Plugins - WooCommerce - Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (5859 entries)

en: 
    			This page is in "Coming soon" mode and is only visible to you and those who have permission. To make it public to everyone,&nbsp;<a href='%s'>change visibility settings</a>
fi: 
    			Tämä sivu on "Tulossa pian" -tilassa ja näkyy vain sinulle ja käyttäjille, joilla on riittävät oikeudet. Tehdäksesi sivusta julkisen &nbsp;<a href='%s'>vaihda näkyvyysasetuksia</a>

en:  (%s ago)
fi:  (%s sitten)

en:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Connect your store</a> to woocommerce.com to update.
fi:  <a href="%1$s" class="woocommerce-connect-your-store">Yhdistä kauppasi</a> WooCommerce.comiin päivittääksesi.

en:  <a href="%1$s">Install WooCommerce.com Update Manager</a> to update.
fi:  <a href="%1$s">Asenna WooCommerce.com Update Manager</a> päivittääksesi.

en:  Activate WooCommerce.com Update Manager to update.
fi:  Ota käyttöön WooCommerce.com Update Manager päivittääksesi.

en:  says
fi:  sanoo

en: "%1$s" was removed from the cart. %2$s
fi: %1$s" poistettiin ostoskorista. %2$s

en: "%s" could not be saved. Please review, ensure it is a valid URL and try again.
fi: "%s" ei voitu tallentaa. Ole hyvä ja tarkista, että URL-osoite on kelvollinen ja yritä uudestaan.

en: "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: "%s" on jo käytössä eikä sitä voi käyttää muiden kuponkien yhteydessä.

en: "%s" is already registered.
fi: "%s" on jo rekisteröity.

en: "%s" is an invalid coupon code.
fi: "%s" ei ole kelvollinen kuponkikoodi.

en: "%s" shipping class cost
fi: "%s" toimitusluokan hinta

en: "%s" tax rates
fi: "%s" veroprosentit

en: "From" address
fi: "Lähettäjän" osoite

en: "From" name
fi: "Lähettäjän" nimi

en: #%s is an invalid image ID.
fi: #%s kuvan tunnus/ID ei kelpaa.

en: %1$d error found: %2$s when re-migrating order. Please review the error above. | %1$d errors found: %2$s when re-migrating orders. Please review the errors above.
fi[0]: %1$d virhe löydetty: %2$s siirrettäessä tilausta uudelleen. Tarkista yllä oleva virhe.
fi[1]: %1$d virhettä löydetty: %2$s siirrettäessä tilauksia uudelleen. Tarkista yllä olevat virheet.

en: %1$d update functions completed. Database version is %2$s
fi: %1$d päivitystä valmis. Tietokannan versio on %2$s

en: %1$s #%2$s details
fi: %1$s #%2$s tiedot

en: %1$s (update to version %2$s is available)
fi: %1$s (päivitys versioon %2$s saatavilla)

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
fi: %1$s - Uudempi WordPress on saatavilla (%2$s)

en: %1$s - We recommend a minimum MySQL version of 5.6. See: %2$s
fi: %1$s - Suosittelemme vähintään MySQL versiota 5.6. Katso: %2$s

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
fi: %1$s - Suositus: aseta muistivaraus vähintään 64 megatavuun. Katso: %2$s

en: %1$s - We recommend using a prefix with less than 20 characters. See: %2$s
fi: %1$s - Suosittelemme etuliitettä jossa korkeintaan 20 merkkiä. Katso: %2$s

en: %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s

en: %1$s at %2$s
fi: %1$s klo %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
fi: %1$s ei voitu asentaa (%2$s). <a href="%3$s">Asenna manuaalisesti napsauttamalla tästä.</a>

en: %1$s ending in %2$s
fi: %1$s joka loppuu %2$s

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
fi: %1$s joka loppuu %2$s (umpeutuu %3$s/%4$s)

en: %1$s for %2$s item | %1$s for %2$s items
fi[0]: %1$s yht. %2$s tuotteesta
fi[1]: %1$s yht. %2$s tuotteesta

en: %1$s has been removed from your cart because it has since been modified. You can add it back to your cart <a href="%2$s">here</a>.
fi: %1$s on poistettu ostoskorista koska sitä on muutettu lisäämisen jälkeen. Voit lisätä tuotteen takaisin ostoskoriin <a href="%2$s">täällä</a>.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
fi: %1$s varasto on vähissä. Jäljellä on %2$d kpl.

en: %1$s is not a numerically indexed array.
fi: %1$s ei ole numeerisesti indeksoitu matriisi.

en: %1$s is not of type %2$s
fi: %1$s ei ole tätä lajia %2$s

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
fi: %1$s ei ole kelvollinen. Ole hyvä, valitse joku näistä: %2$s

en: %1$s is not valid. You can look up the correct Eircode <a target="_blank" href="%2$s">here</a>.
fi: %1$s ei kelpaa. Voit etsiä oikean Eircode <a target="_blank" href="%2$s">täältä</a>.

en: %1$s log file from source %2$s was deleted. | %1$s log files from source %2$s were deleted.
fi[0]: %1$s lokitiedosto lähteestä %2$s poistettiin.
fi[1]: %1$s lokitiedostot lähteestä %2$s poistettiin.

en: %1$s refunded %2$d order (%3$d item) | %1$s refunded %2$d orders (%3$d items)
fi[0]: %1$s hyvitetty %2$d tilaus (%3$d tuote)
fi[1]: %1$s hyvitetty %2$d tilausta (%3$d tuotetta)

en: %1$s review for %2$s | %1$s reviews for %2$s
fi[0]: %1$s arvio tuotteelle %2$s
fi[1]: %1$s arviota tuotteelle %2$s

en: %1$s sales in %2$s
fi: %1$s myyntiä %2$s osastossa

en: %1$s should not be called before the %2$s action.
fi: %1$s ei tulisi kutsua ennen %2$s toimintoa.

en: %1$s should not be called before the %2$s, %3$s and %4$s actions have finished.
fi: %1$s ei pitäisi kutsua ennen kuin toiminnot %2$s, %3$s ja %4$s ovat valmistuneet.

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
fi: %1$s eniten myyty tässä kuussa (%2$d kpl)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
fi: %1$s kpl %2$s tuotetta jälkitoimituksella, tilauksessa #%3$s.

en: %1$s version %2$s is out of date. The core version is %3$s
fi: %1$s versio %2$s on vanhentunut. Ytimen versio on %3$s

en: %1$s was called with an invalid level "%2$s".
fi: %1$s oli kutsuttu tasolla "%2$s" joka ei kelpaa.

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
fi: %1$s on asennettu mutta ei voitu ottaa käyttöön. <a href="%2$s">Ota käyttöön manuaalisesti napsauttamalla tähän.</a>

en: %1$sView and manage%2$s
fi: %1$sTarkastele ja hallinnoi%2$s

en: %d API key permanently revoked. | %d API keys permanently revoked.
fi[0]: %d API-avain poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d API-avainta poistettu pysyvästi.

en: %d URL could not be updated. | %d URLs could not be updated.
fi[0]: %d URL-osoite ei voitu päivittää.
fi[1]: %d URL-osoitetta ei voitu päivittää.

en: %d action deleted. | %d actions deleted.
fi[0]: %d toiminto poistettu.
fi[1]: %d toimintoa poistettu.

en: %d approved directory URL deleted. | %d approved directory URLs deleted.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite poistettu.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoittetta poistettu.

en: %d approved directory URL disabled. | %d approved directory URLs disabled.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite poistettu käytöstä.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoitetta poistettu käytöstä.

en: %d approved directory URL enabled. | %d approved directory URLs enabled.
fi[0]: %d hyväksytty hakemiston URL-osoite otettu käyttöön.
fi[1]: %d hyväksyttyä hakemiston URL-osoitetta otettu käyttöön.

en: %d batch executed. | %d batches executed.
fi[0]: %d massatoiminto suoritettu.
fi[1]: %d massatoimintoa suoritettu.

en: %d batch processed. | %d batches processed.
fi[0]: %d massatoiminto käsitelty.
fi[1]: %d massatoimintoa käsitelty.

en: %d is not a valid order ID.
fi: %d ei ole kelvollinen tilauksen tunnus.

en: %d is not an order or has an invalid order type.
fi: %d ei ole tilaus tai tilaustyyppi on väärä.

en: %d item from your previous order is currently unavailable and could not be added to your cart. | %d items from your previous order are currently unavailable and could not be added to your cart.
fi[0]: %d tuote aiemmasta tilauksestasi ei ole nyt saatavilla. Sitä ei lisätty ostoskoriin.
fi[1]: %d tuotteet aiemmasta tilauksestasi ei ole nyt saatavilla. Niitä ei lisätty ostoskoriin.

en: %d left in stock
fi: %d varastossa

en: %d orphaned variations deleted
fi: %d orpoa muunnelmaa poistettu

en: %d permissions deleted
fi: %d oikeudet poistettiin

en: %d product | %d products
fi[0]: %d tuote
fi[1]: %d tuotetta

en: %d scheduled task completed. | %d scheduled tasks completed.
fi[0]: %d ajastettu tehtävä valmis.
fi[1]: %d ajastettua tehtävää valmis.

en: %d transients rows cleared
fi: %d 'väliaikaisesti tarvittua riviä' poistettu

en: %d variation does not have a price. | %d variations do not have prices.
fi[0]: %d muunnelmalle ei ole määritetty hintaa.
fi[1]: %d muunnelmille ei ole määritetty hintaa.

en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
fi[0]: %d verkkotoimintokutsu poistettu pysyvästi.
fi[1]: %d verkkotoimintokutsua poistettu pysyvästi.

en: %qty% variations
fi: %qty% muunnelmaa

en: %qty% variations added
fi: %qty% muunnelmaa lisätty

en: %s (Copy)
fi: %s (Kopio)

en: %s (Deleted)
fi: %s (Poistettu)

en: %s (No longer exists)
fi: %s (Ei ole enää)

en: %s (optional)
fi: %s (valinnainen)

[ctx: %s = human-readable time difference]
en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s Support for strings longer than this will be removed in a future version.
fi: %s Tuki tätä pidemmille merkkijonoille poistetaan tulevissa versioissa.

en: %s actions
fi: %s toimenpiteet

en: %s activated successfully. You will now receive updates for this product.
fi: %s otettiin käyttöön. Saat nyt päivityksiä tähän tuotteeseen.

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
fi[0]: %s ja %d muu alue
fi[1]: %s ja %d muut alueet

en: %s average gross daily sales
fi: %s keskimääräinen bruttopäivämyynti

en: %s average gross monthly sales
fi: %s keskimääräinen bruttokuukausimyynti

en: %s average net daily sales
fi: %s keskimääräinen nettopäivämyynti

en: %s average net monthly sales
fi: %s keskimääräinen nettokuukausimyynti

en: %s charged for shipping
fi: %s toimitusmaksuja

en: %s connected successfully
fi: %s yhdistetty onnistuneesti

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
fi[0]: %s kuponki siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s kupongit siirretty roskakoriin.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s kuponkia ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s kuponkeja ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
fi[0]: %s kuponki pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s kupongit pysyvästi poistettu.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
fi[0]: %s kuponki palautettu roskakorista.
fi[1]: %s kupongit palautettu roskakorista.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
fi[0]: %s kuponki päivitetty.
fi[1]: %s kuponkia päivitetty.

en: %s coupons used in total
fi: yhteensä %s kuponkia käytetty

en: %s customer review | %s customer reviews
fi[0]: %s tuotearvio
fi[1]: %s tuotearviota

en: %s data
fi: %s Tieto

en: %s day | %s days
fi[0]: %s päivä
fi[1]: %s päivää

en: %s discount
fi: %s alennus

en: %s discounts in total
fi: %s alennukset yhteensä

en: %s does not exist.
fi: %s ei ole.

en: %s download remaining | %s downloads remaining
fi[0]: %s lataus jäljellä
fi[1]: %s latausta jäljellä

en: %s failed. Contact your hosting provider.
fi: %s ei onnistunut. Ota yhteys palvelimen ylläpitoon.

en: %s fee
fi: %s maksu

en: %s field
fi: %s kenttä

en: %s gross sales in this period
fi: %s bruttomyynti ajanjaksolla

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
fi[0]: %s on lisätty ostoskoriin.
fi[1]: %s on lisätty ostoskoriin.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
fi: %s on poistettu ostoskorista koska sitä ei voi enää ostaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: %s has taken over and is currently editing.
fi: %s on ottanut haltuunsa ja muokkaa parhaillaan.

en: %s hour | %s hours
fi[0]: %s tunti
fi[1]: %s tuntia

en: %s in cart
fi: %s ostoskorissa

en: %s in stock
fi: %s varastossa

en: %s is a required field | %s are required fields
fi[0]: Tämä kenttä tarvitaan %s
fi[1]: Nämä kentät tarvitaan %s

en: %s is a required field.
fi: %s on vaadittu tieto.

en: %s is a variable product parent and cannot be added.
fi: %s on muunnelmatuotteen ylempi taso eikä sitä voi poistaa.

en: %s is an internal meta key. Use --props to set it. | %s are internal meta keys. Use --props to set them.
fi[0]: %s on sisäinen meta-avain. Käytä komentoa --props asettaaksesi.
fi[1]: %s ovat sisäisiä meta-avaimia. Käytä komentoa --props asettaaksesi.

en: %s is available
fi: %s on saatavilla

en: %s is currently editing this order. Do you want to take over?
fi: %s muokkaa parhaillaan tätä tilausta. Haluatko ottaa ohjat?

en: %s is not a valid email address.
fi: %s ei ole kelvollinen sähköpostiosoite.

en: %s is not a valid order property. | %s are not valid order properties.
fi[0]: %s ei ole kelvollinen suodatustyyppi.
fi[1]: %s eivät ole kelvollisia suodatustyyppejä.

en: %s is not a valid order type.
fi: %s ei ole kelvollinen tilaustyyppi.

en: %s is not a valid phone number.
fi: %s ei ole kelvollinen puhelinnumero.

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
fi: %s ei ole kelvollinen postinumero/-koodi.

en: %s is not available for this order—please choose a different payment method
fi: %s ei ole saatavilla tälle tilaukselle — valitse toinen maksutapa

en: %s is out of stock.
fi: %s on loppunut varastosta.

en: %s is required
fi: %s vaaditaan

en: %s item | %s items
fi[0]: %s tuote
fi[1]: %s tuotetta

en: %s items
fi: %s Tuote

en: %s items purchased
fi: %s tuotetta ostettu

en: %s minute | %s minutes
fi[0]: %s minuutti
fi[1]: %s minuuttia

en: %s month | %s months
fi[0]: %s kuukausi
fi[1]: %s kuukautta

en: %s must be called after the current_screen action.
fi: %s on kutsuttava toiminnon current_screen jälkeen.

en: %s must contain 2 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 2 numeroa.

en: %s must contain 2 valid dates.
fi: %s täytyy sisältää 2 kelpaavaa päivämäärää.

en: %s net sales in this period
fi: %s nettomyynti ajanjaksolla

en: %s net sales this month
fi: %s nettomyynti tässä kuussa

en: %s notes
fi: %s Kommentti

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tilausta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tilauksia ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s order updated. | %s orders updated.
fi[0]: %s tilaus päivitetty.
fi[1]: %s tilaukset päivitetty.

en: %s orders placed
fi: %s tilausta

en: %s out of 5
fi: %s / 5

en: %s page
fi: %s sivu

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
fi[0]: %s edellinen tilaus liitetty
fi[1]: %s edellistä tilausta liitetty

en: %s product | %s products
fi[0]: %s tuote
fi[1]: %s tuotteet

en: %s product imported | %s products imported
fi[0]: %s tuote tuotiin
fi[1]: %s tuotetta tuotiin

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
fi[0]: %s tuote siirretty roskakoriin.
fi[1]: %s tuotteet siirretty roskakoriin.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
fi[0]: %s tuotetta ei päivitetty, joku muokkaa sitä.
fi[1]: %s tuotteita ei päivitetty, joku muokkaa niitä.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
fi[0]: %s tuote pysyvästi poistettu.
fi[1]: %s tuotteet pysyvästi poistettu.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
fi[0]: %s tuote palautettu roskakorista.
fi[1]: %s tuotteet palautettu roskakorista.

en: %s product updated | %s products updated
fi[0]: %s tuote päivitettiin
fi[1]: %s tuotetta päivitettiin

en: %s product updated. | %s products updated.
fi[0]: %s tuote päivitetty.
fi[1]: %s tuotetta päivitetty.

en: %s product was skipped | %s products were skipped
fi[0]: %s tuote ohitettiin
fi[1]: %s tuotetta ohitettiin

en: %s purchases for the selected items
fi: %s ostoja valituille tuotteille

en: %s quantity
fi: %s määrä

en: %s rates
fi: %s veroprosentit

en: %s removed.
fi: %s poistettu.

en: %s sales for the selected items
fi: %s myyntiä valituille tuotteille

en: %s second | %s seconds
fi[0]: %s sekunti
fi[1]: %s sekuntia

en: %s signups in this period
fi: %s rekisteröitymistä ajanjanksona

en: %s subscription expired
fi: %s:n tilaus on umpeutunut.

en: %s subscription expiring soon
fi: %s:n tilaus umpeutuu piakkoin

en: %s variations imported | %s variations imported
fi[0]: %s muunnelma tuotu
fi[1]: %s muunnelmaa tuotu

en: %s week | %s weeks
fi[0]: %s viikko
fi[1]: %s viikkoa

en: %s worth of coupons used
fi: %s arvosta kuponkeja

en: %s would like to connect to your store
fi: %s haluaisi liittyä kauppaan

en: %s year | %s years
fi[0]: %s vuosi
fi[1]: %s vuotta

en: %s() was called before the Action Scheduler data store was initialized
fi: %s() kutsuttiin ennen kuin toimintoajastimen tietovarasto oli alustettu

en: &larr; Back to "%s" attributes
fi: &larr; Takaisin "%s" ominaisuuksiin

en: &nbsp;&ndash; Page %s
fi: &nbsp;&ndash; Sivu %s

en: &quot;%s&quot; is not available for purchase.
fi: &quot;%s&quot; ei ole saatavilla.

en: &quot;%s&quot; is out of stock and cannot be purchased.
fi: &quot;%s&quot; ei ole varastossa eikä sitä voi ostaa.

en: '%s' is not a valid country code.
fi: '%s' ei kelpaa maakoodiksi.

en: (%s customer review) | (%s customer reviews)
fi[0]: (%s arvostelu)
fi[1]: (%s arvostelua)

en: (Deleted)
fi: (Poistettu)

en: (Public)
fi: (Julkinen)

en: (can be backordered)
fi: (voidaan jälkitoimittaa)

en: (estimated for %s)
fi: (arvio: %s)

en: (ex. VAT)
fi: (ei sis. alv.)

en: (ex. tax)
fi: (veroton)

en: (incl. VAT)
fi: (sis. alv.)

en: (incl. tax)
fi: (verollinen)

en: (includes %1$s estimated for %2$s)
fi: (sis. %1$s arvio maalle %2$s)

en: (includes %s)
fi: (sisältää %s)

en: + Add account
fi: + Lisää tili

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 minute per product
fi: 1 minuutti per tuote

en: 1 variation
fi: 1 muunnelma

en: 1 variation added
fi: 1 muunnelma lisätty

en: 2 character continent code.
fi: 2-merkin mannertunnus.

en: 2 minutes
fi: 2 minuuttia

en: 4 minutes
fi: 4 minuuttia

en: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Connect your store</a> to WooCommerce.com to get updates and streamlined support for your subscriptions.
fi: <a id="woo-connect-notice-url" href="%s">Yhdistä kauppasi</a> Woocommerce.comiin saadaksesi päivityksiä ja nopeampaa tukea tilauksillesi.

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> odottaa käsittelyä
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> odottaa käsittelyä

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
fi[0]: <strong>%s tilaus</strong> on pidossa -tilassa
fi[1]: <strong>%s tilausta</strong> on pidossa -tilassa

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
fi[0]: <strong>%s tuote</strong> vähän varastossa
fi[1]: <strong>%s tuotetta</strong> vähän varastossa

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
fi[0]: <strong>%s tuote</strong> loppunut
fi[1]: <strong>%s tuotetta</strong> loppunut

en: <strong>Heads up!</strong> The versions of the following plugins you're running haven't been tested with WooCommerce %s. Please update them or confirm compatibility before updating WooCommerce, or you may experience issues:
fi: <strong>Nyt tarkkana!</strong> Näiden käytössä olevien lisäosien versioita ei ole testattu WooCommercen %s version kanssa. Päivitä ne tai varmista yhteensopivuus ennen WooCommercen päivittämistä jotta vältyt ongelmilta:

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
fi: <strong>Tervetuloa WooCommerceen</strong> &#8211; Olet melkein valmis aloittamaan myynnin :)

en: <strong>Your theme (%s) contains outdated copies of some WooCommerce template files.</strong> These files may need updating to ensure they are compatible with the current version of WooCommerce. Suggestions to fix this:
fi: <strong>Käyttämäsi teema (%s) sisältää vanhentuneita kopioita joistakin WooCommerce malline tiedostoista.</strong> Nämä tiedostot voi joutua päivittämään jotta ne ovat yhteensopivia nykyisen WooCommerce version kanssa.  Suositukset asian korjaamiseksi:

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
fi: Maan tunnus, 2 merkkiä, esim. FI. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
fi: Alueen tunnus, 2 merkkiä, esim. AL. Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: A cloud of your most used product tags.
fi: Pilviesitys useimmin käytetyistä tuoteavainsanoista.

en: A font face with slug "%s" already exists.
fi: Vontti päätteellä "%s" on jo olemassa.

en: A friendly name for the webhook.
fi: Helposti muistettava nimi verkkotoimintokutsulle.

en: A friendly summary of the response including the HTTP response code, message, and body.
fi: Helposti omaksuttava yhteenveto vastauksesta, mukaan lukien HTTP-vastauskoodi, viesti ja sisältö.

en: A human readable description for the setting used in interfaces.
fi: Asetuksen selkokielinen kuvaus jota käytetään käyttöliittymissä.

en: A human readable label for the setting used in interfaces.
fi: Asetuksen selkokielinen tunnus jota käytetään käyttöliittymissä.

en: A human-readable description of the resource.
fi: Resurssin selväkielinen kuvaus.

en: A link to a product category.
fi: Linkki osastoon.

en: A link to a product tag.
fi: Linkki tuotteen avainsanaan.

en: A link to a product.
fi: Linkki tuotteeseen.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
fi: Linkki uuden salasanan asettamiseen lähetetään sähköpostiosoitteeseesi.

en: A list of stats to query must be provided.
fi: Kyselyyn täytyy antaa luettelo tilastoista.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
fi: Luettelo luokittelujen arvoista joita voidaan käyttää tilauksen tai tuotteen tilan yhteydessä.

en: A list of taxonomy terms used for product visibility.
fi: Lista tuotteen näkyvyys luokittelussa käytetyistä termeistä.

en: A list of your store's products.
fi: Lista kauppasi tuotteista

en: A list of your store's top-rated products.
fi: Lista kaupan parhaimmiksi arvotetuista tuotteista.

en: A list or dropdown of product categories.
fi: Osastojen lista tai pudotusvalikko

en: A live rate is the exact cost to ship an order, quoted directly from the shipping carrier.
fi: Tosiaikainen hinta on tarkka tilauksen toimitushinta, jonka kuljetusyritys tarjoaa suoraan.

en: A minimum order amount
fi: Tilauksen minimimäärä

en: A minimum order amount AND a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus JA kuponki

en: A minimum order amount AND coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus JA kuponki

en: A minimum order amount OR a coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus TAI kuponki

en: A minimum order amount OR coupon
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus TAI kuponki

en: A new queue has begun processing. <a href="%s">View actions in-progress &raquo;</a>
fi: Uusi jono on aloittanut käsittelyn. <a href="%s">Katso tapahtumien etenemistä &raquo;</a>

en: A note has been added to your order
fi: Tilaukseesi on lisätty viesti

en: A partial IP address can be passed and matching results will be returned.
fi: Osittainen IP-osoite voidaan hakea ja tulokset palautetaan.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
fi: Sähköposti salasanan palauttamisesta on lähetetty osoitteeseen, joka on tallennettu tiliisi. Sen saapuminen voi kestää muutamia minuutteja. Odota vähintään 10 minuuttia ennen kuin yrität uudelleen.

en: A product with this ID already exists.
fi: Tuote on jo olemassa tällä ID:llä.

en: A product with this SKU already exists.
fi: Tuote on jo olemassa tällä tuotetunnuksella (SKU).

en: A search form for your store.
fi: Sivuston hakulomake.

en: A shipping zone consists of the region(s) you'd like to ship to and the shipping method(s) offered. A shopper can only be matched to one zone, and we'll use their shipping address to show them the methods available in their area.
fi: Toimitusvyöhykkeet koostuu alueista joihin haluat toimittaa ja tarjotuista toimitustavoista. Ostaja voidaan yhdistää vain yhteen alueeseen. Käytämme heidän toimitusosoitettaan näyttääksemme heidän alueellaan saatavilla olevat toimitustavat.

en: A shipping zone is a geographic region where a certain set of shipping methods and rates apply.
fi: Toimitusvyöhyke on maantieteellinen alue jolle voi käyttää tiettyjä toimitustapoja ja toimitusmaksuja.

en: A simple offline gateway that lets you accept BACS payment.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voi hyväksyä Pankkisiirto maksun joka ei tarvitse verkkoyhteyttä.

en: A simple offline gateway that lets you accept a check as method of payment.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voit hyväksyä shekin maksutavaksi.

en: A simple offline gateway that lets you accept cash on delivery.
fi: Yksinkertainen maksukäytävä jolla voi hyväksyä maksun toimituksen yhteydessä.

en: A unique identifier for the setting.
fi: Muista poikkeava tunniste asetukselle.

en: A unique identifier for the tool.
fi: Muista poikkeava työkalun tunniste.

en: A unique identifier that can be used to link settings together.
fi: Muista poikkeava tunniste jota voidaan käyttää asetusten yhteen liittämiseen.

en: A valid email address is required
fi: Sähköpostiosoite on pakollinen

en: A valid free shipping coupon
fi: Kelvollinen 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: A zip file of the theme to be uploaded.
fi: Palvelimelle siirrettävän teeman .zip tiedosto.

en: AND
fi: JA

en: AOV
fi: KTA (keskimääräinen tilauksen arvo)

en: API Key generated successfully. Make sure to copy your new keys now as the secret key will be hidden once you leave this page.
fi: Rajapinta/API avain tehty. Kopioi uudet avaimet nyt koska salainen avain piilotetaan kun poistut tältä sivulta.

en: API Key updated successfully.
fi: API -avain päivitettiin.

en: API Version
fi: API-versio

en: API credentials
fi: API-valtuudet

en: API docs
fi: API-ohjeet

en: API enabled
fi: API /rajapinta käytössä

en: API key
fi: API avain

en: API path.
fi: API-polku.

en: ASC
fi: nouseva

en: Abort
fi: Keskeytä

en: Abort the product attributes lookup table regeneration
fi: Keskeytä tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonti

en: About
fi: Tietoja

en: About Action Scheduler %s
fi: Tietoja Toiminto ajastimesta %s

en: About WooCommerce
fi: Tietoa WooCommercesta

en: Accept COD if the order is virtual
fi: Hyväksy Maksu toimitettaessa -COD- jos tuote on palvelu

en: Accept credit cards and other popular payment methods with %1$sWooPayments%2$s
fi: Ota vastaan maksuja luottokorteilla ja muilla suosituilla maksutavoilla %1$sWooPayments%2$s-palvelun avulla

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay.
fi: Hyväksy pankki- ja luottokortteja 135+ valuutassa, maksutapoja kuten Alipay ja yhden kosketuksen maksu ApplePay.

en: Accept debit and credit cards in 135+ currencies, methods such as Alipay, and one-touch checkout with Apple Pay. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
fi: Vastaanota maksu- ja luottokortteja yli 135 valuutalla, maksutavoilla kuten Alipay ja yhden kosketuksen kassatapahtuma Apple Pay:lla. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää</a>.

en: Accept for virtual orders
fi: Hyväksy palvelutuotteille

en: Accept payments via PayPal using account balance or credit card.
fi: Hyväksy maksuja PayPalin kautta, joko luottokortilla tai käyttäen tilin saldoa.

en: Access competitive shipping prices
fi: Pääsy kilpailukykyisiin toimitushintoihin.

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Access discounted shipping rates with DHL and USPS.
fi: Alennetut DHL:n ja UPS:n toimituskulut.

en: Access expires
fi: Pääsy umpeutuu

en: Access granted
fi: Pääsy sallittu

en: Access restriction
fi: Rajoitettu pääsy

en: Access to Purchased Downloads
fi: Pääsy ostettuihin digitaalisiin latauksiin

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Account creation
fi: Tilin luominen

en: Account details
fi: Tilin tiedot

en: Account details changed successfully.
fi: Tilin tietoja vaihdettiin.

en: Account details:
fi: Tilin tiedot:

en: Account endpoints
fi: Tilin verkko-osoitteen loppuliitteet

en: Account erasure requests
fi: Tilinpoistopyynnöt

en: Account name
fi: Pankkitilin (haltijan) nimi

en: Account number
fi: Pankkitilin numero

en: Account pages
fi: Tilin sivut

en: Account username
fi: Asiakastilin käyttäjätunnus

en: Accounts &amp; Privacy
fi: Tilit &amp; Yksityisyys

en: Acre
fi: Akko

en: Action
fi: Toiminto

en: Action Group
fi: Toiminto ryhmä

en: Action Scheduler
fi: Toimintojen aikataulutus

en: Action Scheduler has migrated data to custom tables; however, orphaned log entries exist in the WordPress Comments table. %1$s <a href="%2$s">Learn more &raquo;</a>
fi: Toimito ajastin on siirtänyt tiedot mukautettuihin tauluihin; kuitenkin, orpoja lokivientejä on WordPress Comments taulussa. %1$s <a href="%2$s">Lue lisää &raquo;</a>

en: Action Scheduler is a scalable, traceable job queue for background processing large sets of actions. Action Scheduler works by triggering an action hook to run at some time in the future. Scheduled actions can also be scheduled to run on a recurring schedule.
fi: Toiminto ajastin on skaalautuva, jäljitettävä tehtäväjono suurten toimintojoukkojen taustasuoritukseen.Toiminto ajastin käynnistää toimintokutsun tiettynä hetkenä tulevaisuudessa. Ajastetut toiminnot voidaan myös ajastaa tapahtuvaksi toistuvan aikataulun mukaan.

en: Action Scheduler migration in progress. The list of scheduled actions may be incomplete.
fi: Toiminto ajastimen siirtotapahtuma käynnissä. Ajastettujen toimintojen luettelo voi olla puutteellinen.

en: Action Scheduler package
fi: Toiminto ajastin -paketti

en: Action Scheduler package running on your site.
fi: Toiminto ajastin -paketti toimii sivustolla.

en: Action Scheduler was unable to delete action %1$d. Reason: %2$s
fi: Ajastintoiminto ei onnistunut poistamaan toimintoa %1$d. Syy: %2$s

en: Action Status
fi: Toiminnon tila

en: Action [%1$s] has an invalid schedule: %2$s
fi: Toiminnon [%1$s] ajastus ei kelpaa: %2$s

en: Action [%1$s] has invalid arguments. It cannot be JSON decoded to an array. $args = %2$s
fi: Toiminnolla [%1$s] on argumentteja jotka eivät kelpaa. Sitä ei voi JSON purkaa matriisiksi.  $args = %2$s

en: Action event
fi: Toiminta tapahtuma

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminto ei onnistunut. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Action statuses are Pending, Complete, Canceled, Failed
fi: Toiminnon tilat ovat: Odottaa, Valmis, Peruttu, Epäonnistunut

en: Action that should be completed to connect Jetpack.
fi: Toiminto jaka pitäisi saattaa loppuun kun kytketään Jetpackiin.

en: ActionScheduler_Action::$args too long. To ensure the args column can be indexed, action args should not be more than %d characters when encoded as JSON.
fi: ActionScheduler_Action::$args liian pitkä. Jotta varmistetaan että args sarake voidaan indeksoida, toiminto args ei pitäisi olla pidempiä kuin %d merkkiä kun koodataan JSON.

en: Actionable order statuses
fi: Reagointia edellyttävät tilauksen tilat

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activate usage tracking
fi: Ota käyttöön käytön seuranta

en: Active
fi: Käytössä

en: Active Product Filters
fi: Käytössä olevat suotimet

en: Active filters
fi: Käytössä suodattimet

en: Active plugins
fi: Käytössä olevat lisäosat

en: Active plugins.
fi: Käytössä lisäosat.

en: Activity log for the action.
fi: Toiminnon toimintoloki.

en: Add
fi: Lisää

en: Add File
fi: Lisää tiedosto

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Approved Directory
fi: Lisää uusi hyväksytty hakemisto

en: Add New Custom Field:
fi: Lisää uusi mukautettu kenttä

en: Add New Scheduled Action
fi: Lisää uusi ajastettu toiminto

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
fi: Lisää kommentti tai lisää kommentti asiakkaalle (josta hänelle ilmoitetaan).

en: Add a product
fi: Lisää tuote

en: Add a review
fi: Lisää arvio

en: Add additional piece of info about each category to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta osastosta raporttiin.

en: Add additional piece of info about each coupon to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta kupongista raporttiin.

en: Add additional piece of info about each product to the report.
fi: Lisää tieto jokaisesta tuotteesta raporttiin.

en: Add as many zones as you need &ndash; customers will only see the methods available for their address.
fi: Lisää tarvittava määrä vyöhykkeitä &ndash; asiakkaat näkevät vain tavat jotka ovat saatavilla heidän osoitteseensa.

en: Add attribute
fi: Lisää ominaisuus

en: Add coupon
fi: Lisää kuponki

en: Add descriptive pieces of information that customers can use to search for this product on your store, such as “Material” or “Brand”.
fi: Lisää kuvailevia tietoja, joita asiakkaat voivat käyttää etsiessään tätä tuotetta kaupastasi, kuten "Materiaali" tai "Brändi".

en: Add existing
fi: Lisää olemassa oleva

en: Add fee
fi: Lisää maksu

en: Add file
fi: Lisää tiedosto

en: Add images to product gallery
fi: Lisää kuvia tuotekuvastoon

en: Add item(s)
fi: Lisää tuote/tuotteita

en: Add key
fi: Lisää avain

en: Add manually
fi: Lisää manuaalisesti

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Add new %s
fi: Lisää uusi %s

en: Add new attribute
fi: Lisää uusi ominaisuus

en: Add new category
fi: Lisää uusi osasto

en: Add new coupon
fi: Lisää uusi kuponki

en: Add new order
fi: Lisää uusi tilaus

en: Add new product
fi: Lisää uusi tuote

en: Add new shipping class
fi: Lisää uusi toimitusluokka

en: Add new tag
fi: Lisää uusi avainsana

en: Add note
fi: Lisää kommentti

en: Add or remove tags
fi: Lisää tai poista avainsanoja

en: Add order
fi: Lisää tilaus

en: Add payment method
fi: Lisää maksutapa

en: Add price
fi: Lisää hinta

en: Add prices
fi: Lisää hinnat

en: Add product gallery images
fi: Lisää tuotekuvasto kuvia

en: Add product(s)
fi: Lisää tuote(tuotteet)

en: Add products
fi: Lisää tuotteet

en: Add shipping
fi: Lisää toimitus

en: Add shipping class
fi: Lisää toimitusluokka

en: Add shipping method
fi: Lisää toimitustapa

en: Add shipping methods &amp; zones
fi: Lisää toimitustapoja ja -vyöhykkeitä

en: Add shipping zone
fi: Lisää toimitusvyöhyke

en: Add some attributes in the <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Attributes</a> tab to generate variations. Make sure to check the <b>Used for variations</b> box. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Learn more</a>
fi: Lisää ominaisuuksia <a class="variations-add-attributes-link" href="%1$s">Ominaisuudet</a>-välilehdellä luodaksesi muunnelmia. Varmista, että <b>Käytetään muunnelmissa</b> on valittuna. <a class="variations-learn-more-link" href="%2$s" target="_blank" rel="noreferrer">Lisätietoja</a>

en: Add store details
fi: Lisää kaupan tiedot

en: Add tax
fi: Lisää vero

en: Add the shipping methods you'd like to make available to customers in this zone.
fi: Lisää ne toimitustavat jotka haluat olevan käytössä asiakkaille tässä toimitusvyöhykkeessä.

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Add to cart behaviour
fi: Lisää koriin -toimintatapa

en: Add to cart button parameters.
fi: Lisää ostoskoriin -painikkeen parametrit.

en: Add to cart: &ldquo;%s&rdquo;
fi: Lisää ostoskoriin: &ldquo;%s&rdquo;

en: Add to gallery
fi: Lisää kuvastoon

en: Add to menu
fi: Lisää valikkoon

en: Add webhook
fi: Lisää verkkotoimintokutsu

en: Add your first product
fi: Lisää ensimmäinen tuote

en: Add your products
fi: Lisää tuotteita

en: Add zone
fi: Lisää toimitusvyöhyke

en: Add&nbsp;meta
fi: Lisää&nbsp;lisätieto

en: Added line items: %s
fi: Lisätty rivikohteet: %s

en: Adding new attribute failed.
fi: Uuden ominaisuuden lisäys epäonnistui.

en: Additional content
fi: Lisäsisältö

en: Additional context
fi: Lisäkonteksti

en: Additional help text shown to the user about the setting.
fi: Asetuksesta käyttäjälle näytettävän lisäohjeen teksti.

en: Additional information
fi: Lisätiedot

en: Additional rates
fi: Muut toimitusvalinnat

en: Additional tax classes
fi: Lisää veroluokkia

en: Address | Addresses
fi[0]: Osoite
fi[1]: Osoitteet

en: Address (optional)
fi: Osoite (valinnainen)

en: Address changed successfully.
fi: Osoite vaihdettiin.

en: Address line 1
fi: Osoiterivi 1

en: Address line 1.
fi: Osoiterivi 1.

en: Address line 2
fi: Osoiterivi 2

en: Address line 2.
fi: Osoiterivi 2.

en: Address override
fi: Osoitteen korvaaminen

en: Address:
fi: Osoite:

en: Addresses
fi: Osoite

en: Adds an option to the orders screen for removing personal data in bulk. Note that removing personal data cannot be undone.
fi: Lisää valinnan tilausnäytölle jotta henkilötiedot voidaan poistaa massana. Huomaa että henkilötietojen poistoa ei voi perua.

en: Adjusted stock: %s
fi: Muutettu varasto: %s

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
fi: Osastot

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
fi: Kupongit

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
fi: Tilaukset

[ctx: Admin menu name]
en: Products
fi: Tuotteet

[ctx: Admin menu name]
en: Scheduled Actions
fi: Ajastetut toiminnot

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
fi: Toimitusluokat

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
fi: Avainsanat

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Advanced options
fi: Edistyneet valinnat

en: Afghan afghani
fi: Afganistanin afgaani AFN

en: Africa
fi: Afrikka

en: After pre-tax discounts.
fi: Verojen jälkeen alennukset.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uudet koot voivat näkyä vasta kun <a href="%s" target="_blank">pikkukuvat on uudelleenvalmistettu</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you regenerate thumbnails. You can do this from the <a href="%1$s" target="_blank">tools section in WooCommerce</a> or by using a plugin such as <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uudet koot voivat näkyä vasta kun pikkukuvat on uudelleenvalmistettu. Voit tehdä tämän <a href="%1$s" target="_blank">WooCommercen Työkalut osassa</a> tai käyttämällä jotain lisäosaa kuten <a href="%2$s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.

en: After publishing your changes, new image sizes will be generated automatically.
fi: Kun muutokset on julkaistu, uuden kokoiset kuvat valmistetaan automaattisesti.

en: After that they can be reassigned to the logged-in user by going to the <a href="%1$s">WooCommerce webhooks settings page</a> and re-saving them.
fi: Sen jälkeen ne voidaan määrittää uudelleen kirjautuneelle käyttäjälle siirtymällä <a href="%1$s">WooCommerce-verkkotoimintokutsujen asetussivulle</a> ja tallentamalla ne uudelleen.

en: Albanian lek
fi: Albanian lek ALL

en: Alert
fi: Hälytys

en: Algerian dinar
fi: Algerian dinaari DZD

en: All
fi: Kaikki

en: All %s
fi: Kaikki %s

en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

en: All allowed countries
fi: Kaikkiin maihin

en: All categories
fi: Kaikki osastot

en: All coupons
fi: Kaikki kupongit

en: All dates
fi: Suodata kuukauden mukaan

en: All done!
fi: Kaikki tehty!

en: All levels
fi: Kaikki tasot

en: All missing WooCommerce pages successfully installed
fi: Kaikki WooCommerce lisäosasta puuttuneet sivut asennettu.

en: All pending and in-progress import actions have been cancelled.
fi: Kaikki odottavat ja käynnissä olleet tuonti toiminnot jotka on peruttu.

en: All products
fi: Kaikki tuotteet

en: All shipping classes
fi: Kaikki toimitusluokat

en: All sources
fi: Kaikki lähteet

en: All tags
fi: Kaikki avainsanat

en: All-in-one shipping tool:
fi: All-in-one toimitustyökalu:

en: Allow
fi: Hyväksy

en: Allow backorders?
fi: Hyväksy jälkitoimitukset?

en: Allow customer reviews?
fi: Salli asiakkaiden tuotearviot

en: Allow customers to choose a local pickup location during checkout.
fi: Salli asiakkaiden valita noutopaikka tilauksen yhteydessä.

en: Allow customers to create an account during checkout
fi: Salli asiakkaiden luoda tili kassalla

en: Allow customers to create an account on the "My account" page
fi: Salli asiakkaiden luoda tili "Oma tili" sivulla

en: Allow customers to log into an existing account during checkout
fi: Salli asiakkaiden kirjautua olemassa olevalle tilille kassalla.

en: Allow customers to pick up orders themselves. By default, when using local pickup store base taxes will apply regardless of customer address.
fi: Salli asiakkaiden noutaa itse tuotteet. Oletuksena tällöin kaupan sijainti määrää verot riippumatta asiakkaan osoitteesta.

en: Allow customers to place orders without an account
fi: Salli asiakkaiden tehdä tilaus ilman tilin perustamista

en: Allow free shipping
fi: Salli Maksuton toimitus

en: Allow one item to be bought in a single order.
fi: Yksi tuote voidaan ostaa yhtä tilausta kohden.

en: Allow personal data to be removed in bulk from orders
fi: Salli henkilötietojen poisto tilauksista massana

en: Allow purchases
fi: Salli tilaukset

en: Allow reviews.
fi: Salli tuotearviot.

en: Allow usage of WooCommerce to be tracked
fi: Salli WooCommercen käytön seuranta

en: Allow, but notify customer
fi: Hyväksy ja ilmoita asiakkaalle

en: Allowed ZIP/post codes
fi: Sallitut postinumerot

en: Allowed emails
fi: Sallitut sähköpostit

en: Alternatively, confirm the email address linked to the order below.
fi: Vaihtoehtoisesti, vahvista alla olevaan tilaukseen linkitetty sähköpostiosoite.

en: Alternatively, enter the path to a CSV file on your server:
fi: Vaihtoehoisesti anna tiedostopolku palvelimellasi olevaan CSV-tiedostoon:

en: Always show quantity remaining in stock e.g. "12 in stock"
fi: Näytä aina varastossa olevien tuotteiden määrä, esimerkiksi "12 varastossa"

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Amount Paid
fi: Maksettu summa

en: Amount already refunded
fi: Summa on jo hyvitetty

en: Amount discounted
fi: Alennuksen määrä

en: Amount discounted by coupons.
fi: Kuponkien alennusten määrä.

en: Amount of coupons.
fi: Kuponkien määrä.

en: Amount of customers.
fi: Asiakkaiden määrä.

en: Amount of items sold.
fi: Myytyjen tuotteiden määrä.

en: Amount of orders.
fi: Tilausten määrä.

en: Amount of products.
fi: Tuotteiden määrä.

en: Amount of reviews that the product has.
fi: Tuotteen arvioiden määrä.

en: Amount of reviews that the product have.
fi: Tuotteen tuotearvioiden lukumäärä.

en: Amount of reviews.
fi: Arviointien määrä.

en: Amount of sales.
fi: Myynnin määrä.

en: Amount of tax codes.
fi: Verokoodien määrä.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
fi: Käyttäjätunnus on varattu. Ole hyvä, valitse toinen.

en: An account is already registered with your email address. <a href="#" class="showlogin">Please log in.</a>
fi: Tili on jo luotu antamallasi sähköpostiosoitteella. <a href="#" class="showlogin">Ole hyvä ja kirjaudu sisään.</a>

en: An account is already registered with your email address. Please log in before proceeding.
fi: Tili on jo luotu antamallasi sähköpostiosoitteella. Ole hyvä ja kirjaudu sisään ennen jatkamista.

en: An additional, optional address line for your business location.
fi: Valinnainen osoitteen lisärivi yrityksen sijainnissa.

en: An alphanumeric identifier for the resource unique to its type.
fi: Resurssin kirjaimista ja numeroista koostuva tunniste joka poikkeaa muista saman lajin resursseista.

en: An alphanumeric identifier for the resource.
fi: Resurssin kirjaimista ja numeroista koostuva tunniste.

en: An array of actions, if any, for the note.
fi: Huomioitavat toiminnot, jos niitä on.

en: An ecommerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
fi: Verkkokauppaohjelmisto joka auttaa myymään kaikkea. Kauniisti.

en: An endpoint used for searching download logs for a specific IP address.
fi: Loppuliite jota käytetään etsittäessä tietyn IP-osoitteen ladattavia lokeja.

en: An error has occurred when activating %s. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe kun %s yritettiin ottaa käyttöön. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error has occurred when deactivating the extension %1$s. Please proceed to the <a href="%2$s">Plugins screen</a> to deactivate it manually.
fi: Tapahtui virhe kun %1$s laajennusta yritettiin poistaa käytöstä. Siirry <a href="%2$s">Lisäosat näytölle</a> ja poista se käytöstä siellä.

en: An error has occurred when deactivating the subscription for %s. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe kun %s tilausta yritettiin poistaa käytöstä. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
fi: Pyynnössä tapahtui virhe ja silloin ei voitu lähettää asiakkaan tietoja

en: An error occurred while attempting to create the refund using the payment gateway API.
fi: Virhe kun yritettiin luoda hyvitystä käyttäen maksukäytävän rajapintaa/API.

en: An error occurred while cleaning up order %1$d: %2$s
fi: Tilauksen puhdistamisessa tapahtui virhe %1$d: %2$s

en: An identifier for the group this setting belongs to.
fi: Tunniste ryhmälle jolle tämä asetus kuuluu.

en: An import is already in progress. Please allow the previous import to complete before beginning a new one.
fi: Tuonti on jo käynnissä. Anna aiemman tuonnin valmistua ennen kuin aloitat uuden.

en: An integer was expected but "%1$s" (%2$s) was received.
fi: Kokonaislukua odotettiin, mutta "%1$s" (%2$s) vastaanotettiin.

en: An integration for utilizing MaxMind to do Geolocation lookups. Please note that this integration will only do country lookups.
fi: Liitos jotta voidaan käyttää MaxMind tekemään sijainninmääritys hakuja. Huomaa että tämä liitos tekee hakuja vain maista.

en: An invalid setting value was passed.
fi: Asetuksen arvo ei kelpaa.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
fi: Ostoskorista poistettiin tuote, jota ei ole enää saatavilla.

en: An optional zone you can use to set the shipping method(s) available to any regions that have not been listed above.
fi: Valinnainen alue, jota voit käyttää asettaaksesi toimitustapavaihtoehdot kaikkiin alueisiin, jotka eivät ole listattu yllä.

en: An order has been created for you on %1$s. Your invoice is below, with a link to make payment when you’re ready: %2$s
fi: Sinulle on luotu tilaus %1$s. Alla on lasku ja linkki maksamiseen - kun olet valmis: %2$s

en: An unexpected error happened while applying the Coupon %s.
fi: Kuponkia %s käytettäessä tapahtui odottamaton virhe.

en: Analytics
fi: Analytiikka

en: Andaman and Nicobar Islands
fi: Andaman ja Nicobar Islands

en: Angolan kwanza
fi: Angolan kwanza AOA

en: Another order milestone! Take a look at your Orders Report to review your orders to date.
fi: Jälleen uusi merkkipaalu! Katso Tilaukset raporttiasi jossa näet tilauksesi tähän mennessä.

en: Antarctica
fi: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Any %s
fi: Mikä tahansa %s

en: Any %s&hellip;
fi: Joku %s&hellip;

en: Any &quot;%1$s&quot; method
fi: Mikä tahansa &quot;%1$s&quot; menetelmä

en: Any category
fi: Mikä tahansa osasto

en: Apartment, suite, etc.
fi: Huoneisto, yksikkö, jne.

en: Apartment, suite, etc. (optional)
fi: Huoneisto, yksikkö jne. (valinnainen)

en: Apartment, suite, unit, etc.
fi: Huoneisto, yksikkö, jne.

en: Apartment, suite, unit, etc. (optional)
fi: Huoneisto, yksikkö jne. (valinnainen)

en: Append a unique string to filename for security
fi: Lisää tiedostonimeen uniikki merkkijono lisäturvaksi

en: Application Name
fi: Sovelluksen nimi

en: Application authentication request
fi: Pyyntö sovelluksen oikeellisuuden tarkastamiseksi

en: Apply
fi: Ota käyttöön

en: Apply coupon
fi: Käytä kuponki

en: Apply minimum order rule before coupon discount
fi: Sovella sääntöä pienimmästä hyväksyttävästä tilauksesta (€) ennen kupongin alennusta

en: Apply to all qualifying items in cart
fi: Käytä kaikkiin ostoskorin soveltuviin tuotteisiin

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Approve this review
fi: Hyväksy tämä arvostelu

[ctx: Approved Directory URLs]
en: Search
fi: Hae

en: Approved Download Directories
fi: Hyväksytyt lataushakemistot

en: Approved Download Directories sync: scan has been cancelled.
fi: Hyväksyttyjen latauskansioiden synkronointi: skannaus peruutettu.

en: Approved directory URLs cannot be longer than 256 characters.
fi: Hyväksytyn hakemiston URL-osoite ei voi olla pidempi kuin 256 merkkiä.

[ctx: Approved product download directories]
en: Directory URL
fi: Hakemiston URL-osoite

[ctx: Approved product download directories]
en: Start Enforcing Rules
fi: Aloita sääntöjen noudattamisen valvonta

[ctx: Approved product download directories]
en: Stop Enforcing Rules
fi: Lopeta sääntöjen käyttämisen valvonta

[ctx: Approved product download directories]
en: The provided ID was invalid.
fi: Antamasi ID ei ole kelvollinen.

[ctx: Approved product download directories]
en: URL
fi: Verkko-osoite

en: Approving will share credentials with %s. Do not proceed if this looks suspicious in any way.
fi: Hyväksyntä jakaa tunnukset %s:n kanssa. Älä jatka, mikäli tämä vaikuttaa epäilyttävältä.

en: Archive template
fi: Arkiston sivupohja

en: Are WordPress cron jobs enabled?
fi: Onko WordPress ajastukset käytössä?

en: Are you sure you want to clear all logs from the database?
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki lokit tietokannasta?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa kaikki muunnelmat? Toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
fi: Haluatko poistaa tämän ominaisuuden?

en: Are you sure you want to delete this log?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän lokin?

en: Are you sure you want to delete this shipping method?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän toimitustavan?

en: Are you sure you want to delete this template file?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän pohjan?

en: Are you sure you want to delete this zone? This action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän vyöhykkeen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you want to log out? <a href="%s">Confirm and log out</a>
fi: Oletko varma että haluat kirjautua ulos? <a href="%s">Vahvista uloskirjautuminen</a>

en: Are you sure you want to remove the selected items?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut kohteet?

en: Are you sure you want to remove this variation?
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän muunnelman?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
fi: Haluatko varmasti estää tämän lataamisen?

en: Are you sure you wish to delete this note? This action cannot be undone.
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kommentin? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat poistaa tämän vero sarakkeen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
fi: Oletko varma, että haluat toteuttaa tämän hyvityksen? Toimintoa ei voi perua.

en: Are you sure you're ready?
fi: Oletko varma että olet valmis?

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Argentine peso
fi: Argentiinan peso ARS

en: Argeș
fi: Arges

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Armenian dram
fi: Armenian dram AMD

en: Array of options (key value pairs) for inputs such as select, multiselect, and radio buttons.
fi: Valintojen matriisi (avain arvo parit) tiedoille kuten valitse, monivalinta ja radio painikkeet.

en: Array of options with associated values.
fi: Valintojen ruudukko jossa liittyvät arvot.

en: Array of the response headers from the receiving server.
fi: Matriisi jossa on vastaus headerit vastaanottavalta palvelimelta.

en: Aruban florin
fi: Aruban floriini AWG

en: As a reminder, here are your order details:
fi: Tässä vielä tilauksesi tiedot:

en: As a single total
fi: Verot yhteensä

en: Asia
fi: Aasia

en: Attempting to reduce used memory...
fi: Yritetään vähentää käytössä olevaa muistia...

en: Attempting to remigrate...
fi: Yritetään siirtää uudelleen...

en: Attribute
fi: Ominaisuus

en: Attribute %d default
fi: Ominaisuuden %d oletus

en: Attribute %d global
fi: Ominaisuus %d kaikkialla käytetty

en: Attribute %d name
fi: Ominaisuus %d nimi

en: Attribute %d value(s)
fi: Ominaisuus %d arvo(t)

en: Attribute %d visible
fi: Ominaisuus %d näkyy

en: Attribute ID.
fi: Ominaisuuden tunnus/ID.

en: Attribute does not exist.
fi: Ominaisuutta ei ole olemassa.

en: Attribute name
fi: Ominaisuuden nimi

en: Attribute name.
fi: Ominaisuuden nimi.

en: Attribute position.
fi: Ominaisuuden sijainti.

en: Attribute slug.
fi: Ominaisuuden polkutunnus.

en: Attribute taxonomy name.
fi: Ominaisuuden luokittelu nimi.

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
fi: Ominaisuuden arvot voidaan kohdistaa tuotteille ja muunnelmille.<br/><br/><b>Huom.</b>: Kun ominaisuuden arvo poistetaan, se poistuu kaikista tuotteista ja muunnelmista joihin se on liitetty. Arvon luonti uudelleen ei automaattisesti liitä sitä tuotteisiin.

en: Attribute type.
fi: Ominaisuuden laji.

en: Attribute updated successfully
fi: Ominaisuus päivitetty

en: Attribute value(s)
fi: Ominaisuuden arvo(t)

en: Attribute visibility
fi: Ominaisuuden näkyvyys

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Attributes let you define extra product data, such as size or color. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets.
fi: Ominaisuuksilla voit liittää tuotteisiin lisätietoja, kuten koko tai väri. Voit käyttää näitä ominaisuuksia kaupan sivupalkin "layered nav" vimpaimessa.

en: Attributes totals.
fi: Ominaisuuksia yhteensä.

en: Attribution
fi: Attribuutio

en: Australian dollar
fi: Australian dollari AUD

en: Austria
fi: Itävalta

en: Authentication and subscription caches refreshed successfully.
fi: Varmennus- ja tilausvälimuistit uusittu.

