

en: Can view/access private profiles?
nb_NO: Kan du se/få tilgang til private profiler?

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cape Verde
nb_NO: Kapp Verde

en: Catalan
nb_NO: katalansk

en: Cayman Islands
nb_NO: Caymanøyene

en: Centered
nb_NO: Sentrert

en: Central African Republic
nb_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: Change Password
nb_NO: Bytt passord

en: Change Password request limit
nb_NO: Endre grense for passordforespørsel

en: Change Password request limit
nb_NO: Endre grense for passordforespørsel

en: Change cover photo
nb_NO: Bytt forsidebilde

en: Change file
nb_NO: Endre fil

en: Change image orientation
nb_NO: Endre bilderetning

en: Change password
nb_NO: Bytt passord

en: Change password tab
nb_NO: Endre passord-fanen

en: Change photo
nb_NO: Endre Foto

en: Change this If you want to override role redirection settings after login only.
nb_NO: Endre dette Hvis du vil overstyre innstillinger for rolleomdirigering kun etter pålogging.

en: Change to %s
nb_NO: Bytt til %s

en: Change your cover photo
nb_NO: Bytt forsidebilde

en: Change your profile photo
nb_NO: Endre profilbildet ditt

en: Cheatin&#8217; huh?
nb_NO: Jukse&#8217; Hu h?

en: Chechen
nb_NO: tsjetsjensk

en: Check All
nb_NO: Sjekk alt

en: Check post types for which you plan to use the "Content Restriction" settings.
nb_NO: Sjekk innleggstyper som du planlegger å bruke "Innholdsbegrensning"-innstillingene for.

en: Check status and update
nb_NO: Sjekk status og oppdater

en: Check taxonomies for which you plan to use the "Content Restriction" settings.
nb_NO: Sjekk taksonomier du planlegger å bruke "Innholdsbegrensning"-innstillingene for.

en: Check this box if you would like Ultimate Member to completely remove all of its data when the plugin/extensions are deleted.
nb_NO: Kryss av i denne boksen hvis du vil at Ultimate Member skal fjerne alle sine data når plugin-en/utvidelsene slettes.

en: Check this box if you would like to disable Ultimate Member user's cache.
nb_NO: Sett kryss hvis du vil deaktivere hurtigbuffer for brukerprofil i Ultimate Member.

en: Check this box if you would like to enable legacy Ultimate Member fonticons used outdated versions of FontAwesome and Ionicons libraries.
nb_NO: Kryss av i denne boksen hvis du vil aktivere eldre Ultimate Member-fontikoner brukte utdaterte versjoner av FontAwesome- og Ionicons-bibliotekene.

en: Check this box if you would like to enable new Form Builder.
nb_NO: Kryss av i denne boksen hvis du vil aktivere den nye skjemabyggeren.

en: Check this box if you would like to enable new UI.
nb_NO: Merk av i denne boksen hvis du vil aktivere nytt brukergrensesnitt.

en: Check this box if you would like to enable the use of a custom table for user metadata. Improved performance for member directory searches.
nb_NO: Kryss av i denne boksen hvis du vil aktivere bruk av en egendefinert tabell for brukermetadata. Forbedret ytelse for medlemskatalogsøk.

en: Check this box if you would like to use Ultimate Member blocks in Gutenberg editor. Important some themes have the conflicts with Gutenberg editor.
nb_NO: Kryss av i denne boksen hvis du vil bruke Ultimate Member-blokker i Gutenberg-editoren. Viktig noen temaer har konfliktene med Gutenberg redaktør.

en: Checkbox agreement description
nb_NO: Avkrysningsboksavtalebeskrivelse

en: Chichewa
nb_NO: chichewa

en: China
nb_NO: Kina

en: Chinese
nb_NO: kinesisk

en: Choices Callback
nb_NO: Valg Tilbakeringing

en: Choose a Country
nb_NO: Velg et land

en: Choose a page...
nb_NO: Velg en side...

en: Choose account type
nb_NO: Velg kontotype

en: Choose field(s) to display in extra user information section
nb_NO: Velg felt(er) som skal vises i delen for ekstra brukerinformasjon

en: Choose field(s) to display in tagline
nb_NO: Velg felt(er) som skal vises i slagordet

en: Choose field(s) to enable in sorting
nb_NO: Velg felt(er) for å aktivere i sortering

en: Choose fields to exclude them from search. This option will delete all included fields.
nb_NO: Velg felt for å ekskludere dem fra søk. Dette alternativet vil slette alle inkluderte felt.

en: Choose fields to only include them in the search. This option will delete all excluded fields.
nb_NO: Velg felt for å bare inkludere dem i søket. Dette alternativet vil slette alle ekskluderte felt.

en: Choose filter(s) meta to enable
nb_NO: Velg filtermeta for å aktivere

en: Choose from %s available icons
nb_NO: Velg blant %s tilgjengelige ikoner

en: Choose global ratio for cover photos of profiles.
nb_NO: Velg globalt forhold for forsidebilder av profiler.

en: Choose the border style
nb_NO: Velg kantstilen

en: Choose the displayed time-format for this field
nb_NO: Velg det viste tidsformatet for dette feltet

en: Choose the minutes interval between each time in the time picker.
nb_NO: Velg minuttintervallet mellom hver gang i tidsvelgeren.

en: Choose user roles...
nb_NO: Velg brukerroller...

en: Choose whether to open this link in same window or in a new window
nb_NO: Velg om du vil åpne denne lenken i samme vindu eller i et nytt vindu

en: Choose whether you want a 5-stars or 10-stars ratings based here.
nb_NO: Velg om du vil ha 5- eller 10-stjerners rangering basert her.

en: Christmas Island
nb_NO: Christmas-øya

en: Church Slavic
nb_NO: Kirkeslavisk

en: Clear
nb_NO: Klar

en: Clear License
nb_NO: Fjern lisens

en: Clear Users Cache...
nb_NO: Tøm brukerbufferen...

en: Clear all
nb_NO: Rydd alt

en: Clear cache of %s users
nb_NO: Tøm bufferen for %s brukere

en: Clear user statuses cache
nb_NO: Tøm brukerstatusbuffer

en: Click here to Destroy Sessions now
nb_NO: Klikk her for å ødelegge økter nå

en: Click here to enable this option
nb_NO: Klikk her for å aktivere dette alternativet

en: Click here to enable.
nb_NO: Klikk her for å aktivere.

en: Click here to lock them now.
nb_NO: Klikk her for å låse dem nå.

en: Click here to review accounts.
nb_NO: Klikk her for å se gjennom kontoer.

en: Close view photo modal
nb_NO: Lukk visningsbilde

en: Cocos (Keeling) Islands
nb_NO: Kokosøyene (Keeling).

en: Color
nb_NO: Farge

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Community Role
nb_NO: Fellesskapsrolle

en: Comoros
nb_NO: Komorene

en: Confirm %s
nb_NO: Bekreft %s

en: Confirm Password
nb_NO: Bekreft passord

en: Confirm password field label
nb_NO: Bekreft passordfeltetikett

en: Congo
nb_NO: Kongo

en: Congo, the Democratic Republic of the
nb_NO: Kongo, Den demokratiske republikken

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Content Editor
nb_NO: Innholdsredaktør

en: Content type
nb_NO: Innholdstype

en: Continue editing
nb_NO: Fortsett å redigere

en: Control whether to enable or disable member directories on this site.
nb_NO: Kontroller om du vil aktivere eller deaktivere medlemskataloger på dette nettstedet.

en: Cook Islands
nb_NO: Cook-øyene

en: Core path -
nb_NO: Kjernebane -

en: Core version
nb_NO: Kjerneversjon

en: Correct folder name is <strong>"%s"</strong>
nb_NO: Riktig mappenavn er <strong>"%s"</strong>

en: Corsican
nb_NO: korsikansk

en: Country
nb_NO: Land

en: Cover Photo
nb_NO: Forsidebilde

en: Cover Photo Maximum File Size (bytes)
nb_NO: Maksimal filstørrelse for omslagsbilde (bytes)

en: Cover Photo Minimum Width (px)
nb_NO: Minimumsbredde for forsidebilde (px)

en: Cover Photo Size
nb_NO: Forsidefotostørrelse

en: Cover Photo Thumbnail Sizes (px)
nb_NO: Forsidebilde-miniatyrstørrelser (px)

en: Cover photo
nb_NO: Forsidebilde

en: Cover photo ratio
nb_NO: Forsidefotoforhold

en: Create
nb_NO: Skape

en: Create Default
nb_NO: Opprett standard

en: Create Pages
nb_NO: Opprett sider

en: Create Role
nb_NO: Opprett rolle

en: Create additional metadata table...
nb_NO: Opprett ekstra metadatatabell...

en: Croatia
nb_NO: Kroatia

en: Croatian
nb_NO: Kroatisk

en: Crop Feature
nb_NO: Beskjæringsfunksjon

en: Crop and force 1:1 ratio
nb_NO: Beskjær og kraft 1:1-forhold

en: Crop and force user-defined ratio
nb_NO: Beskjær og tving brukerdefinert forhold

en: Current Password
nb_NO: Nåværende passord

en: Custom Action
nb_NO: Egendefinert handling

en: Custom Field
nb_NO: Egendefinert felt

en: Custom Fields
nb_NO: Egendefinerte felt

en: Custom Homepage Redirect
nb_NO: Tilpasset hjemmesideomdirigering

en: Custom Redirect URL
nb_NO: Egendefinert viderekoblingsadresse

en: Custom URL
nb_NO: Egendefinert nettadresse

en: Custom Validation
nb_NO: Egendefinert validering

en: Custom callback functions whitelisted for 2.4.0 version.
nb_NO: Egendefinerte tilbakeringingsfunksjoner hvitelistet for versjon 2.4.0.

en: Custom field deleted.
nb_NO: Egendefinert felt slettet.

en: Custom field updated.
nb_NO: Egendefinert felt oppdatert.

en: Custom field(s)
nb_NO: Egendefinerte felt(er)

en: Custom message
nb_NO: Tilpasset melding

en: Custom message emoticon
nb_NO: Egendefinert meldingsuttrykksikon

en: Custom message on empty profile
nb_NO: Egendefinert melding på tom profil

en: Custom restricted access message
nb_NO: Tilpasset melding med begrenset tilgang

en: Custom sorting meta key
nb_NO: Egendefinert sorteringsmetanøkkel

en: Custom text if no users were found
nb_NO: Egendefinert tekst hvis ingen brukere ble funnet

en: Custom usermeta
nb_NO: Tilpasset brukermeta

en: Custom usermeta table
nb_NO: Egendefinert brukermetatabell

en: Customize the button text
nb_NO: Tilpass knappeteksten

en: Customize the search result text . e.g. Found 3,000 Members. Leave this blank to not show result text
nb_NO: Tilpass søkeresultatteksten. f.eks. Fant 3000 medlemmer. La dette stå tomt for ikke å vise resultattekst

en: Customize this form
nb_NO: Tilpass dette skjemaet

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech
nb_NO: tsjekkisk

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkisk Republikk

en: Côte d'Ivoire
nb_NO: Elfenbenskysten

en: DATE
nb_NO: DATO

en: DATETIME
nb_NO: DATO TID

en: DECIMAL
nb_NO: DESIMAL

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Danish
nb_NO: dansk

en: Dashboard
nb_NO: Dashbord

en: Dashed
nb_NO: Stiplet

en: Data can be exported or removed upon users request via the existing WordPress data exporter or eraser.
nb_NO: Data kan eksporteres eller fjernes på brukerforespørsel via den eksisterende WordPress-dataeksportøren eller viskelæret.

en: Data type
nb_NO: Data-type

en: Database has been updated successfully
nb_NO: Databasen har blitt oppdatert

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date Range End
nb_NO: Slutt datoperiode

en: Date Range Start
nb_NO: Datoperiode Start

en: Date User-Friendly Format
nb_NO: Dato Brukervennlig format

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Deactivate this account
nb_NO: Deaktiver denne kontoen

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default Cover Photo
nb_NO: Standard forsidebilde

en: Default Date
nb_NO: Standard dato

en: Default Profile Photo
nb_NO: Standard profilbilde

en: Default Rating
nb_NO: Standardvurdering

en: Default Template
nb_NO: Standard mal

en: Default Text
nb_NO: Standard tekst

en: Default Time
nb_NO: Standard tid

en: Default Value
nb_NO: Standardverdi

en: Default WP Display Name
nb_NO: Standard WP-visningsnavn

en: Default WP Register Form
nb_NO: Standard WP-registreringsskjema

en: Default directory view type
nb_NO: Standard katalogvisningstype

en: Default sort users by
nb_NO: Standard sortering brukere etter

en: Default sorting users by a specific parameter in the directory
nb_NO: Standard sortering av brukere etter en bestemt parameter i katalogen

en: Default view type
nb_NO: Standard visningstype

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Delete Account
nb_NO: Slett konto

en: Delete Account Tab
nb_NO: Konto-fanen for sletting

en: Delete Group
nb_NO: Slett gruppe

en: Delete Options
nb_NO: Slett alternativer

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Delete Row
nb_NO: Slett rad

en: Delete tab
nb_NO: Slett fane

en: Delete this user
nb_NO: Slett denne brukeren

en: Delete user comments
nb_NO: Slett brukerkommentarer

en: Deleting user comments after deleting a user
nb_NO: Sletting av brukerkommentarer etter sletting av en bruker

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Design scheme
nb_NO: Designskjema

en: Developers
nb_NO: Utviklere

en: Directory #%s
nb_NO: Mappe #%s

en: Disable Cache User Profile
nb_NO: Deaktivere bufring av brukerprofil

en: Disable First & Last name field editing
nb_NO: Deaktiver redigering av felt for for- og etternavn

en: Disable Profile Photo Upload
nb_NO: Deaktiver profilbildeopplasting

en: Disable pre-queries for restriction content logic
nb_NO: Deaktiver forhåndsspørringer for logikk for restriksjonsinnhold

en: Disable pre-queries for restriction content logic (advanced)
nb_NO: Deaktiver forhåndsspørringer for logikk for restriksjonsinnhold (avansert)

en: Disable specific week days from being available for selection in this date picker
nb_NO: Deaktiver bestemte ukedager fra å være tilgjengelige for valg i denne datovelgeren

en: Disable specific weekdays
nb_NO: Deaktiver bestemte ukedager

en: Disable user data cache
nb_NO: Deaktiver brukerdatabuffer

en: Disabled
nb_NO: Deaktivert

en: Display First & Last name fields
nb_NO: Vis feltene for for- og etternavn

en: Display Login form notice to reset passwords
nb_NO: Vis varsel om påloggingsskjema for å tilbakestille passord

en: Display Mode
nb_NO: Visningsmodus

en: Display Name Custom Field(s)
nb_NO: Visningsnavn Egendefinerte felt(er)

en: Display delete account tab
nb_NO: Vis Slett konto-fanen

en: Display field icons for related user meta fields in header or not.
nb_NO: Vis feltikoner for relaterte brukermetafelt i overskriften eller ikke.

en: Display name
nb_NO: Vsiningsnavn

en: Display name in profile header
nb_NO: Vis navn i profiloverskriften

en: Display notifications account tab
nb_NO: Vis varslingskontofanen

en: Display password change account tab
nb_NO: Vis passordbyttekontofanen

en: Display privacy account tab
nb_NO: Vis personvernkonto-fanen

en: Displayed Date Format
nb_NO: Vist datoformat

en: Do you want to automatically delete a user's comments when they delete their account or are removed from the admin dashboard?
nb_NO: Vil du automatisk slette en brukers kommentarer når de sletter kontoen sin eller blir fjernet fra admin-dashbordet?

en: Do you want to use Gravatar instead of the default plugin profile photo (If the user did not upload a custom profile photo/avatar)?
nb_NO: Vil du bruke Gravatar i stedet for standard plugin-profilbilde (Hvis brukeren ikke lastet opp et tilpasset profilbilde/avatar)?

en: Do you want to use the plugin default avatar instead of the gravatar default photo (If the user did not upload a custom profile photo/avatar).
nb_NO: Vil du bruke plugin-standardavataren i stedet for gravatar-standardbildet (Hvis brukeren ikke lastet opp et tilpasset profilbilde/avatar).

en: Docs
nb_NO: Dokumentasjon

en: Does this field require a special validation
nb_NO: Krever dette feltet en spesiell validering

en: Does this textarea accept HTML?
nb_NO: Godtar dette tekstområdet HTML?

en: Dominican Republic
nb_NO: Den dominikanske republikk

en: Dotted
nb_NO: Prikket

en: Double
nb_NO: Dobbelt

en: Download Personal Data
nb_NO: Last ned personopplysninger

en: Download your data
nb_NO: Last ned dine data

en: Drag &amp; Drop File
nb_NO: Dra &amp; Slipp fil

en: Drag &amp; Drop Photo
nb_NO: Dra &amp; Slipp bilde

en: Duplicate
nb_NO: Dupliser

en: Duplicate of %s
nb_NO: Duplikat av %s

en: Dutch
nb_NO: nederlandsk

en: Dynamically populates the option based from selected parent option.
nb_NO: Fyller alternativet dynamisk ut basert på valgt overordnet alternativ.

en: E-mail Address
nb_NO: Epostadresse

en: Each time we release an update, you'll find a list of changes made to the template files. <a href="%s" target="_blank">Learn more about overriding templates</a>.<br />You can easily check the status of the latest templates to see if they are up-to-date or need updating. <a href="%s" target="_blank">Learn more about fixing outdated templates</a>.
nb_NO: Hver gang vi slipper en oppdatering, finner du en liste over endringer som er gjort i malfilene. <a href="%s" target="_blank">Les mer om å overstyre maler</a>.<br />Du kan enkelt sjekke statusen til de nyeste malene for å se om de er oppdaterte eller trenger oppdatering. <a href="%s" target="_blank">Finn ut mer om hvordan du fikser utdaterte maler</a>.

en: Edit
nb_NO: Redigere

en: Edit Choices
nb_NO: Rediger valg

en: Edit Field
nb_NO: Rediger felt

en: Edit Form
nb_NO: Rediger skjema

en: Edit Item
nb_NO: Rediger element

en: Edit Member Directory
nb_NO: Rediger medlemskatalog

en: Edit Profile
nb_NO: Rediger profil

en: Edit Role
nb_NO: Rediger rolle

en: Edit Row
nb_NO: Rediger rad

en: Edit Row Settings
nb_NO: Rediger radinnstillinger

en: Edit User Role
nb_NO: Rediger brukerrolle

en: Edit form fields and update
nb_NO: Rediger skjemafelt og oppdater

en: Edit mode only
nb_NO: Kun redigeringsmodus

en: Edit profile
nb_NO: Rediger profil

en: Edit the %s translation
nb_NO: Rediger %s-oversettelsen

en: Edit the content of this field here
nb_NO: Rediger innholdet i dette feltet her

en: El Salvador
nb_NO: Frelseren

en: Email
nb_NO: E-post

en: Email Address
nb_NO: Epostadresse

en: Email Content
nb_NO: E-postinnhold

en: Email Notification
nb_NO: E-postvarsling

en: Email Notifications
nb_NO: E-postvarsler

en: Email Templates was upgraded successfully
nb_NO: E-postmaler ble oppgradert

en: Email activation link expiration (days)
nb_NO: E-postaktiveringslenke utløper (dager)

en: Email notifications
nb_NO: E-postvarsler

en: Email notifications sent from Ultimate Member are listed below. Click on an email to configure it.
nb_NO: E-postvarsler sendt fra Ultimate Member er oppført nedenfor. Klikk på en e-post for å konfigurere den.

en: Email sender options
nb_NO: Alternativer for avsender for e-post

en: Email template
nb_NO: E-postmal

en: Email( Not Unique )
nb_NO: E-post (ikke unik)

en: Emails
nb_NO: E-poster

en: Emails should be sent from an email using your website's domain name. We highly recommend using a SMTP service email delivery.
nb_NO: E-poster skal sendes fra en e-post som bruker nettstedets domenenavn. Vi anbefaler på det sterkeste å bruke en SMTP-tjeneste for e-postlevering.

en: Enable %s Tab
nb_NO: Aktiver %s Tab

en: Enable Cover Photo
nb_NO: Aktiver forsidebilde

en: Enable Cover Photos
nb_NO: Aktiver forsidebilder

en: Enable Filters feature
nb_NO: Aktiver filterfunksjonen

en: Enable Gravatar
nb_NO: Aktiver Gravatar

en: Enable Gutenberg Blocks
nb_NO: Aktiver Gutenberg-blokker

en: Enable HTML for Emails
nb_NO: Aktiver HTML for e-poster

en: Enable HTML support for user description
nb_NO: Aktiver HTML-støtte for brukerbeskrivelse

en: Enable JS.confirm for external links
nb_NO: Aktiver JS.confirm for eksterne lenker

en: Enable Login form notice
nb_NO: Aktiver påloggingsskjemavarsel

en: Enable Members Directory
nb_NO: Aktiver Medlemskatalog

en: Enable Profile Photo
nb_NO: Aktiver profilbilde

en: Enable Row Heading
nb_NO: Aktiver radoverskrift

en: Enable Search feature
nb_NO: Aktiver søkefunksjonen

en: Enable author page redirect to user profile
nb_NO: Aktiver omdirigering av forfatterside til brukerprofil

en: Enable ban for administrative capabilities
nb_NO: Aktiver forbud for administrative funksjoner

en: Enable changing email via the account page
nb_NO: Aktiver endring av e-post via kontosiden

en: Enable custom sorting
nb_NO: Aktiver tilpasset sortering

en: Enable custom table for usermeta
nb_NO: Aktiver tilpasset tabell for brukermeta

en: Enable deleting user comments after deleting a user
nb_NO: Aktiver sletting av brukerkommentarer etter sletting av en bruker

en: Enable flushing data
nb_NO: Aktiver skylledata

en: Enable getting image orientation from EXIF data
nb_NO: Aktiver å få bildeorientering fra EXIF-data

en: Enable legacy fonticons
nb_NO: Aktiver eldre fontikoner

en: Enable limit for changing password
nb_NO: Aktiver grense for endring av passord

en: Enable menu icons in desktop view
nb_NO: Aktiver menyikoner i skrivebordsvisning

en: Enable new Form Builder (for developers only)
nb_NO: Aktiver ny skjemabygger (kun for utviklere)

en: Enable new UI (for developers only)
nb_NO: Aktiver nytt brukergrensesnitt (kun for utviklere)

en: Enable notification
nb_NO: Tillate notifikasjoner

en: Enable on this form
nb_NO: Aktiver på dette skjemaet

en: Enable or disable the "Notifications" tab on the account page.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver fanen "Varsler" på kontosiden.

