WooCommerce - Extensions - woocommerce-checkout-field-editor - en to nl translation catalogue (62 entries)

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
nl: Opmerkingen over je bestelling, bijvoorbeeld speciale opmerkingen voor de levering.

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Docs
nl: Documentatie

en: Settings
nl: Instellingen

note: translators: %s: WooCommerce link
en: WooCommerce Checkout Field Editor requires %s to be installed and active.
nl: Om de WooCommerce Checkout Field Editor te gebruiken, dient %s geïnstalleerd en actief te zijn.

en: Shipping address
nl: Verzendadres

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: yes
nl: ja

note: translators: %s: Invalid email address
en: (%s) is not a valid email address.
nl: (%s) is geen geldig e-mailadres.

note: translators: %s: Invalid number
en: (%s) is not a valid number.
nl: (%s) is geen geldig nummer.

en: is a required field.
nl: is een verplicht veld.

en: required
nl: verplicht

en: Your changes were not saved due to an error (or you made none!).
nl: Je wijzigingen zijn niet opgeslagen vanwege een fout (of je hebt niets gewijzigd!).

en: Your changes were saved.
nl: Je wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Select some options
nl: Selecteer enkele opties

en: Select option
nl: Optie selecteren

en: Order Notes
nl: Opmerkingen bij bestelling

en: Save Changes
nl: Sla Wijzigingen Op

en: This field cannot be modified.
nl: Dit veld kan niet aangepast worden.

en: This field is address locale dependent and cannot be modified.
nl: Dit veld is afhankelijk van de locatie van het adres en kan niet worden aangepast.

en: Pipe (|) separate options.
nl: Door streepje (|) gescheiden opties.

en: The fields above show beneath the billing and shipping sections on the checkout page.
nl: De velden hierboven komen onderaan de factuur- en verzendgedeeltes te staan op de afrekenpagina.

en: The fields above show in the "shipping information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
nl: De velden hierboven komen in het gedeelte 'verzendgegevens' te staan van de afrekenpagina. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; Indien mogelijk raden wij dit af.</strong>

en: The fields above show in the "billing information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
nl: De velden hierboven komen in het gedeelte 'factuurgegevens' te staan van de afrekenpagina. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; Indien mogelijk raden wij dit af.</strong>

en: Disable/Remove Checked
nl: Schakel/Aangevinkt verwijderen uit

en: Enable Checked
nl: Schakel aangevinkt in

en: + Add field
nl: + Veld toevoegen

en: Display Options
nl: Weergave-instellingen

en: Validation Rules
nl: Regels voor validatie

en: Clear Row
nl: Rij wissen

en: Position
nl: Positie

en: Placeholder / Option Values
nl: Placeholder / Optiewaardes

en: Name
nl: Naam

en: Order Detail Pages
nl: Pagina's met bestellingsgegevens

en: Emails
nl: E-mails

en: Right
nl: Rechts

en: Full-width
nl: Volledige breedte

en: Left
nl: Links

en: Heading
nl: Kop

en: Date Picker
nl: Datumkiezer

en: Checkbox
nl: Selectievak

en: Multiselect
nl: Meerdere selecteren

en: Select
nl: Selecteren

en: Textarea
nl: Tekstgebied

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Text
nl: Tekst

en: Phone
nl: Telefoon

en: Number
nl: Nummer

en: Email
nl: E-mailadres

en: Required
nl: Verplicht

en: Fields
nl: Velden

en: Checkout fields successfully reset
nl: Afrekenvelden zijn gereset

en: This tool will remove all customizations made to the checkout fields using the checkout field editor.
nl: Dit hulpmiddel verwijdert alle aanpassingen aan de afrekenvelden door gebruik te maken van de editor voor afrekenvelden.

en: Reset Checkout Fields
nl: Afrekenvelden resetten

en: Dismiss
nl: Negeren

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Checkout field editor is ready &#8211; Customize your forms below
nl: Editor van afrekenvelden is gereed – pas je formulieren hieronder aan

en: Checkout Fields
nl: Afrekenvelden

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
nl: Bij het gebruik van deze extensie kunnen persoonsgegevens mogelijk worden opgeslagen of worden gedeeld met een externe service. <a href="%s" target="_blank">Meer informatie over hoe dit werkt en wat handig is om op te nemen in je privacybeleid. </a>

en: Select which document types should display custom checkout fields.
nl: Kies welke documenttypes aangepaste afrekenvelden moeten weergeven.

en: Custom Checkout Fields
nl: Aangepaste afrekenvelden