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author URL
fi: Kirjoittajan verkko-osoite

en: Author: %s
fi: Kirjoittaja: %s

en: Authorize
fi: Katevaraus

en: Auto renews on:
fi: Uusitaan automaattisesti:

en: Automated Taxes
fi: Automaattiset verot

en: Automated, real-time order import
fi: Automaattinen, reaaliaikainen tilausten tuonti.

en: Automatically calculate how much sales tax should be collected – by city, country, or state.
fi: Laske automaattisesti, kuinka paljon myyntiveroa pitäisi kerätä – kaupungeittain, maittain tai osavaltioittain.

en: Automatically import order information to quickly print your labels.
fi: Tuo tilaustiedot automaattisesti tulostaaksesi etikettejä nopeasti.

en: Automations
fi: Automaatiot

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available downloads
fi: Saatavilla olevat lataukset

en: Available on backorder
fi: Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

en: Available placeholders: %s
fi: Saatavilla olevat paikanvaraimet: %s

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
fi: Verkko-osoite avatar-kuvalle jonka koko on %d pikseliä.

en: Avatar URL.
fi: Avatar-kuvan verkko-osoite.

en: Avatar URLs for the object reviewer.
fi: Kohteen arvioijalle avatar-kuvan verkko-osoitteet.

en: Average
fi: Kohtalainen

en: Average AOV per customer.
fi: Keskimäärin Keskimääräinen tilauksen arvo / asiakas.

en: Average gross sales amount
fi: Keskimääräinen bruttomyynnin arvo

en: Average items per order
fi: Keskimäärin kohteita / tilaus

en: Average net daily sales.
fi: Keskimääräinen nettopäivämyynti.

en: Average net sales amount
fi: Keskimääräinen nettomyynnin arvo

en: Average number of orders.
fi: Keskimäärin tilauksia.

en: Average order value
fi: keskimäärin tilauksen arvo

en: Average order value.
fi: Keskimäärin tilauksen arvo.

en: Average rating
fi: Arvostelu, keskimääräinen

en: Average total spend per customer.
fi: Keskimäärin konaiskulutus / asiakas.

en: Avg order value.
fi: Keskimäärä tilausarvo.

en: Awaiting BACS payment
fi: Odottaa tilisiirtoa

en: Awaiting product image
fi: Odottaa tuotekuvaa

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Azerbaijani manat
fi: Azerbaidžanin manat AZN

en: BIC / Swift
fi: BIC (aiemmin SWIFT)

en: Back
fi: Takaisin

en: Back to Attributes
fi: Takaisin ominaisuuksiin

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Background sync is enabled.
fi: Synkronointi taustalla on otettu käyttöön.

en: Backordered
fi: Jälkitoimitus

en: Backorders allowed?
fi: Salli jälkitoimitukset?

en: Backorders?
fi: Jälkitoimitukset?

en: Bacău
fi: Bacau

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Bahamian dollar
fi: Bahaman dollari BSD

en: Bahraini dinar
fi: Bahrainin dinaari BHD

en: Bangka Belitung
fi: Bangka-Belitung

en: Bangladeshi taka
fi: Bangladeshin taka BDT

en: Bank
fi: Pankki

en: Bank code
fi: Pankin koodi

en: Bank name
fi: Pankin nimi

en: Bank transfer (BACS) payments
fi: Pankkisiirto (esim. SEPA-maksu) maksut

en: Bank transit number
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksun numero

en: Barbadian dollar
fi: Barbadoksen dollari BBD

en: Base color
fi: Otsakkeen väri

en: Basic details
fi: Perustiedot

en: Batch endpoint for getting specific performance indicators from `stats` endpoints.
fi: Erän loppuliite jolla saadaan tiettyjä tehokkuus ilmaisimia `stats` loppuliitteistä.

en: Bavaria
fi: Baijeri

en: Bay Islands
fi: Islas de la Bahía

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
fi: Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle &ldquo;%s&rdquo;

en: Before asking for help, we recommend checking the system status page to identify any problems with your configuration.
fi: Ennen avun pyytämistä, suosittelemme että tutustut ensin 'Järjestelmän tila' -sivuun. Se voi auttaa määritysten selvittämisessä.

en: Before discount
fi: Ennen alennusta

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
fi: Tiedoston voi siirtää palvelimelle sen jälkeen, kun seuraavat virheet on korjattu:

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belarusian ruble
fi: Valko-Venäjän rupla BYR

en: Belarusian ruble (old)
fi: Valkovenäjän rupla (vanha) BYN

en: Belau
fi: Palau

en: Belgium
fi: Belgia

en: Belize dollar
fi: Belizen dollari BZD

en: Berlin
fi: Berliini

en: Bermudian dollar
fi: Bermudan dollari BMD

en: Best Sellers
fi: Parhaiten myyneet

en: Better security
fi: Parempi turvallisuus

en: Between %1$s and %2$s
fi: %1$s ja %2$s välillä

en: Bhutanese ngultrum
fi: Bhutanin ngultrum BTN

en: Billing
fi: Laskutus

en: Billing &amp; Shipping
fi: Laskutus &amp; Toimitus

en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

en: Billing Address 1
fi: Laskutusosoite 1

en: Billing Address 2
fi: Laskutusosoite 2

en: Billing City
fi: Laskutuskaupunki

en: Billing Company
fi: Laskutettava yritys

en: Billing Country / Region
fi: Laskutus maa / alue

en: Billing First Name
fi: Laskutus, etunimi

en: Billing Last Name
fi: Laskutus, sukunimi

en: Billing Postal/Zip Code
fi: Laskutus postinumero/-koodi

en: Billing State
fi: Laskutusalue

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Billing address.
fi: Laskutusosoite.

en: Billing details
fi: Laskutustiedot

en: Billing email
fi: Sähköposti laskutusta varten

en: Bistrița-Năsăud
fi: Bistrita-Nasaud

en: Block name is required.
fi: Lohkon nimi vaaditaan.

en: Blog id of the record on the multisite.
fi: Monisivustolla olevan tiedon blogitunnus/ID

en: Body background color
fi: Tekstin alla olevan alueen väri

en: Body text color
fi: Leipätekstin väri

en: Bolivian boliviano
fi: Bolivian boliviano BOB

en: Bonus reasons you'll love Jetpack
fi: Lisää syitä miksi tulet rakastamaan Jetpackia.

en: Bookings
fi: Varaukset

en: Boost content creation with Jetpack AI Assistant
fi: Tehosta sisällöntuotantoa Jetpack AI avustajalla

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Bosnia and Herzegovina convertible mark
fi: Bosnian ja Hertsegovinan vaihdettava markka BAM

en: Both
fi: Molemmat

en: Botoșani
fi: Botosani

en: Botswana pula
fi: Botswanan pula BWP

en: Branch code
fi: Sivukonttorin koodi

en: Branch sort
fi: Sivukonttori lajittelu

en: Brazil
fi: Brasilia

en: Brazilian real
fi: Brasilian real BRL

en: Brașov
fi: Brasov

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Browse
fi: Selaa

en: Browse Extensions
fi: Selaa laajennuksia

en: Browse categories
fi: Selaa osastoja

en: Browse products
fi: Selaa tuotteita

en: Browse store
fi: Selaa kauppaa

en: Browse the Marketplace
fi: Selaa Markkinapaikkaa

en: Browser User Agent
fi: Selain

en: Brunei dollar
fi: Brunein dollari BND

en: Brăila
fi: Braila

en: București
fi: Bucuresti

en: Built by WooCommerce
fi: Rakennettu WooCommercella

en: Built with %s
fi: Rakennettu %s-palvelulla

en: Bulgarian lev
fi: Bulgarian leva BGN

en: Burmese kyat
fi: Myanmarin/Burman kyat MMK

en: Burundian franc
fi: Burundin frangi BIF

en: Button description.
fi: Painikkeen kuvaus.

en: Button text
fi: Painikkeen teksti

en: Button text.
fi: Painikkeen teksti.

en: Buy &ldquo;%s&rdquo;
fi: Osta &ldquo;%s&rdquo;

en: Buy now
fi: Osta heti

en: Buzău
fi: Buzau

en: By connecting your site you agree to our fascinating <a href="%1$s" target="_blank">Terms of Service</a> and to <a href="%2$s" target="_blank">share details</a> with WordPress.com
fi: Kun yhdistät sivuston, hyväksyt ihastuttavat <a href="%1$s" target="_blank">Palveluehtomme</a> ja sallit <a href="%2$s" target="_blank">joidenkin tietojen jakamisen</a> WordPress.com sivuston kanssa.

en: CBD and other hemp-derived products
fi: CBD ja muut hamppuperäiset tuotteet

en: CFP franc
fi: CFP frangi XPF

en: CSV Delimiter
fi: CSV-tiedoston kenttien erotin

en: Calculate coupon discounts sequentially
fi: Laske kuponkien alennukset peräkkäisesti

en: Calculate shipping
fi: Laske toimituskulut

en: Calculate tax based on
fi: Veron laskentaperuste

en: Calculation type
fi: Laskemisen tapa

en: Calculations
fi: Laskelmat

en: California
fi: Kalifornia

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cambodian riel
fi: Kambodža riel KHR

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Campaign
fi: Kampanja

en: Can not set resource parent, taxonomy is not hierarchical.
fi: Ylemmän tason resurssia ei voi asettaa, luokittelu ei ole hierarkkinen.

en: Canada
fi: Kanada

en: Canadian dollar
fi: Kanadan dollari CAD

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel schedule
fi: Peruuta ajastus

en: Cancel synchronization of approved directories
fi: Peruuta hyväksyttyjen hakemistojen synkronointi

en: Cancel the action now to avoid it being run in future
fi: Peru toiminto nyt jotta vältät sen suorittamisen tulevaisuudessa

en: Cancel thumbnail regeneration
fi: Peru pikkukuvien uudelleenvalmistus

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Peruttu <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
fi: Peruttu tilaus

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
fi: Tilaus peruttu -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on merkitty perutuksi (jos ne on sitä ennen merkitty odottaa maksua tai pidossa -tilaan).

en: Cancelled orders are unpaid and may have been cancelled by the store owner or customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Peruttuja tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Cancelled product image regeneration job.
fi: Tuotekuvien uudelleenvalmistaminen peruttiin.

en: Cannot create an existing cart item.
fi: Olemassa olevaa ostoskorin kohdetta ei voi luoda.

en: Cannot create existing %s.
fi: Ei voi luoda olemassa olevaa %s.

en: Cannot create existing product review.
fi: Ei voi luoda olemassa olevaa tuotearviota.

en: Cannot create existing resource.
fi: Olemassa olevaa resurssia ei voi luoda.

en: Cannot create order from empty cart.
fi: Tyhjästä ostoskorista ei voi luoda tilausta.

en: Cannot create order note, please try again.
fi: Tilauksen kommenttia ei voi luoda, yritä uudelleen ole hyvä.

en: Cannot create order refund, please try again.
fi: Ei voi luoda tilauksen hyvitystä, yritä uudelleen ole hyvä.

en: Cannot set attributes due to invalid parent product.
fi: Ominaisuuksia ei voi asettaa koska ylemmän tason tuote ei kelpaa.

en: Canton
fi: Piirikunta

en: Capabilities
fi: Roolien pääsyoikeudet

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Cape Verdean escudo
fi: Kap Verden escudo CVE

en: Capture
fi: Maksun saaminen

en: Caraș-Severin
fi: Caras-Severin

en: Card code
fi: Kortin koodi

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Page
fi: Ostoskori sivu

en: Cart item does not exist.
fi: Ostoskorin kohdetta ei ole.

en: Cart item no longer exists or is invalid.
fi: Tuotetta ei löydy tai se ei ole kelvollinen.

en: Cart page
fi: Ostoskori-sivu

en: Cart totals
fi: Ostoskori yhteensä

en: Cart updated.
fi: Ostoskori päivitetty.

en: Cash on delivery
fi: Maksu toimitettaessa

en: Catalog
fi: Luettelo

en: Catalog &amp; search
fi: Luettelo &amp; haku

en: Catalog visibility.
fi: Tuoteluettelon näkyvyys.

en: Catalog visibility:
fi: Luettelo näkyvyys:

en: Categories
fi: Osastot

en: Categories deleted.
fi: Osastot poistettiin.

en: Categories totals.
fi: Osastoja yhteensä.

en: Category | Categories
fi[0]: Osasto

en: Category ID.
fi: Osaston tunnus/ID.

en: Category URL.
fi: Osaston verkko-osoite/URL.

en: Category added.
fi: Osasto lisätty.

en: Category archive display type.
fi: Osastojen arkisto, näyttämisen laji.

en: Category deleted.
fi: Osasto poistettu.

en: Category display
fi: Osastojen näyttö

en: Category image.
fi: Osaston kuva.

en: Category name.
fi: Osaston nimi.

en: Category not added.
fi: Osastoa ei lisätty.

en: Category not updated.
fi: Osastoa ei päivitetty.

en: Category order
fi: Osastojen järjestys

en: Category slug.
fi: Osaston polkutunnus.

en: Category updated.
fi: Osasto päivitetty.

en: Category: | Categories:
fi[0]: Osasto:
fi[1]: Osastot:

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Cayman Islands dollar
fi: Caymansaarten dollari KYD

en: Centimeters
fi: Senttimetrejä

en: Central African CFA franc
fi: Keski-Afrikan CFA frangi XAF

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Change address
fi: Vaihda osoite

en: Change order status to completed
fi: Vaihda tilauksen tila -> valmis

en: Change order status to on-hold
fi: Vaihda tilauksen tila -> pidossa

en: Change order status to processing
fi: Vaihda tilauksen tila -> käsittelyssä

en: Change status to cancelled
fi: Vaihda tila -> peruttu

en: Change status to completed
fi: Vaihda tila -> valmis

en: Change status to on-hold
fi: Vaihda tila -> pidossa

en: Change status to processing
fi: Vaihda tila -> käsittelyssä

en: Change status:
fi: Vaihda tila:

en: Change to:
fi: Vaihda:

en: Changing eCommerce platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
fi: Verkkokaupan alustojen vaihtaminen saattaa tuntua ylivoimaiselta esteeltä, mutta tuotteiden, asiakkaiden ja tilausten siirto WooCommerceen on helpompaa kuin luulisi. Tämä artikkeli auttaa sinua tämän prosessin läpikäymisessä.

en: Changing platforms might seem like a big hurdle to overcome, but it is easier than you might think to move your products, customers, and orders to WooCommerce. This article will help you with going through this process.
fi: Alustan vaihtaminen voi tuntua valtavalta urakalta, mutta tuotteiden, asiakkaiden ja tilausten siirtäminen WooCommerceen on helpompaa kuin kuvittelet. Tässä artikelissa kerrotaan kuinka hoidat tietojen siirron.

en: Charge a flat rate per item, or enter a cost formula to charge a percentage based cost or a minimum fee. Learn more about
fi: Veloita kiinteä määrä tuotetta kohti tai kirjoita laskentakaava veloittaaksesi prosenttipohjaisen kustannuksen tai vähimmäismaksun. Lue lisää aiheesta

en: Charge sales tax on
fi: Myynnin verotus kohteessa:

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
fi: Odotetaan maksua shekillä

[ctx: Check payment method]
en: Check payments
fi: Shekkimaksut

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Valitse ruutu, kun kuponkia ei voi käyttää toisen kupongin kanssa.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. A <a href="%s" target="_blank">free shipping method</a> must be enabled in your shipping zone and be set to require "a valid free shipping coupon" (see the "Free Shipping Requires" setting).
fi: Valitse tämä ruutu jos kupongilla saa maksuttoman toimituksen. <a href="%s" target="_blank">Maksuton toimitus</a> on oltava käytössä toimitusvyöhykkeellä ja se on asetettava vaatimaan "kelvollinen kuponki maksuttomalle toimitukselle" (katso "Maksuton toimitus edellyttää" asetus).

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are items in the cart that are not on sale.
fi: Valitse ruutu, kun kuponki ei kelpaa tarjoustuotteille. Tuotekohtainen kuponki kelpaa vain silloin, kun tuote ei ole tarjouksessa. Ostoskorikuponki kelpaa vain, kun ostoskorissa ei ole yhtään tarjoustuotetta.

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout Page
fi: Kassa sivu

en: Checkout can be customized <a href="%s">in the Editor</a> with your active theme.
fi: Voit muokata aktiivisen teemasi kassanäkymää <a href="%s">Editorilla</a>.

en: Checkout endpoints
fi: Kassan verkko-osoitteen loppuliitteet

en: Checkout page
fi: Kassa-sivu

en: Checkout privacy policy
fi: Kassan yksityisyyden suoja

en: Child theme
fi: Alateema

en: Chilean peso
fi: Chilen peso CLP

en: China
fi: Kiina

en: Chinese yuan
fi: Kiinan renminbi CNY

en: Choose a CSV file from your computer:
fi: Valitse CSV-tiedosto tietokoneelta:

en: Choose a category to view stats
fi: Valitse osasto ja sitten näet tilastot

en: Choose a country / region&hellip;
fi: Valitse maa / alue&hellip;

en: Choose a currency&hellip;
fi: Valitse valuutta...

en: Choose a file from your computer:
fi: Valitse tiedosto tietokoneelta:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
fi: Valitse veroprosentille tärkeysjärjestys (prioriteetti). Vain yhtä tilanteesen sopivaa veroprosenttia käytetään / tärkeysjärjestys. Kun yhdelle alueelle tarvitaan useita veroprosentteja, on jokaiselle niistä asetettava eri 'tärkeysjärjestys'.

en: Choose a product to view stats
fi: Valitse tuote ja sitten näet tilastot

en: Choose a state&hellip;
fi: Valitse tila&hellip;

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
fi: Valitse tälle tuotteelle veroluokka. Veroluokkia käytetään asettamaan eri veroprosentteja tietyille tuoteryhmille.

en: Choose an action...
fi: Valitse toiminto ...

en: Choose an image
fi: Valitse kuva

en: Choose an option
fi: Valitse

en: Choose countries / regions&hellip;
fi: Valitse maat / alueet&hellip;

en: Choose coupons&hellip;
fi: Valitse kupongit...

en: Choose file
fi: Valitse tiedosto

en: Choose from the most used tags
fi: Valitse eniten käytetyistä avainsanoista.

en: Choose how long to retain personal data when it's no longer needed for processing. Leave the following options blank to retain this data indefinitely.
fi: Valitse kuinka kauan henkilökohtaisia tietoja säilytetään kun niitä ei enää tarvita käsittelyssä. Kun tyhjä, tiedot säilytetään ilman aikarajoitusta.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries.
fi: Valitse maksu jonka haluat, maksa nyt, maksa myöhemmin tai pilko maksu. Ei korttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia.

en: Choose the payment that you want, pay now, pay later or slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
fi: Valitse maksu jonka haluat, maksa heti, maksa myöhemmin tai maksa osissa. Ei luottokorttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Klarna-palvelusta</a>.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
fi: Valitse toimitustapa jonka haluat lisätä. Listassa on vain ne toimitustavat jotka tukevat vyöhykkeitä.

en: Choose theme
fi: Valitse teema

en: Choose what to display on product category pages.
fi: Valitse mitä näytetään tuoteosastojen sivuilla.

en: Choose what to display on the main shop page.
fi: Valitse mitä näytetään kaupan pääsivulla.

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
fi: Valitse onko vero yhdistetty (eli 'veroa veron päälle'). Yhdistetty vero lasketaan summasta: tuotteen hinta + hinnalle aiemmin laskettu vero.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero myös toimituskuluille.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
fi: Valitse haluatko maksun tapahtuvan heti vai teetkö vain katevarauksen.

en: Choose which countries you want to ship to, or choose to ship to all locations you sell to.
fi: Valitse maat joihin toimitetaan tai valitse kaikkiin maihin joihin myyt.

en: Choose which format of email to send.
fi: Valitse missä muodossa sähköposti lähetetään.

en: Choose your theme
fi: Valitse teema

en: Chosen attributes (for variations).
fi: Valitut ominaisuudet (muunnelmille).

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
fi: Kaupungit, joita sääntö koskee. Erota puolipisteellä (;). Kun tyhjä, käytetään kaikkiin.

en: City
fi: Kaupunki

en: City (optional)
fi: Kaupunki (vapaaehtoinen)

en: City name.
fi: Postitoimipaikan nimi.

en: City of the address being shipped to.
fi: Toimitusosoitteen kaupunki.

en: City.
fi: Kaupunki.

en: City:
fi: Kaupunki:

en: Claim ID
fi: Pyydä tunnus/ID

en: Classes
fi: Toimitusluokat

en: Clean up download permissions
fi: Tyhjennä latausten oikeudet

en: Cleanup can only be performed when HPOS is active and compatibility mode is disabled.
fi: Puhdistuksen voi suorittaa vain, kun HPOS on aktiivinen ja yhteensopivuustila on poissa käytöstä.

en: Cleanup completed for %d order. | Cleanup completed for %d orders.
fi[0]: %d tilauksen puhdistaminen valmis.
fi[1]: %d tilauksen puhdistaminen valmis.

en: Cleanup completed for %d order. Review errors above. | Cleanup completed for %d orders. Review errors above.
fi[0]: Puhdistus valmis %d tilaukselle. Tarkista virheet yltä.
fi[1]: Puhdistus valmis %d tilaukselle. Tarkista virheet yltä.

en: Cleanup completed for order %d.
fi: Tilauksen %d puhdistaminen valmis.

en: Clear
fi: Poista

en: Clear All
fi: Tyhjennä kaikki

en: Clear All Filters
fi: Tyhjennä rajaukset

en: Clear customer sessions
fi: Pyyhi asiakkaiden istunnot

en: Clear data
fi: Poista tiedot

en: Clear template cache
fi: Tyhjennä ulkoasun välimuisti

en: Clear transients
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Clearing data...
fi: Pyyhitään dataa...

en: Click here to enter your code
fi: Paina tästä ja kirjoita kuponkikoodi

en: Click here to login
fi: Kirjaudu tästä

en: Click here to reset your password
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, paina tästä.

en: Click here to set your new password.
fi: Napsauta tässä asettaaksesi uuden salasanan.

en: Click to toggle
fi: Vaihda tila painamalla

en: Cloning is forbidden.
fi: Monistus on kielletty.

en: Close
fi: Sulje

en: Close (Esc)
fi: Sulje (Esc)

en: Close modal panel
fi: Sulje käyttäjää odottava paneeli

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Code
fi: Koodi

en: Collect and validate EU VAT numbers at checkout
fi: Kerää ja vahvista EU:n ALV-numerot kassalla.

en: Collect payments from customers offline.
fi: Ota vastaan asiakkaiden maksuja perinteisillä tavoilla.

en: Collect sales tax
fi: Kerää myyntivero

en: Collection from <strong>%s</strong>:
fi: Kokoelma kohteesta <strong>%s</strong>:

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Colombian peso
fi: Columbian peso COP

en: Column mapping
fi: Sarakkeen kohdistus

en: Column name
fi: Sarakkeen nimi

en: Columns
fi: Sarakkeet

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
fi: että, jotta, koska, kun, jos, vaikka, kuin, kunnes, ellei, jollei, www, com, on, tämä, tuo, se, nämä, nuo, ne, kuka, mitä, missä, milloin,

en: Community forum
fi: Yhteisön keskustelupalsta

en: Community support
fi: Yhteisön tuki

en: Comorian franc
fi: Komorien frangi KMF

en: Comoros
fi: Komorit

en: Company
fi: Yritys

en: Company (optional)
fi: Yritys (valinnainen)

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Company name.
fi: Yrityksen nimi.

en: Complete
fi: Valmis

en: Completed
fi: Valmis

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Valmis <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Valmis <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
fi: Tilaus valmis

en: Completed processing action %1$s with hook: %2$s
fi: Suoritettiin toiminto %1$s jossa toimintokutsu %2$s

en: Completed product image regeneration job.
fi: Tuotekuvien uudelleenvalmistustyö on valmis.

en: Comply with any legal obligations we have, such as calculating taxes
fi: Noudattaa kaikkia lain velvotteita, kuten verojen maksaminen

en: Compound
fi: Yhdistelmä

en: Configure terms
fi: Muokkaa&nbsp;arvoja

en: Confirm email and view order
fi: Vahvista sähköposti ja tarkastele tilausta

en: Confirm navigation
fi: Vahvista navigaatio

en: Confirm new password
fi: Vahvista uusi salasana

en: Congo (Brazzaville)
fi: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
fi: Kongo (Kinshasa)

en: Congolese franc
fi: Kongon frangi CDF

en: Congratulations on getting your first order! Now is a great time to learn how to manage your orders.
fi: Onnittelut! Sait ensimmäisen tilauksesi. Nyt on loistava aika opetella tilausten käsittelyä.

en: Congratulations on processing %s orders!
fi: Onnittelut kun käsittelit %s tilausta!

en: Congratulations on the sale.
fi: Onnittelut myynnistä.

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect to WooCommerce.com
fi: Yhdistä WooCommerce.com -palveluun.

en: Connect to get important product notifications and updates.
fi: Yhdistä jotta saat tärkeitä tuoteilmoituksia ja päivityksiä.

en: Connect your store to Jetpack
fi: Yhdistä kauppa Jetpackiin

en: Connect your store to Jetpack to enable extra features
fi: Yhdistä kauppa Jetpackiin jotta saat käyttöön lisätoimintoja.

en: Connect your store to activate WooCommerce Services
fi: Ota käyttöön WooCommerce Services (-palvelut) yhdistämällä kauppa

en: Connected to WooCommerce.com
fi: Yhdistetty WooCommerce.com sivustoon

en: Constanța
fi: Constanta

en: Consumer key
fi: Asiakkaan avain

en: Consumer key ending in
fi: Asiakkaan avain loppuu

en: Consumer key is invalid.
fi: Asiakkaan avain ei kelpaa.

en: Consumer secret
fi: Asiakkaan salasana

en: Consumer secret is invalid.
fi: Asiakkaan salasana ei ole kelvollinen

en: Content data for the note. JSON string. Available for re-localization.
fi: Kommentin sisältö. JSON-merkkijono. Mahdollista paikallistaa uudelleen.

en: Content of the note.
fi: Kommentin sisältö.

en: Content type
fi: Sisällön laji

en: Content…
fi: Sisältö...

en: Context
fi: Konteksti

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue shopping
fi: Takaisin kauppaan

en: Continue with Jetpack
fi: Jatka Jetpackin kanssa

en: Continue with WooCommerce Services
fi: Jatka WooCommerce Services (-palveluilla)

en: Controls the stock status of the product.
fi: Hallitsee tuotteen varastotilannetta.

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka varastotilanne näkyy julkisella puolella. Joko 'Varastossa' tai 'Varasto loppu'.

en: Controls whether or not the variation is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
fi: Asettaa kuinka muunnelma esitetään julkisella puolella; joko "varastossa" tai "loppu varastosta".

en: Conversion
fi: Konversio

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copied!
fi: Kopioitu!

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy billing address
fi: Kopioi laskutusosoite

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Kopioi laskutusosoite toimitusosoitteeksi? Tämä korvaa jo syötetyn toimitusosoitteen.

en: Copy file to theme
fi: Kopioi tiedostio teeman hakemistoon

en: Copy for support
fi: Kopio tuelle

en: Copy from billing address
fi: Kopioi laskutusosoitteesta

en: Copy link
fi: Kopioi linkki

en: Copy to a new draft
fi: Kopioi ja tee uusi luonnos

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
fi: Kopiointi leikepöydälle ei onnistunut. Kun haluat kopioida, paina Ctrl/Cmd+C -näppäimiä.

en: Copying to clipboard failed. You should be able to right-click the button and copy.
fi: Leikekirjaan kopiointi ei onnistunut. Osoittamalla painiketta ja painamalla hiiren oikeaa painiketta kopioinnin pitäisi onnistua.

en: Cost
fi: Hinta

en: Cost of the marketing campaign.
fi: Markkinointikampanjan hinta

en: Costa Rican col&oacute;n
fi: Costa Rican colón CRC

en: Could not access file.
fi: Ei pääsyä tiedostoon.

en: Could not access the specified files.
fi: Ei pääsyä määritettyihin tiedostoihin.

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
fi: Pääsyä ei voitu asettaa – käyttäjällä on ehkä jo pääsy tähän tiedostoon tai laskutus sähköpostia ei ole asetettu. Varmista että tuo s-posti on asetettu ja tilaus on tallennettu.

en: Could not process change for action: "%1$s" (ID: %2$d). Error: %3$s
fi: Toiminnon muutosta ei voitu käsitellä: "%1$s" (tunnus/ID: %2$d). Virhe: %3$s

en: Could not start the installation process. Reason:
fi: Asennusta ei voitu aloittaa. Syy:

en: Could not update the attribute.
fi: Ominaisuutta ei voitu päivittää.

en: Could not write to template file.
fi: Sähköpostin pohja (malline) -tiedostoon ei voi kirjoittaa.

en: Could not write to the temp directory. Try downloading files one at a time instead.
fi: Väliaikaiseen (temp) hakemistoon ei voi kirjoittaa. Kokeile sen sijaan ladata tiedostot yksitellen.

en: Count
fi: Lukumäärä

en: Country / Region
fi: Maa / Alue

en: Country / Region.
fi: Maa / Alue.

en: Country / State
fi: Maa / alue

en: Country / region:
fi: Maa / alue:

en: Country ISO 3166 code.
fi: ISO 3166 -muotoinen maatunnus.

en: Country code
fi: Maan tunnus

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format.
fi: Maakoodi ISO 3166-1 alpha-2 -muodossa.

en: Country&nbsp;code
fi: Maatunnus

en: Country/Region
fi: Maa/alue

en: Country/Region (optional)
fi: Maa/alue (vapaaehtoinen)

en: County
fi: Kunta

en: Coupon | Coupons
fi[0]: Kuponki

en: Coupon "%s" does not exist!
fi: "%s" kuponkia ei ole!

en: Coupon %s was used in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
fi: Kuponki %s käytettiin toisaalla tämän kassatapahtuman aikana, ja kupongin käyttöraja on saavutettu. Poista kuponki ja yritä uudelleen.

en: Coupon ID.
fi: Kupongin tunnus/ID.

en: Coupon amount
fi: Kupongin tarjoama alennus

en: Coupon applied: "%s".
fi: Kuponki käytetty: "%s".

en: Coupon cannot be removed because it is not already applied to the cart.
fi: Kuponkia ei voi poistaa koska se on jo käytetty ostoskoriin.

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Coupon code "%s" has already been applied.
fi: Kuponkikoodi "%s" on jo käytössä.

en: Coupon code already applied!
fi: Alennuskoodi on jo käytetty!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
fi: Sama kupongin koodi on jo – asiakkaat voivat käyttää kuponkia jossa on tämä koodi.

en: Coupon code applied successfully.
fi: Alennuskoodi otettiin käyttöön.

en: Coupon code is required.
fi: Kupongin koodi tarvitaan.

en: Coupon code removed successfully.
fi: Alennuskoodi on poistettu.

en: Coupon code.
fi: Kupongin koodi.

en: Coupon created
fi: Kuponki luotu

en: Coupon creation date in GMT.
fi: Kupongin luomispäiväys, GMT.

en: Coupon creation date.
fi: Kupongin luomispäiväys.

en: Coupon data
fi: Kupongin tiedot

en: Coupon deleted
fi: Kuponki poistettu

en: Coupon description.
fi: Kupongin kuvaus.

en: Coupon discount type.
fi: Kupongin alennustapa.

en: Coupon does not exist in the cart.
fi: Kuponkia ei ole ostoskorissa.

en: Coupon does not exist!
fi: Kuponkia ei ole olemassa!

en: Coupon draft updated.
fi: Kupongin luonnos päivitetty.

en: Coupon expiration date in GMT.
fi: Kupongin umpeutumisaika, GMT.

en: Coupon expiration date.
fi: Kupongin umpeutumisaika.

en: Coupon expiry date
fi: Kupongin vanhenemispäivä

en: Coupon has been removed.
fi: Kuponki on poistettu.

en: Coupon is not valid.
fi: Kuponki ei ole kelvollinen.

en: Coupon management has moved!
fi: Kuponkien hallinta on muuttanut!

en: Coupon restored
fi: Kuponki palautettu

en: Coupon saved.
fi: Kuponki tallennettu.

en: Coupon scheduled for: %s.
fi: Kuponki ajastettu: %s.

en: Coupon submitted.
fi: Kuponki lähetetty.

en: Coupon type
fi: Kupongin laji

en: Coupon type name.
fi: Kuponkilajin nimi.

en: Coupon updated
fi: Kuponki päivitetty

en: Coupon updated.
fi: Kuponki päivitetty.

en: Coupon usage limit has been reached.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu.

en: Coupon usage limit has been reached. If you were using this coupon just now but your order was not complete, you can retry or cancel the order by going to the <a href="%s">my account page</a>.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu. Jos käytit kuponkia äskettäin, mutta tilausta ei viety loppuun, voit yrittää uudelleen tai peruuttaa tilauksen menemällä <a href="%s">Oma tili -sivulle</a>.

en: Coupon usage limit has been reached. Please try again after some time, or contact us for help.
fi: Kupongin käyttöraja on saavutettu. Yritä uudelleen jonkin ajan kuluttua, tai ota meihin yhteyttä saadaksesi apua.

en: Coupon(s)
fi: Kuponkikoodi(t)

en: Coupon(s):
fi: Kuponki(-t):

en: Coupon:
fi: Kuponki:

en: Coupon: %s
fi: Kuponki: %s

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Coupons are a great way to offer discounts and rewards to your customers. They will appear here once created.
fi: Kupongit ovat hyvä tapa tarjota alennuksia ja palkita asiakkaita. Kun ne on luotu, ne näkyvät tässä.

en: Coupons are disabled.
fi: Kupongit on poistettu käytöstä.

en: Coupons by date
fi: Kupongit/päivä

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
fi: Kuponkeja voi käyttää ostoskori- ja kassasivuilla.

en: Coupons can now be managed from Marketing > Coupons. Click the button below to remove the legacy WooCommerce > Coupons menu item.
fi: Kuponkeja voidaan nyt hallita kohdasta Markkinointi > Kupongit. Napsauta alla olevaa painiketta poistaaksesi vanhan WooCommerce > Kupongit-valikon.

en: Coupons detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit kupongeista.

en: Coupons discounts
fi: Kuponkialennukset

en: Coupons line data.
fi: Kuponkirivin tiedot.

en: Coupons list
fi: Kuponkien lista

en: Coupons navigation
fi: Kupongeissa siirtyminen

en: Coupons totals.
fi: Kuponkeja yhteensä.

en: Create
fi: Luo

en: Create Product
fi: Luo tuote

en: Create a new webhook
fi: Luo uusi verkkotoimintokutsu

en: Create a product
fi: Luo tuote

en: Create account password
fi: Luo tilin salasana

en: Create ad campaigns with TikTok
fi: Luo mainoskampanjoita TikTokin avulla

en: Create advertising campaigns and reach one billion global users.
fi: Luo mainoskampanjoita ja tavoita miljardi käyttäjää maailmanlaajuisesti.

en: Create an API key
fi: Luo rajapinta/API avain

en: Create an account?
fi: Rekisteröidy?

en: Create and save
fi: Luo ja tallenna

en: Create and send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns straight from your dashboard.
fi: Luo ja lähetä ostojen jälkeisiä sähköposteja, uutiskirjeitä ja markkinointikampanjoita suoraan hallintapaneelistasi.

en: Create coupons
fi: Luo kuponkeja

en: Create customers
fi: Luo asiakkaita

en: Create default WooCommerce pages
fi: Luo WooCommercen oletus-/aloitussivut.

en: Create orders
fi: Luo tilauksia

en: Create pages
fi: Luo sivut

en: Create products
fi: Luo tuotteita

en: Create shipping method
fi: Lisää toimitustapa

en: Create some products
fi: Luo joitakin tuotteita

en: Create value
fi: Luo arvo

en: Create webhooks
fi: Luo verkkotoimintokutsuja

en: Create your first coupon
fi: Luo ensimmäinen kuponki

en: Created
fi: Luotu

en: Created at
fi: Luotu

en: Creating product review failed.
fi: Tuotearvion luonti ei onnistunut.

en: Credit card
fi: Luottokortti

en: Critical
fi: Kriittinen

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Croatian kuna
fi: Kroatian kuna HRK

en: Cross-sells
fi: Lisätuote (Cross-Sell)

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
fi: Lisätuote-tuotteet esitetään asiakkaalle ostoskorissa, jo valittujen tuotteiden alla (ja niihin liittyen).

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cuban convertible peso
fi: Kuuban vaihdettava peso CUC

en: Cuban peso
fi: Kuuban peso CUP

en: Cura&ccedil;ao
fi: Cura&Ccedil;ao

en: Currency
fi: Valuutta

en: Currency options
fi: Valuutta-asetukset

en: Currency position
fi: Valuuttamerkin paikka

en: Currency position.
fi: Valuuttamerkin paikka.

en: Currency symbol position for this country.
fi: Valuuttamerkin paikka tälle maalle.

en: Currency symbol.
fi: Valuuttamerkki.

en: Currency the order was created with, in ISO format.
fi: ISO muodossa valuutta jolla tilaus on tehty.

en: Currency.
fi: Valuutta.

en: Current
fi: Nykyinen

en: Current annual revenue of the store.
fi: Nykyinen kaupan liikevaihto vuodessa.

en: Current page
fi: Tämä sivu

en: Current page of the collection.
fi: Nykyinen sivu kokoelmassa.

en: Current page retrieval should be called on or after the `current_screen` hook.
fi: Nykyisen sivun nouto pitäisi kutsua joko `current_screen` -toimintokutsussa tai sen jälkeen.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
fi: Nykyinen salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: Current price is: %s.
fi: Nykyinen hinta on: %s.

en: Current product price.
fi: Tuotteen hinta nyt.

en: Current variation price.
fi: Nykyinen muunnelman hinta.

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom Link
fi: Mukautettu linkki

en: Custom base
fi: Mukautettu polkutunnus

en: Custom field deleted.
fi: Mukautettu kenttä poistettu.

en: Custom field updated.
fi: Mukautettu kenttä päivitetty.

en: Custom fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom fields can be used in a variety of ways, such as sharing more detailed product information, showing more input fields, or for internal inventory organization. %1$sRead more about custom fields%2$s
fi: Voit käyttää mukautettuja kenttiä monin tavoin, kuten kertoaksesi yksityiskohtaisia tuotetietoja, näyttääksesi enemmän täytettäviä kenttiä, tai valikoimasti järjestämiseen. %1$sLue lisää mukautetuista kentistä%2$s

en: Custom ordering
fi: Mukautettu järjestys

en: Custom ordering position.
fi: Mukautettu järjestys (paikka numerona)

en: Custom orders tables have been deleted.
fi: Mukautetut tilausten tietokantataulut poistettu.

en: Custom:
fi: Valinta:

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
fi: Asiakkaalle lähetetään "uusi tili" -sähköpostiviesti kun hän rekisteröityy kassasivun tai tilit sivujen kautta.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
fi: Asiakkaalle lähetetään "salasana palautettu" -sähköposti kun hän on asettanut salasanan perustilaan.

en: Customer Data
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer Email
fi: Asiakkaan sähköposti

en: Customer ID is invalid.
fi: Asiakkaan tunnus/ID ei kelpaa.

en: Customer ID.
fi: Asiakkaan tunnus/ID.

en: Customer IP: %s
fi: Asiakkaan IP: %s

en: Customer Name
fi: Asiakkaan nimi

en: Customer billing address
fi: Laskutusosoite

en: Customer created
fi: Asiakas luotu

en: Customer deleted
fi: Asiakas poistettu

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer download link
fi: Latauslinkki asiakkaalle

en: Customer download log
fi: Asiakas latausten loki

en: Customer download permissions have been retained.
fi: Asiakkaan latausoikeudet säilytettiin.

en: Customer downloads
fi: Asiakaslataukset

en: Customer first name.
fi: Asiakkaan etunimi.

en: Customer history
fi: Asiakkuushistoria

en: Customer information like your name, email address, and billing and shipping information.
fi: Asiakkaan tiedot kuten nimi, sähköpostiosoite ja laskutus- ja toimitus tiedot.

en: Customer last name.
fi: Asiakkaan sukunimi.

en: Customer list
fi: Asiakaslista

en: Customer login name.
fi: Asiakkaan kirjautumistunnus.

en: Customer matched zone "%s"
fi: Asiakas vastaa vyöhykettä "%s"

en: Customer note
fi: Viesti asiakkaalle

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
fi: Asiakkaalle lähetetään ilmoitus, jos kauppias lisää kommentin tilauksen tietoihin

en: Customer notes about the order
fi: Asiakkaan kommentti tilauksesta

en: Customer orders
fi: Asiakkaan tilaukset

en: Customer password.
fi: Asiakkaan salasana.

en: Customer payment page &rarr;
fi: Asiakkaan maksusivu &rarr;

en: Customer provided note
fi: Asiakkaan lähettämä kommentti

en: Customer provided note:
fi: Asiakkaan kommentti:

en: Customer role.
fi: Asiakkaan rooli.

en: Customer sales
fi: Myynti asiakkaille

en: Customer shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Customer type
fi: Asiakkaan tyyppi

en: Customer type name.
fi: Asiakaslajin nimi.

en: Customer updated
fi: Asiakas päivitetty

en: Customer's IP address.
fi: Asiakkaan IP-osoite.

en: Customer:
fi: Asiakas:

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers detailed reports.
fi: Yksityiskohtainen raportti asiakkaista.

en: Customers do not support trashing.
fi: Asiakkaita ei voi siirtää roskakoriin.

en: Customers totals.
fi: Asiakkaita yhteensä.

en: Customers vs. guests
fi: Asiakkaat vs. vierailijat

en: Customers will need to spend this amount to get free shipping.
fi: Asiakkaiden tulee käyttää tämä summa saadakseen ilmaisen toimituksen.

en: Customers will not be able to purchase physical goods from your store until a shipping method is available.
fi: Asiakkaat eivät voi ostaa tavaroita kaupasta ennen kuin toimitustapa on saatavilla.

en: Customize checkout options
fi: Mukauta kassan vaihtoehtoja.

en: Customize your store
fi: Tee sivustostasi yksilöllinen

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tsekki

en: Czech koruna
fi: Tsekin koruna CZK

en: DESC
fi: laskeva

en: DKI Jakarta
fi: Jakarta

en: Dadra and Nagar Haveli
fi: Dadra ja Nagar Haveli

en: Daerah Istimewa Aceh
fi: Aceh

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
fi: Yogyakarta

en: Daman and Diu
fi: Daman ja Diu

en: Danish krone
fi: Tanskan kruunu DKK

en: Dashboard
fi: Hallintapaneeli

en: Data in posts table appears to be more recent than in HPOS tables. Compare order data with `wp wc hpos diff %1$d` and use `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` to fix.
fi: Tiedot posts-tietokantataulussa vaikuttavat uudemmilta kuin HPOS -tietokantataulussa. Vertaile tietoja `wp wc hpos diff %1$d` ja käytä `wp wc hpos backfill %1$d --from=posts --to=hpos` korjataksesi ongelman.

en: Data resource ID.
fi: Data resurssin tunnus/ID.

en: Data resource description.
fi: Data resurssin kuvaus.

en: Data to pass through to the payment method when processing payment.
fi: Maksutavan läpi kulkeva data, kun maksutapahtumaa käsitellään.

en: Data: %1$.2fMB + Index: %2$.2fMB + Engine %3$s
fi: Tiedot: %1$.2fMB + Indeksi: %2$.2fMB + Moottori %3$s

en: Database
fi: Tietokanta

en: Database (not recommended on live sites)
fi: Tietokanta (ei suositella live-sivustoille)

en: Database Data Size
fi: Tietokannan tietojen koko

en: Database File Path
fi: Tietokannan tiedostopolku

en: Database Index Size
fi: Tietokannan hakemiston koko

en: Database date field considered for Revenue and Orders reports
fi: Tietokannan päivämääräkenttää mitä käytetään liikevaihto- ja tilausraportteissa.

en: Database error.
fi: Tietokanta virhe.

en: Database information:
fi: Tietokannan tiedot:

en: Database prefix
fi: Tietokannan etuliite

en: Database prefix.
fi: Tietokannan etuliite.

en: Database settings
fi: Tietokanta-asetukset

en: Database tables missing
fi: Tietokanta tauluja puuttuu

en: Database tables.
fi: Tietokannan taulut.

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
fi: Tietokannan päivitysrutiini on ajastettu tapahtumaan taustalla.

en: Database verified successfully.
fi: Tietokanta tarkistettu.

en: Database.
fi: Tietokanta.

en: Date
fi: Päiväys/ aika

en: Date Paid
fi: Maksun päiväys

en: Date Type
fi: Päivämäärätyyppi

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any (GMT).
fi: Päivä jonka jälkeen käyttäjää pitäisi huomauttaa kommentista, jos tarpeen (GMT).

en: Date after which the user should be reminded of the note, if any.
fi: Päivä jonka jälkeen käyttäjää pitäisi huomauttaa kommentista, jos tarpeen.

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Date created:
fi: Luotu pvm:

en: Date last active GMT.
fi: Pvm. viimeksi aktiivinen GMT.

en: Date last active.
fi: Pvm. viimeksi aktiivinen.

en: Date modified
fi: Muokkauspäivä

en: Date registered GMT.
fi: Pvm. rekisteröitynyt GMT.

en: Date registered.
fi: Pvm. rekisteröitynyt.

en: Date sale price ends
fi: Alennuksen päättymispäivä

en: Date sale price starts
fi: Alennuksen aloituspäivä

en: Date the note was created (GMT).
fi: Päiväys kun muistio luotiin (GMT).

en: Date the note was created.
fi: Päiväys kun muistio luotiin.

en: Date the order was created, as GMT.
fi: Päiväys kun tilaus luotiin, GMT.

en: Date the order was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys kun tilaus luotiin, sivuston aikavyöhyke aika.

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Day(s)
fi: Päivä

en: Debug
fi: Testaustila

en: Debug log
fi: Testaustilan loki

en: Debug mode
fi: Testaustila

en: Decimal separator
fi: Desimaalierotin

en: Decimal separator for displayed prices for this country.
fi: Näytettävien hintojen desimaalierotin tälle maalle.

en: Decimal separator.
fi: Desimaalierotin.

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
fi: Pienennä normaalihintaa (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease existing sale price by (fixed amount or %):
fi: Alenna nykyistä ale-hintaa näin (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease existing stock by:
fi: Pienennä nykyistä varastoa määrällä:

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Pienennä alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Default
fi: Oletus

en: Default Date Range
fi: Päiväys alue, oletus

en: Default Form Values
fi: Lomakkeen oletusarvot

en: Default ISO4127 alpha-3 currency code for the country.
fi: Oletus ISO4127 alpha-3 valuuttatunnus tälle maalle.

en: Default attribute
fi: Oletusominaisuus

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
fi: Yleinen

en: Default customer location
fi: Asiakkaan oletussijainti

en: Default product category cannot be deleted.
fi: Tuotteen oletusosastoa ei voi poistaa.

en: Default product sorting
fi: Tuotteiden lajittelu, oletus

en: Default sort order
fi: Lajittelujärjestys, oletus

en: Default sort order.
fi: Oletuksena käytettävä lajittelutapa.

en: Default sorting
fi: Lajittelu, oletustapa

en: Default sorting (custom ordering + name)
fi: Lajittelu, oletus: mukautettu + nimi

en: Default timezone is %s - it should be UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on %s – sen pitäisi olla UTC

en: Default timezone is UTC
fi: Oletus aikavyöhyke on UTC

en: Default timezone.
fi: Oletus aikavyöhyke.

en: Default to customer billing address
fi: Käytä oletuksena asiakkaan laskutusosoitetta

en: Default to customer shipping address
fi: Käytä oletuksena asiakkaan toimitusosoitetta

en: Default value for the setting.
fi: Asetuksen oletusarvo.

en: Defaults variation attributes.
fi: Muunnelman oletusominaisuudet.

en: Define if the attribute can be used as variation.
fi: Määritä, voidaanko ominaisuutta käyttää muunnelmana.

en: Define if the attribute is visible on the "Additional information" tab in the product's page.
fi: Määritä näkyykö ominaisuus "Lisätiedot" välilehdellä tuotteen sivulla.

en: Define if the order is paid. It will set the status to processing and reduce stock items.
fi: Määritä onko tilaus maksettu. Kun se tehdään, tila asetetaan Käsittelyssä tilaksi ja varaston määrää pienennetään.

en: Define if the variation is visible on the product's page.
fi: Määritä onko muunnelma näkyvissä tuotesivulla.

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
fi: Hintojen perään liitettävä teksti. Se voi olla esim. 'sis alv 24%.'.  Kenttään voi sijoittaa myös koodin:  {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
fi: Valitse, lasketaanko tällä veroprosentilla vero koko tilaukselle vai lasketaanko vero vain toimituskuluille.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete "%s" permanently
fi: Poista "%s" pysyvästi

en: Delete Permanently
fi: Poista lopullisesti

en: Delete WooCommerce tax rates
fi: Poista WooCommerce veroprosentit

en: Delete all variations
fi: Poista kaikki muunnelmat

en: Delete image
fi: Poista kuva

en: Delete item
fi: Poista tuote

en: Delete log
fi: Poista lokitiedosto

en: Delete note
fi: Poista kommentti

en: Delete orphaned variations
fi: Poista orvot muunnelmat

en: Delete payment method
fi: Poista maksutapa

en: Delete permanently
fi: Poista lopullisesti

en: Delete tax rates
fi: Poista veroprosentit

en: Delete template file
fi: Poista pohja (malline) tiedosto

en: Delete the custom orders tables
fi: Poista mukautetut tilausten tietokantataulut

en: Delete this review permanently
fi: Poista tämä arvostelu pysyvästi

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Deleted %1$s and adjusted stock (%2$s)
fi: Poistettu %1$s ja muutettu varasto (%2$s)

en: Deleted %s
fi: Poistettu %s

en: Deleted all active sessions, and %d saved carts.
fi: Poisti kaikki käytössä olleet istunnot ja %d tallennettua ostoskoria.

en: Deletes unused variations.
fi: Poistaa käyttämättömät muunnelmat.

en: Deleting a category does not delete the products in that category. Instead, products that were only assigned to the deleted category are set to the category %s.
fi: Osaston poistaminen ei poista siinä olevia tuotteita. Tuotteet jotka oli sijoitettu vain poistettuun osastoon siirretään %s osastoon.

en: Delimiter
fi: Kentän erotin

en: Delivery URL
fi: Toimitus verkko-osoite

en: Delivery fee
fi: Toimitusmaksu

en: Denmark
fi: Tanska

en: Deny
fi: Ei hyväksytä

en: Department
fi: Osasto

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description (optional)
fi: Kuvaus (valinnainen)

en: Description is missing.
fi: Kuvaus puuttuu.

en: Description of the marketing channel.
fi: Markkinointikanavan kuvaus.

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Destination logger must be configured before running a migration
fi: Vastaanottopuolen loki on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Destination store must be configured before running a migration
fi: Vastaanottava kauppa on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Details for order #{order_number}
fi: Tiedot tilaukselle #{order_number}

en: Details for order #{order_number} on {site_title}
fi: Tiedot tilaukselle #{order_number} verkkokaupassa {site_title}

en: Determines how this attribute's values are displayed.
fi: Määrää kuinka tämän ominaisuuden arvot näytetään.

en: Determines if hidden or visible catalog products are shown.
fi: Määrää näytetäänkö tuoteluettelon piilotetut vai näkyvillä olevat tuoteet.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
fi: Asettaa ominaisuuksille esitysjärjestyksen julkisen puolen tuotesivuilla. Kun mukautettu järjestys, ominaisuuden arvoja voi järjestää Vedä ja pudota -menetelmällä.

en: Determines the type of discount that will be applied.
fi: Määrää millaista alennusta käytetään.

en: Device type
fi: Laitetyyppi

en: Did the tool run successfully?
fi: Suorittiko työkalu tehtävän?

en: Did you know you can print shipping labels at home?
fi: Tiesitkö, että voit tulostaa postitustarroja kotona?

en: Differences found for order %d:
fi: Eroavaisuuksia löydetty tilaukselle %d:

en: Dimensions
fi: Mitat

en: Dimensions (%s)
fi: Mitat (%s)

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
fi: Mitat (P&times;L&times;K) (%s)

en: Dimensions unit
fi: Mittojen yksikkö

en: Direct access to leading carriers
fi: Suora yhteys johtaviin kuljetusyrityksiin.

en: Direct bank transfer
fi: Pankkisiirto, SEPA-maksu

en: Direct payments to email address:
fi: Suorat maksut tähän sähköpostiosoitteeseen:

en: Directory size: %s
fi: Hakemiston koko: %s

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable shipping &amp; shipping calculations
fi: Poista käytöstä toimitus &amp; toimitusten laskeminen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Discount (%s)
fi: Alennus (%s)

en: Discount amount
fi: Alennuksen määrä

en: Discount total tax.
fi: Alennuksen vero yhteensä.

en: Discount total.
fi: Alennukset yhteensä.

en: Discount type
fi: Alennuksen tapa

en: Discount type.
fi: Alennustyyppi.

en: Discount:
fi: Alennus:

en: Discounted orders
fi: Alennetut tilaukset

en: Discounted rates
fi: Alennetut toimitushinnat

en: Dismiss
fi: Piilota tämä ilmoitus

en: Dismiss the gateway
fi: Poista maksunvälittäjä

en: Dismiss this notice.
fi: Piilota tämä huomautus.

en: Dismiss this suggestion
fi: Piilota tämä ehdotus

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
fi: Näytä lista asiakkaan äskettäin katsomista tuotteista.

en: Display a list of active product filters.
fi: Näytä lista käytössä olevista tuotteiden suodattimista.

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
fi: Näytä lista ominaisuuksista jolla kaupan tuotteet voidaan suodattaa.

en: Display a list of recent reviews from your store.
fi: Näytä lista sivuston tuoreista tuotearvioista.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
fi: Näytä lista sivustolla olevien tuotteiden tähti-arvosteluista.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
fi: Näytä liukusäädin jolla kaupan tuotteet voidaan suodattaa hinnan mukaan.

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Display name cannot be changed to email address due to privacy concern.
fi: Näyttönimeä ei voi vaihtaa sähköpostiosoitteeksi koska yksityisyyden suoja vaarantuisi.

en: Display prices during cart and checkout
fi: Näytä hinnat ostoskorissa ja kassalla

en: Display prices in the shop
fi: Näytä hinnat kaupassa

en: Display suggestions within WooCommerce
fi: Näytä ehdotuksia WooCommercessa

en: Display tax totals
fi: Näytä verot yhteensä

en: Display the customer shopping cart.
fi: Näytä asiakkaan ostoskori.

en: Display type
fi: Esitystapa

en: Displayed title for the leaderboard.
fi: Tulostaululle näytettävä otsikko.

en: Displays a single product.
fi: Näyttää yksittäisen tuotteen.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
fi: Näyttää onko WP-ajastettuja toimia käytössä.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
fi: Näyttää onko WordPress testaustilassa.

en: Displays whether or not WordPress is using an external object cache.
fi: Näyttää käyttääkö WordPress ulkopuolista välimuistia.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
fi: Näyttää nyt käytössä olevasta teemasta, ilmaiseeko se tukevan WooCommercea.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
fi: Näyttää onko nyt käytössä oleva teema lapsiteema vai ei.

en: Displays your products.
fi: Näyttää tuotteesi.

en: District
fi: Alue

en: District Of Columbia
fi: District of Columbia

en: Djiboutian franc
fi: Djiboutin frangi DJF

en: Do not allow
fi: Ei hyväksytä

en: Do not import
fi: Älä tuo

en: Do you need help with adding your first product?
fi: Tarvitsetko apua ensimmäisen tuotteen lisäämisessä?

en: Do you need more info about WooCommerce Subscriptions?
fi: Tarvitsetko lisätietoja WooCommerce Subscriptions -toiminnosta?

en: Do you want to generate all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max %d per run).
fi: Haluatko varmasti linkittää kaikki muunnelmat? Jokainen mahdollinen ominaisuuksien yhdistelmä käydään läpi ja kullekin yhdistelmälle luodaan uusi muunnelma (max %d kerrallaan).

en: Do you want to migrate from Shopify to WooCommerce?
fi: Haluatko siirtyä Shopifysta WooCommerceen?

en: Do you wish to save your changes first? Your changed data will be discarded if you choose to cancel.
fi: Haluatko tallentaa muutokset ensin? Muutetut tiedot tuhoutuvat jos valitset peru vaihtoehdon.

en: Docs
fi: Ohjeet

en: Does the theme declare WooCommerce support?
fi: Ilmoittaako teema että se tukee WooCommercea?

en: Does the theme have a woocommerce.php file?
fi: Onko tässä teemassa woocommerce.php tiedosto?

en: Does this theme have outdated templates?
fi: Onko tässä teemassa vanhentuneita pohjia(malline)?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
fi: Pakottaako sivustosi käyttämään SSL sertifikaattia maksutapahtumissa?

en: Does your site have REST API enabled?
fi: Onko sivustolla käytössä REST-rajapinta?

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Dominican peso
fi: Dominikaanien peso DOP

en: Don't charge for shipping.
fi: Toimituksesta ei peritä maksua.

en: Don't charge tax
fi: Älä veloita veroa.

en: Done!
fi: Valmista!

en: Download | Downloads
fi[0]: Lataa

en: Download %d
fi: Lataus %d

en: Download %d URL
fi: Latauksen %d verkko-osoite

en: Download %d name
fi: Latauksen %d nimi

en: Download ID
fi: Latauksen tunnus/ID

en: Download ID (MD5).
fi: Latauksen tunnus/ID (MD5-tarkiste).

en: Download ID.
fi: Lataa tunnus/ID.

en: Download URL
fi: Latauksen verkko-osoite

en: Download count
fi: Latausten lukumäärä

en: Download expiry
fi: Lataus umpeutuu

en: Download expiry days
fi: Latauksen vanhenemisaika päivissä

en: Download file URL.
fi: Lataustiedoston verkko-osoite.

en: Download limit
fi: Latausraja

en: Download name
fi: Latauksen nimi

en: Download type, this controls the schema on the front-end.
fi: Latauksen laji, tällä määritetään malli julkisella puolella.

en: Download your %1$s Report: %2$s
fi: Lataa%1$s Raportti: %2$s

en: Download your %s Report
fi: Lataa %s raportti

en: Downloadable
fi: Ladattava

en: Downloadable file name.
fi: Ladattavan tiedoston nimi.

en: Downloadable files
fi: Ladattavat tiedostot

en: Downloadable product ID.
fi: Ladattavan tuotteen tunnus/ID.

en: Downloadable product permissions
fi: Oikeudet ladattavalle tiedostolle

en: Downloadable products
fi: Ladattavat tuotteet

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
fi: Kun ladattava tuote on ostettu, asiakas voi ladata tiedoston.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
fi[0]: Ladattu %s kerran
fi[1]: Ladattu %s kertaa

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Downloads remaining
fi: Latauksia jäljellä

en: Downloads require login
fi: Lataaminen edellyttää kirjautumista sisään

en: Drafts <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Luonnos <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to re-order your custom zones. This is the order in which they will be matched against the customer address.
fi: Muuta toimitusvyöhykkeiden järjestystä Vedä ja pudota -menetelmällä. Tässä järjestyksessä niitä verrataan asiakkaan osoitteeseen.

en: Drag and drop to set admin attribute order
fi: Käytä vedä ja pudota -menetelmää kun asetat admin ominaisuuksien järjestyksen

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
fi: Vedä ja pudota tai napsauta kun asetat muunnelmien järjestyksen

en: Drive sales with %1$sGoogle Listings and Ads%2$s
fi: Kasvata myyntiä %1$sGoogle-listausten ja -mainosten%2$s avulla

en: Drive sales with Google Listings & Ads
fi: Kasvata myyntiä Google-listausten ja -mainosten avulla

en: Dropdown
fi: Pudotusvalikko

en: Dropin Plugins
fi: Pudotettavat lisäosat

en: Dropins & MU plugins.
fi: Pudotus & MU lisäosat.

en: Duplicate
fi: Monista

en: East Azarbaijan (آذربایجان شرقی)
fi: Itä-Azarbaizan (آذربایجان شرقی)

en: East Caribbean dollar
fi: Itä-Karibian dollari XCD

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: Edit %s page
fi: Muokkaa %s sivua

en: Edit Approved Directory
fi: Muokkaa hyväksyttyä hakemistoa

en: Edit Coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit Order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit Product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit Scheduled Action
fi: Muokkaa ajastettu toimintoa

en: Edit account
fi: Muokkaa tiliä

en: Edit attribute
fi: Muokkaa ominaisuutta

en: Edit category
fi: Muokkaa osastoa

en: Edit coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit failed. Please try again.
fi: Muokkaus epäonnistui. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Edit item
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit product
fi: Muokkaa tuotetta

en: Edit shipping class
fi: Muokkaa toimitusluokkaa

en: Edit tag
fi: Muokkaa avainsanaa

en: Edit this order
fi: Muokkaa tilausta

en: Edit this review
fi: Muokkaa tätä arvostelua

en: Education and learning
fi: Koulutus ja oppiminen

en: Effortless payments by Mollie: Offer global and local payment methods, get onboarded in minutes, and supported in your language.
fi: Mollie tarjoaa helpot maksut: maailmanlaajuiset ja paikalliset maksutavat, alkuun pääseminen minuuteissa ja tuki omalla kielelläsi.

en: Egypt
fi: Egypti

en: Egyptian pound
fi: Egyptin punta EGP

en: Eircode
fi: Eircode (Irlanti)

en: Electronics and computers
fi: Elektroniikka ja tietokoneet

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address is invalid.
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: Email address to receive payments
fi: Maksujen vastaanottamisen sähköpostiosoite

en: Email address.
fi: Sähköpostiosoite.

en: Email heading
fi: Sähköpostin otsikko

en: Email heading (paid)
fi: Sähköpostin otsikko (maksettu)

en: Email notifications
fi: Sähköposti-ilmoitukset

en: Email notifications sent from WooCommerce are listed below. Click on an email to configure it.<br>%s
fi: Alla on WooCommercesta lähetetyt sähköposti-ilmoitukset. Napsauta sähköpostia ja voit tehdä sille määrityksiä.

en: Email of the reviewer.
fi: Arvioijan sähköpostiosoite.

en: Email options
fi: Sähköposti asetukset

en: Email sender options
fi: Sähköpostin lähettäjä asetukset

en: Email template
fi: Sähköpostin pohja (malline)

en: Email type
fi: Sähköpostin muoto

en: Email you used during checkout.
fi: Sähköposti, jota käytettiin maksaessa

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Emails
fi: S-posti

en: Emergency
fi: Hälytystila

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Empty the approved download directories list
fi: Tyhjennä hyväksyttyjen lataushakemistojen lista

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
fi: Ota käyttöön 'Osoitteen korvaamattomuus' (address_override) jolla estetään osoitetietojen muuttaminen.

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
fi: Ota käyttöön AJAX-menetelmän 'lisää ostoskoriin' painikkeet arkisto sivuilla

en: Enable Archives?
fi: Ota käyttöön arkistot?

en: Enable Autorenew
fi: Ota käyttöön automaattinen uusinta

en: Enable IPN email notifications
fi: Ota käyttöön IPN-viesteille sähköposti-ilmoitukset

en: Enable PayPal Standard
fi: Ota käyttöön PayPal Standard -maksutapa

en: Enable PayPal sandbox
fi: Ota käyttöön PayPal sandbox (hiekkalaatikko)

en: Enable PayU’s exclusive plugin for WooCommerce to start accepting payments in 100+ payment methods available in India including credit cards, debit cards, UPI, & more!
fi: Ota käyttöön PayU:n yksinoikeudellinen lisäosa WooCommercelle aloittaaksesi maksujen vastaanottamisen yli sadalla Intiassa saatavilla olevilla maksutavoilla, sisältäen luotto- ja pankkikortit, UPI ja monia muita!

en: Enable archives?
fi: Ota käyttöön arkistot?

en: Enable auto-renew
fi: Ota käyttöön automaattinen uusinta

en: Enable bank transfer
fi: Ota käyttöön tilisiirto

en: Enable cash on delivery
fi: Ota käyttöön Maksu toimitettaessa -maksutapa.

en: Enable check payments
fi: Ota käyttöön shekillä (sekki) maksaminen

en: Enable coupons
fi: Ota käyttöön kupongit

en: Enable debug mode
fi: Ota käyttöön testaustila

en: Enable for shipping methods
fi: Ota käyttöön toimitustavoille

en: Enable logging
fi: Ota käyttöön loki

en: Enable low stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto vähissä' -ilmoitukset

en: Enable out of stock notifications
fi: Ota käyttöön 'Varasto loppu' -ilmoitukset

en: Enable product reviews
fi: Ota käyttöön tuotearvioinnit

en: Enable reviews
fi: Ota käyttöön tuotearviot

en: Enable shipping debug mode to show matching shipping zones and to bypass shipping rate cache.
fi: Kun haluat nähdä mitkä toimitusvyöhykkeet on valittavissa, ota käyttöön toimituksen testaustila. Samalla ohitetaan toimituksen hinta välimuisti.

en: Enable star rating on reviews
fi: Ota käyttöön tuotearviointien tähtiarvostelut.

en: Enable stock management
fi: Ota käyttöön varastokirjanpito (myynnin seurauksena tuotteiden määrä varastokirjanpidossa muuttuu)

en: Enable store notice
fi: Ota käyttöön kaupan huomautus

en: Enable tax rates and calculations
fi: Ota käyttöön veroprosentit ja laskeminen

en: Enable taxes
fi: Ota käyttöön verot

en: Enable the shipping calculator on the cart page
fi: Ota käyttöön ostoskorissa toimituskulujen laskuri

en: Enable the use of coupon codes
fi: Ota käyttöön kupongit

en: Enable this email notification
fi: Ota käyttöön tämä sähköposti-ilmoitus

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
fi: Valitse tämä jos haluat kaupassa tälle ominaisuudelle tuote arkistoinnin.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa, kun tuotetta ei kuljeteta tai kuljetus on maksuton.

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
fi: Käytä tätä vaihtoehtoa kun ostaja päästetään lataamaan tiedosto oston jälkeen.

en: Enable this option to enable stock management at variation level
fi: Valitse tämä, kun otat käyttöön varaston hallinnan muunnelmien tasolla

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
fi: Kun tämä asetus on käytössä, sallitaan pääsy lataamiseen jo tilauksen 'Käsittelyssä'-vaiheessa – 'Valmis'-vaihetta ei edellytetä.

en: Enable tracking
fi: Ota seuranta käyttöön

en: Enable usage tracking and help improve WooCommerce
fi: Ota käyttöön käytön seuranta ja autat parantamaan WooCommercea

en: Enable/Disable
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä

en: Enable/Disable attribute archives.
fi: Ota käyttöön/poista käytöstä ominaisuuksien arkisto.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: End date of sale price, as GMT.
fi: Alennushinnan päättymispäivä (GMT aikavyöhyke).

en: End date of sale price, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo päättyy, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: End date of sale price.
fi: Alennettu hinta loppuu (pvm).

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Siirry kassalle &rarr; Lisää maksutapa" sivulla.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Kassa &rarr; Tilaus vastaanotettu" sivulla.

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Siirry kassalle &rarr; Maksa" sivulla

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Osoitteet" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Downloads" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Lataukset" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Muokkaa tiliä" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Salasana unohtunut" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Orders" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Tilaukset" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; Payment methods" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Maksutavat" sivulla.

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite "Oma tili &rarr; Näytä tilaussivu" sivulla.

en: Endpoint for the delete payment method page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite poista maksutapa -sivulla

en: Endpoint for the setting a default payment method page.
fi: Verkko-osoitteen loppuliite jolla asetetaan oletusmaksutapa -sivu.

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
fi: Verkko-osoitteen loppuliite, jolla suoritetaan uloskirjautuminen. Voit tehdä tästä menuun linkin:  sivustosi.fi/?customer-logout=true

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
fi: Verkko-osoitteen loppuliitteet ovat [nimensä mukaisessa paikassa] ohjaamassa tiettyjä kassaan liittyviä toimintoja. Oltava muista poikkevia.

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions on the accounts pages. They should be unique and can be left blank to disable the endpoint.
fi: Verkko-osoitteen loppuliitteet lisätään tilin sivujen verkko-osoitteisiin erityisten toimintojen suorittamista varten. Oltava muista poikkevia ja kun jätetty tyhjäksi silloin loppuliite ei ole käytössä.

en: Enhance your products
fi: Edistä tuotteitasi

en: Enhance your store with these recommended free features.
fi: Paranna kauppaasi näillä suositelluilla ilmaistoiminnoilla.

en: Enjoy all Facebook products combined in one extension: pixel tracking, catalog sync, messenger chat, shop functionality and Instagram shopping (coming soon)!
fi: Nauti kaikki Facebook tuotteet yhdessä laajennuksessa: pikseli seuranta, luettelon synkronointi, messenger keskustelu, kaupan toiminnot ja Instagram ostaminen (tulossa pian)!

en: Ensure result set excludes reviews assigned to specific user IDs.
fi: Varmista että tulosjoukosta rajattu pois arvioinnit tietyn käyttäjätunnuksen/ID mukaan.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
fi: Varmista että tulosjoukosta rajattu pois tietyt tunnukset/ID.

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
fi: Aseta hinta (ilman veroa) tai summa, esim. <code>10,00 * [qty]</code>.

en: Enter a coupon code to apply. Discounts are applied to line totals, before taxes.
fi: Kirjoita alennuskoodi jota käytetään. Alennukset tehdään rivisummiin, ennen veroja.

en: Enter a custom base to use. A base must be set or WordPress will use default instead.
fi: Kirjoita mukautettu perusta. Perusta on asetettava tai käytetään WordPress-oletusta.

en: Enter a different address
fi: Syötä toinen osoite

en: Enter a fixed amount or percentage to apply as a fee.
fi: Kirjoita kiinteä määrä tai prosenttiluku jota käytetään maksuna.

en: Enter a name for the new attribute term:
fi: Kirjoita nimi uudelle ominaisuuden arvolle:

en: Enter a name for this tax rate.
fi: Kirjoita nimi veroprosentille

en: Enter a new password below.
fi: Kirjoita uusi salasana alle.

en: Enter a number to set stock quantity at the variation level. Use a variation's 'Manage stock?' check box above to enable/disable stock management at the variation level.
fi: Kirjoita luku jolla asetetaan varaston määrä muunnelman tasolla. Käytä muunnelman 'Aseta määrä varastossa?' -valintaruutua jolla otat käyttöön/ poistat käytöstä varaston hallinnoinnin muunnelmien tasolla.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
fi: kirjoita veroprosentti (%) neljällä -4- desimaalilla.

en: Enter a username or email address.
fi: Kirjoita käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite.

en: Enter a value
fi: Kirjoita arvo

en: Enter a value (fixed or %)
fi: Kirjoita arvo (kiinteä määrä tai %)

en: Enter an optional description for this variation.
fi: Kirjoita valinnainen kuvaus tälle muunnelmalle.

en: Enter an optional note attached to the order confirmation message sent to the shopper.
fi: Lisää valinnainen viesti asiakkaalle lähtevän tilausvahvistuksen yhteyteen.

