Plugins - Ultimate Member – User Profile, Registration, Login, Member Directory, - en to sv_SE translation catalogue (1553 entries)

en:  metadata rows...
sv_SE:  metadatarader …

en:  stars
sv_SE:  stjärnor

en:  to
sv_SE:  till

en:  users...
sv_SE:  användare…

en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl. %2$s

en: %s - Upgrade Process
sv_SE: %s - uppgraderingsprocess

en: %s ASC
sv_SE: %s STIGANDE

en: %s License Key
sv_SE: Licensnyckel för %s

en: %s Tab
sv_SE: Fliken %s

en: %s ago
sv_SE: %s sedan

en: %s comment | %s comments
sv_SE[0]: %s kommentar
sv_SE[1]: %s kommentarer

en: %s does not send any user data outside of your site by default.
sv_SE: %s skickar som standard inte någon användardata utanför din webbplats.

en: %s hr | %s hrs
sv_SE[0]: %s timme
sv_SE[1]: %s timmar

en: %s is a major update, and we highly recommend creating a full backup of your site before updating.
sv_SE: %s är en stor uppdatering och vi rekommenderar att du tar en full säkerhetskopia av din webbplats innan du uppdaterar.

en: %s is required
sv_SE: %s krävs

en: %s is required.
sv_SE: %s måste anges.

en: %s min | %s mins
sv_SE[0]: %s minut
sv_SE[1]: %s minuter

en: %s needs to create several pages (User Profiles, Account, Registration, Login, Password Reset, Logout, Member Directory) to function correctly.
sv_SE: %s behöver skapa flera sidor (användarprofiler, konton, registrering, inloggning, lösenordsåterställning, utloggning, medlemskatalog) för att fungera korrekt.

en: %s page
sv_SE: %s sida

en: %s provides you with forms for user registration, login and profiles.
sv_SE: %s tillhandahåller formulär för användarregistrering, inloggning och profiler.

en: %s year old | %s years old
sv_SE[0]: %s år gammal

en: &mdash; No role for Ultimate Member &mdash;
sv_SE: &mdash; Ingen roll för Ultimate Member &mdash;

en: ( 12-hr format )
sv_SE: (12-timmarsformat)

en: ( 24-hr format )
sv_SE: (24-timmarsformat)

en: (empty)
sv_SE: (tom)

en: (no title)
sv_SE: (ingen rubrik)

en: 1.0 version
sv_SE: Version 1.0

en: 10 stars rating system
sv_SE: 10-stjärnigt betygssystem

en: 2. Review all suspicious accounts and delete them completely.
sv_SE: 2. Granska alla misstänkta konton och ta bort dem helt.

en: 2.0 version
sv_SE: Version 2.0

en: 404 ( File Not Found response )
sv_SE: 404 (filen ej funnen-svar)

en: 5  stars rating system
sv_SE: 5-stjärnigt betygssystem

en: 5. Force users to Reset their Passwords.
sv_SE: 5. Tvinga användare att återställa sina lösenord.

en: <strong>Age:</strong>&nbsp;{min_range} - {max_range} years old
sv_SE: <strong>Ålder:</strong>&nbsp;{min_range} - {max_range} år gammal

en: <strong>All Access Pass</strong> – Get access to all Ultimate Member extensions at a significant discount with our All Access Pass.
sv_SE: <strong>Allkort</strong> – Få tillgång till alla utökningar för Ultimate Member med stor rabatt tack vare vårt Allkort (All Access Pass).

en: A meta key is required to store the entered info in this field in the database. The meta key should be unique to this field and be written in lowercase with an underscore ( _ ) separating words e.g country_list or job_title
sv_SE: En metanyckel krävs för att lagra den angivna informationen i fältet till databasen. Metanyckeln borde vara unik för detta fält och skriven i gemener med understreck ( _ ) som separerar ord, t.ex. delat_ord.

en: A theme or plugin compatibility issue
sv_SE: Ett kompatibilitetsproblem med ett tema eller tillägg

en: ASC
sv_SE: STIGANDE

en: Abkhazian
sv_SE: Abchaziska

en: About
sv_SE: Om

en: Access
sv_SE: Åtkomst

en: Account
sv_SE: Konto

en: Account Activation Email
sv_SE: Kontots aktiveringsmail

en: Account Approved Email
sv_SE: E-post - konto godkänt

en: Account Deactivated Email
sv_SE: E-post - kontoinaktivering

en: Account Deleted Email
sv_SE: E-post - kontoradering

en: Account Deletion Custom Text
sv_SE: Anpassad text för kontoradering

en: Account Deletion Notification
sv_SE: Kontoborttagningsavisering

en: Account Needs Review Notification
sv_SE: Kontot behöver en granskningsavisering

en: Account Rejected Email
sv_SE: E-post - konto nekat

en: Account Status
sv_SE: Kontostatus

en: Account Type
sv_SE: Kontotyp

en: Account Updated Email
sv_SE: E-post för kontouppdatering

en: Account Welcome Email
sv_SE: Kontots välkomstmail

en: Action to be taken after account is deleted
sv_SE: Åtgärder som skall vidtas sedan kontot raderats

en: Action to be taken after login
sv_SE: Åtgärder som ska vidtas efter inloggning

en: Action to be taken after logout
sv_SE: Åtgärder som skall vidtas efter utloggning

en: Action to be taken after registration
sv_SE: Åtgärder som skall vidtas efter registrering

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Master Row
sv_SE: Lägg till huvudrad

en: Add New
sv_SE: Lägg till nytt

en: Add New Custom Field
sv_SE: Lägg till nytt anpassat fält

en: Add New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add New Filter
sv_SE: Lägg till nytt filter

en: Add New Form
sv_SE: Skapa Nytt Formulär

en: Add New Item
sv_SE: Lägg till nytt objekt

en: Add New Member Directory
sv_SE: Lägg till nytt medlemsregister

en: Add New Role
sv_SE: Lägg till ny roll

en: Add New Size
sv_SE: Lägg till ny storlek

en: Add New URL
sv_SE: Lägg till ny URL

en: Add New User Role
sv_SE: Lägg till ny användarroll

en: Add Row
sv_SE: Lägg till rad

en: Add a First & Last Name fields
sv_SE: Lägg till för- och efternamnsfält

en: Add a New Divider
sv_SE: Lägg till ny avdelare

en: Add a New Field
sv_SE: Lägg till nytt fält

en: Add a New Field Group
sv_SE: Lägg till ny fältgrupp

en: Add a callback source to retrieve choices.
sv_SE: Lägg till en källa för återanrop för att hämta val.

en: Add conditional fields support
sv_SE: Lägg till stöd för villkorsstyrda fält

en: Add new rule
sv_SE: Lägg till ny regel

en: Add translation to %s
sv_SE: Lägg till översättning till %s

en: Additional Instructions Text
sv_SE: Ytterligare instruktionstext

en: Admin filtering
sv_SE: Administratörsfilter

[ctx: Admin menu name]
en: All Users
sv_SE: Alla användare

[ctx: Admin menu name]
en: Users
sv_SE: Användare

en: Administrative Permissions
sv_SE: Administrativa behörigheter

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Age
sv_SE: Ålder

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Albanian
sv_SE: Albanska

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: All
sv_SE: Allt

en: All Items
sv_SE: Alla objekt

en: Allow Category pages to be accessible
sv_SE: Låt kategorisidor bli tlilgängliga

en: Allow Homepage to be accessible
sv_SE: Låt startsidan bli tillgänglig

en: Allow multiple selections
sv_SE: Tillåt flera val

en: Allow this role to delete their account and end their membership on your site
sv_SE: Tillåt denna roll att radera sitt konto och avsluta sitt medlemskap på din webbplats

en: Allow this role to edit accounts of other members
sv_SE: Tillåt denna roll att redigera andra medlemmars konton

en: Allow this user role to view your site's homepage
sv_SE: Tillåt denna användarroll att se din webbplats startsida

en: Allow users to choose If they want to stay signed in even after closing the browser. If you do not show this option, the default will be to not remember login session.
sv_SE: Låter användarna välja om de vill fortsätta vara inloggade även efter att webbläsaren har stängts. Om du inte visar det här alternativet blir standard att inte minnas inloggningssessionen.

en: Allow users to hide their profiles from directory
sv_SE: Tillåt användare att dölja sina profiler från medlemsregistret

en: Allowed File Types
sv_SE: Tillåtna filtyper

en: Allowed Image Types
sv_SE: Tillåtna bildtyper

en: Allowed roles
sv_SE: Tillåtna roller

en: Alpha-numeric value
sv_SE: Alfanumeriskt värde

en: Alphabetic value only
sv_SE: Endast alfabetiskt värde

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: Amharic
sv_SE: Amhariska

en: An error has been encountered
sv_SE: Ett fel har uppstått

en: An error has been encountered. Probably page was cached. Please try again.
sv_SE: Ett fel har inträffat. Förmodligen var sidan cachad. Försök igen.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with %s or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="%s">support forums</a>.
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod. Någonting kan vara fel med %s eller den här serverns konfiguration. Om du fortfarande har problem, prova med <a href="%s">supportforumet</a>.

en: Antarctica
sv_SE: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Any image upload above this width will be resized to this limit automatically.
sv_SE: Alla bilduppladdningar över denna bredd kommer automatiskt att skalas till denna gräns.

en: Anyone
sv_SE: Vem som helst

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: Apply
sv_SE: Tillämpa

en: Apply custom settings to this form
sv_SE: Verkställ anpassade inställningar till detta formulär

en: Approve Membership
sv_SE: Godkänn medlemskap

en: Approved
sv_SE: Godkänd

en: Arabic
sv_SE: Arabiska

en: Aragonese
sv_SE: Aragonska

en: Are you hacking? Please try again!
sv_SE: Hackar du? Försök igen!

en: Are you sure you want to delete this role?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna roll?

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account, click on the button below.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort ditt konto? Detta kommer att radera alla dina kontouppgifter från webbplatsen. För att ta bort ditt konto, klicka på knappen nedan.

en: Are you sure you want to reset UM role meta?
sv_SE: Är du säker på att du vill återställa metadata för UM Roll

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Armenian
sv_SE: Armeniska

en: Assamese
sv_SE: Assamesiska

en: Assign role to form
sv_SE: Tilldela roll till formulär

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Auto Approve
sv_SE: Godkänn automatiskt

en: Automatically add a confirm password field?
sv_SE: Lägg automatiskt till fält för bekräftelse av lösenord?

en: Automatically redirect author page to their profile?
sv_SE: Omdirigera automatiskt författarsidan till författarens profil?

en: Avaric
sv_SE: Avariska

en: Avestan
sv_SE: Avestiska

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Azerbaijani
sv_SE: Azerbajdzjanska

en: BINARY
sv_SE: BINÄR

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Bashkir
sv_SE: Basjkiriska

en: Basque
sv_SE: Baskiska

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belarusian
sv_SE: Vitryska

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Bengali
sv_SE: Bengaliska

en: Bihari
sv_SE: Bihariska

en: Biography
sv_SE: Levnadsbeskrivning

en: Birth Date
sv_SE: Födelsedatum

en: Blacklist Words
sv_SE: Svartlistade ord

en: Blank ( a transparent PNG image )
sv_SE: Blank (en transparent PNG-bild)

en: Blocked Due to Suspicious Activity
sv_SE: Blockerad på grund av misstänkt aktivitet

en: Blocked Email Addresses
sv_SE: Blockerade e-postadresser

en: Bolivia, Plurinational State of
sv_SE: Bolivia, Mångnationella staten

en: Border
sv_SE: Ram

en: Border Color
sv_SE: Ramfärg

en: Border Radius
sv_SE: Ramradie

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: Bosnian
sv_SE: Bosniska

en: Bottom of Icon
sv_SE: Botten av ikon

en: Bouvet Island
sv_SE: Bouvetön

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Breton
sv_SE: Bretonska

en: British Indian Ocean Territory
sv_SE: Brittiska territoriet i Indiska oceanen

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Bulgarian
sv_SE: Bulgariska

en: Burmese
sv_SE: Burmesiska

en: Buttons & Fields
sv_SE: Knappar och fält

en: By Role
sv_SE: Efter roll

en: CSS Class
sv_SE: CSS-klass

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Can access wp-admin?
sv_SE: Kan komma åt wp-admin?

en: Can delete other member accounts?
sv_SE: Kan ta bort andra medlemskonton?

en: Can delete their account?
sv_SE: Kan radera sitt konto?

en: Can delete these user roles only
sv_SE: Kan endast ta bort dessa användarroller

en: Can edit other member accounts?
sv_SE: Kan redigera andra medlemskonton?

en: Can edit their profile?
sv_SE: Kan redigera sin profil?

en: Can edit these user roles only
sv_SE: Kan endast redigera dessa användares roller

en: Can make their profile private?
sv_SE: Kan göra sin profil privat?

en: Can this role edit his own profile?
sv_SE: Kan denna roll ändra sin egen profil?

en: Can this role make their profile private?
sv_SE: Kan denna roll gör sin profil privat?

en: Can this role view all member profiles?
sv_SE: Kan denna roll se alla medlemsprofiler?

en: Can this role view private profiles?
sv_SE: Kan denna roll se privata profiler?

en: Can user edit this field?
sv_SE: Kan användare redigera detta fält?

en: Can view default homepage?
sv_SE: Kan visa standard startsida?

en: Can view other member profiles?
sv_SE: Kan se andra medlemsprofiler?

en: Can view these user roles only
sv_SE: Kan endast se dessa roller

en: Can view/access private profiles?
sv_SE: Kan se / komma åt privata profiler?