en: Enable or disable the "Password" tab on the account page.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver "Passord"-fanen på kontosiden.

en: Enable or disable the "Privacy" tab on the account page.
nb_NO: Aktiver eller deaktiver "Personvern"-fanen på kontosiden.

en: Enable password show/hide icon on password field
nb_NO: Aktiver passord vis/skjul ikon i passordfeltet

en: Enable privacy policy agreement
nb_NO: Aktiver personvernerklæring

en: Enable profile menu
nb_NO: Aktiver profilmeny

en: Enable required password
nb_NO: Aktiver nødvendig passord

en: Enable strong passwords
nb_NO: Aktiver sterke passord

en: Enable the "Content Restriction" settings for post types
nb_NO: Aktiver "Innholdsbegrensning"-innstillingene for innleggstyper

en: Enable the "Content Restriction" settings for taxonomies
nb_NO: Aktiver "Innholdsbegrensning"-innstillingene for taksonomier

en: Enable the "Content Restriction" settings for the Gutenberg Blocks
nb_NO: Aktiver "Innholdsbegrensning"-innstillingene for Gutenberg-blokkene

en: Enable the Reset Password Limit?
nb_NO: Aktiver Reset Password Limit?

en: Enable this email notification
nb_NO: Aktiver denne e-postvarslingen

en: Enable this option to apply strong password rules to all password fields (user registration, password reset and password change).
nb_NO: Aktiver dette alternativet for å bruke sterke passordregler på alle passordfelt (brukerregistrering, tilbakestilling av passord og endring av passord).

en: Enable to display First & Last name fields
nb_NO: Aktiver for å vise feltene for for- og etternavn

en: Enable to prevent First & Last name editing by users
nb_NO: Aktiver for å forhindre for- og etternavnsredigering av brukere

en: Enable users ability to alter their profile visibility in member directories
nb_NO: Gjør det mulig for brukere å endre profilsynlighet i medlemskataloger

en: Enable users to view their inputted password before submitting the form.
nb_NO: Gjør det mulig for brukere å se passordet sitt før de sender inn skjemaet.

en: Enable/Disable
nb_NO: På av

en: Enable/disable crop feature for this image upload and define ratio
nb_NO: Aktiver/deaktiver beskjæringsfunksjonen for denne bildeopplastingen og definer forholdet

en: Enable/disable multiple selections for this field
nb_NO: Aktiver/deaktiver flere valg for dette feltet

en: Enable/disable the Delete account tab in account page.
nb_NO: Slå på/av kategorien Slett konto på kontosiden.

en: Enabled
nb_NO: Slått på

en: Enables you to enable or disable the "Delete Account" tab on the account page. Disable this tab if you wish to prevent users from being able to delete their own accounts.
nb_NO: Lar deg aktivere eller deaktivere "Slett konto"-fanen på kontosiden. Deaktiver denne fanen hvis du ønsker å forhindre at brukere kan slette sine egne kontoer.

en: Enables you to toggle the change password tab on the account page.
nb_NO: Gjør det mulig å veksle mellom endre passord-fanen på kontosiden.

en: Enables you to toggle the notifications tab on the account page. Disable this tab to prevent users from altering their notifications settings.
nb_NO: Lar deg bytte varslingsfanen på kontosiden. Deaktiver denne fanen for å hindre brukere i å endre varslingsinnstillingene sine.

en: Enables you to toggle the privacy tab on the account page. Disable this tab to prevent users from altering their privacy settings.
nb_NO: Lar deg bytte personvernfanen på kontosiden. Deaktiver denne kategorien for å hindre brukere i å endre personverninnstillingene sine.

en: Enforces users to reset their passwords (one-time) and prevent from entering old password.
nb_NO: Tvinger brukere til å tilbakestille passordene sine (en gang) og hindre fra å skrive inn gammelt passord.

en: English
nb_NO: Engelsk

en: English letters only
nb_NO: Kun engelske bokstaver

en: Enter Shortcode
nb_NO: Skriv inn kortkode

en: Enter Title Here
nb_NO: Skriv inn tittel her

en: Enter a bit about yourself...
nb_NO: Skriv litt om deg selv...

en: Enter a number here to force a maximum number of selections by user for this field
nb_NO: Skriv inn et tall her for å fremtvinge et maksimalt antall valg av bruker for dette feltet

en: Enter a number here to force a minimum number of selections by user for this field
nb_NO: Skriv inn et tall her for å tvinge frem et minimum antall valg av bruker for dette feltet

en: Enter one choice per line. This will represent the available choices or selections available for user.
nb_NO: Skriv inn ett valg per linje. Dette vil representere de tilgjengelige valgene eller valgene som er tilgjengelige for brukeren.

en: Enter password reset limit
nb_NO: Angi grense for tilbakestilling av passord

en: Enter the maximum number of characters a user can use for their password. The default maximum characters is 30.
nb_NO: Skriv inn maksimalt antall tegn en bruker kan bruke for passordet sitt. Standard maksimalt antall tegn er 30.

en: Enter the minimum number of characters a user must use for their password. The default minimum characters is 8.
nb_NO: Skriv inn minimum antall tegn en bruker må bruke for passordet sitt. Standard minimumstegn er 8.

en: Enter the row heading text here
nb_NO: Skriv inn radoverskriften her

en: Enter the shortcode in the following textarea and it will be displayed on the fields
nb_NO: Skriv inn kortkoden i følgende tekstområde, og den vil vises i feltene

en: Enter your current password to confirm a new export of your personal data.
nb_NO: Skriv inn ditt nåværende passord for å bekrefte en ny eksport av dine personlige data.

en: Enter your current password to confirm the erasure of your personal data.
nb_NO: Skriv inn ditt nåværende passord for å bekrefte slettingen av dine personlige data.

en: Enter your username or email
nb_NO: Skriv inn ditt brukernavn eller e-post

en: Entering custom text here will replace the url with a text link
nb_NO: Hvis du skriver inn egendefinert tekst her, erstattes nettadressen med en tekstlenke

en: Equal years before / after today
nb_NO: Like år før/etter i dag

en: Equatorial Guinea
nb_NO: Ekvatorial-Guinea

en: Erase of your data
nb_NO: Slett dine data

en: Error Text
nb_NO: Feiltekst

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Estonian
nb_NO: estisk

en: Eswatini
nb_NO: I Swat

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Everyone
nb_NO: Alle sammen

en: Exclude fields from search
nb_NO: Ekskluder felt fra søk

en: Exclude only from WP queries results
nb_NO: Ekskluder bare fra WP-spørringsresultater

en: Exclude specific users (Enter one username per line)
nb_NO: Ekskluder spesifike brukere (skriv inn ett brukernavn per linje)

en: Exclude the following URLs
nb_NO: Ekskluder følgende nettadresser

en: Exif is not enabled on your server. Mobile photo uploads will not be rotated correctly until you enable the exif extension.
nb_NO: Exif er ikke aktivert på serveren din. Mobilfotoopplastinger vil ikke roteres riktig før du aktiverer exif-utvidelsen.

en: Expand the filter bar by default
nb_NO: Utvid filterlinjen som standard

en: Experimental features
nb_NO: Eksperimentelle funksjoner

en: Expire All Users Sessions
nb_NO: Utløp alle brukerøkter

en: Extend allowed hosts for frontend pages redirects.
nb_NO: Utvid tillatte verter for omdirigeringer av frontend-sider.

en: Extensions
nb_NO: Tilleggsmoduler

en: Falkland Islands (Malvinas)
nb_NO: Falklandsøyene (Malvinas)

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: Faroese
nb_NO: færøysk

en: Features
nb_NO: Egenskaper

en: Female
nb_NO: Hunn

en: Field Icons
nb_NO: Felt ikoner

en: Field privacy allows you to select who can view this field on the front-end. The site admin can view all fields regardless of the option set here.
nb_NO: Feltpersonvern lar deg velge hvem som kan se dette feltet på front-end. Nettstedsadministratoren kan se alle felt uavhengig av hvilket alternativ som er angitt her.

en: Field to display in extra user information section
nb_NO: Felt som skal vises i delen for ekstra brukerinformasjon

en: Field to display in tagline
nb_NO: Felt som skal vises i slagordet

en: Field to enable in sorting
nb_NO: Felt for å aktivere i sortering

en: Field to show in user meta
nb_NO: Felt som skal vises i brukermeta

en: Field was upgraded successfully
nb_NO: Feltet ble oppgradert

en: Field(s) to enable in sorting
nb_NO: Felt(er) for å aktivere i sortering

en: Field(s) to show in user meta
nb_NO: Felt(er) som skal vises i brukermeta

en: Field:
nb_NO: Felt:

en: Fields Manager
nb_NO: Feltsjef

en: Fields selected here will appear in the profile header area below the user's display name
nb_NO: Felt valgt her vil vises i profiloverskriften under brukerens visningsnavn

en: Fields to search by
nb_NO: Felt å søke etter

en: Fijian
nb_NO: fijiansk

en: Filter meta to enable
nb_NO: Filtrer meta for å aktivere

en: Finish
nb_NO: Bli ferdig

en: Finnish
nb_NO: finsk

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: First and Last Name with '+'
nb_NO: For- og etternavn med '+'

en: First and Last Name with '-'
nb_NO: For- og etternavn med '-'

en: First and Last Name with '.'
nb_NO: For- og etternavn med '.'

en: First and last name fields are required
nb_NO: For- og etternavnsfelt er obligatoriske

en: First initial of first name & last name
nb_NO: Forbokstav til fornavn og etternavn

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: First name & first initial of last name
nb_NO: Fornavn og forbokstav til etternavn

en: First name & last name
nb_NO: Fornavn Etternavn

en: First name only
nb_NO: Kun fornavn

en: First page
nb_NO: Første side

en: Fixed Number of Years
nb_NO: Fast antall år

en: Follow
nb_NO: Følg

en: For incompatible themes, please make the menu open from left instead of bottom by default.
nb_NO: For inkompatible temaer, vennligst gjør menyen åpen fra venstre i stedet for bunnen som standard.

en: For user registrations requiring email confirmation via a link, how long should the activation link remain active before expiring? If this field is left blank, the activation link will not expire.
nb_NO: For brukerregistreringer som krever e-postbekreftelse via en lenke, hvor lenge skal aktiveringslenken forbli aktiv før den utløper? Hvis dette feltet er tomt, vil ikke aktiveringslenken utløpe.

en: Force hiding adminbar in frontend?
nb_NO: Tvinge å skjule adminbar i frontend?

en: Force strong password?
nb_NO: Tvinge sterkt passord?

en: Forgot your password?
nb_NO: Glemt passordet?

en: Form
nb_NO: Skjema

en: Form #%s
nb_NO: Skjema #%s

en: Form Builder
nb_NO: Skjemabygger

en: Form created.
nb_NO: Skjema opprettet.

en: Form draft updated.
nb_NO: Skjemautkast oppdatert.

en: Form restored to revision.
nb_NO: Skjemaet er gjenopprettet til revisjon.

en: Form saved.
nb_NO: Skjemaet er lagret.

en: Form scheduled.
nb_NO: Skjema er planlagt.

en: Form submitted.
nb_NO: Skjema sendt inn.

en: Form type cannot be changed for the default forms.
nb_NO: Skjematype kan ikke endres for standardskjemaene.

en: Form updated.
nb_NO: Skjemaet er oppdatert.

en: Forms
nb_NO: Skjemaer

en: Forums are ready for upgrade
nb_NO: Forumene er klare for oppgradering

en: Forums from %1$s to %2$s was upgraded successfully...
nb_NO: Forum fra %1$s til %2$s ble oppgradert...

en: France
nb_NO: Frankrike

en: Free
nb_NO: Gratis

en: French
nb_NO: fransk

en: French Guiana
nb_NO: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nb_NO: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nb_NO: Franske sørlige territorier

en: Friday
nb_NO: fredag

en: From
nb_NO: Fra

en: Future years only
nb_NO: Bare fremtidige år

en: GDPR Applied
nb_NO: GDPR brukt

en: Galician
nb_NO: galisisk

en: Gender
nb_NO: Kjønn

en: General
nb_NO: Generell

en: General Options
nb_NO: Generelle alternativer

en: General Permissions
nb_NO: Generelle tillatelser

en: General users settings.
nb_NO: Generelle brukerinnstillinger.

en: German
nb_NO: tysk

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Get all Products...
nb_NO: Få alle produkter...

en: Get bbPress Forums count...
nb_NO: Få antall bbPress-fora...

en: Get latest versions
nb_NO: Få de nyeste versjonene

en: Get this Add on
nb_NO: Få dette tillegget

en: Getting
nb_NO: Får

en: Give a color to this border
nb_NO: Gi en farge til denne kanten

en: Global Site Access
nb_NO: Global nettstedtilgang

en: Global default message
nb_NO: Global standardmelding

en: Globally control the access of your site, you can have separate restrict options per post/page by editing the desired item.
nb_NO: Globalt kontroller tilgangen til nettstedet ditt, du kan ha separate restriksjonsalternativer per innlegg/side ved å redigere ønsket element.

en: Go to Custom URL
nb_NO: Gå til Egendefinert URL

en: Go to Homepage
nb_NO: Gå til hjemmesiden

en: Go to profile
nb_NO: Gå til profilen

en: Gravatar has a number of built in options which you can also use as defaults.
nb_NO: Gravatar har en rekke innebygde alternativer som du også kan bruke som standard.

en: Great! We're happy to hear that you love the plugin. It would be amazing if you could let others know why you like %s by leaving a review of the plugin. This will help %s to grow and become more popular and would be massively appreciated by us!
nb_NO: Flott! Vi er glade for å høre at du liker plugin-en. Det ville vært utrolig om du kunne fortelle andre hvorfor du liker %s ved å legge igjen en anmeldelse av plugin-modulen. Dette vil hjelpe %s til å vokse og bli mer populært, og vi vil sette stor pris på dette!

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Greek
nb_NO: gresk

en: Greenland
nb_NO: Grønland

en: Grid
nb_NO: Nett

en: Guests only
nb_NO: Kun gjester

en: Gutenberg Blocks
nb_NO: Gutenberg blokker

en: HTML support for user description
nb_NO: HTML-støtte for brukerbeskrivelse

en: Haitian
nb_NO: haitisk

en: Header
nb_NO: Overskrift

en: Heading Background Color
nb_NO: Overskrift Bakgrunnsfarge

en: Heading Text
nb_NO: Overskriftstekst

en: Heading Text Color
nb_NO: Overskrift Tekstfarge

en: Heard Island and McDonald Islands
nb_NO: Heard Island og McDonald Islands

en: Hebrew
nb_NO: Hebraisk

en: Hello, spam bot!
nb_NO: Hei, spam bot!

en: Help Text
nb_NO: Hjelpetekst

en: Here you can control the permalink structure of the user profile URL globally e.g. %s<strong>username</strong>/.
nb_NO: Her kan du kontrollere permalinkstrukturen til brukerprofilens URL globalt, f.eks. %s<strong>brukernavn</strong>/.

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each cover photo upload.
nb_NO: Her kan du definere hvilke miniatyrbildestørrelser som skal opprettes for hver opplasting av forsidebilde.

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each profile photo upload.
nb_NO: Her kan du definere hvilke miniatyrbildestørrelser som skal opprettes for hver profilbildeopplasting.

en: Here you can exclude URLs beside the redirect URI to be accessible to everyone.
nb_NO: Her kan du ekskludere URL-er ved siden av omdirigerings-URIen for å være tilgjengelig for alle.

en: Here you can hide last login field on profile page and card in member directory
nb_NO: Her kan du skjule siste påloggingsfelt på profilside og kort i medlemskatalogen

en: Here you can hide yourself from appearing in public directory
nb_NO: Her kan du skjule deg selv fra å vises i offentlig katalog

en: Here you can setup conditional logic to show/hide this field based on specific fields value or conditions
nb_NO: Her kan du sette opp betinget logikk for å vise/skjule dette feltet basert på spesifikke feltverdier eller betingelser

en: Hey there! It's been one month since you installed %s. How have you found the plugin so far?
nb_NO: Hei der! Det har gått en måned siden du installerte %s. Hvordan har du funnet plugin så langt?

en: Hide author pages
nb_NO: Skjul forfattersider

en: Hide extra user information to the reveal section
nb_NO: Skjul ekstra brukerinformasjon til avsløringsdelen

en: Hide from queries
nb_NO: Skjul fra søk

en: Hide my profile for robots?
nb_NO: Skjul min profil for roboter?

en: Hide my profile from directory
nb_NO: Skjul profilen min fra katalogen

en: Hide privacy policy
nb_NO: Skjul personvernreglene

en: Hide profiles from directory by default
nb_NO: Skjul profiler fra katalogen som standard

en: Hides the profile page for robots. The default value depends on the General > Users setting.
nb_NO: Skjuler profilsiden for roboter. Standardverdien avhenger av innstillingen Generelt > Brukere.

en: Hides the profile page for robots. This setting can be overridden by individual role settings.
nb_NO: Skjuler profilsiden for roboter. Denne innstillingen kan overstyres av individuelle rolleinnstillinger.

en: Hiri Motu
nb_NO: Nasjonalt segl

en: Holy See (Vatican City State)
nb_NO: Den hellige stol (Vatikanstaten)

en: Homepage Options
nb_NO: Hjemmesidealternativer

en: Hourly
nb_NO: Hver time

en: How long we retain your data
nb_NO: Hvor lenge vi beholder dataene dine

en: How the sender appears in outgoing Ultimate Member emails.
nb_NO: Hvordan avsenderen vises i utgående Ultimate Member-e-poster.

en: Hungarian
nb_NO: ungarsk

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: I don't like the plugin
nb_NO: Jeg liker ikke plugin

en: I love it!
nb_NO: Jeg elsker det!

en: Iceland
nb_NO: Island

en: Icelandic
nb_NO: islandsk

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icon Color
nb_NO: Ikon farge

en: Ido
nb_NO: Jeg gjør

en: If
nb_NO: Hvis

en: If 'Use Gravatars' as profile photo is enabled, this option is ignored
nb_NO: Hvis "Bruk gravatarer" som profilbilde er aktivert, ignoreres dette alternativet

en: If an account matching the provided details exists, we will send a password reset link. Please check your inbox.
nb_NO: Hvis det finnes en konto som samsvarer med de oppgitte detaljene, sender vi en lenke for tilbakestilling av passord. Vennligst sjekk innboksen din.

en: If disabled, users will not be allowed to change their email address on the account page.
nb_NO: Hvis deaktivert, vil ikke brukere få lov til å endre e-postadressen sin på kontosiden.

en: If enabled then allows to set the blocks restriction settings in wp-admin.
nb_NO: Hvis aktivert, kan du angi blokkeringsbegrensningsinnstillingene i wp-admin.

en: If enabled, author pages will automatically redirect to the user's profile page.
nb_NO: Hvis aktivert, vil forfattersider automatisk omdirigere til brukerens profilside.

en: If enabled, the First & Last name fields will be shown on the account page.
nb_NO: Hvis aktivert, vil feltene for for- og etternavn vises på kontosiden.

en: If enabled, the text entered below will replace the title of the post/page/CPT for users who do not have permission to view the restricted content. Please see this doc for more information on this.
nb_NO: Hvis den er aktivert, vil teksten som legges inn nedenfor erstatte tittelen på innlegget/siden/CPT for brukere som ikke har tillatelse til å se det begrensede innholdet. Se dette dokumentet for mer informasjon om dette.

en: If enabled, this feature will prevent users from changing their first and last names on the account page.
nb_NO: Hvis den er aktivert, vil denne funksjonen hindre brukere i å endre for- og etternavn på kontosiden.

en: If enabled, this sets a limit on the number of password resets a user can do.
nb_NO: Hvis aktivert, setter dette en grense for antall tilbakestillinger av passord en bruker kan gjøre.

en: If enabled, this will allow users to change their profile visibility in the member directory from the account page.
nb_NO: Hvis aktivert, vil dette tillate brukere å endre profilsynlighet i medlemskatalogen fra kontosiden.

en: If enabled, users will need to enter their password when updating their information via the account page.
nb_NO: Hvis aktivert, må brukere skrive inn passordet sitt når de oppdaterer informasjonen sin via kontosiden.

en: If enabled, users will not be allowed to remove their first or last names when updating their account information.
nb_NO: Hvis aktivert, vil ikke brukere få lov til å fjerne for- eller etternavn når de oppdaterer kontoinformasjonen.

en: If not checked always shown
nb_NO: Hvis ikke krysset av, vises alltid

en: If syncing data to a 3rd party service (e.g Mailchimp via our MailChimp extension), data is retained there until unsubscribed or deleted.
nb_NO: Hvis du synkroniserer data til en tredjepartstjeneste (f.eks. Mailchimp via vår MailChimp-utvidelse), beholdes data der inntil abonnementet avsluttes eller slettes.

en: If the roles are not created via Ultimate Member > User Roles, you can use a <a href="%s" target="_blank">third-party plugin</a> to modify the role capability.
nb_NO: Hvis rollene ikke opprettes via Ultimate Member > User Rolls, kan du bruke en <a href="%s" target="_blank">tredjeparts plugin</a> for å endre rollemuligheten.