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
fi: Valinnainen: tieto joka lähetetään tuotteen ostaneelle.

en: Enter attachment ID or URL to an image
fi: Kirjoita liitteen tunnus/ID tai kuvan verkko-osoite

en: Enter options for customers to choose from, f.e. “Blue” or “Large”. Use “%s” to separate different options.
fi: Lisää vaihtoehtoja asiakkaiden valittavaksi, esim. "Sininen" tai "Suuri". Käytä “%s” erottamaan eri vaihtoehdot.

en: Enter price (%s)
fi: Kirjoita hinta (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
fi: Kirjoita tämän viestin vastaanottajat. Erota pilkulla. Oletus on %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
fi: Kirjoita tämän ilmoituksen vastaanottajat (erota pilkulla).

en: Enter sale price (%s)
fi: Kirjoita alehinta (%s)

en: Enter some descriptive text. Use “%s” to separate different values.
fi: Kirjoita kuvaava ilmaisu. Käytä “%s” erotellaksesi arvot toisistaan.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
fi: Kirjoita tekstiä tai lisää ominaisuuksia. Erota pystyviivalla (|).

en: Enter the action that will trigger this webhook.
fi: Kirjoita aihe joka laukaisee tämän verkkotoimintokutsun.

en: Enter the external URL to the product.
fi: Kirjoita tuotteelle (ulkoinen) verkko-osoite (URL)

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
fi: Aseta kuinka monta päivää latauslinkki toimii. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Enter your PayPal API credentials to process refunds via PayPal. Learn how to access your <a href="%s">PayPal API Credentials</a>.
fi: Kun haluat tehdä PayPalin kautta hyvityksiä, kirjoita PayPal API valtuutesi. <a href="%s">Täältä</a> löydät tietoa PayPal API valtuuksistasi.

en: Enter your address to view shipping options.
fi: Anna osoite jotta näet toimitustavat.

en: Environment.
fi: Ympäristö.

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Eritrean nakfa
fi: Eritrean nakfa ERN

en: Error
fi: Virhe

en: Error 404
fi: Virhe 404 (sivua ei löytynyt)

en: Error code
fi: Virhekoodi

en: Error during status transition.
fi: Tilan vaihtamisessa tapahtui virhe.

en: Error getting remote image %s.
fi: Virhe ulkopuolisen %s kuvan noudossa.

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
fi: Virheilmoitukset voivat sisältää arkaluontoisia tietoja kaupan toimintaympäristöstä. Nämä tulisi piilottaa vierailijoilta joihin ei voi luottaa.

en: Error messages should not be shown to visitors.
fi: Virheilmoituksia ei pitäisi näyttää vierailijoille.

en: Error processing action %1$s: %2$s
fi: Virhe toiminnon %1$s käsittelyssä: %2$s

en: Error processing refund. Please try again.
fi: Virhe hyvityksen käsittelyssä. Yritä uudelleen.

en: Error saving action: %s
fi: Virhe %s toiminnon tallentamisessa

en: Error when setting property '%1$s' for order %2$d: %3$s
fi: Virhe määritettäessä ominaisuutta '%1$s' tilaukselle %2$d: %3$s

en: Error:
fi: Virhe:

en: Error: %s
fi: Virhe: %s

en: Error: %s.
fi: Virhe: %s.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
fi: Virhe: Toimituksen verkko-osoite ei vastaa: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
fi: Virhe: Toimituksen verkko-osoitteesta tuli vastauskoodi: %s

en: Error: non-existing attribute ID.
fi: Virhe: ominaisuuden ID puuttuu.

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Ethiopian birr
fi: Ethiopian birr ETB

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Europe zone = Any country in Europe = Flat rate shipping
fi: Euroopan vyöhyke = Kaikki Euroopan maat = Kiinteä toimitusmaksu

en: Every %d minutes
fi: %d minuutin välein

en: Every %s
fi: Joka %s

en: Every 15 Days
fi: Joka 15. päivä

en: Every minute
fi: Joka minuutti

en: Everywhere
fi: Kaikkialla

en: Exclude categories
fi: Rajaa pois osastot

en: Exclude products
fi: Rajaa pois tuotteet

en: Exclude sale items
fi: Rajaa pois tarjoustuotteet

en: Excluded report order statuses
fi: Raporteissa rajattu pois tilausten tilat

en: Excluding selected countries
fi: Muihin paitsi valittuihin maihin

en: Excluding tax
fi: Ei sisällä veroa

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
fi: Tuotteet joilla on sama tunnus/ID tai SKU päivitetään. Jos tuotetta ei ole, se ohitetaan.

en: Expand
fi: Laajenna

en: Expiration date formatted as yyyy-mm-dd.
fi: Viimeinen voimassaolopäivä muodossa yyyy-mm-dd.

en: Expiration date of the receipt, formatted as yyyy-mm-dd.
fi: Kuitin viimeinen voimassaolopäivä muodossa yyyy-mm-dd.

en: Expired
fi: Umpeutunut

en: Expired :(
fi: Umpeutunut :(

en: Expired transients
fi: Vanhentuneet välimuistissa

en: Expires
fi: Umpeutuu

en: Expires on:
fi: Umpeutuu:

en: Expiring Soon
fi: Umpeutuu piakkoin

en: Expiring soon!
fi: Umpeutuu pian!

en: Expiry (MM/YY)
fi: Voimassa (KK/VV)

en: Expiry date
fi: Vanhentumispäivä

en: Explore a new enhanced delivery method that allows you to easily offer one or more pickup locations to your customers in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
fi: Tutustu uuteen, edistyneeseen toimitustapaan, joka mahdollistaa yhden tai useamman noutopisteen asiakkaillesi <a href="%s">Noutopaikkojen asetussivulta</a>.

en: Export
fi: Vie

en: Export CSV
fi: Vie CSV-tiedosto

en: Export Products
fi: Vie tuotteet

en: Export all categories
fi: Vie kaikki osastot

en: Export all columns
fi: Vie kaikki sarakkeet

en: Export all products
fi: Vie kaikki tuotteet

en: Export custom meta?
fi: Viedäänkö mukautettu metatieto?

en: Export download URL.
fi: Viennin latausverkko-osoite/URL.

en: Export products to a CSV file
fi: Vie tuotteet CSV-tiedostona

en: Extended task List
fi: Laajennettu tehtäväluettelo

en: Extensions
fi: Laajennukset

en: Extensions %s
fi: Laajennukset %s

en: Extensions can add new functionality to your product pages that make your store stand out
fi: Laajennukset voivat lisätä uusia toimintoja tuotesivuille jotta kauppasi erottuu

en: External URL
fi: Ulkoinen verkko-osoite

en: External object cache
fi: Ulkopuolinen kohteiden välimuisti

en: External product
fi: Ulkopuolinen tuote

en: External products cannot be backordered.
fi: Ulkopuolisia tuotteita ei voi jälkitoimittaa.

en: External products cannot be stock managed.
fi: Ulkopuolisten tuotteiden varastotilannetta ei voi hallita.

en: External/Affiliate product
fi: Yhteistyökumppanin tuote

en: Extra business extensions to install.
fi: Lisää asennettavia laajennuksia liiketoimintaa varten.

en: Facebook icon
fi: Facebook kuvake

en: Failed
fi: Epäonnistunut

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Epäonnistunut <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Epäonnistunut <span class="count">(%s)</span>

en: Failed order
fi: Epäonnistunut tilaus

en: Failed order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked failed (if they were previously pending or on-hold).
fi: Epäonnistunut tilaus -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on merkitty epäonnistuneeksi (jos ne on sitä ennen merkitty pidossa- tai odottaa maksua -tilaan).

en: Failed orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Epäonnistuneita tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Failed to clean up all orders in a batch. Aborting.
fi: Kaikkien tilausten puhdistus epäonnistui. Keskeytetään.

en: Failed to download the MaxMind database.
fi: MaxMind-tietokannan lataus epäonnistui.

en: Failed to import %s product | Failed to import %s products
fi[0]: %s:n tuotteen tuonti epäonnistui
fi[1]: %s:n tuotteen tuonti epäonnistui

en: Falkland Islands
fi: Falklandinsaaret

en: Falkland Islands pound
fi: Falklandin punta FKP

en: Fan Favorites
fi: Fanien suosikit

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Fashion, apparel, and accessories
fi: Muoti, pukeutuminen ja tarvikkeet

en: Featured
fi: Esittelyssä

en: Featured product.
fi: Esittelyssä oleva tuote.

en: Featured products
fi: Esittelyssä olevat tuotteet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Fee
fi: Maksu

en: Fee has already been added.
fi: Maksu on jo lisätty.

en: Fee lines data.
fi: Maksurivien tiedot.

en: Fee name
fi: Maksun nimi

en: Fee name is required.
fi: Tiedoston nimi tarvitaan.

en: Fee name.
fi: Maksun nimi.

en: Fee type
fi: Maksun laji

en: Feel free to reconnect again using the button below.
fi: Voit vapaasti liittyä uudelleen alla olevalla painikkeella.

en: Fees:
fi: Maksut:

en: Fiji
fi: Fidži

en: Fijian dollar
fi: Fijin dollari FJD

en: File
fi: Tiedosto

en: File %d
fi: Tiedosto %d

en: File ID
fi: Tiedoston tunnus/ID

en: File ID.
fi: Tiedoston tunnus/ID.

en: File URL
fi: Tiedoston verkko-osoite (URL)

en: File URL.
fi: Tiedoston verkko-osoite.

en: File details.
fi: Tiedoston tiedot.

en: File does not exist
fi: Tiedostoa ei ole olemassa

en: File download method
fi: Tiedostojen lataustapa

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
fi: Tiedosto on tyhjä. Siirrä palvelimelle jotain merkittävämpää. Tämä virhe voi johtua myös siitä, että php.ini tiedostossa ei hyväksytä tällaista tiedostoa tai että tiedoston koko (post_max_size) ylittää php.ini tiedostossa olevan suurimman ladattavan tiedoston koon (upload_max_filesize).

en: File name
fi: Tiedoston nimi

en: File name.
fi: Tiedoston nimi.

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: File size
fi: Tiedostokoko

en: File system (default)
fi: Tiedostojärjestelmä (oletus)

en: File was not found.
fi: Tiedostoa ei löytynyt

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter Products by Attribute
fi: Suodata ominaisuuden mukaan

en: Filter Products by Price
fi: Suodata hinnan mukaan

en: Filter Products by Rating
fi: Suodata tuotteet arvioinnin mukaan

en: Filter by
fi: Suodata käyttäen

en: Filter by IP address
fi: Suodata IP-numeron mukaan

en: Filter by attribute
fi: Suodata ominaisuuden mukaan

en: Filter by category
fi: Suodata osaston mukaan

en: Filter by coupon
fi: Lajittele kupongin mukaan

en: Filter by file
fi: Suodata tiedoston mukaan

en: Filter by level
fi: Suodata tason mukaan

en: Filter by order
fi: Suodata järjestyksen mukaan

en: Filter by price
fi: Suodata hinnan mukaan

en: Filter by product
fi: Suodata tuotteen mukaan

en: Filter by product type
fi: Suodata tuotelajin mukaan

en: Filter by rating
fi: Suodata arvostelun mukaan

en: Filter by registered customer
fi: Suodata asiakkaiden mukaan

en: Filter by source
fi: Suodata lähteen mukaan

en: Filter by stock status
fi: Suodata varastotilanteen mukaan.

en: Filter by user
fi: Suodata käyttäjän mukaan

en: Filter condition	 being performed which may affect counts. Valid values include "and" and "or".
fi: Suoritettavan kyselyn laji joka voi vaikuttaa lukumääriin. Arvot "and" ja"or" kelpaavat.

en: Filter coupons
fi: Suodata kuponkeja

en: Filter orders
fi: Suodata tilauksia

en: Filter out results where any of the passed fields are empty
fi: Suodata tulokset, joissa mikä tahansa lähetetyistä kentistä on tyhjä

en: Filter products
fi: Suodata tuotteita

en: Finish setting up your store
fi: Viimeistele kaupan asetukset

en: Finish setup
fi: Viimeistele asennus

en: Finland
fi: Suomi

en: First line of the address being shipped to.
fi: Toimitusosoitteen ensimmäinen osoiterivi.

en: First name
fi: Etunimi

en: First name (optional)
fi: Etunimi (valinnainen)

en: First name.
fi: Etunimi.

en: First order received
fi: Ensimmäinen tilaus vastaanotettu

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Fixed amount
fi: Kiinteä maksu

en: Fixed amount per product
fi: Kiinteä maksu jokaisesta tuotteesta

en: Fixed cart discount
fi: Kiinteä ostoskorin alennus

en: Fixed product discount
fi: Kiinteä tuotteen alennus

en: Flat Rate
fi: Kiinteä hinta

en: Flat rate
fi: Kiinteä toimituskulu

en: Flat rate (legacy)
fi: Kiinteä maksu (vanha tapa)

en: Flush all logs
fi: Poista kaikki lokit

en: Food and drink
fi: Ruoka ja juomat

en: Footer text
fi: Teksti alatunnisteessa

en: For example:
fi: Esimerkiksi:

en: For more information:
fi: Lisätietoja

en: Force HTTP when leaving the checkout
fi: Pakota HTTP (ei suojattu yhteys) kun poistutaan kassalta.

en: Force SSL
fi: Pakota SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
fi: Pakota SSL (HTTPS) suojaustila kassasivuilla (<a href="%s" target="_blank">SSL sertifikaatti tarvitaan</a>).

en: Force downloads
fi: Pakota lataukset

en: Force secure checkout
fi: Pakota suojattu kassa sivu

en: Force shipping to the customer billing address
fi: Pakota toimitus asiakkaan laskutusosoitteeseen

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, %1$s / %2$s can be used to serve downloads instead (server requires %3$s).
fi: Pakotettu lataus piilottaa verkko-osoitteet mutta jotkut palvelimet voivat lähettää isoja tiedostoja epäluotettavasti. Jos tuettuna, %1$s / %2$s voidaan käyttää latausten toimittamiseen sen sijaan (palvelin edellyttää %3$s).

en: Format of the stat.
fi: Tilaston formaatti.

en: Found %1$d updates (%2$s)
fi: Löytyi %1$d päivitystä (%2$s)

en: Found %d scheduled task | Found %d scheduled tasks
fi[0]: Löytyi %d ajastettu tehtävä
fi[1]: Löytyi %d ajastettua tehtävää

en: Found a bug?
fi: Löysitkö 'bugin'?

en: Found in your order confirmation email.
fi: löytyy tilausvahvistuksesta joka lähetettiin sähköpostiin.

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Maksuton

en: Free Shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Free shipping
fi: Maksuton toimitus

en: Free shipping (legacy)
fi: Maksuton toimitus (vanha tapa)

en: Free shipping coupon
fi: 'Maksuton toimitus' -kuponki

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
fi: Maksuton toimitus on erikoinen toimitustapa joka voi tulla käyttöön kuponkien ja minimiostosmäärän kautta.

en: Free shipping platform
fi: Ilmainen toimitusalusta

en: Free shipping requires
fi: Ilmainen toimitus edellyttää

en: Free shipping requires...
fi: Maksuton toimitus edellyttää...

en: Free!
fi: Maksuton!

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Friendly name for identifying this key.
fi: Helposti muistettava nimi tälle avaimelle.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
fi: Helposti muistettava nimi verkkotoimintokutsulle. Oletus: Verkkotoimintokutsu luotu %s.

en: From %1$s to %2$s
fi: Alkaen %1$s päättyen %2$s

en: From %s
fi: Alkaen %s

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">billing address</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilin hallintapaneelista näet <a href="%1$s">tuoreimmat tilaukset</a>, hallinnoit <a href="%2$s">laskutusosoitteita</a> ja <a href="%3$s">muokkaat salasanaa ja tilin tietoja</a>.

en: From your account dashboard you can view your <a href="%1$s">recent orders</a>, manage your <a href="%2$s">shipping and billing addresses</a>, and <a href="%3$s">edit your password and account details</a>.
fi: Tilin hallintapaneelissa näet  <a href="%1$s">tuoreimmat tilaukset</a>, hallinnoit <a href="%2$s">toimitus- ja laskutusosoitteita</a> ja <a href="%3$s">muokkaat salasanaa ja tilin tietoja</a>.

en: Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. No credit card numbers, no passwords, no worries. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Klarna</a>.
fi: Täysi kassakokemus jossa maksu nyt, maksu myöhemmin tai osamaksu. Full checkout experience with pay now, pay later and slice it. Ei luottokorttien numeroita, ei salasanoja, ei huolia. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Klarna-palvelusta</a>.

en: Full name of continent.
fi: Mantereen koko nimi.

en: Full name of country.
fi: Maan koko nimi.

en: Full name of currency.
fi: Valuutan koko nimi.

en: Full name of state.
fi: Osa-alueen koko nimi.

en: Full refund email heading
fi: Sähköpostin otsikko kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Full refund subject
fi: Sähköpostin aihe kokonaan hyvitetylle tilaukselle

en: Full size image URL.
fi: Täysikokoisen kuvan verkko-osoite/URL.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
fi: MaxMind käyttää GZip (gzopen) kun se avaa GEOIP tietokannan.

en: Galați
fi: Galati

en: Galápagos
fi: Galápagossaaret

en: Gambian dalasi
fi: Gambian dalasi GMD

en: Gateway disabled
fi: Maksukäytävä ei ole käytössä

en: Gathering usage data allows us to improve WooCommerce. Your store will be considered as we evaluate new features, judge the quality of an update, or determine if an improvement makes sense. You can always visit the %1$sSettings%3$s and choose to stop sharing data. %2$sRead more%3$s about what data we collect.
fi: Käyttötietojen kerääminen auttaa meitä kehittämään WooCommercea. Kauppasi huomioidaan kun arvotamme uusia ominaisuuksia, päivityksen laatua tai kun arvioimme pitäisikö jotain parantaa. Voit aina käydä %1$sAsetukset%3$s ja lopettaa tietojen jakamisen. %2$sLue lisää%3$s mitä tietoja keräämme.

en: Gathering usage data allows us to tailor your store setup experience, offer more relevant content, and help make WooCommerce better for everyone.
fi: Käyttötietojen kerääminen mahdollistaa kauppasi käyttöönottokokemuksen räätälöinnin, kiinnostavamman sisällön tarjoamisen ja mahdollistaa WooCemmercen kehittämisen kehittämisen kaikille.

en: General
fi: Yleiset

en: General options
fi: Yleisasetukset

en: Generate API key
fi: Luo API-avain

en: Generate CSV
fi: Luo pilkulla erotettu tiedosto, CSV

en: Generate coupon code
fi: Luo kuponkikoodi

en: Generate variations
fi: Luo muunnelmat

en: Generated at
fi: Luotu

en: Generic add/update/get meta methods should not be used for internal meta data, including "%s". Use getters and setters.
fi: Yleisiä lisää/päivitä/hae meta menetelmiä ei pitäisi käyttää sisäisiin metea tietoihin, mukaan lukien "%s". Käytä 'getters' ja 'setters'.

en: Geneva
fi: Geneve

en: Geolocate
fi: Paikanna sijainti

en: Geolocate (with page caching support)
fi: Paikanna sijainti (tuki sivun välimuistitukselle)

en: Geolocation enabled?
fi: Sijainnin määrittäminen käytössä?

en: Geolocation has not been configured.
fi: Maantieteellistä sijaintia ei ole määritetty.

en: Georgian lari
fi: Georgian lari GEL

en: Germany
fi: Saksa

en: Get an alert if your store is down for even a few minutes.
fi: Saat ilmoituksen jos kauppa on poissa käytöstä vain muutamia minuutteja.

en: Get automated tax rates with WooCommerce Tax
fi: Hanki automaattiset veroprosentit WooCommerce Taxilla

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
fi: Hae ostoskori -Get cart- ei pitäisi kutsua ennen wp_loaded toimintoa.

en: Get insights on how your store is doing, including total sales, top products, and more.
fi: Ymmärrät syvemmin kaupan tilanteen, kuten kokonaismyynnin, suosituimmat tuotteet ja muuta.

en: Get notifications about store activity, including new orders and product reviews directly on your mobile devices with the Woo app.
fi: Saat ilmoituksia kaupan toiminnasta, mukaan lukien uudet tilaukset ja tuotearvostelut, suoraan mobiililaitteeseesi Woo-sovelluksen avulla.

en: Get paid
fi: Saa maksut

en: Get paid with WooPayments
fi: Saa maksuja WooPaymentsilla

en: Get ready to start selling
fi: Valmistaudu aloittamaan myynti

en: Get real-time order alerts anywhere
fi: Hanki reaaliaikaisia ​​tilausilmoituksia missä tahansa

en: Get started
fi: Aloita

en: Get system report
fi: Lataa järjestelmän tila -raportti

en: Get the basics
fi: Perusasiat haltuun

en: Get the free WooCommerce mobile app
fi: Hanki ilmainen WooCommerce-mobiilisovellus

en: Get the value of an individual field.
fi: Hae yksittäisen kentän arvo.

en: Get your API credentials from PayPal.
fi: Hanki API valtuutus PayPal:ilta

en: Get your products in front of Pinterest users searching for ideas and things to buy. Get started with Pinterest and make your entire product catalog browsable.
fi: Tuo tuotteesi esille Pinterest-käyttäjille, jotka etsivät ideoita ja ostettavia tuotteita. Aloita Pinterestin käyttö ja tuo koko tuoteluettelosi Pintrest käyttäjien saataville.

en: Get your products in front of a highly engaged audience.
fi: Tuo tuotteesi erittäin sitoutuneen yleisön eteen.

en: Get your products shipped
fi: Toimita tuotteesi

en: Get your store up and running more quickly with our new and improved setup experience
fi: Pystytä myymäläsi nopeammin uuden ja parannetun asennuskokemuksen avulla

en: Ghana cedi
fi: Ghanan cedi GHS

en: Gibraltar pound
fi: Gibraltarin punta GIP

en: GitHub project
fi: Github projekti

en: Give your shipping class a name for easy identification
fi: Anna toimitusluokallesi nimi helpottamaan tunnistamista

en: Give your zone a name! E.g. Local, or Worldwide.
fi: Anna toimitusvyöhykkeellesi nimi! Esim. Paikallinen tai maailmanlaajuinen.

en: Go
fi: Toteuta

en: Go back
fi: Takaisin

en: Go shopping
fi: Lähde ostoksille

en: Go to Variations
fi: Siirry muunnelmiin

en: Go to category
fi: Siirry osastoon

en: Go to shop
fi: Siirry kauppaan

en: Go to the first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to the last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Go to the next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Go to the previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Good
fi: Hyvä

en: Grams
fi: Grammoja

en: Grand total.
fi: Kokonaissumma.

en: Grant access
fi: Aseta pääsy

en: Grant access to downloadable products after payment
fi: Kun maksettu, sallitaan pääsy tiedoston lataamiseen

en: Great news! Your order has been received, and a confirmation will be sent to your email address.
fi: Hienoja uutisia! Tilauksesi on vastaanotettu ja tilausvahvistus on lähetetty antamaasi sähköpostiosoitteeseen.

en: Great things are on the horizon
fi: Mahtavia juttuja siintää horisontissa

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Gross sales
fi: Bruttomyynti

en: Gross sales amount
fi: Bruttomyynnin määrä

en: Gross sales in the period.
fi: Ajanjakson bruttomyynti.

en: Gross sales.
fi: Bruttomyynti.

en: Group
fi: Ryhmä

en: Group type.
fi: Joukon laji.

en: Grouped product
fi: Joukkotuote

en: Grouped products
fi: Joukkotuotteet

en: Grow and retain customers with intelligent, impactful email and SMS marketing automation and a consolidated view of customer interactions.
fi: Kasvata ja pidä asiakkaita älykkäällä, vaikuttavalla sähköposti- ja tekstiviestimarkkinoinnin automaatiolla ja yhtenäisellä näkemyksellä asiakasvuorovaikutuksista.

en: Grow your business
fi: Kasvata liiketoimintaasi

en: Grow your online sales by promoting your products on TikTok to over one billion monthly active users around the world.
fi: Kasvata verkkomyyntiäsi edistämällä tuotteitasi TikTokissa yli miljardille kuukausittain aktiiviselle käyttäjälle ympäri maailmaa.

en: Grow your store
fi: Kasvata kauppaasi

en: Guatemalan quetzal
fi: Guatemalan quetzal GTO

en: Guernsey pound
fi: Guernseyn punta GGP

en: Guest
fi: Vieras

en: Guest checkout
fi: Kassa vierailijoille

en: Guest orders
fi: Vierailija tilaukset

en: Guest sales
fi: Myynti vierailijoille

en: Guinea-Bissau
fi: Guinea-Bissaun

en: Guinean franc
fi: Guinean frangi GNF

en: Guyanese dollar
fi: Guyanan dollari GYD

en: HTML
fi: HTML-muotoiltu

en: HTML description of the resource.
fi: Resurssin HTML-muotoiltu kuvaus.

en: HTML email template
fi: Sähköpostin HTML pohja (malline)

en: HTML template
fi: HTML-viestin pohja (malline)

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
fi: HTML/Multipart sähköpostien pohjissa -malline- käytetään  DOMDocument luokkaa, jolla luodaan sähköpostin sisälle sijoittuvat CSS muotoilut sähköposteihin.

en: Haitian gourde
fi: Haitin gourde HTG

en: Hamburg
fi: Hampuri

en: Hard crop?
fi: Pakota koko?

en: Have a coupon?
fi: Onko sinulla kuponki?

en: Have an account with us? %1$sLog in here to view your order details%2$s.
fi: Oletko jo rekisteröitynyt? %1$sKirjaudu sisään nähdäksesi tilauksen yksityiskohdat%2$s.

en: Have an account with us? %1$sLog in here%2$s to view your order.
fi: Oletko jo rekisteröitynyt? %1$sKirjaudu sisään%2$s tarkastellaksesi tilaustasi.

en: Have an existing store?
fi: Onko aiempi kauppa?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
fi: Maksu suoritetaan käteisellä (tai muilla tavoilla) kun tuote toimitetaan.

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: Header image
fi: Otsakkeen kuva

en: Health and beauty
fi: Terveys ja kauneus

en: Heard Island and McDonald Islands
fi: Heard Island ja McDonald Islands

en: Height
fi: Korkeus

en: Height (%s)
fi: Korkeus (%s)

en: Hello %1$s (not %1$s? <a href="%2$s">Log out</a>)
fi: Hei %1$s (etkö ole %1$s? <a href="%2$s">Kirjaudu ulos</a>)

en: Hello %s,
fi: Hei %s,

en: Help &amp; Support
fi: Apu &amp; tuki

en: Help WooCommerce improve with usage tracking
fi: Auta WooCommerce lisäosaa kehittymään, käytön seurannalla.

en: Help improve WooCommerce with usage tracking
fi: Auta parantamaan WooCommercea käyttöseurannan avulla

en: Here are the details of your order placed on %s:
fi: Tässä on %s tekemäsi tilauksen tiedot:

en: Hi %s,
fi: Hei %s,

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
fi: Hei! Voit asettaa kaupan tarvitsemat veroprosentit CSV-tiedoston (Comma Separated File) avulla. Valitse palvelimelle siirrettävä .csv tiedosto ja paina 'Siirrä tiedosto, tuo tiedot'

en: Hi there,
fi: Hei siellä,

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide advanced options
fi: Piilota edistyneet asetukset

en: Hide context
fi: Piilota konteksti

en: Hide details
fi: Piilota tiedot

en: Hide empty categories
fi: Piilota tyhjät osastot

en: Hide errors from visitors
fi: Piilota virheet vierailijoilta

en: Hide errors from visitors?
fi: Piilota virheet vierailijoilta?

en: Hide free products
fi: Piilota maksuttomat tuotteet

en: Hide from search results
fi: Älä näytä hakutuloksissa

en: Hide if cart is empty
fi: Piilota ostoskori jos tyhjä

en: Hide in product catalog
fi: Älä näytä tuoteluettelossa

en: Hide out of stock items from the catalog
fi: Piilota varastosta loppuneet tuotteet tuoteluettelosta

en: Hide shipping costs until an address is entered
fi: Toimituskuluja ei näytetä ennen kuin osoite on kirjoitettu.

en: Hide shipping costs until an address is entered (Not available when using the <a href="%s">Local pickup options powered by the Checkout block</a>)
fi: Piilota toimituskulut kunnes osoite on syötetty (Ei saatavilla käytettäessä <a href="%s">Kassan Paikalliset noutopisteet -lohkoa</a>)

en: Hide template
fi: Piilota pohja (malline)

en: High-Performance order storage
fi: Suorituskykyinen tilausvarasto

en: Highlight required fields with an asterisk
fi: Korosta vaaditut kentät tähtimerkillä

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
fi: Varaa vireillä olevan (=maksamaton) tilauksen tuotteet x minuutin ajaksi. Odottava tilaus perutaan, kun aikaraja on saavutettu. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: Hold stock (minutes)
fi: Varaa tuotteet (minuuttia)

en: Home
fi: Etusivu

en: Home URL.
fi: Etusivun verkko-osoite.

en: Home, furniture, and garden
fi: Koti, huonekalut ja puutarha

en: Homepage
fi: Etusivu

en: Homepage created
fi: Etusivu luotu.

en: Honduran lempira
fi: Hondurasin lempira HNL

en: Hong Kong Island
fi: Hong Kong saari

en: Hong Kong dollar
fi: Hong Kongin dollari HKD

en: Hook
fi: Toimintokutsu

en: House number and street name
fi: Kadunnimi ja talon numero

en: How easy was it to add a product attribute?
fi: Kuinka helposti sait lisättyä tuotteen ominaisuuden?

en: How easy was it to add product category?
fi: Kuinka helposti sait lisättyä tuotteen osaston?

en: How easy was it to use search?
fi: Kuinka helppoa oli käyttää hakua?

en: How many products should be shown per row?
fi: Montako tuotetta rivillä näytetään?

en: How many rows of products should be shown per page?
fi: Kuinka monta tuoteriviä sivulla näytetään?

en: How many times the coupon can be used in total.
fi: Kuinka monta kertaa yhteensä kuponkia voi käyttää.

en: How many times the coupon can be used per customer.
fi: Kuinka monta kertaa sama asiakas voi käyttää kuponkia.

en: How many times this coupon can be used before it is void.
fi: Aseta kuinka monta kertaa kuponkia voi käyttää.

en: How many times this coupon can be used by an individual user. Uses billing email for guests, and user ID for logged in users.
fi: Käyttäjä voi käyttää alennuskoodia korkeintaan näin monta kertaa. Käyttää laskutus s-postia vierailijoille, käyttäjän tunnusta/ ID:tä kirjautuneille.

en: How should products be sorted in the catalog by default?
fi: Kuinka tuotteet oletuksena lajitellaan tuoteluettelossa?

en: How terms in this attribute are sorted by default.
fi: Kuinka tämän ominaisuuden termit lajitellaan oletuksena.

en: How the quantity of this item should be controlled, for example, any limits in place.
fi: Miten tuotteen kappalemäärää tulisi hallinnoida. Esimerkiksi voimassa olevat rajoitukset.

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
fi: Kuinka lähettäjän sähköpostiosoite näytetään WooCommercesta lähtevissä sähköposteissa.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
fi: Kuinka lähettäjän nimi näytetään WooCommercesta lähtevissä sähköposteissa.

en: How to Migrate from Magento to WooCommerce
fi: Kuinka siirtyä Magentosta WooCommerceen

en: How to calculate delivery charges
fi: Kuinka toimitusmaksu lasketaan

en: How to customize your product catalog
fi: Tuoteluettelon mukauttaminen

en: How to update your database table prefix
fi: Kuinka tietokannan taulujen etuliite päivitetään

en: Howdy %1$s,
    
    The payment gateway "%2$s" was just enabled on this site:
    %3$s
    
    If this was intentional you can safely ignore and delete this email.
    
    If you did not enable this payment gateway, please log in to your site and consider disabling it here:
    %4$s
    
    This email has been sent to %5$s
    
    Regards,
    All at %6$s
    %7$s
fi: Morjesta pöytään %1$s,
    
    Maksutapa "%2$s" otettiin käyttöön sivustolla
    %3$s
    
    Mikäli tämä on tarkoituksenmukaista, voit jättää tämän viestin huomioimatta.
    
    Mikäli et ottanut tätä maksutapaa käyttöön, kirjaudu sivustollesi ja poista se käytöstä tästä: %4$s
    
    Tämä viesti on lähetetty osoitteeseen %5$s
    
    Terveisin,
    %6$s
    %7$s

en: Human readable label for the stat.
fi: Tilaston selkokielinen tunnus.

en: Human readable segment label, either product or variation name.
fi: Selkokielinen segmentin tunnus, joko tuotteen tai muunnelman nimi.

en: Hungarian forint
fi: Unkarin forintti HUF

en: Hungary
fi: Unkari

en: I have read and agree to the website %s
fi: Olen lukenut ja hyväksyn sivuston %s

en: I plan to sell both physical and digital products
fi: Aion myydä kaupassa sekä fyysisiä että digitaalisia tuotteita

en: I plan to sell digital products
fi: Aion myydä digitaalisia tuotteita (palveluita)

en: I plan to sell physical products
fi: Aion myydä fyysistä tuotteita (tavaroita)

en: I will also be selling products or services in person.
fi: Myyn tuotteita tai palveluita myös henkilökohtaisesti.

en: ID %d
fi: Tunnus/ID %d

en: ID is invalid.
fi: Tunnus/ID ei kelpaa.

en: ID of parent grouping.
fi: Ylemmän tason ryhmän tunnus/ID..

en: ID of the note record.
fi: Muistion tietojen tunnus/ID.

en: ID to reassign posts to.
fi: Tunnus/ID johon artikkeli kohdistetaan.

en: ID.
fi: Tunniste (ID).

en: IDs for settings sub groups.
fi: Tunnukset/ID asetusten alaryhmille.

en: IFSC
fi: IFSC pankkinumero

en: IP Address
fi: IP osoite

en: IP address
fi: IP osoite

en: IP address for the downloader.
fi: Lataajan IP-osoite.

en: IP address.
fi: IP-osoite.

en: IPN email notifications
fi: IPN-viestien sähköposti-ilmoitukset

en: IPN payment completed
fi: IPN-viesti: maksu suoritettu

en: ISO code of the country.
fi: Maan ISO-koodi.

en: ISO code or name of the state, province or district.
fi: Läänin, maakunnan, osavaltion, provinssin tai alueen ISO-koodi tai nimi.

en: ISO3166 alpha-2 country code.
fi: ISO3166 alpha-2 maatunnus.

en: ISO4217 currency code.
fi: ISO4217 mukainen valuutan tunnus.

en: Ialomița
fi: Ialomita

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icelandic kr&oacute;na
fi: Islannin kruunu ISK

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
fi: Tässä kohdistetaan 'Maksu toimitettaessa' -toimitustapa vain tietyille toimitustavoille. Kun tyhjä, käytössä kaikille tavoille.

en: If a cost is defined, this controls if taxes are applied to that cost.
fi: Jos kustannus on määritelty, tämä ohjaa sitä, sovelletaanko kustannuksiin veroja vai ei.

en: If checked, free shipping would be available based on pre-discount order amount.
fi: Jos valittu, ilmainen toimitus on saatavilla perustuen tilauksen loppusummaan ennen alennuksia.

en: If enabled, this method will appear on the block based checkout.
fi: Jos tämä on käytössä, tämä tapa näkyy lohkopohjaisessa kassassa.

en: If enabled, this text will be shown site-wide. You can use it to show events or promotions to visitors!
fi: Kun käytössä, tämä näytetään koko kaupassa. Voit käyttää sitä kertomaan asiakkaille tapahtumista tai tarjouksista.

en: If managing stock, this controls if backorders are allowed.
fi: Jos hallitaan varastoa, tässä asetetaan sallitaanko jälkitoimitukset.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
fi: Jos käytät varaston hallintaa, tällä asetetaan sallitko jälkitoimitukset vai et. Jos käytössä, varaston määrä voi mennä alle 0, negatiiviseksi.

en: If requested, calculates attribute term counts for products in the collection.
fi: Jos pyydetään, laskee ominaisuuden termien lukumäärän kokoelmassa.

en: If the "Delete all content" option is selected, the affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
fi: Jos "Poista kaikki sisältö" -vaihtoehto on valittuna, WooCommerce-verkkotoimintokutsuja, joihin tämä vaikuttaa, <b>ei</b> poisteta, vaan ne liitetään käyttäjätunnukseen 0.<br/>

en: If the payment was refunded via the API.
fi: Jos maksu oli hyvitetty rajapinnan kautta.

en: If the product is downloadable.
fi: Jos tuote on ladattava tuote.

en: If the product is virtual.
fi: Jos tuote on palvelu.

en: If the quantity is editable or fixed.
fi: Jos määrä on muokattavissa tai kiinteä.

en: If the variation is downloadable.
fi: Jos muunnelma on ladattava.

en: If the variation is virtual.
fi: Jos muunnelma on palvelu.

en: If the variation is visible.
fi: Jos muunnelma näytetään.

en: If this attribute has term archive pages.
fi: Jos tällä ominaisuudella on termin arkistosivuja.

en: If this is a default attribute
fi: Jos tämä on oletusominaisuus

en: If true and if the free shipping method requires a coupon, this coupon will enable free shipping.
fi: Kun tosi ja kun maksuton toimitustapa edellyttää kupongin, tämä kuponki mahdollistaa maksuttoman toimituksen.

en: If true, calculates rating counts for products in the collection.
fi: Jos tosi, laskee tuotteiden arvostelujen lukumäärän kokoelmassa.

en: If true, calculates stock counts for products in the collection.
fi: Jos tosi, laskee tuotteiden varastotilanteen kokoelmassa.

en: If true, calculates the minimum and maximum product prices for the collection.
fi: Jos tosi, laskee kokoelmalle minimi ja maksimi hinnat.

en: If true, empty terms will not be returned.
fi: Jos valittuna, tyhjiä termejä ei palauteta.

en: If true, the coupon can only be used individually. Other applied coupons will be removed from the cart.
fi: Kun tosi, kuponkia voi käyttää vain yksinään. Muut käytetyt kupongit poistetaan ostoskorista.

en: If true, the note will be shown to customers and they will be notified. If false, the note will be for admin reference only.
fi: Kun tosi, kommentti näytetään asiakkaille ja heille ilmoitetaan. Jos epätosi, kommentti on vain hallinnon käytettävissä.

en: If true, this coupon will not be applied to items that have sale prices.
fi: Kun tosi, tätä kuponkia ei käytetä tuotteisiin joissa alennettu hinta.

en: If true, this note will be attributed to the current user. If false, the note will be attributed to the system.
fi: Kun tosi, tämä kommentti liitetään nykyiseen käyttäjään. Kun epätosi, kommentti liitetään järjestelmään.

en: If you are modifying WooCommerce on a parent theme that you did not build personally we recommend using a child theme. See: <a href="%s" target="_blank">How to create a child theme</a>
fi: Suositus: jos muokkaat WooCommercen isäntäteemaa jota et itse ole tehnyt, suosittelemme käyttämään lapsiteemaa. Katso: <a href="%s" target="_blank">Kuinka luodaan lapsiteema</a>

en: If you are using X-Accel-Redirect download method along with NGINX server, make sure that you have applied settings as described in <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> guide.
fi: Jos käytät X-Accel-Redirect lataustapaa NGINX-palvelimella, varmista että olet tehnyt asetukset kuten esitetty <a href='%s'>Digital/Downloadable Product Handling</a> oppaassa.

en: If you copied over a template file to change something, then you will need to copy the new version of the template and apply your changes again.
fi: Jos yritit muuttaa jotain sivupohjassa ja kopioit sen päälle, joudut kopioimaan sivupohjan uuden version ja tekemään muutokset uudelleen.

en: If you create an account, we will store your name, address, email and phone number, which will be used to populate the checkout for future orders.
fi: Jos luot tilin, tallennamme nimen, osoitteen, sähköpostiosoitteen ja puhelinnumeron joita käytetään kassalla täyttämään kenttiä tulevissa tilauksissa.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
fi: Jos asetat 'Tilaus-/sopimusehdot' -sivun, asiakasta pyydetään hyväksymään kaupan ehdot kassalla.

en: If you didn't make this request, just ignore this email. If you'd like to proceed:
fi: Jos et tehnyt tätä pyyntöä, voit jättää tämän sähköpostin huomioimatta. Jos haluat edetä:

en: If you find a bug within WooCommerce core you can create a ticket via <a href="%1$s">GitHub issues</a>. Ensure you read the <a href="%2$s">contribution guide</a> prior to submitting your report. To help us solve your issue, please be as descriptive as possible and include your <a href="%3$s">system status report</a>.
fi: Jos löydät 'bugin'/virheen WooCommercen ydinkoodista, voit ilmoittaa asian tänne <a href="%1$s">Github issues</a>. Varmista, että olet lukenut <a href="%2$s">contribution guide</a> ennen ilmoituksen tekemistä. Auta meitä kuvailemalla tilanne mahdollisimman tarkasti ja liitä ilmoitukseen <a href="%3$s">järjestelmän tila -raportti</a>.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
fi: Jos sinulla on kuponkikoodi, kirjoita se nyt alle.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
fi: Jos olet ostanut tästä kaupasta aiemmin, kirjoita tietosi alla oleviin kenttiin. Jos olet uusi asiakas, jatka Maksaminen &amp; toimitus -näyttöön.

en: If you like %1$s please leave us a %2$s rating. A huge thanks in advance!
fi: Jos pidät %1$s anna silloin %2$s arvostelu. Suurkiitos etukäteen!

en: If you like, you may enter custom structures for your product URLs here. For example, using <code>shop</code> would make your product links like <code>%sshop/sample-product/</code>. This setting affects product URLs only, not things such as product categories.
fi: Jos haluat, voit kirjoittaa mukautettuja verkko-osoitteiden rakenteita tuotteille. Esimerkiksi, jos käytät <code>shop</code> niin silloin tuoteteiden linkit ovat tässä muodossa <code>%sshop/sample-product/</code>. Tämä asetus vaikuttaa vain tuotteiden verkko-osoitteisiin, ei muihin kuten osastoihin.

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
fi: Jos haluat käyttää aloitusvelhoa uudelleen, paina alla olevaa painiketta.

en: If you need to enable or disable the extended task lists, please click on the button below.
fi: Jos haluat ottaa käyttöön tehtävälistan tai poistaa sen käytöstä, napsauta alla olevaa painiketta.

en: If you need to enable or disable the task lists, please click on the button below.
fi: Jos haluat ottaa käyttöön tehtävälistan tai poistaa sen käytöstä, napsauta alla olevaa painiketta.

en: If you'd like to offer <span class="help_tip" data-tip="%1$s">live rates</span> from a specific carrier (e.g. UPS) you can find a variety of extensions available for WooCommerce <a href="%2$s" target="_blank">here</a>.
fi: Kun haluat tarjota <span class="help_tip" data-tip="%1$s">tosiaikaiset hinnat</span> tietyltä kuljetusliikkeeltä (esim. UPS) WooCommerceen on saatavilla useita laajennuksia <a href="%2$s" target="_blank">täältä</a>.

en: If you've just placed an order, give your email a quick check for the confirmation.
fi: Jos teit juuri tilauksen, tilausvahvistuksen pitäisi löytyä sähköpostistasi.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
fi: Jos PayPal sähköpostiosoitteesi on muu kuin ylle kirjoitamasi osoite, niin kirjoita pääasiallinen vastaanottava osoite tähän. Tätä käytetään IPN viestien todentamiseen.

en: If your store is based in the EU, we recommend using the EU VAT Number extension in addition to automated taxes. It provides your checkout with a field to collect and validate a customer's EU VAT number, if they have one.
fi: Jos kauppasi sijaitsee EU:n alueella, niin suosittelemme käyttämään EU alv-tunnus -laajennosta automaattisten verojen lisäksi. Se lisää kassalle kentän, johon asiakkaasi voivat syöttää EU alv-tunnuksensa ja tarkistaa sen oikeellisuuden, jos heillä sellainen on.

en: Image
fi: Kuva

en: Image ID.
fi: Kuvan tunnus/ID.

en: Image URL.
fi: Kuvan verkko-osoite.

en: Image alternative text.
fi: Kuvan vaihtoehtoinen (alt) teksti.

en: Image data.
fi: Kuvan tiedot.

en: Image name.
fi: Kuvan nimi.

en: Image of the product that the review belongs to.
fi: Kuva tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Image position. 0 means that the image is featured.
fi: Kuvan sijainti. 0 tarkoittaa, että kuva on artikkelikuva.

en: Image size used for products in the catalog.
fi: Tuoteluettelossa käytettävien tuotekuvien koko.

en: Image size used for the main image on single product pages. These images will remain uncropped.
fi: Yksittäisellä tuotesivulla käytettävän kuvan koko. Näitä kuvia ei rajata.

en: Image url
fi: Kuvan verkko-osoite

en: Images
fi: Kuvat

en: Images will be cropped into a square
fi: Kuvat rajataan neliön muotoisiksi

en: Images will be cropped to a custom aspect ratio
fi: Kuvat rajataan mukautettua kuvasuhdetta noudattaen

en: Images will display using the aspect ratio in which they were uploaded
fi: Kuvat näytetään sillä kuvasuhteella kuin ne olivat palvelimelle siirrettäessä

en: Import
fi: Tuo

en: Import / Export
fi: Tuo / Vie

en: Import <strong>products</strong> to your store via a csv file.
fi: Tuo <strong>tuotteet</strong> kauppaan CSV-tiedostolla.

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
fi: Tuo <strong>veroprosentit</strong> CSV-tiedoston avulla.

en: Import CSV
fi: Tuo CSV-tiedosto

en: Import Products
fi: Tuo tuotteita

en: Import as meta data
fi: Tuo metatietona

en: Import complete - imported %s tax rates.
fi: Tuonti valmis - tuotu %s veroprosenttia.

en: Import complete!
fi: Tuonti onnistui!

en: Import products
fi: Tuo tuotteet

en: Import products from a CSV file
fi: Tuo tuotteet CSV-tiedostosta

en: Import tax rates
fi: Tuo veroprosentit

en: Import your products
fi: Tuo tuotteita

en: Importing
fi: Tuodaan

en: Improve our store offerings
fi: Parantaa kaupan tarjontaa

en: In order for <strong>database caching</strong> to work with WooCommerce you must add %1$s to the "Ignored Query Strings" option in <a href="%2$s">W3 Total Cache settings</a>.
fi: Jotta <strong>tietokannan välimuisti</strong> toimii WooCommercen kanssa, sinun on lisättävä %1$s kohtaan "Ignored Query Strings" täällä <a href="%2$s">W3 Total Cache asetukset</a>.

en: In stock
fi: Varastossa

en: In stock?
fi: Varasto?

en: In this section you should list who you’re sharing data with, and for what purpose. This could include, but may not be limited to, analytics, marketing, payment gateways, shipping providers, and third party embeds.
fi: Tässä osassa sinun tulisi listata kenen kanssa jaat tietoja ja mitä tarkoitusta varten. Tämä voi sisältää, mutta ei rajoitu, sivuston analytiikkaan, markkinointiin, maksukäytäviin, toimittajiin ja kolmannen osapuolen upotuksiin sivustolla.

en: In this subsection you should list which third party payment processors you’re using to take payments on your store since these may handle customer data. We’ve included PayPal as an example, but you should remove this if you’re not using PayPal.
fi: Tässä osassa sinun tulisi listata ne kolmannen osapuolen maksukäytävät joita käytät sivustolla maksujen vastaanottamisessa koska ne voivat käsitellä asiakkaan tietoja. Olemme sisällyttäneet PayPal:in esimerkkinä, mutta poista se jos et käytä PayPal-maksupalvelua.

en: In-Progress <span class="count">(%s)</span> | In-Progress <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>

en: In-progress
fi: Käsittelyssä

en: Inactive
fi: Ei käytössä

en: Inactive accounts are those which have not logged in, or placed an order, for the specified duration. They will be deleted. Any orders will be converted into guest orders.
fi: Ei-käytetyt tilit ovat tilejä joihin ei ole kirjauduttu, tai ei ole tehty tilausta tietyn ajan kuluessa. Ne poistetaan. Tehdyt tilalukset muutetaan vierailijoiden tilauksiksi.

en: Inactive plugins
fi: Käyttämättömät lisäosat

en: Inactive plugins.
fi: Käyttämättömät lisäosat.

en: Inches
fi: Tuumaa

en: Include downloads
fi: Sisällytä lataukset

en: Including tax
fi: Sisältää veron

en: Increase existing price by (fixed amount or %):
fi: Nosta nykyistä hintaa (kiinteä määrä tai %):

en: Increase existing sale price by (fixed amount or %):
fi: Nosta nykyistä ale-hintaa näin (kiinteä määrä tai %):

en: Increase existing stock by:
fi: Lisää nykyistä varastoa määrällä:

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna normaalihintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
fi: Suurenna alehintoja (kiinteä määrä tai %):

en: Increasing memory allocated to PHP
fi: Kuinka kasvatetaan PHP:lle osoitettua muistivarausta

en: India
fi: Intia

en: Indian rupee
fi: Intian rupia INR

en: Indicates the order that will appear in queries.
fi: Ilmaisee kutsuissa ilmenevän järjestyksen.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: products, orders, username, ip_address.
fi: Ilmaisee pitäisikö kaikkien olla tosi vastausjoukossa tai jos joku niistä on riittävä. Etsintä vaikuttaa seuraaviin parametreihin: products, orders, username, ip_address.

en: Indicates whether all the conditions should be true for the resulting set, or if any one of them is sufficient. Match affects the following parameters: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories
fi: Ilmaisee pitäisikö kaikkien olla tosi vastausjoukossa tai jos joku niistä on riittävä. Etsintä vaikuttaa seuraaviin parametreihin: status_is, status_is_not, product_includes, product_excludes, coupon_includes, coupon_excludes, customer, categories

en: Individual use only
fi: Vain kertakäyttö

en: Indonesian rupiah
fi: Indonesian rupia IDR

en: Industry.
fi: Toimiala.

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
fi: Tietoja palvelimesta jolla sivustosi sijaitsee.

en: Insert file URL
fi: Lisää tiedoston verkko-osoite (URL)

en: Insert into product
fi: Lisää tuotteeseen

en: Insert row
fi: Lisää rivi

en: Install Woo mobile app
fi: Asenna Woo-mobiili appi.

en: Install plugins
fi: Asenna lisäosat

en: Install the WooCommerce mobile app to manage orders, receive sales notifications, and view key metrics — wherever you are.
fi: Asenna WooCommerce mobiiili appi jolla hallinnoit tilauksia, vastaanotat myynti-ilmoituksia ja näet keskeisiä mittalukuja - missä tahansa olet.

en: Installation date of the WooCommerce mobile app.
fi: WooCommerce-mobiilisovelluksen asennuspäivämäärä.

en: Installed
fi: Asennettu

en: Installed Extensions without a Subscription
fi: Asennetut laajennukset joissa ei ole tilausta

en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
fi: Asennettua versiota ei olla testattu käytössä olevalla WooCommerce-versiolla %s

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle ja sähköposteihin.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
fi: Ohjeet jotka lisätään Kiitos-sivulle.

en: Insufficient privileges to export products.
fi: Oikeudet eivät riitä tuotteiden viemiseen.

en: Insufficient privileges to import products.
fi: Oikeudet eivät riitä tuotteiden tuomiseen.

en: Integration
fi: Palvelusidos

en: Integration "%s" is not registered.
fi: Integraatiota "%s" ei ole rekisteröity.

en: Internal server error
fi: Sisäinen palvelinvirhe

en: International
fi: Kansainvälinen

en: International flat rate (legacy)
fi: Kansainvälinen toimitus, kiinteä hinta (vanha tapa)

en: Interval subtotals.
fi: Aikaväli välisummat.

en: Invalid %s provided.
fi: Virheellinen %s.

en: Invalid ID.
fi: Tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid URL %s.
fi: %s verkko-osoite ei kelpaa.

en: Invalid action - must be a recurring action.
fi: Toiminto ei kelpaa - täytyy olla toistuva toiminto.

en: Invalid action ID. No status found.
fi: Toiminnon tunnus/ID ei kelpaa. Tila ei löytynyt.

en: Invalid attribute ID.
fi: Ominaisuuden tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid billing email address
fi: Laskutuksen sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Invalid billing email provided.
fi: Virheellinen laskutussähköpostiosoite.

en: Invalid catalog visibility option.
fi: Tuoteluettelon näytä-valinta ei kelpaa.

en: Invalid category ID.
fi: Tuoteosaston ID ei kelpaa.

en: Invalid country code provided. Must be one of: %s
fi: Virheellinen maakoodi. Sen täytyy olla yksi seuraavista: %s

en: Invalid coupon
fi: Kuponki ei kelpaa

en: Invalid coupon code
fi: Kupongin koodi ei kelpaa

en: Invalid coupon code.
fi: Viallinen kuponkikoodi.

en: Invalid coupon.
fi: Kuponki ei kelpaa.

en: Invalid coupons were removed from the cart: "%s"
fi: Viallisia kuponkikoodeja poistettiin ostoskorista: "%s"

en: Invalid currency code
fi: Valuuta koodi ei kelpaa

en: Invalid customer query.
fi: Asiakkaan kysely ei kelpaa.

en: Invalid customer.
fi: Asiakas ei kelpaa.

en: Invalid data store.
fi: 'data store' ei kelpaa.

en: Invalid discount amount
fi: Alennuksen määrä ei kelpaa

en: Invalid discount type
fi: Alennuksen laji ei kelpaa

en: Invalid download link.
fi: Latauslinkki ei ole kelvollinen.

en: Invalid download log: no ID.
fi: Latausten loki ei kelpaa: ei tunnusta/ID.

en: Invalid download log: not found.
fi: Latausten loki ei kelpaa: ei löytynyt.

en: Invalid download.
fi: Lataus ei kelpaa.

en: Invalid email address
fi: Sähköpostiosoite ei kelpaa

en: Invalid email address restriction
fi: Sähköpostiosoitteen rajoite ei kelpaa

en: Invalid field
fi: Kenttä ei kelpaa

en: Invalid file type. The importer supports CSV and TXT file formats.
fi: Tiedoston laji ei kelpaa. Tuontityökalu tukee pilkulla erotettua tiedostoa/CSV ja tekstitiedostoa/TXT.

en: Invalid image: %s
fi: Kuva ei kelpaa: %s

en: Invalid items
fi: Kohde ei kelpaa

en: Invalid meta_query clause key: %s.
fi: Virheellinen meta_query tapaus avain %s.

en: Invalid nonce - nonce has already been used.
fi: Kertakäyttöavain ei kelpaa - kertakäyttöavain on jo käytetty.

en: Invalid nonce verification
fi: Kertakäyttöavaimen -nonce- varmistuksen tulos ei kelpaa

en: Invalid or duplicated SKU.
fi: Toisteinen tuotetunnus/SKU tai se ei kelpaa.

en: Invalid or missing payment token fields.
fi: Maksun (valtuutus)merkkikentät puuttuvat tai eivät kelpaa.

en: Invalid order
fi: Tilaus ei kelpaa

en: Invalid order ID or key provided.
fi: Epäkelpo tuotteen ID tai avain.

en: Invalid order ID.
fi: Tilauksen tilausnumero ei kelpaa.

en: Invalid order item.
fi: Tilauksen tuote ei kelpaa.

en: Invalid order refund ID.
fi: Tilauksen hyvityksen tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid order.
fi: Tilaus ei kelpaa.

en: Invalid parameter(s): %s
fi: Väärä(t) parametri(t): %s

en: Invalid parameter.
fi: Virheellinen parametri.

en: Invalid parent ID
fi: Ylemmän tason tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid payment gateway.
fi: Maksukäytävä ei kelpaa.

en: Invalid payment method.
fi: Maksutapa ei kelpaa.

en: Invalid payment token.
fi: Maksutietojen poletti ei kelpaa.

en: Invalid permission ID.
fi: Oikeuksien tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid plugin.
fi: Lisäosa ei kelpaa.

en: Invalid post ID.
fi: Artikkelin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid product
fi: Tuote ei kelpaa

en: Invalid product ID
fi: Tuotteen tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid product ID %d.
fi: Tuotteen tunnus/ID %d ei kelpaa.

en: Invalid product ID.
fi: Tuotetunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid product review ID.
fi: Tuotearvion tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid product slug.
fi: Virheellinen tuotteen polkutunnus.

en: Invalid product tax status.
fi: Tuotteen verotila ei kelpaa.

en: Invalid product type.
fi: Tuotteen laji ei kelpaa.

en: Invalid product type: passed ID does not correspond to a product variation.
fi: Tuotteen laji ei kelpaa: annettu tunnus/ID ei vastaa tuotemuunnelmaa.

en: Invalid product.
fi: Tuote ei kelpaa.

en: Invalid rate
fi: Määrä ei kelpaa

en: Invalid refund amount
fi: Tilauksen hyvityksen määrä ei kelpaa

en: Invalid refund amount.
fi: Hyvityksen määrä ei kelpaa.

en: Invalid request. Please pass the match parameter.
fi: Kutsu ei kelpaa. Käytä etsittävä parametri.

en: Invalid resource ID.
fi: Resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid resource id for reassignment.
fi: Uudelleenkohdistamiselle resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid resource id.
fi: Resurssin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid response from data store.
fi: Tietovarastosta tullut vastaus ei kelpaa.

en: Invalid review ID.
fi: Arvioinnin tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid review content.
fi: Arvioinnin sisältö ei kelpaa.

en: Invalid role
fi: Rooli ei kelpaa

en: Invalid schedule. Cannot save action.
fi: Ajastus ei kelpaa. Toimintoa ei voi tallentaa.

en: Invalid scope %s
fi: %s ei kelpaa

en: Invalid setting group.
fi: Asetusryhmä ei kelpaa.

en: Invalid setting.
fi: Asetus ei kelpaa.

en: Invalid shipping method!
fi: Toimitustapa ei kelpaa!

en: Invalid signature - failed to sort parameters.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - parametrejä ei lajiteltu.

en: Invalid signature - provided signature does not match.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - annettu allekirjoitus ei täsmää.

en: Invalid signature - signature method is invalid.
fi: Allekirjoitus ei kelpaa - allekirjoitustapa ei kelpaa.

en: Invalid tax class
fi: Veroluokka ei kelpaa

en: Invalid taxonomy: %s.
fi: Virheellinen luokittelu: %s.

en: Invalid theme %s.
fi: Teeman %s ei kelpaa.

en: Invalid timestamp.
fi: Aikaleima ei kelpaa.

en: Invalid tool ID.
fi: Työkalun tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid username or email.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköposti ei kelpaa.

en: Invalid value for select or count parameter. Cannot query actions.
fi: Valitse- tai laske ominaisuuden arvo ei kelpaa. Ei voi noutaa toimintoja.

en: Invalid value posted for %1$s. Allowed values: %2$s
fi: %1$s :lle annettu arvo ei kelpaa. Sallitut arvot: %2$s

en: Invalid value posted for %s
fi: %s:lle asetettu arvo ei kelpaa

en: Invalid variation ID
fi: Muunnelman tunnus/ID ei kelpaa

en: Invalid webhook ID.
fi: Verkkotoimintokutsun tunnus/ID ei kelpaa.

en: Invalid webhook.
fi: Verkkotoimintokutsu ei kelpaa.

en: Inventory
fi: Varasto

en: Invoice prefix
fi: Maksun etuliite

en: Iranian rial
fi: Iranin rial IRR

en: Iraq
fi: Irak

en: Iraqi dinar
fi: Irakin dinaari IQD

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Is DomDocument class enabled?
fi: Onko DomDocument luokka käytössä?

en: Is GZip enabled?
fi: Onko GZip käytössä?

en: Is SUHOSIN installed?
fi: Onko SUHOSIN asennettu?

en: Is SoapClient class enabled?
fi: Onko SoapClient luokka käytössä?

en: Is WordPress debug mode active?
fi: Onko  WordPress testaustila käytössä?

en: Is WordPress multisite?
fi: Onko WordPress monisivusto (multisite)?

en: Is a global attribute?
fi: Onko kaikkialla käytetty ominaisuus?

en: Is featured?
fi: On esittelyssä?

en: Is fsockopen/cURL enabled?
fi: Onko fsockopen/cURL käytössä?

en: Is log directory writable?
fi: Voidaanko lokin hakemistoon kirjoittaa?

en: Is logging enabled?
fi: Onko lokitus otettu käyttöön?

en: Is mbstring enabled?
fi: Onko mbstring käytössä?

en: Is the connection to your store secure?
fi: Onko yhteys kauppaan turvattu?

en: Is the customer a paying customer?
fi: Onko asiakas maksava asiakas?

en: Is the product in stock?
fi: Onko tuotetta varastossa?

en: Is the product on sale?
fi: Onko tuote alennuksessa?

en: Is the product purchasable?
fi: Onko tuote ostettavissa?

en: Is this theme a child theme?
fi: Onko tämä teema alateema?

en: Is your site connected to WooCommerce.com?
fi: Onko sivustosi kytketty WooCommerce.com-sivustoon?

en: Israeli new shekel
fi: Israelin uusi sekeli ILS

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
fi: Vaikuttaa siltä että yksi tai useampi tietokannan taulukko puuttuu. Yritetään luoda uudestaan puuttavat taulukot.

en: It was not possible to determine a valid cut-off time: %s.
fi: Ei voitu määrittää kelvollista katkaisuaikaa: %s.

en: It was not possible to synchronize download directories following the most recent update.
fi: Lataushakemistoja ei voitu synkronoida viimeisimmän päivityksen jälkeen.

en: It's time to celebrate – you're ready to launch your store! Woo! Hit the button to preview your store and make it public.
fi: Aika juhlia - kauppasi on valmis julkaistavaksi! Woo! Napsauta painiketta esikatsellaksesi kauppasi ja asettaaksesi se julkiseksi.

en: Italy
fi: Italia

en: Item
fi: Tuote

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
fi: Tuotteen #%1$s varastoa lisätty määrästä %2$s määrään %3$s.

en: Item ID.
fi: Tuotteen tunnus/ID.

en: Item moved down
fi: Kohde siirretty alas

en: Item moved up
fi: Kohde siirretty ylös

en: Itemized
fi: Eriteltynä

en: Items
fi: Tuotteet

en: Items Purchased
fi: Ostetut tuotteet

en: Items Subtotal:
fi: Kohteiden välisumma:

en: Items sold
fi: Myydyt tuotteet

en: Items sold.
fi: Kohteet myyty.