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cape Verde
sv_SE: Kap Verde

en: Catalan
sv_SE: Katalanska

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Centered
sv_SE: Centrerad

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: Change Password
sv_SE: Ändra lösenord

en: Change cover photo
sv_SE: Ändra omslagsfoto

en: Change file
sv_SE: Ändra fil

en: Change image orientation
sv_SE: Ändra bildorientering

en: Change password
sv_SE: Ändra lösenord

en: Change photo
sv_SE: Ändra bild

en: Change this If you want to override role redirection settings after login only.
sv_SE: Ändra detta om du vill åsidosätta inställning för vidarebefordran av särskild roll efter inloggning.

en: Change to %s
sv_SE: Ändra till %s

en: Change your cover photo
sv_SE: Ändra ditt omslagsfoto

en: Change your profile photo
sv_SE: Ändra din profilbild

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du, va?

en: Chechen
sv_SE: Tjetjenska

en: Check All
sv_SE: Markera alla

en: Check this box if you would like to disable Ultimate Member user's cache.
sv_SE: Kryssa i denna ruta om du vill inaktivera Ultimate Members användarcache.

en: Check this box if you would like to use Ultimate Member blocks in Gutenberg editor. Important some themes have the conflicts with Gutenberg editor.
sv_SE: Kryssa i denna ruta om du vill använda Ultimate Member-block i Gutenberg-redigeraren. Viktigt att veta om är att vissa teman har konflikter med Gutenberg-redigeraren.

en: Checkbox agreement description
sv_SE: Beskrivning av kryssruta för medgivande

en: China
sv_SE: Kina

en: Chinese
sv_SE: KInesiska

en: Choices Callback
sv_SE: Alternativ för återanrop

en: Choose a Country
sv_SE: Välj ett land

en: Choose a page...
sv_SE: Välj en sida …

en: Choose field(s) to display in tagline
sv_SE: Välj fält som ska visas i slogan

en: Choose field(s) to enable in sorting
sv_SE: Välj vilka fält som är tillgängliga för sortering

en: Choose filter(s) meta to enable
sv_SE: Välj metafilter att aktivera

en: Choose from %s available icons
sv_SE: Välj från %s tillgängliga ikoner

en: Choose the border style
sv_SE: Välj ramtyp

en: Choose the displayed time-format for this field
sv_SE: Välj tidsformat att visa för detta fält

en: Choose the minutes interval between each time in the time picker.
sv_SE: Välj minutintervall mellan varje klockslag i tidsväljaren.

en: Choose user roles...
sv_SE: Välj användarroller&hellip;

en: Choose whether to open this link in same window or in a new window
sv_SE: Välj om denna länk skall öppnas i samma fönster eller ett nytt

en: Choose whether you want a 5-stars or 10-stars ratings based here.
sv_SE: Välj om du vill ha 5- eller 10-stjärnigt omdöme här.

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: Church Slavic
sv_SE: Kyrkslaviska

en: Chuvash
sv_SE: Tjuvasjiska

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Clear License
sv_SE: Rensa licens

en: Clear Users Cache...
sv_SE: Rensa användarcache …

en: Clear all
sv_SE: Rensa alla

en: Clear cache of %s users
sv_SE: Rensa cachen på %s användare

en: Click here to enable this option
sv_SE: Klicka här för att aktivera detta alternativ

en: Click here to enable.
sv_SE: Klicka här för att aktivera.

en: Click here to review accounts.
sv_SE: Klicka här för att granska konton.

en: Cocos (Keeling) Islands
sv_SE: Kokosöarna

en: Color
sv_SE: Färg

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Community Role
sv_SE: Communityroll

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Confirm %s
sv_SE: Bekräfta %s

en: Confirm Password
sv_SE: Bekräfta lösenord

en: Congo
sv_SE: Kongo

en: Congo, the Democratic Republic of the
sv_SE: Kongo, Demokratiska republiken

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Editor
sv_SE: Innehållsredaktör

en: Content type
sv_SE: Innehållstyp

en: Continue editing
sv_SE: Fortsätt redigera

en: Cook Islands
sv_SE: Cooköarna

en: Core version
sv_SE: Kärnversion

en: Cornish
sv_SE: Korniska

en: Correct folder name is <strong>"%s"</strong>
sv_SE: Korrekt mappnamn är <strong>”%s”</strong>

en: Corsican
sv_SE: Korsikanska

en: Country
sv_SE: Land

en: Cover Photo
sv_SE: Omslagsbild

en: Cover Photo Maximum File Size (bytes)
sv_SE: Ombslagsbilds maximal filstorlek (bytes)

en: Cover Photo Minimum Width (px)
sv_SE: Omslagsfotots minsta bredd (px)

en: Cover Photo Size
sv_SE: Omslagsbildens storlek

en: Cover Photo Thumbnail Sizes (px)
sv_SE: Omslagsbildens miniatyrstorlek (px)

en: Cover photo
sv_SE: Omslagsfoto

en: Cover photo ratio
sv_SE: Förhållande för omslagsbilder

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create Pages
sv_SE: Skapa sidor

en: Create Role
sv_SE: Skapa roll

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Croatian
sv_SE: Kroatiska

en: Crop Feature
sv_SE: Funktion för beskärning

en: Crop and force 1:1 ratio
sv_SE: Beskär och tvinga förhållande 1:1

en: Crop and force user-defined ratio
sv_SE: Beskär och tvinga användardefinierat förhållande

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Current Password
sv_SE: Nuvarande lösenord

en: Custom Action
sv_SE: Anpassad åtgärd

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom Homepage Redirect
sv_SE: Anpassad omdirigering av startsidan

en: Custom Redirect URL
sv_SE: Egen URL för omdirigering

en: Custom URL
sv_SE: Anpassad URL

en: Custom Validation
sv_SE: Anpassad validering

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassade fält raderade.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassade fält uppdaterade.

en: Custom field(s)
sv_SE: Anpassade fält

en: Custom message
sv_SE: Anpassat meddelande

en: Custom text if no users were found
sv_SE: Anpassad text, om inga användare hittades

en: Customize the button text
sv_SE: Anpassa knapptexten

en: Customize the search result text . e.g. Found 3,000 Members. Leave this blank to not show result text
sv_SE: Anpassa sökresultatets text, t.ex. "Hittade 3 000 medlemmar". Lämna detta blankt för att inte visa resultattext.

en: Customize this form
sv_SE: Anpassa detta formulär

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech
sv_SE: Tjekiska

en: Czech Republic
sv_SE: Tjeckien

en: Côte d'Ivoire
sv_SE: Elfenbenskusten

en: DATE
sv_SE: DATUM

en: DESC
sv_SE: FALLANDE

en: Daily
sv_SE: En gång om dagen

en: Danish
sv_SE: Danska

en: Dashboard
sv_SE: Adminpanel

en: Dashed
sv_SE: Streckad

en: Data can be exported or removed upon users request via the existing WordPress data exporter or eraser.
sv_SE: Data kan exporteras eller bli borttagen via en användares begäran genom det befintliga WordPress-verktyget.

en: Data type
sv_SE: Datatyp

en: Database has been updated successfully
sv_SE: Databas har uppdaterats

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Range End
sv_SE: Datumintervall slutar

en: Date Range Start
sv_SE: Datumintervall börjar

en: Date User-Friendly Format
sv_SE: Användarvänligt datumformat

en: Deactivate
sv_SE: Inaktivera

en: Deactivate this account
sv_SE: Inaktivera det här kontot

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default Cover Photo
sv_SE: Standardomslagsfoto

en: Default Date
sv_SE: Standarddatum

en: Default Profile Photo
sv_SE: Standardprofilbild

en: Default Rating
sv_SE: Standardbetyg

en: Default Template
sv_SE: Standardmall

en: Default Text
sv_SE: Standardtext

en: Default Time
sv_SE: Standardtid

en: Default Value
sv_SE: Standardvärde

en: Default WP Display Name
sv_SE: Standard WP visningsnamn

en: Default directory view type
sv_SE: Standardval för katalogens visningstyp

en: Default sort users by
sv_SE: Standardsortering av användare utifrån

en: Default sorting users by a specific parameter in the directory
sv_SE: Standardsortering av användare i katalogen på enskilda parametrar

en: Default view type
sv_SE: Förvald visningstyp

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Delete Account
sv_SE: Radera konto

en: Delete Group
sv_SE: Ta bort grupp

en: Delete Options
sv_SE: Raderingsalternativ

en: Delete Permanently
sv_SE: Ta bort permanent

en: Delete Row
sv_SE: Radera rad

en: Delete tab
sv_SE: Ta bort flik

en: Delete this user
sv_SE: Ta bort den här användaren

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Developers
sv_SE: Utvecklare

en: Directory #%s
sv_SE: Katalog #%s

en: Disable Cache User Profile
sv_SE: Inaktivera cachead användarprofil

en: Disable Profile Photo Upload
sv_SE: Inaktivera uppladdning av profilfoto

en: Disable specific week days from being available for selection in this date picker
sv_SE: Inaktivera särskilda veckodagar från att vara tillgängliga för val i datumväljaren

en: Disable specific weekdays
sv_SE: Inaktivera specifika veckodagar

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Discord ID
sv_SE: Discord-ID

en: Display Mode
sv_SE: Visningsläge

en: Display Name Custom Field(s)
sv_SE: Visa namn på anpassade fält

en: Display name
sv_SE: Visningsnamn

en: Displayed Date Format
sv_SE: Visat datumformat

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Does this field require a special validation
sv_SE: Kräver detta fält en speciell validering

en: Does this textarea accept HTML?
sv_SE: Accepterar detta textområde HTML?

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska republiken

en: Dotted
sv_SE: Prickig

en: Double
sv_SE: Dubbel

en: Download Personal Data
sv_SE: Ladda ner personuppgifter

en: Download your data
sv_SE: Ladda ner dina data

en: Drag &amp; Drop File
sv_SE: Dra och släpp filer

en: Drag &amp; Drop Photo
sv_SE: Dra och släpp foto

en: Duplicate
sv_SE: Duplicera

en: Duplicate of %s
sv_SE: Dubblett av %s

en: Dutch
sv_SE: Nederländska

en: Dynamically populates the option based from selected parent option.
sv_SE: Dynamiskt fyller alternativet baserat på val i överliggande alternativ.

en: E-mail Address
sv_SE: E-postadress

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Choices
sv_SE: Redigera val

en: Edit Field
sv_SE: Redigera fält

en: Edit Form
sv_SE: Redigera formulär

en: Edit Item
sv_SE: Redigera objekt

en: Edit Member Directory
sv_SE: Redigera medlemsregister

en: Edit Profile
sv_SE: Redigera profil

en: Edit Role
sv_SE: Redigera roll

en: Edit Row
sv_SE: Redigera Rad

en: Edit Row Settings
sv_SE: Redigera radinställningar

en: Edit User Role
sv_SE: Redigera användarroll

en: Edit mode only
sv_SE: Endast redigeringsläge

en: Edit profile
sv_SE: Redigera profil

en: Edit the %s translation
sv_SE: Redigera %s översättning

en: Edit the content of this field here
sv_SE: Ändra innehållet av fältet här

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address
sv_SE: E-postadress

en: Email Content
sv_SE: E-postinnehåll

en: Email Notification
sv_SE: E-postavisering

en: Email Notifications
sv_SE: E-postaviseringar

en: Email Templates was upgraded successfully
sv_SE: E-postmallar har uppgraderats

en: Email notifications
sv_SE: E-postaviseringar

en: Email template
sv_SE: E-postmall

en: Email( Not Unique )
sv_SE: E-post (inte unik)

en: Enable Cover Photo
sv_SE: Aktivera omslagsbild

en: Enable Cover Photos
sv_SE: Aktivera omslagsbilder

en: Enable Filters feature
sv_SE: Aktivera filtreringsfunktionen

en: Enable Gutenberg Blocks
sv_SE: Aktivera Gutenberg-block

en: Enable HTML support for user description
sv_SE: Aktivera stöd för HTML i användarbeskrivning

en: Enable Members Directory
sv_SE: Aktivera medlemsregister

en: Enable Profile Photo
sv_SE: Aktivera profilfoto

en: Enable Row Heading
sv_SE: Aktivera radrubrik

en: Enable Search feature
sv_SE: Aktivera sökfunktionen

en: Enable custom sorting
sv_SE: Aktivera anpassad sortering

en: Enable menu icons in desktop view
sv_SE: Aktivera menyikoner i skrivbordsvisning

en: Enable notification
sv_SE: Aktivera avisering

en: Enable on this form
sv_SE: Aktivera på detta formulär

en: Enable profile menu
sv_SE: Aktivera profilmenyn

en: Enable strong passwords
sv_SE: Aktivera starka lösenord

en: Enable the Reset Password Limit?
sv_SE: Aktivera gräns för återställande av lösenord?

en: Enable this email notification
sv_SE: Aktivera denna e-postavisering

en: Enable/Disable
sv_SE: Aktivera/inaktivera

en: Enable/disable crop feature for this image upload and define ratio
sv_SE: Aktivera/inaktivera möjlighet att beskära bilder

en: Enable/disable multiple selections for this field
sv_SE: Aktivera/inaktivera flera val för detta fält

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: English
sv_SE: Engelska

en: English letters only
sv_SE: Endast engelska bokstäver

en: Enter Shortcode
sv_SE: Ange kortkod

en: Enter Title Here
sv_SE: Ange rubrik här

en: Enter a bit about yourself...
sv_SE: Skriv lite om dig själv…

en: Enter a number here to force a maximum number of selections by user for this field
sv_SE: Ange ett numeriskt värde för att tvinga användaren till maximalt motsvarande antal val i detta fält.

en: Enter a number here to force a minimum number of selections by user for this field
sv_SE: Ange ett numeriskt värde för att tvinga användaren till motsvarande antal val i detta fält.

en: Enter one choice per line. This will represent the available choices or selections available for user.
sv_SE: Ange ett val per rad. Detta representerar de tillgängliga alternativen för användaren.

en: Enter the row heading text here
sv_SE: Ange radens rubrik här

en: Enter the shortcode in the following textarea and it will be displayed on the fields
sv_SE: Ange kortkoden i följande textfält så visas den på fälten

en: Enter your current password to confirm the erasure of your personal data.
sv_SE: Ange ditt nuvarande lösenord för att bekräfta raderingen av dina personuppgifter.

en: Enter your username or email
sv_SE: Ange ditt användarnamn eller e-postadress

en: Entering custom text here will replace the url with a text link
sv_SE: Genom att ange text här ersätts URL:en med en textlänk

en: Equal years before / after today
sv_SE: Lika år före/efter idag

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: Error Text
sv_SE: Feltext

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Estonian
sv_SE: Estniska

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Everyone
sv_SE: Alla

en: Exclude specific users (Enter one username per line)
sv_SE: Exkludera specifika användare (ange ett användarnamn per rad)

en: Exclude the following URLs
sv_SE: Uteslut följande webbadresser

en: Expand the filter bar by default
sv_SE: Maximera filtreringsfältet som standard

en: Extensions
sv_SE: Utökningar

en: Falkland Islands (Malvinas)
sv_SE: Falklandsöarna

en: Faroe Islands
sv_SE: Färöarna

en: Faroese
sv_SE: Färöiska

en: Female
sv_SE: Kvinna

en: Field Icons
sv_SE: Fältikoner

en: Field privacy allows you to select who can view this field on the front-end. The site admin can view all fields regardless of the option set here.
sv_SE: Fältsekretess låter dig välja vilka som kan se fältet i frontend. Webbplatsens administratör kan se alla fält oavsett alternativ här.

