WooCommerce - Extensions - woocommerce-checkout-field-editor - en to tr translation catalogue (67 entries)

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
tr: Siparişiniz ile ilgili notlar. örn. teslimat için özel notlar.

en: Support
tr: Destek

en: Docs
tr: Dokümanlar

en: Settings
tr: Ayarlar

note: translators: %s: WooCommerce link
en: WooCommerce Checkout Field Editor requires %s to be installed and active.
tr: WooCommerce Ödeme Alanı Düzenleyicisi, %s yüklenmesini ve etkinleştirilmesini gerektirir.

en: Shipping address
tr: Gönderim adresi

en: N/A
tr: YOK/

en: Billing address
tr: Fatura adresi

en: yes
tr: evet

note: translators: %s: Invalid email address
en: (%s) is not a valid email address.
tr: (%s) geçerli bir e-posta adresi değil.

note: translators: %s: Invalid number
en: (%s) is not a valid number.
tr: (%s) geçerli bir sayı değil.

en: is a required field.
tr: zorunlu bir alandır.

en: required
tr: gerekli

en: Your changes were not saved due to an error (or you made none!).
tr: Değişiklikleriniz bir hata nedeniyle kaydedilmedi (ya da hiçbir değişiklik yapmadınız).

en: Your changes were saved.
tr: Değişiklikleriniz kaydedildi.

en: Select some options
tr: Bazı seçenekleri belirleyin

en: Select option
tr: Seçenek belirleyin

en: Order Notes
tr: Sipariş Notları

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: This field cannot be modified.
tr:  Bu alan değiştirilemez.

en: This field is address locale dependent and cannot be modified.
tr: Bu alan adresin yerel ayarına bağlıdır ve değiştirilemez.

en: Pipe (|) separate options.
tr: Farklı seçenekleri (|) ile ayırın.

en: The fields above show beneath the billing and shipping sections on the checkout page.
tr: Yukarıdaki alanlar ödeme sayfasındaki fatura ve gönderim bölümlerinin altında gösterilir.

en: The fields above show in the "shipping information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
tr: Yukarıdaki alanlar ödeme sayfasındaki "gönderim bilgileri" bölümünde gösterilir. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; eğer mümkünse bunu önermiyoruz.</strong>

en: The fields above show in the "billing information" section of the checkout page. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; we recommend against this if possible.</strong>
tr: Yukarıdaki alanlar ödeme sayfasındaki "fatura bilgileri" bölümünde gösterilir. <strong>Disabling core fields can cause unexpected results with some plugins; eğer mümkünse bunu önermiyoruz.</strong>

en: Disable/Remove Checked
tr: İşaretli Olanı Devre Dışı Bırak/Kaldır

en: Enable Checked
tr: İşaretli Olanı Etkinleştir

en: + Add field
tr: + Alan ekle

en: Display Options
tr: Görüntüleme seçenekleri

en: Validation Rules
tr: Doğrulama Kuralları

en: Clear Row
tr: Satırı Temizle

en: Position
tr: Konum

en: Placeholder / Option Values
tr: Yer Tutucu / Seçenek Değerleri

en: Label
tr: Etiket

en: Type
tr: Tür

en: Name
tr: İsim

en: Order Detail Pages
tr: Sipariş Ayrıntısı Sayfaları

en: Emails
tr: E-postalar

en: Right
tr: Sağda

en: Full-width
tr: Tam genişlik

en: Left
tr: Solda

en: Heading
tr: Başlık

en: Date Picker
tr: Tarih Seçici

en: Checkbox
tr: Onay kutusu

en: Radio
tr: Radyo

en: Multiselect
tr: Çoklu seçim

en: Select
tr: Seç

en: Textarea
tr: Metin alanı

en: Password
tr: Parola

en: Text
tr: Metin

en: Phone
tr: Telefon

en: Number
tr: Numara

en: Email
tr: E-posta

en: Required
tr: Gerekli

en: Fields
tr: Alanlar

en: Checkout fields successfully reset
tr: Ödeme alanları başarıyla sıfırlandı

en: This tool will remove all customizations made to the checkout fields using the checkout field editor.
tr: Bu araç, ödeme alanı düzenleyicisi kullanılarak ödeme alanlarında yapılan tüm özelleştirmeleri kaldırır.

en: Reset Checkout Fields
tr: Ödeme Alanlarını Sıfırla

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Documentation
tr: Dokümantasyon

en: Checkout field editor is ready &#8211; Customize your forms below
tr: Ödeme alanı düzenleyicisi hazır – Aşağıdan formlarınızı özelleştirin

en: Checkout Fields
tr: Ödeme Alanları

en: By using this extension, you may be storing personal data or sharing data with an external service. <a href="%s" target="_blank">Learn more about how this works, including what you may want to include in your privacy policy.</a>
tr: Bu uzantıyı kullanarak kişisel verileri depoluyor veya harici bir hizmetle veri paylaşıyor olabilirsiniz. <a href="%s" target="_blank">Gizlilik politikanıza dahil etmek isteyebileceğiniz noktalar dahil olmak üzere, bunun nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin. </a>

en: Checkout Field Editor
tr: Ödeme Alanı Düzenleyicisi

en: Select which document types should display custom checkout fields.
tr: Hangi belge türlerinde özel ödeme alanlarının görüntüleneceğini seçin.

en: Custom Checkout Fields
tr: Özel Ödeme Alanları

en: Checkout Fields Editor
tr: Ödeme Alanları Düzenleyicisi