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: JSON partial matching not supported in your environment. Please check your MySQL/MariaDB version.
fi: JSON-osittaissovitus ei ole tuettu ympäristössäsi. Tarkista MySQL/MariaDB -versiosi.

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Jamaican dollar
fi: Jamaikan dollari JMD

en: Jammu and Kashmir
fi: Jammu ja Kashmir

en: Japan
fi: Japani

en: Japanese yen
fi: Japanin jeni JPY

en: Jawa Barat
fi: Länsi-Jaava

en: Jawa Tengah
fi: Keski-Jaava

en: Jawa Timur
fi: Itä-Jaava

en: Jersey pound
fi: Jerseyn punta JEP

en: Jetpack is not connected.
fi: Jetpack ei ole yhdistetty.

en: Jetpack is not installed or active.
fi: Jetpack-palvelua ei ole asennettu tai se ei ole käytössä.

en: Join the 16 million customers who use Mailchimp. Sync list and store data to send automated emails, and targeted campaigns.
fi: Liity 16 miljoonan MailChimp-palvelun käyttäjän joukkoon. Synkronoi listat ja kaupan tiedot jotta voit lähettää automaattisia sähköposteja ja kohdistettuja kampanjoita.

en: Jordanian dinar
fi: Jordanian dinaari JOD

en: Just to let you know &mdash; we've received your order #%s, and it is now being processed:
fi: Tiedoksi: olemme vastaanottaneet tilauksen nro %s, ja se on nyt käsittelyssä:

en: Kalimantan Barat
fi: Länsi-Kalimantan

en: Kalimantan Selatan
fi: Etelä-Kalimantan

en: Kalimantan Tengah
fi: Keski-Kalimantan

en: Kalimantan Timur
fi: Itä-Kalimantan

en: Kalimantan Utara
fi: Pohjois-Kalimantan

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kazakhstani tenge
fi: Kazakstanin tenge KZT

en: Keep your customers informed with tracking notifications.
fi: Pidä asiakkaasi ajan tasalla seurantailmoituksilla.

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kenyan shilling
fi: Kenian šillinki KES

en: Kepulauan Riau
fi: Riausaaret

en: Key details
fi: Avaimen tiedot

en: Key for the data being registered must be a string
fi: Rekisteröitävien tietojen avaimen on oltava merkkijono

en: Khuzestan (خوزستان)
fi: Khuzestan  (خوزستان)

en: Kilograms
fi: Kilogrammoja

en: Klarna Checkout
fi: Klarna kassa

en: Klarna Checkout for WooCommerce
fi: Klarna Checkout WooCommercelle

en: Klarna Payments
fi: Klarna maksut

en: Klarna Payments for WooCommerce
fi: Klarna Payments WooCommercelle

en: Kuwaiti dinar
fi: Kuwaitin dinaari KWD

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Kyrgyzstani som
fi: Kirgisian som KGS

en: L/W/H
fi: p/l/k

en: Lakshadeep
fi: Lakshadweep

en: Language
fi: Kieli

en: Lao kip
fi: Laosin kip LAK

en: Last 7 days
fi: Viim. 7 päivää

en: Last Active
fi: Viimeksi käyty

en: Last access
fi: Edellinen käynti

en: Last month
fi: Edell. kuukausi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last name (optional)
fi: Sukunimi (valinnainen)

en: Last name.
fi: Sukunimi.

en: Last order
fi: Viimeisin tilaus

en: Last order ID.
fi: Tuoreimman tilauksen tilausnumero.

en: Last order data.
fi: Tuoreimman tilauksen tiedot.

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Last warning, are you sure?
fi: Viimeinen varoitus, oletko varma?

en: Latest version of theme.
fi: Teeman uusin versio.

en: Launch your store
fi: Julkaise kauppasi

en: Leaderboard ID.
fi: Tulostaulun tunnus/ID.

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn how to update
fi: Opi kuinka päivitetään

en: Learn how to upgrade
fi: Opi kuinka päivitetään

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Learn more about coupons
fi: Lue lisää kupongeista

en: Learn more about how usage tracking works, and how you'll be helping in our <a href="%1$s" target="_blank">usage tracking documentation</a>.
fi: Opi lisää kuinka käytön seuranta toimii, ja kuinka autat meidän<a href="%1$s" target="_blank">käytön seuranta ohjeistusta</a>.

en: Learn more about orders
fi: Lue lisää tilauksista

en: Learn more about shipping zones
fi: Lue lisää toimitusvyöhykkeistä

en: Learn more about templates
fi: Lue lisää pohjista/mallineista

en: Learn more about updates
fi: Lue lisää päivityksistä

en: Learn more here
fi: Lue lisää täältä

en: Leave a Reply to %s
fi: Vastaa %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
fi: Jätä tyhjäksi, jos et halua rajoitta latausten määrää.

en: Lebanese pound
fi: Libanonin punta LBP

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Left with space
fi: Vasemmalla, välilyönti välissä

en: Legacy API
fi: Vanha API-rajapinta

en: Legacy API v3 (deprecated)
fi: Vanha rajapinta/API v3 (vanhentunut)

en: Legacy shipping methods (flat rate, international flat rate, local pickup and delivery, and free shipping) are deprecated but will continue to work as normal for now. <b><em>They will be removed in future versions of WooCommerce</em></b>. We recommend disabling these and setting up new rates within shipping zones as soon as possible.
fi: Vanhoja toimitustapoja (kiinteä toimitusmaksu, kansainvälinen toimitus - kiinteä hinta, paikallinen nouto ja toimitus ja maksuton toimitus) ei suositella käytettäväksi mutta ne toimivat toistaiseksi. <b><em>Ne tullaan poistamaan tulevista WooCommerce-versioista</em></b>. Suosittelemme että ne poistetaan käytöstä ja toimitusvyöhykkeitä käyttäen tehdään uudet mahdollisimman nopeasti.

en: Length
fi: Pituus

en: Length (%s)
fi: Pituus (%s)

en: Length x width x height in decimal form
fi: Pituus x leveys x korkeus desimaali muodossa

en: Lesotho loti
fi: Lesothon Loti LSL

en: Let's go!
fi: Aloitetaan!

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
fi: Voit veloittaa toimituksesta kiinteän maksun.

en: Level
fi: Taso

en: Liberian dollar
fi: Liberian dollari LRD

en: Libyan dinar
fi: Libyan dinaari LYD

en: Lifetime Subscription
fi: Elinikäinen tilaus

en: Limit purchases to 1 item per order
fi: Rajoita myynti 1 tuotteeseen per tilaus

en: Limit response to objects excluding emails.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan sähköposteja.

en: Limit response to objects excluding specific countries.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tietyt maat.

en: Limit response to objects excluding specific names.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tiettyjä nimiä.

en: Limit response to objects excluding specific usernames.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sivuutetaan tiettyjä käyttäjätunnuksia.

en: Limit response to objects including emails.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa sisällytetään sähköposteja.

en: Limit response to objects last active after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects last active before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia aiemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects last active between two given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin jotka viimeksi aktiivisia kahden ISO8601 muodossa annetun päiväyksen välisenä aikana.

en: Limit response to objects registered after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin jotka rekisteröity myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects registered before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin jotka rekisteröity aiemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects that don't have a specified ip address.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä IP-osoitetta.

en: Limit response to objects that don't have the specified customer ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä asiakkaan tunnusta/ID.

en: Limit response to objects that don't have the specified user ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä käyttäjän tunnusta/ID.

en: Limit response to objects that have a specified ip address.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty IP-osoite.

en: Limit response to objects that have the specified customer ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty asiakkaan tunnus/ID.

en: Limit response to objects that have the specified user ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty käyttäjän tunnus/ID.

en: Limit response to objects with a customer field containing the search term. Searches the field provided by `searchby`.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa asiakas kenttä sisältää etsityn sanan. Etsii kentästä joka annettu kohdassa `searchby` (etsi täältä).

en: Limit response to objects with a total order spend between two given numbers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with a total order spend greater than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with a total order spend less than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen kokonaiskulutus on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an average order spend between two given numbers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with an average order spend greater than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an average order spend less than or equal to given number.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilauksen keskimääräinen arvo on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an order count between two given integers.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on kahden annetun luvun välissä.

en: Limit response to objects with an order count greater than or equal to given integer.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on enemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with an order count less than or equal to given integer.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tilausten lukumäärä on vähemmän kuin tai sama kuin annettu luku.

en: Limit response to objects with last order after (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joiden viimeisin tilaus on joko myöhemmin tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects with last order before (or at) a given ISO8601 compliant datetime.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joiden viimeisin tilaus on ennen tai sama kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to objects with specific countries.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tietyt maat.

en: Limit response to objects with specific names.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tiettyjä nimiä.

en: Limit response to objects with specific usernames.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joissa tiettyjä käyttäjätunnuksia.

en: Limit response to resources created after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin, jotka julkaistiin annetun ISO8601-yhteensopivan päiväyksen jälkeen.

en: Limit response to resources created before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus resursseihin jotka luotu aiemmin kuin päiväys annettuna ISO8601 muodossa.

en: Limit response to resources published after a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset resursseihin jotka on julkaistu ISO8601-muotoa noudattavan päiväksen jälkeen.

en: Limit response to resources published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita tulokset resursseihin jotka on julkaistu ennen ISO8601-muotoilua noudattavaa päiväystä.

en: Limit response to reviews published before a given ISO8601 compliant date.
fi: Rajoita vastaus arviointeihin jotka julkaistu ennen annettua päiväystä ISO8601 muodossa.

en: Limit response to specific fields. Defaults to all fields.
fi: Rajoita vastaus tiettyihin kenttiin. Oletuksena kaikki kentät.

en: Limit response to specific report stats. Allowed values: %s.
fi: Rajoita vastaus tiettyihin raporttitilastoihin. Sallitut arvot: %s.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
fi: Rajoita tulosjoukko kaikkiin tuotteisiin poislukien ne joilla on tietty ylemmän tason tunnus/ID.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the categories taxonomy.
fi: Rajoita vastaus kaikkiin kohteisiin joihin on kohdistettu tietty termi osastojen luokittelussa.

en: Limit result set to all items that have the specified term assigned in the taxes taxonomy.
fi: Rajoita vastaus kaikkiin kohteisiin joihin on kohdistettu tietty termi verojen luokittelussa.

en: Limit result set to coupons assigned specific coupon IDs.
fi: Rajoita vastaus kuponkeihin jotka on kohdistettu tiettyjen kuponkien tunnukseen/ID.

en: Limit result set to featured products.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko esittelyssä olevien mukaan.

en: Limit result set to items assigned a stock report type.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu varastoraportin laji.

en: Limit result set to items assigned one or more tax rates.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu yksi tai useampi vero.

en: Limit result set to items that don't have the specified coupon(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille ei ole kohdistettu tiettyä kuponkia.

en: Limit result set to items that don't have the specified order ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä tilauksen tunnusta/ID.

en: Limit result set to items that don't have the specified order status.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla ei ole tiettyä tilauksen tilaa.

en: Limit result set to items that don't have the specified product(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin ei ole kohdistettu tiettyä tuotetta(tuotteita).

en: Limit result set to items that don't have the specified tax rate(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille ei ole kohdistettu tiettyä veron määrää.

en: Limit result set to items that have the specified coupon(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille on kohdistettu tietty kuponki.

en: Limit result set to items that have the specified order ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty tilauksen tunnus/ID.

en: Limit result set to items that have the specified order status.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tietty tilauksen tila.

en: Limit result set to items that have the specified product(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu tietty tuote(tuotteita).

en: Limit result set to items that have the specified rate ID(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joihin on kohdistettu tietty veron määrän tunnus/ID.

en: Limit result set to items that have the specified tax rate(s) assigned.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joille on kohdistettu tietty veron määrä.

en: Limit result set to orders assigned a specific customer.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joissa on tietty asiakas.

en: Limit result set to orders assigned a specific product.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joissa on tietty tuote.

en: Limit result set to orders assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to orders matching part of an order number.
fi: Rajoita vastaus tilauksiin jotka vastaavat osaa tilausnumerosta.

en: Limit result set to orders which have specific statuses.
fi: Rajoita tulosjoukko tilauksiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn osaston/ID tuotteisiin.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty toimitusluokka/ID.

en: Limit result set to products assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty tila.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty avainsana/ID.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn lajisiin tuotteisiin.

en: Limit result set to products based on a maximum price.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko korkeimman hinnan mukaan.

en: Limit result set to products based on a minimum price.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko alimman hinnan mukaan.

en: Limit result set to products in stock or out of stock.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko varastossa tai loppu varastosta mukaan.

en: Limit result set to products on sale.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko alennuksessa olevien mukaan.

en: Limit result set to products with a certain average rating.
fi: Rajoita vastaus tuotteisiin joilla tietty keskimääräinen arvostelu.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty tuotetunnus/SKU.

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
fi: Rajoita tulosjoukkot tuotteisiin joilla on tietty ominaisuuden arvo (edellyttää asetettua ominaisuutta).

en: Limit result set to products with a specific attribute.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin joilla on tietty ominaisuus.

en: Limit result set to products with a specific attribute. Use the taxonomy name/attribute slug.
fi: Rajoita tulokset tuotteisiin joilla tietty ominaisuus. Käytä luokittelunimeä tai ominaisuuden polkutunnusta.

en: Limit result set to products with a specific slug.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin tuotteisiin joilla on tietty polkutunnus.

en: Limit result set to products with a specific tax class.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko tietyn veroluokan mukaan.

en: Limit result set to products with selected global attributes.
fi: Rajoita vastaus tuotteisiin joilla valitut globaalit ominaisuudet.

en: Limit result set to products with specific SKU(s). Use commas to separate.
fi: Rajaa tulosjoukko tuotteisiin joilla tietty tuotetunnus (SKU). Jos useita, erota pilkulla.

en: Limit result set to products with specific slug(s). Use commas to separate.
fi: Rajoita tulosjoukko tuotteisiin, joissa on tiettyjä polkutunnuksia. Käytä pilkkuja erottaaksesi.

en: Limit result set to products with specified stock status.
fi: Rajoita tuotteiden tulosjoukko tietyn varastotilanteen mukaan.

en: Limit result set to resources assigned to a specific product.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin resursseihin jotka on liitetty tiettyyn tuotteeseen.

en: Limit result set to resources with a specific code.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joilla on tietty koodi.

en: Limit result set to resources with a specific email.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joissa on tietty sähköpostiosoite.

en: Limit result set to resources with a specific role.
fi: Rajoita tulosjoukko resursseihin joilla on tietty rooli.

en: Limit result set to resources with a specific slug.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin resursseihin joilla on tietty polkutunnus.

en: Limit result set to returning or new customers.
fi: Rajoita vastaus joko toistuviin tai uusiin asiakkaisiin.

en: Limit result set to reviews assigned a specific status.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn tilan mukaan.

en: Limit result set to reviews assigned to specific product IDs.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn tuotetunnuksen/ID mukaan.

en: Limit result set to reviews assigned to specific user IDs.
fi: Rajoita arviointien tulosjoukko tietyn käyttäjätunnuksen/ID mukaan.

en: Limit result set to specific IDs.
fi: Rajoita tulosjoukko tiettyihin tunnuksiin/ID.

en: Limit result set to specific ids.
fi: Rajoita tulosjoukko tiettyihin tunnuksiin/ID.

en: Limit result set to specific types of refunds.
fi: Rajoita vastaus tietynlaisiin hyvityksiin.

en: Limit result set to that from a specific author email.
fi: Rajoita tulosjoukko tietyn kirjoittajan sähköpostin mukaan.

en: Limit result set to those of particular parent IDs.
fi: Rajoita tulosjoukko niihin joilla on tietty ylemmän tason tunnus/ID.

en: Limit result set to webhooks assigned a specific status.
fi: Rajoita tulosjoukko verkkotoimintokutsuihin joilla on tietty tila.

en: Limit result to customers or internal notes.
fi: Rajoita tulokset asiakkaisiin tai sisäisiin muistiinpanoihin.

en: Limit result to items from the specified categories.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin tietyistä osastoista.

en: Limit result to items with specified customer ids.
fi: Rajoita tulokset kohteisiin joissa tietty asiakastunnus/ID.

en: Limit result to items with specified product ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tiettyjä tuotetunnus/ID.

en: Limit result to items with specified variation ids.
fi: Rajoita vastaus kohteisiin joilla on tiettyjä muunnelman tunnus/ID.

en: Limit results to coupons with codes matching a given string.
fi: Rajoita vastaus kuponkeihin joiden koodi vastaa tiettyä merkkijonoa.

en: Limit results to those matching a string.
fi: Rajoita tulokset niihin jotka täsmäävät merkkijonoon.

en: Limit stats fields to the specified items.
fi: Rajaa tilastojen kentät määriteltyihin nimikkeisiin

en: Limit to specific ZIP/postcodes
fi: Rajoita tiettyihin postinumeroihin

en: Limit usage to X items
fi: Rajoita käyttö X tuotteeseen

en: Line #
fi: Rivi #

en: Line item meta data.
fi: Tuoterivien meta-tiedot.

en: Line items data.
fi: Tuoterivien tiedot.

en: Line subtotal (before discounts).
fi: Rivien välisumma (ennen alennuksia).

en: Line subtotal tax (before discounts).
fi: Rivien verojen välisumma (ennen alennuksia).

en: Line subtotal tax.
fi: Rivien verot yhteensä.

en: Line taxes.
fi: Rivin verot.

en: Line total (after discounts).
fi: Rivit yhteensä (alennusten jälkeen).

en: Line total tax (after discounts).
fi: Rivien verot yhteensä (alennusten jälkeen).

en: Lines of taxes applied to items and shipping.
fi: Tuotteille ja toimitukseen käytettävät verot.

en: Link previous orders
fi: Liitä edelliset tilaukset

en: Link to the external product
fi: Linkki ulkoiseen tuotteeseen

en: Link to the external product is an invalid URL.
fi: Linkki ulkoiseen tuotteeseen ei ole kelvollinen URL-osoite.

en: Linked Products
fi: Liitetyt tuotteet

en: Linked products
fi: Linkitetyt tuotteet

en: List
fi: Lista

en: List 1 postcode per line
fi: Kirjoita 1 postinumero kullekin riville

en: List additional tax classes you need below (1 per line, e.g. Reduced Rates). These are in addition to "Standard rate" which exists by default.
fi: Luettele alle lisää veroluokkia joitatarvitset (1 / rivi, esim. Vähennetty vero). Nämä ovat "Perusvero %":n lisäksi joka on oletuksena.

en: List of allowed billing emails to check against when an order is placed. Separate email addresses with commas. You can also use an asterisk (*) to match parts of an email. For example "*@gmail.com" would match all gmail addresses.
fi: Luettelo sallitusta sähköpostiosoitteista johon verrataan asiakkaan laskutus sähköpostiosoitetta kun tilaus tehdään. Erota sähköpostiosoitteet pilkulla. Voit myös käyttää tähtimerkkiä (*) joka kattaa osan sähköpostiosoitetta. Esimerkiksi "*@gmail.com" sallii kaikki Gmail sähköpostiosoitteet.

en: List of attribute slug(s). If a term ID is provided, this will be ignored.
fi: Luettelo ominaisuuden polkutunnuksista. Jos termin tunnus/ID annettu, se sivuutetaan.

en: List of attribute term IDs.
fi: Luettelo ominaisuuden termien tunnuksista/ID.

en: List of attributes.
fi: Ominisuuksien lista.

en: List of available term names of the attribute.
fi: Ominaisuuden saatavilla olevien (termi)nimien lista.

en: List of billing address data.
fi: Laskutusosoitteen tietojen lista.

en: List of cart fees.
fi: Luettelo ostoskorimaksuista.

en: List of cart items.
fi: Luettelo ostoskorin tuotteista.

en: List of categories
fi: Osastojen luettelo

en: List of categories with their product counts
fi: Osastojen luettelo ja niiden tuotteiden lukumäärä

en: List of categories.
fi: Osatojen lista.

en: List of category IDs the coupon applies to.
fi: Lista osastojen tunnuksista/ID joihin kuponkia voi käyttää.

en: List of category IDs the coupon does not apply to.
fi: Lista osastojen tunnuksista/ID joihin kuponkia ei voi käyttää.

en: List of countries on this continent.
fi: Luettelo tällä mantereella olevista maista.

en: List of created resources.
fi: Luotujen resurssien lista.

en: List of cross-sell products IDs.
fi: Lista Lisätuote (Cross-Sell) tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of delete resources.
fi: Poistettujen resurssien lista.

en: List of downloadable files.
fi: Ladattavien tiedostojen lista.

en: List of email addresses that can use this coupon.
fi: Lista sähköpostiosoitteista jotka voivat käyttää tätä kuponkia.

en: List of extended deprecated tasks from the client side filter.
fi: Luettelo asiakaspuolen suodattimen laajennetuista vanhentuneista tehtävistä.

en: List of grouped products ID.
fi: Joukkotuotteiden tunnusten/ID lista.

en: List of images.
fi: Kuvien lista.

en: List of order coupons.
fi: Luettelo tilauksen kupongeista.

en: List of order product IDs, names, quantities.
fi: Luettelo tilauksen tuotetunnus/ID, nimi, määrä.

en: List of product IDs the coupon can be used on.
fi: Lista tuotteiden tunnuksista/ID joihin kuponkia voi käyttää.

en: List of product IDs the coupon cannot be used on.
fi: Lista tuotteiden tunnuksista/ID joihin kuponkia ei voi käyttää.

en: List of refunds.
fi: Lista hyvityksistä.

en: List of related products IDs.
fi: Lista liittyvien tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of sales reports.
fi: Myyntiraporttien lista.

en: List of shipping address data.
fi: Toimitusosoitteen tietojen lista.

en: List of states in this country.
fi: Luettelo tämän maan osa-alueista.

en: List of supported continents, countries, and states.
fi: Luettelo tuetuista mantereista, maista ja niiden osa-alueista.

en: List of supported currencies.
fi: Luettelo tuetuista valuutoista.

en: List of supported states in a given country.
fi: Luettelo tietyn maan tuetuista osa-alueista.

en: List of tags.
fi: Avainsanojen lista.

en: List of top sellers products.
fi: Parhaiten myytyjen lista.

en: List of up-sell products IDs.
fi: Lista Parempi tuote (Up-Sell) tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of updated resources.
fi: Päivitettyjen resurssien lista.

en: List of upsell products IDs.
fi: Lista 'parempi tuote' tuotteiden tunnuksista/ID.

en: List of user IDs (or guest email addresses) that have used the coupon.
fi: Lista kupongin käyttäneiden asiakkaiden tunnuksista/ID (tai vierailijoiden sähköpostiosoitteista).

en: List of variations IDs.
fi: Lista muunnelmien tunnuksista/ID.

en: List of variations.
fi: Muunnelmien lista.

en: List the regions you'd like to include in your shipping zone. Customers will be matched against these regions.
fi: Listaa ne alueet jotka haluat sisällyttää toimitusalueeseesi. Asiakkaat tarkistetaan näitä alueita vasten.

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Live API password
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan salasana

en: Live API signature
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan allekirjoitus

en: Live API username
fi: Tosiaikainen API-rajapinnan käyttäjätunnus

en: Load billing address
fi: Tuo laskutusosoite

en: Load shipping address
fi: Tuo toimitusosoite

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
fi: Ladataanko asiakkaan laskutustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt laskutustiedot.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
fi: Ladataanko asiakkaan toimitustustiedot? Tämä poistaa jo syötetyt toimitustiedot.

en: Loading network orders
fi: Ladataan verkkotilauksia

en: Loading page, please wait.
fi: Sivua ladataan, odota hetki.

en: Loading&hellip;
fi: Ladataan&hellip;

en: Local delivery
fi: Toimitus lähialueelle

en: Local delivery (legacy)
fi: Paikallinen toimitus (vanha tapa)

en: Local pickup
fi: Nouto

en: Local pickup (legacy)
fi: Nouto (vanha tapa)

en: Local pickup: Set up pickup locations in the <a href="%s">Local pickup settings page</a>.
fi: Paikallinen nouto: Aseta noutopaikat <a href="%s">Noutopaikkojen asetussivulta</a>.

en: Local zone = California ZIP 90210 = Local pickup
fi: Paikallinen vyöhyke = Kalifornia postinumero 90210 = Nouto

en: Locale used for the note title and content.
fi: Muistion otsikolle ja sisällölle käytetty sijainti.

en: Location
fi: Sijainti

en: Location, IP address and browser type: we’ll use this for purposes like estimating taxes and shipping
fi: Sijainti, IP-osoite ja selaimen tyyppi: Näiden avulla arvioimme verojen ja toimituskulujen määrän

en: Locations not covered by your other zones
fi: Sijainnit jotka eivät sisälly muihin vyöhykkeisiin

en: Log
fi: Loki

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside %s Note: this may log personal information. We recommend using this for debugging purposes only and deleting the logs when finished.
fi: Kirjaa lokiin PayPal tapahtumat, kuten IPN-pyynnöt, tänne: %s Huom. Tämä voi kirjata henkilökohtaisia tietoja. Suosittelemme että käytät tätä vain testaukseen ja poistat lokin kun valmista.

en: Log directory writable
fi: Lokihakemisto kirjoituskelpoinen

en: Log directory.
fi: Lokin hakemisto.

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Log in to Download Files
fi: Kirjaudu jotta voit ladata tiedostoja

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Logged in as %s
fi: Kirjautunut nimellä %s

en: Logging is disabled. It can be enabled in <a href="%s">Logs Settings</a>.
fi: Lokitus poissa käytöstä. Ota lokitus käyttöön <a href="%s">lokiasetuksissa</a>.

en: Logging.
fi: Lokitus.

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Logs
fi: Lokit

en: Logs settings
fi: Lokiasetukset

en: Looking for the WooCommerce Helper?
fi: Etsitkö WooCommerce avustajaa?

en: Lookup tables are regenerating
fi: Muunnostauluja (lookup-) luodaan uudelleen

en: Lost password
fi: Salasana unohtunut

en: Lost your password?
fi: Salasana unohtunut?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
fi: Etkö voi käyttää tiliäsi? Kirjoita käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite. Sinulle lähetetään sähköpostilla linkki, jota painamalla pääset asettamaan uuden salasanan.

en: Low in stock
fi: Varasto vähissä

en: Low stock amount
fi: Varasto vähissä määrä

en: Low stock threshold
fi: Varasto vähissä -raja-arvo

en: Lower Saxony
fi: Ala-Saksi

en: LxWxH in decimal form
fi: p x l x k - pituus, leveys ja korkeus (desimaali muodossa)

en: M j, Y
fi: j.n.Y

en: M j, Y @ G:i
fi: j.n.Y @ H:i

en: MD5 hash of cart items to ensure orders are not modified.
fi: Ostoskorin sisällöstä laskettu MD5-tarkiste jolla varmistetaan että tilauksia ei ole muutettu.

en: MM / YY
fi: KK / VV

en: Macanese pataca
fi: Macaun pataca MOP

en: Macedonian denar
fi: Makedonian denaari MKD

en: Mailchimp
fi: MailChimp

en: Mailchimp for WooCommerce
fi: MailChimp WooCommercelle

en: Mailchimp icon
fi: MailChimp kuvake

en: Main image width
fi: Pääkuvan leveys

en: Make &#8220;%s&#8221; the default category
fi: Tee &#8220;%s&#8221; oletusosastoksi

en: Make a duplicate from this product
fi: Monista tämä tuote

en: Make default
fi: Tee oletus

en: Make sure to include the --user flag with an account that has permissions for this action.
fi: Varmista, että liität siihen tiliin mukaan 'käyttäjälipun' (--user flag) jolla on oikeudet tähän toimenpiteeseen.

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
fi: Maksa suoraan kaupan pankkitilille. Kirjoita viestikenttään tilauksen numero. Tuotteita ei lähetetä ennen kuin suoritus näkyy tilillämme.

en: Malagasy ariary
fi: Madagaskarin ariary MGA

en: Malawian kwacha
fi: Malawin kwacha MWK

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Malaysian ringgit
fi: Malesian ringgits MYR

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Maldivian rufiyaa
fi: Malediivien rufiyaa MVR

en: Maluku
fi: Molukit

en: Maluku Utara
fi: Pohjois-Molukit

en: Manage
fi: Hallinnoi

en: Manage stock
fi: Varaston hallinta

en: Manage stock.
fi: Hallinnoi varastoa.

en: Manage stock?
fi: Aseta määrä varastossa?

en: Manage suggestions
fi: Hallinnoi ehdotuksia

en: Manage the "%s" payment method
fi: Hallinnoi "%s" maksutapaa

en: Manage your WooCommerce.com Marketplace subscriptions
fi: Hallitse WooCommerce.com Marketplace -tilauksiasi

en: Manage your store's reports and monitor key metrics with a new and improved interface and dashboard.
fi: Hallitse kaupan raportteja ja seuraa tärkeimpiä tietoja uuden ja parannetun käyttöliittymän ja hallintapaneelin avulla.

en: Manage your subscriptions, get important product notifications, and updates, all from the convenience of your WooCommerce dashboard
fi: Hallitse tilauksia, saat tärkeitä tuoteilmoituksia ja päivityksiä - kaikki mukavasti WooCommerce hallintapaneelissa

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Manually sent
fi: Manuaalisesti lähetetty

en: Manx pound
fi: Mansaaren punta IMP

en: Map CSV fields to products
fi: Määritä CSV-kenttiä vastaavat tuotekentät

en: Map to field
fi: Kohdista kenttään

en: Maramureș
fi: Maramures

en: Mark this review as spam
fi: Merkitse tämä arvostelu roskapostiksi

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Marketing channel cannot be registered because there is already a channel registered with the same slug!
fi: Markkinointikanavaa ei voida rekisteröidä, koska samalla slugilla on jo rekisteröity kanava!

en: Marketplace
fi: Markkinapaikka

en: Marketplace suggestions
fi: Markkinapaikan ehdotukset

[ctx: Marketplace suggestions]
en: Get more options
fi: Hanki enemmän vaihtoehtoja

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Mauritanian ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya MRO

en: Mauritian rupee
fi: Mauritian rupia MUR

en: Max number of items in the cart the coupon can be applied to.
fi: Ostoskorissa oleva suurin määrä tuotteita joihin kuponkia voi käyttää.

en: Max price
fi: Maksimihinta

en: Max price found in collection of products.
fi: Korkein hinta joka löydettiin tuotteiden kokoelmasta.

en: Max upload size
fi: Suurin palvelimelle siirrettävä tiedosto

en: Max upload size.
fi: Suurin palvelimelle siirrettävä tiedosto.

en: MaxMind GeoIP database.
fi: MaxMind GeoIP -tietokanta.

en: MaxMind License Key
fi: MaxMind-lisenssiavain

en: Maximum depth
fi: Suurin syvyys

en: Maximum number of items to be returned in result set.
fi: Tulosten joukossa palautettavien tuotteiden suurin määrä.

en: Maximum number of items to be returned in result set. Defaults to no limit if left blank.
fi: Palautetun tuotejoukon enimmäismäärä. Oletusarvona on rajaton, jos tämä jätetään tyhjäksi.

en: Maximum order amount allowed when using the coupon.
fi: Ostoskorin suurin tilausmäärä jolloin kuponkia voi käyttää.

en: Maximum simultaneous queues already in progress (%s queue). No additional queues will begin processing until the current queues are complete. | Maximum simultaneous queues already in progress (%s queues). No additional queues will begin processing until the current queues are complete.
fi[0]: Maksimimäärä samanaikaisia massatoimintoja on jo käynnissä (%s jono). Mitään muuta jonoa ei käsitellä ennen kuin nykyinen jono on valmis.
fi[1]: Maksimimäärä samanaikaisia massatoimintoja on jo käynnissä (%s jonoa). Mitään muuta jonoa ei käsitellä ennen kuin nykyiset jonot ovat valmiit.

en: Maximum size: %s
fi: Suurin koko: %s

en: Maximum spend
fi: Suurin käytettävä summa

en: Measurements
fi: Mitat

en: Mecklenburg-Vorpommern
fi: Mecklenburg-Etu-Pommeri

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Mehedinți
fi: Mehedinti

en: Members of our team have access to the information you provide us. For example, both Administrators and Shop Managers can access:
fi: Tiimimme jäsenet pääsevät tietoihin joita annat meille. Esimerksi, sekä Ylläpitäjät että Kauppiaat pääsevät näihin:

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: Menu order
fi: Esitysjärjestys

en: Menu order, used to custom sort products.
fi: Valikkojen järjestys, käytetään tuotteiden mukautettuun järjestämiseen.

en: Menu order, used to custom sort the resource.
fi: Valikkojen järjestys jota käytetään mukautetussa resurssien järjestämisessä.

en: Message
fi: Viesti

en: Meta ID.
fi: Meta tunnus/ID.

en: Meta data.
fi: Meta tiedot.

en: Meta key.
fi: Meta-avain.

en: Meta label.
fi: Meta-tunnus/nimi.

en: Meta value.
fi: Meta-arvo.

en: Meta: %s
fi: Metatieto: %s

en: Metadata related to the item
fi: Kohteeseen liittyvä metatieto

en: Meters
fi: Metrejä

en: Method
fi: Menetelmä

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
fi: Menetelmä '%s' ei ole käytössä. On ohitettava alaluokassa.

en: Method ID.
fi: Menetelmän tunnus/ID.

en: Method availability
fi: Toimitustapa käytettävissä

en: Method not implemented
fi: Tapaa ei käytetä

en: Method title
fi: Toimitustavan otsikko

en: Mexican peso
fi: Meksikon peso MXN

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Migrated action with ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s
fi: Siirrettiin toiminto jonka tunnus/ID %1$d in %2$s to ID %3$d in %4$s

en: Migrating %d action | Migrating %d actions
fi[0]: Siirretään %d toiminto
fi[1]: Siirretään %d toimintoa

en: Millimeters
fi: Millimetrejä

en: Min %s
fi: Minimi %s

en: Min price
fi: Minimihinta

en: Min price found in collection of products.
fi: Matalin hinta joka löydettiin tuotteiden kokoelmasta.

en: Minimum order amount
fi: Pienin hyväksyttävä tilaus (€)

en: Minimum order amount that needs to be in the cart before coupon applies.
fi: Ostoskorin pienin tilausmäärä jolloin kuponkia voi käyttää.

en: Minimum spend
fi: Ostos vähintään

en: Missing MaxMind Reader library!
fi: Puuttuu MaxMind Reader -kirjasto!

en: Missing OAuth parameter %s | Missing OAuth parameters %s
fi[0]: Puuttuu OAuth parametri %s
fi[1]: Puuttuu OAuth parametrit %s

en: Missing base tables: %s. Some WooCommerce functionality may not work as expected.
fi: Puuttuvat taulut: %s. Jotkin WooCommercen toiminnot eivät välttämättä toimi oletetusti.

en: Missing parameter %s
fi: Parametri %s puuttuu

en: Missing the Nonce header. This endpoint requires a valid nonce.
fi: Kertakäyttöavaimen (nonce) otsake puuttuu. Tämä endpoint vaatii kelvollisen kertakäyttöavaimen.

en: Missing the WooCommerce %s package
fi: WooCommerce-paketti %s puuttuu

en: Missing variation data for variable product.
fi: Muunnelmatuotteesta puuttuu muunnelman tiedot.

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile app
fi: Mobiilisovellus

en: Moldovan leu
fi: Moldovan leu MDL

en: Money spent
fi: Rahaa käytetty

en: Mongolian t&ouml;gr&ouml;g
fi: Mongolian tugrik MNT

en: Month(s)
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Moroccan dirham
fi: Marokon dirham MAD

en: Morocco
fi: Marokko

en: Most discount
fi: Suurin alennus

en: Most popular
fi: Suosituimmat

en: Most stocked
fi: Eniten varastossa

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
fi: Siirrä &#8220;%s&#8221; roskakoriin

en: Move down
fi: Siirrä alas

en: Move the "%s" payment method down
fi: Siirrä "%s" maksutapa alas

en: Move the "%s" payment method up
fi: Siirrä "%s" maksutapa ylös

en: Move this review to the Trash
fi: Siirrä tämä arvostelu roskakoriin

en: Move to Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: Move up
fi: Siirrä ylös

en: Mozambican metical
fi: Mosambikin metical MZN

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
fi: Usean tavun merkkijonoja (mbstring) käytetään merkistön muuntamisessa, kuten sähköposteissa tai merkkien muuntamisessa pikkukirjaimiksi.

en: Multibyte string
fi: Monitavuinen merkkijono

en: Multipart
fi: Kumpikin samassa (Multipart)

en: Multiple files match this ID.
fi: Useilla tiedostoilla on tämä ID.

en: Municipality
fi: Kunta

en: Municipality / District
fi: Kunta / Kuntaryhmä

en: Mureș
fi: Mures

en: Must Use Plugins
fi: Useimmin käytetyt lisäosat

en: My Account
fi: Oma tili

en: My Account Page
fi: Oma tili sivu

en: My Subscriptions
fi: Omat tilaukset

en: My account
fi: Oma tili

en: My account page
fi: Oma tili -sivu

en: MySQL version
fi: MySQL-versio

en: MySQL version string.
fi: MySQL version merkkijono.

en: MySQL version.
fi: MySQL-versio.

en: N. Revenue
fi: N. liikevaihto

en: N/A
fi: Ei saatavilla/-tietoa

en: Name
fi: Nimi

en: Name (Last, First)
fi: Nimi (Sukunimi, Etunimi)

en: Name (numeric)
fi: Nimi (numeerinen)

en: Name (required)
fi: Nimi (pakollinen)

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
fi: Ominaisuuden nimi (näkyy julkisella puolella).

en: Name for the resource.
fi: Resurssin nimi.

en: Name of other platform used to sell (not listed).
fi: Muun myyntialustan nimi (ei listattuna).

en: Name of other platform used to sell.
fi: Muun alustan nimi jolla tuotteita myytiin.

en: Name of the action hook that will be triggered.
fi: Käynnistettävän toimintokutsun nimi.

en: Name of the customer for the order
fi: Tilauksen asiakkaan nimi

en: Name of the marketing campaign type.
fi: Markkinointikampanjan tyypin nimi

en: Name of the marketing channel.
fi: Markkinointikanavan nimi.

en: Name of the metadata.
fi: Metatiedon nimi.

en: Name of the note.
fi: Kommentin nimi.

en: Name of the package.
fi: Paketin nimi.

en: Name of the product that the review belongs to.
fi: Nimi tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Name of the reviewer.
fi: Arvioijan nimi.

en: Name.
fi: Nimi.

en: Namibian dollar
fi: Namibian dollari NAD

en: Neamț
fi: Neamt

en: Nepalese rupee
fi: Nepalin rupia NPR

en: Net Revenue
fi: Netto liikevaihto

en: Net discount amount.
fi: Alennuksen nettomäärä.

en: Net profit
fi: Tulos

en: Net sales
fi: Nettomyynti

en: Net sales amount
fi: Nettomyynnin määrä

en: Net sales in the period.
fi: Ajanjakson nettomyynti.

en: Net sales.
fi: Nettomyynti.

en: Net total revenue.
fi: Netto kokonaisliikevaihto.

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: Netherlands Antillean guilder
fi: Alankomaiden Antillien guldeni ANG

en: Network enabled
fi: Verkko käytössä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Never show quantity remaining in stock
fi: Älä näytä varastossa olevien tuotteiden määrää

en: New %s
fi: Uusi %s

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New In
fi: Uutta

en: New Order: #{order_number}
fi: Uusi tilaus: nro. {order_number}

en: New Products
fi: Uudet tuotteet

en: New Scheduled Action
fi: Uusi ajastettu toiminto

en: New Taiwan dollar
fi: Taiwanin uusi dollari TWD

en: New Territories
fi: Uudet territoriot

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: New Zealand dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari NZD

en: New account
fi: Uusi tili

en: New attribute
fi: Uusi ominaisuus

en: New category name
fi: Uusi osaston nimi

en: New coupon
fi: Uusi kuponki

en: New custom field name
fi: Uusi mukautetun kentän nimi

en: New in store
fi: Uutta kaupassa

en: New order
fi: Uusi tilaus

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
fi: Uusi tilaus -sähköpostit lähetetään valituille vastaanottajille kun tilaus on vastaanotettu.

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New password (leave blank to leave unchanged)
fi: Uusi salasana (jätä tyhjäksi jos ei muutosta)

en: New passwords do not match.
fi: Uudet salasanat poikkeavat toisistaan.

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
fi: Uusia maksutapoja voi lisätä ainoastaan kassalla. Ole meihin yhteydessä mikäli tarvitset apua.

en: New product
fi: Uusi tuote

en: New product editor
fi: Uusi tuote-editori

en: New sales record!
fi: Uusi myyntitapahtuma!

en: New shipping class Name
fi: Uuden toimitusluokan nimi

en: New tag name
fi: Uusi avainsanan nimi

en: New user email address.
fi: Uusi käyttäjän sähköpostiosoite.

en: New user password.
fi: Uusi salasana.

en: New user username.
fi: Uusi käyttäjänimi.

en: New:
fi: Uusi:

en: Newest Scheduled Date
fi: Uusin aikataulutettu päiväys

en: Newfoundland and Labrador
fi: Newfoundland ja Labrador

en: Next
fi: Seuraava

en: Next (arrow right)
fi: Seuraava (nuoli oikealle)

en: Next image
fi: Seuraava kuva

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Next step
fi: Seuraava askel

en: Nicaraguan c&oacute;rdoba
fi: Nicaraguan córdoba NIO

en: Nice one; you've created a WooCommerce store! Now it's time to add your first product and get ready to start selling.%s
fi: Hienoa; olet luonut WooCommerce-kaupan! Nyt on aika lisätä ensimmäinen tuotteesi ja valmistautua myynnin aloittamiseen.%s

en: Nigerian naira
fi: Nigerian naira NGN

en: No
fi: Ei

en: No &quot;%s&quot; found
fi: &quot;%s&quot; ei löytynyt

en: No actions found
fi: Toimintoja ei löytynyt

en: No actions found in trash
fi: Toimintoja ei ollut roskakorissa

en: No attributes currently exist.
fi: Yhtään ominaisuutta ei ole asetettu.

en: No billing address set.
fi: Laskutusosoitetta ei ole asetettu.

en: No categories
fi: Ei osastoja

en: No categories found
fi: Osastoja ei löytynyt

en: No coupons found
fi: Kuponkeja ei löytynyt

en: No coupons found in range
fi: Etsittyjä kuponkeja ei löytynyt

en: No coupons found in trash
fi: Roskakorissa ei ole kuponkeja

en: No customer downloads found.
fi: Asiakkaan latauksia ei löytynyt.

en: No customer selected
fi: Asiakasta ei valittu

en: No customers found.
fi: Asiakkaita ei löytynyt.

en: No default %s&hellip;
fi: Ei oletus %s&hellip;

en: No differences found.
fi: Ei eroavaisuuksia.

en: No downloads available yet.
fi: Ei ole vielä ladattavia.

en: No file defined
fi: Tiedostoa ei ole asetettu

en: No images found.
fi: Kuvia ei löytynyt.

en: No keys found.
fi: Avaimia ei löytynyt.

en: No location by default
fi: Ei oletussijaintia.

en: No low in stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto vähissä' -tuotteita

en: No matching product exists to update.
fi: Päivitettävää tuotetta ei ole.

en: No matching tax rates found.
fi: Sopivaa veroprosenttia ei löytynyt.

en: No matching variation found.
fi: Vastaavaa muunnelmaa ei löytynyt.

en: No maximum
fi: Rajoittamaton

en: No minimum
fi: Ei minimiostos-vaatimusta

en: No need to wonder where that stampbook went.
fi: Ei tarvitse huolehtia postimerkeistä.

en: No order has been made yet.
fi: Yhtään tilausta ei ole vielä tehty.

en: No orders found
fi: Tilauksia ei löytynyt

en: No orders found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tilauksia

en: No orders in need of cleanup
fi: Ei puhdistuksen tarpeessa olevia tilauksia

en: No orders to cleanup.
fi: Ei puhdistettavia tilauksia

en: No out of stock products found.
fi: Ei löytynyt 'varasto loppu' -tuotteita

en: No page set
fi: Sivua ei ole asetettu

en: No product categories exist.
fi: Osastoja ei ole asetettu

en: No product to duplicate has been supplied!
fi: Monistettavaa tuotetta ei ole valittu!

en: No products found
fi: Etsittyä tuotetta ei löytynyt

en: No products found in range
fi: Etsittyjä tuotteita ei löytynyt

en: No products found in trash
fi: Roskakorissa ei ole tuotteita

en: No products found.
fi: Tuotteita ei löytynyt.

en: No products in the cart.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: No products were found matching your selection.
fi: Valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt.

en: No restrictions
fi: Ei rajoituksia

en: No reviews
fi: Ei arvioita

en: No row(s) selected
fi: Riviä/rivejä ei valittuna

en: No saved methods found.
fi: Tallennettuja tapoja ei löytynyt.

en: No schema title found for %s, skipping REST command registration.
fi: %s:lle ei löydy skeeman otsikkoa, ohitetaan REST käskyn rekisteröinti.

en: No search results.
fi: Ei hakutuloksia.

en: No setting groups have been registered.
fi: Asetusryhmiä ei ole rekisteröity.

en: No shipping address set.
fi: Toimitusosoitetta ei ole asetettu.

en: No shipping class
fi: Ei toimitusluokkaa

en: No shipping class cost
fi: Ei toimitusluokan hintaa

en: No shipping classes have been created.
fi: Toimitusluokkia ei ole luotu.

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
fi: Toimitustapaa ei ole valittu. Tarkasta vielä kerran osoite tai ota yhteyttä meihin jos tarvitset apua.

en: No shipping methods offered to this zone.
fi: Tälle toimitusvyöhykkeelle ei ole toimitustapoja.

en: No shipping options were found for %s.
fi: Toimitusvalintoja ei löytynyt %s.

en: No tags found
fi: Avainsanoja ei löydy

en: No taxes found in this period
fi: Veroja ei löytynyt tällä ajanjaksolla

en: No theme is defined for this template.
fi: Yhtään teemaa ei ole määritelty tälle sivupohjalle.

en: No updates required. Database version is %s
fi: Päivityksiä ei tarvita. Tietokannan versio %s

en: No used coupons found
fi: Käytettyjä kuponkeja ei löytynyt

en: No webhooks found.
fi: Verkkotoimintokutsuja ei löytynyt.

en: No, I will enter prices exclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verottomina (ei sisällä veroa).

en: Non-paying customer
fi: Ei maksava asiakas

en: Non-repeating
fi: Ei toistuva

en: Nonce is invalid.
fi: Kertakäyttöavain ei kelpaa.

en: None
fi: Ei mitään

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: North America
fi: Pohjois-Amerikka

en: North Dakota
fi: Pohjois-Dakota

en: North Khorasan (خراسان شمالی)
fi: Pohjois-Khorasan (خراسان جنوبی)

en: North Korea
fi: Pohjois-Korea

en: North Korean won
fi: Pohjois-Korean won KPW

en: North Macedonia
fi: Pohjois-Makedonia

en: North Rhine-Westphalia
fi: Nordrhein-Westfalen

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanit

en: Northwest Territories
fi: Luoteisterritoriot

en: Norway
fi: Norja

en: Norwegian krone
fi: Norjan kruunu NOK

en: Not able to attach "%s".
fi: Ei voitu kiinnittää "%s".

en: Not declared
fi: Ei ilmoitettu

en: Not enough units of %s are available in stock to fulfil this order.
fi: Tämän tilauksen täyttämiseksi varastossa ei ole riittävästi tuotteita %s.

en: Not required if your download directory is protected. <a href='%s'>See this guide</a> for more details. Files already uploaded will not be affected.
fi: Ei tarvita jos latausten hakemisto on suojattu. <a href='%s'>Katso tämä opas</a> jossa lisätietoja. Ei vaikuta palvelimelle jo siirrettyihin tiedostoihin.

en: Not right now
fi: Ei nyt

en: Not that bad
fi: Välttävä

en: Note
fi: Kommentit

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
fi: Viesti koskien tilaustasi verkkokaupassa {site_title} päivämäärällä {order_date}

en: Note left by customer during checkout.
fi: Asiakkaan kassalla jättämä kommentti.

en: Note that if this setting is changed, any log entries that have already been recorded will remain stored in their current location, but will not migrate.
fi: Huomioi, että jos muutat tätä asetusta, jo tallennetut lokimerkinnät säilyvät nykyisessä sijainnissa, mutta ne eivät siirry.

en: Note to customer
fi: Kommentti asiakkaalle

en: Note type
fi: Kommentin laji

en: Note:
fi: Kommentti:

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
fi: Huomaa: kun tilauksen vaihe muuttuu 'käsittelyssä/valmis' -vaiheeksi, myönnetään automaattisesti pääsy tilauksen tiedostojen lataamiseen.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
fi: Huomautus: tässä asennuksessa WP CRON (ajastus) on poistettu käytöstä ja se voi estää tämän päivityksen loppuunsaattamisen.

en: Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extension</a> which should be updated first before updating WooCommerce. | Note: You currently have <a href="%1$s">%2$d paid extensions</a> which should be updated first before updating WooCommerce.
fi[0]: Huomaa: Sinulla on nyt <a href="%1$s">%2$d maksettu laajennus</a> joka pitäisi päivittää ennen WooCommercen päivittämistä.
fi[1]: Huomaa: Sinulla on nyt <a href="%1$s">%2$d maksettua laajennusta</a> jotka pitäisi päivittää ennen WooCommercen päivittämistä.

en: Note: the refund reason will be visible by the customer.
fi: Huom: hyvityksen syy näkyy asiakkaalle.

en: Note: you may want to further detail your cookie policy, and link to that section from here.
fi: Huom.: Voit halutessasi kuvailla tarkemmin evästeiden käytön ja linkittää täältä evästeiden selostukseen.

en: Notes
fi: Muistiinpanot

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
fi: Tilausta koskevat huomautuksesi, esim. toimitukseen liittyen.

en: Notice
fi: Huomautus

en: Notification recipient(s)
fi: Ilmoituksen vastaanottaja(t)

en: Notification to let you know &mdash; order #%1$s belonging to %2$s has been cancelled:
fi: Tiedoksesi, että &mdash; tilaus #%1$s asiakkaalta %2$s on peruttu:

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Now that you’ve chosen us as a partner, our goal is to make sure we're providing the right tools to meet your needs. We're looking forward to having your feedback on the store setup experience so we can improve it in the future.
fi: Nyt, kun olet valinnut meidät kumppaniksesi, tavoitteeanmme on varmistaa, että tarjoamme oikeat työkalut tarpeisiisi. Odotamme innolla palautettasi kaupan perustamisen kokemuksesta, jotta voimme kehittää sitä tulevaisuudessa.

en: Now!
fi: Nyt!

en: Number of %s products.
fi: %s tuotteiden lukumäärä.

en: Number of channel issues/errors (e.g. account-related errors, product synchronization issues, etc.).
fi: Määrä kanavaongelmista/virheistä (esim. tilisiirtoon liittyviä virheitä, tuotteen synkronointiongelmia jne.).

en: Number of coupons used
fi: Kuponkeja käytetty

en: Number of coupons.
fi: Kuponkien lukumäärä.

en: Number of customers.
fi: Asiakkaiden lukumäärä.

en: Number of days to be added to the current date to get the expiration date.
fi: Päivien määrä, joka lisätään nykyiseen päivämäärään, jotta saadaan viimeinen voimassaolopäivä.

en: Number of days to import.
fi: Tuotavien päivien lukumäärä.

en: Number of days until access to downloadable files expires.
fi: Kuinka monen päivän kuluttua pääsy ladattaviin tiedostoihin umpeutuu.

en: Number of decimal points shown in displayed prices for this country.
fi: Tälle maalle näytetävissä hinnoissa olevien desimaalien lukumäärä.

en: Number of decimal points to use in each resource.
fi: Desimaalien määrä jota käytetään resursseissa.

en: Number of decimals
fi: Desimaalien lukumäärä

en: Number of decimals.
fi: Desimaalien lukumäärä.

en: Number of discounted orders.
fi: Alennettujen tilausten lukumäärä.

en: Number of distinct products sold.
fi: Erilaisten myytyjen tuotteiden lukumäärä.

en: Number of downloads remaining.
fi: Montako latausta on jäljellä.

en: Number of downloads.
fi: Latausten lukumäärä.

en: Number of employees of the store.
fi: Kaupan työntekijöiden lukumäärä.

en: Number of items in the cart.
fi: Tuotteiden määrä ostoskorissa.

en: Number of items sold
fi: Myytyjä tuotteita kpl

en: Number of items sold.
fi: Myytyjen kohteiden lukumäärä.

en: Number of low stock products.
fi: Varasto vähissä tuotteiden lukumäärä.

en: Number of objects (posts of any type) assigned to the term.
fi: Termiin kohdistettujen kohteiden (millainen tahansa artikkeli) lukumäärä.

en: Number of orders
fi: Tilauksia kpl

en: Number of orders product appeared in.
fi: Tilausten lukumäärä jossa tuote esiintyi.

en: Number of orders.
fi: Tilauksia kpl.

en: Number of products to be added.
fi: Lisättävien tuotteiden lukumäärä.

en: Number of products to show
fi: Näytetään tuotteita kpl

en: Number of products.
fi: Tuotteiden lukumäärä.

en: Number of published products for the resource.
fi: Resurssin julkaistujen tuotteiden lukumäärä.

en: Number of reviews for products in this category.
fi: Arvostelujen määrä tuotteille tässä osastossa.

en: Number of reviews to show
fi: Näytetään tuotearvioita kpl

en: Number of terms in the attribute taxonomy.
fi: Termien lukumäärä ominaisuuksien luokittelussa.

en: Number of times downloadable files can be downloaded after purchase.
fi: Kuinka monta kertaa ladattavan tiedoston voi ladata ostamisen jälkeen.

en: Number of times the coupon has been used already.
fi: Kuinka monta kertaa kuponkia on jo käytetty.

en: Nusa Tenggara Barat
fi: Läntinen Nusa Tenggara

en: Nusa Tenggara Timur
fi: Itäinen Nusa Tenggara

en: OR
fi: TAI

en: OR enter path to file:
fi: TAI kirjoita tiedostopolku:

en: Oceania
fi: Oseania

en: Official extensions
fi: Viralliset (valmistajan) lisäosat

en: Official themes
fi: Viralliset teemat

en: Offline Payments
fi: Osittain manuaaliset maksut

en: Offset the result set by a specific number of items.
fi: Siirrä tulosjoukon alkua tietty lukumäärä.

en: Oldest Scheduled Date
fi: Vanhin aikataulutettu päiväys

en: Omani rial
fi: Omanin rial OMR

en: On Sale
fi: Alennuksessa

en: On backorder
fi: Jälkitoimituksessa

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Pidossa <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Pidossa <span class="count">(%s)</span>

en: On-hold
fi: Pidossa

en: On-sale products
fi: Ale-tuotteet

en: Onboarding profile data has been updated.
fi: Esittelykierroksen profiilitietoja on päivitetty.

en: Once disabled, this legacy method will no longer be available.
fi: Kun poistettu käytöstä, tämä vanha tapa ei ole enää saatavilla.

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s.
fi: Yksi tai useampi WooCommercen tarvitsema taulu puuttuu, jotkut toiminnot eivät välttämättä toimi odotetusti. Puuttuvia tauluja: %1$s.

en: One or more tables required for WooCommerce to function are missing, some features may not work as expected. Missing tables: %1$s. <a href="%2$s">Check again.</a>
fi: Yksi tai useampi WooCommercen tarvitsema taulu puuttuu, jotkut toiminnot eivät välttämättä toimi odotetusti. Puuttuvia tauluja: %1$s. <a href="%2$s">Tarkasta uudestaan.</a>

en: One per line: Option name | Additional cost [+- Percents] | Per cost type (order, class, or item) Example: <code>Priority mail | 6.95 [+ 0.2%] | order</code>.
fi: Jokainen omalle riville: Valinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote). Esimerkki:  <code>Priority Mail | 6.95 [+ 0.2%] | tilaus</code>. Suom. huom. ei ole kokeiltu onko suomi korvattava englannilla: tilaus=>order; luokka=>class; tuote=>item

en: Only %s left in stock
fi: Vain %s varastossa

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
fi: Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

en: Only shipping
fi: Vain toimitus

en: Only show children of the current category
fi: Näytä vain valitun osaston alemmat tasot

en: Only show quantity remaining in stock when low e.g. "Only 2 left in stock"
fi: Näytä varastossa olevien tuotteiden määrä vain tuotteille joita on vähän varastossa, esimerkiksi "Vain 2 jäljellä varastossa"

en: Open in browser
fi: Avaa selaimessa

en: Operator to compare product attribute terms.
fi: Toiminto jolla voidaan verrata tuoteominaisuuksien termejä.

en: Operator to compare product category terms.
fi: Toiminto jolla voidaan verrata tuoteosastojen termejä.

en: Operator to compare product tags.
fi: Operaattori tuotteen avainsanojen vertailuun.

en: Optimize store performance with Jetpack Boost
fi: Optimoi kaupan suorituskyky Jetpack Boostilla

en: Optimize your full shipping process:
fi: Optimoi koko toimitusprosessisi:

en: Option name | Additional cost [+- Percents%] | Per cost type (order, class, or item)
fi: Valinnan nimi | Lisähinta [+- prosenttia%] | Hinnan kohdistus (tilaus, luokka tai tuote).

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Optional action group.
fi: Valinnainen toimintoryhmä.

en: Optional cost for local pickup.
fi: Valinnainen hinta noudolle.

en: Optional data array passed to the action hook.
fi: Valinnainen tietomatriisi toimintokutsulle.

en: Optional note to send the customer after purchase.
fi: Valinnainen kommentti joka lähetetään asiakkaalle oston jälkeen.

en: Optional parameter to get only specific task lists by id.
fi: Valinnainen muuttuja, jolla voi hakea valitun tehtävälistan id:llä.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show during checkout.
fi: Vaihtoehtona kirjoita teksti jota käytetään kassalla yksityisyyden suoja -kohdassa.

en: Optionally add some text about your store privacy policy to show on account registration forms.
fi: Vaihtoehtona kirjoita teksti jota käytetään tilin rekisteröinti sivulla, yksityisyyden suoja -kohdassa.

en: Optionally add some text for the terms checkbox that customers must accept.
fi: Valinnaisesti kirjoita joku teksti Toimitus- ja sopimusehtojen valintaruutuun joka asiakkaiden on hyväksyttävä.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
fi: Valinnainen: aseta toimituskuluille oma veroluokka. Oletus: käytetään samaa veroluokkaa kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla eli kun korissa on 10% verotettavia tuotteita, toimituskulujen vero on 10%.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
fi: Valinnaisesti ota käyttöön 'Payment Data Transfer' (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) ja kopioi maksutietojen poletti tähän. Tällöin maksut voidaan varmistaa ilman PayPal IPN menetelmää.

en: Optionally enter the URL to a 150x50px image displayed as your logo in the upper left corner of the PayPal checkout pages.
fi: Vaihtoehtoisesti kirjoita verkko-osoite 150x150 pikselin logokuvasta joka näytetään PayPal kassasivujen vasemmassa yläkulmassa.

en: Or you can download a pre-built version of the plugin from the <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> or by visiting <a href="%2$s">the releases page in the GitHub repository</a>.
fi: Tai voit ladata lisäosan ennalta valmistellun version täältä <a href="%1$s">WordPress.org repository</a> tai käymällä <a href="%2$s">GitHub julkaistut sivulla</a>.

en: Or, enter tax rate ID:
fi: Tai, kirjoita veroprosentin tunnus ID:

en: Order | Orders
fi[0]: Tilaus

en: Order #
fi: Tilaus nro.

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
fi: Tilaus #%1$s on merkitty hyvitetyksi - PayPal selityskoodi: %2$s

en: Order #%1$s has been marked on-hold due to a reversal - PayPal reason code: %2$s
fi: Tilaus #%1$s on merkitty pidossa -tilaan perumisen takia – PayPal-selityskoodi: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
fi: Tilausta #%1$s koskeva peruutus on peruutettu. Tarkasta maksun tila ja päivitä tilauksen tila täällä: %2$s

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
fi: #%1$s tilaus on tehty %2$s ja tällä hetkellä se on %3$s.

en: Order #%s
fi: Tilaus #%s

en: Order #%s has been marked paid by PayPal IPN, but was previously cancelled. Admin handling required.
fi: PayPal IPN on merkinnyt #%s tilauksen maksetuksi, mutta se oli aiemmin peruttu. Hallinnan on käsitteltävä asia.

en: Order %s is locked.
fi: Tilaus %s on lukittu.

en: Order &ndash; %s
fi: Tilaus &ndash; %s

en: Order Cancelled: #{order_number}
fi: Tilaus peruttu: nro. {order_number}

en: Order Date
fi: Tilauksen päiväys:

en: Order Failed: #{order_number}
fi: Tilaus nro. {order_number} ei onnistunut

en: Order ID
fi: Tilausnumero (ID)

en: Order ID.
fi: Tilausnumero.

en: Order Number
fi: Tilauksen numero

en: Order Number.
fi: Tilausnumero.

en: Order Refunded: {order_number}
fi: Tilaus hyvitetty: {order_number}

en: Order Status
fi: Tilauksen vaihe:

en: Order Total
fi: Tilaus yhteensä

en: Order again
fi: Tilaa uudestaan

en: Order attribution information.
fi: Tiedot tilauksen attribuutiosta.

en: Order by
fi: Järjestys

en: Order cancelled by customer.
fi: Asiakas perui tilauksen.