en: Field was upgraded successfully
sv_SE: Fält uppgraderades utan problem

en: Field(s) to show in user meta
sv_SE: Fält att visa i användarmeta

en: Field:
sv_SE: Fält:

en: Fields Manager
sv_SE: Fälthanterare

en: Fields selected here will appear in the profile header area below the user's display name
sv_SE: Valda fält visas i området för profilrubriken, under användarens visningsnamn

en: Fijian
sv_SE: Fijianska

en: Finish
sv_SE: Slutför

en: Finnish
sv_SE: Finska

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: First initial of first name & last name
sv_SE: Första initial av förnamn och efternamn

en: First name
sv_SE: Förnamn

en: First name & first initial of last name
sv_SE: Förnamn och första initial i efternamn

en: First name & last name
sv_SE: Förnamn och efternamn

en: First name only
sv_SE: Endast förnamn

en: First page
sv_SE: Första sidan

en: Fixed Number of Years
sv_SE: Fast antal år

en: Follow
sv_SE: Följ

en: For incompatible themes, please make the menu open from left instead of bottom by default.
sv_SE: För inkompatibla teman, se till att menyn öppnas från vänster i stället för botten som är standard.

en: Force hiding adminbar in frontend?
sv_SE: Tvinga adminmeny att döljas på webbplatsens främre del?

en: Force strong password?
sv_SE: Tvinga starkt lösenord?

en: Forgot your password?
sv_SE: Glömt lösenordet?

en: Form
sv_SE: Formulär

en: Form #%s
sv_SE: Formulär #%s

en: Form Builder
sv_SE: Formulärbyggare

en: Form created.
sv_SE: Formulär skapat.

en: Form draft updated.
sv_SE: Formulärets utkast uppdaterad.

en: Form restored to revision.
sv_SE: Formuläret återställd till version.

en: Form saved.
sv_SE: Formuläret sparat.

en: Form scheduled.
sv_SE: Formuläret schemalagd.

en: Form submitted.
sv_SE: Formuläret inskickat

en: Form updated.
sv_SE: Formuläret uppdaterat.

en: Forms
sv_SE: Formulär

en: Forums are ready for upgrade
sv_SE: Forum är redo för uppgradering

en: France
sv_SE: Frankrike

en: Free
sv_SE: Gratis

en: French
sv_SE: Franska

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska Polynesien

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska sydterritorierna

en: Friday
sv_SE: Fredag

en: From
sv_SE: Från

en: Fulah
sv_SE: Fula

en: Future years only
sv_SE: Endast kommande år

en: Galician
sv_SE: Galiciska

en: Gender
sv_SE: Kön

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Options
sv_SE: Allmänna alternativ

en: General Permissions
sv_SE: Allmänna behörigheter

en: German
sv_SE: Tyska

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Get all Products...
sv_SE: Skaffa alla produkter…

en: Get bbPress Forums count...
sv_SE: Skaffa bbPress forumräkning …

en: Get latest versions
sv_SE: Skaffa senaste versionen

en: Get this Add on
sv_SE: Skaffa denna utökning

en: Getting
sv_SE: Hämtar

en: Give a color to this border
sv_SE: Ge en färg till denna ram

en: Global Site Access
sv_SE: Global tillgång till siten

en: Global default message
sv_SE: Globalt felmeddelande

en: Go to Custom URL
sv_SE: Gå till anpassad URL

en: Go to Homepage
sv_SE: Gå till startsidan

en: Go to profile
sv_SE: Gå till profil

en: Great! We're happy to hear that you love the plugin. It would be amazing if you could let others know why you like %s by leaving a review of the plugin. This will help %s to grow and become more popular and would be massively appreciated by us!
sv_SE: Toppen! Vi uppskattar att höra att du gillar tillägget! Det skulle vara fantastiskt om du berättar varför du gillar %s genom att lämna ett omdöme. Detta hjälper %s att växa och bli mer populärt, och hjälper ytterligare i utvecklingen av tillägget!

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greek
sv_SE: Grekiska

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Grid
sv_SE: Rutnät

en: Guests only
sv_SE: Endast gäster

en: Haitian
sv_SE: Haitiska

en: Heading Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg för rubrik

en: Heading Text
sv_SE: Rubriktext

en: Heading Text Color
sv_SE: Textfärg för rubrik

en: Heard Island and McDonald Islands
sv_SE: Heard- och McDonaldsöarna

en: Hebrew
sv_SE: Hebreiska

en: Hello, spam bot!
sv_SE: Hej, spamrobot!

en: Help Text
sv_SE: Hjälptext

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each cover photo upload.
sv_SE: Här kan du definiera vilka miniatyrstorlekar som kommer att skapas för varje omslagsfotos uppladdning.

en: Here you can define which thumbnail sizes will be created for each profile photo upload.
sv_SE: Här kan du definiera vilka miniatyrstorlekar som kommer att skapas för varje profilfotouppladdning.

en: Here you can hide yourself from appearing in public directory
sv_SE: Här kan du gömma dig från att visas i den offentliga katalogen

en: Here you can setup conditional logic to show/hide this field based on specific fields value or conditions
sv_SE: Här kan du ange ytterligare villkorlig logik för att visa/dölja detta fält baserat på specifika fältvärden eller villkor

en: Hey there! It's been one month since you installed %s. How have you found the plugin so far?
sv_SE: Hallå där! Det har nu gått en månad sedan du installerade %s. Hur tycker du att tillägget är så här långt?

en: Hide from queries
sv_SE: Dölj från sökningar

en: Hide my profile for robots?
sv_SE: Dölj min profil för robotar?

en: Hide my profile from directory
sv_SE: Dölj min profil från katalogen

en: Hide privacy policy
sv_SE: Dölj integritetspolicy

en: Hiri Motu
sv_SE: Hiri motu

en: Holy See (Vatican City State)
sv_SE: Heliga stolen (Vatikanstaten)

en: Homepage Options
sv_SE: Startsidans alternativ

en: Hourly
sv_SE: Varje timme

en: How long we retain your data
sv_SE: Hur länge vi behåller dina data

en: Hungarian
sv_SE: Ungerska

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: I don't like the plugin
sv_SE: Jag gillar inte tillägget

en: I love it!
sv_SE: Jag älskar det!

en: Iceland
sv_SE: Island

en: Icelandic
sv_SE: Isländska

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon Color
sv_SE: Ikonfärg

en: If
sv_SE: Om

en: If 'Use Gravatars' as profile photo is enabled, this option is ignored
sv_SE: Om 'Använd Gravatars' som profilbld är aktiverad ignoreras detta val

en: If syncing data to a 3rd party service (e.g Mailchimp via our MailChimp extension), data is retained there until unsubscribed or deleted.
sv_SE: Om synkronisering av data till en tredjepartstjänst (t.ex. MailChimp via vår MailChimp-utökning) stannar data där tills användaren avprenumererar eller raderas.

en: If the update was successful, you will see a corresponding message. Otherwise, contact technical support if the update failed.
sv_SE: Om uppdateringen lyckades visas motsvarande bild. Annars bör du kontakta den tekniska supporten.

en: If turned on, member results will only appear after search/filter is performed
sv_SE: Om detta är aktiverat visas matchande medlemmar först efter sökning eller filtrering

en: If turned on, the users cover photo will appear in the directory
sv_SE: Om aktiverad visas användarens omslagsbild i katalogen

en: If turned on, users will be able to filter members in this directory
sv_SE: Om detta alternativ är aktiverat kan användare filtrera medlemmarna i denna katalog

en: If turned on, users will be able to search members in this directory
sv_SE: Om aktiverad kan användare söka efter medlemmar i denna katalog

en: If you confirm, everything related to your profile will be deleted permanently from the site
sv_SE: Om du bekräftar, kommer allt som har med din profil att raderas permanent från webbplatsen

en: If you do not want to show all members, select only user roles to appear in this directory
sv_SE: Om du inte vill visa alla medlemmar, välj enbart specifika användarroller som skall visas i denna katalog

en: If you have extended the functionality of the plugin (e.g sending registered user data to MailChimp via our MailChimp extension, this user info may be passed to these external services. These services may be located abroad and outwith the EU.
sv_SE: Om du har den utökade funktionaliteten av tillägget (t.ex. att skicka datan om registrerade användare till MailChimp, kan denna användarinformation vidarebefordras till externa tjänster. Dessa tjänster kan finnas utomlands och utanför EU.

en: If you like Ultimate Member please consider leaving a %s review. It will help us to grow the plugin and make it more popular. Thank you.
sv_SE: Om du gillar Ultimate Member får du gärna lämna ett %s omdöme. Det hjälper oss att få tillägget att växa och bli mer populärt. Tack!

en: If you need to add information or secondary line below the headline of upload box, enter it here
sv_SE: Om du behöver ange information eller behöver en till rad under rubriken till uppladdningsrutan anger du det här.

en: If you want to allow specific user roles to be able to filter only
sv_SE: För att tillåta endast vissa användarroller att kunna använda filter

en: If you want to allow specific user roles to be able to search only
sv_SE: Om du enbart vill tillåta specifika användarroller att söka

en: If you want to apply your custom validation, you can use action hooks to add custom validation. Please refer to documentation for further details.
sv_SE: Om du vill lägga till din egen, anpassade validering kan du använda åtgärds-hooks. Läs dokumentationen för mer information.

en: If you want to enable a maximum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
sv_SE: Om du vill aktivera maximalt antal tecken som kan användas i detta fält. Lämna tomt för att inaktivera inställningen.

en: If you want to enable a maximum number of words to be input in this textarea. Leave empty to disable this setting
sv_SE: Om du vill aktivera maximalt antal ord som kan skrivas in i textfältet. Lämna tomt för att inaktivera inställningen.

en: If you want to enable a minimum number of characters to be input in this field. Leave empty to disable this setting
sv_SE: Om du vill ange ett minsta antal tecken som måste anges i fältet. Lämna tomt för att inaktivera inställningen.

en: If you wish the rating field to be prefilled with a number of stars, enter it here.
sv_SE: Om du vill att fältet omdöme skall vara förifyllt med ett antal stjärnor anger du det här.

en: Image Quality
sv_SE: Bildkvalitet

en: Image Upload Maximum Width (px)
sv_SE: Bilduppladdning maximal bredd (px)

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Indonesian
sv_SE: Indonesiska

en: Interlingua (International Auxiliary Language Association)
sv_SE: Interlingua

en: Interlingue
sv_SE: Interlingua

en: Invalid API key
sv_SE: Ogiltigt API-nyckel

en: Invalid Spotify URL
sv_SE: Ogiltigt Spotify-URL

en: Invalid action.
sv_SE: Ogiltig åtgärd.

en: Invalid coordinates
sv_SE: Ogiltiga koordinater

en: Invalid data
sv_SE: Ogiltig data

en: Invalid field type
sv_SE: Ogiltig fälttyp

en: Invalid file ownership
sv_SE: Ogiltigt filägarskap

en: Invalid form ID.
sv_SE: Ogiltigt formulär-ID.

en: Invalid hook
sv_SE: Ogiltig åtgärds-hook

en: Invalid hook.
sv_SE: Ogiltig åtgärds-hook.

en: Invalid license. Please <a href="%s" target="_blank">visit your account page</a> and verify it.
sv_SE: Ogiltig licens. Besök <a href="%s" target="_blank">din kontosida</a> och bekräfta den.

en: Invalid nonce
sv_SE: Ogiltig engångskod

en: Invalid parameters
sv_SE: Ogiltiga parametrar

en: Invalid query!
sv_SE: Ogiltig fråga!

en: Invalid user specified
sv_SE: Ogiltig användare angiven

en: Invalid user.
sv_SE: Ogiltig användare.

en: Iran, Islamic Republic of
sv_SE: Iran, Islamiska republiken

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Irish
sv_SE: Irlänska

en: Is this field required?
sv_SE: Är detta fält obligatoriskt?

en: It's good but could be better
sv_SE: Det är bra men det kan bli bättre

en: Italian
sv_SE: Italienska

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Item Archives
sv_SE: Objektarkiv

en: Item Attributes
sv_SE: Objektattribut

en: Japanese
sv_SE: Japanska

en: Javanese
sv_SE: Javanesiska

en: Join chat
sv_SE: Anslut till chatt

en: Joined %s
sv_SE: Medlem sedan %s

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: Jump to page:
sv_SE: Hoppa till sida:

en: Kazakh
sv_SE: Kazakiska

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Keep me signed in
sv_SE: Håll mig inloggad

en: Kirghiz
sv_SE: Kirgiziska

en: Korea, Democratic People's Republic of
sv_SE: Nordkorea, Demokratiska folkrepubliken

en: Korea, Republic of
sv_SE: Sydkorea, Republiken

en: Korean
sv_SE: Koreanska

en: Kurdish
sv_SE: Kurdiska

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Label:
sv_SE: Etikett:

en: Languages
sv_SE: Språk

en: Languages Spoken
sv_SE: Talade språk

en: Lao
sv_SE: Laotiska

en: Lao People's Democratic Republic
sv_SE: Laos, Demokratiska folkrepubliken

en: Last & First name
sv_SE: Efternamn och förnamn

en: Last Login
sv_SE: Senast inloggad

en: Last Login date
sv_SE: Senaste inloggningsdatum

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: Last login
sv_SE: Senaste inloggning

en: Last name
sv_SE: Efternamn

en: Last name & first name
sv_SE: Efternamn och förnamn

en: Last page
sv_SE: Sida sidan

en: Last scan:
sv_SE: Senaste skanning:

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Latvian
sv_SE: Lettiska

en: Leave Review
sv_SE: Lämna recension

en: Leave empty if you want to display a post for all logged in users
sv_SE: Lämna tomt om du vill visa ett inlägg för alla inloggade användare