en: If the update was successful, you will see a corresponding message. Otherwise, contact technical support if the update failed.
nb_NO: Hvis oppdateringen var vellykket, vil du se en tilsvarende melding. Ellers kontakt teknisk støtte hvis oppdateringen mislyktes.

en: If turned on, filters bar can be collapsed after a page loading
nb_NO: Hvis den er slått på, kan filterlinjen skjules etter en sideinnlasting

en: If turned on, filters bar will be visible after a page loading
nb_NO: Hvis den er slått på, vil filterlinjen være synlig etter en sideinnlasting

en: If turned on, member results will only appear after search/filter is performed
nb_NO: Hvis slått på, vil medlemsresultater kun vises etter at søk/filter er utført

en: If turned on, the users cover photo will appear in the directory
nb_NO: Hvis slått på, vil brukerens forsidebilde vises i katalogen

en: If turned on, users will be able to filter members in this directory
nb_NO: Hvis slått på, vil brukere kunne filtrere medlemmer i denne katalogen

en: If turned on, users will be able to search members in this directory
nb_NO: Hvis slått på, vil brukere kunne søke etter medlemmer i denne katalogen

en: If you confirm, everything related to your profile will be deleted permanently from the site
nb_NO: Hvis du bekrefter, vil alt relatert til profilen din bli slettet permanent fra siden

en: If you do not want to show all members, select only user roles to appear in this directory
nb_NO: Hvis du ikke vil vise alle medlemmer, velg kun brukerroller som skal vises i denne katalogen

en: If you have extended the functionality of the plugin (e.g sending registered user data to MailChimp via our MailChimp extension, this user info may be passed to these external services. These services may be located abroad and outwith the EU.
nb_NO: Hvis du har utvidet funksjonaliteten til plugin-en (f.eks. å sende registrerte brukerdata til MailChimp via vår MailChimp-utvidelse, kan denne brukerinformasjonen overføres til disse eksterne tjenestene. Disse tjenestene kan være plassert i utlandet og utenfor EU.

en: If you like Ultimate Member please consider leaving a %s review. It will help us to grow the plugin and make it more popular. Thank you.
nb_NO: Hvis du liker Ultimate Member, kan du vurdere å legge igjen en %s anmeldelse. Det vil hjelpe oss å utvide plugin-en og gjøre den mer populær. Takk skal du ha.

en: If you need to add information or secondary line below the headline of upload box, enter it here
nb_NO: Hvis du trenger å legge til informasjon eller sekundær linje under overskriften til opplastingsboksen, skriv den inn her

en: If you plan use emails with HTML, please make sure that this option is enabled. Otherwise, HTML will be displayed as plain text.
nb_NO: Hvis du planlegger å bruke e-post med HTML, må du sørge for at dette alternativet er aktivert. Ellers vil HTML vises som ren tekst.

en: If you want to allow specific user roles to be able to filter only
nb_NO: Hvis du vil tillate at spesifikke brukerroller kun kan filtrere

en: If you want to allow specific user roles to be able to search only
nb_NO: Hvis du vil tillate at spesifikke brukerroller kun kan søke

en: If you want to apply your custom validation, you can use action hooks to add custom validation. Please refer to documentation for further details.
nb_NO: Hvis du vil bruke din egendefinerte validering, kan du bruke handlingskroker for å legge til egendefinert validering. Se dokumentasjonen for ytterligere detaljer.

en: If you want to enable a maximum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
nb_NO: Hvis du vil aktivere maksimalt antall tegn i dette feltet. La stå tomt for å deaktivere denne innstillingen

en: If you want to enable a maximum number of words to be input in this textarea. Leave empty to disable this setting
nb_NO: Hvis du vil aktivere et maksimalt antall ord som skal skrives inn i dette tekstområdet. La stå tomt for å deaktivere denne innstillingen

en: If you want to enable a minimum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
nb_NO: Hvis du vil aktivere et minimum antall tegn i dette feltet. La stå tomt for å deaktivere denne innstillingen

en: If you want users to go to a specific page other than login page after email activation, enter the URL here.
nb_NO: Hvis du vil at brukere skal gå til en annen side enn påloggingssiden etter e-postaktivering, skriv inn URL-en her.

en: If you wish the rating field to be prefilled with a number of stars, enter it here.
nb_NO: Hvis du ønsker at vurderingsfeltet skal være forhåndsutfylt med et antall stjerner, skriv det inn her.

en: Image Quality
nb_NO: Bildekvalitet

en: Image Upload Maximum Width (px)
nb_NO: Maksimal bredde for bildeopplasting (px)

en: Inactive
nb_NO: Inaktiv

en: Indonesian
nb_NO: indonesisk

en: Install Challenge-Response plugin to Login & Register Forms
nb_NO: Installer Challenge-Response-plugin for å logge inn og registrere skjemaer

en: Interlingue
nb_NO: Interlingua

en: Invalid API key
nb_NO: Ugyldig API-nøkkel

en: Invalid SoundCloud track ID
nb_NO: Ugyldig SoundCloud-spor-ID

en: Invalid Spotify URL
nb_NO: Ugyldig Spotify-URL

en: Invalid action.
nb_NO: Ugyldig handling.

en: Invalid coordinates
nb_NO: Ugyldige koordinater

en: Invalid data
nb_NO: Ugyldig data

en: Invalid field type
nb_NO: Ugyldig felttype

en: Invalid file ownership
nb_NO: Ugyldig fileierskap

en: Invalid form ID.
nb_NO: Ugyldig skjema-ID.

en: Invalid hook
nb_NO: Ugyldig krok

en: Invalid hook.
nb_NO: Ugyldig krok.

en: Invalid license. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> and verify it.
nb_NO: Ugyldig lisens. Vennligst <a href="%s" target="_blank">besøk kontosiden din</a> og bekreft den.

en: Invalid nonce
nb_NO: Ugyldig nonce

en: Invalid parameters
nb_NO: Ugyldige parametere

en: Invalid query!
nb_NO: Ugyldig søk!

en: Invalid user specified
nb_NO: Ugyldig bruker er angitt

en: Invalid user.
nb_NO: Ugyldig bruker.

en: Iran, Islamic Republic of
nb_NO: Iran, den islamske republikken

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Irish
nb_NO: irsk

en: Is this field required?
nb_NO: Er dette feltet obligatorisk?

en: It is important that you update your themes/plugins if the theme/plugin creators update is aimed at fixing security, bug and vulnerability issues. It is not a good idea to ignore available updates as this may give hackers an advantage when trying to access your website.
nb_NO: Det er viktig at du oppdaterer temaene/pluginene dine hvis oppdateringen av tema/plugin-skapere er rettet mot å fikse sikkerhets-, bug- og sårbarhetsproblemer. Det er ikke en god idé å ignorere tilgjengelige oppdateringer, da dette kan gi hackere en fordel når de prøver å få tilgang til nettstedet ditt.

en: It is necessary to update the structure of the database and options that are associated with current version
nb_NO: Det er nødvendig å oppdatere strukturen til databasen og alternativene som er knyttet til gjeldende versjon

en: It's good but could be better
nb_NO: Det er bra, men kan bli bedre

en: Italian
nb_NO: italiensk

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Item Archives
nb_NO: Gjenstandsarkiv

en: Item Attributes
nb_NO: Vareattributter

en: Japanese
nb_NO: japansk

en: Javanese
nb_NO: javanesisk

en: Join chat
nb_NO: Bli med i chat

en: Joined %s
nb_NO: Ble med i %s

en: Jump to page:
nb_NO: Gå til side:

en: Kazakh
nb_NO: kasakhisk

en: Kazakhstan
nb_NO: Kasakhstan

en: Keep Themes & Plugins up to date.
nb_NO: Hold temaer og plugins oppdatert.

en: Keep me signed in
nb_NO: Hold meg innlogget

en: Kirghiz
nb_NO: Kirgisisk

en: Kirundi
nb_NO: En gang til

en: Komi
nb_NO: Kom igjen

en: Korea, Democratic People's Republic of
nb_NO: Korea, Den demokratiske folkerepublikken

en: Korea, Republic of
nb_NO: Korea, Republikken

en: Korean
nb_NO: koreansk

en: Kurdish
nb_NO: kurdisk

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgisistan

en: Label
nb_NO: Merkelapp

en: Label of custom sort
nb_NO: Etikett av tilpasset sort

en: Label:
nb_NO: Merkelapp:

en: Languages
nb_NO: Språk

en: Languages Spoken
nb_NO: Språk som snakkes

en: Lao People's Democratic Republic
nb_NO: Lao folkets Demokratiske Republikk

en: Last & First name
nb_NO: Etter og Fornavn

en: Last Login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last Login date
nb_NO: Siste påloggingsdato

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Last login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: Last name & first name
nb_NO: Etternavn Fornavn

en: Last page
nb_NO: Siste side

en: Last scan:
nb_NO: Siste skanning:

en: Last update: %s. You could re-check changes manually.
nb_NO: Siste oppdatering: %s. Du kan sjekke endringer manuelt.

en: Latin
nb_NO: latin

en: Latvian
nb_NO: latvisk

en: Learn more about role priorities
nb_NO: Lær mer om rolleprioriteringer

en: Leave Review
nb_NO: Legg igjen anmeldelse

en: Leave empty if you want to display a post for all logged in users
nb_NO: La stå tomt hvis du vil vise et innlegg for alle påloggede brukere

en: Leave empty if you want to display a term for all logged in users
nb_NO: La stå tomt hvis du vil vise en term for alle påloggede brukere

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Left aligned
nb_NO: Venstrejustert

en: Left of Icon (right for RTL)
nb_NO: Venstre for ikon (høyre for RTL)

en: Legacy features
nb_NO: Eldre funksjoner

en: Legacy fonticons
nb_NO: Eldre fontikoner

en: Less than 1 year old
nb_NO: Mindre enn 1 år gammel

en: Libyan Arab Jamahiriya
nb_NO: Libya Arab Jamahiriya

en: License key never expires.
nb_NO: Lisensnøkkelen utløper aldri.

en: Licenses
nb_NO: Lisenser

en: Limburgish
nb_NO: Limburgsk

en: Limit which users appear in the member directory e.g only display users from USA
nb_NO: Begrens hvilke brukere som vises i medlemskatalogen, for eksempel viser kun brukere fra USA

en: Link Target
nb_NO: Linkmål

en: List
nb_NO: Liste

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Lithuanian
nb_NO: litauisk

en: Live Preview
nb_NO: Live forhåndsvisning

en: Lock All Register Forms
nb_NO: Lås alle registreringsskjemaer

en: Lock Forms
nb_NO: Lås skjemaer

en: Logged In Users
nb_NO: Innloggede brukere

en: Logged Out Users
nb_NO: Utloggede brukere

en: Logged in users
nb_NO: Påloggede brukere

en: Logged out users
nb_NO: Utloggede brukere

en: Login
nb_NO: Logg Inn

en: Login Default Template
nb_NO: Standard innloggingsmal

en: Login Field Icons
nb_NO: Påloggingsfeltikoner

en: Login Forgot Password Link
nb_NO: Logg inn Glemt passord Link

en: Login Form
nb_NO: Innloggingsskjema

en: Login Maximum Width
nb_NO: Logg inn Maksimal bredde

en: Login Options
nb_NO: Innloggingsalternativer

en: Login Primary Button Text
nb_NO: Innlogging Primær-knapptekst

en: Login Secondary Button
nb_NO: Sekundær påloggingsknapp

en: Login Secondary Button Text
nb_NO: Logg på sekundær knapptekst

en: Login Secondary Button URL
nb_NO: Logg på sekundær knapp URL

en: Login Shortcode Alignment
nb_NO: Innlogging Shortcode Alignment

en: Login as this user
nb_NO: Logg inn som denne brukeren

en: Login page
nb_NO: Påloggingsside

en: Login the user after validating the activation link
nb_NO: Logg på brukeren etter å ha validert aktiveringslenken

en: Login to our site
nb_NO: Logg inn på siden vår

en: Login user after validating the activation link?
nb_NO: Logg inn bruker etter validering av aktiveringslenken?

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Logout Options
nb_NO: Logg ut alternativer

en: Logout Users (%d)
nb_NO: Logg ut brukere (%d)

en: Lowercase only
nb_NO: Kun små bokstaver

en: Luxembourgish
nb_NO: luxemburgsk

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
nb_NO: Makedonia, den tidligere jugoslaviske republikken

en: Macedonian
nb_NO: makedonsk

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Mail appears from
nb_NO: Mail vises fra

en: Mail appears from address
nb_NO: E-post vises fra adresse

en: Mailchimp Lists was upgraded successfully
nb_NO: Mailchimp Lists ble oppgradert

en: Main account tab
nb_NO: Hovedkontofane

en: Make Profile Photo Required
nb_NO: Gjør profilbilde påkrevd

en: Make this profile form role-specific
nb_NO: Gjør dette profilskjemaet rollespesifikk

en: Malagasy
nb_NO: Madagaskar

en: Malay
nb_NO: malaysisk

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Male
nb_NO: Mann

en: Maltese
nb_NO: maltesisk

en: Manage
nb_NO: Behandle

en: Manage User Roles & Capabilities
nb_NO: Administrer brukerroller og -funksjoner

en: Manage conditional fields support
nb_NO: Administrer støtte for betingede felter

en: Mandatory password changes has been enabled. You can disable them in Ultimate Member > Settings > Advanced > Security > Display Login form notice to reset passwords.
nb_NO: Obligatoriske passordendringer er aktivert. Du kan deaktivere dem i Ultimate Member > Innstillinger > Avansert > Sikkerhet > Vis påloggingsskjema for å tilbakestille passord.

en: Margin
nb_NO: Avstand

en: Mark this option if you need to hide the adminbar on frontend for this role
nb_NO: Marker dette valget hvis du trenger å skjule administratorlinjen på framsiden for denne rollen

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshalløyene

en: Marshallese
nb_NO: Marshalleser

en: Max. Width (px)
nb_NO: Maks. Bredde (px)

en: Maximum Number
nb_NO: Maksimalt antall

en: Maximum Size in bytes
nb_NO: Maksimal størrelse i byte

en: Maximum allowed words
nb_NO: Maksimalt tillatte ord

en: Maximum length
nb_NO: Maksimal lengde

en: Maximum number limit is %s
nb_NO: Maksimal antall grense er %s

en: Maximum number of characters to allow in user description field in header.
nb_NO: Maksimalt antall tegn som skal tillates i brukerbeskrivelsesfeltet i overskriften.

en: Maximum number of entries
nb_NO: Maksimalt antall oppføringer

en: Maximum number of profiles
nb_NO: Maksimalt antall profiler

en: Maximum number of selections
nb_NO: Maksimalt antall valg

en: Maximum number that can be entered in this field
nb_NO: Maksimalt antall som kan legges inn i dette feltet

en: Member
nb_NO: Medlem

en: Member Directories
nb_NO: Medlemskataloger

en: Member Directory
nb_NO: Medlemskatalog

en: Member directories
nb_NO: Medlemskataloger

en: Member directories were upgraded successfully
nb_NO: Medlemskataloger ble oppgradert

en: Members
nb_NO: Medlemmer

en: Members Directory
nb_NO: Medlemskatalog

en: Members only
nb_NO: Kun for medlemmer

en: Membership Inactive
nb_NO: Medlemskap inaktivt

en: Membership Rejected
nb_NO: Medlemskap avvist

en: Menu icons in desktop view
nb_NO: Menyikoner i skrivebordsvisning

en: Menus settings was upgraded successfully
nb_NO: Menyinnstillinger ble oppgradert

en: Meta Key
nb_NO: Meta-nøkkel

en: Meta Key - %s
nb_NO: Metanøkkel - %s

en: Meta key
nb_NO: Meta-tast

en: Meta key:
nb_NO: Meta-nøkkel:

en: Metadata from %1$s to %2$s row were upgraded successfully...
nb_NO: Metadata fra %1$s til %2$s rad ble oppdatert...

en: Metadata from %1$s to %2$s users were upgraded successfully...
nb_NO: Metadata fra %1$s til %2$s brukere ble oppgradert...

en: Metadata from %1$s to %2$s was upgraded successfully...
nb_NO: Metadata fra %1$s til %2$s ble oppgradert...

en: Metadata from %1$s to %2$s were upgraded successfully...
nb_NO: Metadata fra %1$s til %2$s ble oppgradert...

en: Micronesia, Federated States of
nb_NO: Mikronesia, fødererte stater av

en: Minimum Number
nb_NO: Minimum antall

en: Minimum length
nb_NO: Minimum lengde

en: Minimum number limit is %s
nb_NO: Minimum antall grense er %s

en: Minimum number of selections
nb_NO: Minimum antall valg

en: Minimum number that can be entered in this field
nb_NO: Minimum antall som kan legges inn i dette feltet

en: Mobile Number
nb_NO: Mobilnummer

en: Moldova, Republic of
nb_NO: Moldova, Republikken

en: Monday
nb_NO: mandag

en: Mongolian
nb_NO: mongolsk

en: Monsterid
nb_NO: Monstre

en: More Details
nb_NO: Mer informasjon

en: More filters
nb_NO: Flere filtre

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Move to Trash
nb_NO: Flytt til søppel

en: Mozambique
nb_NO: Mosambik

en: My Account
nb_NO: Min konto

en: Mystery Man
nb_NO: Mysteriemann

en: NUMERIC
nb_NO: NUMERISK

en: Ndonga
nb_NO: ndonga

en: Nepali
nb_NO: nepalesisk

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: Netherlands Antilles
nb_NO: De nederlandske Antillene

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Caledonia

en: New Item
nb_NO: Ny gjenstand

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: New User Notification
nb_NO: Ny brukervarsel

en: New users first
nb_NO: Nye brukere først

en: Next page
nb_NO: Neste side

en: Nickname
nb_NO: Kallenavn

en: No
nb_NO: Nei

en: No Selected
nb_NO: Ingen valgt

en: No predefined page
nb_NO: Ingen forhåndsdefinert side

en: No such option
nb_NO: Ingen slik mulighet

en: No suspicious accounts found
nb_NO: Fant ingen mistenkelige kontoer

en: No template name
nb_NO: Ingen malnavn

en: No thanks
nb_NO: Nei, takk

en: No-Follow
nb_NO: Ingen følgere

en: No.of Members
nb_NO: Antall medlemmer

en: None
nb_NO: Ingen

en: Norfolk Island
nb_NO: Norfolkøya

en: North Ndebele
nb_NO: Nord-Ndebele

en: Northern Mariana Islands
nb_NO: Nord-Marianene

en: Northern Sami
nb_NO: Nordsamisk

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Norwegian
nb_NO: norsk

en: Norwegian Bokmal
nb_NO: Norsk Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
nb_NO: nynorsk

en: Not Completed.
nb_NO: Ikke fullført.

en: Not Scanned yet.
nb_NO: Ikke skannet ennå.

en: Not found
nb_NO: Ikke funnet

en: Note:
nb_NO: Merk:

en: Nothing found in Trash
nb_NO: Ingenting funnet i papirkurven

en: Notification Schedule
nb_NO: Varslingsplan

en: Notifications
nb_NO: Varsler

en: Notifications Account Tab
nb_NO: Konto-fanen for varsler

en: Notifications tab
nb_NO: Varsler-fanen

en: Notify Administrators
nb_NO: Varsle administratorer

en: Number
nb_NO: Antall

en: Number of Years to pick from
nb_NO: Antall år å velge mellom

en: Number of profiles per page
nb_NO: Antall profiler per side

en: Number of profiles per page (for Mobiles & Tablets)
nb_NO: Antall profiler per side (for mobiler og nettbrett)

en: Number of profiles to appear on page for mobile users
nb_NO: Antall profiler som skal vises på siden for mobilbrukere

en: Number of profiles to appear on page for standard users
nb_NO: Antall profiler som skal vises på siden for standardbrukere

en: Number of years available for the date selection. Default to last 50 years
nb_NO: Antall år tilgjengelig for datovalget. Standard varer i 50 år

en: Number of years is not valid
nb_NO: Antall år er ikke gyldig

en: Numeric value only
nb_NO: Kun numerisk verdi

en: Occitan
nb_NO: oksitansk

en: Ojibwa
nb_NO: Besvart

en: Old users first
nb_NO: Gamle brukere først

en: On <a href="%1$s">%2$s</a>
nb_NO: På <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Once Weekly
nb_NO: En gang i uken

en: Only fill in if you are not human
nb_NO: Fyll bare ut hvis du ikke er et menneske

en: Only me
nb_NO: Bare meg

en: Only show members who have uploaded a cover photo
nb_NO: Vis kun medlemmer som har lastet opp et forsidebilde

en: Only show members who have uploaded a profile photo
nb_NO: Vis kun medlemmer som har lastet opp et profilbilde

en: Only show specific users (Enter one username per line)
nb_NO: Vis kun spesifikke brukere (skriv inn ett brukernavn per linje)

en: Only specific member roles
nb_NO: Kun spesifikke medlemsroller

en: Only specific roles
nb_NO: Kun spesifikke roller

en: Only the owner
nb_NO: Bare eieren

en: Only visible to profile owner and specific roles
nb_NO: Kun synlig for profileier og spesifikke roller

en: Only visible to profile owner and users who can edit other member accounts
nb_NO: Kun synlig for profileier og brukere som kan redigere andre medlemskontoer

en: Open in new window
nb_NO: Åpne i nytt vindu

en: Optional Text
nb_NO: Valgfri tekst

en: Optional text to include with the divider
nb_NO: Valgfri tekst som skal inkluderes med skillelinjen