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
fi: Tilaus valmis -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaukset on merkitty valmiiksi. Yleensä se tarkoittaa että tilaus on toimitettu - tai luovutettu kuljetukseen.

en: Order confirmation
fi: Tilausvahvistus

en: Order count.
fi: Tilauksia kpl.

en: Order created
fi: Tilaus luotu

en: Order customer information.
fi: Tilauksen asiakkaan tiedot.

en: Order deleted
fi: Tilaus poistettu

en: Order details
fi: Tilauksen tiedot

en: Order details manually sent to customer.
fi: Tilauksen tiedot lähetetty manuaalisesti asiakkaalle.

en: Order draft updated.
fi: Tilauksen luonnos päivitetty.

en: Order fully refunded
fi: Tilaus on kokonaan hyvitetty

en: Order fully refunded.
fi: Tilaus hyvitetty kokonaisuudessaan.

en: Order information like what was purchased, when it was purchased and where it should be sent, and
fi: Tilaustiedot kuten mitä ja milloin ostettiin ja minne tilaus lähetettiin sekä

en: Order is invalid
fi: Tilaus ei kelpaa

en: Order item ID provided is not associated with order.
fi: Annettu tuotteen tunnus/ID ei liity tilaukseen.

en: Order key.
fi: Tilauksen avain.

en: Order legacy data cleanup has been canceled.
fi: Tilausten historiallisen datan puhdistusprosessi on peruttu.

en: Order legacy data cleanup process has been started.
fi: Tilausten historiallisen data puhdistusprosessi on aloitettu.

en: Order not editable
fi: Tilaus ei muokattavissa

en: Order not found
fi: Tilausta ei löydy

en: Order not found.
fi: Tilausta ei löytynyt.

en: Order note author.
fi: Tilauskommentin kirjoittaja.

en: Order note content.
fi: Tilauksen kommentin sisältö.

en: Order note.
fi: Tilauksen kommentti.

en: Order notes
fi: Tilauksen kommentit

en: Order number used for display.
fi: Tilausnumero, joka näytetään.

en: Order number.
fi: Tilausnumero.

en: Order number:
fi: Tilausnumero:

en: Order on-hold
fi: Tilaus pidossa -tilassa.

en: Order payment URL.
fi: Tilauksen maksuosoite.

en: Order received
fi: Tilaus vastaanotettu

en: Order refunded emails are sent to customers when their orders are refunded.
fi: Tilaus hyvitetty -sähköpostit lähetetään asiakkaille kun tilaus on hyvitetty.

en: Order restored
fi: Tilaus palautettu

en: Order saved.
fi: Tilaus tallennettu.

en: Order scheduled for: %s.
fi: Tilaus ajastettu: %s.

en: Order sort attribute ascending or descending.
fi: Järjestyksen ominaisuus joko nouseva tai laskeva.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
fi: Peruttu

[ctx: Order status]
en: Completed
fi: Valmistunut

[ctx: Order status]
en: Draft
fi: Luonnos

[ctx: Order status]
en: Failed
fi: Epäonnistui

[ctx: Order status]
en: On hold
fi: Pidossa

[ctx: Order status]
en: Pending payment
fi: Odottaa maksua

[ctx: Order status]
en: Processing
fi: Käsittelyssä

[ctx: Order status]
en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Order status changed by bulk edit:
fi: Tilauksen vaihe vaihdettu massamuokkauksella:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
fi: Tilaus vaihdettu %1$s -tilasta %2$s -tilaan.

en: Order status is missing.
fi: Tilauksen tila puuttuu.

en: Order status name.
fi: Tilauksen tilan nimi.

en: Order status set to %s.
fi: Tilauksen tila asetettu: %s.

en: Order status set to refunded. To return funds to the customer you will need to issue a refund through your payment gateway.
fi: Tilauksen tila asetettu tilaan: hyvitetty. Jotta saat rahan takaisin asiakkaalle, tee hyvitys maksukäytävän kautta.

en: Order status.
fi: Tilauksen tila.

en: Order submitted.
fi: Tilaus lähetetty.

en: Order tax
fi: Tilauksen vero

en: Order tax.
fi: Tilauksen vero.

en: Order total formatted for locale
fi: Tilauksen summa muotoiltu paikalliseksi

en: Order totals.
fi: Tilausten summa.

en: Order type mismatch.
fi: Tilauksen tyyppi ei täsmää.

en: Order updated
fi: Tilaus päivitetty

en: Order updated and sent.
fi: Tilaus päivitetty ja lähetetty.

en: Order updated.
fi: Tilaus päivitetty.

en: Order updates
fi: Tilauksen päivitykset

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Orders (page %d)
fi: Tilaukset (sivu %d)

en: Orders list
fi: Tilausten lista

en: Orders navigation
fi: Tilauksissa siirtyminen

en: Orders totals.
fi: Tilauksia yhteensä.

en: Organization
fi: Järjestäminen

en: Original price was: %s.
fi: Alkuperäinen hinta oli: %s.

en: Orphaned variations
fi: Orvot muunnelmat

en: Other
fi: Muu

en: Other locations
fi: Muut sijainnit

en: Other places the store is selling products.
fi: Muut paikat joissa kauppa myy tuotteita.

en: Ounces
fi: Unsseja

en: Our bank details
fi: Pankkitiedot

en: Our request to the featured API got a malformed response.
fi: Pyyntömme suosittelu-rajapintaan sai vastauksen väärässä muodossa.

en: Our request to the featured API got error code %d.
fi: Pyyntömme suosittelu-rajapintaan sai virhekoodin %d.

en: Our team members have access to this information to help fulfill orders, process refunds and support you.
fi: Tiimimme jäsenet pääsevät näihin tietoihin jotta voivat täyttää tilaukset, käsitellä hyvitykset ja voivat tarjota tukea.

en: Out of stock
fi: Varasto loppu

en: Out of stock threshold
fi: Varasto loppu -raja-arvo

en: Out of stock visibility
fi: Varasto loppu -tilanteen näkyvyys

en: Outdated templates
fi: Vanhentuneet pohjat(malline)

en: Output just the id when the operation is successful.
fi: Näytä vain tunnus/ID kun toiminto on onnistunut.

en: Overrides
fi: Ohittavat toiminnot

en: Overriding existing data with an already registered key is not allowed
fi: Olemassa olevan datan korvaaminen jo rekisteröidyllä avaimella ei ole sallittua

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Owner of these keys.
fi: Näiden avainten omistaja.

en: PDT payment completed
fi: PDT maksu suoritettu

en: PHP max execution time.
fi: PHP max suoritusaika.

en: PHP max input vars
fi: PHP Max Input -muuttujat

en: PHP max input vars.
fi: PHP Max Input -muuttujat.

en: PHP post max size
fi: PHP 'post' -suurin koko

en: PHP post max size.
fi: PHP 'post' -suurin koko.

en: PHP time limit
fi: PHP max suoritusaika

en: PHP version
fi: PHP-versio

en: PHP version.
fi: PHP-versio.

en: Page %d
fi: Sivu %d

en: Page ID is set, but the page does not exist
fi: Sivun tunnus/ID on asetettu, mutta sivua ei ole

en: Page Loaded.
fi: Sivu ladattu.

en: Page contents: [%s]
fi: Sivun sisältö: [%s]

en: Page does not contain the %s shortcode.
fi: Sivulta puuttuu lyhytkoodi (shortcode)

en: Page not set
fi: Sivua ei ole asetettu

[ctx: Page setting]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page setting]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page setting]
en: My account
fi: Oma tili

[ctx: Page setting]
en: Shop base
fi: Kaupan polkutunnus

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: Page setup
fi: Sivun asetukset

[ctx: Page slug]
en: cart
fi: ostoskori

[ctx: Page slug]
en: checkout
fi: kassa

[ctx: Page slug]
en: my-account
fi: oma-tili

[ctx: Page slug]
en: shop
fi: kauppa

en: Page template for Coming soon page.
fi: Sivupohja Tulossa pian -sivulle.

[ctx: Page title]
en: Cart
fi: Ostoskori

[ctx: Page title]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: Page title]
en: My account
fi: Oma tili

[ctx: Page title]
en: Shop
fi: Kauppa

en: Page visibility should be <a href="%s" target="_blank">public</a>
fi: Sivun näkyvyys tulisi olla <a href="%s" target="_blank">julkinen</a>

[ctx: Pagination]
en: %1$s of %2$s
fi: %1$s / %2$s

en: Paid
fi: Maksettu

en: Paid on %1$s @ %2$s
fi: Maksettu %1$s @ %2$s

en: Pakistani rupee
fi: Pakistanin rupia PKR

en: Palestinian Territory
fi: Palestiinalaisalue

en: Panamanian balboa
fi: Panaman balboa PAB

en: Papua Barat
fi: Länsi-Papua

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Papua New Guinean kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina PGK

en: Paraguayan guaran&iacute;
fi: Paraguayn guaraní PYG

en: Parameters to pass on to the exported report.
fi: Vietävään raporttiin sisällytetään parametrit.

en: Parent
fi: Ylempi taso

en: Parent %s
fi: Ylempi taso %s

en: Parent %s:
fi: Ylempi taso %s:

en: Parent SKU
fi: Ylätason tuotetunnus (SKU)

en: Parent category
fi: Ylemmän tason osasto

en: Parent category:
fi: Ylemmän tason osasto:

en: Parent coupon
fi: Ylemmän tason kuponki

en: Parent order ID.
fi: Ylemmän tason tilauksen numero.

en: Parent orders
fi: Ylemmän tason tilaukset

en: Parent product
fi: Ylemmän tason tuote

en: Parent product does not match current variation.
fi: Ylemmän tason tuote ei ole yhdistetty nykyiseen muunnelmaan.

en: Parent shipping class
fi: Ylempi toimitusluokka

en: Parent shipping class:
fi: Ylempi toimitusluokka:

en: Parent theme author URL
fi: Ylemmän tason teeman tekijän verkko-osoite

en: Parent theme author URL.
fi: Ylemmän tason teeman tekijän verkko-osoite.

en: Parent theme name
fi: Ylemmän tason teeman nimi

en: Parent theme name.
fi: Ylemmän tason teeman nimi.

en: Parent theme version
fi: Ylemmän tason teeman versio

en: Parent theme version.
fi: Ylemmän tason teeman versio.

en: Partial Refund: Order {order_number}
fi: Osittain hyvitetty: Tilaus {order_number}

en: Partial refund email heading
fi: Sähköpostin otsikko osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Partial refund subject
fi: Sähköpostin aihe osittain hyvitetylle tilaukselle

en: Passed order type does not match any registered order types. Following order types are registered: %s
fi: Hyväksytty tilaustyyppi ei vastaa rekisteröityjä tilaustyyppejä. Seuraavat tilaustyypit on rekisteröity: %s

en: Password
fi: Salasana

en: Password Reset Request
fi: Pyyntö salasanan palauttamisesta perustilaan

en: Password Reset Request for {site_title}
fi: Salasanan palautuspyyntö sivustolle {site_title}

en: Password change
fi: Salasanan vaihto

en: Password reset email has been sent.
fi: Sähköposti salasanan perustilaan palauttamisesta on lähetetty.

en: Password reset is not allowed for this user
fi: Salasanaa ei voi palauttaa tälle käyttäjälle.

en: Passwords do not match.
fi: Salasanat poikkeavat toisistaan.

en: Paste the URL of an image you want to show in the email header. Upload images using the media uploader (Media > Add New).
fi: Kirjoita sen kuvan verkko-osoite -=URL- joka sijoitetaan sähköpostiviestin otsakkeeseen. Siirrä kuva käyttäen median palvelimelle siirtäjää (Media > Lisää uusi).

en: Path to the channel icon.
fi: Polku kanavan kuvakkeeseen.

en: Paused
fi: Pysäytetty

en: Pay
fi: Maksa

en: Pay for order
fi: Maksa tilaus

en: Pay for this order
fi: Maksa tämä tilaus

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
fi: Maksa PayPal' in kautta; voit maksaa PayPal' in kautta luottokortilla. PayPal tiliä ei edellytetä.

en: Pay with cash upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä.

en: PayPal Payments
fi: PayPal-maksut

en: PayPal Standard does not support your store currency.
fi: PayPal ei tue verkkokauppasi käyttämää valuuttaa.

en: PayPal Standard redirects customers to PayPal to enter their payment information.
fi: PayPal Standard ohjaa asiakkaat PayPal-palveluun jossa he voivat kirjoittaa maksamisen tiedot.

en: PayPal acceptance mark
fi: PayPal hyväksyntämerkki -Acceptance Mark

en: PayPal allows us to send one address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing. Turning this option off may prevent PayPal Seller protection from applying.
fi: PayPal:ille voi lähettää yhden osoitteen. Jos käytät PayPal-palvelua osoitelappujen tekemiseen, on ehkä parempi lähettää toimitusosoite eikä laskutusosoitetta. Kun tämä otetaan pois käytöstä, se voi estää PayPal:in myyjänsuojelu ominaisuuden toiminnan.

en: PayPal email
fi: PayPal-sähköposti

en: PayPal email address
fi: PayPal sähköpostiosoite

en: PayPal email address:
fi: PayPal sähköpostiosoite:

en: PayPal identity token
fi: PayPal maksutietojen poletti

en: PayPal sandbox
fi: PayPal-hiekkalaatikko

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a <a href="%s">developer account</a>.
fi: PayPal hiekkalaatikkoa voi käyttää maksujen testaamiseen. Kirjaudu <a href="%s">kehittäjän tiliin</a>.

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
fi: PayPal käyttää tätä viestintämenetelmää kun se lähettää takaisin tiedot maksutapahtumasta.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
fi: PayPal tarkastaa osoitteet ja siksi tämä asetus voi tuottaa virheitä. Suositus: ei oteta käyttöön.

en: Payer PayPal address
fi: Maksajan PayPal-osoite

en: Payer first name
fi: Maksajan etunimi

en: Payer last name
fi: Maksajan sukunimi

en: Paying customer
fi: Maksava asiakas

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment %s via IPN.
fi: Maksu %s PayPalin IPN-viesti

en: Payment Tokens
fi: Maksutietojen poletit

en: Payment action
fi: Maksun toteutus

en: Payment authorized. Change payment status to processing or complete to capture funds.
fi: Maksu varmistettu. Muuta maksun tila arvoon käsittelyssä tai valmis jotta saat rahat.

en: Payment complete event failed.
fi: Maksun loppuunsaattaminen ei onnistunut.

en: Payment could not be captured - Auth ID: %1$s, Status: %2$s
fi: Maksua ei saatu talteen - varmistetunniste: %1$s, Tila: %2$s

en: Payment could not be captured: %s
fi: Maksua ei saatu talteen: %s

en: Payment for cancelled order %s received
fi: Maksu vastaanotettu perutulle tilaukselle %s

en: Payment for order #%1$s from %2$s has failed. The order was as follows:
fi: Tilauksen #%1$s maksu asiakkaalta %2$s on epäonnistunut. Tilaus oli tämä:

en: Payment for order %s refunded
fi: Tilauksen %s maksu on hyvitetty

en: Payment for order %s reversed
fi: Tilauksen %s maksu on palautettu

en: Payment gateway
fi: Maksukäytävä

en: Payment gateway ID.
fi: Maksukäytävä tunnus/ID.

en: Payment gateway description on checkout.
fi: Maksukäytävä kuvaus kassalla.

en: Payment gateway enabled status.
fi: Maksukäytävä käytössä tila.

en: Payment gateway method description.
fi: Maksukäytävä menetelmän kuvaus.

en: Payment gateway method title.
fi: Maksukäytävä menetelmän otsikko.

en: Payment gateway settings.
fi: Maksukäytävän asetukset.

en: Payment gateway sort order.
fi: Maksukäytävä lajittelujärjestys.

en: Payment gateway title on checkout.
fi: Maksukäytävä otsikko kassalla.

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
fi: Maksukäytävät voivat käyttää cURL menetelmää kun ne hakevat valtuutusta maksulle toiselta palvelimelta. Toiset lisäosat voivat käyttää sitä kun ne viestivät eri palveluiden kanssa.

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Payment method ID.
fi: Maksutavan tunnus/ID

en: Payment method deleted.
fi: Maksutapa poistettu.

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: Payment method is missing.
fi: Maksutapa puuttuu.

en: Payment method successfully added.
fi: Maksutapa lisätty.

en: Payment method title.
fi: Maksutavan otsikko.

en: Payment method:
fi: Maksutapa:

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: Payment of %1$s was captured - Auth ID: %2$s, Transaction ID: %3$s
fi: %1$s maksu saatiin - varmistustunnus (Auth ID): %2$s, Tila: %3$s

en: Payment pending (%s).
fi: Maksua odotetaan (%s).

en: Payment to be made upon delivery.
fi: Maksu toimituksen yhteydessä.

en: Payment via
fi: Maksettu:

en: Payment via %s
fi: Maksu käyttäen %s

en: Payments
fi: Maksut

en: Payments made simple with WooPayments
fi: Maksaminen on helppoa WooPaymentsin avulla

en: Paystack helps African merchants accept one-time and recurring payments online with a modern, safe, and secure payment gateway.
fi: Paystack auttaa afrikkalaisia myyjiä hyväksymään kertaluontoisia tai toistuvia maksuja verkossa modernilla, turvallisella ja suojatulla maksupalvelulla.

en: Pending
fi: Odottaa

en: Pending orders are unpaid and may have been abandoned by the customer. They will be trashed after the specified duration.
fi: Odottavia tilauksia ei ole maksettu ja joko kauppias tai asiakas on voinut tehdä peruutuksen. Ne siirretään roskakoriin tietyn ajan kuluttua.

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Odotetaan maksua <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Odotetaan maksuja <span class="count">(%s)</span>

en: Per class: Charge shipping for each shipping class individually
fi: Luokan mukaan: veloitetaan kulu jokaiselle toimitusluokalle erikseen

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
fi: Tilauksen mukaan: veloitetaan kulu kalleimman tilausluokan mukaan

en: Per your %1$sstore settings%2$s, taxes are not enabled.
fi: %1$sKauppasi asetuksien%2$s mukaisesti verokantaa ei ole käytössä.

en: Percentage complete.
fi: Valmis prosenttia.

en: Percentage discount
fi: Prosenttialennus

en: Percentage of cart total
fi: Prosenttiosuus ostoskorin kokonaismäärästä

en: Perfect
fi: Täydellinen

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Permalink of the product that the review belongs to.
fi: Kestolinkki tuotteelle jolle arvio on tehty.

en: Permalink template for the product.
fi: Osoiterakenne-malli tuotteelle.

en: Permission #%d not found.
fi: #%d oikeutta ei löytynyt.

en: Permission ID
fi: Oikeuksien tunnus/ID

en: Permissions
fi: Oikeudet

en: Permissions is missing.
fi: Oikeudet puuttuvat.

en: Personal data removal
fi: Henkilötietojen poistaminen

en: Personal data removed.
fi: Henkilökohtaiset tiedot poistettu.

en: Personal data retention
fi: Henkilökohtaisten tietojen säilyttäminen

en: Personal data within order %s has been retained.
fi: Tilauksen %s sisältämät henkilökohtaiset tiedot säilytettiin.

en: Personalize homepage
fi: Yksilöi etusivusi

en: Personalize your store's homepage
fi: Yksilöi kauppasi etusivu

en: Philippine peso
fi: Filippiinien peso PHP

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone (optional)
fi: Puhelinnumero (vapaaehtoinen)

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number.
fi: Puhelinnumero.

en: Physical products
fi: Fyysiset tuotteet

en: Pick up an order, then just pay, print, package and post.
fi: Nouda tilaus, maksa, tulosta, pakkaa ja postita.

en: Pickup address
fi: Noutopaikan osoite

en: Pickup location
fi: Noutopaikka

en: Place order
fi: Lähetä tilaus

en: Placeholder
fi: Paikanvaraus

en: Placeholder image
fi: Kuvan paikanvaraaja

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 1 out of 2.
fi: Paikkamerkkikuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta. 1/2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a hero section. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan hero-osiossa esiteltyä tuotetta. 2/2.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 1/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 2/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product details banner. 3 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotetietobannerissa. 3/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery as a main image
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotetta, joka on esitelty tuotegalleriassa pääkuvana

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 1/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 2/3.

en: Placeholder image used to represent a product being showcased in a product gallery. Secondary image - 3 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotegalleriassa esiteltyä tuotetta. Toissijainen kuva - 3/3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a banner.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan bannerissa esiteltäviä tuotteita.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a featured category section.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään esittelemään tuotteita, jotka esitellään suositeltujen osastojen osiossa.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 1 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin vasemmalla puolella. 1/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a left side of a banner. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin vasemmalla puolella. 2/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 1 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin oikealla puolella. 1/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in a right side of a banner. 2 out of 2.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan tuotteita, jotka on esitelty bannerin oikealla puolella. 2/2.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 1 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen osastojen bannerissa esiteltäviä tuotteita. 1/3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 2 out of 3.
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen osastojen bannerissa esiteltäviä tuotteita. 2/3.

en: Placeholder image used to represent products being showcased in featured categories banner. 3 out of 3
fi: Paikanvarauskuva, jota käytetään edustamaan suositeltujen osastojen bannerissa esiteltäviä tuotteita. 3/3

en: Placeholder text to be displayed in text inputs.
fi: Paikanvaraus teksti joka näytetään tekstilaatikoissa.

en: Plain text
fi: Pelkkä teksti

en: Plain text template
fi: Pelkkä teksti -viestin pohja (malline)

en: Please <a href="%1$s">Install the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions. Alternatively, you can <a href="%2$s">download</a> and install it manually.
fi: Asenna <a href="%1$s">WooCommerce Update Manager</a> saadaksesi päivityksiä ja suoraviivaisempaa tukea, jotka kuuluvat Woocommerce.com -tilaukseesi. Vaihtoehtoisesti voit <a href="%2$s">ladata</a> ja asentaa sen manuaalisesti.

en: Please <a href="%1$s">activate the WooCommerce.com Update Manager</a> to continue receiving the updates and streamlined support included in your WooCommerce.com subscriptions.
fi: Aktivoi <a href="%1$s">WooCommerce.com Update Manager</a> saadaksesi jatkossakin päivityksiä ja suoraviivaisempaa tukea, jotka kuuluvat WooCommerce.com -tilaukseesi.

en: Please check your email for the order confirmation.
fi: Tarkista tilausvahvistus sähköpostistasi.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse tuote joka lisätään ostoskoriin...

en: Please choose product options&hellip;
fi: Valitse tuotteen vaihtoehdoista...

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
fi: Ole hyvä, valitse kuinka monta tuotetta lisätään ostoskoriin...

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
fi: Kopioi ja liitä tämä tieto viestiisi jonka lähetät tukeen:

en: Please enter a coupon code.
fi: Kirjoita kupongin koodi, ole hyvä

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
fi: Aseta etuliite laskuille. Jos myyt usean verkkokaupan kautta ja maksut ohjataan samalle PayPal-tilille niin varmista että etuliite on toisista poikkeava. PayPal ei salli laskuja joilla on sama numero.

en: Please enter a stronger password.
fi: Kirjoita turvallisempi salasana.

en: Please enter a valid Eircode.
fi: Kirjoita kelvollinen Irlannin postinumero.

en: Please enter a valid account username.
fi: Kirjoita kelvollinen tilin käyttäjätunnus.

en: Please enter a valid email address
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite

en: Please enter a valid email at checkout to use coupon code "%s".
fi: Syötä toimiva sähköposti kassalla käyttäksesi kuponkikoodia "%s".

en: Please enter a valid email to use coupon code "%s".
fi: Syötä toimiva sähköposti käyttäksesi kuponkikoodia "%s".

en: Please enter a valid number
fi: Anna kelvollinen numero

en: Please enter a valid order ID
fi: Kirjoita kelvollinen tilausnumero (ID)

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
fi: Kirjoita kelvollinen postinumero.

en: Please enter a value with one decimal point (%s) without thousand separators.
fi: Ole hyvä ja kirjoita yhdellä desimaalilla (%s) ilman tuhaterotinta.

en: Please enter a value with one monetary decimal point (%s) without thousand separators and currency symbols.
fi: Ole hyvä ja syötä desimaalimuodossa (%s), ilman tuhaterotinta ja valuuttamerkkiä.

en: Please enter an account password.
fi: Anna salasana

en: Please enter an address to continue.
fi: Kirjoita osoite, jotta voit jatkaa.

en: Please enter in a value less than the regular price.
fi: Kirjoita arvo joka on pienempi kuin normaali hinta.

en: Please enter in country code with two capital letters.
fi: Kirjoita kaksikirjaiminen maakoodi isoilla aakkosilla.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
fi: Kirjoita PayPal-tilisi sähköpostiosoite; tämä tarvitaan maksun vastaanottamiseen.

en: Please enter your current password.
fi: Kirjoita nykyinen salasanasi.

en: Please enter your password.
fi: Anna salasana, ole hyvä.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
fi: Kirjoita vähintään toimitusosoite. Sen jälkeen voit valita maksutavan.

en: Please fill out all password fields.
fi: Täytä kaikki salasanan kentät.

en: Please log in to your account below to continue to the payment form.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu tilillesi jatkaaksesi maksuvaiheeseen.

en: Please log in to your account to view this order.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu tilillesi tarkastellaksesi tätä tilausta.

en: Please provide a valid email address.
fi: Kirjoita kelvollinen sähköpostiosoite, ole hyvä.

en: Please provide a valid promo note name.
fi: Ole hyvä ja anna kelvollinen kampanjatunnus.

en: Please rate the product.
fi: Arvostele tuote, ole hyvä.

en: Please re-enter your password.
fi: Kirjoita salasana uudelleen, ole hyvä.

en: Please read and accept the terms and conditions to proceed with your order.
fi: Ole hyvä, lue ja hyväksy tilaus- ja toimitusehdot jotta voit edetä tilauksen tekemisessä.

en: Please review the errors above.
fi: Tarkista virheet yltä.

en: Please see the <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">PayPal Privacy Policy</a> for more details.
fi: Katso <a href="https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/ua/privacy-full">täältä lisää PayPal yksityisyydensuojasta</a>.

en: Please select a rating
fi: Valitse arvostelu, ole hyvä.

en: Please select some items.
fi: Valitse joitakin tuotteita, ole hyvä.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
fi: Valitse jotain tuotteen vaihtoehdoista ennen kuin lisäät tuotteen ostoskoriin.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
fi: Ole hyvä ja lähetä shekki osoitteella: Kaupan nimi, kaupan katu, kaupan kaupunki, kaupan lääni/alue/osavaltio/provinssi, kaupan postinumero.

en: Please upload or provide the link to a valid CSV file.
fi: Siirrä palvelimelle tai anna linkki kelvolliseen CSV tiedostoon.

en: Please visit the <a href="%s" target="_blank">subscriptions page</a> and renew to continue receiving updates.
fi: Ole hyvä ja vieraile <a href="%s" target="_blank">tilaukset-sivulla</a> tilauksen uusimiseksi, saadakseni päivityksiä jatkossa.

en: Please, provide an attribute name.
fi: Anna ominaisuuden nimi, ole hyvä.

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Plugin activation has been scheduled.
fi: Lisäosan aktivointi ajastettu.

en: Plugin installation has been scheduled.
fi: Lisäosan asentaminen ajastettu.

en: Plugin installed by %1$s on %2$s.
fi: Lisäosa asennettu %1$s toimesta %2$s.

en: Plugin installed by %1$s on %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">More information</a>
fi: Lisäosa asennettu %1$s toimesta %2$s. <a target="_blank" href="%3$s">Lisätiedot</a>

en: Plugin name.
fi: Lisäosan nimi.

en: Plugin slug.
fi: Lisäosan polkutunnus.

en: Plugin status.
fi: Lisäosan tila.

en: Plugins must be a non-empty array.
fi: Lisäosien on oltava ei-tyhjä taulukko.

en: Plugins were successfully activated.
fi: Lisäosien aktivointi onnistui.

en: Plugins were successfully installed.
fi: Lisäosien asennus onnistui.

en: Poland
fi: Puola

en: Polish z&#x142;oty
fi: Puolan złoty PLN

en: Pondicherry (Puducherry)
fi: Pondicherry

en: Popular tags
fi: Suositut avaisanat

en: Popularity (sales)
fi: Suosittu (myynnin mukaan)

en: Portugal
fi: Portugali

en: Position
fi: Paikka

en: Post Type Counts
fi: Artikkelilajien määrä

en: Post password.
fi: Artikkelin salasana.

en: Post-purchase note
fi: Oston jälkeinen viesti

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Postal code (optional)
fi: Postinumero (valinnainen)

en: Postal code.
fi: Postinumero tai -koodi.

en: Postcode
fi: Postinumero

en: Postcode / ZIP
fi: Postinumero

en: Postcode / ZIP.
fi: Postinumero.

en: Postcode / ZIP:
fi: Postinumero:

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) and ranges for numeric postcodes (e.g. 12345...12350) can also be used.
fi: Postinumero tälle säännölle. Erota puolipisteellä (;) yksittäiset arvot. Kun tyhjä, käytetään kaikkialla. Jokerimerkkejä (*) ja numeeristen postinumeroiden lukualueita (e.g. 12345...12350) voi myös käyttää.

en: Postcodes containing wildcards (e.g. CB23*) or fully numeric ranges (e.g. <code>90210...99000</code>) are also supported. Please see the shipping zones <a href="%s" target="_blank">documentation</a> for more information.
fi: Jokerimerkkejä sisältävät postikoodit (esim. CB23*) tai numerovälit (esim. <code>90210...99000</code>) ovat tuettuina. Katso toimitusvyöhykkeiden <a href="%s" target="_blank">ohjeista</a>) lisätietoja.

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Kirjoitukset avainsanalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Potentially unsecured files were found in your uploads directory
fi: Mahdollisesti suojaamattomia tiedostoja löydetty uploads kansiosta

en: Pound sterling
fi: Punta GBP

en: Pounds
fi: Paunaa

en: Powered by %1$s with %2$s
fi: Palvelun tarjoaa %1$s ja %2$s

en: Powerful yet easy-to-use solution:
fi: Tehokas mutta helppokäyttöinen ratkaisu:

en: Prefecture
fi: Prefektuuri

en: Premium support
fi: Korkealuokkainen tukipalvelu

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous (arrow left)
fi: Edellinen (nuoli vasemmalle)

en: Previous image
fi: Edellinen kuva

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Price
fi: Hinta

en: Price amount.
fi: Hinta.

en: Price display suffix
fi: Loppuliite hintoihin

en: Price formatted in HTML.
fi: HTML-muotoiltu hinta.

en: Price range, if applicable.
fi: Hinta-alue, jos sellainen on.

en: Price:
fi: Hinta:

en: Prices entered with tax
fi: Hinnat kirjoitettu verollisina

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Print USPS and DHL labels directly from your dashboard and save on shipping.
fi: Tulosta USPS- ja DHL-tarrat suoraan ohjausnäkymästä ja säästä toimituskuluissa.

en: Print at home
fi: Tulosta kotona

en: Print labels from 80+ carriers
fi: Tulosta etikettejä yli 80 kuljetusyritykseltä.

en: Print shipping labels with WooCommerce Shipping
fi: Tulosta lähetystarrat WooCommerce Shippingin avulla

en: Priority
fi: Tärkeysjärjestys

en: Priority.
fi: Tärkeysjärjestys.

en: Privacy policy
fi: Yksityisyyden suoja

en: Private note
fi: Yksityinen viesti

en: Proceed to PayPal
fi: Siirry PayPal-maksuun

en: Proceed to checkout
fi: Siirry kassalle

en: Process orders in just a few clicks
fi: Käsittele tilauksia muutamalla napsautuksella.

en: Process payments and prevent fraud
fi: Käsitellä maksuja ja estää petollista toimintaa

en: Process the action now as if it were run as part of a queue
fi: Käsittele toiminto nyt kuten se olisi suoritettu jonon osana

en: Processing
fi: Käsittelyssä

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Käsittelyssä <span class="count">(%s)</span>

en: Processing order
fi: Tilausta käsitellään

en: Product | Products
fi[0]: Tuote

en: Product / Variation
fi: Tuote / muunnelma

en: Product / Variation title
fi: Tuote / muunnelman otsikko

[ctx: Product Attribute]
en: Product %s
fi: Tuote %s

en: Product Catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Product Categories
fi: Osastot

en: Product Category Link
fi: Linkki osastoon

en: Product Export
fi: Tuotteen vienti

en: Product ID or SKU is required.
fi: Tuotteen tunnus/ID tai tuotetunnus/SKU tarvitaan.

en: Product ID.
fi: Tuotteen ID.

en: Product IDs
fi: Tuotetunnukset

en: Product Images
fi: Tuotekuvat

en: Product Import
fi: Tuotteen tuonti

en: Product Link
fi: Linkki tuotteeseen

en: Product Reviews
fi: Tuotearvostelut

en: Product SKU.
fi: Tuotetunnus.

en: Product Search
fi: Tuotehaku

en: Product Tag Cloud
fi: Tuotteiden avainsanapilvi

en: Product Tag Link
fi: Linkki tuotteen avainsanaan

en: Product Title
fi: Tuotteen nimi

en: Product Type
fi: Tuotteen laji

en: Product URL
fi: Tuotteen verkko-osoite

en: Product URL.
fi: Tuotteen verkko-osoite.

en: Product and shipping
fi: Tuote ja toimitus

en: Product attribute base
fi: Ominaisuuksien polkutunnus

en: Product attributes lookup table regeneration process has been aborted.
fi: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonti keskeytetty.

en: Product attributes lookup table regeneration process has been resumed.
fi: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessia jatketaan.

en: Product attributes.
fi: Tuotteen ominaisuudet.

en: Product backorder
fi: Tuotteen jälkitoimitus

en: Product catalog
fi: Tuoteluettelo

en: Product categories
fi: Osastot

en: Product categories detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit tuoteosastoista.

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top-right of this page.
fi: Kaupan osastoja hallitaan tässä. Osastojen järjestystä voi muuttaa Vedä ja pudota -menetelmällä. Esitysjärjestys muuttuu myös julkisella puolella. Tällä sivulla näytettävien osastojen määrän asetat painamalla sivun oikeassa yläkulmassa olevaa "näyttöasetukset" painiketta.

en: Product categories that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuoteosatot, joihin kuponkia sovelletaan, tai joiden on oltava ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Product categories that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuoteosatot, joihin kuponkia ei sovelleta, tai jotka eivät voi olla ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Product category IDs.
fi: Tuoteosastojen tunnukset/ID.

en: Product category base
fi: Osastojen polkutunnus

en: Product content not found.
fi: Tuotteen sisältöä ei löytynyt.

en: Product count
fi: Tuotteiden lukumäärä

en: Product created
fi: Tuote luotu

en: Product creation failed, could not find original product: %s
fi: Tuotteen luonti epäonnistui koska alkuperäistä tuotetta ei löytynyt: %s

en: Product data
fi: Tuotetiedot

en: Product deleted
fi: Tuote poistettu

en: Product description
fi: Tuotekuvaus

en: Product description.
fi: Tuotteen kuvaus.

en: Product dimensions.
fi: Tuotteen mitat.

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
fi: Tuotteiden näyttö, lajittelu ja raportit voivat olla epätarkkoja siihen asti kun tämä saadaan päätökseen. Tässä kestää muutamia minuutteja ja tämä huomautus poistuu kun valmis.

en: Product download files detailed reports.
fi: Yksityiskohtainen raportti ladattavista tuotetiedostoista.

en: Product downloads detailed reports.
fi: Tuotelatausten yksityiskohtaiset raportit.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
fi: Tuotteen luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Product external URL. Only for external products.
fi: Tuotteen ulkopuolinen verkko-osoite. Vain ulkopuolisille tuotteille.

en: Product external button text. Only for external products.
fi: Tuotteen ulkopuolisen painikkeen teksti. Vain ulkopuolisille tuotteille.

en: Product gallery
fi: Tuotekuvasto

en: Product height (%s).
fi: Tuotteen korkeus (%s).

en: Product image
fi: Tuotekuva

en: Product image.
fi: Tuotekuva.

en: Product inventory quantity.
fi: Tuotevarasto määrä.

en: Product inventory status.
fi: Tuotevarasto tila.

en: Product inventory threshold for low stock.
fi: Tuotevarasto raja-arvo Tuote vähissä -tilalle.

en: Product length (%s).
fi: Tuotteen pituus (%s).

en: Product link.
fi: Tuotteen linkki.

en: Product lookup tables
fi: Tuotteiden muunnostaulut (lookup-)

en: Product low in stock
fi: Tuotetta on vain vähän varastossa.

en: Product name
fi: Tuotenimi

en: Product name.
fi: Tuotteen nimi.

en: Product on sale
fi: Tuote alennuksessa

en: Product out of stock
fi: Tuote on loppunut varastosta

en: Product parent ID.
fi: Ylemmän tason tuotteen tunnus/ID.

en: Product parent name.
fi: Tuotteen ylemmän tason nimi.

en: Product permalinks
fi: Tuotteiden kestolinkit

en: Product price.
fi: Tuotteen hinta.

en: Product promotion
fi: Tuotteen myynninedistäminen

en: Product properties should not be accessed directly.
fi: Tuotteen ominaisuuksiin ei tulisi mennä suoraan.

en: Product published. %1$sView Product%2$s
fi: Tuote julkaistu. %1$sNäytä tuote%2$s

en: Product quantity
fi: Tuotemäärä

en: Product ratings
fi: Tuotearvostelut

en: Product regular price.
fi: Tuotteen normaali hinta.

en: Product restored
fi: Tuote palautettu

en: Product review field exceeds maximum length allowed.
fi: Tuotearvion kenttä ylittää suurimman sallitun pituuden.

en: Product sale price.
fi: Tuotteen alennettu hinta.

en: Product saved.
fi: Tuote tallennettu.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
fi: Tuote on ajastettu: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele tuote</a>

en: Product search
fi: Etsi tuotteet

en: Product shipping classes
fi: Tuotteen toimitusluokat

en: Product short description
fi: Lyhyt tuotekuvaus

en: Product short description.
fi: Tuotteen lyhyt kuvaus.

en: Product slug.
fi: Tuotteen polkutunnus.

en: Product status (post status).
fi: Tuotteen tila (julkaisun tila).

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
fi: Tuote lisätty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tuote</a>

en: Product tag base
fi: Avainsanojen polkutunnus

en: Product tags
fi: Avainsanat tuotteelle

en: Product template name.
fi: Tuotepohjan nimi.

en: Product title
fi: Tuotteen nimi

en: Product transients cleared
fi: 'Väliaikaisesti tarvitut tiedot' tyhjennetty

en: Product type name.
fi: Tuotelajin nimi.

en: Product type.
fi: Tuotteen laji.

en: Product updated
fi: Tuote päivitetty

en: Product updated.
fi: Tuote päivitetty.

en: Product variation attributes, if applicable.
fi: Tuotteen muunnelman ominaisuudet, jos sellaisia ​​on.

en: Product variations
fi: Tuotemuunnelmat

en: Product variations IDs.
fi: Tuotemuunnelmien tunnus/ID.

en: Product weight (%s).
fi: Tuotteen paino (%s).

en: Product width (%s).
fi: Tuotteen leveys (%s).

en: Product(s)
fi: Tuote(-et)

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit tuotteista.

en: Products in this group
fi: Tuotteet tässä ryhmässä

en: Products list
fi: Tuotteiden lista

en: Products navigation
fi: Tuotteissa siirtyminen

en: Products per row
fi: Tuotteita rivillä

en: Products sold
fi: Tuotteita myyty

en: Products sold.
fi: Myyty tuotteet.

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
fi: Tuotteet avainsanalla &ldquo;%s&rdquo;

en: Products that the coupon will be applied to, or that need to be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuotteet, joihin kuponkia sovelletaan, tai joiden on oltava ostoskorissa, kun alennuksen muoto on "Kiinteä ostoskorin alennus".

en: Products that the coupon will not be applied to, or that cannot be in the cart in order for the "Fixed cart discount" to be applied.
fi: Tuotteet, joihin kuponkia ei sovelleta, tai jotka eivät voi olla ostoskorissa kun "Kiinteä ostoskori- alennusta" käytetään.

en: Products totals.
fi: Tuotteita yhteensä.

en: Products you’ve viewed: we’ll use this to, for example, show you products you’ve recently viewed
fi: Tuotteet joita olet katsonut: Käytämme tätä, esimerkiksi, kun näytämme tuotteita joita olet äskettäin katsonut.

en: Profile &rarr;
fi: Profiili &rarr;

en: Profile Setup Wizard
fi: Profiilin asetusvelho

en: Protect your store from unauthorized access.
fi: Turvaa kauppa luvattomalta pääsyltä.

en: Province
fi: Provinssi

en: Public url of the receipt.
fi: Kuitin julkinen url.

en: Published
fi: Julkaistu

en: Purchase
fi: Ostettu

en: Purchase & install now
fi: Osta & asenna nyt

en: Purchase note
fi: Viesti ostajalle

en: Purchased Downloads
fi: Ostetut lataukset

en: QRCode
fi: QR-koodi

en: Qatari riyal
fi: Qatarin rial QAR

en: Qty
fi: Määrä

en: Quantity
fi: Määrä

[ctx: Quantity in stock]
en: Stock
fi: Varastossa

en: Quantity of orders made by the customer.
fi: Asiakkaan tekemien tilausten määrä.

en: Quantity of this item to add to the cart.
fi: Ostoskoriin lisättävä tuotteiden lukumäärä.

en: Quantity of this item.
fi: Tämän tuotteen määrä.

en: Quantity ordered.
fi: Tilattu määrä.

en: Query type
fi: Kyselyn tapa

en: Quick Edit
fi: Nopea muokkaus

en: Quickly bulk print labels
fi: Tulosta nopeasti suuria määriä etikettejä.

en: REST API
fi: REST-rajapinta

en: REST API enabled?
fi: REST-rajapinta käytössä?

en: REST API version used in the webhook deliveries.
fi: REST-rajapinnan versio jota käytetty verkkotoimintokutsun toimituksissa.

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rate
fi: Veroprosentti

en: Rate %
fi: Veroprosentti

en: Rate code
fi: Veroprosentin koodi

en: Rate name
fi: Veroprosentin nimi

en: Rate&hellip;
fi: Arvostele...

en: Rate&nbsp;%
fi: Vero&nbsp;%

en: Rated %1$d out of 5
fi: Arvioitu %1$d / 5

en: Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer rating | Rated %1$s out of 5 based on %2$s customer ratings
fi[0]: Arvio %1$s 5:stä perustuen %2$s asiakkaan arvotukseen.
fi[1]: Arvio %1$s 5:stä perustuen %2$s asiakkaan arvotukseen.

en: Rated %d out of 5
fi: Arvioitu %d / 5

en: Rated %s out of 5
fi: Arvostelu tuotteesta: %s / 5

en: Rates will be configurable and taxes will be calculated during checkout.
fi: Veroprosentteja voi muuttaa ja verot lasketaan kassalla.

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Re-enter new password
fi: Uusi salasana uudelleen

en: Re-schedule
fi: Aikatauluta uudelleen

en: Reach millions of active shoppers across Google with free product listings and ads.
fi: Tavoita miljoonia aktiivisia ostajia Googlessa ilmaisilla tuotelistauksilla ja mainoksilla.

en: Reach more shoppers and drive sales for your store. Integrate with Google to list your products for free and launch paid ad campaigns.
fi: Tavoita enemmän ostajia ja lisää myyntiä kaupallesi. Integroi kauppasi Googleen ja listaa tuotteesi maksutta. Voit myös käynnistää maksetut mainoskampanjat tämän lisäosan avulla.

en: Reach out to customers
fi: Tavoita asiakkaasi

en: Reach your customers with MailPoet
fi: Tavoita asiakkaasi MailPoetin avulla

en: Read
fi: Lue

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more about &ldquo;%s&rdquo;
fi: Lue lisää &ldquo;%s&rdquo; asiasta

en: Read/Write
fi: Lue/kirjoita

en: Ready to start selling something awesome?
fi: Oletko valmis aloittamaan jonkun mahtavan myynnin?

en: Ready!
fi: Valmis!

en: Reason for failure
fi: Epäonnistumisen syy

en: Reason for refund (optional):
fi: Hyvityksen syy (valinnainen)

en: Reason for refund.
fi: Hyvityksen syy.

en: Reasons you'll love Jetpack
fi: Syyt joiden takia rakastat Jetpackia

en: Recalculate
fi: Laske uudelleen

en: Recalculate totals? This will calculate taxes based on the customers country (or the store base country) and update totals.
fi: Laske kokonaissumma uudelleen? Tämä laskee verot perustuen asiakkaan maahan (tai kaupan maahan) ja päivittää kokonaissumman.

en: Receipt
fi: Kuitti

en: Receipt from %s
fi: %s kuitti

en: Receipt not found
fi: Kuittia ei löydy

en: Receiver email
fi: Vastaanotto s-postiosoite

en: Recent Product Reviews
fi: Tuoreet tuotearviot

en: Recent orders
fi: Tuoreimmat tilaukset

en: Recent reviews
fi: Tuoreimmat tuotearviot

en: Recently Viewed Products
fi: Äskettäin katsotut tuotteet

en: Recipient(s)
fi: Vastaanottaja(t)

en: Recommended
fi: Suositeltu

en: Recommended for All WooCommerce Stores
fi: Suositeltu kaikille WooCommerce kaupoille

en: Recount terms
fi: Laske uudelleen

en: Recurrence
fi: Toistuminen

en: Redirect only
fi: Vain edelleenohjaus

en: Redirect only (Insecure)
fi: Edelleenohjaus vain (ei turvallinen)

en: Redirect to the cart page after successful addition
fi: Ohjaa Ostoskori-sivulle kun tuote on onnistuneesti lisätty

en: Reduced rate
fi: Alennettu vero

en: Refresh stats
fi: Päivitä tilastot

en: Refreshed stats for %s
fi: Päivitä tilastot %s

en: Refund
fi: Hyvitys

en: Refund #%1$s - %2$s
fi: Hyvitys #%1$s - %2$s

en: Refund #%1$s - %2$s by %3$s
fi: Hyvitä #%1$s - %2$s --- %3$s

en: Refund %1$s via %2$s
fi: Hyvitä %1$s käyttäen %2$s

en: Refund %s manually
fi: Hyvitä %s manuaalisesti

en: Refund &ndash; %s
fi: Hyvitys &ndash; %s

en: Refund ID.
fi: Hyvityksen tunnus/ID.

en: Refund amount
fi: Hyvitä summa

en: Refund amount must be greater than zero.
fi: Hyvityksen määrän on oltava suurempi kuin nolla.

en: Refund amount.
fi: Hyvityksen määrä.

en: Refund failed.
fi: Hyvitys ei onnistunut.

en: Refund reason.
fi: Hyvityksen syy.

en: Refund the line items above. This will show the total amount to be refunded
fi: Hyvitä yllä olevat rivit. Tämä näyttää hyvitysten kokonaismäärän.

en: Refund total.
fi: Hyvitys yhteensä.

en: Refunded
fi: Hyvitetty

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
fi: Hyvitetty %1$s - Hyvityksen tunnus/ID: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Hyvitetty <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
fi: Hyvitetty tilaus

en: Refunds
fi: Hyvitykset

en: Regenerate
fi: Valmista uudelleen

en: Regenerate data message.
fi: Valmistele uudelleen tietoviesti.

en: Regenerate download permissions
fi: Luo uudelleen oikeudet latauksille

en: Regenerate shop thumbnails
fi: Valmista kaupan pikkukuvat uudelleen

en: Regenerating images for attachment ID: %s
fi: Liitteen (tunnus/ID %s) kuvia uudelleenvalmistetaan.

en: Regeneration status.
fi: Uudelleenvalmistamisen tila.

en: Region
fi: Alue

en: Region(s)
fi: Alue/alueet

en: Region.
fi: Alue.

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Registers whether the note is deleted or not
fi: Rekisteröi, poistetaanko muistiinpano vai ei

en: Registration privacy policy
fi: Rekisteröitymisen yksityisyyden suoja

en: Regular price
fi: Normaali hinta

en: Regular price (%s)
fi: Normaali hinta (%s)

en: Regular product price.
fi: Normaalihinta.

en: Related products
fi: Tutustu myös

en: Relevance
fi: Asiaankuuluvuus

en: Remember me
fi: Muista minut

en: Remote GET response.
fi: Etä GET vastaus.

en: Remote GET successful?
fi: Etä GET onnistui?

en: Remote POST response.
fi: Etä POST vastaus.

en: Remote POST successful?
fi: Etä POST onnistui?

en: Remote get
fi: Etänouto/ Remote Get -toiminto

en: Remote post
fi: Etälähetys/ Remote Post -toiminto

en: Remove
fi: Poista

en: Remove %s from cart
fi: Poista %s ostoskorista

en: Remove access to downloads on request
fi: Poista pääsy latauksiin pyydettäessä

en: Remove filter
fi: Poista suodatin

en: Remove image
fi: Poista kuva

en: Remove item
fi: Poista kohde

en: Remove legacy coupon menu
fi: Poista vanha kuponkivalikko

en: Remove personal data
fi: Poista henkilökohtaiset tiedot

en: Remove personal data from orders on request
fi: Poista henkilötiedot tilauksista pyydettäessä

en: Remove product image
fi: Poista tuotekuva

en: Remove selected account(s)
fi: Poista valitut tilit

en: Remove selected row(s)
fi: Poista valitut rivit

en: Remove this image
fi: Poista tämä kuva

en: Remove this item meta?
fi: Poista kohteen lisätieto?

en: Removed access to downloadable files.
fi: Poistettiin pääsy ladattaviin tiedostoihin.

en: Removed customer "%s"
fi: Käyttäjä "%s" poistettu

en: Removed payment token "%d"
fi: Maksutietojen poletti "%d" poistettiin

en: Removed personal data from %s order. | Removed personal data from %s orders.
fi[0]: Henkilötiedot poistettu %s tilauksesta.
fi[1]: Henkilötiedot poistettu %s tilauksista.

en: Removed personal data from order %s.
fi: Tilauksesta %s poistettiin henkilökohtaiset tiedot.

en: Removes all existing entries from the Approved Product Download Directories list.
fi: Poistaa kaikki nykyiset tietueet hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listalta.

en: Render response in a particular format.
fi: Muotoile vastaus tietyllä tavalla.

en: Renew
fi: Uudista

en: Renew Subscription
fi: Tilauksen uusiminen

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply to this review
fi: Vastaa tähän arvosteluun

en: Report a bug
fi: Raportoi 'bugi'

en: Report period.
fi: Raportin ajanjakso.

en: Report sync schedulers should be derived from the Automattic\WooCommerce\Internal\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.
fi: Raporttien synkronointi ajastimet tulisi johtaa täältä: Automattic\WooCommerce\Admin\Schedulers\ImportScheduler class.

en: Report table data is being deleted.
fi: Raporttitaulukon tietoja poistetaan.

en: Report table data is being rebuilt. Please allow some time for data to fully populate.
fi: Raporttitaulukon tietoja kootaan uudelleen. Anna toiminnolle aikaa täyttää tiedot.

en: Reports
fi: Raportit

en: Reports data grouped by intervals.
fi: Raporttien tiedot ryhmitetty aikavälien mukaan.

en: Reports data grouped by segment condition.
fi: Raporttien tiedot ryhmitelty segmentin mukaan.

en: Request body.
fi: Pyydä sisältö (body).

en: Request headers.
fi: Pyydä headerit.

en: Require a password
fi: Vaadi salasana

en: Required
fi: Vaaditaan

en: Required to be true, as resource does not support trashing.
fi: On oltava tosi, koska resurssi ei tue roskakoria.

en: Resend new order notification
fi: Lähetä uudelleen ilmoitus tilauksesta

en: Reset
fi: Aseta perustilaan

en: Reset capabilities
fi: Roolit perustilaan

en: Reset password
fi: Salasanan palautus

en: Resource cannot be created.
fi: Resurssia ei voi luoda.

en: Resource cannot be created. Check to make sure 'order' and 'name' are present.
fi: Resurssia ei voi luoda. Varmista että  'tilaus' ja 'nimi' on annettu.

en: Resource does not exist.
fi: Resurssia ei ole.

en: Resource does not support trashing.
fi: Resursseja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Respond to your requests, including refunds and complaints
fi: Vastata pyyntöihisi, mukaan lukien hyvitykset ja valitukset

en: Rest of the world
fi: Muu maailma

en: Restock refunded items
fi: Palauta hyvitetyt tuotteet varastoon

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore this review from the Trash
fi: Palauta tämä arvostelu roskakorista

en: Restore this review from the spam
fi: Palauta tämä arvostelu roskapostista

en: Restrictions
fi: Rajoitukset

en: Resume
fi: Jatka

en: Resume the product attributes lookup table regeneration
fi: Jatka tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontia

en: Retain cancelled orders
fi: Säilytä perutut tilaukset

en: Retain completed orders
fi: Säilytä valmiit tilaukset

en: Retain completed orders for a specified duration before anonymizing the personal data within them.
fi: Säilytä valmiit tilaukset tietty aika jonka jälkeen henkilökohtaiset tiedot muutetaan tunnistamattomaan muotoon.

en: Retain failed orders
fi: Säilytä epäonnistuneet tilaukset

en: Retain inactive accounts
fi: Säilytä ei-käytetyt käyttäjätilit

en: Retain pending orders
fi: Säilytä odottavat tilaukset

en: Return sales for a specific end date, the date need to be in the %s format.
fi: Palauttaa myynnit tietylle lopetus päivälle, päiväyksen on oltava %s muodossa.

en: Return sales for a specific start date, the date need to be in the %s format.
fi: Palauttaa myynnit tietylle aloitus päivälle, päiväyksen on oltava %s muodossa.

en: Return to cart
fi: Takaisin ostoskoriin

en: Return to emails
fi: Palaa sähköposteihin

en: Return to payments
fi: Takaisin maksuihin

en: Return to shop
fi: Takaisin kauppaan

en: Returning customer?
fi: Palaava asiakas?

en: Returning or new customer.
fi: Toistuva tai uusi asiakas.

en: Returns
fi: Palautukset

en: Returns number of products with each average rating.
fi: Palauttaa tuotteiden lukumäärän jokaista arvostelun arvoa kohti.

en: Returns number of products with each stock status.
fi: Palauttaa tuotteiden lukumäärän jokaista varastotilannetta kohti.

en: Reunion
fi: Réunion

en: Revenue
fi: Liikevaihto

en: Reversal cancelled for order #%s
fi: Tilauksen #%s peruutus on peruutettu

en: Review
fi: Arviointi

en: Review Settings
fi: Tarkasta asetukset

en: Review content.
fi: Arvion sisältö.

en: Review rating (0 to 5).
fi: Arvostelu tuotearviosta (0 - 5).

en: Review shipping options
fi: Tarkista toimitustavat

en: Review type name.
fi: Arviolajin nimi.

en: Review your orders
fi: Tarkastele tilauksiasi

en: Reviewer email.
fi: Arvioijan sähköpostiosoite.

en: Reviewer name.
fi: Arvioijan nimi.

en: Reviews
fi: Arviot

en: Reviews (%d)
fi: Arviot (%d)

en: Reviews average rating.
fi: Keskimääräinen arvostelu arvioista.

en: Reviews can only be left by "verified owners"
fi: Tuotearviointeja voi jättää vain "varmistetut omistajat"

en: Reviews totals.
fi: Arviointeja yhteensä.

en: Revision restored.
fi: Versio palautettu.

en: Revoke
fi: Kumoa

en: Revoke API key
fi: Kumoa API-avain

en: Revoke access
fi: Estä pääsy

en: Revoke key
fi: Kumoa avain

en: Rhineland-Palatinate
fi: Rheinland-Pfalz

en: Right
fi: Oikealla

en: Right with space
fi: Oikealla, välilyönti välissä

en: Roles successfully reset
fi: Roolien pääsyoikeudet asetettu perustilaan

en: Roma
fi: Rooma

en: Romanian leu
fi: Romanian lei RON

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
fi: Pyöristä kaikkien tuotteiden vero yhdellä kertaa (USA), eikä kuten oletuksena jokaisella rivillä/ -tuotteelle erikseen (EU).

en: Rounding
fi: Pyöristys

en: Routing number
fi: Reititys numero

en: Rows per page
fi: Rivejä sivulla

en: Run
fi: Suorita

en: Run the Setup Wizard
fi: Suorita asetusvelho

en: Run the importer
fi: Käynnistä tuontityökalu

en: Running %d action | Running %d actions
fi[0]: Suoritetaan %d toiminto
fi[1]: Suoritetaan %d toimintoa

en: Russia
fi: Venäjä

en: Russian ruble
fi: Venäjän rupla RUB

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Rwandan franc
fi: Rwandan frangi RWF

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
fi: Sao Tome ja Principe

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe dobra
fi: São Tomé ja Príncipen dobra STD

en: SANDBOX ENABLED. You can use sandbox testing accounts only. See the <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> for more details.
fi: HIEKKALAATIKKO KÄYTÖSSÄ. Voit käyttää vain hiekkalaatikon testaustilejä. Katso <a href="%s">PayPal Sandbox Testing Guide</a> jossa on lisätietoja.

en: SKU
fi: Tuotetunnus (SKU)

en: SKU %s
fi: Tuotetunnus (SKU) %s

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
fi: Tuotetunnus (SKU-varastointitunnus) on jokaisella tuotteella ja sen on oltava muista poikkeava. Tämä koskee myös palveluita.

en: SKU:
fi: Tuotetunnus (SKU):

en: SSL forced?
fi: SSL (HTTPS) suojaustila pakotettu?

en: STEP 1 OF 2
fi: VAIHE 1 / 2

en: STEP 2 OF 2
fi: VAIHE 2 / 2

en: SUHOSIN installed
fi: SUHOSIN asennettu

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account.
fi: Turvalliset ja varmistetut maksut luottokortilla tai asiakkaan PayPal-tililtä.

en: Safe and secure payments using credit cards or your customer's PayPal account. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
fi: Turvalliset ja turvatut luottokorttimaksut tai maksu asiakkaan PayPal tililtä. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää</a> maksutavoista.

en: Saint Barth&eacute;lemy
fi: Saint Barthélemy

en: Saint Helena pound
fi: Saint Helenaa punta SHP

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Martin (Dutch part)
fi: Saint Martin (Hollannin osa)

en: Saint Martin (French part)
fi: Saint-Martin (ranskalainen osa)

en: Saint Pierre and Miquelon
fi: Saint Pierre ja Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Salamanca
fi: Palencia

en: Sale
fi: Alennus

en: Sale end date
fi: Alennus loppuu (pvm)

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti loppuu (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Sale price
fi: Alennettu hinta

en: Sale price (%s)
fi: Ale-hinta (%s)

en: Sale price dates
fi: Tarjous voimassa, pvm

en: Sale product price, if applicable.
fi: Tarjoushinta, jos sellainen on.

en: Sale start date
fi: Alennus alkaa (pvm)

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
fi: Alennusmyynti alkaa (VVVV-KK-PP muotoilu tai jätä tyhjäksi)

en: Sale!
fi: Ale!

en: Sales
fi: Myynti

en: Sales amount
fi: Myynnin määrä €

en: Sales by category
fi: Myynti/osasto

en: Sales by date
fi: Myynti/päivä

en: Sales by product
fi: Myynti/tuote

en: Sales channels
fi: Myyntikanavat

en: Sales reports
fi: Myyntiraportit

en: Same as parent
fi: Sama kuin ylemmällä tasolla

en: Samoan t&#x101;l&#x101;
fi: Samoan tala WST

en: Sample:
fi: Näyte:

en: Sandbox API password
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan salasana

en: Sandbox API signature
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan allekirjoitus

en: Sandbox API username
fi: Hiekkalaatikon API-rajapinnan käyttäjätunnus

en: Santa Catarina
fi: Santa Catarin

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Saudi riyal
fi: Saudi-Arabian rial SAR

en: Save
fi: Tallenna

en: Save address
fi: Tallenna osoite

en: Save attributes
fi: Tallenna ominaisuudet

en: Save big with WooPayments
fi: Säästä paljon WooPaymentsillä

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save changes before changing page?
fi: Tallennetaanko muutokset ennen sivun vaihtoa?

en: Save money
fi: Säästä rahaa

en: Save time
fi: Säästä aikaa

en: Save time and errors with automated tax calculation and collection at checkout. Powered by WooCommerce Services and Jetpack.
fi: Säästä kassalla aikaa ja vältä virheitä automaattisella verojen laskennalla ja perinnällä. Palvelun tarjoaa WooCommerce Services (-palvelut) ja Jetpack.

en: Save time on content creation — unlock high-quality blog posts and pages using AI.
fi: Säästä aikaa sisällön luomisessa — luo korkealaatuisia blogiartikkeleita ja sivuja tekoälyn avulla.

en: Save to account
fi: Tallenna tiliin

en: Save up to $800 in fees by managing transactions with WooPayments. With WooPayments, you can securely accept major cards, Apple Pay, and payments in over 100 currencies.
fi: Säästä satasia maksunvälittäjäkuluissa käyttämällä WooPayments-palvelua. WooPaymentsin avulla vastaanotat turvallisesti maksuja suosituimmilla luottokorteilla tai Apple Pay:lla yli 100 eri valuutassa.

en: Save webhook
fi: Tallenna verkkotoimintokutsu

en: Saxony
fi: Saksi

en: Saxony-Anhalt
fi: Saksi-Anhalt

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Scheduled Action
fi: Ajastettu toiminto

en: Scheduled Action Columns
fi: Ajastetut toiminto sarakkeet

en: Scheduled Actions
fi: Ajastetut toiminnot

en: Scheduled Date
fi: Ajastettu päiväys

en: Scheduled action for %1$s will not be executed as no callbacks are registered.
fi: Ajastettua toimintoa kohteelle %1$s ei suoriteta, koska mitään takaisinkutsufunktioita ei ole rekisteröity.

en: Scheduled actions are hooks triggered on a cetain date and time.
fi: Ajasteut toiminnot ovat toimintokutsuja jotka toteutetaan tiettynä päivänä ja aikana.

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
fi: Pyynnön ulottuma; määrittää vastauksessa olevat kentät.

en: Search
fi: Haku

en: Search %s
fi: Etsi %s

en: Search Reviews
fi: Hae arvosteluja

en: Search Scheduled Actions
fi: Etsi ajastettuja toimintoja

en: Search by similar product name or sku.
fi: Etsi samanlaisen tuoteninen tai tuotetunnuksen/SKU mukaan.

en: Search by similar tax code.
fi: Etsi saman verokoodin perusteella.

en: Search categories
fi: Etsi osastoa

en: Search coupons
fi: Etsi kuponkeja

en: Search customers
fi: Etsi asiakkaita

en: Search for a downloadable product&hellip;
fi: Etsi ladattavaa tuotetta...

en: Search for a product&hellip;
fi: Etsi tuotetta...

en: Search for a user&hellip;
fi: Etsi käyttäjää&hellip;

en: Search for:
fi: Etsi:

en: Search hook, args and claim ID
fi: Hae koukkuja, argumentteja ja pyynnön tunnuksia

en: Search key
fi: Etsi avainta

en: Search logs
fi: Etsi lokista.

en: Search orders
fi: Etsi tilauksia

en: Search products
fi: Etsi tuotteita

en: Search products&hellip;
fi: Etsi tuotteita&hellip;

en: Search products…
fi: Etsi tuotteita...