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Left aligned
sv_SE: Vänsterjusterad

en: Left of Icon (right for RTL)
sv_SE: Vänster om ikon (höger för RTL)

en: Less than 1 year old
sv_SE: Mindre än 1 år gammal

en: Libyan Arab Jamahiriya
sv_SE: Libyen, Staten

en: License key never expires.
sv_SE: Licensnyckel löper aldrig ut.

en: Licenses
sv_SE: Licenser

en: Limburgish
sv_SE: Limburgiska

en: Limit which users appear in the member directory e.g only display users from USA
sv_SE: Begränsa vilka användare som visas i medlemskatalogen, t.ex. visa enbart användare från USA

en: Link Target
sv_SE: Länkmål

en: List
sv_SE: Lista

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Lithuanian
sv_SE: Litauiska

en: Live Form Preview
sv_SE: Direktförhandsvisning för formulär

en: Live Preview
sv_SE: Direktförhandsvisning

en: Logged In Users
sv_SE: Inloggade användare

en: Logged Out Users
sv_SE: Utloggade användare

en: Logged in users
sv_SE: Inloggade användare

en: Logged out users
sv_SE: Utloggade användare

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Login Default Template
sv_SE: Inloggning - standardmall

en: Login Field Icons
sv_SE: Inloggning - fältikoner

en: Login Forgot Password Link
sv_SE: Inloggning - länk för ”Glömt lösenord”

en: Login Form
sv_SE: Inloggningsformulär

en: Login Maximum Width
sv_SE: Inloggning - maxbredd

en: Login Options
sv_SE: Inloggningsalternativ

en: Login Primary Button Text
sv_SE: Inloggning - Knapptext för primär knapp

en: Login Secondary Button
sv_SE: Inloggning - sekundär knapp

en: Login Secondary Button Text
sv_SE: Inloggning - Knapptext för sekundär knapp

en: Login Secondary Button URL
sv_SE: Inloggning - URL för sekundär knapp

en: Login Shortcode Alignment
sv_SE: Inloggning - justering av kortkod

en: Login as this user
sv_SE: Logga in som den här användaren

en: Login page
sv_SE: Inloggningssida

en: Login the user after validating the activation link
sv_SE: Logga in användaren efter validering av aktiveringslänken

en: Login to our site
sv_SE: Logga in på din webbplats

en: Login user after validating the activation link?
sv_SE: Logga in användaren efter validering av aktiveringslänken?

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: Logout Options
sv_SE: Utloggningsalternativ

en: Lowercase only
sv_SE: Endast små bokstäver

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Luxembourgish
sv_SE: Luxemburgiska

en: Macedonia, the former Yugoslav Republic of
sv_SE: Makedonien, f.d. jugoslaviska republiken

en: Macedonian
sv_SE: Makedonska

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Mail appears from
sv_SE: E-post kommer ifrån

en: Mail appears from address
sv_SE: E-post kommer ifrån epostadress

en: Mailchimp Lists was upgraded successfully
sv_SE: MailChimp-listor har uppgraderats

en: Make Profile Photo Required
sv_SE: Gör profilfoto obligatoriskt

en: Make this profile form role-specific
sv_SE: Gör detta profilformulär rollspecifik

en: Malagasy
sv_SE: Malagassiska

en: Malay
sv_SE: Malajiska

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Male
sv_SE: Man

en: Maltese
sv_SE: Maltesiska

en: Manage
sv_SE: Hantera

en: Manage conditional fields support
sv_SE: Hantera stöd för villkorliga fält

en: Manx
sv_SE: Manniska

en: Margin
sv_SE: Marginal

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Marshallese
sv_SE: Marshallesiska

en: Mauritania
sv_SE: Mauretanien

en: Max. Width (px)
sv_SE: Max bredd (px)

en: Maximum Number
sv_SE: Maximalt nummer

en: Maximum Size in bytes
sv_SE: Största storlek i bytes

en: Maximum allowed words
sv_SE: Maximalt tillåtna ord

en: Maximum length
sv_SE: Maximal längd

en: Maximum number limit is %s
sv_SE: Maximalt antal är %s

en: Maximum number of characters to allow in user description field in header.
sv_SE: Maximalt antal tillåtna tecken i fältet användarbeskrivning i rubriken.

en: Maximum number of entries
sv_SE: Maximalt antal inlägg

en: Maximum number of profiles
sv_SE: Maximalt antal profiler

en: Maximum number of selections
sv_SE: Största antal val

en: Maximum number that can be entered in this field
sv_SE: Maximalt antal som kan anges i fältet

en: Member
sv_SE: Medlem

en: Member Directories
sv_SE: Medlemskataloger

en: Member Directory
sv_SE: Medlemsregister

en: Member directories
sv_SE: Medlemskataloger

en: Member directories were upgraded successfully
sv_SE: Medlemskatalogen uppgraderades utan problem

en: Members
sv_SE: Medlemmar

en: Members only
sv_SE: Endast medlemmar

en: Membership Inactive
sv_SE: Medlemskap inaktivt

en: Membership Rejected
sv_SE: Medlemskap avvisat

en: Menus settings was upgraded successfully
sv_SE: Menyinställningarna har uppgraderats utan problem

en: Meta Key
sv_SE: Meta-nyckel

en: Meta key
sv_SE: Metanyckel

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Micronesia, Federated States of
sv_SE: Mikronesien

en: Minimum Number
sv_SE: Minsta nummer

en: Minimum length
sv_SE: Minsta längd

en: Minimum number limit is %s
sv_SE: Minsta antal är %s

en: Minimum number of selections
sv_SE: Minsta antal val

en: Minimum number that can be entered in this field
sv_SE: Minsta antal som kan anges i det här fältet

en: Mobile Number
sv_SE: Mobilnummer

en: Moldova, Republic of
sv_SE: Moldavien, Republiken

en: Monday
sv_SE: Måndag

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: Mongolian
sv_SE: Mongoliska

en: More Details
sv_SE: Mer detaljer

en: More filters
sv_SE: Fler filter

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorg

en: Mozambique
sv_SE: Moçambique

en: My Account
sv_SE: Mitt konto

en: NUMERIC
sv_SE: NUMERISK

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: Netherlands Antilles
sv_SE: Nederländska Antillerna

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien

en: New Item
sv_SE: Nytt objekt

en: New Password
sv_SE: Nytt lösenord

en: New User Notification
sv_SE: Ny användaravisering

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: New users first
sv_SE: Nya användare först

en: Next page
sv_SE: Nästa sida

en: Nickname
sv_SE: Smeknamn

en: No
sv_SE: Nej

en: No Selected
sv_SE: Inget valt

en: No suspicious accounts found
sv_SE: Inga misstänkta konton hittades

en: No template name
sv_SE: Inget mallnamn

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: No-Follow
sv_SE: Följ inte

en: No.of Members
sv_SE: Antal medlemmar

en: None
sv_SE: Ingen

en: Norfolk Island
sv_SE: Norfolkön

en: North Ndebele
sv_SE: Nordndebele

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Nordmarianerna

en: Northern Sami
sv_SE: Nordsamiska

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Norwegian
sv_SE: Norska

en: Norwegian Bokmal
sv_SE: Norska bokmål

en: Norwegian Nynorsk
sv_SE: Norska nynorsk

en: Not found
sv_SE: Hittades inte

en: Note:
sv_SE: Obs:

en: Nothing found in Trash
sv_SE: Inget funnet i papperskorgen

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

en: Notifications Account Tab
sv_SE: Fliken notifikationer

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Number of Years to pick from
sv_SE: Antal år att välja mellan

en: Number of profiles per page
sv_SE: Antal profiler per sida

en: Number of profiles per page (for Mobiles & Tablets)
sv_SE: Antal profiler per sida (för mobiler och läsplattor)

en: Number of profiles to appear on page for mobile users
sv_SE: Antal profiler som visas på sidan för mobila användare

en: Number of profiles to appear on page for standard users
sv_SE: Antal profiler som visas på sidan för vanliga användare

en: Number of years available for the date selection. Default to last 50 years
sv_SE: Antal år tillgängliga för datumväljaren. Standard är senaste 50 åren

en: Number of years is not valid
sv_SE: Antal år är ej giltigt

en: Numeric value only
sv_SE: Endast numeriskt värde

en: Occitan
sv_SE: Occitanska

en: Old users first
sv_SE: Äldsta användare först

en: On <a href="%1$s">%2$s</a>
sv_SE: På <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Once Weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: Only fill in if you are not human
sv_SE: Fyll i endast om du inte är en människa

en: Only me
sv_SE: Bara jag

en: Only show members who have uploaded a cover photo
sv_SE: Visa bara medlemmar som har laddat upp en omslagsfoto

en: Only show members who have uploaded a profile photo
sv_SE: Visa bara medlemmar som har laddat upp en profilbild

en: Only show specific users (Enter one username per line)
sv_SE: Visa bara specifika användare (ange ett användarnamn per rad)

en: Only specific member roles
sv_SE: Endast specifika medlemsroller

en: Only specific roles
sv_SE: Endast specifika roller

en: Only the owner
sv_SE: Endast ägaren

en: Only visible to profile owner and specific roles
sv_SE: Endast synlig för profilägare och specifika roller

en: Open in new window
sv_SE: Öppna i nytt fönster

en: Optional Text
sv_SE: Valfri text

en: Optional text to include with the divider
sv_SE: Valfri text för att inkludera med avdelare

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Original size
sv_SE: Originalstorlek

en: Ossetian
sv_SE: Ossetiska

en: Other
sv_SE: Annat

en: Other (Custom Field)
sv_SE: Annat (anpassat fält)

en: Override templates
sv_SE: Åsidosätt mallar

en: Owner and specific roles
sv_SE: Ägare och specifika roller

en: Pages
sv_SE: Sidor

en: Palestine
sv_SE: Palestina

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Parent Item:
sv_SE: Överordnat objekt:

en: Parent Option
sv_SE: Överordnat alternativ

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Password Account Tab
sv_SE: Fliken lösenord

en: Password Changed Email
sv_SE: E-post - ändrat lösenord

en: Password Reset
sv_SE: Återställning av lösenord

en: Password Reset Email
sv_SE: E-post - lösenord återställt

en: Password confirmation is required
sv_SE: Bekräftelse av lösenord är obligatoriskt

en: Password is incorrect. Please try again.
sv_SE: Lösenord är felaktigt. Försök igen.

en: Password is required
sv_SE: Lösenord är obligatoriskt

en: Password is required?
sv_SE: Lösenord krävs?

en: Password maximum length
sv_SE: Lösenordets maximala längd

en: Password minimum length
sv_SE: Lösenordets minsta längd

en: Past years only
sv_SE: Endast tidigare år

en: Pending Review
sv_SE: Väntar på granskning

en: Pending review
sv_SE: Väntar på granskning

en: Persian
sv_SE: Persiska

en: Personalize the custom message
sv_SE: Personifiera det anpassade meddelandet

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Phone Number
sv_SE: Telefonnummer

en: Pitcairn
sv_SE: Pitcairnöarna

en: Placeholder
sv_SE: Platshållare

en: Please agree privacy policy.
sv_SE: Godkänn integritetspolicy.

en: Please confirm that you agree to our privacy policy
sv_SE: Bekräfta att du godkänner vår integritetspolicy

en: Please confirm your acceptance of our privacy policy
sv_SE: Bekräfta att du accepterar vår integritetspolicy

en: Please confirm your password
sv_SE: Vänligen bekräfta ditt lösenord

en: Please enter a valid %s username or profile URL
sv_SE: Ange ett giltigt %s användarnamn eller profil URL

en: Please enter a valid URL
sv_SE: Vänligen ange en giltig URL

en: Please enter a valid end date in the date range
sv_SE: Ange ett giltig slutdatum för tidsintervallet

en: Please enter a valid phone number
sv_SE: Ange ett giltigt telefonnummer

en: Please enter a valid size
sv_SE: Ange en giltig storlek

en: Please enter a valid start date in the date range
sv_SE: Ange ett giltig startdatum för tidsintervallet

en: Please enter numbers only in this field
sv_SE: Ange endast  siffror i detta område

en: Please enter your email
sv_SE: Ange din e-postadress

en: Please enter your password
sv_SE: Ange ditt lösenord

en: Please enter your username
sv_SE: Ange ditt användarnamn

en: Please enter your username or email
sv_SE: Ange ditt användarnamn eller e-postadress

en: Please login as administrator
sv_SE: Vänligen logga in som administratör

en: Please login as administrator.
sv_SE: Logga in som administratör.

en: Please note if you make a profile form specific to a role then you must make sure that every other role is assigned a profile form
sv_SE: Observera att om du skapar ett profilformulär specifik för en viss roll måste du säkerställa att alla andra roller är tilldelade ett profilformulär

en: Please provide a date range beginning
sv_SE: Ange startdatum för tidsintervallet

en: Please provide a date range end
sv_SE: Ange slutdatum för tidsintervallet

en: Please provide a meta key
sv_SE: Ange en metanyckel

en: Please provide your username or email
sv_SE: Ange ditt användarnamn eller e-post

en: Please select at least %s choices
sv_SE: Välj minst %s val

en: Please specify account type.
sv_SE: Ange kontotyp.

en: Please update <strong>%s</strong> to the latest version.
sv_SE: Uppdatera <strong>%s</strong> till den senaste versionen.

en: Please upload a valid image!
sv_SE: Ladda upp en giltig bild!