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: Order
nb_NO: Rekkefølge

en: Original size
nb_NO: Original størrelse

en: Ossetian
nb_NO: ossetisk

en: Other
nb_NO: Annen

en: Other (Custom Field)
nb_NO: Annet (egendefinert felt)

en: Override templates
nb_NO: Overstyr maler

en: Owner and specific roles
nb_NO: Eier og spesifikke roller

en: PLEASE READ OUR <strong>RECOMMENDATIONS</strong> BELOW:
nb_NO: VENNLIGST LES <strong>ANBEFALINGENE</strong> NEDENFOR:

en: Padding
nb_NO: Utfylling

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Palestine
nb_NO: Palestina

en: Papua New Guinea
nb_NO: Papua Ny-Guinea

en: Parent Item:
nb_NO: Overordnet element:

en: Parent Option
nb_NO: Foreldrealternativ

en: Password
nb_NO: Passord

en: Password & Security settings.
nb_NO: Passord og sikkerhetsinnstillinger.

en: Password Account Tab
nb_NO: Passord Konto-fanen

en: Password Changed Email
nb_NO: Passord endret e-post

en: Password Reset
nb_NO: Reset passord

en: Password Reset Email
nb_NO: E-post for tilbakestilling av passord

en: Password confirmation is required
nb_NO: Passordbekreftelse er påkrevd

en: Password is incorrect. Please try again.
nb_NO: Passordet er feil. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Password is required
nb_NO: Passord er påkrevd

en: Password is required?
nb_NO: Passord er påkrevd?

en: Password maximum length
nb_NO: Passordets maksimale lengde

en: Password minimum length
nb_NO: Passordets minimale lengde

en: Password reset limit
nb_NO: Begrensning for tilbakestilling av passord

en: Passwords may not contain the character "\".
nb_NO: Passord kan ikke inneholde tegnet "\".

en: Past years only
nb_NO: Kun siste år

en: Pending Review
nb_NO: Venter på gjennomgang

en: Pending review
nb_NO: Avventer vurdering

en: Persian
nb_NO: persisk

en: Personalize the custom message
nb_NO: Tilpass den tilpassede meldingen

en: Philippines
nb_NO: Filippinene

en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

en: Phone Number and Mobile Number fields have been successfully updated.
nb_NO: Telefonnummer- og Mobilnummer-feltene har blitt oppdatert.

en: Placeholder
nb_NO: Plassholder

en: Please agree privacy policy.
nb_NO: Vennligst godta personvernerklæringen.

en: Please check <strong>"%1$s" %2$s</strong> extension's folder name.
nb_NO: Sjekk mappenavnet til <strong>"%1$s" %2$s</strong>-utvidelsen.

en: Please confirm that you agree to our privacy policy
nb_NO: Vennligst bekreft at du godtar vår personvernerklæring

en: Please confirm your acceptance of our privacy policy
nb_NO: Vennligst bekreft at du godtar vår personvernerklæring

en: Please confirm your password
nb_NO: Vennligst bekreft passordet ditt

en: Please enable this option only in the cases when you have big or unnecessary queries on your site with active restriction logic. If you want to exclude posts only from the results queries instead of pre_get_posts and fully-hidden post logic also please enable this option. It activates the restriction content logic until 2.2.x version without latest security enhancements.
nb_NO: Slå på dette alternativet bare i tilfeller der du har store eller unødvendige spørringer på nettstedet ditt med aktiv begrensningslogikk. Hvis du bare vil ekskludere innlegg fra resultatspørringene i stedet for pre_get_posts og fullstendig skjult innleggslogikk, må du også aktivere dette alternativet. Den aktiverer restriksjonsinnholdslogikken frem til 2.2.x-versjonen uten siste sikkerhetsforbedringer

en: Please enter a valid %s URL
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig %s URL

en: Please enter a valid %s profile URL
nb_NO: Vennligst sett inn en gyldig %s profil URL

en: Please enter a valid %s username or profile URL
nb_NO: Vennligst skriv inn et gyldig %s brukernavn eller profil-URL

en: Please enter a valid Discord ID
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig Discord ID

en: Please enter a valid URL
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig url

en: Please enter a valid end date in the date range
nb_NO: Angi en gyldig sluttdato i datoperioden

en: Please enter a valid phone number
nb_NO: Vennligst oppgi et gyldig telefonnummer

en: Please enter a valid size
nb_NO: Vennligst skriv inn en gyldig størrelse

en: Please enter a valid start date in the date range
nb_NO: Angi en gyldig startdato i datoperioden

en: Please enter numbers only in this field
nb_NO: Vennligst skriv bare inn tall i dette feltet

en: Please enter your email
nb_NO: Vennligst skriv inn e-postadressen din

en: Please enter your password
nb_NO: Vennligst skriv inn passordet ditt

en: Please enter your username
nb_NO: Vennligst skriv inn brukernavnet ditt

en: Please enter your username or email
nb_NO: Vennligst fyll ut dette feltet

en: Please login as administrator
nb_NO: Vennligst logg inn som administrator

en: Please login as administrator.
nb_NO: Vennligst logg inn som administrator.

en: Please note if you make a profile form specific to a role then you must make sure that every other role is assigned a profile form
nb_NO: Vær oppmerksom på at hvis du lager et profilskjema spesifikt for en rolle, må du sørge for at annenhver rolle er tildelt et profilskjema

en: Please provide a date range beginning
nb_NO: Oppgi en datoperiode som begynner

en: Please provide a date range end
nb_NO: Oppgi en datoperiodeslutt

en: Please provide a meta key
nb_NO: Vennligst oppgi en metanøkkel

en: Please provide a valid email
nb_NO: Vennligst oppgi en gyldig e-post

en: Please provide your username or email
nb_NO: Vennligst oppgi brukernavn eller e-postadresse

en: Please run the upgrade process on this
nb_NO: Kjør oppgraderingsprosessen på dette

en: Please see this <a href="%s" target="_blank">doc</a> for more information.
nb_NO: Se dette <a href="%s" target="_blank">dokumentet</a> for mer informasjon.

en: Please select at least %s choices
nb_NO: Vennligst velg minst %s valg

en: Please specify account type.
nb_NO: Vennligst spesifiser kontotype.

en: Please update <strong>%s</strong> to the latest version.
nb_NO: Vennligst oppdater <strong>%s</strong> til den nyeste versjonen.

en: Please update extension <strong>"%s"</strong> to the latest version.
nb_NO: Oppdater utvidelsen <strong>"%s"</strong> til den nyeste versjonen.

en: Please upload a valid image!
nb_NO: Last opp et gyldig bilde!

en: Plugins are up to date.
nb_NO: Plugins er oppdatert.

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Polish
nb_NO: Pusse

en: Portuguese
nb_NO: portugisisk

[ctx: Post Type General Name]
en: Profile Tabs
nb_NO: Profilfaner

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Profile tab
nb_NO: Profil-fanen

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: Predefined Fields
nb_NO: Forhåndsdefinerte felt

en: Previous page
nb_NO: Forrige side

en: Primary Button Text
nb_NO: Primærknapptekst

en: Priority
nb_NO: Prioritet

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Privacy Account Tab
nb_NO: Personvernkonto-fanen

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvernerklæring

en: Privacy Policy Agreement
nb_NO: Personvernerklæring

en: Privacy policy content
nb_NO: Innhold i retningslinjene for personvern

en: Privacy tab
nb_NO: Personvern-fanen

en: Private Content Post ID
nb_NO: Innleggs-ID for privat innhold

en: Processing...
nb_NO: Behandling...

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Profile Access
nb_NO: Profiltilgang

en: Profile Area Max. Width (px)
nb_NO: Profilareal Maks. Bredde (px)

en: Profile Area Maximum Width
nb_NO: Profilområde Maksimal bredde

en: Profile Card
nb_NO: Profilkort

en: Profile Cover Photos
nb_NO: Profilforsidebilder

en: Profile Cover Ratio
nb_NO: Profildekningsforhold

en: Profile Cover Size
nb_NO: Profildekselstørrelse

en: Profile Default Template
nb_NO: Profilstandardmal

en: Profile Field Icons
nb_NO: Profilfeltikoner

en: Profile Form
nb_NO: Profilskjema

en: Profile Header Menu Position
nb_NO: Profiloverskrift Menyposisjon

en: Profile Header Meta Text Icon
nb_NO: Metatekstikon for profiloverskrift

en: Profile Maximum Width
nb_NO: Profilens maksimale bredde

en: Profile Menu
nb_NO: Profilmeny

en: Profile Permalink Base
nb_NO: Profil Permalink Base

en: Profile Permalink Base Custom Meta Key
nb_NO: Profil Permalink Base Custom Meta Key

en: Profile Photo
nb_NO: Profilbilde

en: Profile Photo Maximum File Size (bytes)
nb_NO: Profilbilde Maksimal filstørrelse (bytes)

en: Profile Photo Size
nb_NO: Profilbildestørrelse

en: Profile Photo Thumbnail Sizes (px)
nb_NO: Størrelser på profilbilder (px)

en: Profile Photo Upload
nb_NO: Last opp profilbilde

en: Profile Photo is required.
nb_NO: Profilbilde er påkrevd.

en: Profile Primary Button Text
nb_NO: Profil primærknapptekst

en: Profile Privacy
nb_NO: Profilens personvern

en: Profile Secondary Button
nb_NO: Profil sekundær knapp

en: Profile Secondary Button Text
nb_NO: Profil sekundær knapptekst

en: Profile Secondary Button Text
nb_NO: Profil sekundær knapptekst

en: Profile Slug "First and Last Name with '+'"
nb_NO: Profilsnegl "For- og etternavn med '+'"

en: Profile Slug "First and Last Name with '-'"
nb_NO: Profilsnegl "For- og etternavn med '-'"

en: Profile Slug "First and Last Name with '.'"
nb_NO: Profilsnegl "For- og etternavn med '."

en: Profile Slug "User ID"
nb_NO: Profilsnegl "Bruker ID"

en: Profile Slug "Username"
nb_NO: Profilsnegl "Brukernavn"

en: Profile Tabs
nb_NO: Profilfaner

en: Profile menu
nb_NO: Profilmeny

en: Profile menu default tab
nb_NO: Profilmeny standardfane

en: Profile photo
nb_NO: Profilbilde

en: Profile tabs have been updated successfully
nb_NO: Profilfaner har blitt oppdatert

en: Provide Feedback
nb_NO: Gi tilbakemelding

en: Provides  settings for controlling access to your site.
nb_NO: Gir innstillinger for å kontrollere tilgangen til nettstedet ditt.

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Purge Temp
nb_NO: Tøm temp

en: Purge Temp Files
nb_NO: Tøm midlertidige filer

en: Purge temp files dir...
nb_NO: Tøm midlertidige filer dir...

en: Put as Pending Review
nb_NO: Sett som venter på gjennomgang

en: Quality is used to determine quality of image uploads, and ranges from 0 (worst quality, smaller file) to 100 (best quality, biggest file). The default range is 60.
nb_NO: Kvalitet brukes til å bestemme kvaliteten på bildeopplastinger, og varierer fra 0 (dårlig kvalitet, mindre fil) til 100 (beste kvalitet, største fil). Standardområdet er 60.

en: REST API Version
nb_NO: REST API-versjon

en: REST API version
nb_NO: REST API-versjon

en: Raeto-Romance
nb_NO: Raeto-romantikk

en: Random
nb_NO: Tilfeldig

en: Rating System
nb_NO: Vurderingssystem

en: Re-Activate
nb_NO: Aktiver på nytt

en: Re-check templates
nb_NO: Sjekk malene på nytt

en: Reactivate
nb_NO: Aktiver på nytt

en: Reactivate this account
nb_NO: Aktiver denne kontoen på nytt

en: Recipient(s)
nb_NO: Mottaker(e)

en: Recommended to be enabled. Restricted post will be hidden by exclusion from WP Query. The safest and most effective method that hides post and its comments from all requests, RSS feeds, etc. on your site
nb_NO: Anbefalt å være aktivert. Begrenset innlegg vil bli skjult ved ekskludering fra WP Query. Den sikreste og mest effektive metoden som skjuler innlegg og kommentarer fra alle forespørsler, RSS-feeder osv. på nettstedet ditt

en: Recommended to be enabled. Restricted term's archive page and all terms' posts will be hidden by exclusion from WP Query. The safest and most effective method that hides post and its comments from all requests, RSS feeds, etc. on your site
nb_NO: Anbefalt å være aktivert. Begrenset terms arkivside og alle termposter vil bli skjult ved ekskludering fra WP Query. Den sikreste og mest effektive metoden som skjuler innlegg og kommentarer fra alle forespørsler, RSS-feeder osv. på nettstedet ditt

en: Redirect
nb_NO: Omdirigere

en: Redirect to URL
nb_NO: Omdirigere til URL

en: Redirect to WordPress Admin
nb_NO: Omdirigere til WordPress Admin

en: Redirect to profile
nb_NO: Omdirigere til profil

en: Redirect user
nb_NO: Omdiriger bruker

en: Redirection after Login
nb_NO: Omdirigering etter pålogging

en: Refresh active page
nb_NO: Oppdater aktiv side

en: Register
nb_NO: Registrere

en: Register forms have Administrative roles, we recommend that you assign a non-admin roles to secure the forms. %s
nb_NO: Registerskjemaer har administrative roller, vi anbefaler at du tildeler en ikke-administrator roller for å sikre skjemaene. %s

en: Registered user information is retained in your website’s database indefinitely.
nb_NO: Registrert brukerinformasjon lagres i databasen til nettstedet ditt på ubestemt tid.

en: Registration Date
nb_NO: Registreringsdato

en: Registration Default Role
nb_NO: Registrering Standardrolle

en: Registration Default Template
nb_NO: Registrering Standard mal

en: Registration Field Icons
nb_NO: Registreringsfeltikoner

en: Registration Form
nb_NO: Registreringsskjema

en: Registration Form ID
nb_NO: Registreringsskjema ID

en: Registration HTTP referer
nb_NO: Registrering HTTP-henviser

en: Registration Maximum Width
nb_NO: Registrering Maksimal Bredde

en: Registration Nonce
nb_NO: Registrering ikke

en: Registration Options
nb_NO: Registreringsalternativer

en: Registration Primary Button Text
nb_NO: Registrering Primær-knapptekst

en: Registration Primary Button Text
nb_NO: Registrering Primær-knapptekst

en: Registration Request
nb_NO: Registreringsforespørsel

en: Registration Secondary Button
nb_NO: Registrering sekundær knapp

en: Registration Secondary Button Text
nb_NO: Registrering sekundær knapptekst

en: Registration Secondary Button URL
nb_NO: Registrering sekundær knapp URL

en: Registration Shortcode Alignment
nb_NO: Registrering Shortcode Alignment

en: Registration Status
nb_NO: Registreringsstatus

en: Registration Timestamp
nb_NO: Tidsstempel for registrering

en: Registration is currently disabled
nb_NO: Registrering er for øyeblikket deaktivert

en: Reject Membership
nb_NO: Avslå medlemskap

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Related to Ultimate Member Forms:
nb_NO: Relatert til Ultimate Member Forms:

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove Data on Uninstall?
nb_NO: Vil du fjerne data ved avinstallering?

en: Remove all filters
nb_NO: Fjern alle filtre

en: Remove filter
nb_NO: Fjern filteret

en: Remove photo
nb_NO: Fjern bildet

en: Replace Gravatar's Default avatar
nb_NO: Erstatt Gravatars standardavatar

en: Replace the restricted Post Title
nb_NO: Erstatt den begrensede innleggstittelen

en: Request data
nb_NO: Be om data

en: Request data erase
nb_NO: Be om sletting av data

en: Require Admin Review
nb_NO: Krev administratorgjennomgang

en: Require Email Activation
nb_NO: Krev e-postaktivering

en: Require First & Last Name
nb_NO: Krev for- og etternavn

en: Require Strong Passwords
nb_NO: Krev sterke passord

en: Require erasure of your personal data, click on the button below.
nb_NO: Krev sletting av alle dine personlige data, klikk på knappen nedenfor.

en: Require password to update account
nb_NO: Krev passord for å oppdatere kontoen

en: Require user to update a profile photo when updating their profile
nb_NO: Krev at brukeren oppdaterer et profilbilde når profilen oppdateres

en: Required
nb_NO: Obligatorisk

en: Required fields' asterisk
nb_NO: Påkrevde felts stjerne

en: Resend Activation Email
nb_NO: Send aktiverings e-post igjen

en: Reset Password
nb_NO: Tilbakestill passord

en: Reset Password Limit
nb_NO: Tilbakestill passordgrense

en: Reset Password options have been updated successfully.
nb_NO: Innstillinger for tilbakestilling av passord har blitt oppdatert.

en: Reset UM Role meta
nb_NO: Tilbakestill UM Rolle meta

en: Reset all rules
nb_NO: Tilbakestill alle regler

en: Reset password
nb_NO: Tilbakestille passord

en: Restore Account
nb_NO: Gjenopprett konto

en: Restrict access to this post?
nb_NO: Vil du begrense tilgangen til dette innlegget?

en: Restrict access to this term and its posts?
nb_NO: Vil du begrense tilgangen til denne termen og dens innlegg?

en: Restricted Access Block Message
nb_NO: Begrenset tilgang blokkeringsmelding

en: Restricted Access Message
nb_NO: Melding om begrenset tilgang

en: Restricted Access Post Title
nb_NO: Innleggstittel med begrenset tilgang

en: Restricted Content Title Text
nb_NO: Begrenset innhold Titteltekst

en: Restricted Content Titles
nb_NO: Begrensede innholdstitler

en: Restricted Gutenberg Blocks
nb_NO: Begrensede Gutenberg-blokker

en: Restricted Post Title
nb_NO: Begrenset innleggstittel

en: Restricted access message type
nb_NO: Meldingstype med begrenset tilgang

en: Restricted content
nb_NO: Begrenset innhold

en: Restriction Content
nb_NO: Begrensningsinnhold

en: Restriction content pre-queries
nb_NO: Forhåndsspørringer om restriksjonsinnhold

en: Results &amp; Pagination
nb_NO: Resultater &amp; Paginering

en: Results Text
nb_NO: Resultattekst

en: Review & Resolve Issues with Site Health Check tool
nb_NO: Gjennomgå og løs problemer med verktøyet Site Health Check

en: Review Registration Details
nb_NO: Se gjennom registreringsdetaljer

en: Review Site Health Status
nb_NO: Gå gjennom nettstedets helsestatus

en: Right aligned
nb_NO: Høyrejustert

en: Role
nb_NO: Rolle

en: Role ID
nb_NO: Rolle-ID

en: Role Priority
nb_NO: Rolleprioritet

en: Role Title
nb_NO: Rolletittel

en: Role already exists!
nb_NO: Rollen eksisterer allerede!

en: Roles
nb_NO: Roller

en: Roles & Capabilities are all secured. No users are using the same capabilities as your administrators.
nb_NO: Roller og evner er alle sikret. Ingen brukere bruker de samme egenskapene som administratorene dine.

en: Roles (Dropdown)
nb_NO: Roller (rullegardin)

en: Roles (Radio)
nb_NO: Roller (radio)

en: Roles was upgraded successfully
nb_NO: Roller ble oppgradert

en: Romanian
nb_NO: rumensk

en: Rotate image to and use orientation by the camera EXIF data.
nb_NO: Roter bilde til og bruk retning av kamera EXIF-data.

en: Rounded corners can be applied by setting a pixels value here. e.g. 5px
nb_NO: Avrundede hjørner kan brukes ved å angi en pikselverdi her. f.eks. 5 px

en: Row:
nb_NO: Rad:

en: Run
nb_NO: Kjør

en: Run this task from time to time if you have issues with WP Cron and need to get UM extension updates.
nb_NO: Kjør denne oppgaven fra tid til annen hvis du har problemer med WP Cron og trenger å få UM-utvidelsesoppdateringer.

en: Run this task from time to time to keep your DB clean.
nb_NO: Kjør denne oppgaven fra tid til annen for å holde DB ren.

en: Russian
nb_NO: russisk

en: Russian Federation
nb_NO: Den russiske føderasjonen

en: Réunion
nb_NO: Møte

en: SEO Follow
nb_NO: SEO Følg

en: SEO settings for the user profiles.
nb_NO: SEO-innstillinger for brukerprofilene.

en: SIGNED
nb_NO: SIGNERT

en: Saint Kitts and Nevis
nb_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Martin (French part)
nb_NO: Saint Martin (fransk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
nb_NO: Saint Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
nb_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: Same as above but in case of 1 user found only
nb_NO: Samme som ovenfor, men i tilfelle kun 1 bruker ble funnet

en: Same window
nb_NO: Samme vindu

en: Samoan
nb_NO: samoansk

en: Sao Tome and Principe
nb_NO: Sao Tome og Principe

en: Sardinian
nb_NO: sardinsk

en: Saturday
nb_NO: lørdag

en: Saudi Arabia
nb_NO: Saudi-Arabia

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Scan Complete.
nb_NO: Skanning fullført.

en: Scan Now
nb_NO: Skann nå

en: Scan your site to check for vulnerabilities prior to Ultimate Member version 2.6.7 and get recommendations to secure your site.
nb_NO: Skann nettstedet ditt for å se etter sårbarheter før Ultimate Member versjon 2.6.7 og få anbefalinger for å sikre nettstedet ditt.

en: Scanner
nb_NO: Skanner

en: Scottish Gaelic
nb_NO: skotsk gælisk

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Forms
nb_NO: Søk i skjemaer

en: Search Icons...
nb_NO: Søk ikoner...

en: Search Item
nb_NO: Søk element

en: Search Member Directories
nb_NO: Søk i medlemskataloger

en: Search Options
nb_NO: Søkealternativer

en: Search User Roles
nb_NO: Søk etter brukerroller

en: Search Users
nb_NO: Søk etter brukere

en: Search:
nb_NO: Søk:

en: Secondary Button Text
nb_NO: Sekundær knapptekst

en: Secondary Email Address
nb_NO: Sekundær epostadresse

en: Section to customize email templates settings.
nb_NO: Seksjon for å tilpasse innstillinger for e-postmaler.