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Search results for "%s"
fi: Etsinnän tulos haulle "%s"

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulokset &ldquo;%s&rdquo;

en: Search results only
fi: Vain hakutuloksissa

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
fi: Etsinnän tulos: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
fi: Etsi toimitusluokista

en: Search tags
fi: Etsi avainsanaa

en: Search webhooks
fi: Etsi verkkotoimintokutsuja

en: Search&hellip;
fi: Etsi&hellip;

en: Second line of the address being shipped to.
fi: Toimitusosoitteen toinen osoiterivi.

en: Secret
fi: Salainen

en: Secret key used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers. This will default to a MD5 hash from the current user's ID|username if not provided.
fi: Salainen avain jota käytetty toimitetun verkkotoimintokutsun salausavaimen luomisessa ja joka on pyynnön headereissa. Oletuksena on MD5-salausavain joka on tehty käyttäjän tunnuksesta (ID) | käyttäjätunnus jos muuten ei ole asetettu.

en: Secure checkout
fi: Turvallinen kassasivu

en: Secure connection (HTTPS)
fi: Turvallinen yhteys (HTTPS)

en: Securely accept credit and debit cards on your site. Manage transactions without leaving your WordPress dashboard. Only with <strong>WooPayments</strong>.
fi: Vastaanota korttimaksuja turvallisesti sivustollasi. Hallinnoi tapahtumia suoraan WordPress-hallintapaneelista. Vain <strong>WooCommerce Payments</strong> -laajennuksella.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place.
fi: Hyväksy turvallisesti luotto- ja pankkikortit joissa pieni provisio, ei yllätysmaksuja (mukautettuja hintoja saatavissa). Myy verkossa ja kaupassa ja seuraa myyntejä ja varastoa yhdessä paikassa.

en: Securely accept credit and debit cards with one low rate, no surprise fees (custom rates available). Sell online and in store and track sales and inventory in one place. <a href="%s" target="_blank">Learn more about Square</a>.
fi: Vastaanota turvallisesti luotto- ja maksukortteja - yksi matala hinta eikä yllätysmaksuja (mukautettuja hintoja saatavilla). Myy verkossa ja kaupassa ja seuraa myyntejä ja varastoa yhdessä ja samassa paikassa. <a href="%s" target="_blank">Lue lisää Square-palvelusta</a>.

en: Securely accept payments and manage payment activity straight from your store's dashboard
fi: Hyväksy maksut turvallisesti ja hallinnoi maksutoimintaa suoraan myymäläsi hallintapaneelista

en: Security
fi: Tietoturva

en: Security.
fi: Tietoturva.

en: Segment identificator.
fi: Segmentin tunnistin.

en: Segment the response by additional constraint.
fi: Jaa vastaus osiin lisärajoitteella.

en: Select
fi: Valinta

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select Page
fi: Valitse sivu

en: Select a category
fi: Valitse osasto

en: Select a country / region&hellip;
fi: Valitse maa / alue&hellip;

en: Select a page&hellip;
fi: Valitse sivu...

en: Select a rating
fi: Valitse arvostelu

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select an option&hellip;
fi: Valitse joku vaihtoehto...

en: Select categories&hellip;
fi: Valitse osastot...

en: Select fields from your CSV file to map against products fields, or to ignore during import.
fi: Määritä mitkä kentät CSV-tiedostosta tuodaan tuotekenttiin ja mitkä kentät jätetään tuomatta.

en: Select none
fi: Tyhjennä valinnat

en: Select options
fi: Valitse vaihtoehdoista

en: Select options for &ldquo;%s&rdquo;
fi: Valitse valinnat &ldquo;%s&rdquo;

en: Select ratings
fi: Valitse arvostelut

en: Select shipping methods
fi: Valitse toimitustapa

en: Select some countries
fi: Valitse maat

en: Select the access type of these keys.
fi: Valitse näiden avainten pääsyn tapa.

en: Select when the webhook will fire.
fi: Aseta milloin verkkotoimintokutsu laukeaa.

en: Select your shipping options
fi: Valitse toimitusvaihtoehdot

en: Selected attribute term name.
fi: Valittu ominaisuus termin nimi.

en: Selected countries
fi: Kaikkiin valittuihin maihin

en: Selected store theme.
fi: Valittu kaupan teema.

en: Selecting no country / region to sell to prevents from completing the checkout. Continue anyway?
fi: Jos et valitse maata tai aluetta johon myydä niin se estää kassatapahtuman. Haluatko silti jatkaa?

en: Self-service tracking & returns
fi: Itsepalvelu seuranta ja palautukset.

en: Sell to all countries
fi: Myydään kaikkiin maihin

en: Sell to all countries, except for&hellip;
fi: Myy kaikkiin maihin, paitsi&hellip;

en: Sell to specific countries
fi: Myy tiettyihin maihin

en: Selling location(s)
fi: Myyntialue(et)

en: Send notifications when an IPN is received from PayPal indicating refunds, chargebacks and cancellations.
fi: Lähetä ilmoitus kun hyvitys-, takaisinperintä- tai perumis IPN-viesti on tullut PayPal:ilta.

en: Send purchase follow-up emails, newsletters, and promotional campaigns.
fi: Lähetä ostoseurantasähköpostiviestejä, uutiskirjeitä ja myynninedistämiskampanjoita.

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
fi: Lähetä toimitustiedot PayPal-palveluun, ei laskutustietoja.

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
fi: Lähetä kohdistettuja kampanjoita, palauta hylättyjä ostoskoreja ja muuta MailChimp-palvelun avulla.

en: Send you information about your account and order
fi: Lähettää tietoja tilistäsi ja tilauksesta

en: Send you marketing messages, if you choose to receive them
fi: Lähettää markkinointiviestejä, jos valitset että haluat vastaanottaa niitä.

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
fi: Erota postinumerot pilkulla.  Jokerimerkit hyväksytään, esim. <code>P*</code> hyväksyy postinumeron PE30. Hyväksyy myös kaavan, esim. <code>NG1___</code> hyväksyy NG1 1AA mutta ei NG10 1AA

en: Separate tags with commas
fi: Erota avainsanat pilkuilla

en: Serbian dinar
fi: Serbian dinaari RSD

en: Server environment
fi: Palvelinympäristö

en: Server info
fi: Palvelimen tiedot

en: Server info.
fi: Palvelimen tiedot.

en: Session page views
fi: Istunnon sivukatselut

en: Set Status - In stock
fi: Aseta tila - Varastossa

en: Set Status - On backorder
fi: Aseta tila - Jälkitoimitus

en: Set Status - Out of stock
fi: Aseta tila - Loppu varastosta

en: Set a fixed price to cover shipping costs.
fi: Aseta kiinteä hinta joka kattaa toimituskulut.

en: Set default payment method
fi: Aseta oletusmaksutapa

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: Set product image
fi: Aseta tuotekuva

en: Set regular prices
fi: Aseta normaalihinnat

en: Set sale prices
fi: Aseta alehinnat

en: Set scheduled sale dates
fi: Aseta alennusmyyntien päivämäärät

en: Set to regular price decreased by (fixed amount or %):
fi: Aseta normaalihinnaksi jota alennettu näin (kiinteä määrä tai %):

en: Set up %s
fi: Määritä %s

en: Set up PayPal for me using this email:
fi: Valmistele minulle PayPal käyttäen tätä sähköpostiosoitetta:

en: Set up Stripe for me using this email:
fi: Valmistele minulle Stripe käyttäen tätä sähköpostiosoitetta:

en: Set up the "%s" payment method
fi: Tee asetukset "%s" maksutavalle

en: Set up your account for our store
fi: Luoda käyttäjätilisi kauppaamme

en: Set up your payment methods and accept credit and debit cards, cash, bank transfers and money from your Mercado Pago account. Offer safe and secure payments with Latin America’s leading processor.
fi: Ota käyttöön maksutavat ja mahdollista korttimaksut, käteisnen, tilisiirrot ja Mercado Pago -käyttäjätilin varat. Tarjoa turvalliset maksut Latinalaisen Amerikan johtavalla maksuvälittäjän avulla.

en: Set variation image
fi: Aseta muunnelman kuva

en: Set your store location and where you'll ship to.
fi: Aseta kaupan sijainti ja mihin toimitat.

en: Setting value.
fi: Asetuksen arvo.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings for WooCommerce admin reporting.
fi: WooCommerce ylläpitäjä raportoinnin asetukset.

en: Settings group ID.
fi: Asetusten ryhmätunnus/ID.

[ctx: Settings tab label]
en: Payments
fi: Maksut

en: Settings.
fi: Asetukset.

en: Setup shipping zones
fi: Aseta toimitusvyöhykkeet

en: Setup wizard
fi: Aloitusvelho

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
fi: Useat WooCommercen laajennuksista voivat kirjoittaa lokitietoja ja tämä tekee vian etsinnän helpommaksi. Hakemistoon on voitava kirjoittaa jotta tämä toimii.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Seychellois rupee
fi: Seychellien rupia SCR

en: Share
fi: Jaa

en: Share feedback
fi: Anna palautetta

en: Share new items on social media the moment they're live in your store.
fi: Jaa tieto uusista tuotteista sosiaalisessa mediassa heti kun ne ovat kaupassa.

en: Shared by %s
fi: Jakanut %s

en: Ship to
fi: Toimitusosoite

en: Ship to a different address?
fi: Toimitus eri osoitteeseen?

en: Ship to all countries
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin

en: Ship to all countries you sell to
fi: Toimitetaan kaikkiin maihin joihin myydään

en: Ship to specific countries
fi: Toimita tiettyihin maihin

en: Ship to specific countries only
fi: Toimitetaan vain määriteltyihin maihin

en: ShipStation icon
fi: ShipStation kuvake

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping Address 1
fi: Toimitusosoite 1

en: Shipping Address 2
fi: Toimitusosoite 2

en: Shipping City
fi: Toimituskaupunki

en: Shipping Company
fi: Toimittava yritys

en: Shipping Country / Region
fi: Toimitus maa / alue

en: Shipping First Name
fi: Toimitus, etunimi

en: Shipping Label
fi: Toimituksen osoitelappu

en: Shipping Last Name
fi: Toimitus, sukunimi

en: Shipping Method
fi: Toimitustapa

en: Shipping Postal/Zip Code
fi: Postinumero/-koodi

en: Shipping State
fi: Toimitusalue

en: Shipping Zone
fi: Toimitysvyöhyke

en: Shipping address
fi: Toimitusosoite

en: Shipping address.
fi: Toimitusosoite.

en: Shipping address: we’ll ask you to enter this so we can, for instance, estimate shipping before you place an order, and send you the order!
fi: Toimitusosoite: Kysymme tätä, jotta voimme -esimerkiksi-  arvioida toimituskulut ennen kuin teet tilauksen ja lopuksi lähettää tilauksen.

en: Shipping amount
fi: Toimitusmäärä

en: Shipping class
fi: Toimitusluokka

en: Shipping class ID.
fi: Toimitusluokan tunnus/ID.

en: Shipping class costs
fi: Toimitusluokka hinnat

en: Shipping class name.
fi: Toimitusluokan nimi.

en: Shipping class slug.
fi: Toimitusluokan polkutunnus.

en: Shipping classes
fi: Toimitusluokat

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
fi: Toimitusluokka ryhmittää tuotteita, jotka tarvitsevat samankaltaisen kuljetuksen.

en: Shipping costs are calculated during checkout.
fi: Toimituskulut lasketaan kassalla.

en: Shipping costs updated.
fi: Toimituskulut päivitetty.

en: Shipping destination
fi: Toimitusosoite

en: Shipping destination address.
fi: Toimitusosoite

en: Shipping details
fi: Toimitustiedot

en: Shipping instance ID.
fi: Toimitustapahtuman tunnus/ID.

en: Shipping is currently enabled, but you have not added any shipping methods to your shipping zones.
fi: Toimitukset on käytössä, mutta et ole lisännyt yhtään toimitustapaa toimitusvyöhykkeisiin.

en: Shipping is disabled.
fi: Toimitus ei ole käytössä.

en: Shipping lines data.
fi: Toimitusrivien tiedot.

en: Shipping location(s)
fi: Toimituskohteet

en: Shipping method
fi: Toimitustapa

en: Shipping method ID is required.
fi: Toimitustavan tunnus/ID tarvitaan.

en: Shipping method ID.
fi: Toimitustavan tunnus/ID.

en: Shipping method could not be added. Please retry.
fi: Toimitustapaa ei voitu lisätä. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Shipping method could not be removed. Please retry.
fi: Toimitustapaa ei voitu poistaa. Yritä uudelleen.

en: Shipping method customer facing title.
fi: Toimitustavan otsikko jonka asiakas näkee.

en: Shipping method description.
fi: Toimitustavan kuvaus.

en: Shipping method enabled status.
fi: Toimitustavan tila, onko käytössä.

en: Shipping method instance ID.
fi: Toimitustapa tapahtuman tunnus/ID.

en: Shipping method name.
fi: Toimitustavan nimi.

en: Shipping method settings.
fi: Toimitustavan asetukset.

en: Shipping method sort order.
fi: Toimitustavan lajittelujärjestys.

en: Shipping method title.
fi: Toimitustavan otsikko.

en: Shipping method(s)
fi: Toimitustavat

en: Shipping methods
fi: Toimitustavat

en: Shipping methods do not support trashing.
fi: Toimitustapoja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Shipping name
fi: Toimitustavan nimi

en: Shipping only
fi: Toimitus vain

en: Shipping options will be updated during checkout.
fi: Toimitusvalinnat päivitetään kassalla.

en: Shipping settings
fi: Toimituksen asetukset

en: Shipping tax
fi: Vero toimituksista.

en: Shipping tax amount
fi: Toimituskulujen vero

en: Shipping tax class
fi: Toimituskulujen veroluokka

en: Shipping tax class based on cart items
fi: Vero sama kuin ostoskorissa olevilla tuotteilla

en: Shipping tax total.
fi: Toimituskulujen verot yhteensä.

en: Shipping tax.
fi: Vero toimituksesta.

en: Shipping to %s.
fi: Toimitus %s.

en: Shipping via %s
fi: Toimitustapa %s

en: Shipping zone location code.
fi: Toimitusvyöhyke sijainnin koodi.

en: Shipping zone location type.
fi: Toimitusvyöhyke sijainnin laji.

en: Shipping zone name.
fi: Toimitusvyöhykkeen nimi.

en: Shipping zone order.
fi: Toimitusvyöhykkeiden järjestys.

en: Shipping zones
fi: Toimitusvyöhykkeet

en: Shipping zones do not support trashing.
fi: Toimitusvyöhykkeitä ei voi siirtää roskakoriin.

en: Shipping:
fi: Toimitus:

en: Shop
fi: Kauppa

en: Shop All
fi: Näytä kaikki

en: Shop Now
fi: Osta nyt

en: Shop Page
fi: Kauppa sivu

en: Shop and search results
fi: Kaupassa ja hakutuloksissa

en: Shop base
fi: Kaupan polkutunnus

en: Shop base address
fi: Kaupan osoite

en: Shop base with category
fi: Kaupan polkutunnus ja osasto

en: Shop by Category
fi: Osta osastojen mukaan

en: Shop country/region
fi: Kaupan sijainti

en: Shop for the best shipping rates, and access pre-negotiated discounted rates.
fi: Etsi parhaita toimitushintoja, pääset myös käsiksi etukäteen neuvoteltuihin alennettuihin hintoihin.

en: Shop now
fi: Osta nyt

en: Shop only
fi: Vain kaupassa

en: Shop order
fi: Järjestys kaupassa

en: Shop page
fi: Kauppasivu

en: Shop page display
fi: Kauppasivulla esitys

en: Shop pages
fi: Kaupan sivut

en: Short description
fi: Lyhyt kuvaus

en: Should you need help understanding, using, or extending WooCommerce, <a href="%s">please read our documentation</a>. You will find all kinds of resources including snippets, tutorials and much more.
fi: Jos tarvitset apua WooCommercen ymmärtämiseen, käyttämiseen tai sen laajentamiseen, <a href="%s">tutustu ohjeisiin</a>. Saatavilla on monenlaista tukiaineistoa, mukaan lukien koodinpätkiä, laajoja oppaita ja paljon muuta.

en: Show
fi: Näytä

en: Show "verified owner" label on customer reviews
fi: Näytä 'Varmistettu kirjoittaja' -nimike kun arvion on kirjoittanut asiakas

en: Show Suggestions
fi: Näytä ehdotukset

en: Show advanced options
fi: Näytä edistyneet asetukset

en: Show all types
fi: Näytä kaikki lajit

en: Show as dropdown
fi: Näytä pudotusvalikkona

en: Show categories
fi: Näytä osastot

en: Show categories &amp; products
fi: Näytä osastot &amp; tuotteet

en: Show context
fi: Näytä konteksti

en: Show custom fields
fi: Näytä mukautetut kentät

en: Show details
fi: Näytä tiedot

en: Show hidden products
fi: Näytä piilotetut tuotteet

en: Show hierarchy
fi: Näytä hierarkia

en: Show if is a compound tax rate.
fi: Näytä jos on yhdistetty veroprosentti (eli 'veroa veron päälle').

en: Show more details
fi: Näytä enemmän tietoja

en: Show product counts
fi: Näytä tuotteiden lukumäärät

en: Show products
fi: Näytä tuotteet

en: Show subcategories
fi: Näytä osastojen alemmat tasot

en: Show subcategories &amp; products
fi: Näytä alaosastot &amp; tuotteet

en: Showcase your products with Pinterest
fi: Esittele tuotteitasi Pinterestissä

en: Showing all %d result | Showing all %d results
fi[0]: Näytetään kaikki %d tulosta
fi[1]: Näytetään kaikki %d tulosta

en: Showing reports for:
fi: Raportti aiheelle:

en: Showing the single result
fi: Näytetään ainoa tulos

en: Shows if backorders are allowed.
fi: Näyttää sallitaanko jälkitoimitukset.

en: Shows if the product can be bought.
fi: Näyttää voidaanko tuote ostaa.

en: Shows if the product is on backordered.
fi: Näyttää onko tuote jälkitoimituksessa.

en: Shows if the product is on sale.
fi: Näyttää onko tuote alennuksessa.

en: Shows if the product need to be shipped.
fi: Näyttää tarvitseeko tuote toimittaa.

en: Shows if the product needs to be configured before it can be bought.
fi: Osoittaa, pitääkö tuotteelle tehdä valintoja ennen kuin sen voi ostaa.

en: Shows if the reviewer bought the product or not.
fi: Näyttää ostiko arvioija tuotteen vai ei.

en: Shows if the variation can be bought.
fi: Näyttää jos muunnelman voi ostaa.

en: Shows if the variation is on backordered.
fi: Näyttää jos muunnelma on jälkitoimituksessa.

en: Shows if the variation is on sale.
fi: Näyttää jos muunnelma on alennuksessa.

en: Shows where the order was created.
fi: Näyttää missä tilaus tehtiin.

en: Shows whether or not the product shipping is taxable.
fi: Näyttää onko tuotteen toimitus verotettava.

en: Shows/define if the note is only for reference or for the customer (the user will be notified).
fi: Näyttää/määritä jos kommentti on vain tiedoksi tai asiakasta varten (ilmoitetaan asiakkaalle).

en: Sierra Leonean leone
fi: Sierra Leonen leone SLL

en: Sign Up
fi: Rekisteröityminen

en: Signups
fi: Rekisteröitymiset

en: Simple product
fi: Perustuote

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
fi: Selaimesi ei tue JavaScriptiä tai sen käyttö on estetty. Paina %1$sLaske uudelleen%2$s painiketta ennen tilauksen jatkamista. Muuten veloitettu rahamäärä voi olla virheellinen, jopa liian suuri.

en: Singapore dollar
fi: Singaporen dollari SGD

en: Site URL.
fi: Sivuston verkko-osoite.

en: Site address (URL)
fi: Sivuston verkko-osoite (URL)

en: Site visibility
fi: Sivuston näkyvyys

en: Skip importing existing order data.
fi: Ohita olemassa olevien tilausten tietojen tuonti.

en: Skip setup
fi: Ohita asetusten teko

en: Skip this step
fi: Ohita tämä askel

en: Slug
fi: Polkutunnus

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on käytössä. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
fi: Polkutunnus "%s" on varattu järjestelmälle. Vaihda, ole hyvä.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
fi: Polkutunnus "%s" ylittää max. pituuden (28 merkkiä). Lyhennä, ole hyvä.

en: Slug (unique identifier) can be left blank and auto-generated, or you can enter one
fi: Polkutunnus (yksilöllinen tunniste) voidaan jättää tyhjäksi. Polkutunnus generoidaan automaattisesti jos et itse aseta sitä.

en: Slug automatically generated from the product name.
fi: Polkutunnus luotiin automaattisesti tuotteen nimestä.

en: Slug of the resource.
fi: Resurssin polkutunnus.

en: SoapClient
fi: Soap-asiakas

en: Sold %1$d item in the last %2$d days | Sold %1$d items in the last %2$d days
fi[0]: Myyty %1$d tuote %2$d viime päivän aikana
fi[1]: Myyty %1$d tuotetta %2$d viime päivän aikana

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
fi: Myyty %1$s arvosta %2$d viime päivän aikana

en: Sold individually
fi: Myydään yksittäin

en: Sold individually?
fi: Myydäänkö yksittäin?

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Solomon Islands dollar
fi: Salomonsaarten dollari dollari SBD

en: Somali shilling
fi: Somalian šillinki SOS

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
fi: Jotkut verkkopalvelut, kuten toimitus käyttää SOAP menetelmää kun se hakee tietoja toisilta palvelimilta. Esimerkiksi tosiaikaiset hintatarjoukset FedEx kuljetusliikkeeltä edellyttävät että SOAP on asennettu.

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
fi: Joku on pyytänyt uuden salasanan sivustolla %s rekisteröidylle käyttäjälle:

en: Something big is brewing! Our store is in the works and will be launching soon!
fi: Jotain isoa on tulossa! Kauppamme on työn alla ja julkaistaan pian.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
fi: Pahoittelemme, kupongin poisto epäonnistui.

en: Sorry to see you go.
fi: Ikävä että lähdet pois.

en: Sorry! We couldn't contact Jetpack just now 😭. Please make sure that your site is visible over the internet, and that it accepts incoming and outgoing requests via curl. You can also try to connect to Jetpack again, and if you run into any more issues, please contact support.
fi: Pahoittelemme! Emme voineet yhdistää nyt Jetpackiin 😭. Varmista, että sivusto näkyy internetissä ja että se hyväksyy curl lähetys- ja vastaanottopyyntöjä. Voit myös yrittää yhdistää uudelleen Jetpackiin ja jos tilanne ei selviä, ota yhteyttä tukeen.

en: Sorry! We tried, but we couldn't connect Jetpack just now 😭. Please go to the Plugins tab to connect Jetpack, so that you can finish setting up your store.
fi: Pahoittelemme! Emme kyenneet yhdistämään Jetpackiin nyt 😭. Siirry Lisäosat välilehdelle ja yhdistä Jetpack siellä jotta saat kaupan asetukset valmiiksi.

en: Sorry! We tried, but we couldn't install Jetpack for you 😭. Please go to the Plugins tab to install it, and finish setting up your store.
fi: Pahoittelemme! Yritimme, mutta emme kyenneet asentamaan Jetpackia sinulle 😭. Siirry Lisäosat välilehdelle ja asenna siellä jotta saat kaupan asetukset valmiiksi.

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, "%s" ei ole enää varastossa joten tätä tilausta ei voi maksaa. Pahoittelemme mahdollisesti aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, "%s" ei ole varastossa. Muokkaa tilausta ja yritä uudelleen, ole hyvä. Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
fi: Pahoittelemme, "%s" kuponki on jo asetettu ja sitä ei voi käyttää muun kupongin kanssa.

en: Sorry, creating the product with template failed.
fi: Tuotteen luominen pohjasta epäonnistui.

en: Sorry, fetching downloads data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe lataustietojen tuonnissa.

en: Sorry, fetching performance indicators failed.
fi: Pahoittelemme, virhe tehokkuus ilmaisinten noutamisessa.

en: Sorry, fetching revenue data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe noudettaessa liikevaihto tietoja.

en: Sorry, fetching tax data failed.
fi: Pahoittelemme, virhe noudettaessa verotietoja.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, (ennalta asetetut) maksutavat eivät ole käytettävissä tässä sijainnissa. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
fi: Pahoittelemme, maksutapoja ei ole käytettävissä. Ole hyvä ja ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita tai haluat keskustella mitä voisi olla tehtävissä.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
fi: Pahoittelemme, kuponki '%s' ei kelpaa – se on nyt irrotettu tilauksesta.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, valitun kaltaisia tuotteita ei löytynyt. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
fi: Pahoittelemme, mutta tilausta ei löytynyt. Ota yhteyttä, jos sinulla on vaikeuksia löytää tilauksen tiedot.

en: Sorry, the sample products data file was not found.
fi: Pahoittelemme, näytetuotteiden tiedostoa ei löytynyt.

en: Sorry, there has been an error.
fi: Pahoittelemme, on tapahtunut virhe.

en: Sorry, there is no export with that ID.
fi: Pahoittelemme, ei ole vientiä jolla on tunnus/ID.

en: Sorry, there is no note with that ID.
fi: Valitettavasti tällä tunnisteella ei ole kommenttia.

en: Sorry, there is no resource with that ID.
fi: Pahoittelemme, ei ole resurssia jolla on tuo tunnus/ID.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
fi: Pahoittelemme, tätä kuponkia ei voi käyttää valittuihin tuotteisiin.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää osaston %s tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tuotteille: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää ostoskorissa oleville tuotteille.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
fi: Pahoittelemme, kuponkia ei voi käyttää tarjoustuotteille.

en: Sorry, this download has expired
fi: Pahoittelemme, pääsy lataukseen on umpeutunut.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
fi: Pahoittelemme, tilaus ei ole kelvollinen ja sitä ei voi maksaa.

en: Sorry, this order requires a shipping option.
fi: Pahoittelemme, tilaus vaatii toimitustavan.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
fi: Pahoittelemme, tätä tuotetta ei voi ostaa.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
fi: Pahoittelemme, tämä tuote ei ole saatavilla. Ole hyvä, valitse eri tavalla.

en: Sorry, we couldn't connect your store to Jetpack
fi: Pahoittelemme! Emme kyenneet yhdistämään kauppaa Jetpackiin

en: Sorry, we do not allow orders from the provided country (%s)
fi: Emme valitettavasti ota tilauksia vastaan tilausmaasta (%s)

en: Sorry, we do not have enough "%1$s" in stock to fulfill your order (%2$s available). We apologize for any inconvenience caused.
fi: Pahoittelemme, meillä ei ole tarpeeksi tuotetta "%1$s" varastossa jotta voisimme täyttää tilauksen (%2$s on saatavilla). Pahoittelemme aiheutunutta haittaa.

en: Sorry, you are not allowed to batch manipulate this resource.
fi: Et voi massakäsitellä tätä resurssia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
fi: Pahoittelemme, et voi muuttaa kommentin lajia.

en: Sorry, you are not allowed to create new pages.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeuksia luoda uusia sivuja.

en: Sorry, you are not allowed to create resources.
fi: Pahoittelemme, et voi luoda resursseja.

en: Sorry, you are not allowed to delete %s.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa %s.

en: Sorry, you are not allowed to delete this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa tätä resurssia.

en: Sorry, you are not allowed to edit this resource.
fi: Pahoittelemme, et saa muokata tätä resurssia.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
fi: Pahoittelemme, sinulla ei ole oikeutta asentaa teemoja tälle sivustolle.

en: Sorry, you are not allowed to retrieve product form data.
fi: Pahoittelut, sinulla ei ole oikeuksia noutaa tuotteen lomaketietoja.

en: Sorry, you are not allowed to upload this file type.
fi: Valitettavasti et voi ladata tätä tiedostomuotoa.

en: Sorry, you cannot create new resource.
fi: Pahoittelemme, et voi luoda uutta resurssia.

en: Sorry, you cannot create resources.
fi: Valitettavasti et voi luoda resursseja.

en: Sorry, you cannot delete resources.
fi: Valitettavasti et voi poistaa resursseja.

en: Sorry, you cannot delete this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi poistaa tätä resurssia.

en: Sorry, you cannot edit this resource.
fi: Pahoittelemme, et voi muokata tätä resurssia.

en: Sorry, you cannot list resources.
fi: Pahoittelemme, et voi listata resursseja.

en: Sorry, you cannot manage plugins.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida lisäosia.

en: Sorry, you cannot manage themes.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida teemoja.

en: Sorry, you cannot manage these options.
fi: Pahoittelemme, et voi hallinnoida näitä valintoja.

en: Sorry, you cannot update resource.
fi: Pahoittelemme, et voi päivittää resurssia.

en: Sorry, you cannot view marketing channels.
fi: Pahoittelut, et voi tarkastella markkinointikanavia.

en: Sorry, you cannot view resources.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella resursseja.

en: Sorry, you cannot view these options, please remember to update the option permissions in Options API to allow viewing these options in non-production environments.
fi: Valitettavasti et voi tarkastella näitä vaihtoehtoja. Muista päivittää vaihtoehtojen käyttöoikeudet Options API:ssa, jotta voit tarkastella näitä vaihtoehtoja muissa kuin tuotantoympäristöissä.

en: Sorry, you cannot view these options.
fi: Pahoittelemme, et voi katsella näitä valintoja.

en: Sorry, you cannot view this resource.
fi: Pahoittelemma, et voi katsoa tätä resurssia.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
fi: Pahoittelemme, tiedoston latausten määrä on ylittänyt maksimimäärän.

en: Sorry, your session has expired.
fi: Pahoittelemme, istunto on vanhentunut.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
fi: Pahoittelemme. Istunto on umpeutunut.  <a href="%s" class="wc-backward">Palaa kauppaan</a>

en: Sort ascending or descending.
fi: Laita nousevaan tai laskevaan järjestykseen.

en: Sort by average rating
fi: Lajittelu: arvostetuin ensin

en: Sort by latest
fi: Järjestä uusimman mukaan

en: Sort by most recent
fi: Uusimmat ensin

en: Sort by popularity
fi: Lajittelu: ostetuin ensin

en: Sort by price (asc)
fi: Hinta: halvin ensin

en: Sort by price (desc)
fi: Hinta: kallein ensin

en: Sort by price: high to low
fi: Lajittelu: kallein ensin

en: Sort by price: low to high
fi: Lajittelu: halvin ensin

en: Sort by tax class.
fi: Järjestä veroluokan mukaan.

en: Sort by:
fi: Järjestystapa:

en: Sort code
fi: Lajittelukoodi (Sort Code)

en: Sort collection by object attribute.
fi: Järjestä kokoelma ominaisuuden mukaan.

en: Sort collection by resource attribute.
fi: Järjestä kokoelma resurssin ominaisuuden perusteella.

en: Sorting
fi: Lajittelu

[ctx: Sorting order]
en: Order
fi: Järjestys

en: Source
fi: Lähde

en: Source logger must be configured before running a migration
fi: Lähettävän loki on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Source of the note.
fi: Kommentin lähde.

en: Source store must be configured before running a migration
fi: Lähettävä kauppa on määritettävä ennen kuin siirtäminen suoritetaan.

en: Source type
fi: Lähdetyyppi

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South African rand
fi: Etelä-Afrikan randi ZAR

en: South America
fi: Etelä-Amerikka

en: South Australia
fi: Etelä-Australia

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: South Georgia/Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia ja Sandwichsaaret

en: South Khorasan (خراسان جنوبی)
fi: Etelä Khorasan (خراسان جنوبی)

en: South Korea
fi: Etelä-Korea

en: South Korean won
fi: Etelä-Korean won KRW

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: South Sudanese pound
fi: Etelä-Sudanin punta SSP

en: Spain
fi: Espanja

en: Specific Countries
fi: Määritellyt maat

en: Specific countries
fi: Valitut maat

en: Specified file failed upload test.
fi: Tiedosto ei läpäissyt palvelimelle siirron testiä.

en: Speed up your store and improve your SEO with performance-boosting tools from Jetpack. Learn more
fi: Nopeuta kauppaasi ja paranna hakukoneoptimointiasi Jetpackin suorituskykyä parantavilla työkaluilla. Lue lisää

en: Square
fi: Square (maksut)

en: Sri Lankan rupee
fi: Sri Lankan rupia LKR

en: Standard
fi: Perusvero

en: Standard product
fi: Perustuote

en: Standard rate
fi: Perusvero %

en: Standard rates
fi: Perusvero %

en: Star ratings should be required, not optional
fi: Tähtiarvostelut pitäisi olla vaadittuna, ei valinnaisena.

en: Start Import
fi: Aloita tuonti

en: Start accepting payments on your store!
fi: Aloita maksujen vastaanottaminen kaupassasi!

en: Start date of sale price, as GMT.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo alkaa, GMT aika.

en: Start date of sale price, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin ale-hinnan voimassaolo alkaa, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: Start date of sale price.
fi: Alennettu hinta alkaa (pvm).

en: Start selling
fi: Aloita myynti

en: Start using new features that are being progressively rolled out to improve the store management experience.
fi: Aloita käyttämään uusia toimintoja, jotka otetaan asteittain käyttöön kaupan hallintakokemuksen parantamiseksi.

en: Start with a free plan
fi: Aloita ilmaisella tilauksella

en: Start your online clothing store
fi: Aloita verkkovaatekauppasi

en: Started processing action %s
fi: Toiminnon %s käsittely aloitettu

en: Starting a fashion website is exciting but it may seem overwhelming as well. In this article, we'll walk you through the setup process, teach you to create successful product listings, and show you how to market to your ideal audience.
fi: Vaatekaupan aloittaminen on jännittävää, mutta se saattaa vaikuttaa myös ylivoimaiselta. Tässä artikkelissa käymme läpi perustamisprosessin, opetamme onnistuneiden tuoteluetteloiden luomisen ja näytämme, kuinka voit markkinoida oikealle yleisölle.

en: Starting cleanup for %d order... | Starting cleanup for %d orders...
fi[0]: Aloitetaan %d tilauksen puhdistaminen...
fi[1]: Aloitetaan %d tilauksen puhdistaminen...

en: State
fi: Osavaltio

en: State / County
fi: Lääni / alue ym.

en: State / County or state code
fi: Alue/kunta tai aluekoodi

en: State / County:
fi: Lääni / alue ym.

en: State / Zone
fi: Alue / vyöhyke

en: State code
fi: Alueen tunnus

en: State code.
fi: Läänin/maakunnan koodi.

en: State.
fi: Maakunta.

en: State/County
fi: Lääni/Alue ym.

en: Stats about coupons.
fi: Tilastot kupongeista.

en: Stats about orders.
fi: Tilastot tilauksista.

en: Stats about product categories.
fi: Tilastot tuoteosastoista.

en: Stats about product downloads.
fi: Tilastot tuotteiden latauksista.

en: Stats about products.
fi: Tilastot tuotteista.

en: Stats about revenue.
fi: Tilastot liikevaihdosta.

en: Stats about taxes.
fi: Tilastot veroista.

en: Status
fi: Tila

en: Status of note.
fi: Kommentin tila.

en: Status of the marketing channel's product listings.
fi: Markkinointikanavan tuoteluettelon tila.

en: Status of the order.
fi: Tilauksen tila.

en: Status of the review.
fi: Arvioinnin tila.

en: Status:
fi: Tila:

en: Statuses that require extra action on behalf of the store admin.
fi: Tilat jotka edellyttävät kaupan ylläpitäjältä lisätoimia.

en: Statuses that should not be included when calculating report totals.
fi: Tilat joita ei tulisi sisällyttää kun raporteissa lasketaan kokonaissummia.

en: Stock
fi: Varasto

en: Stock Keeping Unit
fi: Tuotetunnus (SKU)

en: Stock Status
fi: Varastotilanne

en: Stock display format
fi: Varaston esitystapa

en: Stock keeping unit, if applicable.
fi: Varastointi yksikkö, jos soveltuu.

en: Stock levels increased:
fi: Varaston määrää lisätty:

en: Stock levels reduced:
fi: Varaston määrää vähennetty:

en: Stock management
fi: Varastohallinta

en: Stock management at product level.
fi: Varaston hallinta tuotetasolla.

en: Stock management at variation level.
fi: Varaston hallinta muunnelmien tasolla.

en: Stock qty
fi: Varastossa kpl

en: Stock quantity
fi: Varaston määrä

en: Stock quantity.
fi: Varaston määrä.

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
fi: Varastossa on kpl. Jos tähän tuotteeseen on liitetty muunnelmia, tämä 'varastossa on kpl' luku koskee kaikkia muunnelmia, ellei muunnelmalle ole erikseen asetettu omaa 'varastossa on kpl' lukua.

en: Stock status
fi: Varastotilanne

en: Stock status.
fi: Varaston tila.

en: Stock: %d
fi: Varasto: %d

en: Stopped the insanity for %d second | Stopped the insanity for %d seconds
fi[0]: Järjettömyys pysäytettiin %d sekuntia
fi[1]: Järjettömyys pysäytettiin %d sekunniksi

en: Store Address
fi: Kaupan osoite

en: Store Notice
fi: Kaupan huomautus

en: Store connected successfully.
fi: Kauppa yhdistetty.

en: Store details
fi: Kaupan tiedot

en: Store email address.
fi: Kaupan sähköpostiosoite.

en: Store management insights
fi: Kaupan hallinnan oivalluksia

en: Store monitoring
fi: Kaupan valvonta

en: Store notice
fi: Kaupan huomautus

en: Store setup
fi: Kaupan asetukset

en: Store stats
fi: Kaupan tilastot

en: Storefront Theme
fi: Storefront teema

en: Storefront icon
fi: Storefront kuvake

en: Street address
fi: Katuosoite

en: String based identifier for the term.
fi: Merkkijono pohjainen tunniste termille.

en: Stripe email address
fi: Stripe sähköpostiosoite

en: Stripe email address:
fi: Stripe sähköpostiosoite:

en: Subcategories
fi: Osaston alemmat tasot

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject (paid)
fi: Aihe (maksettu)

en: Submit
fi: Lähetä

en: Subscription for %1$s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product. <a href="%2$s">Click here</a> if you wish to deactivate the plugin as well.
fi: %1$s tilaus otettiin pois käytöstä. Et saa enää päivityksiä tälle tuotteelle. <a href="%2$s">Napsauta tähän</a> jos haluat ottaa pois käytöstä myös lisäosan.

en: Subscription for %s deactivated successfully. You will no longer receive updates for this product.
fi: %s tilaus otettiin pois käytöstä. Et saa enää päivityksiä tälle tuotteelle.

en: Subscription is <strong>expiring</strong> soon.
fi: Tilaus <strong>umpeutuu</strong> piakkoin.

en: Subscription not found
fi: Tilausta ei löytynyt

en: Subscription: Not available - %1$d of %2$d already in use
fi: Tilaus: Ei saatavilla - %1$d --- %2$d jo käytössä

en: Subscription: Unlimited
fi: Tilaus: rajoittamaton

en: Subscription: Using %1$d of %2$d sites available
fi: Tilaus: Käytössä %1$d sivustolla, %2$d mahdollisesta

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Subtotal of the order.
fi: Tilauksen välisumma.

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Suburb
fi: Lähiö

en: Successfully canceled action: %s
fi: %s toiminto peruutettu

en: Successfully executed action: %s
fi: %s toiminto suoritettu

en: Successfully processed change for action: %s
fi: %s toiminnon muutos käsitelty

en: Sudanese pound
fi: Sudanin punta SDG

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
fi: Suhosin on PHP asennuksia varten tehty, kehittynyt suojausjärjestelmä. Se suunniteltiin suojaamaan palvelimia tunnetuilta PHP sovellusten ongelmakohdilta ja myös vielä tuntemattomilta mutta mahdollisilta heikkouksilta PHP sovelluksissa tai PHP ytimessä itsessään. Jos Suhosin on käytössä palvelimellasi, niin sen data lähetys rajoja voidaan joutua kasvattamaan.

en: Sulawesi Barat
fi: Länsi-Sulawesi

en: Sulawesi Selatan
fi: Etelä-Sulawesi

en: Sulawesi Tengah
fi: Keski-Sulawesi

en: Sulawesi Tenggara
fi: Kaakkois-Sulawesi

en: Sulawesi Utara
fi: Pohjois-Sulawesi

en: Sum of all taxes.
fi: Kaikki verot yhteensä.

en: Sum of line item taxes only.
fi: Vain tuoterivien verot yhteenlaskettuna.

en: Sumatera Barat
fi: Länsi-Sumatra

en: Sumatera Selatan
fi: Etelä-Sumatra

en: Sumatera Utara
fi: Länsi-Sumatra

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary: Order #%d
fi: Yhteenveto: Tilaus #%d

en: Supported features for this payment gateway.
fi: Tämän maksukäytävän tuetut ominaisuudet.

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
fi: Tukee seuraavia paikanvaraus -merkkejä: <code>[qty]</code> = tuotteiden lukumäärä, <code>[cost]</code> = tuotteiden hinta, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = prosentti perusteinen hinta.

en: Suriname
fi: Surinam

en: Surinamese dollar
fi: Surinamen dollari SRD

en: Svalbard and Jan Mayen
fi: Svalbard ja Jan Mayen

en: Swazi lilangeni
fi: Swazimaan lilangeni SZL

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Swedish krona
fi: Ruotsin kruunu SEK

en: Swiss franc
fi: Sveitsin frangi CHF

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Synchronization of approved product download directories is already in progress.
fi: Hyväksyttyjen lataushakemistojen synkronointi on jo käynnissä.

en: Synchronize approved download directories
fi: Synkronoi hyväksytyt lataushakemistot

en: Syria
fi: Syyria

en: Syrian pound
fi: Syyrian punta SYP

en: System status
fi: Järjestelmän tila

en: Sălaj
fi: Salaj

en: Table cell display.
fi: Taulukon kenttä näyttää.

en: Table cell value.
fi: Taulukon kentän arvo.

en: Table column header.
fi: Taulukon sarakkeen otsake.

en: Table does not exist
fi: Taulua ei ole

en: Table headers.
fi: Taulukon otsakkeet.

en: Table rows.
fi: Taulukon rivit.

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tag
fi: Avainsana

en: Tag ID.
fi: Avainsanan tunnus/ID.

en: Tag added.
fi: Avainsana lisätty.

en: Tag deleted.
fi: Avainsana poistettu.

en: Tag name.
fi: Avainsanan nimi.

en: Tag not added.
fi: Avainsanaa ei lisätty.

en: Tag not updated.
fi: Avainsanaa ei päivitetty.

en: Tag slug.
fi: Avainsanan polkutunnus.

en: Tag updated.
fi: Avainsana päivitetty.

en: Tag: | Tags:
fi[0]: Avainsana tuotteelle
fi[1]: Avainsanat tuotteelle

en: Tags
fi: Avainsanat

en: Tags (comma separated)
fi: Avainsanat (pilkuilla eroteltuna)

en: Tags (space separated)
fi: Avainsanat (välilyönnillä eroteltuna)

en: Tags deleted.
fi: Avainsanat poistettiin.

en: Tags totals.
fi: Avainsanoja yhteensä.

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tajikistani somoni
fi: Tajikistanin somoni TJS

en: Take over
fi: Ota ohjat

en: Take payments in cash upon delivery.
fi: Vastaanota maksuja toimituksen yhteydessä.

en: Take payments in person via BACS. More commonly known as direct bank/wire transfer.
fi: Vastaanota maksuja henkilökohtaisesti pankkisiirrolla (esim. SEPA-maksu). Tunnetaan myös nimillä direct bank - tai wire transfer.

en: Take payments in person via checks. This offline gateway can also be useful to test purchases.
fi: Vastaanota sekkimaksuja henkilökohtaisesti. Tämä maksutapa ei käytä nettiä ja se on myös hyödyllinen maksamisen testaamisessa.

en: Take payments via bank transfer.
fi: Vastaanota maksuja pankkisiirrolla.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
fi: Vastaanota maksuja itsellesi sopivalla palvelutarjoajalla - valitse yli sadasta eri WooCommerce-maksukäytävästä.

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Tanzanian shilling
fi: Tanzanian šillinki TZS

en: Task List
fi: Tehtävälista

en: Tax
fi: Verot

en: Tax amount
fi: Verojen määrä

en: Tax class
fi: Veroluokka

en: Tax class already exists
fi: Veroluokka on jo olemassa

en: Tax class name.
fi: Veroluokan nimi.

en: Tax class of fee.
fi: Maksun veroluokka.

en: Tax class of product.
fi: Tuotteen veroluokka.

en: Tax class requires a valid name
fi: Veroluokka vaatii kelvollisen nimen

en: Tax class slug already exists
fi: Veroluokan polkutunnus on jo olemassa

en: Tax class.
fi: Veroluokka.

en: Tax code
fi: Verokoodi

en: Tax lines data.
fi: Verorivien tiedot.

en: Tax name
fi: Veron nimi

en: Tax options
fi: Vero asetukset

en: Tax priority.
fi: Veron järjestys/sijoitus..

en: Tax rate ID.
fi: Veroprosentin tunnus/ID

en: Tax rate ID: %s
fi: Veroprosentin tunnus/ID: %s

en: Tax rate code.
fi: Veroprosentin koodi.

en: Tax rate label.
fi: Veroprosentin tunnus/nimi.

en: Tax rate name.
fi: Veroprosentin nimi.

en: Tax rate.
fi: Veroprosentti.

en: Tax rates successfully deleted
fi: Veroluokat poistettu

en: Tax status
fi: Veron tila

[ctx: Tax status]
en: None
fi: Ei mitään

en: Tax status of fee.
fi: Maksun veron tila.

en: Tax status.
fi: Veron tila.

en: Tax subtotal.
fi: Verojen välisumma.

en: Tax total (not including shipping taxes).
fi: Verot yhteensä (poislukien verot toimituskuluista).

en: Tax total.
fi: Verot yhteensä.

en: Taxable
fi: Verotettava

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes by code
fi: Verot/veroluokka

en: Taxes by date
fi: Verot/päivä

en: Taxes detailed reports.
fi: Yksityiskohtaiset raportit veroista.

en: Taxes do not support trashing.
fi: Veroja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Taxonomies: Product types
fi: Luokittelut: Tuotelajit

en: Taxonomies: Product visibility
fi: Luokittelu: Tuotteen näkyvyys

en: Taxonomy does not exist.
fi: Luokittelua ei ole.

[ctx: Taxonomy name]
en: Product type
fi: Tuotetyyppi

[ctx: Taxonomy name]
en: Product visibility
fi: Tuotteen näkyvyys

en: Taxonomy name.
fi: Luokittelun nimi.

en: Taxonomy terms for product/order statuses.
fi: Luokittelutermit tuotteiden/toimitusten tiloille.

en: Tehran (تهران)
fi: Teheran  (تهران)

en: Template cache cleared.
fi: SIvupohjan välimuisti on tyhjennetty.

en: Template file copied to theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto kopioitu teeman hakemistoon.

en: Template file deleted from theme.
fi: Pohja (malline) tiedosto poistettu teeman hakemistosta.

[ctx: Template name]
en: Checkout Header
fi: Kassan ylätunniste

[ctx: Template name]
en: Order Confirmation
fi: Tilausvahvistus

[ctx: Template name]
en: Page: Cart
fi: Sivu: Ostoskori

[ctx: Template name]
en: Page: Checkout
fi: Sivu: Kassa

[ctx: Template name]
en: Page: Coming soon
fi: Sivu: Tulossa pian

[ctx: Template name]
en: Product Catalog
fi: Tuoteluettelo

[ctx: Template name]
en: Products by Category
fi: Tuotteet osaston mukaan

[ctx: Template name]
en: Products by Tag
fi: Tuotteet avainsanan mukaan

[ctx: Template name]
en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

en: Template overrides.
fi: Pohjan(malline) ohitus?

en: Template used to display the simplified Checkout header.
fi: Sivupohja, jota käytetään näyttämään yksinkertaistettu kassa-otsikko.

en: Templates
fi: Pohjat/mallinet

en: Term ID
fi: Arvon ID

en: Term counts
fi: Luokittelut, avaisanat määrä

en: Term description.
fi: Termin kuvaus.

en: Term name.
fi: Termin nimi.

en: Terms
fi: Arvot

en: Terms and Conditions Page
fi: Tilaus- ja sopimusehdot sivu

en: Terms and conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

en: Terms in the product visibility taxonomy.
fi: Tuotteen näkyvyys luokittelun termit.

en: Terms successfully recounted
fi: Arvot laskettiin uudelleen.

en: Tested up to WooCommerce version
fi: Testattu WooCommerce versioon saakka

en: Text to appear below the main email content.
fi: Teksti, joka näkyy sähköpostin pääsisällön alla.

en: Thai baht
fi: Thaimaan baht THB

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for selling with WooCommerce.
fi: Kiitos kun myyt WooCommercen avulla.

en: Thank you for your feedback!
fi: Kiitos palautteestasi!

en: Thank you for your order
fi: Kiitos tilauksesta

en: Thank you for your payment. Your transaction has been completed, and a receipt for your purchase has been emailed to you. Log into your PayPal account to view transaction details.
fi: Kiitos maksusta. Tapahtuma on suoritettu loppuun, ja kuitti ostoksista on lähetetty sinulle sähköpostitse. Kirjaudu sisään PayPal-tilillesi jos haluat nähdä tapahtuman tiedot.

en: Thank you. Your order has been received.
fi: Kiitos. Tilaus on otettu vastaan.

en: Thanks :)
fi: Kiitos :)

en: Thanks for creating an account on %1$s. Your username is %2$s. You can access your account area to view orders, change your password, and more at: %3$s
fi: Kiitos kun loit tilin sivustolle %1$s. Käyttäjätunnuksesi on: %2$s. Pääset tiliisi jossa voit tarkastella tilauksia, vaihtaa salasanan,  jne.: %3$s

en: Thanks for reading.
fi: Kiitos, että luit.

en: Thanks for shopping with us
fi: Kiitos kun asioit kaupassamme

en: Thanks for shopping with us.
fi: Kiitos ostoksesta.

en: Thanks for using Jetpack! Your store is almost ready: to activate services like %s, just connect your store.
fi: Kiitos Jetpackin käyttämisestä! Kauppa on melkein valmis: kun haluat ottaa palvelun käyttöön, esimerkiksi %s, kytke sivustosi.

en: Thanks for using {site_url}!
fi: Kiitos, että käytit {site_address}!

en: Thanks for your order. It’s on-hold until we confirm that payment has been received.
fi: Kiitos tilauksestasi. Tilaus on pidossa kunnes vahvistamme että maksu on vastaanotettu.

en: Thanks!
fi: Kiitos!

en: The "%1$s" coupon has been removed from your cart: %2$s
fi: Kuponki "%1$s" on poistettu ostoskoristasi: %2$s

en: The "%s" payment method is currently disabled
fi: "%s" maksutapa ei ole nyt käytettävissä

en: The "%s" payment method is currently enabled
fi: "%s" maksutapa on käytettävissä

en: The "WooCommerce Admin" plugin will be installed and activated
fi: "WooCommerce Admin" -lisäosa asennetaan ja otetaan käyttöön

en: The "locations not covered by your other zones" zone cannot be updated.
fi: "Sijainnit jotka eivät kuulu muihin toimitusvyöhykkeissin" -vyöhykettä ei voitu päivittää.

en: The %s cannot be deleted.
fi: %s ei voi poistaa.

en: The %s class can only be run within WP CLI.
fi: %s luokka voidaan ajaa ainoastaan WP CLI:n sisällä.

en: The %s does not support trashing.
fi: %s ei voi siirtää roskakoriin.

en: The %s has already been deleted.
fi: %s on jo poistettu.

en: The %s is not a valid URL
fi: %s ei ole kelvollinen verkko-osoite URL

en: The %s payment gateway is not available.
fi: Maksukäytävä %s ei ole saatavilla.

en: The API key provided does not have read permissions.
fi: Annetulla rajapinnan/API avaimella ei ole lukuoikeutta.

en: The API key provided does not have write permissions.
fi: Annetulla rajapinnan/API avaimella ei ole kirjoitusoikeutta.

en: The Approved Product Download Directories list is currently being synchronized with the product catalog (%d%% complete). If you need to, you can cancel it.
fi: Hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listausta synkronoidaan parhaillaan tuoteluettelon (%d%% valmis) kanssa. Tarvittaessa voit keskeyttää toiminnon.

en: The CSV is invalid.
fi: CSV-tiedosto ei ole kelvollinen.

en: The Cart template displays the items selected by the user for purchase, including quantities, prices, and discounts. It allows users to review their choices before proceeding to checkout.
fi: Ostoskori-sivupohja näyttää käyttäjän ostettavaksi valitsemat tuotteet, mukaan lukien määrät, hinnat ja alennukset. Sen avulla käyttäjät voivat tarkistaa valintansa ennen kassalle siirtymistä.

en: The Checkout template guides users through the final steps of the purchase process. It enables users to enter shipping and billing information, select a payment method, and review order details.
fi: Kassa-sivupohja opastaa käyttäjiä ostoprosessin viimeisten vaiheiden läpi. Sen avulla käyttäjät voivat syöttää toimitus- ja laskutustiedot, valita maksutavan ja tarkastella tilaustietoja.

en: The HTTP response code from the receiving server.
fi: HTTP-vastauskoodi vastaanottavalta palvelimelta.

en: The HTTP response message from the receiving server.
fi: HTTP-vastaus vastaanottavalta palvelimelta.

en: The ID for the parent of the resource.
fi: Ylemmän tason resurssin tunnus/ID.

en: The MaxMind license key is invalid. If you have recently created this key, you may need to wait for it to become active.
fi: MaxMind-lisenssiavain ei kelpaa. Jos olet hiljattain luonut tämän avaimen, joudut ehkä odottamaan että se tulee aktiiviseksi.

en: The Mini-Cart template allows shoppers to see their cart items and provides access to the Cart and Checkout pages.
fi: Mini-Cart -mallipohja mahdollistaa ostajille heidän ostoskorinsa kohteiden näkemisen ja tarjoaa pääsyn Ostoskori- ja Kassalle-sivuille.

en: The PayFast extension for WooCommerce enables you to accept payments by Credit Card and EFT via one of South Africa’s most popular payment gateways. No setup fees or monthly subscription costs.
fi: PayFast laajennus WooCommercelle antaa mahdollisuuden hyväksyä maksuja luottokortilla ja EFT yhdellä Etelä-Afrikan suosituimmalla maksukäytävällä. Ei perustamiskustannuksia eikä kuukausittaisia tilausmaksuja.

en: The URL of your %s page (along with the Page ID).
fi: %s sivun verkko-osoite (ja sivun tunnus/ID).

en: The URL where the webhook payload is delivered.
fi: Verkko-osoite jonne webhookin 'kuorma' toimitetaan.

en: The URL where the webhook was delivered.
fi: Verkko-osoite missä verkkotoimintokutsu toimitettiin.

en: The WooCommerce Helper plugin is no longer needed. <a href="%s">Manage subscriptions</a> from the extensions tab instead.
fi: The WooCommerce Helper (-avustaja) lisäosaa ei enää tarvita. <a href="%s">Hallinnoi tilauksia</a> laajennusten välilehdellä.

en: The WooCommerce REST API allows external apps to view and manage store data. Access is granted only to those with valid API keys.
fi: WooCommerce REST-rajapinnan kautta ulkopuoliset sovellukset voivat katsoa ja käyttää kaupan tietoja. Pääsy sallitaan vain niille joilla on kelvollinen rajapinnan avain.

en: The action's schedule frequency.
fi: Toiminnon ajastuksen tiheys.

en: The active version of WooCommerce does not support template cache clearing.
fi: Käytössä oleva WooCommercen versio ei tue sivupohjan välimuistin tyhjentämistä.

en: The admin note action label prop cannot be empty.
fi: Admin muistion reagoinnin tunnus ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note action name prop cannot be empty.
fi: Admin muistion reagoinnin nimi ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note content prop cannot be empty.
fi: Admin muistion sisältö ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note content_data prop must be an instance of stdClass.
fi: Admin muistion content_data ominaisuus on oltava stdClass instanssi.

en: The admin note date prop cannot be empty.
fi: Admin muistion päiväys ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note layout has a wrong prop value.
fi: Ylläpitäjän kommentin asettelun ominaisuudella on väärä arvo.

en: The admin note locale prop cannot be empty.
fi: Admin muistion sijainti ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note name prop cannot be empty.
fi: Admin muistion nimi ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note source prop cannot be empty.
fi: Admin muistion lähde ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note status prop (%s) is not one of the supported statuses.
fi: Admin muistion tila ominaisuus (%s) ei kuulu tuettuihin tiloihin.

en: The admin note status prop cannot be empty.
fi: Admin muistion tila ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note title prop cannot be empty.
fi: Admin muistion otsikko ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The admin note type prop (%s) is not one of the supported types.
fi: Admin muistion laji ominaisuus (%s) ei kuulu tuettuihin lajeihin.

en: The admin note type prop cannot be empty.
fi: Admin muistion laji ominaisuus ei voi olla tyhjä.

en: The affected WooCommerce webhooks will <b>not</b> be deleted and will be attributed to user id 0.<br/>
fi: Asianomaisia WooCommerce-verkkotoimintokutsuja <b>ei</b> poisteta, ja ne liitetään käyttäjätunnukseen 0.<br/>

en: The amount of discount. Should always be numeric, even if setting a percentage.
fi: Alennuksen määrä. Pitää aina olla luku, myös kun asetetaan prosentti.

en: The amount of tax charged.
fi: Veloitettu vero.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
fi: Pisin aika (sekunteina) jonka sivustosi voi viettää yhtä tehtävää suorittamassa ennen kuin toiminnolle varattu aika katkaistaan (välttää palvelimen jumittumisen).

en: The amount that quantities increment by. Quantity must be an multiple of this value.
fi: Lukumäärä, jolla kappalemääriä kasvatetaan. Kappalemäärän tulee olla tämän arvon kerrannainen.

en: The background color for WooCommerce email templates. Default %s.
fi: WooCommerce sähköpostipohjien taustan väri. Oletus on %s.

en: The backup datastore does not support updating orders.
fi: Tietovaraston varmuuskopio ei tue tilausten päivittämistä.

en: The base color for WooCommerce email templates. Default %s.
fi: WooCommerce sähköpostipohjien perusväri. Oletus on %s.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
fi: Kaupan (perus)sivua voidaan käyttää myös <a href="%s">tuotteiden kestolinkeissä</a>.

en: The callback_url needs to be over SSL
fi: callback_url -on tapahduttava suojatussa tilassa SSL

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
fi: Ostoskorissa on nyt aiemman tilauksen tuotteet.

en: The cart item product or variation ID.
fi: Ostoskorin kohteen tuote- tai muunnelma tunnus/ID.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Tallentamattomat tiedot häviävät jos poistut tältä sivulta.

en: The city in which your business is located.
fi: Kaupunki jossa yritys sijaitsee.

en: The claim has been lost. Aborting current batch.
fi: Pyyntö on hävinnyt. Keskeytetään nykyinen massatoiminto.

en: The class %1$s provided by %2$s filter must implement %3$s.
fi: %2$s suodattimen tarjoama luokan %1$s täytyy käyttää %3$s.

en: The class attached to the "woocommerce_queue_class" does not implement the WC_Queue_Interface interface. The default %s class will be used instead.
fi: Luokka joka on liitetty "woocommerce_queue_class" ei käytä WC_Queue_Interface käyttöliittymää. Oletusluokkaa %s käytetään sen sijaan.

en: The comment has already been trashed.
fi: Kommentti on jo siirretty roskiin.

en: The content of the review.
fi: Arvion sisältö.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
fi: Maa ja alue (jos sellainen on) jossa yritys sijaitsee.

en: The coupon code already exists
fi: Sama alennuskoodi on jo olemassa

en: The coupon code cannot be empty.
fi: Kupongin koodi ei voi olla tyhjä.

en: The coupon will expire at 00:00:00 of this date.
fi: Kuponki vanhenee klo 0.00 valittuna päivänä, eli viimeinen voimassaolopäivä on valittua päivää edeltävä päivä.

en: The current language used by WordPress. Default = English
fi: WordPress ohjelmassa käytössä oleva kieli. Oletus = englanti

en: The database update process runs in the background and may take a little while, so please be patient. Advanced users can alternatively update via %1$sWP CLI%2$s.
fi: Tietokannan päivitysprosessi toimii taustalla ja voi kestää hetken, ole kärsivällinen. Edistyneet käyttäjät voivat vaihtoehtoisesti päivittää täällä: %1$sWP CLI%2$s.

en: The database version for WooCommerce. This should be the same as your WooCommerce version.
fi: WooCommercen tietokannan versio. Tämän tulisi olla sama kuin WooCommercen versio.

en: The date of the customer last order, as GMT.
fi: Päiväys jolloin asiakas teki viimeisimmän tilauksen, GMT aika.

en: The date of the download, as GMT.
fi: Latauksen päivämäärä, GMT.

en: The date of the download, in the site's timezone.
fi: Latauksen päivämäärä, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the coupon expires, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponki umpeutuu, GMT aika.

en: The date the coupon expires, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponki umpeutuu, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the coupon was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponki luotiin, GMT aika.

en: The date the coupon was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponki luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the coupon was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuponkia viimeksi muutettiin, GMT aika.

en: The date the coupon was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuponkia viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the customer was created, as GMT.
fi: Päiväys kun asiakas luotiin, sen GMT-aika.

en: The date the customer was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin asiakas luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the customer was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin asiakastietoja viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the customer was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin asiakasta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the image was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuva luotiin, GMT aika.

en: The date the image was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuva luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the image was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin kuvaa viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the image was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin kuvaa viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order note was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilauksen kommentti luotiin, GMT aika.

en: The date the order note was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilauksen kommentti luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order refund was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilauksen hyvitys luotiin, GMT aika.

en: The date the order refund was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilauksen hyvitys luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was completed, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus oli valmis, GMT aika.

en: The date the order was completed, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus valmistui, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus luotiin, GMT aika.

en: The date the order was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus tehtiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilausta viimeksi muutettiin, GMT aika.

en: The date the order was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilausta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the order was paid, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tilaus maksettiin, GMT aika.

en: The date the order was paid, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tilaus maksettiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the product was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tuote luotiin, GMT aika.

en: The date the product was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuote luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the product was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin tuotetta viimeksi muokattiin, GMT aika.

en: The date the product was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuotetta viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the report end, as GMT.
fi: Raportin loppumisen päiväys, GMT.

en: The date the report end, in the site's timezone.
fi: Raportin loppumisen päiväys, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the report start, as GMT.
fi: Raportin aloituksen päiväys, GMT.

en: The date the report start, in the site's timezone.
fi: Raportin aloituksen päiväys, sivuston aikavyöhyke aika.

en: The date the review was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin arviointi luotiin, GMT aika.

en: The date the review was created, in the site's timezone in human-readable format.
fi: Päiväys jolloin arvio tehty, esitetty helppolukuisesti sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the review was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin tuotearvio luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the variation was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin muunnelma luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the variation was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin muunnelmaa viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook delivery was logged, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsun toimitus kirjoitettu lokiin, GMT aika.

en: The date the webhook delivery was logged, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsun toimitus kirjoitettiin lokiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook was created, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu luotiin, GMT aika.

en: The date the webhook was created, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu luotiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date the webhook was last modified, as GMT.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsu viimeksi päivitettiin, GMT aika.

en: The date the webhook was last modified, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin verkkotoimintokutsua viimeksi muokattiin, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date when download access expires, as GMT.
fi: Päiväys jolloin pääsy lataukseen umpeutuu, GMT aika.

en: The date when download access expires, in the site's timezone.
fi: Päiväys jolloin pääsy lataukseen umpeutuu, sivuston aikavyöhykkeellä.

en: The date you provided is invalid.
fi: Annettu päiväys ei kelpaa.

en: The date/time the action is/was scheduled to run.
fi: Päiväys/aika jolloin toiminto on/oli ajastettu suoritettavaksi.

en: The decimal separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä desimaalien erotusmerkki.

en: The default timezone for your server.
fi: Palvelimen aikavyöhyke, oletus.

en: The delivery duration, in seconds.
fi: Toimituksen kesto, sekunteina.

en: The downloadable file %1$s cannot be used as it does not have an allowed file type. Allowed types include: %2$s
fi: Ladattavaa tiedostoa %1$s ei voi käyttää koska tiedoston muotoa ei hyväksytä. Hyväksyttyjä tiedostomuotoja ovat: %2$s

en: The eWAY extension for WooCommerce allows you to take credit card payments directly on your store without redirecting your customers to a third party site to make payment.
fi: eWAY laajennus WooCommercelle antaa kaupalle mahdollisuuden hyväksyä luottokorttimaksuja ilman että asiakkaat ohjataan maksamaan kolmannen osapuolen sivustolle.

en: The email address for the customer.
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite.

en: The extension %s has been deactivated successfully.
fi: %s laajennus on poistettu käytöstä.

en: The file does not exist, please try again.
fi: Tiedostoa ei ole, ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The file is empty or using a different encoding than UTF-8, please try again with a new file.
fi: Tiedosto on tyhjä tai siinä on muu merkistö kuin UTF-8. Yritä uudelleen uudella tiedostolla.

en: The following active plugin(s) have not declared compatibility with WooCommerce %s yet and should be updated and examined further before you proceed:
fi: Nämä käytössä olevat lisäosat eivät ole ilmoittaneet yhteensopivuutta WooCommerce %s kanssa. Ne on päivitettävä ja tarkastettava ennen etenemistä:

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
fi: Kassalla käytetään näitä osoitteita oletuksena.

en: The following note has been added to your order:
fi: Tilaukseesi on lisätty uusi viesti:

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan, kuinka hinnat esitetään julkisella puolella.

en: The following plugins will be installed and activated for you:
fi: Seuraavat lisäosat asennetaan ja otetaan käyttöön:

en: The following wizard will help you configure your store and get you started quickly.
fi: Tämä velho auttaa määrittämään kaupan asetukset ja pääset aloittamaan nopeasti.

en: The font face family name is required.
fi: Fontin nimi vaaditaan.

en: The group "%s" does not exist. | The groups "%s" do not exist.
fi[0]: Ryhmää "%s" ei ole.

en: The homepage URL of your site.
fi: Sivuston etusivun verkko-osoite.