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Polish
sv_SE: Polska

en: Portuguese
sv_SE: Portugisiska

[ctx: Post Type General Name]
en: Profile Tabs
sv_SE: Profilflikar

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Profile tab
sv_SE: Profilflik

en: Posts
sv_SE: Inlägg

en: Predefined Fields
sv_SE: Fördefinierade fält

en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

en: Primary Button Text
sv_SE: Primär knapptext

en: Priority
sv_SE: Prioritet

en: Privacy
sv_SE: Integritet

en: Privacy Account Tab
sv_SE: Fliken sekretess

en: Privacy Policy
sv_SE: Integritetspolicy

en: Privacy Policy Agreement
sv_SE: Samtycke till sekretesspolicyn

en: Private Content Post ID
sv_SE: Privat inlägg ID

en: Processing...
sv_SE: Bearbetar …

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Profile Access
sv_SE: Profilbehörighet

en: Profile Area Max. Width (px)
sv_SE: Profilares maxbredd (px)

en: Profile Area Maximum Width
sv_SE: Profilområdets maximala bredd

en: Profile Card
sv_SE: Profilkort

en: Profile Cover Photos
sv_SE: Profilomslagsbilder

en: Profile Cover Ratio
sv_SE: Profilens omslagsbildsförhållande

en: Profile Cover Size
sv_SE: Profilbildens storlek

en: Profile Default Template
sv_SE: Profil standardmall

en: Profile Field Icons
sv_SE: Profilens fältikoner

en: Profile Form
sv_SE: Profilformulär

en: Profile Header Menu Position
sv_SE: Profilrubrikens menyposition

en: Profile Header Meta Text Icon
sv_SE: Profilrubrikens metatext ikon

en: Profile Maximum Width
sv_SE: Profil maximal bredd

en: Profile Menu
sv_SE: Profilmeny

en: Profile Permalink Base
sv_SE: Permalänkbas för profil

en: Profile Photo
sv_SE: Profilbild

en: Profile Photo Maximum File Size (bytes)
sv_SE: Profilbilds maximala filstorlek (bytes)

en: Profile Photo Size
sv_SE: Storlek på profilfoto

en: Profile Photo Thumbnail Sizes (px)
sv_SE: Profilbilds miniatyrstorlek (px)

en: Profile Photo is required.
sv_SE: Profilfoto är obligatoriskt.

en: Profile Primary Button Text
sv_SE: Profilens primärknapptext

en: Profile Privacy
sv_SE: Profilsekretess

en: Profile Secondary Button
sv_SE: Profilens sekundärknapp

en: Profile Secondary Button Text
sv_SE: Profilens sekundärknapptext

en: Profile Slug "First and Last Name with '+'"
sv_SE: Profil-slug ”För- och efternamn med ”+””

en: Profile Slug "First and Last Name with '-'"
sv_SE: Profilens permalänk för "För- och efternamn med -"

en: Profile Slug "First and Last Name with '.'"
sv_SE: Profilens permalänk med "För- och efternamn med ."

en: Profile Slug "User ID"
sv_SE: Profil-slug ”Användar-ID”

en: Profile Slug "Username"
sv_SE: Profilens permalänk "Användarnamn"

en: Profile Tabs
sv_SE: Profilflikar

en: Profile menu default tab
sv_SE: Profilmenyns standardflik

en: Profile photo
sv_SE: Profilfoto

en: Provide Feedback
sv_SE: Ge feedback

en: Publish
sv_SE: Publicera

en: Purge Temp
sv_SE: Töm temp

en: Purge Temp Files
sv_SE: Rensa Temp-filer

en: Purge temp files dir...
sv_SE: Rensa mappen med tempfiler

en: Put as Pending Review
sv_SE: Ange som väntar på granskning

en: Quality is used to determine quality of image uploads, and ranges from 0 (worst quality, smaller file) to 100 (best quality, biggest file). The default range is 60.
sv_SE: Kvalitet används för att bestämma kvaliteten på de uppladdade bilderna, och sträcker sig från 0 (sämst kvalitet, mindre fil) till 100 (bäst kvalitet, störst fil). Standard är 60.

en: REST API Version
sv_SE: REST API-version

en: REST API version
sv_SE: REST API-version

en: Raeto-Romance
sv_SE: Rätoromanska

en: Random
sv_SE: Slumpmässig

en: Rating System
sv_SE: Betygsystem

en: Re-Activate
sv_SE: Återaktivera

en: Re-check templates
sv_SE: Kontrollera mallarna igen

en: Reactivate
sv_SE: Återaktivera

en: Reactivate this account
sv_SE: Återaktivera detta konto

en: Recipient(s)
sv_SE: Mottagare

en: Reddit URL
sv_SE: Reddit-URL

en: Redirect
sv_SE: Omdirigera

en: Redirect URL
sv_SE: Omdirigera URL

en: Redirect to URL
sv_SE: Omdirigera till URL

en: Redirect to WordPress Admin
sv_SE: Omdirigera till WordPress Admin

en: Redirect to profile
sv_SE: Omdirigera till profil

en: Redirect user
sv_SE: Omdirigera användare

en: Redirection after Login
sv_SE: Omdirigering efter inloggning

en: Refresh active page
sv_SE: Uppdatera aktiv sida

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Registered user information is retained in your website’s database indefinitely.
sv_SE: Information om registrerade användare stannar i din webbplats databas på obestämd tid.

en: Registration Date
sv_SE: Registreringsdatum

en: Registration Default Role
sv_SE: Registrering - standardroll

en: Registration Default Template
sv_SE: Registrering - standardmall

en: Registration Field Icons
sv_SE: Registrering - fältikoner

en: Registration Form
sv_SE: Registreringsformulär

en: Registration Form ID
sv_SE: Formulär-ID för registrering

en: Registration Maximum Width
sv_SE: Registrering - maximal bredd

en: Registration Nonce
sv_SE: Engångskod för registrering

en: Registration Options
sv_SE: Registreringsalternativ

en: Registration Primary Button Text
sv_SE: Registrering - primär knapptext

en: Registration Request
sv_SE: Begäran om registrering

en: Registration Secondary Button
sv_SE: Registrering - sekundärknapp

en: Registration Secondary Button Text
sv_SE: Registrering - knapptext för sekundär knapp

en: Registration Secondary Button URL
sv_SE: Registrering - URL för sekundär knapp

en: Registration Shortcode Alignment
sv_SE: Registrering - kortkodsjustering

en: Registration Status
sv_SE: Registreringsstatus

en: Registration Timestamp
sv_SE: Tidsstämpel för registrering

en: Registration is currently disabled
sv_SE: Registreringen är för närvarande inaktiverad

en: Reject Membership
sv_SE: Avvisa medlemskap

en: Rejected
sv_SE: Nekad

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Remove Data on Uninstall?
sv_SE: Ta bort data vid avinstallation?

en: Remove all filters
sv_SE: Ta bort alla filter

en: Remove filter
sv_SE: Ta bort filter

en: Remove photo
sv_SE: Ta bort foto

en: Request data
sv_SE: Begär data

en: Require Admin Review
sv_SE: Kräv en administratörs granskning

en: Require Email Activation
sv_SE: Kräver e-postaktivering

en: Require First & Last Name
sv_SE: Kräv för- och efternamn

en: Require Strong Passwords
sv_SE: Kräv starka lösenord

en: Require user to update a profile photo when updating their profile
sv_SE: Kräv av användare att uppdatera profilbild när de uppdaterar profilen

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Reset Password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Reset UM Role meta
sv_SE: Återställ metadata för UM Roll

en: Reset all rules
sv_SE: Återställ alla regler

en: Reset password
sv_SE: Återställ lösenord

en: Restore Account
sv_SE: Återställ konto

en: Restricted Access Message
sv_SE: Meddelande för begränsad åtkomst

en: Restricted content
sv_SE: Begränsat innehåll

en: Restriction Content
sv_SE: Begränsad åtkomst

en: Results &amp; Pagination
sv_SE: Resultat och sidonumrering

en: Results Text
sv_SE: Resultattext

en: Review Registration Details
sv_SE: Granska registreringsdetaljer

en: Right aligned
sv_SE: Högerjusterat

en: Role
sv_SE: Roll

en: Role ID
sv_SE: Roll-ID

en: Role Priority
sv_SE: Rollprioritet

en: Role Title
sv_SE: Roll titel

en: Role already exists!
sv_SE: Roll finns redan!

en: Roles
sv_SE: Roller

en: Roles (Dropdown)
sv_SE: Roller (rullgardinsmeny)

en: Roles (Radio)
sv_SE: Roller (radioknappar)

en: Roles was upgraded successfully
sv_SE: Rollerna uppgraderades utan problem

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Romanian
sv_SE: Rumänska

en: Rounded corners can be applied by setting a pixels value here. e.g. 5px
sv_SE: Rundade hörn kan appliceras genom att ange ett pixelvärde här, t.ex. 5px

en: Row:
sv_SE: Rad:

en: Run
sv_SE: Kör

en: Run this task from time to time if you have issues with WP Cron and need to get UM extension updates.
sv_SE: Kör denna uppgift då och då om du har problem med WP Cron och behöver få uppdateringar till UM-utökningar.

en: Run this task from time to time to keep your DB clean.
sv_SE: Kör denna uppgift då och då för att hålla din databas ren.

en: Russian
sv_SE: Ryska

en: Russian Federation
sv_SE: Ryssland

en: SEO Follow
sv_SE: SEO-följ

en: SIGNED
sv_SE: SIGNERAD

en: Saint Barthélemy
sv_SE: Saint-Barthélemy

en: Saint Helena
sv_SE: Sankta Helena

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Martin (French part)
sv_SE: Saint Martin (Franska delen)

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint-Pierre och Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Same as above but in case of 1 user found only
sv_SE: Samma som ovan men endast om 1 användare hittades

en: Same window
sv_SE: Samma fönster

en: Samoan
sv_SE: Samoanska

en: Sao Tome and Principe
sv_SE: São Tomé och Príncipe

en: Sardinian
sv_SE: Sardinska

en: Saturday
sv_SE: Lördag

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Scan Now
sv_SE: Skanna nu

en: Scottish Gaelic
sv_SE: Skotsk gäliska

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Forms
sv_SE: Sök formulär

en: Search Icons...
sv_SE: Sök Ikoner ...

en: Search Item
sv_SE: Sök objekt

en: Search Member Directories
sv_SE: Sök medlemsregister

en: Search Options
sv_SE: Sökalternativ

en: Search User Roles
sv_SE: Sök användarroller

en: Search Users
sv_SE: Sök användare

en: Search:
sv_SE: Sök:

en: Secondary Button Text
sv_SE: Sekundär knapptext

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Security Check
sv_SE: Säkerhetskontroll

en: Security Issue
sv_SE: Säkerhetsproblem

en: Security check
sv_SE: Säkerhetskontroll

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select Default Cover Photo
sv_SE: Ange standard omslagsbild

en: Select Default Profile Photo
sv_SE: Ange standard profilbild

en: Select Form Type
sv_SE: Välj formulärtyp

en: Select Users
sv_SE: Välj användare

en: Select a color for this divider
sv_SE: Välj färg för denna avskiljare

en: Select a validation type...
sv_SE: Välj en valideringstyp…

en: Select an icon to appear in the field. Leave blank if you do not want an icon to show in the field.
sv_SE: Välj en ikon att visa i fältet. Lämna blankt om du inte vill att en ikon skall visas.

en: Select languages
sv_SE: Välj språk

en: Select media
sv_SE: Välj media

en: Select member roles
sv_SE: Välj medlemsroller

en: Select page
sv_SE: Välj sida

en: Select the image types that you want to allow to be uploaded via this field.
sv_SE: Välj de bildtyper som du vill tillåta uppladdning av till detta fält.

en: Select the member roles that can see this link
sv_SE: Välj medlemsroller som kan se den här länken

en: Select the member roles that can view this field on the front-end.
sv_SE: Välj medlemsroller som kan visa detta formulär i frontend.

en: Select the status you would like this user role to have after they register on your site
sv_SE: Välj den status du vill att denna användarroll ska att ha efter att de registrerat sig på din webbplats

en: Select the the user roles allowed to view this tab.
sv_SE: Välj de användarroller som tillåts att visa denna flik.

en: Select what action is taken after a person registers on your site. Depending on the status you can redirect them to their profile, a custom url or show a custom message
sv_SE: Välj vilken åtgärd som ska vidtas efter att en person registrerat sig på din webbplats. Beroende på status kan du omdirigera dem till sin profil, en anpassad webbadress eller visa ett eget meddelande

en: Select what happens when a user with this role deletes their own account
sv_SE: Välj vad som händer när en användare med denna roll raderar eget konto

en: Select what happens when a user with this role logins to your site
sv_SE: Välj vad som händer när en användare med denna roll loggar in på din webbplats

en: Select what happens when a user with this role logouts of your site
sv_SE: Välj vad som händer när en användare med denna roll loggar ut från din webbplats

en: Select where this field should appear. This option should only be changed on the profile form and allows you to show a field in one mode only (edit or view) or in both modes.
sv_SE: Välj var detta fält ska visas. Detta alternativ bör endast ändras på profilformuläret och låter dig visa ett fält i enbart ett läge (redigera eller visa) eller i båda lägena.

en: Select which users can view this tab.
sv_SE: Välj vilka användare som kan visa denna flik.

en: Select...
sv_SE: Välj...

en: Send Immediately
sv_SE: Skicka omedelbart

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Serbian
sv_SE: Serbiska

en: Set Custom Redirect URL
sv_SE: Ange anpassad omdirigerings-URL

en: Set Date Range
sv_SE: Ställ in datumintervall

en: Set a url to redirect this user role to after they delete account
sv_SE: Sätt en url som denna användarroll omdirigeras till efter de raderat kontot

en: Set a url to redirect this user role to after they login with their account
sv_SE: Ange en URL som denna användarroll omdirigeras till efter att de har loggat in med sitt konto

en: Set a url to redirect this user role to after they logout from site
sv_SE: Sätt en url som denna användarroll omdirigeras till efter de loggat ut från webbplatsen

en: Set a url to redirect this user role to if they try to view your site's homepage
sv_SE: Ange en URL som den här användarrollen omdirigeras till om de försöker visa webbplatsens startsida

en: Set border for this section
sv_SE: Ange ram för denna sektion

en: Set margin for this section
sv_SE: Ange marginal för denna sektion

en: Set padding for this section
sv_SE: Ange padding för denna sektion

en: Set password
sv_SE: Ställ in lösenord

en: Set the maximum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
sv_SE: Ange det maximala datumet i format ÅÅÅÅ/MM/DD

en: Set the maximum reset password limit. If reached the maximum limit, user will be locked from using this.
sv_SE: Ange gränsen för maximala antalet gånger lösenord kan återställas. När gränsen är nådd kommer användaren blockeras från att använda denna funktion.

en: Set the minimum date/day in range in the format YYYY/MM/DD
sv_SE: Ange det minsta datumet i format ÅÅÅÅ/MM/DD

en: Set the profile photo size in pixels here
sv_SE: Ställ in profilens fotostorlek i pixlar här

en: Set your password
sv_SE: Ställ in ditt lösenord

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings have been saved successfully.
sv_SE: Inställningarna har sparats.