en: Secure Register Forms
nb_NO: Sikre registreringsskjemaer

en: Secure Site's Connection
nb_NO: Sikker nettsteds tilkobling

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: Security Check
nb_NO: Sikkerhetssjekk

en: Security Issue
nb_NO: Sikkerhetsproblem

en: Security check
nb_NO: Sikkerhetskontroll

en: Security: Suspicious Account Activity
nb_NO: Sikkerhet: Mistenkelig kontoaktivitet

en: Select
nb_NO: Plukke ut

en: Select Default Cover Photo
nb_NO: Velg Standard forsidebilde

en: Select Default Profile Photo
nb_NO: Velg Standard profilbilde

en: Select Form Type
nb_NO: Velg skjematype

en: Select Icon
nb_NO: Velg ikon

en: Select Users
nb_NO: Velg Brukere

en: Select a color for this divider
nb_NO: Velg en farge for denne skilleveggen

en: Select a validation type...
nb_NO: Velg en valideringstype...

en: Select an icon to appear in the field. Leave blank if you do not want an icon to show in the field.
nb_NO: Velg et ikon som skal vises i feltet. La stå tomt hvis du ikke vil at et ikon skal vises i feltet.

en: Select languages
nb_NO: Velg språk

en: Select media
nb_NO: Velg media

en: Select member roles
nb_NO: Velg medlemsroller

en: Select page
nb_NO: Velg side

en: Select redirect to page when user hasn't access to post
nb_NO: Velg viderekobling til side når brukeren ikke har tilgang til innlegg

en: Select redirect to page when user hasn't access to the term's post
nb_NO: Velg viderekobling til side når brukeren ikke har tilgang til ordets innlegg

en: Select the image types that you want to allow to be uploaded via this field.
nb_NO: Velg bildetypene du vil tillate å lastes opp via dette feltet.

en: Select the member roles that can see this link
nb_NO: Velg medlemsrollene som kan se denne lenken

en: Select the member roles that can view this field on the front-end.
nb_NO: Velg medlemsrollene som kan se dette feltet på front-end.

en: Select the status you would like this user role to have after they register on your site
nb_NO: Velg statusen du vil at denne brukerrollen skal ha etter at de har registrert seg på nettstedet ditt

en: Select the the user roles allowed to view this tab.
nb_NO: Velg brukerrollene som har tillatelse til å se denne fanen.

en: Select what action is taken after a person registers on your site. Depending on the status you can redirect them to their profile, a custom url or show a custom message
nb_NO: Velg hva som skal gjøres etter at en person har registrert seg på nettstedet ditt. Avhengig av status kan du omdirigere dem til profilen deres, en egendefinert url eller vise en egendefinert melding

en: Select what email notifications you want to receive
nb_NO: Velg hvilke e-postvarsler du vil motta

en: Select what happens when a user with this role deletes their own account
nb_NO: Velg hva som skal skje når en bruker med denne rollen sletter sin egen konto

en: Select what happens when a user with this role logins to your site
nb_NO: Velg hva som skal skje når en bruker med denne rollen logger på nettstedet ditt

en: Select what happens when a user with this role logouts of your site
nb_NO: Velg hva som skal skje når en bruker med denne rollen logger ut av nettstedet ditt

en: Select where this field should appear. This option should only be changed on the profile form and allows you to show a field in one mode only (edit or view) or in both modes.
nb_NO: Velg hvor dette feltet skal vises. Dette alternativet skal bare endres på profilskjemaet og lar deg vise et felt kun i én modus (rediger eller vis) eller i begge moduser.

en: Select which roles can access this post
nb_NO: Velg hvilke roller som har tilgang til dette innlegget

en: Select which roles can access this term and its posts
nb_NO: Velg hvilke roller som har tilgang til denne termen og dens innlegg

en: Select which users can view this tab.
nb_NO: Velg hvilke brukere som kan se denne fanen.

en: Select...
nb_NO: Plukke ut...

en: Send Immediately
nb_NO: Send umiddelbart

en: Serbian
nb_NO: serbisk

en: Set Custom Redirect URL
nb_NO: Angi egendefinert viderekoblingsadresse

en: Set Date Range
nb_NO: Angi datoperiode

en: Set Default plugin avatar as Gravatar's Default avatar
nb_NO: Angi standard plugin-avatar som Gravatars standardavatar

en: Set a url to redirect this user role to after they delete account
nb_NO: Angi en url for å omdirigere denne brukerrollen til etter at de har slettet kontoen

en: Set a url to redirect this user role to after they login with their account
nb_NO: Angi en url for å omdirigere denne brukerrollen til etter at de har logget på med kontoen sin

en: Set a url to redirect this user role to after they logout from site
nb_NO: Angi en url for å omdirigere denne brukerrollen til etter at de logger ut fra nettstedet

en: Set a url to redirect this user role to if they try to view your site's homepage
nb_NO: Angi en url for å omdirigere denne brukerrollen til hvis de prøver å se nettstedets hjemmeside

en: Set border for this section
nb_NO: Angi kantlinje for denne delen

en: Set full URL where do you want to redirect the user
nb_NO: Angi full URL hvor vil du omdirigere brukeren

en: Set margin for this section
nb_NO: Angi margin for denne delen

en: Set padding for this section
nb_NO: Sett polstring for denne delen

en: Set password
nb_NO: Lag et passord

en: Set the default value for the "Hide my profile from directory" option.
nb_NO: Angi standardverdien for alternativet "Skjul profilen min fra katalogen".

en: Set the maximum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
nb_NO: Angi maksimal dato/dag i området i formatet ÅÅÅÅ/MM/DD

en: Set the maximum reset password limit. If reached the maximum limit, user will be locked from using this.
nb_NO: Angi maksimal grense for tilbakestilling av passord. Hvis maksimumsgrensen nås, vil brukeren bli låst fra å bruke denne.

en: Set the minimum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
nb_NO: Angi minimum dato/dag i området i formatet ÅÅÅÅ/MM/DD

en: Set the profile photo size in pixels here
nb_NO: Angi størrelsen på profilbildet i piksler her

en: Set your password
nb_NO: Angi passordet ditt

en: Sets a maximum size for the uploaded cover.
nb_NO: Angir en maksimal størrelse for det opplastede omslaget.

en: Sets a maximum size for the uploaded photo.
nb_NO: Angir en maksimal størrelse for det opplastede bildet.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings have been saved successfully.
nb_NO: Innstillingene er lagret.

en: Settings successfully upgraded
nb_NO: Innstillingene er oppgradert

en: Settings was upgraded successfully
nb_NO: Innstillingene ble oppgradert

en: Setup New Field
nb_NO: Konfigurer nytt felt

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Shortcode
nb_NO: Kort kode

en: Show "Remember Me"
nb_NO: Vis "Husk meg"

en: Show "Remember Me" checkbox
nb_NO: Vis avmerkingsboksen "Husk meg"

en: Show "Remember Me"?
nb_NO: Vise "Husk meg"?

en: Show Forgot Password Link?
nb_NO: Vis Glemt passordkobling?

en: Show Login Forgot Password Link
nb_NO: Vis pålogging Glemt passord Link

en: Show Login Secondary Button
nb_NO: Vis sekundær påloggingsknapp

en: Show Profile Secondary Button
nb_NO: Vis profil sekundær knapp

en: Show Registration Secondary Button
nb_NO: Vis registrering sekundær knapp

en: Show Secondary Button
nb_NO: Vis sekundærknapp

en: Show a custom message if profile is empty
nb_NO: Vis en egendefinert melding hvis profilen er tom

en: Show access restricted message
nb_NO: Vis tilgangsbegrenset melding

en: Show an asterisk for required fields
nb_NO: Vis en stjerne for obligatoriske felt

en: Show custom message
nb_NO: Vis egendefinert melding

en: Show display name
nb_NO: Vis visningsnavn

en: Show display name in profile header
nb_NO: Vis visningsnavn i profiloverskriften

en: Show display name in profile header?
nb_NO: Vil du vise visningsnavn i profiloverskriften?

en: Show extra user information below tagline?
nb_NO: Vil du vise ekstra brukerinformasjon under slagordet?

en: Show full date
nb_NO: Vis hele datoen

en: Show icons in Profile Header Meta
nb_NO: Vis ikoner i Profile Header Meta

en: Show inside text field
nb_NO: Vis inne i tekstfeltet

en: Show my last login?
nb_NO: Vis min siste pålogging?

en: Show privacy policy
nb_NO: Vis personvernerklæring

en: Show results only after search/filtration
nb_NO: Vis resultater kun etter søk/filtrering

en: Show social connect icons in extra user information section
nb_NO: Vis sosiale tilkoblingsikoner i delen for ekstra brukerinformasjon

en: Show social links in profile header
nb_NO: Vis sosiale lenker i profiloverskriften

en: Show social links in profile header?
nb_NO: Vil du vise sosiale lenker i profiloverskriften?

en: Show tagline below profile name
nb_NO: Vis slagordet under profilnavnet

en: Show the emoticon
nb_NO: Vis uttrykksikonet

en: Show user description in header
nb_NO: Vis brukerbeskrivelse i overskriften

en: Show user description in profile header
nb_NO: Vis brukerbeskrivelse i profiloverskriften

en: Show user description in profile header?
nb_NO: Vis brukerbeskrivelse i profiloverskriften?

en: Show with label
nb_NO: Vis med etikett

en: Show years only
nb_NO: Vis kun år

en: Show/hide password button
nb_NO: Vis/skjul passord-knapp

en: Shows the search member form.
nb_NO: Viser søkemedlemsskjemaet.

en: Single Result Text
nb_NO: Enkelt resultattekst

en: Sinhala
nb_NO: singalesisk

en: Site Health is a tool in WordPress that helps you monitor how your site is doing. It shows critical information about your WordPress configuration and items that require your attention.
nb_NO: Site Health er et verktøy i WordPress som hjelper deg med å overvåke hvordan nettstedet ditt gjør det. Den viser viktig informasjon om WordPress-konfigurasjonen din og elementer som krever din oppmerksomhet.

en: Site accessible to Everyone
nb_NO: Nettstedet er tilgjengelig for alle

en: Site accessible to Logged In Users
nb_NO: Nettstedet er tilgjengelig for påloggede brukere

en: SkypeID fields have been updated successfully
nb_NO: SkypeID felter har blitt oppdatert

en: Slovak
nb_NO: slovakisk

en: Slovenian
nb_NO: slovensk

en: Social URLs fields have been successfully updated.
nb_NO: Feltene for sosiale nettadresser har blitt oppdatert.

en: Social links in profile header
nb_NO: Sosiale lenker i profiloverskriften

en: Social login forms was upgraded successfully
nb_NO: Sosiale påloggingsskjemaer ble oppgradert

en: Solid
nb_NO: Fast

en: Solomon Islands
nb_NO: Solomon øyene

en: Some field icons and (or) Ultimate Member settings icons are out of date
nb_NO: Noen feltikoner og (eller) Ultimate Member-innstillinger er utdaterte

en: Sorry this is not a valid file.
nb_NO: Beklager, dette er ikke en gyldig fil.

en: Sorry this is not a valid image.
nb_NO: Beklager, dette er ikke et gyldig bilde.

en: Sorry, but this version of <strong>%1$s</strong> does not work with extension <strong>"%2$s" %3$s</strong> version.
nb_NO: Beklager, men denne versjonen av <strong>%1$s</strong> fungerer ikke med utvidelsen <strong>"%2$s" %3$s</strong> versjon.

en: Sort by:
nb_NO: Sorter etter:

en: Sorting
nb_NO: Sortering

en: SoundCloud Profile
nb_NO: SoundCloud-profil

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
nb_NO: Sør-Georgia og Sør-Sandwichøyene

en: South Ndebele
nb_NO: Sør-Ndebele

en: South Sudan
nb_NO: Sør-Sudan

en: Southern Sotho
nb_NO: Sør-Sotho

en: Spacing
nb_NO: Avstand

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Spanish
nb_NO: spansk

en: Specific Date Range
nb_NO: Spesifikk datoperiode

en: Specify a custom CSS class to be applied to this element
nb_NO: Spesifiser en tilpasset CSS-klasse som skal brukes på dette elementet

en: Specify the custom field meta key or custom fields seperated by comma that you want to use to display users name on the frontend of your site.
nb_NO: Spesifiser metanøkkelen for det egendefinerte feltet eller de egendefinerte feltene atskilt med komma som du vil bruke for å vise brukernavnet på frontenden av nettstedet ditt.

en: Specify the custom field meta key that you want to use as profile permalink base. Meta value should be unique.
nb_NO: Spesifiser den egendefinerte meta-nøkkelen du vil bruke som profil permalink base. Metaverdien skal være unik.

en: Start metadata upgrading...
nb_NO: Start oppgradering av metadata...

en: Start users upgrading...
nb_NO: Start brukere med å oppgradere...

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the users management experience.
nb_NO: Begynn å bruke nye funksjoner som gradvis rulles ut for å forbedre brukeropplevelsen.

en: Style
nb_NO: Stil

en: Styles was upgraded successfully
nb_NO: Stiler ble oppgradert

en: Styling: General
nb_NO: Styling: Generelt

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Submitted data on Registration
nb_NO: Innsendt data ved registrering

en: Sundanese
nb_NO: Sundanesisk

en: Sunday
nb_NO: søndag

en: Super administrators can not be modified.
nb_NO: Superadministratorer kan ikke endres.

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: Suspicious Accounts
nb_NO: Mistenkelige kontoer

en: Suspicious Accounts Detected!
nb_NO: Mistenkelige kontoer oppdaget!

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Swedish
nb_NO: svensk

en: Switch on/off the custom message that appears when the profile is empty.
nb_NO: Slå på/av den egendefinerte meldingen som vises når profilen er tom.

en: Switch on/off the emoticon (sad face) that appears above the message.
nb_NO: Slå på/av uttrykksikonet (trist ansikt) som vises over meldingen.

en: Switch on/off the forgot password link in login form.
nb_NO: Slå på/av koblingen for glemt passord i påloggingsskjemaet.

en: Switch on/off the profile cover photos.
nb_NO: Slå av/på profilbildene.

en: Switch on/off the profile photo uploader
nb_NO: Slå på/av profilbildeopplastingen

en: Switch on/off the profile photo uploader.
nb_NO: Slå på/av profilbildeopplastingen.

en: Switch on/off the secondary button display in the form.
nb_NO: Slå på/av sekundærknappvisningen i skjemaet.

en: Switch on/off the social links on profile header.
nb_NO: Slå på/av de sosiale koblingene på profiloverskriften.

en: Switch on/off the user description on profile header.
nb_NO: Slå på/av brukerbeskrivelsen på profiloverskriften.

en: Switch on/off the user name on profile header.
nb_NO: Slå på/av brukernavnet på profiloverskriften.

en: Switch on/off to enable/disable support for HTML tags on user description.
nb_NO: Slå på/av for å aktivere/deaktivere støtte for HTML-tagger på brukerbeskrivelse.

en: Switch to yes if you want to customize this form settings, styling &amp; appearance
nb_NO: Bytt til ja hvis du vil tilpasse disse skjemainnstillingene, stil og amp; utseende

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nb_NO: Den syriske arabiske republikk

en: System info
nb_NO: Systeminformasjon

en: TIME
nb_NO: TID

en: Tahitian
nb_NO: Tahitisk

en: Taiwan, Province of China
nb_NO: Taiwan, provinsen Kina

en: Tajik
nb_NO: tadsjikisk

en: Tajikistan
nb_NO: Tadsjikistan

en: Tanzania, United Republic of
nb_NO: Tanzania, Den forente republikk

en: Tatar
nb_NO: tatarisk

en: Telephone
nb_NO: Telefon

en: Tell us a bit about yourself...
nb_NO: Fortell oss litt om deg selv...

en: Template
nb_NO: Mal

en: Template "%s" in theme?
nb_NO: Mal "%s" i tema?

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Temporary dir was purged successfully
nb_NO: Midlertidig dir ble slettet

en: Terms&Conditions Agreement
nb_NO: Vilkår og betingelser avtale

en: Text Color
nb_NO: Tekstfarge

en: Text to display by default in this field
nb_NO: Tekst som skal vises som standard i dette feltet

en: Textarea Height
nb_NO: Tekstområde Høyde

en: Thank you for applying for membership to our site. We will review your details and send you an email letting you know whether your application has been successful or not.
nb_NO: Takk for at du søkte om medlemskap på siden vår. Vi vil gjennomgå opplysningene dine og sende deg en e-post som forteller deg om søknaden din har vært vellykket eller ikke.

en: Thank you for registering. Before you can login we need you to activate your account by clicking the activation link in the email we just sent you.
nb_NO: Takk for din registrering. Før du kan logge på må du aktivere kontoen din ved å klikke på aktiveringslenken i e-posten vi nettopp sendte deg.

en: Thanks :)
nb_NO: Takk :)

en: That's all. If you have any recommendation on how to secure your site or have questions, please contact us on our <a href="https://ultimatemember.com/feedback/" target="_blank">feedback page</a>.
nb_NO: Det er alt. Hvis du har noen anbefaling om hvordan du kan sikre nettstedet ditt eller har spørsmål, kan du kontakte oss på vår <a href="https://ultimatemember.com/feedback/" target="_blank">tilbakemeldingsside</a>.

en: The "unassigned" $status has been removed. Use `UM()->setup()->set_default_user_status()` for setting up default user account status.
nb_NO: "Utildelt" $-status er fjernet. Bruk `UM()->setup()->set_default_user_status()` for å sette opp standard brukerkontostatus.

en: The <strong>"Membership - Anyone can register"</strong> option on the general settings <a href="%s">page</a> is enabled. This means users can register via the standard WordPress wp-login.php page. If you do not want users to be able to register via this page and only register via the Ultimate Member registration form, you should deactivate this option. You can dismiss this notice if you wish to keep the wp-login.php registration page open.
nb_NO: Alternativet <strong>«Medlemskap – alle kan registrere»</strong> på <a href="%s">siden</a> med generelle innstillinger er aktivert. Dette betyr at brukere kan registrere seg via standard WordPress wp-login.php-siden. Hvis du ikke vil at brukere skal kunne registrere seg via denne siden og kun registrere seg via registreringsskjemaet Ultimate Member, bør du deaktivere dette alternativet. Du kan avvise denne meldingen hvis du ønsker å beholde registreringssiden for wp-login.php åpen.

en: The administrator has not yet approved deleting your data. Please expect an email with a link to your data.
nb_NO: Administratoren har ikke enda godkjent sletting av dine data. Vennligst påvent en epost med en link til dine data.

en: The administrator has not yet approved downloading the data. Please expect an email with a link to your data.
nb_NO: Administratoren har ikke enda godkjent nedlastingen av dataen. Vennligst påvent en epost med en link til dine data.

en: The affected user accounts will be flagged as suspicious when they update their Profile/Account. If you are not using these capabilities, you may remove them from the roles in the <a target="_blank" href="%s">User Role settings</a>.
nb_NO: De berørte brukerkontoene vil bli flagget som mistenkelige når de oppdaterer profilen/kontoen sin. Hvis du ikke bruker disse egenskapene, kan du fjerne dem fra rollene i <a target="_blank" href="%s">innstillingene for brukerrolle</a>.

en: The core admin role must always have access to wp-admin / WordPress backend
nb_NO: Kjerneadministratorrollen må alltid ha tilgang til wp-admin / WordPress-backend

en: The default WordPress Register form is disabled.
nb_NO: Standard WordPress-registreringsskjema er deaktivert.

en: The default WordPress Register form is enabled. If you're getting Spam User Registrations, we recommend that you enable a Challenge-Response plugin such as our <a href="https://wordpress.org/plugins/um-recaptcha/" target="_blank">Ultimate Member - Google reCAPTCHA</a> extension.
nb_NO: Standard WordPress-registreringsskjema er aktivert. Hvis du får spam-brukerregistreringer, anbefaler vi at du aktiverer en Challenge-Response-plugin som vårt <a href="https://wordpress.org/plugins/um-recaptcha/" target="_blank">ultimate medlem – Google reCAPTCHA</a>-utvidelse.

en: The display format of the date which is visible to user.
nb_NO: Visningsformatet for datoen som er synlig for brukeren.

en: The easiest way to create powerful online communities and beautiful user profiles with WordPress
nb_NO: Den enkleste måten å lage kraftige nettsamfunn og vakre brukerprofiler med WordPress

en: The email you entered is incorrect
nb_NO: E-posten du oppga er feil

en: The end of date range must be greater than the start of date range
nb_NO: Slutten av datoperioden må være større enn starten på datoperioden

en: The field label is the text that appears above the field on your front-end form. Leave blank to not show a label above field.
nb_NO: Feltetiketten er teksten som vises over feltet på grensesnittskjemaet. La stå tomt for ikke å vise en etikett over feltet.

en: The flagged capabilities are related to the following roles:
nb_NO: De flaggede egenskapene er relatert til følgende roller:

en: The form has been duplicated successfully.
nb_NO: Skjemaet har blitt duplisert.

en: The global default of profile photo size. This can be overridden by individual form settings.
nb_NO: Den globale standarden for størrelsen på profilbildet. Dette kan overstyres av individuelle skjemainnstillinger.

en: The global default width of cover photo size. This can be overridden by individual form settings.
nb_NO: Den globale standardbredden på forsidebildestørrelsen. Dette kan overstyres av individuelle skjemainnstillinger.

en: The height of textarea in pixels. Default is 100 pixels
nb_NO: Høyden på tekstområdet i piksler. Standard er 100 piksler

en: The higher the number, the higher the priority
nb_NO: Jo høyere tall, jo høyere prioritet

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
nb_NO: Nøkkelen du skrev inn tilhører en pakke, vennligst bruk den produktspesifikke lisensnøkkelen.

en: The maximum size for image that can be uploaded through this field. Leave empty for unlimited size.
nb_NO: Maksimal størrelse for bilde som kan lastes opp gjennom dette feltet. La stå tomt for ubegrenset størrelse.