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
fi: Etusivu on yksi tärkeimmistä sisääntuloista kauppaasi. Oikein tehtynä se johtaa parempiin konversioihin ja korkeampaan sitoutumiseen. Älä unohda yksilöidä etusivua jonka loimme sinulle käyttöönoton aikana.

en: The id for the resource.
fi: Resurssin tunnus/ID.

en: The image of the note, if any.
fi: Muistiinpanon kuva.

en: The image upload failed: "%s", creating the product without image
fi: Kuvan lataaminen epäonnistui: "%s", luodaan tuote ilman kuvaa

en: The installed version of the current active theme.
fi: Nyt käytössä olevan teeman asennettu versio.

en: The installed version of the parent theme.
fi: Asennetun isäntäteeman versio.

en: The item product or variation ID.
fi: Muunnelman tai tuotteen tunniste.

en: The key that will be used when dealing with MaxMind Geolocation services. You can read how to generate one in <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration documentation</a>.
fi: Avain jota käytetään kun käytetään MaxMind -sijaintipalvelua. Voit lukea kuinka avain luodaan <a href="%1$s">MaxMind Geolocation Integration ohjeet</a>.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
fi: Suurin tiedostokoko joka voi olla lähetyksessä/ post.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
fi: Suurin tiedostokoko joka voidaan siirtää palvelimelle WordPress ohjelmaasi.

en: The layout of the note (e.g. banner, thumbnail, plain).
fi: Kommentin asettelu (esim. banneri, pikkukuva, tavallinen).

en: The location that the MaxMind database should be stored. By default, the integration will automatically save the database here.
fi: Paikka jonne MaxMind tietokanta pitäisi tallentaa. Oletuksena, liitos tallentaa tietokannan automaattisesti tänne.

en: The logical relationship between attributes when filtering across multiple at once.
fi: Ominaisuuksien välinen looginen suhde kun suodatetaan usean yli kerralla.

en: The main body background color. Default %s.
fi: Pääasiallinen kuvailu taustan väri. Oletus on %s.

en: The main body text color. Default %s.
fi: Pääasiallinen kuvailu tekstin väri. Oletus on %s.

en: The maximum allowed setting is %d
fi: Suurin sallittu asetus on %d

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
fi: Suurin muistin (RAM) määrä, jota sivustosi voi käyttää kerrallaan.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
fi: Alennuskoodia voi käyttää korkeintaan näin moneen tuotteeseen, kun tuotekohtainen alennustapa käytössä. Kun tyhjä: käytä kaikkiin kelvollisiin ostoskorin tuotteisiin.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
fi: Suurin muuttujien lukumäärä jota palvelimesi voi käsitellä yhdessä funktiossa ilman että se ylikuormittuu.

en: The maximum quantity allowed for this line item.
fi: Sallittu enimmäismäärä tälle tuoteriville.

en: The maximum quantity that can be added to the cart.
fi: Enimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongilla kulutettava maksimi on %s.

en: The metaboxhidden_product meta from the user metas.
fi: Metatieto metaboxhidden_product käyttäjien metatiedoista.

en: The minimum allowed setting is %d
fi: Pienin sallittu asetus on %d

en: The minimum quantity allowed for this line item.
fi: Sallittu minimimäärä tälle tuoteriville.

en: The minimum quantity that can be added to the cart is %s
fi: Vähimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin, on %s

en: The minimum quantity that can be added to the cart.
fi: Vähimmäismäärä, joka voidaan lisätä ostoskoriin.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
fi: Kupongin (hyväksymisen) minimiostos on %s.

en: The name of the current active theme.
fi: Käytössä olevan teeman nimi.

en: The name of the parent theme.
fi: Isäntäteeman nimi.

en: The name of the tax.
fi: Veron nimi.

en: The next queue will begin processing in approximately %d seconds.
fi: Seuraavan jonon käsittely alkaa suunnilleen %d sekunnin kuluttua.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävien desimaalien lukumäärä.

en: The number of unique pages viewed by the customer prior to this order.
fi: Asiakkaan tarkastelemien yksittäisten sivujen määrä ennen tätä tilausta.

en: The object cannot be deleted.
fi: Kohdetta ei voi poistaa.

en: The object does not support trashing. Set '%s' to delete.
fi: Kohde ei tue roskakoriin siirtämistä. Aseta '%s' kun haluat poistaa.

en: The object has already been trashed.
fi: Kohde on jo siirretty roskakoriin.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
fi: Vaihtoehdot ovat &quot;Käytössä&quot; (toimittaa 'kuorman'), &quot;Pysäytetty&quot; (ei toimita), tai &quot;Ei käytössä&quot; (ei toimita koska toimitus epäonnistunut). Engl. Active/Paused/Disabled

en: The order ID.
fi: Tilauksen tunniste/ID.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
fi: Tilauksen loppusummat päivitetty. Tee tilaus painamalla "Lähetä tilaus" -painiketta sivun alaosassa.

en: The parent theme developers URL.
fi: Isäntäteeman tekijän verkko-osoite URL

en: The payment gateway for this order does not exist.
fi: Tämän tilauksen maksukäytävää ei ole.

en: The payment gateway for this order does not support automatic refunds.
fi: Tämän tilauksen maksukäytävä ei tue automaattista hyvitystä.

en: The plugin could not be activated.
fi: Lisäosaa ei voitu ottaa käyttöön.

en: The position of the currency symbol.
fi: Valuuttamerkin paikka.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
fi: Postinumero (jos sellainen on) jossa yritys toimii.

en: The product review cannot be deleted.
fi: Tuotearviota ei voi poistaa.

en: The product review does not support trashing.
fi: Tuotearvioita ei voi siirtää roskakoriin.

en: The provided email address is not valid
fi: Antamasi sähköpostiosoite ei ole kelvollinen

en: The provided handler %1$s does not implement %2$s.
fi: Annettu käsittelijä %1$s ei toteuta %2$s.

en: The provided phone number is not valid
fi: Antamasi puhelinnumero ei ole kelvollinen

en: The provided postcode / ZIP is not valid
fi: Postinumero ei ole kelvollinen

en: The provided state (%1$s) is not valid. Must be one of: %2$s
fi: Virheellinen osavaltio (%1$s). Sen täytyy olla yksi seuraavista: %2$s

en: The requested plugin `%s` could not be activated.
fi: Haluttua lisäosaa '%s' ei voitu ottaa käyttöön.

en: The requested plugin `%s` could not be installed.
fi: Halutun lisäosan `%s` ei voitu asentaa.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Plugin API call failed.
fi: Halutun lisäosan `%s` ei voitu asentaa. Lisäosan API-kutsu ei onnistunut.

en: The requested plugin `%s` could not be installed. Upgrader install failed.
fi: Vaadittua lisäosaa `%s` ei voitu asentaa. Päivitysohjelman asennus epäonnistui.

en: The requested plugin `%s`. is not yet installed.
fi: Lisäosaa `%s` ei ole vielä asennettu.

en: The requested theme `%s` could not be installed.
fi: Halutun teeman `%s` ei voitu asentaa.

en: The requested theme `%s` could not be installed. Theme API call failed.
fi: Halutun teeman `%s` ei voitu asentaa. Teeman API kutsu ei onnistunut.

en: The requested theme could not be activated.
fi: Haluttua teemaa ei voitu ottaa käyttöön.

en: The resource cannot be deleted.
fi: Resurssia ei voi poistaa.

en: The response body from the receiving server.
fi: Vastauksen sisältö vastaanottavalta palvelimelta.

en: The root URL of your site.
fi: Sivuston juuri verkko-osoite.

en: The sale will start at 00:00:00 of "From" date and end at 23:59:59 of "To" date.
fi: Alennusmyynti alkaa klo 00:00:00 "Alkaa"-päivästä ja päättyy klo 23:59:59 "Loppuu"-päivänä.

en: The secret key is used to generate a hash of the delivered webhook and provided in the request headers.
fi: Salaista avainta käytetään toimitetun verkkotoimintokutsun salausavaimen luomisessa ja joka on pyynnön headereissa.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
fi: Suodin korvaa tämän kuvakoon arvojen asetukset joten asetukset on poistettu käytöstä.

en: The specific chart this stat referrers to.
fi: Tietty kaavio johon tämä tilasto viittaa.

en: The specified category for recommendations is invalid. Allowed values: "channels", "extensions".
fi: Määritetty kategoria suosituksille on virheellinen. Sallitut arvot: "kanavat", "laajennukset".

en: The status of the coupon. Should always be draft, published, or pending review
fi: Alennuskoodin tila. Tämän tulisi olla joko luonnons, julkaistu tai odottaa tarkistusta

en: The status of the note (e.g. unactioned, actioned).
fi: Muistion tila (esim. ei reagoitu, toiminto tehty).

en: The stock has not been updated because the value has changed since editing. Product %1$d has %2$d units in stock.
fi: Varastoa ei ole päivitetty koska arvo on muuttunut muokkauksen jälkeen. %1$d tuotetta on %2$d yksikköä varastossa.

en: The street address for your business location.
fi: Katuosoite yrityksen sijainnissa.

en: The term name.
fi: Termin nimi.

en: The term slug.
fi: Termin tunnus.

en: The text to appear in the footer of all WooCommerce emails.
fi: Teksti, jonka haluat näkyvän WooCommercen lähettämien viestien alatunnisteessa.

en: The theme developers URL.
fi: Teeman kehittäjän verkko-osoite.

en: The thousand separator of displayed prices.
fi: Hinnoissa näytettävä tuhatlukujen erotusmerkki.

en: The type of the note (e.g. error, warning, etc.).
fi: Muistion laji (esim. virhe, varoitus, jne.)

en: The unit lengths are defined in for this country.
fi: Pituusyksiköt on määritetty tälle maalle.

en: The unit weights are defined in for this country.
fi: Painoyksiköt on määritetty tälle maalle.

en: The value type for the JSON partial matching is not supported. Must be either integer, boolean, double or string. %s type provided.
fi: Annettua JSON-osittaisarvon tyyppiä ei tueta. Tuen piiriin kuuluvat ainoastaan kokonaisluvut (integer), totuusarvot (boolean), liukuluvut (double) ja merkkijonot (string). Antamasi tyyppi on %s.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
fi: Palvelimellasi olevan MySQL tietokannan versio.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
fi: Palvelimelle asennetun PHP:n versio.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
fi: Sivustollesi asennetun WooCommercen versio.

en: The version of WordPress installed on your site.
fi: Sivuston WordPress ohjelman versio.

en: The version of cURL installed on your server.
fi: Palvelimellesi asennetun cURL-toiminnon versio.

en: Theme
fi: Teema

en: Theme author URL.
fi: Teeman tekijän verkko-osoite.

en: Theme installation message.
fi: Teeman asennusviesti.

en: Theme installation status.
fi: Teeman asennuksen tila.

en: Theme name.
fi: Teeman nimi.

en: Theme slug.
fi: Teeman polkutunnus.

en: Theme status.
fi: Teeman tila.

en: Theme version.
fi: Teeman versio.

en: Theme.
fi: Teema.

en: There are currently no logs to view.
fi: Lokeja ei ole katsottavaksi.

en: There are no currencies matching these parameters.
fi: Näitä parametrejä ei vastaa mikään valuutta.

en: There are no locations matching these parameters.
fi: Näitä parametrejä ei vastaa mikään sijainti.

en: There are no notes yet.
fi: Kommentteja ei ole vielä.

en: There are no product reviews yet.
fi: Yhtään tuotearviota ei ole tehty.

en: There are no reviews yet.
fi: Tuotearvioita ei vielä ole.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
fi: Toimitustapoja ei ole. Varmista että osoite on kirjoitettu oikein, tai ota yhteyttä jos tarvitset apua.

en: There are some issues with the items in your cart. Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
fi: Ostoskorissa olevissa tuotteissa on jotain selvitettävää. Ole hyvä ja palaa ostoskoriin ja pyri selvittämään asiat ennen kassalle siirtymistä.

en: There are too many concurrent batches, but the run is forced to continue.
fi: Liian monta massatoimintoa samaan aikaan, mutta suoritus on pakotettu jatkamaan.

en: There are too many concurrent batches.
fi: Liian monta massatoimintoa samaan aikaan.

en: There is no data to export for the given request.
fi: Ei ole tietoja vietäväksi annetulla kyselyllä.

en: There was a failure fetching this action
fi: Tämän toiminnon hakeminen ei onnistunut

en: There was a failure fetching this action: %s
fi: Virhe noudettaessa tätä toimintoa: %s

en: There was a failure scheduling the next instance of this action: %s
fi: Toiminnon %s seuraavan vaiheen ajastamisessa tapahtui virhe.

en: There was a problem activating some of the requested plugins.
fi: Joidenkin vaadittujen lisöosien aktivoinnissa oli ongelma.

en: There was a problem installing some of the requested plugins.
fi: Joidenkin lisäosien asentaminen ei onnistunut.

en: There was an error activating this plugin.
fi: Lisäosaa ottaessa käyttöön tapahtui virhe.

en: There was an error activating this theme.
fi: Teeman aktivoinnissa tapahtui virhe.

en: There was an error calling %1$s: %2$s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %1$s: %2$s

en: There was an error calling %s
fi: Tapahtui virhe kutsuttaessa %s

en: There was an error calling this tool. There is no callback present.
fi: Työkalun kutsumisessa tapahtui virhe. Ei ole palautetta.

en: There was an error communicating with the WooPayments plugin.
fi: Virhe yhteydessä WooCommerce Payments -lisäosan kanssa.

en: There was an error connecting to Square.
fi: Virhe yhdistettäessä Square-palveluun.

en: There was an error connecting to WooCommerce.com. Please try again.
fi: Virhe yhdistettäessä WooCommerce.com -palveluun. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: There was an error deleting an action: %s
fi: Toiminnon poistamisessa tapahtui virhe: %s

en: There was an error generating your API Key.
fi: API-avaimen luonnissa oli ongelma.

en: There was an error loading the WooCommerce.com Helper API.
fi: Virhe ladattaessa WooCommerce.com Helper APIa.

en: There was an error processing your order. Please check for any charges in your payment method and review your <a href="%s">order history</a> before placing the order again.
fi: Tilauksesi käsittelyssä tapahtui virhe. Tarkista, onko valitsemaltasi maksutavalta suoritettu veloitus ja tarkista <a href="%s">tilaushistoriasi</a> ennen kuin tilaat uudelleen.

en: There was an error running the action scheduler: %s
fi: Ajastetun toiminnon käytössä tapahtui virhe: %s

en: There was an issue loading the report endpoints
fi: Virhe ladattaessa raporttien loppuliitteitä

en: These costs can optionally be added based on the <a href="%s">product shipping class</a>.
fi: Valinnaisesti voidaan nämä hinnat lisätä, perustuen <a href="%s">tuotteen toimitusluokkaan</a>.

en: These options let you change the appearance of the WooCommerce checkout.
fi: Näillä valinnoilla voit muuttaa WooCommerce kassan ilmettä.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
fi: WooCommerce ohjaa käyttäjän näiden asetusten perusteella kassalle.

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
fi: Nämä lisähinnat koskevat maksullisia lisäpalveluita (kiinteän toimituskulun päälle).

en: Things to do next
fi: Seuraavat asiat tehtäväksi

en: This action appears to be consistently failing. A new instance will not be scheduled.
fi: Tämä toiminto näyttää epäonnistuvan jatkuvasti. Uutta instanssia ei aikatauluteta.

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
fi: Tätä toimintoa ei voi perua. Haluatko varmasti poistaa henkilökohtaiset tiedot valituista tilauksista?

en: This controls how stock quantities are displayed on the frontend.
fi: Tässä asetetaan kuinka varastossa olevien tuotteiden määrä esitetään julkisella puolella.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
fi: Maksutavan kuvaus jonka asiakas näkee kassalla.

en: This controls the position of the currency symbol.
fi: Tässä asetetaan valuuttamerkin paikka.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
fi: Kirjoita tähän tieto josta käyttäjä tunnistaa maksutavan.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Tuotteiden hinnat esitetään tuoteluettelossa tällä valuutalla ja valuuttaa käytetään maksukäytävän kautta tehdyissä maksuissa.

en: This controls what unit you will define lengths in.
fi: Pituus, leveys ja korkeus syötetään ja esitetään käyttäen tätä yksikköä.

en: This controls what unit you will define weights in.
fi: Paino syötetään ja esitetään käyttäen tätä (paino)yksikköä.

en: This controls which shipping address is used by default.
fi: Tässä asetetaan osoite, jota käytetään oletuksena.

en: This coupon has expired.
fi: Kupongin voimassaolo on päättynyt.

en: This data will be deleted in %s.
fi: Nämä tietot poistetaan %s

en: This determines where log entries are saved.
fi: Tämä määrittää lokimerkintöjen tallennuspaikan.

en: This email address is already registered.
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo rekisteröity.

en: This field allows you to set the maximum spend (subtotal) allowed when using the coupon.
fi: Tällä kentällä voi asettaa suurimman ostoksen (välisumma) johon kuponkia voi käyttää.

en: This field allows you to set the minimum spend (subtotal) allowed to use the coupon.
fi: Tässä asetetaan pienin ostos (välisumma), jolla kuponki hyväksytään.

en: This file does not exist.
fi: Tiedostoa ei ole olemassa.

en: This function should not be called before plugins_loaded.
fi: Tätä toimintoa ei pidä kutsua ennen plugins_loaded.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
fi: Tätä toimintoa ei pitäisi kutsua ennen woocommerce_init.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
fi: Tämä verkkokauppa on vain esittelyä varten &mdash; tilauksia ei käsitellä.

en: This is a featured product
fi: Tämä on esittelyssä oleva tuote

en: This is an order notification sent to customers containing order details after an order is placed on-hold from Pending, Cancelled or Failed order status.
fi: Tämä on asiakkaalle lähetettävä ilmoitus tilauksesta, joka sisältää tilauksen tarkemmat tiedot, kun tilaus on siirretty pitoon odottavan, perutun tai epäonnistuneen tilauksen tilasta.

en: This is an order notification sent to customers containing order details after payment.
fi: Tämä on tilausvahvistus, joka lähetetään asiakkaalle kun tilaus on maksettu. Viestissä on tilauksen tiedot.

en: This is not your download link.
fi: Tämä ei ole (sinulle tarkoitettu) latauslinkki.

en: This is the Customer Lifetime Value, or the total amount you have earned from this customer's orders.
fi: Tämä on asiakkaan arvo, tai yhteissumma, jonka olet ansainnut tämän asiakkaan tilauksilla.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
fi: Tämä on verkko-osoite/URL- tai absoluuttinen polku jonka kautta asiakkaat saavat pääsyn tiedostoon. Tähän kirjoitetut verkko-osoitteet tulisi olla koodattuja.

en: This is the WooCommerce shop page. The shop page is a special archive that lists your products. <a href="%s">You can read more about this here</a>.
fi: Tämä on WooCommerce kauppasivu. Kauppasivu on erikoinen arkisto/luettelo jossa tuotteet listataan. <a href="%s">Lisätietoja täällä</a>.

en: This is the attachment ID, or image URL, used for placeholder images in the product catalog. Products with no image will use this.
fi: Tämä on liitteen tunnus/ID tai sen kuvan verkko-osoite jota käytetään kuvan paikanvaraajana tuoteluettelossa. Tätä käyttävät ne tuotteet joille ei ole kuvaa.

en: This is the default category and it cannot be deleted. It will be automatically assigned to products with no category.
fi: Tämä on oletusosasto/-kategoria eikä sitä voi poistaa. Siihen sijoitetaan automaattisesti kaikki tuotteet joille ei ole osoitettu osastoa.

en: This is the name of the download shown to the customer.
fi: Ladattavalle tiedostolle annettu nimi. Näkyy asiakkaalle.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat toimituskulujen "Verorivit" yhteenlaskettuna.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
fi: Tässä on kaikki tilauksessa olevat "Verorivit" yhteenlaskettuna.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Tilaus yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
fi: Tilausten kenttä 'Toimituskulut yhteensä' -arvot laskettu yhteen.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä hyvitysten jälkeen joka ei sisällä toimituskulut ja veroja.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
fi: Tämä on tilausten yhteenlaskettu määrä joka sisältää toimituskulut ja verot mutta ei sisällä hyvityksiä.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
fi: Tämä on kaikki verot yhteensä (toimituskulun vero + tuotteiden verot)

en: This is where store orders are stored.
fi: Täällä säilytetään kaupan tilaukset.

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
fi: Tässä tehdään uusia kuponkeja. Asiakkaat saavat niillä alennuksia/etuja tuotteista ja palveluista.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
fi: Tässä asetetaan yrityksen sijainti. Veroprosentit ja toimitusmaksut käyttävät tätä osoitetta.

en: This item is already in the cart and its quantity cannot be edited
fi: Tämä tuote on jo ostoskorissa, eikä sen kappalemäärä voi muuttaa

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
fi: Tämä avain on virheellinen tai se on jo käytetty. Palauta salasana uudelleen perustilaan jos se on tarpeellista.

en: This lets you choose which products are part of this group.
fi: Tässä voit valita mitkä tuotteet kuuluvat tähän joukkoon.

en: This means that the table is probably in an inconsistent state. It's recommended to run a new regeneration process or to resume the aborted process (Status - Tools - Regenerate the product attributes lookup table/Resume the product attributes lookup table regeneration) before enabling the table usage.
fi: Tämä tarkoittaa, että tietokantataulu on todennäköisesti epäjohdonmukaisessa tilassa. On suositeltavaa käynnistää uusi uudelleenluontiprosessi tai jatkaa keskeytettyä prosessia (Tila - Työkalut - Luo uudelleen tuoteominaisuuksien hakutaulu/Jatka tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontia) ennen kuin otat tietokantataulun käyttöön.

en: This method is deprecated in 2.6.0 and will be removed in future versions - we recommend disabling it and instead setting up a new rate within your <a href="%s">Shipping zones</a>.
fi: Tämä tapa vanhenee versiossa 2.6.0 ja poistuu tulevissa versioissa - suosittelemme sen poistamista ja uuden maksun asettamista <a href="%s">Toimitusvyöhykkeet</a> kohdassa.

en: This method should not be called before plugins_loaded.
fi: Tätä menetelmää ei pidä kutsua ennen plugins_loaded.

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: This option determines a customers default location. The MaxMind GeoLite Database will be periodically downloaded to your wp-content directory if using geolocation.
fi: Tässä asetetaan asiakkaan oletussijainti. MaxMind GeoLite -tietokanta ladataan ajoittain wp-content hakemistoon jos käytetään sijainnin määrittämistä.

en: This option determines which address is used to calculate tax.
fi: Tässä asetetaan osoite, jonka perusteella lasketaan verot.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
fi: Tässä asetetaan hintojen syöttämisen tapa. Kun valinta vaihdetaan, [aiemmin syötetyt] hinnat eivät muutu.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
fi: Tästä voit rajoittaa, mille alueille/ maihin toimitat tuotteita.

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
fi: Tämä valinta poistaa KAIKKI veroprosentit, käytä varoen. Toimintoa ei voi perua.

en: This order belongs to a different customer.
fi: Tämä tilaus kuuluu toiselle asiakkaalle.

en: This order cannot be paid for.
fi: Tätä tilausta ei voi maksaa.

en: This order cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilauksen maksaminen epäonnistui. Mikäli tarvitset apua, ota yhteyttä meihin.

en: This order is no longer editable.
fi: Tätä tilausta ei voi enää muokata.

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilauksen tila on &ldquo;%s&rdquo;&mdash; sitä ei voi maksaa. Epäselvässä tapauksessa ota meihin yhteyttä, selvitämme asian.

en: This payment method was successfully set as your default.
fi: Tämä maksutapa on asetettu oletuksesksi.

en: This product cannot be added to the cart.
fi: Tätä tuotetta ei voi lisätä ostoskoriin.

en: This product has been activated.
fi: Tämä tuote on aktivoitu.

en: This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
fi: Tällä tuotteella on useampi muunnelma. Voit tehdä valinnat tuotteen sivulla.

en: This product has produced sales and may be linked to existing orders. Are you sure you want to delete it?
fi: Tätä tuotetta on myyty ja se voi liittyä tilauksiin. Haluatko varmasti poistaa sen?

en: This product is already active.
fi: Tämä tuote on jo aktivoitu.

en: This product is already installed.
fi: Tämä tuote on jo asennettu.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
fi: Tuotetta ei ole varastossa eikä myytävänä.

en: This product is protected and cannot be purchased.
fi: Tuote on suojattu ja sitä ei voi ostaa.

en: This report link has expired. %1$sClick here to view the filtered report%2$s.
fi: Raportin linkki ei ole enää voimassa. %1$sNapsauta tähän kun haluat katsoa suodatetun raportin%2$s.

en: This resource cannot be created.
fi: Tätä resurssia ei voi luoda.

en: This sample language includes the basics around what personal data your store may be collecting, storing and sharing, as well as who may have access to that data. Depending on what settings are enabled and which additional plugins are used, the specific information shared by your store will vary. We recommend consulting with a lawyer when deciding what information to disclose on your privacy policy.
fi: Tämä esimerkkiteksti sisältää perusasiat tiedoista joita kauppasi voi mahdollisesti kerätä, tallentaa ja jakaa ja lisäksi kenellä on pääsy tietoihin. Riippuen asetuksista ja käytössä olevista lisäosista, eri kauppojen jakamat tiedot voivat vaihdella. Suosittelemme kysymään lakihenkilöltä mitä tietoja voit paljastaa yksityisyydensuojassa.

en: This section controls the display of your website privacy policy. The privacy notices below will not show up unless a %s is set.
fi: Täällä asetetaan kuinka sivuston yksityisyyden suoja näytetään. Alla olevia yksityisyyden suoja ilmoituksia ei näytetä ellei yksityisyyden suoja sivua ole ensin asetettu.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
fi: Tässä voit muokata WooCommerce-sähköpostiviestien ilmettä ja sisältöä. <a href="%s" target="_blank">Sähköposti on nyt tällainen (napsauta)</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
fi: Tässä näytetään ne tiedostot jotka ohittavat WooCommercessa oletuksena olevat pohjat/ mallinet.

en: This section shows information about this status report.
fi: Tässä osiossa on tietoja tästä raportista.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
fi: Tämä on kaupan (perus)sivu. Tällä sivulla näkyvät myynnissä olevat tuotteet – pilkottuna yleensä usealle sivulle.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalierottimena käytettävä merkki – yleensä Suomessa pilkku.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
fi: Tässä asetetaan desimaalien määrä hintojen luvuille.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
fi: Tässä asetetaan tuhaterotin hintojen luvuille – yleensä Suomessa ei mitään, välilyönti tai &nbsp;.

en: This setting cannot be changed here because it is defined in the %s constant.
fi: Tätä asetusta ei voi muuttaa sillä se on määritelty vakiossa %s.

en: This setting determines which shop pages products will be listed on.
fi: Tässä määritetään millä kaupan sivulla tuotteet listataan.

en: This setting does not apply to guest purchases.
fi: Tämä asetus ei koske vierailijoiden [ei rekisteröityneiden] ostoksia

en: This shipping method does not have any settings to configure.
fi: Tälle toimitustavalle ei ole mitään määritettävää asetusta.

en: This subscription has expired. Contact the owner to <strong>renew</strong> the subscription to receive updates and support.
fi: Tämä tilaus on umpeutunut. Ota yhteys omistajaan jotta voit <strong>uusia</strong> tilauksen jotta saat päivityksiä ja tukea.

en: This subscription has expired. Please <strong>renew</strong> to receive updates and support.
fi: Tämä tilaus on umpeutunut. Ole hyvä ja <strong>uudista</strong> tilaus jotta saat yhä päivityksiä ja tukea.

en: This subscription is expiring soon. Please <strong>renew</strong> to continue receiving updates and support.
fi: Tämä tilaus umpeutuu pian. Ole hyvä ja <strong>uudista</strong> tilaus jotta saat yhä päivityksiä ja tukea.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
fi: Tämä pohja(malline) on korvattu teemallasi. Se on täällä: %s.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
fi: Teksti näkyy painikkeessa, jota painamalla voi tutustua yhteistyökumppanin tuotteeseen.

en: This tool allows you to generate and download a CSV file containing a list of all products.
fi: Tällä työkalulla voit luoda ja ladata pilkulla erotetun tiedoston/CSV jossa on listattu kaikki tuotteet.

en: This tool allows you to import (or merge) product data to your store from a CSV or TXT file.
fi: Tämä työkalu mahdollistaa tuotetietojen tuonnin ja yhdistämisen CSV-tiedostosta.

en: This tool will abort the regenerate product attributes lookup table regeneration. After this is done the process can be either started over, or resumed to continue where it stopped.
fi: Tämä työkalu keskeyttää tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluonnin. Tämän jälkeen prosessi voidaan joko aloittaa alusta tai jatkaa siitä, mihin se jäi.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
fi: Työkalu tyhjentää KAIKKI 'väliaikaisesti tarvitut tiedot' WordPress'istä.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
fi: Työkalu tyhjentää välimuistin: 'väliaikaisesti tarvitut tiedot'

en: This tool will delete all customer session data from the database, including current carts and saved carts in the database.
fi: Tämä työkalu poistaa tietokannasta kaikki asiakkaiden istunnot, mukaan lukien käytössä olevat ostoskorit ja tallennetut ostoskorit.

en: This tool will delete all variations which have no parent.
fi: Tämä työkalu poistaa kaikki muunnelmat joilla ei ole ylemmän tason tuotetta.

en: This tool will delete expired download permissions and permissions with 0 remaining downloads.
fi: Tämä työkalu poistaa umpeutuneet latausoikeudet ja oikeudet joissa on jäljellä 0 latauskertaa.

en: This tool will empty the template cache.
fi: Tämä työkalu tyhjentää ulkoasun välimuistin.

en: This tool will install all the missing WooCommerce pages. Pages already defined and set up will not be replaced.
fi: Tämä työkalu asentaa kaikki puuttuvat WooCommerce sivut. Jo asetettuja ja määritettyjä sivuja ei korvata.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
fi: Työkalu laske tuotteisiin liitetyt arvot. Käytetään esim. sellaisten -asetusten- muutosten jälkeen, jotka piilottavat luettelon tuotteita.

en: This tool will regenerate product lookup table data. This process may take a while.
fi: Tämä työkalu luo uudelleen tuotteiden muunnostaulujen tiedot. Tämä prosessi voi kestää hetken.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
fi: Työkalu asettaa ylläpitäjän, asiakkaan ja kauppiaan roolit perustilaan. Käytetään jos käyttäjät eivät pääse kaikille WooCommerce hallintasivuille.

en: This tool will resume the product attributes lookup table regeneration at the point in which it was aborted (%1$s products were already processed).
fi: Tämä työkalu jatkaa tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessia siitä kohtaa, jossa se keskeytettiin (%1$s tuotetta käsitelty).

en: This tool will update your WooCommerce database to the latest version. Please ensure you make sufficient backups before proceeding.
fi: Tämä työkalu päivittää WooCommerce tietokannan uusimpaan versioon. Varmista että teet riittävästi varmuuskopioita ennen jatkamista.

en: This video tutorial will help you go through the process of adding your first product in WooCommerce.
fi: Tämä ohjevideo näyttää kuinka lisäät ensimmäisen tuotteesi WooCommerceen.

en: This will be how your name will be displayed in the account section and in reviews
fi: Nimesi näytetään tällä tavalla tilinäytöllä ja arvioissa

en: This will give "%1$s" %2$s access which will allow it to:
fi: Tämä avaa "%1$s":lle %2$s pääsyn joka sallii sen:

en: This will regenerate all shop thumbnails to match your theme and/or image settings.
fi: Tällä valmistetaan uudelleen kaikki kaupan pikkukuvat jotta ne noudattavat teeman ja/tai kuvien asetuksia.

en: Thousand separator
fi: Tuhaterotin

en: Thousand separator.
fi: Tuhaterotin.

en: Thousands separator for displayed prices in this country.
fi: Tuhaterotin hintojen näyttämiselle tälle maalle.

en: Thumbnail
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail URL.
fi: Pienoiskuvan verkko-osoite/URL.

en: Thumbnail cropping
fi: Pikkukuvien rajaaminen

en: Thumbnail image
fi: Pikkukuva

en: Thumbnail regeneration has been scheduled to run in the background.
fi: Pikkukuvien uudelleenvalmistaminen on ajastettu toimimaan taustalla.

en: Thumbnail regeneration is running in the background. Depending on the amount of images in your store this may take a while.
fi: Pikkukuvien uudelleenvalmistus toimii taustalla. Tämä voi kestää jonkun aikaa, riippuen kaupassa olevien kuvien määrästä.

en: Thumbnail sizes for responsive images.
fi: Pienoiskuvan koot mukautuville kuville.

en: Thumbnail srcset for responsive images.
fi: Pikkukuvien srcset mukautuville kuville.

en: Thumbnail width
fi: Pikkuvan leveys

en: Thuringia
fi: Thüringen

en: Time interval to use for buckets in the returned data.
fi: Aikaväli jota käytetään vastaustietojoukkojen (saapumisen) välillä.

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: Timiș
fi: Timis

en: Timor-Leste
fi: Itä-Timor

en: Title
fi: Otsikko

en: Title of the marketing campaign.
fi: Markkinointikampanjan nimi

en: Title of the note.
fi: Kommentin otsikko.

en: To allow logging, make %s writable.
fi: Ottaaksesi lokituksen käyttöön, tee tiedostosta %s kirjoitettava.

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
fi: Jotta voit liittyä %1$s on oltava kirjautuneena. Kirjaudu sisään kauppaan tai <a href="%2$s">peru ja palaa %1$s</a>

en: To edit this order change the status back to "Pending payment"
fi: Vaihda tilauksen tila "Odottaa maksua" tilaksi jotta voit muokata tilausta.

en: To enable this update you need to <strong>activate</strong> this subscription.
fi: Jotta voit ottaa käyttöön tämän päivityksen, sinun on <strong>otettava käyttöön</strong> tämä tilaus.

en: To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
fi: Jotta voit ottaa käyttöön tämän päivityksen, sinun on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus.

en: To manipulate product variations you should use the /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; endpoint.
fi: Kun haluat muokata tuotemuunnelmia, käytä  /products/&lt;product_id&gt;/variations/&lt;id&gt; verkko-osoitteen loppuliitettä.

en: To opt out, leave this box unticked. Your store remains untracked, and no data will be collected. Read about what usage data is tracked at: %s.
fi: Jätä tämä valintaruutu tyhjäksi kun et halua osallistua. Kauppaa ei seurata eikä mitään tietoja kerätä. Lue mitä tietoja seurataan: %s.

en: To override and edit this email template copy %1$s to your theme folder: %2$s.
fi: Kun haluat ohittaa ja muokata tätä sähköpostin pohjaa, kopioi %1$s teeman hakemistoon: %2$s.

en: To receive updates and support for this extension, you need to <strong>purchase</strong> a new subscription or consolidate your extensions to one connected account by <strong><a href="%1$s" title="Sharing Docs">sharing</a> or <a href="%2$s" title="Transferring Docs">transferring</a></strong> this extension to this connected account.
fi: Jotta vastaanottaisit päivityksiä ja tukea tälle laajennukselle, on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus tai niputettava kaikki laajennukset yhteen tiliin joka on liitetty, joko<strong><a href="%1$s" title="Docs jakaminen">jakamalla</a> tai <a href="%2$s" title="Docs siirtäminen">siirtämällä</a></strong> tämä laajennus liitettyyn tiliin.

en: To set your password, visit the following address:
fi: Kun haluat palauttaa salasanan, mene seuraavaan osoitteeseen:

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
fi: Kun haluat seurata tilauksen etenemistä, kirjoita tilausnumero alla olevaan kenttään ja paina "Seuraa" painiketta. Tilausnumero on kuitissa ja tilausvahvistuksessa jonka olisi pitänyt saapua sinulle.

en: To view this page, you must either %1$slogin%2$s or verify the email address associated with the order.
fi: Päästäksesi maksamaan tilauksesi, sinun pitää joko %1$skirjautua%2$s tai vahvistaa sähköpostiosoite, jonka syötit tilaukselle kassalla.

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
fi: Vaihda 'Ladattavan' tila

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
fi: Vaihda 'Ota käyttöön' tila

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
fi: Vaihda &quot;Varaston hallinta&quot; tila

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
fi: Vaihda 'Palvelun' tila

en: Toggle featured
fi: Esittelyssä

en: Toggle fullscreen
fi: Näytä/piilota kokoruutu

en: Token
fi: Poletti

en: Tokyo
fi: Tokio

en: Tongan pa&#x2bb;anga
fi: Tongan pa&#x2bb;anga TOP

en: Tool description.
fi: Työkalun kuvaus.

en: Tool does not exist.
fi: Työkalua ei ole.

en: Tool name.
fi: Työkalun nimi.

en: Tool ran.
fi: Työkalu toimii.

en: Tool return message.
fi: Työkalun palauttama viesti.

en: Tools
fi: Työkalut

en: Top Coupons - Number of Orders
fi: Huippu kupongit - tilausten lukumäärä

en: Top Customers - Total Spend
fi: Huippu asiakkaat - yhteensä kulutus

en: Top categories - Items sold
fi: Huippu osastot - myydyt tuotteet

en: Top earners
fi: Tuottavimmat

en: Top freebies
fi: Suosituimmat ilmaistuotteet

en: Top products - Items sold
fi: Huippu tuotteet - myydyt kohteet

en: Top rated products
fi: Parhaaksi arvotetut tuotteet

en: Top sellers
fi: Myydyimmät

en: Topic
fi: Aihe

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Database Size
fi: Tietokannan kokonaiskoko

en: Total Net sales of all items sold.
fi: Kokonaisnettomyynti kaikista myydyistä kohteista.

en: Total Spend
fi: Kulutus yhteensä

en: Total amount for this fee.
fi: Kokonaissumma tälle maksulle.

en: Total amount spent.
fi: Kulutettu yhteensä.

en: Total available to refund
fi: Hyvitykseen käytettävissä oleva max määrä

en: Total charged for shipping.
fi: Veloitettu yhteensä toimituskuluja.

en: Total charged for taxes.
fi: Peritty veroja yhteensä.

en: Total discount amount for the order.
fi: Tilauksen alennusten kokonaismäärä.

en: Total discount tax amount for the order.
fi: Tilauksen alennusten verojen kokonaismäärä.

en: Total number of non-cancelled, non-failed orders for this customer, including the current one.
fi: Kaikki tämän asiakkaan perumattomat, onnistuneet tilaukset, sisältäen nykyisen tilauksen.

en: Total number of purchases.
fi: Ostojen kokonaislukumäärä.

en: Total of coupons used.
fi: Kuponkeja käytetty yhteensä.

en: Total of items purchased.
fi: Tuotteita ostettu yhteensä.

en: Total of orders placed.
fi: Tilauksia tehty yhteensä.

en: Total of refunded orders.
fi: Hyvitetty tilauksia yhteensä.

en: Total of returns.
fi: Palautukset yhteensä.

en: Total of shipping.
fi: Toimitukset yhteensä.

en: Total of taxes.
fi: Verot yhteensä.

en: Total orders
fi: Tilaukset yhteensä

en: Total post count.
fi: Artikkeleita yhteensä.

en: Total price of items in the order.
fi: Tilauksen tuotteiden hinta yhteensä.

en: Total refund applied to the order.
fi: Tilauksessa huomioitu hyvitys.

en: Total revenue
fi: Kokonaistulot

en: Total sales
fi: Myynti yht.

en: Total sales minus shipping and tax.
fi: Myynti yhteensä josta vähennetty toimituskulut ja verot.

en: Total sales.
fi: Myynti yhteensä.

en: Total shipping
fi: Toimituskulut yht.

en: Total shipping amount for the order.
fi: Tilausen toimituskulujen kokonaismäärä.

en: Total shipping tax amount for the order.
fi: Tilauksen toimituskujen verojen kokonaismäärä.

en: Total spend.
fi: Kokonaiskulutus.

en: Total tax
fi: Verot yhteensä

en: Total tax amount for this fee.
fi: Verot yhteensä tälle maksulle.

en: Total tax applied to items and shipping.
fi: Tuotteiden ja toimituksen verot yhteensä.

en: Total tax applied to the order.
fi: Tilaukseen sisältyvä vero yhteensä

en: Total tax on items in the order.
fi: Tilauksen tuotteiden verot yhteensä.

en: Total tax.
fi: Verot yhteensä.

en: Total weight (in grams) of all products in the cart.
fi: Kaikkien ostoskorin tuotteiden yhteispaino (grammoina).

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Totals
fi: Yhteensä

en: Totals data.
fi: Yhteensä tiedot.

en: Totals.
fi: Summat.

en: Town / City
fi: Postitoimipaikka

en: Town / District
fi: Kaupunki / alue

en: Town / Village
fi: Kaupunki / kylä

en: Track
fi: Seuraa

en: Track inventory
fi: Seuraa varastosaldoa

en: Track stock quantity for this product
fi: Seuraa tämän tuotteen varastosaldoa

en: Transaction ID
fi: Tapahtuman tunnus ID

en: Transfer existing products to your new store — just import a CSV file.
fi: Siirrä olemassa olevat tuotteet uuteen kauppaan — tuo pilkuilla erotettu tiedosto/CSV.

en: Transnistrian ruble
fi: Transnistrian rupla

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trashed
fi: Siirretty roskakoriin

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Trinidad and Tobago dollar
fi: Trinidad ja Tobago dollari TTD

en: True if the cart needs shipping. False for carts with only digital goods or stores with no shipping methods set-up.
fi: Tosi jos ostoskori tarvitsee toimituksen. Epätosi ostoskoreille joissa ainoastaan digitaalisia tuotteita tai kaupoille joissa ei ole toimitustapoja asetettu.

en: True the prices included tax during checkout.
fi: Kyllä/tosi kun kassalla näytetettävät hinnat sisältävät veron.

en: True to force the creation of a new receipt even if one already exists and has not expired yet.
fi: Valittuna pakottaa uuden kuitin luomisen vaikka kuitti olisi jo olemassa eikä ole vielä erääntynyt.

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Try the new product editor (Beta)
fi: Kokeile uutta tuotemuokkainta (Beta)

en: Try the new way to get paid
fi: Kokeila uutta tapaa vastaanottaa maksuja

en: Tunisian dinar
fi: Tunisian dinaari TND

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turkish lira
fi: Turkin liira TRY

en: Turkmenistan manat
fi: Turkmenistanin manat TMT

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Type
fi: Laji

en: Type of attribute.
fi: Ominaisuuden laji.

en: Type of interval.
fi: Aikavälin laji.

en: Type of note.
fi: Kommentin laji.

en: Type of setting.
fi: Asetuksen laji.

en: Types of products sold.
fi: Myytävien tuotteiden laji.

en: URL could not be added (probable database error).
fi: Verkko-osoitetta ei voida lisätä (luultavasti tietokantavirhe).

en: URL could not be updated (probable database error).
fi: Verkko-osoitetta ei voida päivittää (luultavasti tietokantavirhe).

en: URL query to persist across links.
fi: Verkko-osoite/URL kysely joka säilyy linkeissä.

en: URL to an image/icon for the campaign type.
fi: URL kampanjatyypin kuvaa tai kuvaketta varten.

en: URL to edit the order
fi: Verkko-osoite tilauksen muokkaamiseksi

en: URL to the create campaign page for this campaign type.
fi: URL kampanjan luontisivulle tälle kampanjatyypille.

en: URL to the settings page, or the link to complete the setup/onboarding if the channel has not been set up yet.
fi: Kanavan asetussivun URL-osoite tai linkki asennuksen tai käyttöönoton viimeistelyyn, jos kanavaa ei ole vielä asennettu.

en: URL was successfully added.
fi: Verkko-osoite onnistuneesti lisätty.

en: URL was successfully updated.
fi: Verkko-osoite onnistuneesti päivitetty.

en: URL where the webhook payload is delivered.
fi: Verkko-osoite jonne verkkotoimintokutsun 'kuorma' toimitetaan.

en: US domestic zone = All US states = Flat rate shipping
fi: USA paikallinen vyöhyke = Kaikki USAn osavaltiot = Kiinteä toimitusmaksu

en: UTC DateTime when the coupon expires.
fi: UTC DateTime -muodossa aika jolloin kupongin käyttöaika umpeutuu..

en: Ugandan shilling
fi: Ugandan šillinki UGX

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
fi: Hups... Virhe Jetpack- ja WooCommerce Shipping & Tax -lisäosien asennuksen aikana. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: Ukrainian hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia UAH

en: Un-schedule
fi: Poista aikataulutus

en: Unable to accept more than %s items for this request.
fi: Tälle kutsulle voidaan hyväksyä vain %s tuotetta.

en: Unable to add payment method to your account.
fi: Maksutapaa ei voitu liittää tiliin.

en: Unable to claim actions. Database error.
fi: Toiminnoille ei voi asettaa pyyntöjä. Tietokantavirhe.

en: Unable to claim actions. Database error: %s.
fi: Toimintoja ei voi vaatia. Tietokantavirhe: %s.

en: Unable to create backup post for order %d.
fi: Varmuuskopiointikohteen luonti tilaukselle %d ei ole mahdollista.

en: Unable to create or write to %s during CSV export. Please check file permissions.
fi: Tiedoston %s luominen tai kirjoittaminen ei onnistu CSV-tuonnin aikana. Tarkista tiedostoihin liittyvät käyttöoikeudet.

en: Unable to create order.
fi: Tilausta ei voitu luoda.

en: Unable to detect the Action Scheduler package.
fi: Toiminto ajastin -pakettia ei havaittu.

en: Unable to insert download log entry in database.
fi: Tietokantaan ei kyetty lisäämään latauslokin merkintää.

en: Unable to load child product %1$d while adjusting download permissions for product %2$d.
fi: Alemman tason tuotteen lataaminen epäonnistui %1$d samanaikaisesti kun lataus lupia säädettiin tuotteelle %2$d.

en: Unable to mark failure on action %s. Database error.
fi: Toimintoa %s ei voitu merkitä epäonnistuneeksi. Tietokantavirhe.

en: Unable to reduce stock for item %s.
fi: Tuotteen %s varastoa ei voi vähentää.

en: Unable to release actions from claim id %d.
fi: Toimintojen vapauttaminen vaateen tunnisteesta %d ei onnistu.

en: Unable to remove source migrated action %s
fi: Siirtotapahtumassa %s ei voitu poistaa lähdettä

en: Unable to restore stock for item %s.
fi: Tuotteen %s varastoa ei voi palauttaa/nostaa.

en: Unable to retrieve cart.
fi: Ostoskoria ei voida palauttaa.

en: Unable to retrieve database information. Usually, this is not a problem, and it only means that your install is using a class that replaces the WordPress database class (e.g., HyperDB) and WooCommerce is unable to get database information.
fi: Tietokannan tietoja ei voitu noutaa. Yleensä tämä ei ole ongelma ja se merkitsee vain että tämä asennus käyttää luokkaa joka korvaa WordPress tietokannan luokan (esim. HyperDB) ja WooCommerce ei saa tietokannan tietoja.

en: Unable to save action.
fi: Toimintoa ei voi tallentaa.

en: Unable to start synchronization. The link you followed may have expired.
fi: Synkronointia ei voitu aloittaa. Käyttämäsi linkki voi olla vanhentunut.

en: Unable to unlock claim %s. Database error.
fi: %s pyyntöä ei voitu avata/vapauttaa. Tietokantavirhe.

en: Unable to unlock claim on action %s. Database error.
fi: Toiminnon %s pyyntöä ei voitu avata/vapauttaa. Tietokantavirhe.

en: Unable to update the status of action %1$d to %2$s.
fi: Toiminnon %1$d tilaa ei voi päivittää %2$s:ksi.

en: Unable to use image "%s".
fi: Kuvaa "%s" ei voi käyttää.

en: Unapprove
fi: Hylkää

en: Unapprove this review
fi: Peruuta tämän arvostelun hyväksyntä

en: Uncropped
fi: Ei rajattu

en: Understanding the status report
fi: Järjestelmän tila -raportin ymmärtäminen

en: Undo
fi: Peruuta

en: Undo?
fi: Perutaanko?

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
fi: Valitettavasti <strong>emme toimita osoitteeseen %s</strong>. Kirjoita muu toimitusosoite, ole hyvä.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
fi: Valitettavasti tilausta ei voi käsitellä, koska pankkisi on estänyt tapahtuman. Yritä ostosta uudelleen, ole hyvä.

en: Unidentified action %s
fi: Tunnistamaton toiminto %s

en: Unique ID for the Note Action.
fi: Muista poikkava tunnus/ID muistioon reagoinnille.

en: Unique ID for the Note.
fi: Muista poikkava tunnus/ID kommentille.

en: Unique ID for the instance.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID tapaukselle.

en: Unique ID for the resource.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID resurssille.

en: Unique ID for the zone.
fi: Muista poikkeava tunnus/ID vyöhykkeelle.

en: Unique coupons count.
fi: Eri kuponkien lukumäärä.

en: Unique identifier (key) for the cart item.
fi: Ostoskorin tuotteen yksilöllinen tunnus (key).

en: Unique identifier for the attribute of the terms.
fi: Muista poikkeava tunnus termien ominaisuudelle.

en: Unique identifier for the attribute.
fi: Muista poikkeava tunniste ominaisuudelle.

en: Unique identifier for the fee within the cart
fi: Maksun yksilöllinen tunniste ostoskorissa

en: Unique identifier for the fee within the cart.
fi: Muista poikkeava tunniste ostoskorin tälle tuotteelle.

en: Unique identifier for the item within the cart.
fi: Muista poikkeava tunniste ostoskorissa olevalle kohteelle.

en: Unique identifier for the item.
fi: Tuotteen yksilöllinen tunniste.

en: Unique identifier for the object.
fi: Kohteen muista poikkeva tunniste.

en: Unique identifier for the product that the review belongs to.
fi: Tuotteen muista poikkeava tunnus jota arviointi koskee.

en: Unique identifier for the product.
fi: Muista poikkeava tunniste tuotteelle.

en: Unique identifier for the resource.
fi: Muista poikkeava resurssin tunniste.

en: Unique identifier for the variable product.
fi: Muista poikkeava tunniste muunnelmatuotteelle.

en: Unique identifier for the variation.
fi: Muista poikkeava tunniste muunnelmalle.

en: Unique identifier for the webhook.
fi: Muista poikkeava verkkotoimintokutsun tunniste.

en: Unique identifier of the order.
fi: Tilauksen yksilöllinen tunnus.

en: Unique identifier string for the marketing channel extension, also known as the plugin slug.
fi: Markkinointikanavan laajennuksen (extension) yksilöllinen tunniste, tunnetaan myös nimellä "plugin slug".

en: Unique identifier.
fi: Muista poikkeava tunniste.

en: Unique slug for the resource.
fi: Resurssin muista poikkeava polkutunnus.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
fi: Ominaisuuden polkutunnus/viite. Pituus korkeintaan 28 merkkiä.

en: Unique transaction ID.
fi: Muista poikkeava tapahtuman tunnus/ID.

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Arab Emirates dirham
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat dirhami AED

en: United Kingdom (UK)
fi: Yhdistynyt kuningaskunta (UK)

en: United States (US)
fi: Yhdysvallat (USA)

en: United States (US) Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvallat (USA) pienet kaukaiset saaret

en: United States (US) dollar
fi: USA:n dollari USD

en: Units in stock
fi: Tuotetta varastossa

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: Unknown partial args matching value.
fi: Tuntemattomat osittaisargumentit vastaavat arvoa.

en: Unknown request method.
fi: Tuntematon kutsutapa.

en: Unknown status found for action.
fi: Tuntematon tila löytyi toiminnosta.

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Unlimited usage
fi: Rajaton käyttö

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
fi: Maksamaton tilaus peruutettu – aikaraja ylittyi.

en: Unserializing instances of this class is forbidden.
fi: Tämän luokan kohteista ei saa poistaa sarjanumerointia.

en: Unsynced orders: %d
fi: Synkronoimattomat tuotteet: %d

en: Up to %s
fi: %s asti

en: Update
fi: Päivitä

en: Update %s
fi: Päivitä %s

en: Update Available
fi: Päivitys saatavilla

en: Update WooCommerce Database
fi: Päivitä WooCommercen tietokanta

en: Update cart
fi: Päivitä ostoskori

en: Update category
fi: Päivitä osasto

en: Update country / region
fi: Päivitä maa / alue

en: Update database
fi: Päivitä tietokanta

en: Update existing products
fi: Päivitä olemassaolevat tuotteet

en: Update now
fi: Päivitä nyt

en: Update shipping class
fi: Päivitä toimitusluokka

en: Update status event failed.
fi: Tilan päivitystapahtuma ei onnistunut.

en: Update tag
fi: Päivitä avainsana

en: Update totals
fi: Laske uudelleen

en: Update your theme to the latest version. If no update is available contact your theme author asking about compatibility with the current WooCommerce version.
fi: Päivitä teema uusimpaan versioon. Jos päivitystä ei ole saatavilla, ota yhteyttä teeman tekijään ja kysy yhteensopivuutta nykyisen WooCommerce version kanssa.

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Updated at
fi: Päivitetty

en: Updates the list of Approved Product Download Directories. Note that triggering this tool does not impact whether the Approved Download Directories list is enabled or not.
fi: Päivittää hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listan. Huomaa, että tämä työkalu ei vaikuta siihen onko hyväksyttyjen tuotelatausten hakemistojen listaus käytössä vai ei.

en: Updating database
fi: Tietokantaa päivitetään

en: Updating product review failed.
fi: Tuotearvion päivitys ei onnistunut.

en: Updating review failed.
fi: Arvioinnin päivitys ei onnistunut.

en: Updating review status failed.
fi: Arvioinnin tilan päivitys ei onnistunut.

en: Upgrade
fi: Päivitä laajempaan

en: Upload CSV file
fi: Siirrä palvelimelle CSV-tiedosto

en: Upload a new file
fi: Siirrä palvelimelle uusi tiedosto

en: Upload an image
fi: Siirrä kuva  palvelimelle

en: Upload file and import
fi: Siirrä tiedosto palvelimelle ja tuo tiedot

en: Upload/Add image
fi: Siirrä palvelimelle/Lisää kuva

en: Uploaded theme.
fi: Palvelimelle siirretty teema.

en: Uploaded to this product
fi: Siirrä palvelimelle tähän tuotteeseen

en: Upsells
fi: Parempi tuote (Up-Sell)

en: Upsells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
fi: Parempi tuote -tuotteet ovat vaihtoehto näkyvissä olevalle tuotteelle. Tuoteen kate voi olla suurempi, se voi olla kalliimpi ja/tai se on ominaisuuksiltaan parempi tuote.

en: Uruguayan peso
fi: Uruguan peso UYU

en: Usage / Limit
fi: Käyttö / Raja

en: Usage Tracking
fi: Käytön seuranta

en: Usage limit per coupon
fi: Käyttöraja/ kuponki

en: Usage limit per user
fi: Käyttöraja/ käyttäjä

en: Usage limits
fi: Käyttörajat

en: Usage restriction
fi: Käytön rajoitus

en: Use <code>[qty]</code> for the number of items, <br/><code>[cost]</code> for the total cost of items, and <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> for percentage based fees.
fi: Käytä <code>[qty]</code> tuotteiden lukumäärälle, <br/><code>[cost]</code> tuotteiden kokonaishinnalle, ja <code>[fee percent="10" min_fee="20" max_fee=""]</code> prosentti perusteisille maksuille.

en: Use WP Query arguments to modify the response; private query vars require appropriate authorization.
fi: Käytä WP Query -argumentteja vastauksen muuttamiseen; yksityiset kutsumuuttujat edellyttävät tarvittavaa valtuutusta.

en: Use WooCommerce Shipping (powered by WooCommerce Services & Jetpack) to save time at the post office by printing your shipping labels at home.
fi: Käytä WooCommerce Shipping (tarjoaa WooCommerce Services & Jetpack) ja säästä aikaa postissa tulostamalla (USPS) postin osoitelaput kotona.

en: Use a new payment method
fi: Käytä uutta maksutapaa

en: Use as product image
fi: Käytä tuotekuvana

en: Use global attributes to allow shoppers to filter and search for this product. Use custom attributes to provide detailed product information.
fi: Käytä yleisiä ominaisuuksia mahdollistaaksesi tuotteiden suodattamisen ja etsimisen. Käytä mukautettuja ominaisuuksia tarjotaksesi tarkempaa tietoa tuotteista.

en: Use image
fi: Käytä kuvaa

en: Use previous column mapping preferences?
fi: Käytä edellisen tuonnin kohdistusvalintoja sarakkeissa?

en: Use shipping classes to customize the shipping rates for different groups of products, such as heavy items that require higher postage fees.
fi: Käytä toimitusluokkia mukauttaaksesi toimitushintoja eri tuoteryhmille, kuten raskaille tuotteille jotka tarvitsevat korkeampia postikuluja.

en: Used for variations
fi: Käytetään muunnelmissa

en: Used-up download permissions
fi: "Kaikki käytetty" -latausoikeudet

en: User
fi: Käyttäjä

en: User #%d was deleted by WooCommerce in accordance with the site's personal data retention settings. Any content belonging to that user has been retained but unassigned.
fi: WooCommerce poisti käyttäjän #%d sivuston henkilötietojen säilytysasetusten mukaisesti. Kaikki tälle käyttäjälle kuuluva sisältö on säilytetty, mutta sitä ei ole kohdistettu.

en: User ID for the downloader.
fi: Lataajan käyttäjätunnus/ID.

en: User ID of user who created the refund.
fi: Hyvityksen luoneen käyttäjän tunnus/ID.

en: User ID who owns the order. 0 for guests.
fi: Tilauksen omistajan tunnus/ID. Vierailijoille 0.

en: User ID.
fi: Käyttäjän tunnus/ID.

en: User Name
fi: Käyttäjän nimi

en: User agent of the customer.
fi: Asiakkaan käyttämä selain.

en: User email
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite

en: User is missing.
fi: Käyttäjä puuttuu.

en: User name of the downloader.
fi: Lataajan käyttäjänimi.

[ctx: User role]
en: Customer
fi: Asiakas

[ctx: User role]
en: Shop manager
fi: Kauppias

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
fi: Käyttäjän ostettujen WooCommerce-latauksien käyttötiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-asiakastiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-tilauksien tiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
fi: Käyttäjän WooCommerce-maksuavaimien tiedot.

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
fi: Käyttäjän ostettujen WooCommerce-latauksien tiedot.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username is required.
fi: Käyttäjätunnus vaaditaan.

en: Username isn't editable.
fi: Käyttäjätunnusta ei voi muokata.

en: Username or email
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Username.
fi: Käyttäjätunnus.

en: Username: %s
fi: Käyttäjätunnus: %s

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
fi: Maksuton toimitus vain silloin kun asiakkaan tilaus on vähintään näin suuri (jos otettu käyttöön yllä).

en: Utilities
fi: Apuvälineet

en: Uzbekistani som
fi: Uzbekistanin som UZS

en: VAT
fi: alv.

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-IPN-vastausviesti eri sähköpostiosoitteesta (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (määrä %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-summat eivät täsmää (brutto %s)

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
fi: Tarkastusvirhe: PayPal-valuutat eivät täsmää (koodi %s).

en: Value
fi: Arvo

en: Value (required)
fi: Arvo (pakollinen)

en: Value of the coupon.
fi: Kupongin arvo.

en: Value of the metadata.
fi: Metatiedon arvo.

en: Value of the stat. Returns null if the stat does not exist or cannot be loaded.
fi: Tilaston arvo. Palauttaa nollan jos tilastoa ei ole tai sitä ei voi ladata.

en: Value(s)
fi: Arvo(t)

en: Vanuatu vatu
fi: Vanuatun vatu VUV

en: Variable product
fi: Muunnelmatuote

en: Variation #%1$s of %2$s
fi: Muunnelma nro.%1$s / %2$s

en: Variation ID, if applicable.
fi: Muunnelman tunnus/ID, jos tarvitaan.

en: Variation ID.
fi: Muunnelman tunnus/ID.

en: Variation ID:
fi: Muunnelman ID:

en: Variation URL.
fi: Muunnelman verkko-osoite.

en: Variation attribute name.
fi: Muunnelman ominaisuuden nimi.

en: Variation attribute value.
fi: Muunnelman ominaisuuden arvo.

en: Variation cannot be imported: Missing parent ID or parent does not exist yet.
fi: Muunnelmaa ei voi tuoda: Ylemmän tason tunnus/ID puuttuu tai ylempää tasoa ei vielä ole.

en: Variation cannot be imported: Parent product cannot be a product variation
fi: Muunnelmaa ei voi tuoda: Ylemmän tason tuote ei voi olla tuotteen muunnelma.

en: Variation description.
fi: Muunnelman kuvaus

en: Variation dimensions.
fi: Muunnelman mitat.

en: Variation height (%s).
fi: Muunnelman korkeus (%s).

en: Variation image data.
fi: Muunnelman kuvan tiedot.

en: Variation length (%s).
fi: 	Muunnelman pituus (%s).