en: Settings was upgraded successfully
sv_SE: Inställningarna har uppgraderats utan problem

en: Setup New Field
sv_SE: Ställ in nytt fält

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

en: Show "Remember Me"
sv_SE: Visa ”Kom ihåg mig”

en: Show "Remember Me"?
sv_SE: Visa "Kom ihåg mig"?

en: Show Forgot Password Link?
sv_SE: Visa Glömt lösenord-länk?

en: Show Secondary Button
sv_SE: Visa sekundär knapp

en: Show a custom message if profile is empty
sv_SE: Visa ett anpassat meddelande om profilen är tom

en: Show access restricted message
sv_SE: Visa meddelande om begränsad åtkomst

en: Show an asterisk for required fields
sv_SE: Visa en asterisk för obligatoriska fält

en: Show custom message
sv_SE: Visa anpassat meddelande

en: Show display name
sv_SE: Visa visningsnamn

en: Show display name in profile header
sv_SE: Visa visningsnamn i profilrubrik

en: Show display name in profile header?
sv_SE: Visa visningsnamn i profilrubrik?

en: Show extra user information below tagline?
sv_SE: Visa extra användaruppgifter under slogan?

en: Show full date
sv_SE: Visa hela datumet

en: Show inside text field
sv_SE: Visa inuti textfält

en: Show privacy policy
sv_SE: Visa integritetspolicy

en: Show results only after search/filtration
sv_SE: Visa resultat först efter sökning/filtrering

en: Show social links in profile header
sv_SE: Visa sociala länkar i profilrubrik

en: Show social links in profile header?
sv_SE: Visa sociala länkar i profilrubrik?

en: Show tagline below profile name
sv_SE: Visa slogan under profilnamn

en: Show the emoticon
sv_SE: Visa emotikon

en: Show user description in header
sv_SE: Visa användarbeskrivning i profilrubrik

en: Show user description in profile header?
sv_SE: Visa användarbeskrivning i profilrubrik?

en: Show with label
sv_SE: Visa med etikett

en: Show years only
sv_SE: Visa endast år

en: Shows the search member form.
sv_SE: Visar formuläret sök medlem

en: Single Result Text
sv_SE: Enkelt textresultat

en: Sinhala
sv_SE: Singalesiska

en: Site accessible to Everyone
sv_SE: Webbplats åtkomlig för alla

en: Site accessible to Logged In Users
sv_SE: Webbplats åtkomlig för inloggade användare

en: Skype ID
sv_SE: Skype-ID

en: SkypeID fields have been updated successfully
sv_SE: SkypeID-fälten har uppdaterats utan problem

en: Slovak
sv_SE: Slovakiska

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Slovenian
sv_SE: Slovenska

en: Social login forms was upgraded successfully
sv_SE: Inloggningsformulär för sociala medier har uppgraderats

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: Somali
sv_SE: Somaliska

en: Sorry this is not a valid file.
sv_SE: Tyvärr, detta är inte en giltig fil.

en: Sorry this is not a valid image.
sv_SE: Detta är ingen giltig bild.

en: Sort by:
sv_SE: Sortera efter:

en: Sorting
sv_SE: Sorterar

en: SoundCloud
sv_SE: Soundcloud

en: SoundCloud Profile
sv_SE: SoundCloud profil

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
sv_SE: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: South Ndebele
sv_SE: Sydndebele

en: South Sudan
sv_SE: Sydsudan

en: Southern Sotho
sv_SE: Sesotho

en: Spacing
sv_SE: Mellanrum

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: Spanish
sv_SE: Spanska

en: Specific Date Range
sv_SE: Specifikt datumintervall

en: Specify a custom CSS class to be applied to this element
sv_SE: Ange en anpassad CSS-klass som skall appliceras för detta element

en: Spotify URL
sv_SE: Spotify-URL

en: Start users upgrading...
sv_SE: Påbörja användaruppgradering ...

en: Style
sv_SE: Stil

en: Styles was upgraded successfully
sv_SE: Stilar har uppgraderats

en: Styling: General
sv_SE: Styling: Allmänt

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Submitted data on Registration
sv_SE: Angiven data vid registrering

en: Sundanese
sv_SE: Sundanesiska

en: Sunday
sv_SE: Söndag

en: Super administrators can not be modified.
sv_SE: Super administratörer kan inte ändras.

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Suspicious Accounts
sv_SE: Misstänkta konton

en: Svalbard and Jan Mayen
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Swedish
sv_SE: Svenska

en: Switch on/off the profile photo uploader
sv_SE: Slå av/på uppladdare för profilbild

en: Switch to yes if you want to customize this form settings, styling &amp; appearance
sv_SE: Byt till ja om du vill anpassa dessa formulärinställningar, stilar och utseende

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syrian Arab Republic
sv_SE: Syriska arabiska republiken

en: System info
sv_SE: Systeminformation

en: TIME
sv_SE: TID

en: Tahitian
sv_SE: Tahitiska

en: Taiwan, Province of China
sv_SE: Taiwan, kinesisk provins

en: Tajik
sv_SE: Tadzjikiska

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Tamil
sv_SE: Tamilska

en: Tanzania, United Republic of
sv_SE: Tanzania, Förenade republiken

en: Tatar
sv_SE: Tatariska

en: Telegram URL
sv_SE: Telegram-URL

en: Telephone
sv_SE: Telefon

en: Tell us a bit about yourself...
sv_SE: Berätta lite om dig själv ...

en: Template
sv_SE: Mall

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Temporary dir was purged successfully
sv_SE: Mapp med tempfiler har rensats

en: Terms&Conditions Agreement
sv_SE: Samtycke till användarvillkor

en: Text Color
sv_SE: Textfärg

en: Text to display by default in this field
sv_SE: Text att visa som standard i detta fält

en: Textarea Height
sv_SE: Textområdets höjd

en: Thank you for applying for membership to our site. We will review your details and send you an email letting you know whether your application has been successful or not.
sv_SE: Tack för att du ansöker om medlemskap på vår webbplats. Vi kommer att granska dina uppgifter och skicka ett e-postmeddelande till dig om din ansökan har godkänts eller inte.

en: Thank you for registering. Before you can login we need you to activate your account by clicking the activation link in the email we just sent you.
sv_SE: Tack för din registrering. Innan du kan logga in behöver du aktivera ditt konto genom att klicka på aktiveringslänken i e-postmeddelandet vi precis skickat till dig.

en: Thanks :)
sv_SE: Tack :)

en: The core admin role must always have access to wp-admin / WordPress backend
sv_SE: Den huvudsakliga adminrollen måste alltid ha tillgång till wp-admin / WordPress bakre del

en: The display format of the date which is visible to user.
sv_SE: Visningsformat för datum såsom det ser ut för användaren.

en: The easiest way to create powerful online communities and beautiful user profiles with WordPress
sv_SE: Det lättaste sättet att skapa kraftfulla online-gemenskaper och vackra användarprofiler med WordPress.

en: The email you entered is incorrect
sv_SE: E-postadressen du angav är felaktigt

en: The end of date range must be greater than the start of date range
sv_SE: Slutet av datumintervallet måste vara senare än starten på datumintervallet

en: The field label is the text that appears above the field on your front-end form. Leave blank to not show a label above field.
sv_SE: Denna fältetikett är texten som visas ovanför fältet på formuläret i frontend. Lämna tomt för att inte visa etikett ovan fältet.

en: The form has been duplicated successfully.
sv_SE: Formuläret har duplicerats framgångsrikt.

en: The height of textarea in pixels. Default is 100 pixels
sv_SE: Höjden på textfältet i pixlar. Standard är 100 pixlar.

en: The higher the number, the higher the priority
sv_SE: Ju högre nummer, desto högre prioritet

en: The key you entered belongs to a bundle, please use the product specific license key.
sv_SE: Nyckeln du angivit tillhör ett paket. Ange den produktspecifika licensnyckeln.

en: The maximum size for image that can be uploaded through this field. Leave empty for unlimited size.
sv_SE: Den maximala bildstorleken som kan laddas upp via detta fält. Lämna tomt för obegränsad storlek.

en: The maximum width of shortcode in pixels e.g. 600px
sv_SE: Maxbredd på kortkod i pixlar, t.ex. 600px

en: The maximum width of the profile area inside profile (below profile header)
sv_SE: Den maximala bredden på profilområdet innanför profilen (under profilrubrik)

en: The meta key cannot be changed for duplicated fields or when editing an existing field. If you require a different meta key please create a new field.
sv_SE: Metanyckeln kan inte ändras för duplicerade fält eller när man redigerar ett befintligt fält. Om du behöver en annan metanyckel måste du skapa ett nytt fält.

en: The password you entered is incorrect.
sv_SE: Lösenordet du angav är felaktigt.

en: The shortcode is centered by default unless you specify otherwise here
sv_SE: Denna kortkod centreras som standard om du inte anger något annat här

en: The text that appears on the button. e.g. Upload
sv_SE: Texten som visas på knappen, t.ex. Ladda upp

en: The username you entered is incorrect
sv_SE: Användarnamnet du angav är felaktigt

en: Theme version
sv_SE: Temaversion

en: There are
sv_SE: Det finns

en: There's %d plugin that requires an update. | There are %d plugins that require updates
sv_SE[0]: Det finns %d tillägg som kräver en uppdatering.
sv_SE[1]: Det finns %d tillägg som kräver uppdateringar

en: There's %d theme that requires an update. | There are %d themes that require updates
sv_SE[0]: Det finns %d tema som kräver en uppdatering.
sv_SE[1]: Det finns %d teman som kräver uppdateringar

en: There's a new version of WordPress.
sv_SE: Det finns en ny version av WordPress.

en: Thickness (in pixels)
sv_SE: Tjocklek (i pixlar)

en: This action has been prevented for security measures.
sv_SE: Denna åtgärd har förhindrats av säkerhetsskäl.

en: This action is not allowed in backend.
sv_SE: Den här åtgärden är inte tillåten i back-end.

en: This activation link is expired or have already been used.
sv_SE: Denna aktiveringslänk har gått ut eller har redan använts.

en: This activation link is expired.
sv_SE: Denna aktiveringslänk har löpt ut.

en: This appears to be an invalid license key for %s.
sv_SE: Detta verkar vara en ogiltig licensnyckel för %s.

en: This block cannot be used on this page
sv_SE: Detta block kan inte användas på denna sida

en: This content has been restricted to logged in users only. Please <a href="{login_referrer}">login</a> to view this content.
sv_SE: Detta innehåll är begränsat till inloggade användare. <a href="{login_referrer}">Logga in</a> för att ta del av innehållet.

en: This decides which years should be shown relative to today date
sv_SE: Detta avgör vilket år som skall visas relativt till dagens datum

en: This email address has been blocked.
sv_SE: Denna e-postadress har blockerats.

en: This field is required
sv_SE: Detta fält är obligatoriskt

en: This file has been removed.
sv_SE: Denna fil har tagits bort.

en: This file is too large!
sv_SE: Denna fil är för stor!

en: This file is too small!
sv_SE: Denna fil är för liten!

en: This file type is not recognized.
sv_SE: Denna filtyp känns inte igen.

en: This image is too large!
sv_SE: Denna bild är för stor!

en: This image is too small!
sv_SE: Denna bild är för liten!

en: This is not a valid email
sv_SE: Detta är inte en giltig e-postadress

en: This is not possible for security reasons.
sv_SE: Detta är inte möjligt av säkerhetsskäl.

en: This is not your password
sv_SE: Detta är inte ditt lösenord

en: This is the headline that appears in the upload box for this field
sv_SE: Detta är rubriken som visas för uppladdningsrutan

en: This is the line-style of divider
sv_SE: Detta är linjestilen på avskiljaren

en: This is the max number of entries the user can add via field group.
sv_SE: Detta är det maximala antalet inlägg en användare kan lägga till via fältgrupp.

en: This is the required spacing in pixels. e.g. 20px
sv_SE: Detta är det obligatoriska mellanrummet i pixlar, t.ex. 20px.

en: This is the text that appears in a tooltip when a user hovers over the info icon. Help text is useful for providing users with more information about what they should enter in the field. Leave blank if no help text is needed for field.
sv_SE: Detta är texten som visas som tips när en användare håller muspekaren över infoikonen. Hjälptexter är användbara då de ger användare mer information om vad de borde fylla i fältet. Lämna blankt om du inte vill ange hjälptext för fältet.

en: This is the text that appears within the field e.g please enter your email address. Leave blank to not show any placeholder text.
sv_SE: Detta är texten som visas i fältet, t.ex. ange din e-postadress. Lämna tomt för att inte ange någon platshållare.

en: This is the text that is displayed if no users are found during a search
sv_SE: Detta är texten som visas om inga användare hittades vid en sökning

en: This is the title of the field for your reference in the backend. The title will not appear on the front-end of your website.
sv_SE: Detta är titeln på fältet så du lättare hittar i backend. Titeln visas inte på frontend av webbplatsen.

en: This is the width in pixels, e.g. 4 or 2, etc
sv_SE: Detta är bredden i pixlar, t.ex. 4 eller 2, osv.

en: This media type is not recognized.
sv_SE: Denna mediatyp känns inte igen.

en: This option allows you to pre-fill the field with a default value prior to the user entering a value in the field. Leave blank to have no default value
sv_SE: Detta val låter dig fylla i fältet i förväg med ett standardvärde, innan användaren fyller i något. Lämna blankt för att inte ha något standardvärde.

en: This option allows you to set whether the field must be filled in before the form can be processed.
sv_SE: Detta alternativ låter dig ange om fältet måste vara ifyllt innan formuläret kan skickas.

en: This option overrides "Date User-Friendly Format" option. See https://www.php.net/manual/en/function.date.php
sv_SE: Detta alternativ åsidosätter alternativet ”Användarvänligt datumformat”. Se https://www.php.net/manual/en/function.date.php

en: This user account status is %s
sv_SE: Status för denna avändare är %s

en: This user has not added any information to their profile yet.
sv_SE: Denna användare har inte lagt till några uppgifter till sin profil ännu.

en: This user has not created any posts.
sv_SE: Denna användare har inte skapat några inlägg.

en: This user has not made any comments.
sv_SE: Denna användare har inte gjort några kommentarer.