en: The maximum width of shortcode in pixels e.g. 600px
nb_NO: Maksimal bredde på kortkode i piksler, f.eks. 600 piksler

en: The maximum width of the profile area inside profile (below profile header)
nb_NO: Maksimal bredde på profilområdet inne i profilen (under profiloverskriften)

en: The maximum width of the profile area inside profile (below profile header).
nb_NO: Maksimal bredde på profilområdet inne i profilen (under profiloverskriften).

en: The maximum width this shortcode can take from the page width.
nb_NO: Den maksimale bredden denne kortkoden kan ta fra sidebredden.

en: The meta key cannot be changed for duplicated fields or when editing an existing field. If you require a different meta key please create a new field.
nb_NO: Meta-nøkkelen kan ikke endres for dupliserte felt eller når du redigerer et eksisterende felt. Hvis du trenger en annen metanøkkel, må du opprette et nytt felt.

en: The password you entered is incorrect.
nb_NO: Passordet du har skrevet inn er feil.

en: The role selected in "Ultimate Member > Settings > Appearance > Registration Form > Registration Default Role" setting has Administrative capabilities.
nb_NO: Rollen valgt i «Ultimate Member > Innstillinger > Utseende > Registreringsskjema > Registreringsstandardrolle»-innstillingen har administrative muligheter.

en: The role selected in WordPress native "Settings > New User Default Role" setting has Administrative capabilities.
nb_NO: Rollen som er valgt i WordPress native "Innstillinger > Ny brukerstandardrolle"-innstillingen har administrative muligheter.

en: The selected icon is using an outdated version. Please select the icon above to use latest version.
nb_NO: Det valgte ikonet bruker en utdatert versjon. Velg ikonet ovenfor for å bruke siste versjon.

en: The shortcode is centered by default unless you specify otherwise here
nb_NO: Kortkoden er sentrert som standard med mindre du spesifiserer noe annet her

en: The shortcode is centered by default unless you specify otherwise here.
nb_NO: Kortkoden er sentrert som standard med mindre du spesifiserer noe annet her.

en: The text that appears on the button. e.g. Upload
nb_NO: Teksten som vises på knappen. f.eks. Laste opp

en: The text that is used for cancelling update profile button.
nb_NO: Teksten som brukes for å avbryte oppdateringsprofilknappen.

en: The text that is used for primary button text.
nb_NO: Teksten som brukes for primærknapptekst.

en: The text that is used for the secondary button text.
nb_NO: Teksten som brukes for den sekundære knappeteksten.

en: The text that is used for updating profile button.
nb_NO: Teksten som brukes for å oppdatere profilknappen.

en: The username you entered is incorrect
nb_NO: Brukernavnet du har skrevet er feil

en: Theme path -
nb_NO: Temabane -

en: Theme version
nb_NO: Temaversjon

en: Theme version is empty
nb_NO: Temaversjonen er tom

en: Theme version is out of date
nb_NO: Temaversjonen er utdatert

en: Theme version up to date
nb_NO: Temaversjon oppdatert

en: Themes are up to date.
nb_NO: Temaer er oppdatert.

en: There are
nb_NO: Det er

en: There are %1$s inactive %2$s license keys for this site. This site is not authorized to get plugin updates. You can active this site on <a href="%3$s">www.ultimatemember.com</a>.
nb_NO: Det er %1$s inaktive %2$s lisensnøkler for dette nettstedet. Dette nettstedet er ikke autorisert til å motta plugin-oppdateringer. Du kan aktivere denne siden på <a href="%3$s">www.ultimatemember.com</a>.

en: There are no issues found in the Site Health status
nb_NO: Det er ingen problemer funnet i nettstedets helsestatus

en: There was an error with this license key: %1$s%2$s. Please <a href="%3$s">contact our support team</a>.
nb_NO: Det var en feil med denne lisensnøkkelen: %1$s%2$s. Vennligst <a href="%3$s">kontakt brukerstøtteteamet vårt</a>.

en: There was an error with this license key: %1$s. Please <a href="%2$s">contact our support team</a>.
nb_NO: Det var en feil med denne lisensnøkkelen: %1$s. Vennligst <a href="%2$s">kontakt brukerstøtteteamet vårt</a>.

en: There's a new version of WordPress.
nb_NO: Det er en ny versjon av WordPress.

en: These features are either experimental or incomplete, enable them at your own risk!
nb_NO: Disse funksjonene er enten eksperimentelle eller ufullstendige, aktiver dem på egen risiko!

en: These features are related to the legacy logic or functionality. Please enable them only for the backward compatibility.
nb_NO: Disse funksjonene er relatert til den eldre logikken eller funksjonaliteten. Vennligst aktiver dem bare for bakoverkompatibilitet.

en: Thickness (in pixels)
nb_NO: Tykkelse (i piksler)

en: This action has been prevented for security measures.
nb_NO: Denne handlingen har blitt forhindret av sikkerhetstiltak.

en: This action is not allowed in backend.
nb_NO: Denne operasjonen er ikke tillatt fra backend.

en: This activation link is expired or have already been used.
nb_NO: Denne aktiveringslenken er utløpt eller har allerede blitt brukt.

en: This activation link is expired.
nb_NO: Denne aktiveringslenken er utløpt.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
nb_NO: Dette ser ut til å være en ugyldig lisensnøkkel for %s.

en: This block cannot be used on this page
nb_NO: Denne blokken kan ikke brukes på denne siden

en: This content has been restricted to logged in users only. Please <a href="{login_referrer}">login</a> to view this content.
nb_NO: Dette innholdet er begrenset til kun påloggede brukere. Vennligst <a href="{login_referrer}">logg på</a> for å se dette innholdet.

en: This controls the REST API version, we recommend to use the last version.
nb_NO: Dette styrer REST API-versjonen, vi anbefaler å bruke den siste versjonen.

en: This controls the display of field icons in the login form.
nb_NO: Dette styrer visningen av feltikoner i påloggingsskjemaet.

en: This controls the display of field icons in the registration form.
nb_NO: Dette styrer visningen av feltikoner i registreringsskjemaet.

en: This debug information about Ultimate Member directories.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen om Ultimate Member-kataloger.

en: This debug information about user role.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen om brukerrollen.

en: This debug information about user roles.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen om brukerroller.

en: This debug information for your Ultimate Member directory.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen for din Ultimate Member-katalog.

en: This debug information for your Ultimate Member form.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen for ditt Ultimate Member-skjema.

en: This debug information for your Ultimate Member forms.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen for Ultimate Member-skjemaene dine.

en: This debug information for your Ultimate Member installation can assist you in getting support.
nb_NO: Denne feilsøkingsinformasjonen for Ultimate Member-installasjonen kan hjelpe deg med å få støtte.

en: This decides which years should be shown relative to today date
nb_NO: Dette bestemmer hvilke år som skal vises i forhold til dagens dato

en: This email address has been blocked.
nb_NO: Denne e-postadressen er blokkert.

en: This feature scans for suspicious registered accounts, bans the usage of administrative capabilities to site subscribers/members, allows the website administrators to force all users to reset their passwords, preventing users from logging-in using their old passwords that may have been exposed.
nb_NO: Denne funksjonen skanner etter mistenkelige registrerte kontoer, forbyr bruk av administrative funksjoner til nettstedsabonnenter/medlemmer, lar nettstedadministratorer tvinge alle brukere til å tilbakestille passordene sine, og hindrer brukere i å logge på med sine gamle passord som kan ha blitt avslørt.

en: This field is not setup correctly for this form.
nb_NO: Dette feltet er ikke riktig konfigurert for dette skjemaet.

en: This field is required
nb_NO: Dette feltet er obligatorisk

en: This field must contain at least %s characters
nb_NO: Dette feltet må inneholde minst %s tegn

en: This field must contain less than %s characters
nb_NO: Dette feltet må inneholde færre enn %s tegn

en: This field type is not setup correctly.
nb_NO: Denne felttypen er ikke riktig konfigurert.

en: This file has been removed.
nb_NO: Denne filen er fjernet.

en: This file is too large!
nb_NO: Denne filen er for stor!

en: This file is too small!
nb_NO: Denne filen er for liten!

en: This file type is not recognized.
nb_NO: Denne filtypen gjenkjennes ikke.

en: This image is too large!
nb_NO: Dette bildet er for stort!

en: This image is too small!
nb_NO: Dette bildet er for lite!

en: This is applicable for edit mode only.
nb_NO: Dette gjelder kun for redigeringsmodus.

en: This is not a valid email
nb_NO: Dette er ikke en gyldig e-post

en: This is not possible for security reasons.
nb_NO: Dette er ikke mulig av sikkerhetsmessige årsaker.

en: This is not possible for security reasons. Don't use internal PHP functions.
nb_NO: Dette er ikke mulig av sikkerhetsmessige årsaker. Ikke bruk interne PHP-funksjoner.

en: This is not your password
nb_NO: Dette er ikke passordet ditt

en: This is the custom text that will be displayed to users before they delete their account from your website when no password is required to confirm account deletion.
nb_NO: Dette er den egendefinerte teksten som vil bli vist til brukere før de sletter kontoen sin fra nettstedet ditt når det ikke kreves passord for å bekrefte sletting av kontoen.

en: This is the custom text that will be displayed to users before they delete their account from your website when their password is required to confirm account deletion.
nb_NO: Dette er den egendefinerte teksten som vil bli vist til brukere før de sletter kontoen sin fra nettstedet ditt når passordet deres kreves for å bekrefte sletting av kontoen.

en: This is the headline that appears in the upload box for this field
nb_NO: Dette er overskriften som vises i opplastingsboksen for dette feltet

en: This is the line-style of divider
nb_NO: Dette er linje-stilen til skillelinjen

en: This is the max number of entries the user can add via field group.
nb_NO: Dette er maks antall oppføringer brukeren kan legge til via feltgruppe.

en: This is the message shown to users that do not have permission to view the block's content.
nb_NO: Dette er meldingen som vises til brukere som ikke har tillatelse til å se blokkens innhold.

en: This is the message shown to users that do not have permission to view the content.
nb_NO: Dette er meldingen som vises til brukere som ikke har tillatelse til å se innholdet.

en: This is the name that will be displayed for users on the front end of your site. Default setting uses first/last name as display name if it exists.
nb_NO: Dette er navnet som vil bli vist for brukere på forsiden av nettstedet ditt. Standardinnstillingen bruker for-/etternavn som visningsnavn hvis det finnes.

en: This is the required spacing in pixels. e.g. 20px
nb_NO: Dette er den nødvendige avstanden i piksler. f.eks. 20 piksler

en: This is the text that appears in a tooltip when a user hovers over the info icon. Help text is useful for providing users with more information about what they should enter in the field. Leave blank if no help text is needed for field.
nb_NO: Dette er teksten som vises i et verktøytips når en bruker holder musepekeren over infoikonet. Hjelpetekst er nyttig for å gi brukerne mer informasjon om hva de skal skrive inn i feltet. La stå tomt hvis ingen hjelpetekst er nødvendig for feltet.

en: This is the text that appears within the field e.g please enter your email address. Leave blank to not show any placeholder text.
nb_NO: Dette er teksten som vises i feltet, for eksempel skriv inn e-postadressen din. La stå tomt for ikke å vise noen plassholdertekst.

en: This is the text that is displayed if no users are found during a search
nb_NO: Dette er teksten som vises hvis ingen brukere blir funnet under et søk

en: This is the title of the field for your reference in the backend. The title will not appear on the front-end of your website.
nb_NO: Dette er tittelen på feltet for din referanse i backend. Tittelen vil ikke vises på forsiden av nettstedet ditt.

en: This is the title that is displayed on a specific user profile.
nb_NO: Dette er tittelen som vises på en bestemt brukerprofil.

en: This is the width in pixels, e.g. 4 or 2, etc
nb_NO: Dette er bredden i piksler, f.eks. 4 eller 2 osv

en: This label is the text that appears above the confirm password field. Leave blank to show default label.
nb_NO: Denne etiketten er teksten som vises over feltet for bekreftelse av passord. La stå tomt for å vise standardetiketten.

en: This link leads to a 3rd-party website. Make sure the link is safe and you really want to go to this website: '%s'
nb_NO: Denne lenken fører til en tredjeparts nettside. Sørg for at koblingen er trygg og at du virkelig ønsker å gå til denne nettsiden: '%s'

en: This media type is not recognized.
nb_NO: Denne medietypen gjenkjennes ikke.

en: This option adds rate limit when submitting the change password form in the Account page. Users are only allowed to submit 1 request per 30 minutes to prevent from any brute-force attacks or password guessing with the form.
nb_NO: Dette alternativet legger til en takstgrense når du sender inn skjemaet for endring av passord på kontosiden. Brukere har kun lov til å sende inn 1 forespørsel per 30 minutter for å forhindre brute-force-angrep eller passordgjetting med skjemaet.

en: This option allows you to pre-fill the field with a default value prior to the user entering a value in the field. Leave blank to have no default value
nb_NO: Dette alternativet lar deg forhåndsutfylle feltet med en standardverdi før brukeren skriver inn en verdi i feltet. La stå tomt for ikke å ha noen standardverdi

en: This option allows you to set whether or not the user can edit the information in this field. The site admin can edit all fields regardless of the option set here.
nb_NO: Dette alternativet lar deg angi om brukeren kan redigere informasjonen i dette feltet. Nettstedsadministratoren kan redigere alle felt uavhengig av alternativet som er angitt her.

en: This option allows you to set whether the field must be filled in before the form can be processed.
nb_NO: Dette alternativet lar deg angi om feltet må fylles ut før skjemaet kan behandles.

en: This option lets you specify blacklist of words to prevent anyone from signing up with such a word as their username.
nb_NO: Dette alternativet lar deg spesifisere svarteliste over ord for å forhindre at noen registrerer seg med et slikt ord som brukernavn.

en: This option lets you specify the choice callback functions to prevent anyone from using 3rd-party functions that may put your site at risk.
nb_NO: Dette alternativet lar deg spesifisere valg av tilbakeringingsfunksjoner for å forhindre at noen bruker tredjepartsfunksjoner som kan sette nettstedet ditt i fare.

en: This option overrides "Date User-Friendly Format" option. See https://www.php.net/manual/en/function.date.php
nb_NO: Dette alternativet overstyrer alternativet "Date brukervennlig format". Se https://www.php.net/manual/en/function.date.php

en: This page allows you to manage user upload options, enabling you to optimize photos for your site.
nb_NO: Denne siden lar deg administrere brukeropplastingsalternativer, slik at du kan optimalisere bilder for nettstedet ditt.

en: This prevents all users from registering with Ultimate Member on your site.
nb_NO: Dette forhindrer alle brukere fra å registrere seg hos Ultimate Member på nettstedet ditt.

en: This section allows you to customize the profile photo component on the user profile.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse profilbildekomponenten på brukerprofilen.

en: This section allows you to customize the user login buttons and fields layout.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerpåloggingsknappene og feltoppsettet.

en: This section allows you to customize the user login template and size.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerpåloggingsmalen og størrelsen.

en: This section allows you to customize the user profile buttons and fields layout.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerprofilknappene og feltoppsettet.

en: This section allows you to customize the user profile header component.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerprofilens overskriftskomponent.

en: This section allows you to customize the user profile template and size. <a href="%s" target="_blank">Learn more about custom profile template creation</a>.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerprofilmalen og størrelsen. <a href="%s" target="_blank">Finn ut mer om opprettelse av egendefinerte profilmaler</a>.

en: This section allows you to customize the user profiles menus on your site.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerprofilmenyene på nettstedet ditt.

en: This section allows you to customize the user registration buttons and fields layout.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerregistreringsknappene og feltoppsettet.

en: This section allows you to customize the user registration template and size.
nb_NO: Denne delen lar deg tilpasse brukerregistreringsmalen og størrelsen.

en: This section enables you to assign a page to one of the core elements necessary for the plugin's proper function. The plugin automatically creates and configures the required pages upon installation.<br />You only need to use this tab if you accidentally deleted pages that were automatically created during the initial plugin activation. <a href="%s" target="_blank">Learn more about manually creating pages</a>.
nb_NO: Denne delen lar deg tilordne en side til et av kjerneelementene som er nødvendige for at pluginet skal fungere. Programtillegget oppretter og konfigurerer automatisk de nødvendige sidene ved installasjon.<br />Du trenger bare å bruke denne fanen hvis du ved et uhell slettet sider som ble opprettet automatisk under den første pluginaktiveringen. <a href="%s" target="_blank">Finn ut mer om å lage sider manuelt</a>.

en: This section is designed to modify settings that are tailored for developers. If you are not a developer, please be cautious when changing these settings.
nb_NO: Denne delen er laget for å endre innstillinger som er skreddersydd for utviklere. Hvis du ikke er en utvikler, vær forsiktig når du endrer disse innstillingene.

en: This user account status is %s
nb_NO: Denne brukerkontoens status er %s

en: This user has not added any information to their profile yet.
nb_NO: Denne brukeren har ikke lagt til noen informasjon til profilen sin ennå.

en: This user has not created any posts.
nb_NO: Denne brukeren har ikke opprettet noen innlegg.

en: This user has not made any comments.
nb_NO: Denne brukeren har ikke kommentert.

en: This version of <strong>"%1$s"</strong> requires the core <strong>%2$s</strong> plugin to be <strong>%3$s</strong> or higher.
nb_NO: Denne versjonen av <strong>"%1$s"</strong> krever at <strong>%2$s</strong>-kjerne-plugin-modulen er <strong>%3$s</strong> eller høyere.

en: This will be the background of entire section
nb_NO: Dette vil være bakgrunnen for hele delen

en: This will be the background of the heading section
nb_NO: Dette vil være bakgrunnen for overskriftsdelen

en: This will be the color of selected icon. By default It will be the same color as heading text color
nb_NO: Dette vil være fargen på det valgte ikonet. Som standard vil den ha samme farge som overskriftstekstfargen

en: This will be the default tab on user profile page.
nb_NO: Dette vil være standardfanen på brukerprofilsiden.

en: This will be the default template to output login.
nb_NO: Dette vil være standardmalen for utdata pålogging.

en: This will be the default template to output profile.
nb_NO: Dette vil være standardmalen for utdataprofil.

en: This will be the default template to output registration.
nb_NO: Dette vil være standardmalen for utdataregistrering.

en: This will be the minimum width for cover photo uploads.
nb_NO: Dette vil være minimumsbredden for opplasting av forsidebilde.

en: This will be the role assigned to users registering through Ultimate Member registration forms. By default, this setting will follow the core WordPress setting "New User Default Role" unless you specify a different role.
nb_NO: Dette vil være rollen tildelt brukere som registrerer seg gjennom registreringsskjemaer for Ultimate Member. Som standard vil denne innstillingen følge kjerneinnstillingen for WordPress "New User Default Rolle" med mindre du spesifiserer en annen rolle.

en: This will be the text color of entire section
nb_NO: Dette vil være tekstfargen for hele delen

en: This will be the text color of heading part only
nb_NO: Dette vil kun være tekstfargen til overskriftsdelen

en: This will be used in the meta description that is available for search-engines.
nb_NO: Dette vil bli brukt i metabeskrivelsen som er tilgjengelig for søkemotorer.

en: This will block the specified email addresses from being able to sign up or sign in to your site. To block an entire domain, use something like `*@domain.com`.
nb_NO: Dette vil blokkere de angitte e-postadressene fra å kunne registrere seg eller logge på nettstedet ditt. For å blokkere et helt domene, bruk noe sånt som `*@domain.com`.

en: This will log out all users on your site and forces them to reset passwords <br/>when <strong>"Display Login form notice to reset passwords" is enabled/checked.</strong>
nb_NO: Dette vil logge ut alle brukere på nettstedet ditt og tvinge dem til å tilbakestille passord <br/>når <strong>"Vis varsel om påloggingsskjema for å tilbakestille passord" er aktivert/avmerket.</strong>

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Tibetan
nb_NO: tibetansk

en: Time Format
nb_NO: Tidsformat

en: Time Intervals (in minutes)
nb_NO: Tidsintervaller (i minutter)

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title is empty!
nb_NO: Tittelen er tom!

en: To correct sort by a custom field, choose a data type
nb_NO: For å korrigere sortering etter et tilpasset felt, velg en datatype

en: To correct sort by a custom field, choose an order
nb_NO: For å korrigere sortering etter et tilpasset felt, velg en ordre

en: To export of your personal data, click the button below.
nb_NO: For å eksportere dine personlige data, klikk på knappen nedenfor.

en: To receive updates, please enter your valid %s license key.
nb_NO: For å motta oppdateringer, skriv inn din gyldige %s lisensnøkkel.

en: To reset your password, please enter your email address or username below.
nb_NO: For å tilbakestille passordet, vennligst skriv inn e-postadressen eller brukernavnet nedenfor.

en: To sort by a custom field, enter the label of sorting here
nb_NO: For å sortere etter et tilpasset felt, skriv inn etiketten for sortering her

en: To sort by a custom field, enter the meta key of field here
nb_NO: For å sortere etter et tilpasset felt, skriv inn metanøkkelen til feltet her

en: Toggle Hide text
nb_NO: Slå Skjul tekst

en: Toggle Password Visibility
nb_NO: Slå på passordsynlighet

en: Toggle Show text
nb_NO: Veksle Vis tekst

en: Trinidad and Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Try again later. You can run this action once daily.
nb_NO: Prøv igjen senere. Du kan kjøre denne handlingen én gang daglig.

en: Tuesday
nb_NO: tirsdag

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turkish
nb_NO: tyrkisk

en: Turkmen
nb_NO: turkmensk

en: Turks and Caicos Islands
nb_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Turn Off (Default)
nb_NO: Slå av (standard)

en: Turn off
nb_NO: Skru av

en: Turn on to add a confirm password field. If turned on the confirm password field will only show on register forms and not on login forms.
nb_NO: Skru på for å legge til et bekreftelsespassordfelt. Hvis aktivert, vil bekreftelsespassordfeltet bare vises på registreringsskjemaer og ikke på påloggingsskjemaer.

