WooCommerce - Extensions - woocommerce-checkout-field-editor - en to sv_SE translation catalogue (62 entries)

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
sv_SE: Anteckningar för din beställning, t.ex. speciella önskemål för leverans.

en: Docs
sv_SE: Dokument

en: Settings
sv_SE: Inställningar

note: translators: %s: WooCommerce link
en: WooCommerce Checkout Field Editor requires %s to be installed and active.
sv_SE: WooCommerce-redigeraren för kassafält kräver att %s är installerat och aktiverat.

en: Shipping address
sv_SE: Leveransadress

en: Billing address
sv_SE: Faktureringsadress

en: yes
sv_SE: ja

note: translators: %s: Invalid email address
en: (%s) is not a valid email address.
sv_SE: (%s) är inte en giltig e-postadress.

note: translators: %s: Invalid number
en: (%s) is not a valid number.
sv_SE: (%s) är inte ett giltigt nummer.

en: is a required field.
sv_SE: är ett obligatoriskt fält.

en: required
sv_SE: obligatoriskt

en: Your changes were not saved due to an error (or you made none!).
sv_SE: Dina ändringar sparades inte på grund av ett fel (eller så gjorde du inga ändringar!).

en: Your changes were saved.
sv_SE: Dina ändringar sparades.

en: Select some options
sv_SE: Välj några alternativ

en: Select option
sv_SE: Välj alternativ

en: Order Notes
sv_SE: Ordernoteringar

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: This field cannot be modified.
sv_SE: Detta fält kan inte ändras.

en: This field is address locale dependent and cannot be modified.
sv_SE: Det här fältet är adressberoende och kan inte ändras.

en: Pipe (|) separate options.
sv_SE: Pipe (|) separata alternativ.

en: The fields above show beneath the billing and shipping sections on the checkout page.
sv_SE: Fälten ovan visas under fakturerings- och fraktsektionerna på utcheckningssidan.

en: The fields above show in the "shipping information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
sv_SE: Fälten ovan visas i sektionen "Leveransinformation" på utcheckningssidan. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; Vi rekommenderar mot detta om möjligt.</strong>

en: The fields above show in the "billing information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
sv_SE: Fälten ovan visas i sektionen "Faktureringsinformation" på utcheckningssidan. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; Vi rekommenderar mot detta om möjligt.</strong>

en: Disable/Remove Checked
sv_SE: Inaktivera /Ta bort markerade

en: Enable Checked
sv_SE: Aktivera markerade

en: + Add field
sv_SE: + Lägg till fält

en: Display Options
sv_SE: Visningsalternativ

en: Validation Rules
sv_SE: Valideringsregler

en: Clear Row
sv_SE: Rensa rad

en: Placeholder / Option Values
sv_SE: Platshållare / Alternativvärden

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Type
sv_SE: Typ

en: Name
sv_SE: Namn

en: Order Detail Pages
sv_SE: Beställningsinformationssidor

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Right
sv_SE: Höger

en: Full-width
sv_SE: Fullbredd

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Heading
sv_SE: Rubrik

en: Date Picker
sv_SE: Datumväljare

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Multiselect
sv_SE: Flerval

en: Select
sv_SE: Välj

en: Textarea
sv_SE: Textområde

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Phone
sv_SE: Telefon

en: Number
sv_SE: Nummer

en: Email
sv_SE: E-post

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Fields
sv_SE: Fält

en: Checkout fields successfully reset
sv_SE: Kassafälten har återställts

en: This tool will remove all customizations made to the checkout fields using the checkout field editor.
sv_SE: Det här verktyget kommer att ta bort alla anpassningar av kassafälten som har gjorts med redigeraren för kassafält.

en: Reset Checkout Fields
sv_SE: Återställ kassafält

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Checkout field editor is ready &#8211; Customize your forms below
sv_SE: Redigeraren för kassafält är redo – Anpassa dina formulär nedan

en: Checkout Fields
sv_SE: Kassafält

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
sv_SE: Genom att använda denna utökning kan det hända att du lagrar personuppgifter eller delar data med en extern tjänst. <a href="%s" target="_blank">Lär dig mer om hur detta fungerar, inklusive vad du kanske vill inkludera i din integritetspolicy.</a>

en: Checkout Field Editor
sv_SE: Redigeraren för kassafält

en: Select which document types should display custom checkout fields.
sv_SE: Välj vilka dokumenttyper som ska visa anpassade kassafält.

en: Custom Checkout Fields
sv_SE: Anpassade kassafält

en: Checkout Fields Editor
sv_SE: Redigeraren för kassafält