en: This will be the background of entire section
sv_SE: Detta kommer vara bakgrunden av hela sektionen

en: This will be the background of the heading section
sv_SE: Detta kommer vara bakgrunden på rubriksektionen

en: This will be the color of selected icon. By default It will be the same color as heading text color
sv_SE: Detta kommer vara färgen på den valda ikonen. Som standard kommer den vara samma färg som rubrikens textfärg.

en: This will be the text color of entire section
sv_SE: Detta kommer vara textfärgen på hela sektionen

en: This will be the text color of heading part only
sv_SE: Detta kommer vara textfärgen på rubriken enbart

en: This will be used in the meta description that is available for search-engines.
sv_SE: Detta kommer att användas i den metabeskrivning som är tillgänglig för sökmotorer.

en: Thursday
sv_SE: Torsdag

en: Tibetan
sv_SE: Tibetanska

en: Tigrinya
sv_SE: Tigrinska

en: TikTok URL
sv_SE: TikTok-URL

en: Time Format
sv_SE: Tidsformat

en: Time Intervals (in minutes)
sv_SE: Tidsintervall (i minuter)

en: Timor-Leste
sv_SE: Östtimor

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title is empty!
sv_SE: Rubrik är tom!

en: To export of your personal data, click the button below.
sv_SE: För att exportera dina personuppgifter, klicka på knappen nedan.

en: To receive updates, please enter your valid %s license key.
sv_SE: För att ta emot uppdateringar måste du ange en giltig licensnyckel för %s.

en: To reset your password, please enter your email address or username below.
sv_SE: För att återställa ditt lösenord, ange din e-postadress eller användarnamn nedan.

en: To sort by a custom field, enter the meta key of field here
sv_SE: För att sortera efter ett anpassat fält anger du metanyckeln för fältet här

en: Toggle Hide text
sv_SE: Slå på/av dölj text

en: Toggle Show text
sv_SE: Slå på/av visa text

en: Tokelau
sv_SE: Tokelauöarna

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Try again later. You can run this action once daily.
sv_SE: Försök igen senare. Du kan köra denna åtgärd en gång dagligen.

en: Tuesday
sv_SE: Tisdag

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turkish
sv_SE: Turkiska

en: Turkmen
sv_SE: Turkmeniska

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Turn Off (Default)
sv_SE: Stäng av (standard)

en: Turn off
sv_SE: Stäng av

en: Turn on to add a confirm password field. If turned on the confirm password field will only show on register forms and not on login forms.
sv_SE: Slå på för att lägga till ett fält för bekräftelse av lösenord. Om det är påslaget visas fältet bekräfta lösenord bara på registreringsformulär och inte på inloggningsformulär.

en: Turn on to force users to create a strong password (A combination of one lowercase letter, one uppercase letter, and one number). If turned on this option is only applied to register forms and not to login forms.
sv_SE: Aktivera för att tvinga användare att skapa ett starkt lösenord (En kombination av en liten bokstav, en stor bokstav och en siffra). Om aktiverat är det bara kopplat till registreringsformulär och inte till inloggningsformulär.

en: Turn on/off HTML tags for this textarea
sv_SE: Slå av/på HTML-taggar för detta textfält

en: Twitch URL
sv_SE: Twitch-URL

en: Type
sv_SE: Typ

en: UM Action
sv_SE: UM-åtgärd

en: UM Custom Posts was upgraded successfully
sv_SE: UM Custom Posts har uppgraderats

en: UM Custom Role
sv_SE: UM Anpassad roll

en: UNSIGNED
sv_SE: OSIGNERAD

en: URL Alt Text
sv_SE: Alternativtext för URL

en: Uighur
sv_SE: Uiguriska

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: Ukrainian
sv_SE: Ukrainska

en: Ultimate Member - Search
sv_SE: Ultimate Member - Sök

en: Ultimate Member - Settings
sv_SE: Ultimate Member - Inställningar

en: Ultimate Member Blocks
sv_SE: Ultimate Member Block

en: Ultimate Member Menu Settings
sv_SE: Ultimate Member menyinställning

en: Ultimate Member Role
sv_SE: Ultimate Member-roll

en: Ultimate Member Setup Error: Account page can not be a child page.
sv_SE: Ultimate Member inställningsfel: Kontosida kan inte vara en undersida.

en: Ultimate Member Setup Error: User page can not be a child page.
sv_SE: Ultimate Member inställningsfel: Användarsida kan inte vara en undersida.

en: Uncheck All
sv_SE: Avmarkera alla

en: Unique Email
sv_SE: Unik e-post

en: Unique ID
sv_SE: Unikt ID

en: Unique Metakey value
sv_SE: Unikt metanyckel-värde

en: Unique Username
sv_SE: Unikt användarnamn

en: Unique Username/Email
sv_SE: Unikt användarnamn/e-post

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: United States Minor Outlying Islands
sv_SE: Förenta staternas mindre öar i Oceanien och Västindien

en: Untitled photo
sv_SE: Namnlöst foto

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update Account
sv_SE: Uppdatera konto

en: Update Item
sv_SE: Uppdatera objekt

en: Update Notifications
sv_SE: Uppdatera meddelanden

en: Update Password
sv_SE: Uppdatera lösenord

en: Update Plugins Now
sv_SE: Uppdatera tillägg nu

en: Update Privacy
sv_SE: Uppdatera Integritet

en: Update Profile
sv_SE: Uppdatera profil

en: Update Role
sv_SE: Uppdatera roll

en: Update Themes Now
sv_SE: Uppdatera teman nu

en: Update WordPress Now
sv_SE: Uppdatera WordPress nu

en: Updated successfully
sv_SE: Uppdaterades utan problem

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade Content Restriction Settings...
sv_SE: Uppgradera inställningar för innehållsbegränsning ...

en: Upgrade Email Templates...
sv_SE: Uppgradera e-postmallar …

en: Upgrade Log
sv_SE: Uppgraderingslogg

en: Upgrade Mailchimp Lists...
sv_SE: Uppgradera MailChimp-listor …

en: Upgrade Member Directories...
sv_SE: Uppgradera medlemskataloger…

en: Upgrade Menu Items...
sv_SE: Uppgradera menyval …

en: Upgrade Roles...
sv_SE: Uppgradera roller…

en: Upgrade Settings...
sv_SE: Uppgradera inställningar

en: Upgrade Social Login Forms...
sv_SE: Uppgradera inloggningsformulär för sociala medier ...

en: Upgrade Styles...
sv_SE: Uppgradera stilar…

en: Upgrade UM Custom Post Types...
sv_SE: Uppgradera UM Custom Post Types ...

en: Upgrade Users...
sv_SE: Uppgradera användare…

en: Upgrade Woocommerce Products...
sv_SE: Uppgradera WooCommerce-produkter ...

en: Upgrade bbPress Forums...
sv_SE: Uppgradera bbPress-forum …

en: Upgrade form fields...
sv_SE: Uppgradera formulärfält …

en: Upgrade predefined metafields...
sv_SE: Uppgradera fördefinierade metafält…

en: Upgrade profile tabs...
sv_SE: Uppgradera profilflikar …

en: Upgrade user metadata...
sv_SE: Uppgradera användarmetadata…

en: Upgrade user roles...
sv_SE: Uppgradera användarroller…

en: Upgrade's Manual Request
sv_SE: Manuell uppgradering

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload Box Text
sv_SE: Text för uppladdningsruta

en: Upload File
sv_SE: Ladda upp fil

en: Upload Photo
sv_SE: Ladda upp foto

en: Upload a cover photo
sv_SE: Ladda upp ett omslagsfoto

en: Upload photo
sv_SE: Ladda upp bild

en: Upload profile cover here
sv_SE: Ladda upp omslagsfoto här

en: Upload your photo here
sv_SE: Ladda upp ditt foto här

en: Uploads
sv_SE: Uppladdningar

en: Use Default plugin avatar as Gravatar's Default avatar
sv_SE: Använd tilläggets standardavatar som Gravatars standardbild

en: Use Gravatar builtin image
sv_SE: Använd Gravatars inbyggda bild

en: Use Gravatars?
sv_SE: Använd Gravatars?

en: Use HTML for Emails?
sv_SE: Använda HTML för e-post?

en: Use custom Date format
sv_SE: Använd anpassat datumformat

en: Use this setting to control the maximum number of profiles to appear in this directory. Leave blank to disable this limit
sv_SE: Använd den här inställningen för att styra det maximala antalet profiler som ska visas i den här katalogen. Lämna tomt för att inaktivera denna gräns

en: User
sv_SE: Användare

en: User Cache
sv_SE: Användarcache

en: User Display Name
sv_SE: Användarens visningsnamn

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

en: User Meta
sv_SE: Användarmeta

en: User Profile Dynamic Meta Description
sv_SE: Användarprofilens dynamiska metabeskrivning

en: User Profile Title
sv_SE: Användarprofilens titel

en: User Registered
sv_SE: Användare registrerad

en: User Role
sv_SE: Användarroll

en: User Role <strong>Added</strong> Successfully.
sv_SE: Användarroll <strong>tillagd</strong> utan problem.

en: User Role <strong>Deleted</strong> Successfully.
sv_SE: Användarrollen <strong>raderades</strong> utan problem.

en: User Role <strong>Updated</strong> Successfully.
sv_SE: Användarroll <strong>uppdaterad</strong> utan problem.

en: User Roles
sv_SE: Användarroller

en: User Roles (priority)
sv_SE: Användarroller (prioritet)

en: User Roles that can use filters
sv_SE: Användarroller som kan använda filter

en: User Roles that can use search
sv_SE: Användarroller som kan använda sökning

en: User Roles to Display
sv_SE: Användarroller som ska visas

en: User Roles to display
sv_SE: Användarroller att visa

en: User Roles was upgraded successfully
sv_SE: Användarroller har uppgraderats

en: User description maximum chars
sv_SE: Max antal tecken för användarbeskrivning

en: User has been successfully deleted.
sv_SE: Användaren har tagits bort.

en: User has been updated.
sv_SE: Användaren har uppdaterats.

en: User meta has been changed.
sv_SE: Användarens metadata har ändrats.

en: User role has been changed.
sv_SE: Användarroll har blivit ändrad.

en: User roles
sv_SE: Användarroller

en: User status has been changed.
sv_SE: Användarens status har ändrats.

en: Usermeta was upgraded successfully
sv_SE: Användarmeta uppgraderades utan problem

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Username cannot be an email
sv_SE: Användarnamn kan inte vara en e-postadress

en: Users
sv_SE: Användare

en: Users Overview
sv_SE: Användaröversikt

en: Users cache was cleared successfully
sv_SE: Användarchache har rensats

en: Users have been updated.
sv_SE: Användare har uppdaterats.

en: Uzbek
sv_SE: Uzbekiska

en: Validate
sv_SE: Validera

en: Value
sv_SE: Värde

en: Verified Account
sv_SE: Verifierat konto

en: Via these forms you are collecting personal data from your users.
sv_SE: Via dessa formulär samlar du in data från dina användare.

en: Viber number
sv_SE: Viber-nummer

en: Vietnamese
sv_SE: Vietnamesiska

en: View Item
sv_SE: Visa objekt

en: View Items
sv_SE: Visa objekt

en: View Pricing
sv_SE: Se priser

en: View everywhere
sv_SE: Visa överallt

en: View mode only
sv_SE: Endast visningsläge

en: View profile
sv_SE: Visa profil

en: View type a specific parameter in the directory
sv_SE: Visningstyp för viss parameter i katalogen

en: View type(s)
sv_SE: Visningstyp(er)

en: Visibility
sv_SE: Synlighet

en: Visit Upgrade Page
sv_SE: Besök uppgraderingssida

en: WP Capabilities
sv_SE: WP-behörigheter

en: WP-Admin Access
sv_SE: WP-Admin behörighet

en: Wallis and Futuna
sv_SE: Wallis- och Futunaöarna

en: Walloon
sv_SE: Vallonsk

en: We are sorry. We cannot find any users who match your search criteria.
sv_SE: Ledsen, men vi kan inte hitta några användare som matchar dina sökkriterier.

en: We do not accept registrations from that domain.
sv_SE: Vi accepterar inte registreringar från den domänen.

en: We're glad to hear that you like the plugin but we would love to get your feedback so we can make the plugin better.
sv_SE: Vi uppskattar att du gillar tillägget, men vi skulle ännu hellre vilja höra din feedback så vi kan göra det ännu bättre!

en: We're sorry to hear that. If you're having the issue with the plugin you can create a topic on our <a href="%s" target="_blank">support forum</a> and we will try and help you out with the issue. Alternatively if you have an idea on how we can make the plugin better or want to tell us what you don't like about the plugin you can tell us know by giving us feedback.
sv_SE: Tråkigt att höra! Om du har problem med tillägget kan du skapa ett ärende i vårt <a href="%s" target="_blank">supportforum</a> så försöker vi hjälpa dig så snart vi kan! Alternativt, om du har förslag på hur vi kan göra tillägget bättre eller vill berätta vad du inte gillar med tillägget kan du skicka feedback.

en: Website URL
sv_SE: Webbplats-URL

en: Wednesday
sv_SE: Onsdag

en: Welsh
sv_SE: Kymriska

en: Western Frisian
sv_SE: Västfrisiska

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: What personal data we collect and why we collect it
sv_SE: Vilka persondata vi samlar in och varför vi samlar in dem

en: WhatsApp number
sv_SE: WhatsApp-nummer

en: Where should users be redirected to?
sv_SE: Var ska användare omdirigeras till?

en: Where we send your data
sv_SE: Var vi skickar dina data

en: Whether to enable a heading for this row
sv_SE: Om rubrik skall aktiveras för denna rad

en: Whether to follow or nofollow this link by search engines
sv_SE: Om denna länk skall följas av sökmotorer eller inte

en: Whether to provide an ability to change the sorting on the directory page
sv_SE: Om möjlighet ska ges att ändra sorteringen på katalogsidan

en: Whether to receive notification when an account is deleted
sv_SE: Om du vill få ett meddelande när ett konto tas bort

en: Whether to receive notification when an account needs admin review
sv_SE: Om du vill få ett meddelande när ett konto behöver adminåtgärd

en: Whether to send an email when users changed their password (Recommended, please keep on)
sv_SE: Om ett mail skall skickas när en användare har bytt sitt lösenord (rekommenderas, fortsätt)

en: Whether to send the user an email when he requests to reset password (Recommended, please keep on)
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hen begär återställning av lösenord (rekommenderas, fortsätt)

en: Whether to send the user an email when he updated their account
sv_SE: Om e-post ska skickas till användare när han uppdaterade sitt konto

en: Whether to send the user an email when his account is approved
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto är godkänt

en: Whether to send the user an email when his account is automatically approved
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto är godkänt

en: Whether to send the user an email when his account is deactivated
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto är inaktiverat

en: Whether to send the user an email when his account is deleted
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto tas bort

en: Whether to send the user an email when his account is rejected
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto avvisas

en: Whether to send the user an email when his account needs admin review
sv_SE: Om du vill skicka användaren ett e-postmeddelande när hens konto behöver granskas av admin

en: Whether to show a specific number of years or specify a date range to be available for the date picker.
sv_SE: Om du vill visa specifikt årtal eller ange ett område som skall vara tillgängligt för datumväljaren.