en: Turn on to force users to create a strong password (A combination of one lowercase letter, one uppercase letter, and one number). If turned on this option is only applied to register forms and not to login forms.
nb_NO: Skru på for å tvinge brukere til å opprette et sterkt passord (en kombinasjon av en liten bokstav, en stor bokstav og ett tall). Hvis det er slått på, brukes dette alternativet kun på registreringsskjemaer og ikke på påloggingsskjemaer.

en: Turn on/off HTML tags for this textarea
nb_NO: Slå HTML-tagger på/av for dette tekstområdet

en: Twitch
nb_NO: Rykke

en: UM Custom Posts was upgraded successfully
nb_NO: UM Custom Posts ble oppgradert

en: UM Custom Role
nb_NO: UM egendefinert rolle

en: UM Forms
nb_NO: UM-skjemaer

en: UNSIGNED
nb_NO: USIGNERT

en: URL Alt Text
nb_NO: URL alt tekst

en: URL redirect after email activation
nb_NO: URL-omdirigering etter e-postaktivering

en: Uighur
nb_NO: Uigur

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: Ukrainian
nb_NO: ukrainsk

en: Ultimate Member - Google reCAPTCHA is active.
nb_NO: Ultimate Member – Google reCAPTCHA er aktiv.

en: Ultimate Member - Google reCAPTCHA is installed but not activated.
nb_NO: Ultimate Member – Google reCAPTCHA er installert, men ikke aktivert.

en: Ultimate Member - Search
nb_NO: Ultimate Member - Søk

en: Ultimate Member - Settings
nb_NO: Ultimate Member - Innstillinger

en: Ultimate Member Blocks
nb_NO: Ultimate medlemsblokker

en: Ultimate Member Directories
nb_NO: Ultimate medlemskataloger

en: Ultimate Member Forms
nb_NO: Ultimate medlemsskjemaer

en: Ultimate Member Role
nb_NO: Ultimate medlemsrolle

en: Ultimate Member Setup Error: Account page can not be a child page.
nb_NO: Ultimate Member Setup Error: Kontosiden kan ikke være en underordnet side.

en: Ultimate Member Setup Error: User page can not be a child page.
nb_NO: Ultimate Member Setup Error: Brukerside kan ikke være en underside.

en: Ultimate Member: Content Restriction
nb_NO: Ultimate medlem: Innholdsbegrensning

en: Unable to change password because of password change limit. Please try again later.
nb_NO: Kan ikke endre passord på grunn av grense for passordendring. Prøv igjen senere.

en: Unable to crop image file: %s
nb_NO: Kan ikke beskjære bildefilen: %s

en: Uncheck All
nb_NO: Fjern merket for Alle

en: Unique Email
nb_NO: Unik e-post

en: Unique ID
nb_NO: Unik ID

en: Unique Metakey value
nb_NO: Unik metakey-verdi

en: Unique Username
nb_NO: Unikt brukernavn

en: Unique Username/Email
nb_NO: Unikt brukernavn/e-post

en: Unique hash string
nb_NO: Unik hash-streng

en: United Arab Emirates
nb_NO: De forente arabiske emirater

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: United States
nb_NO: Forente stater

en: United States Minor Outlying Islands
nb_NO: USAs mindre ytre øyer

en: Untitled photo
nb_NO: Uten tittel bilde

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update Account
nb_NO: Oppdater konto

en: Update Item
nb_NO: Oppdater element

en: Update Notifications
nb_NO: Oppdater varsler

en: Update Password
nb_NO: Oppdater passord

en: Update Plugins Now
nb_NO: Oppdater plugins nå

en: Update Privacy
nb_NO: Oppdater personvern

en: Update Profile
nb_NO: Oppdater profil

en: Update Role
nb_NO: Oppdater rolle

en: Update Themes Now
nb_NO: Oppdater temaer nå

en: Update WordPress Now
nb_NO: Oppdater WordPress nå

en: Update options table...
nb_NO: Oppdater alternativtabell...

en: Updated phone number fields in the UM Forms fields...
nb_NO: Oppdaterte telefonnummerfelt i UM Forms-feltene...

en: Updated social URLs fields in the UM Forms fields...
nb_NO: Oppdaterte sosiale URL-felter i UM Forms-feltene...

en: Updated successfully
nb_NO: Oppdatering vellykket

en: Upgrade
nb_NO: Oppgradering

en: Upgrade Content Restriction Settings...
nb_NO: Oppgrader innholdsbegrensningsinnstillinger...

en: Upgrade Email Templates...
nb_NO: Oppgrader e-postmaler...

en: Upgrade Log
nb_NO: Oppgraderingslogg

en: Upgrade Mailchimp Lists...
nb_NO: Oppgrader Mailchimp-lister...

en: Upgrade Member Directories...
nb_NO: Oppgrader medlemskataloger...

en: Upgrade Menu Items...
nb_NO: Oppgrader menyelementer...

en: Upgrade Roles...
nb_NO: Oppgrader roller...

en: Upgrade Settings...
nb_NO: Oppgrader innstillinger...

en: Upgrade SkypeID fields in UM Forms and generally in predefined fields...
nb_NO: Oppdater SkypeID felter i UM Form og i forhåndsdefinerte felt...

en: Upgrade SkypeID fields metadata for users...
nb_NO: Oppdater SkypeID metadata-feltene for brukere…

en: Upgrade Social Login Forms...
nb_NO: Oppgrader sosiale påloggingsskjemaer...

en: Upgrade Styles...
nb_NO: Oppgrader stiler...

en: Upgrade UM Custom Post Types...
nb_NO: Oppgrader UM tilpassede innleggstyper...

en: Upgrade Users...
nb_NO: Oppgrader brukere...

en: Upgrade Woocommerce Products...
nb_NO: Oppgrader Woocommerce-produkter...

en: Upgrade bbPress Forums...
nb_NO: Oppgrader bbPress-fora...

en: Upgrade form fields...
nb_NO: Oppgrader skjemafelt…

en: Upgrade predefined metafields...
nb_NO: Oppgrader forhåndsdefinerte metafelter...

en: Upgrade profile tabs...
nb_NO: Oppgrader profilfaner...

en: Upgrade the "Require strong password" options...
nb_NO: Oppdater "Krev sterkt passord" innstillingene..

en: Upgrade user metadata...
nb_NO: Oppgrader brukermetadata...

en: Upgrade user roles...
nb_NO: Oppgrader brukerroller...

en: Upgrade's Manual Request
nb_NO: Oppgraderings manuelle forespørsel

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload Box Text
nb_NO: Last opp bokstekst

en: Upload File
nb_NO: Last opp fil

en: Upload Photo
nb_NO: Last opp bilde

en: Upload a cover photo
nb_NO: Last opp et forsidebilde

en: Upload photo
nb_NO: Last opp bilde

en: Upload profile cover here
nb_NO: Last opp profilomslaget her

en: Upload your photo here
nb_NO: Last opp bildet ditt her

en: Uploads
nb_NO: Opplastinger

en: Use Default plugin avatar as Gravatar's Default avatar
nb_NO: Bruk standard plugin-avatar som Gravatars standardavatar

en: Use Gravatar
nb_NO: Bruk Gravatar

en: Use Gravatar builtin image
nb_NO: Bruk Gravatar innebygd bilde

en: Use Gravatars?
nb_NO: Bruke gravatarer?

en: Use HTML for Emails?
nb_NO: Bruke HTML for e-post?

en: Use custom Date format
nb_NO: Bruk tilpasset datoformat

en: Use the condition operator `contains` if the parent field has multiple options.
nb_NO: Bruk betingelsesoperatoren 'contains' hvis det overordnede feltet har flere alternativer.

en: Use the condition operator `equals to` or `not equals` if the parent field has a single option.
nb_NO: Bruk betingelsesoperatoren "lik med" eller "ikke lik" hvis det overordnede feltet har ett enkelt alternativ.

en: Use the condition operator `greater than` or `less than` if the parent field is a number.
nb_NO: Bruk betingelsesoperatoren «større enn» eller «mindre enn» hvis det overordnede feltet er et tall.

en: Use this setting to control the maximum number of profiles to appear in this directory. Leave blank to disable this limit
nb_NO: Bruk denne innstillingen til å kontrollere det maksimale antallet profiler som skal vises i denne katalogen. La stå tomt for å deaktivere denne grensen

en: User
nb_NO: Bruker

en: User Cache
nb_NO: Brukerbuffer

en: User Display Name
nb_NO: Brukervisningsnavn

en: User ID
nb_NO: Bruker-ID

en: User Meta
nb_NO: Bruker Meta

en: User Profile Dynamic Meta Description
nb_NO: Brukerprofil Dynamic Meta Description

en: User Profile Title
nb_NO: Brukerprofiltittel

en: User Registered
nb_NO: Bruker registrert

en: User Role
nb_NO: Brukerrolle

en: User Role <strong>Added</strong> Successfully.
nb_NO: Brukerrolle <strong>Lagt til</strong>.

en: User Role <strong>Deleted</strong> Successfully.
nb_NO: Brukerrolle <strong>Slettet</strong>.

en: User Role <strong>Updated</strong> Successfully.
nb_NO: Brukerrolle <strong>oppdatert</strong>.

en: User Roles
nb_NO: Brukerroller

en: User Roles (priority)
nb_NO: Brukerroller (prioritet)

en: User Roles that can use filters
nb_NO: Brukerroller som kan bruke filtre

en: User Roles that can use search
nb_NO: Brukerroller som kan bruke søk

en: User Roles to Display
nb_NO: Brukerroller som skal vises

en: User Roles to display
nb_NO: Brukerroller som skal vises

en: User Roles was upgraded successfully
nb_NO: Brukerroller ble oppgradert

en: User description in profile header
nb_NO: Brukerbeskrivelse i profiloverskriften

en: User description maximum chars
nb_NO: Brukerbeskrivelse maksimum tegn

en: User has been successfully deleted.
nb_NO: Brukeren er slettet.

en: User has been updated.
nb_NO: Bruker har blitt oppdatert.

en: User meta has been changed.
nb_NO: Brukermeta er endret.

en: User registered date
nb_NO: Dato for brukerregistrering

en: User registration role
nb_NO: Brukerregistreringsrolle

en: User role has been changed.
nb_NO: Brukerrollen er endret.

en: User roles
nb_NO: Brukerroller

en: User status has been changed.
nb_NO: Brukerstatus er endret.

en: Usermeta table was upgraded successfully
nb_NO: Brukermetatabellen ble oppgradert

en: Usermeta was upgraded successfully
nb_NO: Usermeta ble oppgradert

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Username cannot be an email
nb_NO: Brukernavnet kan ikke være en e-post

en: Username or E-mail
nb_NO: Brukernavn eller e-post

en: Username or Email
nb_NO: Brukernavn eller e-post

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Users Overview
nb_NO: Brukeroversikt

en: Users cache was cleared successfully
nb_NO: Brukerbufferen ble tømt

en: Users from %1$s to %2$s was upgraded successfully...
nb_NO: Brukere fra %1$s til %2$s ble oppgradert...

en: Users have been updated.
nb_NO: Brukerne er oppdatert.

en: Using JS.confirm alert when you go to an external link.
nb_NO: Bruke JS.bekreft varsel når du går til en ekstern lenke.

en: Uzbek
nb_NO: usbekisk

en: Uzbekistan
nb_NO: Usbekistan

en: Validate
nb_NO: Validere

en: Value
nb_NO: Verdi

en: Venezuela, Bolivarian Republic of
nb_NO: Venezuela, den bolivariske republikken

en: Verified Account
nb_NO: Verifisert konto

en: Via these forms you are collecting personal data from your users.
nb_NO: Via disse skjemaene samler du inn personopplysninger fra brukerne dine.

en: Viber number
nb_NO: Viber nummer

en: Viet Nam
nb_NO: Vietnam

en: Vietnamese
nb_NO: vietnamesisk

en: View Item
nb_NO: Vis element

en: View Items
nb_NO: Vis elementer

en: View Pricing
nb_NO: Se priser

en: View everywhere
nb_NO: Utsikt overalt

en: View mode only
nb_NO: Kun visningsmodus

en: View profile
nb_NO: Vis profil

en: View type a specific parameter in the directory
nb_NO: Vis skriv inn en bestemt parameter i katalogen

en: View type(s)
nb_NO: Vis type(r)

en: View types
nb_NO: Vis typer

en: Virgin Islands, British
nb_NO: Jomfruøyene, britiske

en: Virgin Islands, U.S.
nb_NO: Jomfruøyene, USA

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Visit Upgrade Page
nb_NO: Gå til oppgraderingssiden

en: Volapuk
nb_NO: Volapük

en: WP Capabilities
nb_NO: WP-funksjoner

en: WP-Admin Access
nb_NO: WP-Admin-tilgang

en: WPScan/Jetpack Protect or WordFence Security
nb_NO: WPScan/Jetpack Protect eller WordFence Security

en: Waiting email confirmation
nb_NO: Venter på e-postbekreftelse

en: Wallis and Futuna
nb_NO: Wallis og Futuna

en: Walloon
nb_NO: Vallonsk

en: We are sorry. We cannot find any users who match your search criteria.
nb_NO: Vi er lei oss. Vi finner ingen brukere som samsvarer med søkekriteriene dine.

en: We do not accept registrations from that domain.
nb_NO: Vi godtar ikke registreringer fra det domenet.

en: We recommend creating a backup of your site before running the update process. Do not exit the page before the update process has complete.
nb_NO: Vi anbefaler at du oppretter en sikkerhetskopi av nettstedet ditt før du kjører oppdateringsprosessen. Ikke gå ut av siden før oppdateringsprosessen er fullført.

en: We recommend that you enable and require "Strong Password" feature for all the Register, Reset Password & Account forms.
nb_NO: Vi anbefaler at du aktiverer og krever "Sterkt passord"-funksjonen for alle skjemaene Registrer, Tilbakestill passord og Konto.

en: We recommend that you install and enable <a href="https://wordpress.org/plugins/um-recaptcha/" target="_blank">Ultimate Member - Google reCAPTCHA</a> to your Reset Password, Login & Register forms.
nb_NO: Vi anbefaler at du installerer og aktiverer <a href="https://wordpress.org/plugins/um-recaptcha/" target="_blank">Ultimate Member - Google reCAPTCHA</a> til ditt Tilbakestill passord, pålogging og registrering skjemaer.

en: We recommend using a <a href="%s">child-theme</a> for Ultimate Member customization. Unlike official theme repositories, child themes don't have dependencies that could lead to your custom files being overwritten during a theme upgrade.<br />Without a child theme, your customization files may be deleted after every theme update.
nb_NO: Vi anbefaler å bruke et <a href="%s">barnetema</a> for tilpasning av det ultimate medlem. I motsetning til offisielle temalager, har ikke underordnede temaer avhengigheter som kan føre til at de tilpassede filene dine blir overskrevet under en temaoppgradering.<br />Uten et undertema kan tilpasningsfilene dine bli slettet etter hver temaoppdatering.

en: We strongly recommend that you never assign roles with the same capabilities as your administrators for your members/users and that may allow them to access the admin-side features and functionalities of your WordPress site.
nb_NO: Vi anbefaler på det sterkeste at du aldri tildeler roller med de samme egenskapene som administratorene dine for medlemmene/brukerne dine, og som kan gi dem tilgang til funksjonene og funksjonene på administratorsiden til WordPress-siden din.

en: We're glad to hear that you like the plugin but we would love to get your feedback so we can make the plugin better.
nb_NO: Vi er glade for å høre at du liker plugin-en, men vi vil gjerne ha tilbakemeldinger fra deg slik at vi kan gjøre plugin-en bedre.

en: We're sorry to hear that. If you're having the issue with the plugin you can create a topic on our <a href="%s" target="_blank">support forum</a> and we will try and help you out with the issue. Alternatively if you have an idea on how we can make the plugin better or want to tell us what you don't like about the plugin you can tell us know by giving us feedback.
nb_NO: Vi beklager å høre det. Hvis du har et problem med programtillegget, kan du opprette et emne på <a href="%s" target="_blank">støtteforumet</a> vårt, så skal vi prøve å hjelpe deg med problemet. Alternativt, hvis du har en idé om hvordan vi kan gjøre pluginet bedre eller vil fortelle oss hva du ikke liker med pluginet, kan du fortelle oss det ved å gi oss tilbakemelding.

en: We've removed the assignment of administrative roles for Register forms due to vulnerabilities in previous versions of the plugin. If your Register forms still have Administrative roles, we recommend that you assign a non-admin roles to secure the forms.
nb_NO: Vi har fjernet tildelingen av administrative roller for Register-skjemaer på grunn av sårbarheter i tidligere versjoner av plugin. Hvis registerskjemaene dine fortsatt har administrative roller, anbefaler vi at du tilordner en ikke-administratorroller for å sikre skjemaene.

en: We've temporarily disabled the suspicious account(s) for you to <strong>take actions</strong>.
nb_NO: Vi har midlertidig deaktivert den eller de mistenkelige kontoen(e) slik at du kan <strong>iverksette tiltak</strong>.

en: Website URL
nb_NO: Nettadresse

en: Wednesday
nb_NO: onsdag

en: Welsh
nb_NO: walisisk

en: Western Frisian
nb_NO: vestfrisisk

en: Western Sahara
nb_NO: Vest-Sahara

en: What happens when users without access try to view the post?
nb_NO: Hva skjer når brukere uten tilgang prøver å se innlegget?

en: What happens when users without access try to view the term's post?
nb_NO: Hva skjer når brukere uten tilgang prøver å se ordets innlegg?

en: What personal data we collect and why we collect it
nb_NO: Hvilke personopplysninger vi samler inn og hvorfor vi samler inn dem

en: WhatsApp number
nb_NO: WhatsApp nummer

en: When enabled, All administrators will be notified when someone has suspicious activities in the Account, Profile & Register forms.
nb_NO: Når den er aktivert, vil alle administratorer bli varslet når noen har mistenkelige aktiviteter i konto-, profil- og registerskjemaene.

en: When this option is enabled, users will be asked to reset their passwords(one-time) on the next login in the UM Login form.
nb_NO: Når dette alternativet er aktivert, vil brukere bli bedt om å tilbakestille passordene sine (en gang) ved neste pålogging i UM-påloggingsskjemaet.

en: Where should users be redirected to?
nb_NO: Hvor skal brukere omdirigeres til?

en: Where we send your data
nb_NO: Hvor vi sender dataene dine

en: Whether to enable a heading for this row
nb_NO: Om du skal aktivere en overskrift for denne raden

en: Whether to follow or nofollow this link by search engines
nb_NO: Om du skal følge eller ikke følge denne lenken av søkemotorer

en: Whether to provide an ability to change the sorting on the directory page
nb_NO: Om det skal gis mulighet til å endre sorteringen på katalogsiden

en: Whether to receive notification when a new user account is created
nb_NO: Om du vil motta varsling når en ny brukerkonto er opprettet

en: Whether to receive notification when an account is deleted
nb_NO: Om du skal motta varsling når en konto slettes

en: Whether to receive notification when an account needs admin review
nb_NO: Om du skal motta varsling når en konto trenger administratorgjennomgang

en: Whether to receive notification when suspicious account activity is detected.
nb_NO: Om du skal motta varsling når mistenkelig kontoaktivitet oppdages.

en: Whether to send an email when users changed their password (Recommended, please keep on)
nb_NO: Om du skal sende en e-post når brukere endret passordet (anbefalt, fortsett)

en: Whether to send the user an email when he requests to reset password (Recommended, please keep on)
nb_NO: Om brukeren skal sende en e-post når han ber om å tilbakestille passordet (anbefales, fortsett)

en: Whether to send the user an email when he updated their account
nb_NO: Om brukeren skal sende en e-post når han oppdaterte kontoen sin

en: Whether to send the user an email when his account is approved
nb_NO: Om du skal sende brukeren en e-post når kontoen hans er godkjent

en: Whether to send the user an email when his account is automatically approved
nb_NO: Om du skal sende brukeren en e-post når kontoen hans er automatisk godkjent

en: Whether to send the user an email when his account is deactivated
nb_NO: Om brukeren skal sendes en e-post når kontoen hans er deaktivert

en: Whether to send the user an email when his account is deleted
nb_NO: Om brukeren skal sendes en e-post når kontoen hans er slettet

en: Whether to send the user an email when his account is rejected
nb_NO: Om du skal sende brukeren en e-post når kontoen hans blir avvist

en: Whether to send the user an email when his account needs admin review
nb_NO: Hvorvidt brukeren skal sendes en e-post når kontoen hans trenger administratorgjennomgang

en: Whether to send the user an email when his account needs email activation
nb_NO: Om brukeren skal sendes en e-post når kontoen hans trenger e-postaktivering

en: Whether to show a specific number of years or specify a date range to be available for the date picker.
nb_NO: Om du vil vise et spesifikt antall år eller spesifisere en datoperiode som skal være tilgjengelig for datovelgeren.

en: Whether to show field icons and where to show them relative to the field
nb_NO: Om feltikoner skal vises og hvor de skal vises i forhold til feltet

en: Whether you wish to show the date in full or only show the years e.g. 25 Years
nb_NO: Enten du ønsker å vise datoen i sin helhet eller kun vise årene, f.eks. 25 år

en: Which roles that role can edit, choose none to allow role to edit all member roles
nb_NO: Hvilke roller den rollen kan redigere, velg ingen for å tillate at rollen redigerer alle medlemsroller

en: Which roles that role can view, choose none to allow role to view all member roles
nb_NO: Hvilke roller den rollen kan se, velg ingen for å la rollen se alle medlemsroller

en: Who can access this post?
nb_NO: Hvem kan få tilgang til dette innlegget?

en: Who can access this term and its posts?
nb_NO: Hvem har tilgang til dette begrepet og dets innlegg?

en: Who can see %s Tab?
nb_NO: Hvem kan se fanen %s?

en: Who can see this menu link?
nb_NO: Hvem kan se denne menykoblingen?

en: Who can see your public profile?
nb_NO: Hvem kan se den offentlige profilen din?

en: Woocommerce Products are ready for upgrade
nb_NO: Woocommerce-produktene er klare for oppgradering

en: Woocommerce Products from %1$s to %2$s was upgraded successfully...
nb_NO: Woocommerce-produkter fra %1$s til %2$s ble oppgradert...

en: WordPress Default New User Role
nb_NO: WordPress Standard ny brukerrolle

en: Would you like to display a 404 page for users who do not have access to this page?
nb_NO: Vil du vise en 404-side for brukere som ikke har tilgang til denne siden?

en: Would you like to display a 404 page for users who do not have access to this term on the term's archive page and terms' posts single pages?
nb_NO: Vil du vise en 404-side for brukere som ikke har tilgang til denne termen på termens arkivside og termposter enkeltsider?

en: Would you like to use the global default message or apply a custom message to this post?
nb_NO: Vil du bruke den globale standardmeldingen eller bruke en egendefinert melding på dette innlegget?

en: Would you like to use the global default message or apply a custom message to this term's post?
nb_NO: Vil du bruke den globale standardmeldingen eller bruke en egendefinert melding på denne termens innlegg?

en: Wrong Data
nb_NO: Feil data

en: Wrong ID
nb_NO: Feil ID

en: Wrong Nonce
nb_NO: Feil Nonce

en: Wrong callback
nb_NO: Feil tilbakeringing

en: Wrong callback.
nb_NO: Feil tilbakeringing.

en: Wrong data
nb_NO: Feil data

en: Wrong dynamic-content attribute.
nb_NO: Feil attributt for dynamisk innhold.

en: Wrong member directory data
nb_NO: Feil medlemskatalogdata

en: Wrong mode
nb_NO: Feil modus

en: Wrong path
nb_NO: Feil vei

en: Wrong request.
nb_NO: Feil forespørsel.

en: X (formerly Twitter)
nb_NO: X (tidligere Twitter)

en: X (formerly Twitter) URL
nb_NO: X (tidligere Twitter) URL

en: YYYY/MM/DD
nb_NO: ÅÅÅÅ/MM/DD

en: Years Selection
nb_NO: Årsvalg

en: Yemen
nb_NO: Jemen

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yesterday at %s
nb_NO: I går kl %s

en: Yiddish
nb_NO: Jiddisch

en: You are already registered.
nb_NO: Du er allerede registrert.

en: You are not allowed to edit this user.
nb_NO: Du har ikke lov til å redigere denne brukeren.

en: You are not allowed to use this word as your username.
nb_NO: Du har ikke lov til å bruke dette ordet som brukernavn.

en: You are not blocking email addresses or disposable email domains that are mostly used for Spam Account Registrations. You can get the list of disposable email domains with our basic extension <a href="https://docs.ultimatemember.com/article/1870-block-disposable-email-domains" target="_blank">Block Disposable Email Domains</a>.
nb_NO: Du blokkerer ikke e-postadresser eller disponible e-postdomener som for det meste brukes til registrering av spamkontoer. Du kan få listen over engangs-e-postdomener med vår grunnleggende utvidelse <a href="https://docs.ultimatemember.com/article/1870-block-disposable-email-domains" target="_blank">Blokker disponible e-postdomener </a>.

en: You are only allowed to enter a maximum of %s words
nb_NO: Du har bare lov til å skrive inn maksimalt %s ord

en: You can change the default cover photo globally here. Please make sure that the default cover is large enough and respects the ratio you are using for cover photos.
nb_NO: Du kan endre standard forsidebilde globalt her. Sørg for at standardomslaget er stort nok og respekterer forholdet du bruker for omslagsbilder.

en: You can change the default profile picture globally here. Please make sure that the photo is 300x300px.
nb_NO: Du kan endre standard profilbilde globalt her. Sørg for at bildet er 300x300px.

en: You can free up <span class="red">%s MB</span> by purging your temp upload directory.
nb_NO: Du kan frigjøre <span class="red">%s MB</span> ved å tømme katalogen for midlertidig opplasting.

en: You can not edit this user
nb_NO: Du kan ikke redigere denne brukeren

en: You can not edit this user.
nb_NO: Du kan ikke redigere denne brukeren.

en: You can not use HTML tags here
nb_NO: Du kan ikke bruke HTML-tagger her

en: You can only select up to %s choices
nb_NO: Du kan bare velge opptil %s valg

en: You can only upload one file
nb_NO: Du kan bare laste opp én fil

en: You can only upload one image
nb_NO: Du kan bare laste opp ett bilde

en: You can replace default link for this button by entering custom URL.
nb_NO: Du kan erstatte standardkoblingen for denne knappen ved å angi egendefinert URL.

en: You can request a file with the information that we believe is most relevant and useful to you.
nb_NO: Du kan be om en fil med den informasjonen vi mener er mest relevant og nyttig for deg.

en: You can request erasing of the data that we have about you.
nb_NO: Du kan be om sletting av dataen som vi har om deg.

en: You can unblock the Register forms later. Just go to Ultimate Member > Settings > Advanced > Security and uncheck the option "Lock All Register Forms".
nb_NO: Du kan oppheve blokkeringen av registreringsskjemaene senere. Bare gå til Ultimate Member > Innstillinger > Avansert > Sikkerhet og fjern merket for alternativet "Lock All Register Forms".

en: You could download your previous data:
nb_NO: Du kan laste ned dine tidligere data:

en: You could send a new request for an export of personal your data.
nb_NO: Du kan sende en ny forespørsel angående eksporten av dine personlige data.

en: You could send a new request for deleting your personal data.
nb_NO: Du kan sende en ny forespørsel vedrørende sletting av dine personlige data.

en: You could use {total_users} placeholder for getting users count
nb_NO: Du kan bruke {total_users} plassholder for å få brukertelling

en: You did not create any custom fields.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen egendefinerte felt.

en: You did not create any forms yet
nb_NO: Du har ikke opprettet noen skjemaer ennå

en: You did not create any member directories yet
nb_NO: Du har ikke opprettet noen medlemskataloger ennå

en: You did not create any user roles yet
nb_NO: Du har ikke opprettet noen brukerroller ennå

en: You do not have enough permissions to do that.
nb_NO: Du har ikke nok tillatelser til å gjøre det.

en: You do not have permission to delete this user.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette denne brukeren.

en: You do not have permission to make this action.
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å utføre denne handlingen.

en: You have %1$s invalid or expired license keys for %2$s. Please go to the <a href="%3$s">Licenses page</a> to correct this issue.
nb_NO: Du har %1$s ugyldige eller utløpte lisensnøkler for %2$s. Gå til <a href="%3$s">Lisenssiden</a> for å rette opp dette problemet.

en: You have installed <strong>%1$s</strong> version. Your latest DB version is <strong>%2$s</strong>. We recommend creating a backup of your site before running the update process. Do not exit the page before the update process has complete.
nb_NO: Du har installert <strong>%1$s</strong> versjon. Din siste DB-versjon er <strong>%2$s</strong>. Vi anbefaler at du oppretter en sikkerhetskopi av nettstedet ditt før du kjører oppdateringsprosessen. Ikke gå ut av siden før oppdateringsprosessen er fullført.

en: You have installed <strong>%s</strong> with wrong folder name. Correct folder name is <strong>"ultimate-member"</strong>.
nb_NO: Du har installert <strong>%s</strong> med feil mappenavn. Riktig mappenavn er <strong>"ultimate-member"</strong>.

en: You have no permission to delete this file
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å slette denne filen

en: You have no permission to edit this user
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å redigere denne brukeren

en: You have not added any choices yet.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen valg ennå.

en: You have not created any posts.
nb_NO: Du har ikke opprettet noen innlegg.

en: You have not made any comments.
nb_NO: Du har ikke kommet med noen kommentarer.

en: You have reached the limit for requesting password change for this user already. Contact support if you cannot open the email
nb_NO: Du har nådd grensen for å be om passordendring for denne brukeren allerede. Kontakt support hvis du ikke kan åpne e-posten

en: You have successfully changed password.
nb_NO: Du har endret passord.

en: You have successfully changed your password.
nb_NO: Endring av passordet ditt var vellykket.

en: You have the latest updates.
nb_NO: Du har de siste oppdateringene.

en: You have the most recent version of custom Ultimate Member templates
nb_NO: Du har den nyeste versjonen av tilpassede Ultimate Member-maler

en: You have the most recent version of icons in Ultimate Member forms and settings
nb_NO: Du har den nyeste versjonen av ikoner i Ultimate Member-skjemaer og -innstillinger

en: You may replace global restricted access message here
nb_NO: Du kan erstatte global e-post med begrenset tilgang her

en: You may use all PHP compatible date formats such as: 2020-02-02, 02/02/2020, yesterday, today, tomorrow, next monday, first day of next month, +3 day
nb_NO: Du kan bruke alle PHP-kompatible datoformater som: 2020-02-02, 02/02/2020, i går, i dag, i morgen, neste mandag, første dag i neste måned, +3 dager

en: You must add a shortcode to the content area
nb_NO: Du må legge til en kortkode i innholdsområdet

en: You must confirm your new password
nb_NO: Du må bekrefte ditt nye passord

en: You must enter a new password
nb_NO: Du må skrive inn et nytt passord

en: You must enter a password
nb_NO: Du må skrive inn et passord

en: You must enter your password
nb_NO: Du må skrive inn passordet ditt

en: You must provide English letters.
nb_NO: Du må oppgi engelske bokstaver.

en: You must provide a title
nb_NO: Du må oppgi en tittel

en: You must provide a unique value
nb_NO: Du må oppgi en unik verdi

en: You must provide a user ID
nb_NO: Du må oppgi en bruker-ID

en: You must provide a username
nb_NO: Du må oppgi et brukernavn

en: You must provide a username or email
nb_NO: Du må oppgi brukernavn eller epost

en: You must provide alphabetic letters
nb_NO: Du må oppgi alfabetiske bokstaver

en: You must provide alphabetic letters or numbers
nb_NO: Du må oppgi alfabetiske bokstaver eller tall

en: You must provide lowercase letters.
nb_NO: Du må oppgi små bokstaver.

en: You must provide your email
nb_NO: Du må oppgi e-posten din

en: You must provide your first name
nb_NO: Du må oppgi fornavnet ditt

en: You must provide your last name
nb_NO: Du må oppgi etternavnet ditt

en: You must specify both a token and API key!
nb_NO: Du må spesifisere både en token og API-nøkkel!

en: You need to provide data to update
nb_NO: Du må oppgi data for å oppdatere

en: You need to provide value to update
nb_NO: Du må gi verdi for å oppdatere

en: You should include in your privacy policy what personal data is captured when someone submits/fills in one of the forms, why you collect it and what you do with this data and how long you keep it.
nb_NO: Du bør inkludere i personvernreglene dine hvilke personopplysninger som registreres når noen sender inn/fyller ut et av skjemaene, hvorfor du samler det inn og hva du gjør med disse dataene og hvor lenge du oppbevarer dem.

en: You're using the latest version of WordPress
nb_NO: Du bruker den nyeste versjonen av WordPress

en: YouTube Profile
nb_NO: YouTube-profil

en: YouTube Video
nb_NO: YouTube-video

en: Your %1$s is not active for this URL. Please <a href="%2$s" target="_blank">visit your account page</a> to manage your license key URLs.
nb_NO: Din %1$s er ikke aktiv for denne nettadressen. Vennligst <a href="%2$s" target="_blank">besøk kontosiden din</a> for å administrere lisensnøkkel-URLene.

en: Your %1$s must contain at least %2$s characters
nb_NO: Din %1$s må inneholde minst %2$s tegn

en: Your %1$s must contain less than %2$s characters
nb_NO: Din %1$s må inneholde mindre enn %2$s tegn

en: Your %s was unable to be removed at this time.
nb_NO: Din %s kunne ikke fjernes for øyeblikket.

en: Your IP address has been blocked.
nb_NO: IP-adressen din er blokkert.

en: Your Register forms are now locked. You can unlock them in Ultimate Member > Settings > Advanced > Security > Lock All Register Forms.
nb_NO: Registreringsskjemaene dine er nå låst. Du kan låse dem opp i Ultimate Member > Innstillinger > Avansert > Sikkerhet > Lås alle registreringsskjemaer.

en: Your account
nb_NO: Kontoen din

en: Your account has been disabled.
nb_NO: Din konto har blitt deaktivert.

en: Your account has not been approved yet.
nb_NO: Kontoen din er ikke godkjent ennå.

en: Your account is awaiting email verification.
nb_NO: Kontoen din venter på e-postbekreftelse.

en: Your account is now active! You can login.
nb_NO: Kontoen din er nå aktiv! Du kan logge inn.

en: Your account is pending review
nb_NO: Kontoen din venter på gjennomgang

en: Your account was updated successfully.
nb_NO: Kontoen din ble oppdatert.

en: Your choosed %s
nb_NO: Din valgte %s

en: Your custom Ultimate Member templates that are situated in the theme are out of date and may break the website's functionality.
nb_NO: Dine tilpassede Ultimate Member-maler som er plassert i temaet er utdaterte og kan ødelegge nettstedets funksjonalitet.

en: Your custom Ultimate Member templates that are situated in the theme have the most recent version and are ready to use.
nb_NO: Dine tilpassede Ultimate Member-maler som ligger i temaet har den nyeste versjonen og er klare til bruk.

en: Your custom templates are out of date
nb_NO: Dine egendefinerte maler er utdaterte

en: Your email contains invalid characters
nb_NO: E-posten din inneholder ugyldige tegn

en: Your fields in the Ultimate Member Forms and settings have the most recent version and are ready to use.
nb_NO: Feltene dine i Ultimate Member Forms og innstillinger har den nyeste versjonen og er klare til bruk.

en: Your fields' icons in the Ultimate Member Forms are out of date.
nb_NO: Feltenes ikoner i Ultimate Member Forms er utdaterte.

en: Your forms are already configured to require of using strong passwords.
nb_NO: Skjemaene dine er allerede konfigurert til å kreve bruk av sterke passord.

en: Your image is invalid or too large!
nb_NO: Bildet ditt er ugyldig eller for stort!

en: Your image is invalid!
nb_NO: Bildet ditt er ugyldig!

en: Your license key expired on %1$s. Please <a href="%2$s" target="_blank">renew your license key</a>.
nb_NO: Lisensnøkkelen din utløp %1$s. Vennligst <a href="%2$s" target="_blank">forny lisensnøkkelen din</a>.

en: Your license key expires on %s.
nb_NO: Din lisensnøkkel utløper %s.

en: Your license key expires soon! It expires on %1$s. <a href="%2$s" target="_blank">Renew your license key</a>.
nb_NO: Din lisensnøkkel utløper snart! Den utløper %1$s. <a href="%2$s" target="_blank">Forny lisensnøkkelen din</a>.

en: Your license key has been disabled. Please <a href="%s" target="_blank">contact support</a> for more information.
nb_NO: Din lisensnøkkel er deaktivert. Vennligst <a href="%s" target="_blank">kontakt brukerstøtte</a> for mer informasjon.

en: Your license key has reached its activation limit. <a href="%s">View possible upgrades</a> now.
nb_NO: Din lisensnøkkel har nådd aktiveringsgrensen. <a href="%s">Se mulige oppgraderinger</a> nå.

en: Your membership request has been rejected.
nb_NO: Din medlemsforespørsel er avvist.

en: Your meta key already exists in your fields list
nb_NO: Din metanøkkel finnes allerede i feltlisten din

en: Your meta key can not be used
nb_NO: Din metanøkkel kan ikke brukes

en: Your meta key contains illegal characters. Please correct it.
nb_NO: Metanøkkelen din inneholder ulovlige tegn. Rett det opp.

en: Your meta key is a predefined reserved key and cannot be used
nb_NO: Metanøkkelen din er en forhåndsdefinert reservert nøkkel og kan ikke brukes

en: Your meta key is a reserved core field and cannot be used
nb_NO: Metanøkkelen din er et reservert kjernefelt og kan ikke brukes

en: Your new password cannot be same as old password.
nb_NO: Ditt nye passord kan ikke være det samme som det gamle passordet.

en: Your new password does not match
nb_NO: Ditt nye passord stemmer ikke

en: Your password cannot contain the part of your email address
nb_NO: Passordet ditt kan ikke inneholde delen av e-postadressen din

en: Your password cannot contain the part of your username
nb_NO: Passordet ditt kan ikke inneholde delen av brukernavnet ditt

en: Your password must contain at least %d characters
nb_NO: Passordet ditt må inneholde minst %d tegn

en: Your password must contain at least one lowercase letter, one capital letter and one number
nb_NO: Passordet ditt må inneholde minst én liten bokstav, én stor bokstav og ett tall

en: Your password must contain less than %d characters
nb_NO: Passordet ditt må inneholde mindre enn %d tegn

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
nb_NO: Linken for tilbakestilling av passord ser ut til å være ugyldig. Vennligst be om en ny lenke nedenfor.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
nb_NO: Linken for tilbakestilling av passord er utløpt. Vennligst be om en ny lenke nedenfor.

en: Your passwords do not match
nb_NO: Passordene dine er ikke like

en: Your personal data has been deleted.
nb_NO: Dine personlige data har blitt slettet.

en: Your photo is too small. It must be at least %spx high.
nb_NO: Bildet ditt er for lite. Den må være minst %spx høy.

en: Your photo is too small. It must be at least %spx wide.
nb_NO: Bildet ditt er for lite. Den må være minst %spx bred.

en: Your profile is looking a little empty. Why not <a href="%s">add</a> some information!
nb_NO: Profilen din ser litt tom ut. Hvorfor ikke <a href="%s">legge til</a> informasjon!

en: Your request could not be authenticated
nb_NO: Forespørselen din kunne ikke autentiseres

en: Your set password
nb_NO: Ditt angitte passord

en: Your site cannot provide a secure connection. Please contact your hosting provider to enable SSL certifications on your server.
nb_NO: Nettstedet ditt kan ikke gi en sikker tilkobling. Ta kontakt med vertsleverandøren din for å aktivere SSL-sertifiseringer på serveren din.

en: Your site provides a secure connection with SSL.
nb_NO: Nettstedet ditt gir en sikker tilkobling med SSL.

en: Your temp uploads directory is <span class="ok">clean</span>. There is nothing to purge.
nb_NO: Din midlertidige opplastingskatalog er <span class="ok">ren</span>. Det er ingenting å rense.

en: Your temp uploads directory is now clean.
nb_NO: Din midlertidige opplastingskatalog er nå ren.

en: Your user cache is now removed.
nb_NO: Din brukerbuffer er nå fjernet.

en: Your user description must contain less than %s characters
nb_NO: Din brukerbeskrivelse må inneholde mindre enn %s tegn

en: Your user statuses cache is now removed.
nb_NO: Din brukerstatusbuffer er nå fjernet.

en: Your username contains invalid characters
nb_NO: Brukernavnet ditt inneholder ugyldige tegn

en: [{site_name}] Suspicious Account Activity
nb_NO: [{site_name}] Mistenkelig kontoaktivitet

en: ago
nb_NO: siden

[ctx: block description]
en: Choose display directory
nb_NO: Velg visningskatalog

[ctx: block description]
en: Choose display form
nb_NO: Velg visningsskjema

[ctx: block description]
en: Displaying the account page of the current user
nb_NO: Viser kontosiden til gjeldende bruker

[ctx: block description]
en: Displaying the password reset form
nb_NO: Viser skjemaet for tilbakestilling av passord

[ctx: block title]
en: Account
nb_NO: Regnskap

[ctx: block title]
en: Form
nb_NO: Skjema

[ctx: block title]
en: Member Directory
nb_NO: Medlemskatalog

[ctx: block title]
en: Password Reset
nb_NO: Reset passord

en: code: %1$s, message: %2$s;
nb_NO: kode: %1$s, melding: %2$s;

en: contains <strong>administrative role</strong>
nb_NO: inneholder <strong>administrativ rolle</strong>

en: date submitted
nb_NO: innsendt dato

en: e.g. 30, 60, 120
nb_NO: f.eks. 30, 60, 120

en: e.g. Member Directory
nb_NO: f.eks. Medlemskatalog

en: e.g. New Registration Form
nb_NO: f.eks. Nytt registreringsskjema

en: e.g. Site Name.
nb_NO: f.eks. Side navn.

en: e.g. [my_custom_shortcode]
nb_NO: f.eks. [min_egendefinerte_kortkode]

en: e.g. admin@companyname.com.
nb_NO: f.eks. admin@firmanavn.com.

en: empty
nb_NO: tømme

en: in: %s
nb_NO: i: %s

en: is <strong>secured</strong>
nb_NO: er <strong>sikret</strong>

en: item
nb_NO: punkt

en: items
nb_NO: elementer

en: just now
nb_NO: akkurat nå

[ctx: label]
en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

en: load more comments
nb_NO: last inn flere kommentarer

en: load more posts
nb_NO: last inn flere innlegg

en: max
nb_NO: maks

en: no comments
nb_NO: ingen kommentarer

en: not found.
nb_NO: ikke funnet.

en: oEmbed
nb_NO: oBygg inn

en: of
nb_NO: av

en: page
nb_NO: side

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
nb_NO: Søk &hellip;

en: unknown_error
nb_NO: ukjent feil

en: version needs to be updated to work correctly.
nb_NO: versjonen må oppdateres for å fungere korrekt.

en: {total_users} Member
nb_NO: {total_users} medlem

en: {total_users} Members
nb_NO: {total_users} medlemmer

en: Åland Islands
nb_NO: Åland

en: 👇 MORE RECOMMENDATIONS BELOW.
nb_NO: 👇 FLERE ANBEFALINGER NEDENFOR.