en: Whether to show field icons and where to show them relative to the field
sv_SE: Om du vill visa fältikoner och var dom ska visas i förhållande till fältet

en: Whether you wish to show the date in full or only show the years e.g. 25 Years
sv_SE: Om du vill visa hela datum eller bara år, t.ex. 25 år

en: Which roles that role can edit, choose none to allow role to edit all member roles
sv_SE: Vilka roller som rollen kan redigera, välj ingen för att tillåta rollen att redigera alla medlemmars roller

en: Which roles that role can view, choose none to allow role to view all member roles
sv_SE: Vilka roller som rollen kan se, välj ingen för att tillåta rollen att se alla medlemmars roller

en: Who can see %s Tab?
sv_SE: Vem kan se fliken %s?

en: Who can see this menu link?
sv_SE: Vem kan se den här menylänken?

en: Who can see your public profile?
sv_SE: Vem kan se din offentliga profil?

en: Woocommerce Products are ready for upgrade
sv_SE: WooCommerce-produkter är redo för uppgradering

en: Wrong Data
sv_SE: Fel data

en: Wrong ID
sv_SE: Fel ID

en: Wrong Nonce
sv_SE: Fel engångskod

en: Wrong callback
sv_SE: Fel återanrop

en: Wrong callback.
sv_SE: Fel återanrop

en: Wrong data
sv_SE: Fel data

en: Wrong mode
sv_SE: Fel läge

en: Wrong path
sv_SE: Fel sökväg

en: Wrong request.
sv_SE: Felaktig förfrågan.

en: Years Selection
sv_SE: Årval

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Yesterday at %s
sv_SE: Igår kl. %s

en: Yiddish
sv_SE: Jiddish

en: You are already registered.
sv_SE: Du är redan registrerad.

en: You are not allowed to edit this user.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera den här användaren.

en: You are not allowed to use this word as your username.
sv_SE: Du får inte använda detta ord som ditt användarnamn.

en: You are only allowed to enter a maximum of %s words
sv_SE: Du får bara ange högst %s ord

en: You can change the default cover photo globally here. Please make sure that the default cover is large enough and respects the ratio you are using for cover photos.
sv_SE: Du kan ändra standardomslagsfoto globalt här. Se till att standardomslaget är tillräckligt stor och respekterar förhållandet som du använder för omslagsbilder.

en: You can change the default profile picture globally here. Please make sure that the photo is 300x300px.
sv_SE: Du kan ändra standardprofilbild globalt här. Se till att bilden är 300x300px.

en: You can free up <span class="red">%s MB</span> by purging your temp upload directory.
sv_SE: Du kan frigöra <span class="red">%s Mb</span> genom att rensa din tempmapp.

en: You can not edit this user
sv_SE: Du kan inte redigera den här användaren

en: You can not edit this user.
sv_SE: Du kan inte redigera denna användare.

en: You can not use HTML tags here
sv_SE: Du kan inte använda HTML-taggar här

en: You can only select up to %s choices
sv_SE: Du kan bara välja upp till %s val

en: You can only upload one file
sv_SE: Du kan bara ladda upp en fil

en: You can only upload one image
sv_SE: Du kan bara ladda upp en bild

en: You could download your previous data:
sv_SE: Du kan ladda ner dina tidigare data:

en: You could send a new request for deleting your personal data.
sv_SE: Du kan skicka en ny begäran för att ta bort dina personuppgifter.

en: You did not create any custom fields.
sv_SE: Du skapade inte några anpassade fält

en: You did not create any forms yet
sv_SE: Du har  inte skapat några formulär ännu

en: You did not create any member directories yet
sv_SE: Du har inte skapat några medlemsregister ännu

en: You did not create any user roles yet
sv_SE: Du har inte skapat några användarroller ännu

en: You do not have enough permissions to do that.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet att göra detta.

en: You do not have permission to delete this user.
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort den här användaren

en: You do not have permission to make this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra denna åtgärd.

en: You have installed <strong>%s</strong> with wrong folder name. Correct folder name is <strong>"ultimate-member"</strong>.
sv_SE: Du har installerat <strong>%s</strong> med fel namn på mappen. Rätta till mappens namn, som skall vara <strong>"ultimate-member"</strong>.

en: You have no permission to delete this file
sv_SE: Du har inte behörighet att ta bort denna fil

en: You have no permission to edit this user
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera denna användare

en: You have not added any choices yet.
sv_SE: Du har inte lagt till några val ännu.

en: You have not created any posts.
sv_SE: Du har inte skapat några inlägg.

en: You have not made any comments.
sv_SE: Du har inte gjort några kommentarer.

en: You have reached the limit for requesting password change for this user already. Contact support if you cannot open the email
sv_SE: Du har redan nått gränsen för att begära ändring av lösenord för den här användaren. Kontakta support om du inte kan öppna e-postmeddelandet

en: You have successfully changed password.
sv_SE: Du har ändrat ditt lösenord.

en: You have successfully changed your password.
sv_SE: Du har ändrat ditt lösenord.

en: You have the latest updates.
sv_SE: Du har de senaste uppdateringarna.

en: You may use all PHP compatible date formats such as: 2020-02-02, 02/02/2020, yesterday, today, tomorrow, next monday, first day of next month, +3 day
sv_SE: Du kan använda alla PHP-kompatibla datumformat som 2020-02-02, 02/02/2020, igår, idag, imorgon, nästa måndag, första dagen i nästa månad, +3 dagar

en: You must add a shortcode to the content area
sv_SE: Du måste lägga till en kortkod i innehållsområdet

en: You must confirm your new password
sv_SE: Du måste bekräfta ditt nya lösenord

en: You must enter a new password
sv_SE: Du måste ange ett nytt lösenord

en: You must enter a password
sv_SE: Du måste ange ett lösenord

en: You must enter your password
sv_SE: Du måste ange ditt lösenord

en: You must provide a title
sv_SE: Du måste ange en rubrik

en: You must provide a unique value
sv_SE: Du måste ge ett unikt värde

en: You must provide a user ID
sv_SE: Du måste ange ett användar-ID

en: You must provide a username
sv_SE: Du måste ange ett användarnamn

en: You must provide a username or email
sv_SE: Du måste ange ett användarnamn eller e-post

en: You must provide alphabetic letters
sv_SE: Du måste ange alfabetiska bokstäver

en: You must provide lowercase letters.
sv_SE: Du måste ange små bokstäver.

en: You must provide your email
sv_SE: Du måste ange din e-postadress

en: You must provide your first name
sv_SE: Du måste ange ditt förnamn

en: You must provide your last name
sv_SE: Du måste ange ditt efternamn

en: You must specify both a token and API key!
sv_SE: Du måste ange både en token och API-nyckel!

en: You need to provide data to update
sv_SE: Du måste tillhandahålla data för att uppdatera

en: You need to provide value to update
sv_SE: Du måste ange värde att uppdatera

en: You should include in your privacy policy what personal data is captured when someone submits/fills in one of the forms, why you collect it and what you do with this data and how long you keep it.
sv_SE: I din sekretesspolicy borde du inkludera vilken personlig data som samlas in när de fyller i/skickar ett formulär, varför du samlar in den och hur länge du sparar den.

en: You're using the latest version of WordPress
sv_SE: Du använder den senaste versionen av WordPress

en: YouTube Profile
sv_SE: YouTube-profil

en: YouTube Video
sv_SE: YouTube-video

en: Your %s was unable to be removed at this time.
sv_SE: Ditt %s kunde inte tas bort just nu.

en: Your IP address has been blocked.
sv_SE: Din IP-adress har blivit blockerad.

en: Your account
sv_SE: Ditt konto

en: Your account has been disabled.
sv_SE: Ditt konto har inaktiverats.

en: Your account has not been approved yet.
sv_SE: Ditt konto har inte godkänts ännu.

en: Your account is now active! You can login.
sv_SE: Ditt konto är nu aktivt! Du kan logga in.

en: Your account is pending review
sv_SE: Ditt konto inväntar granskning

en: Your account was updated successfully.
sv_SE: Ditt konto har uppdaterats.

en: Your choosed %s
sv_SE: Du valde %s

en: Your email contains invalid characters
sv_SE: Din e-postadress innehåller ogiltiga tecken

en: Your image is invalid or too large!
sv_SE: Din bild är ogiltig eller för stor!

en: Your image is invalid!
sv_SE: Din bild är ogiltig!

en: Your license key expires on %s.
sv_SE: Din licensnyckel löper ut den %s.

en: Your license key has been disabled. Please <a href="%s" target="_blank">contact support</a> for more information.
sv_SE: Din licensnyckel har inaktiverats. Vänligen <a href="%s" target="_blank">kontakta supporten</a> för mer information.

en: Your license key has reached its activation limit. <a href="%s">View possible upgrades</a> now.
sv_SE: Din licensnyckel har nått sin aktiveringsgräns. <a href="%s">Visa möjliga uppgraderingar</a>.

en: Your membership request has been rejected.
sv_SE: Din begäran om medlemskap har avslagits.

en: Your meta key already exists in your fields list
sv_SE: Din meta-nyckel finns redan i fältlistan

en: Your meta key contains illegal characters. Please correct it.
sv_SE: Din meta-nyckel innehåller ogiltiga tecken. Vänligen ändra den.

en: Your meta key is a predefined reserved key and cannot be used
sv_SE: Din meta-nyckel är en fördefinierad reserverad nyckel och kan inte användas

en: Your meta key is a reserved core field and cannot be used
sv_SE: Din meta nyckel är ett reserverat fält i systemkärnan och kan inte användas

en: Your new password cannot be same as old password.
sv_SE: Ditt nya lösenord kan inte vara detsamma som det gamla.

en: Your new password does not match
sv_SE: Ditt nya lösenord matchar inte

en: Your password cannot contain the part of your email address
sv_SE: Ditt lösenord kan inte innehålla någon del av din e-postadress

en: Your password cannot contain the part of your username
sv_SE: Ditt lösenord kan inte innehålla någon del av ditt användarnamn

en: Your password must contain at least %d characters
sv_SE: Ditt lösenord måste innehålla minst %d tecken

en: Your password must contain at least one lowercase letter, one capital letter and one number
sv_SE: Ditt lösenord måste innehålla minst en liten bokstav, en stor bokstav och en siffra

en: Your password must contain less than %d characters
sv_SE: Ditt lösenord får inte vara mer än %d tecken långt

en: Your password reset link appears to be invalid. Please request a new link below.
sv_SE: Din länk för återställning av lösenord verkar vara ogiltig. Begär en ny länk nedan.

en: Your password reset link has expired. Please request a new link below.
sv_SE: Din länk för återställning av lösenord har gått ut. Du kan begära en ny länk nedan.

en: Your passwords do not match
sv_SE: Lösenorden stämmer inte överens

en: Your personal data has been deleted.
sv_SE: Dina personuppgifter har tagits bort.

en: Your photo is too small. It must be at least %spx wide.
sv_SE: Din bild är för liten. Det måste vara minst %s px bred.

en: Your profile is looking a little empty. Why not <a href="%s">add</a> some information!
sv_SE: Din profil ser lite tom ut. Varför inte <a href="%s">lägga till</a> lite information!

en: Your request could not be authenticated
sv_SE: Din begäran kunde inte autentiseras

en: Your set password
sv_SE: Ditt inställda lösenord

en: Your temp uploads directory is <span class="ok">clean</span>. There is nothing to purge.
sv_SE: Din tempmapp är <span class="ok">tom</span>. Det finns inget att ta bort.

en: Your temp uploads directory is now clean.
sv_SE: Din temporära uppladdningskatalog är nu tom.

en: Your user cache is now removed.
sv_SE: Din användarcache har nu tagits bort.

en: Your user description must contain less than %s characters
sv_SE: Din användarbeskrivningen måste innehålla mindre än %s tecken

en: Your username contains invalid characters
sv_SE: Ditt användarnamn innehåller ogiltiga tecken

en: Youtube
sv_SE: YouTube

en: ago
sv_SE: sedan

[ctx: block description]
en: Choose display form
sv_SE: Välj visningsformulär

[ctx: block title]
en: Account
sv_SE: Konto

[ctx: block title]
en: Form
sv_SE: Formulär

[ctx: block title]
en: Member Directory
sv_SE: Medlemskatalog

[ctx: block title]
en: Password Reset
sv_SE: Återställning av lösenord

en: date submitted
sv_SE: inskickat datum

en: e.g. 30, 60, 120
sv_SE: t.ex. 30, 60, 120

en: e.g. Member Directory
sv_SE: t.ex. medlemskatalog

en: e.g. New Registration Form
sv_SE: t.ex. nytt registreringsformulär

en: e.g. [my_custom_shortcode]
sv_SE: t.ex. [my_custom_shortcode]

en: empty
sv_SE: tom

en: in: %s
sv_SE: i: %s

en: item
sv_SE: föremål

en: items
sv_SE: föremål

en: just now
sv_SE: just nu

[ctx: label]
en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: load more comments
sv_SE: ladda fler kommentarer

en: load more posts
sv_SE: ladda fler inlägg

en: no comments
sv_SE: Inga kommentarer

en: not found.
sv_SE: hittades inte.

en: of
sv_SE: av

en: page
sv_SE: sida

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sv_SE: Sök …

en: {total_users} Member
sv_SE: {total_users} Medlem

en: {total_users} Members
sv_SE: {total_users} Medlemmar

en: Åland Islands
sv_SE: Åland

en: 👇 MORE RECOMMENDATIONS BELOW.
sv_SE: 👇 FLER REKOMMENDATIONER NEDAN.