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
fi: Muunnelmien järjestys (asettaa paikan muunnelmien listassa)

en: Variation price (required)
fi: Muunnelman hinta (vaaditaan)

en: Variation regular price.
fi: Muunnelman tavallinen hinta.

en: Variation sale price.
fi: Muunnelman alennettu hinta.

en: Variation status.
fi: Muunnelman tila.

en: Variation weight (%s).
fi: Muunnelman paino (%s).

en: Variation width (%s).
fi: Muunnelman leveys (%s).

en: Variations
fi: Muunnelmat

en: Variations (and their attributes) that do not have prices will not be shown in your store.
fi: Muunnelmat (ja niiden ominaisuudet) joilla ei ole hintaa eivät näy kaupassa.

en: Variations Sold
fi: Muunnelmia myyty

en: Vatican
fi: Vatikaani

en: Venezia
fi: Venetsia

en: Venezuelan bol&iacute;var
fi: Venezuelan bolivar VEF

en: Verify
fi: Vahvista

en: Verify base database tables
fi: Tarkista perustietokannan taulut

en: Verify database
fi: Vahvista tietokanta

en: Verify if all base database tables are present.
fi: Tarkista, ovatko kaikki perustietokantataulut olemassa.

en: Verifying database... One or more tables are still missing:
fi: Tarkistetaan tietokantaa... yksi tai useampi tietokantataulu puuttuu edelleen:

en: Version
fi: Versio

en: Version %s is <strong>available</strong>.
fi: Versio %s is <strong>saatavilla</strong>.

en: Version %s is <strong>available</strong>. To enable this update you need to <strong>purchase</strong> a new subscription.
fi: Versio %s on <strong>saatavilla</strong>. Jotta voit käyttää tätä päivitystä, sinun on <strong>ostettava</strong> uusi tilaus.

en: Version of WooCommerce which last updated the order.
fi: WooCommercen versio joka viimeksi päivitti tilausta.

en: Version:
fi: Versio:

en: Very poor
fi: Huono

en: Vietnamese &#x111;&#x1ed3;ng
fi: Vietnamin &#x111;&#x1ed3;ng VND

en: View
fi: Katso

en: View &amp; Customize
fi: Näytä &amp; Mukauta

en: View Action
fi: Näytä toiminto

en: View WooCommerce API docs
fi: Tarkastele WooCommerce API-ohjeita

en: View WooCommerce documentation
fi: Tarkastele WooCommerce seloste asiakirjoja

en: View WooCommerce settings
fi: Tarkastele WooCommerce asetuksia

en: View affected templates
fi: Näytä sivupohjat joihin vaikuttaa

en: View and manage coupons
fi: Katso ja hallinnoi kuponkeja

en: View and manage customers
fi: Katso ja hallinnoi asiakkaita

en: View and manage orders and sales reports
fi: Katso ja hallinnoi tilauksia ja myyntiraportteja

en: View and manage products
fi: Katso ja hallinnoi tuotteita

en: View cart
fi: Näytä ostoskori

en: View coupon
fi: Näytä kuponki

en: View coupons
fi: Näytä kupongit

en: View customers
fi: Näytä asiakkaat

en: View import log
fi: Näytä tuontiloki

en: View order
fi: Tarkastele tilausta

en: View order: %s
fi: Tarkastele tilausta: %s

en: View orders
fi: Tarkastele tilauksia

en: View orders and sales reports
fi: Katso tilaukset ja myyntiraportit

en: View other orders &rarr;
fi: Näytä muita tilauksia &rarr;

en: View product
fi: Tarkastele tuotetta

en: View products
fi: Näytä tuotteet

en: View products in the &ldquo;%s&rdquo; group
fi: Katso &ldquo;%s&rdquo; ryhmän tuotteita

en: View progress &rarr;
fi: Näytä eteneminen &rarr;

en: View progress →
fi: Näytä eteneminen

en: View report
fi: Näytä raportti

en: View tax rates
fi: Näytä veroprosentit

en: View template
fi: Näytä pohja (malline)

en: View/Edit
fi: Katso/Muokkaa

en: Views
fi: Näyttökerrat

en: Virgin Islands (British)
fi: Neitsytsaaret (UK)

en: Virgin Islands (US)
fi: Neitsytsaaret (USA)

en: Virtual
fi: Palvelu(tuote)

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
fi: Palvelut ovat virtuaalisia tuotteita eikä niiden toimitukseen kuulu kuljetusta.

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visibility in catalog
fi: Näkyvyys tuoteluettelossa

en: Visible on the product page
fi: Näkyy tuotesivulla

en: Visit %s admin area:
fi: Siirry %s hallintoon:

en: Visit Dashboard
fi: Siirry hallintapaneeliin

en: Visit Store
fi: Käy kaupassa

en: Visit community forums
fi: Vieraile yhteisön keskustelupalstoilla

en: Visit plugin homepage
fi: Käy lisäosan kotisivulla

en: Visit premium customer support
fi: Siirry korkealuokkaiseen tukipalveluun (maksullinen)

en: Visitors
fi: Kävijät

en: Vâlcea
fi: Valcea

en: WARNING: The product attributes lookup table regeneration process was aborted.
fi: VAROITUS: Tuoteominaisuuksien hakutaulun uudelleenluontiprosessi keskeytettiin.

en: WC database version.
fi: WC-tietokanta-versio.

en: WP REST API Integration v%d
fi: WP REST-rajapinnan liitos v%d

en: Warning
fi: Varoitus

en: Watch tutorial
fi: Katso tutoriaali

en: We accept payments through PayPal. When processing payments, some of your data will be passed to PayPal, including information required to process or support the payment, such as the purchase total and billing information.
fi: Hyväksymme PayPal-maksuja. Kun maksuja käsitellään, joitakin tietojasi siirretään PayPal-maksupalveluun. Näitä tietoja ovat mm. tiedot joita tarvitaan maksun toteuttamisessa tai -tukemisessa, esimerkiksi ostosten kokonaissumma ja laskutus tiedot.

en: We collect information about you during the checkout process on our store.
fi: Keräämme tietoja sinusta kaupan kassalla.

en: We encountered an SSL error. Please ensure your site supports TLS version 1.2 or above.
fi: Kohtasimme SSL-virheen. Ole hyvä ja varmista, että sivustosi tukee TLS-versiota 1.2 tai uudempaa.

en: We generally store information about you for as long as we need the information for the purposes for which we collect and use it, and we are not legally required to continue to keep it. For example, we will store order information for XXX years for tax and accounting purposes. This includes your name, email address and billing and shipping addresses.
fi: Yleensä säilytämme tietojasi niin kauan kuin tarvitsemme niitä niihin tarkoituksiin joita varten keräämme tiedot ja käytämme tietoja ja niin kauan kuin meidän on ne lain mukaan säilytettävä. Esimerkiksi, säilytämme kaupan tiedot (?) vuodeksi verotusta ja kirjanpitoa varten.Tämä sisältää nimen, sähköpostiosoitteen ja laskutus- ja toimitusosoitteet.

en: We have finished processing your order.
fi: Olemme saaneet päätökseen tilauksesi käsittelyn.

en: We hope to see you again soon.
fi: Toivottavasti näemme taas pian.

en: We look forward to fulfilling your order soon.
fi: Täytämme tilauksen piakkoin.

en: We look forward to seeing you soon.
fi: Odotamme näkevämme piakkoin.

en: We noticed that there was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again and enjoy all the advantages of having the plugins connected to your store! Sorry for the inconvenience. The "Jetpack" and "WooCommerce Shipping & Tax" plugins will be installed & activated for free.
fi: Huomasimme, että lisäosien Jetpack ja WooCommerce Shipping & Taxes asennuksen aikana tapahtui virhe. Ole hyvä ja kokeile uudelleen, jotta pääset nauttimaan niistä hyödyistä jotka lisäosien liittäminen kauppaasi tuo! Pahoittelemme aiheutunutta haittaa. Lisäosat Jetpack ja WooCommerce Shipping & Taxes asennetaan ja otetaan käyttöön ilmaiseksi.

en: We recommend using ShipStation to save time at the post office by printing your shipping labels at home. Try ShipStation free for 30 days.
fi: Suosittelemme, että käytät ShipStationia. Säästääksesi aikaa postissa voit tulostaa osoitelaput kotona. Kokeile ShipStationia maksutta 30 päivän ajan.

en: We share information with third parties who help us provide our orders and store services to you; for example --
fi: Jaamme tietoja niiden kolmansien osapuolten kanssa jotka auttavat meitä käsittelemään tilauksia ja tuottamaan sivuston palveluita; esimerkiksi --

en: We show contextual suggestions for official extensions that may be helpful to your store.
fi: Näytämme asiayhteyteen liittyviä ehdotuksia virallisista laajennuksista jotka voivat auttaa kauppaa.

en: We strongly recommend creating a backup of your site before updating.
fi: Suosittelemme vahvasti varmuuskopion luomista sivustostasi ennen päivitystä.

en: We were unable to process your order, please try again.
fi: Virhe: Tilausta ei voitu käsitellä, yritä uudelleen.

en: We were unable to verify the email address you provided. Please try again.
fi: Emme voineet vahvistaa antamaasi sähköpostiosoitetta. Yritä uudelleen.

en: We will also store comments or reviews, if you choose to leave them.
fi: Tallennamme myös kaupan kommentit ja tuotearvioinnit jos kirjoitat sellaisia.

en: We'll use %1$s for product weight and %2$s for product dimensions.
fi: Käytämme %1$s tuotteen painolle ja %2$s tuotteen mitoille.

en: We're here for you — get tips, product updates, and inspiration straight to your mailbox.
fi: Olemme sinua varten — saat vinkkejä, tuotepäivityksiä ja inspiraatiota suoraan sähköpostiisi.

en: We've created two Shipping Zones - for %s and for the rest of the world. Below you can set Flat Rate shipping costs for these Zones or offer Free Shipping.
fi: Olemme luoneet kaksi toimitusvyöhykettä - %s alueelle ja muulle maailmalle. Alla voit asettaa kiinteähintaiset hinnat näille vyöhykkeille tai tarjota maksuttoman toimituksen.

en: We've made things simpler and easier to manage moving forward. From now on you can manage all your WooCommerce purchases directly from the Extensions menu within the WooCommerce plugin itself. <a href="%s">View and manage</a> your extensions now.
fi: Etenemistä silmällä pitäen, olemme yksinkertaistaneet ja helpottaneet hallintaa. Nyt voit hallita kaikkia WooCommerce.com ostoksia suoraan WooCommerce lisäosan Laajennukset menusta. <a href="%s">Katso ja hallitse</a> laajennuksia nyt.

en: Web admin
fi: Järjestelmänvalvoja

en: Webhook actions
fi: Verkkotoimintokutsun toiminnot

en: Webhook created on %s
fi: Verkkotoimintokutsu luotu %s

en: Webhook created successfully.
fi: Verkkotoimintokutsu luotiin.

en: Webhook data
fi: Verkkotoimintokutsun tiedot

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://.
fi: Verkkotoimintokutsun (toimitus)verkko-osoite on oltava kelvollinen verkko-osoite joka alkaa http:// tai https://.

en: Webhook delivery URL.
fi: Verkkotoimintokutsun toimitus verkko-osoite.

en: Webhook event.
fi: Verkkotoimintokutsutapahtuma.

en: Webhook resource.
fi: Verkkotoimintokutsun resurssi.

en: Webhook status must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsun tila on oltava kelvollinen.

en: Webhook status.
fi: Verkkotoimintokutsun tila.

en: Webhook topic is required and must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsu tarvitsee kelvollisen aiheen.

en: Webhook topic must be valid.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe on oltava kelvollinen.

en: Webhook topic unknown. Please select a valid topic.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe tuntematon. Valitse kelvollinen aihe, ole hyvä.

en: Webhook topic.
fi: Verkkotoimintokutsun aihe.

en: Webhook updated successfully.
fi: Verkkotoimintokutsu päivitettiin.

en: Webhooks
fi: Verkkotoimintokutsut

en: Webhooks are event notifications sent to URLs of your choice. They can be used to integrate with third-party services which support them.
fi: Verkkotoimintokutsut ovat tapahtumailmoituksia jatka lähetetään valitsemaasi verkko-osoitteeseen. Niitä voidaan käytää niitä tukevien kolmansien osapuolten palveluihin liittymisessä.

en: Webhooks do not support trashing.
fi: Verkkotoimintokutsuja ei voi siirtää roskakoriin.

en: Week(s)
fi: Viikko

en: Weight
fi: Paino

en: Weight (%s)
fi: Paino (%s)

en: Weight in decimal form
fi: Paino (desimaali muodossa)

en: Weight unit
fi: Painon yksikkö

en: Welcome to
fi: Tervetuloa

en: Welcome to the store
fi: Tervetuloa kauppaan

en: Welcome to {site_title}
fi: Tervetuloa  {site_title} verkkokauppaan

en: West African CFA franc
fi: Länsi-Afrikan CFA frangi XOF

en: West Azarbaijan (آذربایجان غربی)
fi: Länsi-Azarbaizan (آذربایجان غربی)

en: West Bengal
fi: Länsi-Bengali

en: Western Australia
fi: Länsi-Australia

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: We’ll also use cookies to keep track of cart contents while you’re browsing our site.
fi: Käytämme evästeitä myös jotta säilytät ostoskorin sisällön kun selaat sivustoa.

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
fi: Mille postinumeroalueille paikallinen toimitus on saatavilla?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
fi: Mille postinumeroalueille nouto on saatavilla?

en: What currency do you accept payments in?
fi: Mitkä valuutat hyväksytään?

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
fi: Missä valuutassa luettelon hinnat esitetään ja mitkä valuuttojen maksukäytävät hoitavat maksun vastaanoton.

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
fi: Kirjoita lähialueelle toimituksesta valoitettava hinta. Ei huomioida jos maksuton toimitus. Kun tyhjä, ei käytetä.

en: What is PayPal?
fi: Mikä PayPal on?

en: What makes this product unique? What are its most important features? Enrich the product page by adding rich content using blocks.
fi: Mikä tekee tästä tuotteesta ainutlaatuisen? Mitkä ovat sen tärkeimmät ominaisuudet? Rikastuta tuotesivua lisäämällä monipuolista sisältöä lohkojen avulla.

en: What running the tool will do.
fi: Mitä työkalu tekee.

en: What type of products do you plan to sell?
fi: Millaisia tuotteita aiot myydä?

en: What we collect and store
fi: Mitä keräämme ja säilytämme

en: What we share with others
fi: Mitä jaamme muiden kanssa

en: What would you like to charge for flat rate shipping?
fi: Paljonko haluat kiinteähintaisen toimituksen maksavan?

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
fi: Useita kuponkeja käytettäessä, käytä ensimmäistä kuponkia koko hintaan, ja seuraavaa kuponkia alennettuun hintaan jne.

en: When creating an account, automatically generate an account username for the customer based on their name, surname or email
fi: Kun tiliä luodaan, luodaan asiakkaalle käyttäjänimi automaattisesti nimen, sukunimen tai sähköpostin perusteella

en: When creating an account, send the new user a link to set their password
fi: Kun tiliä luodaan, lähetetään asiakkaalle sähköpostitse linkki salasanan asettamiseen käyttäjätilille

en: When handling an %s, should access to downloadable files be revoked and download logs cleared?
fi: Kun käsitellään %s, pitäisikö pääsy ladattaviin tiedostoihin kumota ja latauslokit tyhjentää?

en: When handling an %s, should personal data within orders be retained or removed?
fi: Kun käsitellään %s, pitäisikö tilauksissa olevat henkilökohtaiset tiedot säilyttää vai poistaa?

en: When limiting response using after/before, which date column to compare against.
fi: Kun rajoitetaan vastaus käyttäen aiemmin/myöhemmin, mitä päiväys saraketta vasten verrataan.

en: When product stock reaches this amount the stock status will change to "out of stock" and you will be notified via email. This setting does not affect existing "in stock" products.
fi: Kun tuotteen määrä varastossa saavuttaa tämän arvon, varaston tila vaihtuu tilaan "loppu varastosta" ja sinulle lähetetään sähköposti. Tämä asetus ei vaikuta nykyisiin "varastossa" tuotteisiin.

en: When product stock reaches this amount you will be notified via email.
fi: Kun tuotteen määrä varastossa saavuttaa tämän arvon, sinulle lähetetään sähköposti.

en: When true, email a link to download the export to the requesting user.
fi: Kun tosi, lähetä sähköpostilla viennin latauslinkki sitä pyytäneelle käyttäjälle.

en: When true, the payment gateway API is used to generate the refund.
fi: Kun tosi, maksukäytävän rajapintaa/API käytetään hyvityksen tekemisessä.

en: When you purchase from us, we’ll ask you to provide information including your name, billing address, shipping address, email address, phone number, credit card/payment details and optional account information like username and password. We’ll use this information for purposes, such as, to:
fi: Kun ostat meiltä, pyydämme tietoja kuten nimi, laskutusosoite, toimitusosoite, sähköpostiosoite, puhelinnumero, luottokortin tai maksamisen tiedot ja valinnaiset käyttäjätilin tiedot kuten käyttäjätunnus ja salasana. Käytämme näitä tietoja tarkoituksiin kuten :

en: When you receive a new order, it will appear here.
fi: Kun saat uuden tilauksen, se näkyy tässä.

en: Where is your store based?
fi: Missä kauppa sijaitsee?

en: Whether or not a user can request to be reminded about the note.
fi: Saako käyttäjä pyytää muistuttamaan kommentista.

en: Whether or not plugins step in core profiler was skipped.
fi: Ohitettiinko lisäosavaihe ydinprofiloijassa vai ei.

en: Whether or not the profile was completed.
fi: Tehtiinkö profiili loppuun saakka vai ei.

en: Whether or not this is a compound rate.
fi: Onko tämä yhdistelmäveroprosentti.

en: Whether or not this store was setup for a client.
fi: Oliko kauppa valmisteltu asiakkaalle vai ei.

en: Whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
fi: Käytetäänkö tätä veroprosenttia myös toimitukseen.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
fi: Onko vai ei ole WordPress monisivusto (Multisite) käytössä eli yksi WP asennus jossa on useita sivustoja.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
fi: Ohitetaanko roskakori ja pakotetaan poisto.

en: Whether to hide resources not assigned to any products.
fi: Piilotetaanko resurssit joita ei ole liitetty mihinkään tuotteeseen.

en: Which columns should be exported?
fi: Mitkä sarakkeet haluat viedä?

en: Which product category should be exported?
fi: Mikä tuoteosasto viedään?

en: Which product types should be exported?
fi: Mitkä tuotelajit haluat viedä?

en: While you visit our site, we’ll track:
fi: Kun vierailet tällä sivustolla, seuraamme:

en: Who on our team has access
fi: Ketkä tiimistämme pääsevät käsiksi

en: Width
fi: Leveys

en: Width (%s)
fi: Leveys (%s)

en: WooCommerce %1$s table creation failed. Does the %2$s user have CREATE privileges on the %3$s database?
fi: WooCommercen tietokantataulun %1$s luominen epäonnistui. Onko käyttäjällä %2$s CREATE-käyttöoikeus  tietokantaan %3$s?

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
fi: WooCommerce asetusvelho

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
fi: WooCommerce API /rajapinta. Käytä asiakasavainta käyttäjätunnus -kentässä ja asiakkaan salasanaa salasana -kentässä.

en: WooCommerce Admin
fi: WooCommerce ylläpito

en: WooCommerce Admin icon
fi: WooCommerce Admin -kuvake

en: WooCommerce Blocks development mode requires files to be built. From the root directory, run %1$s to ensure your node version is aligned, run %2$s to install dependencies, %3$s to build the files or %4$s to build the files and watch for changes.
fi: WooCommerce Blocks -kehitysmoodi edellyttää tiedostojen rakentamista. Juurikansion hakemistossa, suorita %1$s varmistaaksesi node-version yhteensopivuuden, %2$s asentaaksesi riippuvuudet (dependencies), %3$s tiedostojen rakentamiseksi tai %4$s tiedostojen rakentamiseksi ja muutosten vertailemiseksi.

en: WooCommerce Customer Data
fi: WooCommerce asiakkaiden tiedot

en: WooCommerce Customer Downloads
fi: WooCommerce asiakkaiden lataukset

en: WooCommerce Customer Orders
fi: WooCommerce asiakkaiden tilaukset

en: WooCommerce Customer Payment Tokens
fi: WooCommerce Customer Payment Tokens (-valtuutukset)

en: WooCommerce Endpoint
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliite

en: WooCommerce Endpoints
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliitteet

en: WooCommerce Extensions
fi: WooCommerce laajennukset

en: WooCommerce Helper
fi: WooCommerce avustaja

en: WooCommerce Network Orders
fi: WooCommerce verkkotilaukset

en: WooCommerce Onboarding
fi: WooCommerce esittelykierros

en: WooCommerce PayFast Gateway
fi: WooCommerce PayFast -maksukäytävä

en: WooCommerce PayPal Checkout Gateway
fi: WooCommerce PayPal Checkout -maksukäytävä

en: WooCommerce Recent Reviews
fi: WooCommercen uudet tuotearviot

en: WooCommerce Services
fi: WooCommerce Services (WC palvelut)

en: WooCommerce Services icon
fi: WooCommerce Services -kuvake

en: WooCommerce Setup
fi: WooCommercen asetukset

en: WooCommerce Status
fi: WooCommerce:n tila

en: WooCommerce Stripe Gateway
fi: WooCommerce Stripe -maksukäytävä

en: WooCommerce Subscriptions allows you to introduce a variety of subscriptions for physical or virtual products and services. Create product-of-the-month clubs, weekly service subscriptions or even yearly software billing packages. Add sign-up fees, offer free trials, or set expiration periods.
fi: WooCommerce Subscriptions antaa mahdollisuuden esitellä erilaisia ​​tilauksia fyysisille tai virtuaalisille tuotteille ja palveluille. Luo kuukauden tuotekerhoja, viikoittaisia ​​palvelutilauksia tai jopa vuosittaisia ​​ohjelmistolaskupaketteja. Lisää rekisteröitymismaksuja, tarjoa ilmaisia ​​kokeilujaksoja tai aseta vanhenemisaikoja.

en: WooCommerce Tax
fi: WooCommerce perusteet 101

en: WooCommerce action names associated with the webhook.
fi: WooCommercen toimintonimiä jotka liittyvät verkkotoimintokutsuun.

en: WooCommerce can accept both online and offline payments. <a href="%s" target="_blank">Additional payment methods</a> can be installed later.
fi: WooCommercen kautta voit ottaa vastaan sekä verkossa tosiaikaisesti tapahtuvia maksuja että hitaampia maksuja. <a href="%s" target="_blank">Lisää maksutapoja</a> voidaan asentaa myöhemmin.

en: WooCommerce database update
fi: WooCommerce tietokannan päivitys

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
fi: WooCommerce tietokannan päivitys on valmis. Kiitos kun päivitit uusimpaan versioon!

en: WooCommerce database update done
fi: WooCommerce -tietokanta päivitetty

en: WooCommerce database update in progress
fi: WooCommerce -tietokannan päivitys käynnissä

en: WooCommerce database update required
fi: WooCommerce tietokannan päivitys tarvitaan

en: WooCommerce database version
fi: WooCommerce tietokannan versio

en: WooCommerce eWAY Gateway
fi: WooCommerce eWAY -maksukäytävä

en: WooCommerce endpoints
fi: WooCommerce verkko-osoitteen loppuliitteet

en: WooCommerce extensions
fi: WooCommerce laajennukset

en: WooCommerce has been updated! To keep things running smoothly, we have to update your database to the newest version.
fi: WooCommerce on päivitetty! Jotta kaikki toimisi sujuvasti, on tietokanta päivitettävä uusimpaan versioon.

en: WooCommerce is updating product data in the background
fi: WooCommerce päivittää tuotetietoja taustalla

en: WooCommerce is updating the database in the background. The database update process may take a little while, so please be patient.
fi: WooCommerce päivittää tietokantaa taustalla. Tietokannan päivitys voi kestää hetken, ole kärsivällinen.

en: WooCommerce pages
fi: WooCommerce sivut

en: WooCommerce pages.
fi: WooCommerce sivut.

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
fi: WooCommercen lisäosat voivat käyttää tätä menetelmää kun ne tarkastavat onko päivityksia saatavilla.

en: WooCommerce products (CSV)
fi: WooCommerce tuotteet (CSV)

en: WooCommerce settings
fi: WooCommercen asetukset

en: WooCommerce status
fi: WooCommercen tila

en: WooCommerce support
fi: WooCommerce tuki

en: WooCommerce tax rates (CSV)
fi: WooCommerce-veroprosentit (CSV)

en: WooCommerce transients
fi: WooCommerce 'väliaikaisesti tarvitut tiedot'

en: WooCommerce version
fi: WooCommerce versio

en: WooCommerce version.
fi: WooCommerce versio.

en: WooCommerce.com Usage Tracking Documentation
fi: WooCommerce.com käytön seurannnan ohjeet

en: WooCommerce.com support
fi: WooCommerce.com -tuki

en: Woohoo, %1$s was your record day for sales! Net sales was %2$s beating the previous record of %3$s set on %4$s.
fi: Jippii, %1$s oli ennätysmyynnin päivä! Nettomyynti oli %2$s joka löi aiemman ennätyksen %3$s joka oli %4$s.

en: WordPress address (URL)
fi: WordPress verkko-osoite (URL)

en: WordPress debug mode
fi: WordPress testaustila

en: WordPress environment
fi: WordPress ympäristö

en: WordPress language.
fi: WordPress kieli.

en: WordPress memory limit
fi: WordPress muistirajoitus

en: WordPress memory limit.
fi: WordPress muistinvaraus.

en: WordPress multisite
fi: WordPress monisivusto (multisite)

en: WordPress requirements
fi: WordPress järjestelmävaatimukset

en: WordPress version
fi: WordPress versio

en: WordPress version.
fi: WordPress versio.

en: WordPress.org project
fi: WordPress.org projekti

en: Wow your shoppers
fi: Tee vaikutus asiakkaisiisi

en: Write
fi: Kirjoita

en: Write a short welcome message here
fi: Kirjoita lyhyt tervetuloa viesti tähän

en: Write title…
fi: Kirjoita otsikko...

en: Y/m/d
fi: j.n.Y

en: Yards
fi: Jaardia

en: Year
fi: Vuosi

en: Year(s)
fi: Vuosi

en: Yemeni rial
fi: Yemenin rial YER

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yes please
fi: Kyllä kiitos

en: Yes please!
fi: Kyllä kiitos!

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
fi: Hinnat ilmoitettu/ syötetään verollisina (sisältää veron).

en: Yes, export all custom meta
fi: Kyllä, vie kaikki mukautettu metatieto

en: You are missing required arguments of WooCommerce ProductForm Tab: %1$s
fi: Sinulta puuttuu WooCommerce-tuoteosion vaaditut argumentit ProductForm välilehdeltä: %1$s

en: You are paying for a guest order. Please continue with payment only if you recognize this order.
fi: Olet maksamassa vierailijan tilausta. Jatka vain jos tunnistat tämän tilauksen omaksi.

en: You can add multiple shipping methods within this zone. Only customers within the zone will see them.
fi: Voit lisätä useita toimitustapoja tälle vyöhykkeelle. Vain vyöhykkeen asiakkaat näkevät ne.

en: You can also:
fi: Voit myös:

en: You can manually run queued updates here.
fi: Voit tässä tehdä manuaalisesti jonossa olevia päivityksiä.

en: You can only have 1 %s in your cart.
fi: Ostoskoriin voi lisätä vain yhden (1 kpl) %s.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
fi: &quot;%s&quot; ei voi lisätä ostoskoriin, koska tuote on loppunut varastosta.

en: You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d second. | You cannot add a new payment method so soon after the previous one. Please wait for %d seconds.
fi[0]: Et voi lisätä uutta maksutapaa näin nopeasti edellisen jälkeen. Ole hyvä ja odota %d sekuntia.
fi[1]: Et voi lisätä uutta maksutapaa näin nopeasti edellisen jälkeen. Ole hyvä ja odota %d sekuntia.

en: You cannot add another "%s" to your cart.
fi: Et voi lisätä toista "%s" ostoskoriin.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän &quot;%1$s&quot; tuotetta, koska sitä on varastossa vain %2$s kappaletta.

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
fi: Lisää ostoskoriin vähemmän tuotetta, koska sitä on varastossa vain %1$s kappaletta ja ostoskorissasi on jo %2$s kpl.

en: You cannot add the same tax rate twice!
fi: Et voi lisätä samaa veroprosenttia -veroa- kahdesti!

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
fi: Et voi muokata tätä kohdetta, koska se on roskakorissa. Palauta se ja yritä uudelleen.

en: You do not have permission to access this page
fi: Sivulle pääsy on rajoitettu. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to assign API Keys to the selected user.
fi: Et voi osoittaa API-avaimia valitulle käyttäjälle. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit API Keys
fi: Et voi muokata API-rajapinnan avaimia. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You do not have permission to edit Webhooks
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet verkkotoimintokutsujen muokkaamiseen

en: You do not have permission to edit this API Key
fi: Et voi muokata tätä API-avainta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to edit this order
fi: Et voi muokata tätä tilausta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to install plugins.
fi: Sinulla ei ole lupaa asentaa lisäosia

en: You do not have permission to manage log files.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallinnoida lokitiedostoja.

en: You do not have permission to manage logging settings.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia hallinnoida lokituksen asetuksia.

en: You do not have permission to revoke API Keys
fi: Et voi kumota API-avaimia. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to revoke this API Key
fi: Et voi kumota tätä API-avainta. Tarvitset laajemmat oikeudet

en: You do not have permission to update Webhooks
fi: Tarvitset laajemmat oikeudet verkkotoimintokutsujen päivittämiseen

en: You don&#8217;t have permission to do this.
fi: Et voi tehdä tätä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You don't have permission to create a new order
fi: Sinulla ei ole oikeuksia luoda uutta tilausta

en: You have installed a development version of WooCommerce which requires files to be built and minified. From the plugin directory, run <code>pnpm install</code> and then <code>pnpm --filter='@woocommerce/plugin-woocommerce' build</code> to build and minify assets.
fi: Olet asentanut WooCommercen kehitysversion, mikä edellyttää tiedostojen kokoamisen ja pakkaamisen. Aja lisäosan hakemistossa ensin <code>pnpm install</code> ja sen jälkeen <code>pnpm run build --filter=woocommerce</code> kootaksesi ja pakataksesi tarvittavat tiedostot.

en: You have not set up this type of address yet.
fi: Tällaista osoitetta ei ole asetettu.

en: You have received the following WooCommerce log message: | You have received the following WooCommerce log messages:
fi[0]: Olet saanut seuraavan WooCommerce lokiviestin:
fi[1]: Olet saanut seuraavat WooCommerce lokiviestit:

en: You have used this coupon %s in another transaction during this checkout, and coupon usage limit is reached. Please remove the coupon and try again.
fi: Olet käyttänyt tätä kuponkia %s toisessa tapahtumassa tämän kassatapahtuman aikana, ja kupongin käyttöraja on saavutettu. Poista kuponki ja yritä uudelleen.

en: You may also like&hellip;
fi: Saatat myös pitää...

en: You may be interested in&hellip;
fi: Saatat olla kiinnostunut...

en: You may be interested in…
fi: Saatat olla kiinnostunut myös...

en: You may need to manually restore the item's stock.
fi: Voit joutua manuaalisesti kasvattamaan tuotteen määrän varastossa.

en: You may want to switch to the database for log storage.
fi: Saatat haluta vaihtaa lokien tallennuksen tietokantaan.

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
fi: Sinun on %1$skirjauduttava sisään%2$s kun haluat kirjoittaa arvioinnin.

en: You must be logged in to checkout.
fi: Vain sisäänkirjautuneena pääset kassalle. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must be logged in to download files.
fi: Vain sisäänkirjautuneena voit ladata tiedostoja. Kirjaudu sisään, ole hyvä.

en: You must enter a valid license key on the <a href="%1$s">MaxMind integration settings page</a> in order to use the geolocation service. If you do not need geolocation for shipping or taxes, you should change the default customer location on the <a href="%2$s">general settings page</a>.
fi: Kun haluat käyttää paikannuspalvelua on kirjoitettava voimassa oleva lisenssiavain <a href="%1$s"> MaxMind-liitosasetukset -sivulla</a>.  Jos et tarvitse maantieteellistä sijaintia lähetyksille tai veroille, sinun tulisi muuttaa asiakkaan oletussijainti <a href="%2$s">yleisten asetusten sivulla</a>.

en: You must supply an array of options and values.
fi: Sinun on annettava valintojen ja arvojen ruudukko (matriisi).

en: You must supply an array of options.
fi: Sinun on annettava valintojen ruudukko (matriisi).

en: You need WooCommerce 4.2 or newer to run this tool.
fi: Tarvitset WooCommerce 4.2:n tai uudemman käyttääksesi tätä työkalua.

en: You want your product catalog and images to look great and align with your brand. This guide will give you all the tips you need to get your products looking great in your store.
fi: Jos haluat, että tuoteluettelosi ja kuvat näyttävät hyvältä ja sopivat tuotemerkkisi kanssa. Tämä opas antaa sinulle kaikki tarvittavat vinkit, jotta tuotteesi näyttävät hyvältä kaupassasi.

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
fi: Hyvitys on tehtävä manuaalisesti maksukäytävän kautta kun sitä käytetään.

en: You're ready to add products to your store.
fi: Voit aloittaa tuotteiden lisäämisen kauppaan.

en: You're ready to start selling!
fi: Voit aloittaa myymisen!

en: You've hit the 10 orders milestone! Look at you go. Browse some WooCommerce success stories for inspiration.
fi: Olet saavuttanut 10 tilauksen merkkipaalun! Ihaile menestystäsi. Selaa joitakin WooCommerce menestystarinoita inspiraation lähteeksi.

en: Your CSV needs to include columns in a specific order. %1$sClick here to download a sample%2$s.
fi: CSV tiedostossa tulee olla sarakkeet tietyssä järjestyksessä. %1$sLataa tästä esimerkki%2$s.

en: Your Report Download
fi: Raportin lataus

en: Your account was created successfully and a password has been sent to your email address.
fi: Tili on luotu ja salasana on lähetetty sähköpostiosoitteeseen.

en: Your account was created successfully. Your login details have been sent to your email address.
fi: Tili on luotu. Kirjautumistiedot on lähetetty sähköpostiosoitteeseen.

en: Your cart is currently empty!
fi: Ostoskorisi on tyhjä!

en: Your cart is currently empty.
fi: Ostoskori on tyhjä.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
fi: Tallentamattomat tiedot häviävät jos et tallenna ennen kuin poistut tältä sivulta.

en: Your changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Your changes were not saved. Please retry.
fi: Muutoksia ei tallennettu. Yritä uudelleen, ole hyvä.

en: Your current password is incorrect.
fi: Nykyinen salasanasi on väärä.

en: Your customers will see the name of this shipping method during checkout.
fi: Asiakkaasi näkevät tämän toimitustavan nimen kassalla.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, %1$splease refer to this document%2$s to set up your development environment.
fi: WooCommerce asennusta ei ole tehty loppuun. Jos asensit WooCommercen GitHubista, %1$stutustu tähän asiakirjaan%2$s jotta voit pystyttää oman kehitysympäristön.

en: Your installation of WooCommerce is incomplete. If you installed WooCommerce from GitHub, please refer to this document to set up your development environment: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment
fi: WooCommerce-asennus on puutteellinen. Jos olet asentanut WooCommercen GitHubista, seuraa tämän asiakirjan ohjeita kehitysympäristön perustamiseksi: https://github.com/woocommerce/woocommerce/wiki/How-to-set-up-WooCommerce-development-environment

en: Your order
fi: Tilauksesi

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
fi: Tilaustasi ei voi enää peruuttaa. Ota yhteyttä, jos tarvitset ohjeita.

en: Your order has been cancelled.
fi: Tilauksesi on peruutettu.

en: Your order on %s has been partially refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s tilaus on osittain hyvitetty. Alla lisätietoja:

en: Your order on %s has been refunded. There are more details below for your reference:
fi: %s -tilaus on hyvitetty. Alla lisätietoja:

en: Your order was cancelled.
fi: Tilaus peruttiin.

en: Your order was refunded %s.
fi: Tilauksesi on hyvitetty %s.

en: Your password has been reset successfully.
fi: Salasanan vaihto onnistui.

en: Your personal data will be used to process your order, support your experience throughout this website, and for other purposes described in our %s.
fi: Henkilökohtaisia tietoja käytetään tilausten käsittelyssä, sivuston käyttökokemuksen tukemisessa ja muissa tarkoituksissa kuten on esitetty %s.

en: Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our %s.
fi: Henkilökohtaisia tietoja käytetään sivuston käyttökokemuksen tukemisessa tällä sivustolla, pääsyssä tiliisi ja muissa tarkoituksissa kuten on esitetty %s.

en: Your products are now being imported...
fi: Tuotteita tuodaan ...

en: Your rating
fi: Arvostelusi

en: Your report file is being generated.
fi: Raporttitiedostoa valmistetaan.

en: Your review
fi: Arviosi

en: Your review is awaiting approval
fi: Arviointi odottaa hyväksymistä.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
fi: Palvelimella ei ole käytössä fsockopen, cURL. PayPal IPN ja muut skriptit eivät toimi. – Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja selvitä tilanne.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
fi: Palvelimella ei ole käytössä %s-luokka. HTML/Multipart sähköpostit, ja myös jotkut laajennukset tarvitsevat DOMDocument-luokan toimiakseen.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
fi: Palvelimella ei ole käytössä "%s-luokkaa – ne lisäosat jotka käyttävät SOAP eivät ehkä toimi odotetulla tavalla.

en: Your server does not support the %s function - this is required to use the GeoIP database from MaxMind.
fi: Palvelimesi ei tue %s -toimintoa. Tämä tarvitaan jotta voidaan käyttää MaxMindin GeoIP-tietokantaa.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
fi: Palvelimella ei ole käytössä %s-toimintoja. Sitä tarvitaan jotta merkistö toimisi paremmin. Sen sijasta käytetään muita menetelmiä.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Your site might be on a private network. Jetpack can only connect to public sites. Please make sure your site is visible over the internet, and then try connecting again 🙏.
fi: Sivusto voi olla yksityisessä verkossa. Jetpack voi yhdistyä vain julkisiin sivustoihin. Varmista, että sivusto näkyy internetissä ja yritä sitten yhdistää uudelleen 🙏.

en: Your store does not appear to be using a secure connection. We highly recommend serving your entire website over an HTTPS connection to help keep customer data secure. <a href="%s">Learn more here.</a>
fi: Kauppa ei näyttäisi käyttävän suojattua yhteyttä. Suosittelemme että koko sivusto toimii suojatun HTTPS-yhteyden kautta jotta asiakkaiden tiedot ovat turvassa. <a href="%s">Lisätietoja täällä.</a>

en: Your store is almost ready! To activate services like %s, just connect with Jetpack.
fi: Kauppa on melkein valmis! Kun haluat käyttöön palveluja kuten %s, yhdistä Jetpackiin.

en: Your store is configured to serve digital products using "Redirect only" method. This method is deprecated, <a href="%s">please switch to a different method instead.</a><br><em>If you use a remote server for downloadable files (such as Google Drive, Dropbox, Amazon S3), you may optionally wish to "allow using redirects as a last resort". Enabling that and/or selecting any of the other options will make this notice go away.</em>
fi: Kauppasi on asetettu tarjoamaan ladattavat tuotteet vain "Vain edelleenohjaus" -menetelmällä. Tämä tapa on vanhentunut, <a href="%s">ole hyvä ja vaihda toiseen tapaan.</a><br><em>Jos käytä ulkopuolista palvelinta ladattaville tiedostoille (kuten Google Drive, Dropbox, Amazon S3), oikea tapa valitaan automaattisesti. Valitse mikä tahansa muu vaihtoehto, jotta tämä ilmoitus poistuu.</em>

en: Your store is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
fi: Kauppa ei käytä HTTPS-salausta. <a href="%s" target="_blank">Lisätietoja HTTPS ja SSL sertifikaateista</a>.

en: Your store might be at risk as you are running old versions of WooCommerce plugins.
fi: Käytät vanhaa versiota WooCommercen lisäosista, joten kauppasi voi olla uhattuna.

en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
fi: Kauppasi latauskansio <a href="%1$s">on vapaasti selattavissa internetin kautta</a>. Suosittelemme vakavasti <a href="%2$s">konfiguroimaan palvelimenne estämään hakemistojen indeksoinnin</a>.

en: Your subscription expired on %s. Get a new subscription to continue receiving updates and access to support.
fi: %s:n tilaus on mennyt umpeen. Hanki uusi tilaus jotta saat päivityksiä ja pääsyn tukeen.

en: Your subscription expires in %d days. Enable autorenew to avoid losing updates and access to support.
fi: Tilauksesi umpeutuu %d päivän kuluttua. Ota käyttöön automaattinen uusinta jotta vältät menettämästä päivityksiä ja pääsyn tukeen.

en: Your theme has a woocommerce.php file, you will not be able to override the woocommerce/archive-product.php custom template since woocommerce.php has priority over archive-product.php. This is intended to prevent display issues.
fi: Teemassa on woocommerce.php -tiedosto. Et voi ohittaa woocommerce/archive-product.php -tiedoston mukautettua pohjaa/mallinetta koska woocommerce.php on etuoikeutettu suhteessa archive-product.php -tiedostoon. Tällä pyritään estämään esittämisen ongelmia.

en: Your {site_title} account has been created!
fi: Sinulle on luotu tili {site_title} -sivustolla!

en: Your {site_title} order #{order_number} has been partially refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, nro. {order_number} on osittain hyvitetty

en: Your {site_title} order #{order_number} has been refunded
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa, nro. {order_number} on hyvitetty

en: Your {site_title} order has been received!
fi: Tilauksesi verkkokaupasta {site_title} on vastaanotettu!

en: Your {site_title} order is now complete
fi: Tilaus {site_title} verkkokaupassa on valmis

en: You’ve received the following order from %s:
fi: Olet saanut seuraavan tilauksen %s:

en: Yukon Territory
fi: Yukon

en: ZIP Code
fi: Postinumero

en: Zambia
fi: Sambia

en: Zambian kwacha
fi: Sambian kwacha ZMW

en: Zero rate
fi: Nollavero

en: Zip or Postcode of the address being shipped to.
fi: Toimitusosoitteen postinumero.

en: Zone
fi: Vyöhyke

en: Zone ID.
fi: Postitusvyöhykkeen tunniste (ID).

en: Zone does not exist!
fi: Vyöhykettä ei ole!

en: Zone name
fi: Vyöhykkeen nimi

en: Zone regions
fi: Vyöhykkeen alueet

en: Zoom in/out
fi: Zoomaa sisään/ulos

en: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log message | [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce log messages
fi[0]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce lokiviesti
fi[1]: [%1$s] %2$s: %3$s WooCommerce lokiviestit

en: [Order #%1$s] (%2$s)
fi: [Tilaus #%1$s] (%2$s)

en: [Order #%s]
fi: [Tilaus #%s]

en: [Remove]
fi: [Poista]

en: [deleted]
fi: [poistettu]

en: [{site_title}]: New order #{order_number}
fi: [{site_title}] Uusi tilaus ({order_number})

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has been cancelled
fi: [{site_title}]: Tilaus #{order_number} on peruutettu

en: [{site_title}]: Order #{order_number} has failed
fi: [{site_title}]: Tilaus nro. {order_number} on epäonnistunut

en: [{site_title}]: Your {report_name} Report download is ready
fi: [{site_title}]: {report_name} Raportin lataus on valmiina

en: a group of regions that can be assigned different shipping methods and rates.
fi: alueiden joukko joka voidaan osoittaa eri toimitustavoille ja -maksuille.

en: account erasure request
fi: tilin poistopyyntö

en: action canceled
fi: toiminto peruttu

en: action complete
fi: toiminto tehty

en: action complete via %s
fi: toiminto valmis - %s

en: action created
fi: toiminto luotu

en: action failed via %1$s: %2$s
fi: toiminto epäonnistui -  %1$s: %2$s

en: action failed: %s
fi: toiminto ei onnistunut: %s

en: action ignored
fi: toimintoa ei huomioida

en: action ignored via %s
fi: toiminto sivuutettiin - %s

en: action reset
fi: toiminto palautettu perustilaan

en: action started
fi: toiminto aloitettu

en: action started via %s
fi: toiminto aloitettu - %s

en: action_args should not be overwritten when calling wc_get_template.
fi: action_args ei pidä ohittaa kun kutsutaan wc_get_template.

en: added on %1$s at %2$s
fi: lisätty %1$s * %2$s

en: advanced costs
fi: edistyneet kustannukset

en: and
fi: ja

en: async
fi: asykroninen (async)

en: automated taxes
fi: automaattiset verot

en: automated taxes and discounted shipping labels
fi: automaattiset verot ja alennetut osoitelaput

en: automated taxes icon
fi: automaattisten verojen kuvake

en: billing address
fi: laskutusosoite

[ctx: block description]
en: A block that adds product filters to the product collection.
fi: Lohko, joka lisää tuotesuodattimia tuotekokoelmaan.

[ctx: block description]
en: A block that allows your customers to log in and out of their accounts in your store.
fi: Lohko minkä avulla asiakkaat voivat kirjautua sisään ja kirjautua ulos kaupastasi.

[ctx: block description]
en: A block that displays a taxonomy field, allowing searching, selection, and creation of new items
fi: Lohko mikä näyttää taxonomia kentän mikä mahdollistaa haun, valinnan ja uusien kohteiden luomisen.

[ctx: block description]
en: A block that shows the reviews for a product.
fi: Lohko, joka näyttää tuotteen arviot.

[ctx: block description]
en: A checkbox and an input to type a password to view a product.
fi: Valintaruutu ja syötekenttä salasanan kirjoittamiseen tuotteen katselua varten.

[ctx: block description]
en: A checkbox to manage the catalog visibility of the product.
fi: Valintaruutu tuotteen luettelon näkyvyyden hallitsemiseksi.

[ctx: block description]
en: A field to select product tags.
fi: Kenttä tuoteosastojen valitsemiseksi.

[ctx: block description]
en: A product price block with currency display.
fi: Tuotteen hintalohko valuuttanäkymällä.

[ctx: block description]
en: A reusable number field for the product editor.
fi: Uudelleenkäytettävä numerokenttä tuote-editorille.

[ctx: block description]
en: A select field for use in the product editor.
fi: Valintakenttä käytettäväksi tuote-editorissa.

[ctx: block description]
en: A text field for use in the product editor.
fi: Tuote-editorissa käytettävä tekstikenttä.

[ctx: block description]
en: A text-area field for use in the product editor.
fi: Tuote-editorissa käytettävä tekstikenttä.

[ctx: block description]
en: Allow customers proceed to Checkout.
fi: Salli asiakkaan siirtyä kassalle.

[ctx: block description]
en: Allow customers to add a note to their order.
fi: Salli asiakkaan lisätä kommentti tilaukseensa.

[ctx: block description]
en: Allow customers to breeze through with quick payment options.
fi: Mahdollistaa asiakkaiden käyvän läpi eri maksutapavaihtoehdot nopeasti.

[ctx: block description]
en: Allow customers to place their order.
fi: Salli asiakkaan tehdä tilaus.

[ctx: block description]
en: Block containing current line items in Cart.
fi: Lohko sisältäen nykyiset ostoskorin tuoterivit.

[ctx: block description]
en: Block that displays the 'Your cart' part of the Mini-Cart Title block.
fi: Lohko, joka näyttää "Ostoskorisi"-osan miniostoskorin otsikko -lohkosta.

[ctx: block description]
en: Block that displays the cart button when the Mini-Cart has products.
fi: Lohko, joka näyttää ostoskorin painikkeen kun miniostoskorissa on tuotteita.

[ctx: block description]
en: Block that displays the checkout button when the Mini-Cart has products.
fi: Lohko, joka näyttää kassan painikkeen, kun miniostoskorissa on tuotteita.

[ctx: block description]
en: Block that displays the footer of the Mini-Cart block.
fi: Lohko, joka näyttää pienoisostoskorilohkon alatunnisteen.

[ctx: block description]
en: Block that displays the items counter part of the Mini-Cart Title block.
fi: Lohko, joka näyttää tuotelaskuriosan miniostoskorin otsikko -lohkosta.

[ctx: block description]
en: Block that displays the products table of the Mini-Cart block.
fi: Lohko, joka näyttää pienoisostoskorilohkon tuoteluettelon.

[ctx: block description]
en: Block that displays the title of the Mini-Cart block.
fi: Lohko, joka näyttää pienoisostoskorilohkon otsikon.

[ctx: block description]
en: Blocks that are displayed when the Mini-Cart is empty.
fi: Lohkot, jotka näytetään, kun pienoisostoskori on tyhjä.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's billing address.
fi: Kerää asiakkaasi laskutusosoite.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's contact information.
fi: Kerää asiakkaasi yhteystiedot.

[ctx: block description]
en: Collect your customer's shipping address.
fi: Kerää asiakkaasi toimitusosoite.

[ctx: block description]
en: Column containing cart items.
fi: Palsta sisältäen ostoskorin tuotteet.

[ctx: block description]
en: Column containing checkout address fields.
fi: Palsta sisältäen kassan osoitekentät.

[ctx: block description]
en: Container to only conditionally render inner blocks.
fi: Laatikko, sisäisten lohkojen ehdolliseen esittämiseen.

[ctx: block description]
en: Container with collapsible inner blocks.
fi: Säiliö kokoontaitettavissa sisälohkoilla.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart contains products.
fi: Sisältää lohkoja, jotka näytetään ostoskorin sisältäessä tuotteita.

[ctx: block description]
en: Contains blocks that are displayed when the cart is empty.
fi: Sisältää lohkoja, jotka näytetään ostoskorin ollessa tyhjä.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a product.
fi: Sisältää tuotteen renderöimiseen käytetyt lohkoelementit.

[ctx: block description]
en: Contains the products table and other custom blocks of filled mini-cart.
fi: Sisältää tuoteluettelon ja muut pienoisostoskorin mukautetut lohkot.

[ctx: block description]
en: Display a "thank you" message, or a sentence regarding the current order status.
fi: Näytä kiitosviesti tai muu nykyisen tilauksen tilaa kuvaava viesti.

[ctx: block description]
en: Display a button for shoppers to quickly view their cart.
fi: Näyttää asiakkaalle painikkeen, jolla näkee ostoskorin sisällön nopeasti.

[ctx: block description]
en: Display a call to action button which either adds the product to the cart, or links to the product page.
fi: Näytä toimintakehotuspainike, joka joko lisää tuotteen ostoskoriin tai linkittää tuotesivulle.

[ctx: block description]
en: Display a checkout form so your customers can submit orders.
fi: Näyttää kassan lomakkeen, jolla asiakkaasi voivat tehdä tilauksensa.

[ctx: block description]
en: Display a collection of products from your store.
fi: Näytä kokoelma tuotteita kaupastasi.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your all-time best selling products.
fi: Näytä ruudukko kaikkien aikojen myydyimmistä tuotteista.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your newest products.
fi: Näytä ruudukko uusimmista tuotteista.

[ctx: block description]
en: Display a grid of your top rated products.
fi: Näytä ruudukko parhaiksi arvioiduista tuotteista.

[ctx: block description]
en: Display a product's description, attributes, and reviews.
fi: Näytä tuotteen kuvaus, ominaisuudet ja arvostelut.

[ctx: block description]
en: Display a product's images.
fi: Näytä tuotekuva

[ctx: block description]
en: Display a product’s SKU, categories, tags, and more.
fi: Näytä tuotteen SKU, osastot, avainsanat ja paljon muuta.

[ctx: block description]
en: Display a selection of hand-picked products in a grid.
fi: Näytä valikoima käsin poimittuja tuotteita ruudukossa.

[ctx: block description]
en: Display a single product.
fi: Näytä yksittäinen tuote.

[ctx: block description]
en: Display accepted payment methods.
fi: Näytä hyväksytyt maksutavat.

[ctx: block description]
en: Display additional checkout fields from the 'contact' and 'order' locations.
fi: Näytä lisäkentät kohdista 'yhteydenotto' ja 'tilaus'.

[ctx: block description]
en: Display links to purchased downloads.
fi: Näyttää ladattavien tuotteiden linkit.

[ctx: block description]
en: Display next and previous buttons.
fi: Näytä seuraava ja edellinen painikkeet.

[ctx: block description]
en: Display products from your store in a grid layout.
fi: Näytä kaupan tuotteet ruudukossa.

[ctx: block description]
en: Display related products.
fi: Näytä aiheeseen liittyvät tuotteet.

[ctx: block description]
en: Display shipping options and rates for your store.
fi: Näytä kauppasi toimitusvaihtoehdot ja toimitusmaksut.

[ctx: block description]
en: Display shopper-facing notifications generated by WooCommerce or extensions.
fi: Näytä WooCommerce- tai laajennusten luomat asiakasta koskevat ilmoitukset.

[ctx: block description]
en: Display the Large Image of a product.
fi: Näyttää tuotteen ison kuvan.

[ctx: block description]
en: Display the Thumbnails of a product.
fi: Näyttää tuotteen pikkukuvat.

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product
fi: Näyttää tuotteen keskimääräisen arvosanan

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product with stars
fi: Näytä tuotteen keskimääräinen arvosana tähdillä

[ctx: block description]
en: Display the average rating of a product.
fi: Näytä tuotteen keskimääräinen arvio.

[ctx: block description]
en: Display the downloadable products section.
fi: Näyttää ladattavat tuotteet.

[ctx: block description]
en: Display the items purchased and order totals.
fi: Näyttää ostetut tuotteet ja yhteissummat.

[ctx: block description]
en: Display the list of additional field values from the current order.
fi: Näytä nykyisen tilauksen lisäkenttien arvot listana.

[ctx: block description]
en: Display the number of products on the archive page or search result page.
fi: Näytä tuotteiden lukumäärä osastoissa ja hakutulosten sivuilla.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing address.
fi: Näytä tilausvahvistuksen laskutusosoite.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation billing section.
fi: Näytä tilausvahvistuksen laskutusosio.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping address.
fi: Näyttää tilausvahvistuksen toimitusosoitteen.

[ctx: block description]
en: Display the order confirmation shipping section.
fi: Näytä tilausvahvistuksen toimitusosio.

[ctx: block description]
en: Display the order details section.
fi: Näyttää tilauksen yhteenvedon.

[ctx: block description]
en: Display the order summary on the order confirmation page.
fi: Näytä tilauksen yhteenveto tilauksen vahvistussivulla.

[ctx: block description]
en: Display the review count of a product
fi: Näyttää tuotteen arvostelujen määrän

[ctx: block description]
en: Displays WooCommerce page content.
fi: Näyttää WooCommercen sivun sisällön.

[ctx: block description]
en: Displays additional information provided by third-party extensions for the current order.
fi: Näyttää lisätietoja kolmansien osapuolien laajennuksista nykyiselle tilaukselle.

[ctx: block description]
en: Enable customers to change the sorting order of the products.
fi: Salli asiakkaiden muuttaa tuotteiden lajittelujärjestystä.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by choosing a price range.
fi: Ota käyttöön mahdollisuus mukauttaa tuotekokoelmaa valitsemalla hintahaarukka.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by rating.
fi: Ota käyttöön mahdollisuus suodattaa tuotekokoelmaa arvostelun perusteella.

[ctx: block description]
en: Enable customers to filter the product collection by stock status.
fi: Ota käyttöön mahdollisuus suodattaa tuotekokoelmaa varastotilanteen mukaan.

[ctx: block description]
en: Enable customers to keep track of their location within the store and navigate back to parent pages.
fi: Salli asiakkaiden navigoida helposti ylemmän tason sivuille.

[ctx: block description]
en: Ensure that customers agree to your Terms & Conditions and Privacy Policy.
fi: Varmista että asiakkaasi hyväksyvät tilaus- ja sopimusehdot.

[ctx: block description]
en: Notice description
fi: Huomautuksen kuvaus

[ctx: block description]
en: Payment options for your store.
fi: Verkkokauppasi maksutapojen asetukset.

[ctx: block description]
en: Renders classic WooCommerce shortcodes.
fi: Esittää klassiset WooCommerce-lyhytkoodit.

[ctx: block description]
en: Select between shipping or local pickup.
fi: Valitse toimitusvaihtoehtojen ja noudon välillä.

[ctx: block description]
en: Show customers a summary of their order.
fi: Näytä asiakkaille tilaustensa yhteenveto.

[ctx: block description]
en: Showcase your products relevant images and media.
fi: Esittele tuotteesi asiaankuuluvia kuvia ja mediaa.

[ctx: block description]
en: Shows cart items.
fi: Näytä ostoskorin tuotteet.

[ctx: block description]
en: Shows the cart discount row.
fi: Näytä alennusrivi

[ctx: block description]
en: Shows the cart fee row.
fi: Näyttää ostoskorin maksurivin.

[ctx: block description]
en: Shows the cart subtotal row.
fi: Näytä välisumma rivi.

[ctx: block description]
en: Shows the cart taxes row.
fi: Näytä verorivi

[ctx: block description]
en: Shows the subtotal, fees, discounts, shipping and taxes.
fi: Näyttää välisumman, kulut, alennukset, toimituskulut sekä verot.

[ctx: block description]
en: Stock management minimum quantity.
fi: Varaston hallinnan minimimäärä.

[ctx: block description]
en: The contents of this block will display when there are no products found.
fi: Tämän lohkon sisältö näytetään, kun tuotteita ei löydy.

[ctx: block description]
en: The linked product list.
fi: Tuotteeseen liittyvien tuotteiden lista.

[ctx: block description]
en: The product attributes.
fi: Tuotteen ominaisuudet.

[ctx: block description]
en: The product available quantity.
fi: Tuotteen saatavilla oleva määrä.

[ctx: block description]
en: The product custom fields toggle.
fi: Tuotteen mukautetut kentät näytä/piilota.

[ctx: block description]
en: The product custom fields.
fi: Tuotteen mukautetut kentät.

[ctx: block description]
en: The product description.
fi: Tuotekuvaus.

[ctx: block description]
en: The product details section description.
fi: Tuotetietojen osion kuvaus.

[ctx: block description]
en: The product downloads.
fi: Tuotelataukset.

[ctx: block description]
en: The product images.
fi: Tuotekuvat.

[ctx: block description]
en: The product list.
fi: Tuotelistaus.

[ctx: block description]
en: The product name.
fi: Tuotteen nimi.

[ctx: block description]
en: The product radio.
fi: Tuotteen radio

[ctx: block description]
en: The product schedule sale fields.
fi: Tuoteaikataulun myyntikentät.

[ctx: block description]
en: The product section description.
fi: Tuoteosion kuvaus.

[ctx: block description]
en: The product section.
fi: Tuotealue

[ctx: block description]
en: The product shipping class field.
fi: Tuotteen toimitusluokkakenttä.

[ctx: block description]
en: The product shipping dimensions fields.
fi: Tuotteen toimitusmitat kentät.

[ctx: block description]
en: The product sku.
fi: Tuotteen sku

[ctx: block description]
en: The product subsection description.
fi: Tuotteen alaosion kuvaus.

[ctx: block description]
en: The product summary.
fi: Tuotteen yhteenveto.

[ctx: block description]
en: The product tab.
fi: Tuotteen välilehti.

[ctx: block description]
en: The product toggle.
fi: Tuotteen tilanvaihtaja

[ctx: block description]
en: The product variations items.
fi: Tuotteen muunnelmien kohteet

[ctx: block description]
en: The product variations options.
fi: Tuotteen muunnelmien valinnat.

[ctx: block keyword]
en: Filters
fi: Suodattimet

[ctx: block keyword]
en: My Account
fi: Oma tili

[ctx: block keyword]
en: Product Collection
fi: Tuotekokoelma

[ctx: block keyword]
en: Products (Beta)
fi: Tuotteet (beta)

[ctx: block keyword]
en: attributes
fi: ominaisuudet

[ctx: block keyword]
en: catalog
fi: tuoteluettelo

[ctx: block keyword]
en: checkbox
fi: valintaruutu

[ctx: block keyword]
en: class
fi: luokka

[ctx: block keyword]
en: custom
fi: mukautettu

[ctx: block keyword]
en: description
fi: kuvaus

[ctx: block keyword]
en: dimensions
fi: mitat

[ctx: block keyword]
en: downloads
fi: lataukset

[ctx: block keyword]
en: email
fi: sähköposti

[ctx: block keyword]
en: excerpt
fi: ote

[ctx: block keyword]
en: fields
fi: kentät

[ctx: block keyword]
en: filter
fi: suodatin

[ctx: block keyword]
en: gallery
fi: galleria

[ctx: block keyword]
en: group
fi: ryhmä

[ctx: block keyword]
en: image
fi: kuva

[ctx: block keyword]
en: images
fi: kuvat

[ctx: block keyword]
en: inventory
fi: tuotevarasto

[ctx: block keyword]
en: linked
fi: linkitetty

[ctx: block keyword]
en: list
fi: lista

[ctx: block keyword]
en: minimum
fi: minimi

[ctx: block keyword]
en: name
fi: nimi

[ctx: block keyword]
en: notice
fi: huomautus

[ctx: block keyword]
en: number
fi: numero

[ctx: block keyword]
en: password
fi: salasana

[ctx: block keyword]
en: price
fi: hinta

[ctx: block keyword]
en: products
fi: tuotteet

[ctx: block keyword]
en: quantity
fi: määrä

[ctx: block keyword]
en: rich-text
fi: rikastettu-teksti

[ctx: block keyword]
en: sale
fi: alennusmyynti

[ctx: block keyword]
en: schedule
fi: aikataulu

[ctx: block keyword]
en: section
fi: alue

[ctx: block keyword]
en: select
fi: valitse

[ctx: block keyword]
en: shipping
fi: toimitus

[ctx: block keyword]
en: stock
fi: varasto

[ctx: block keyword]
en: subsection
fi: alaosio

[ctx: block keyword]
en: summary
fi: yhteenveto

[ctx: block keyword]
en: tab
fi: välilehti

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
fi: taksonomia

[ctx: block keyword]
en: text
fi: teksti

[ctx: block keyword]
en: textarea
fi: tekstialue

[ctx: block keyword]
en: title
fi: otsikko

[ctx: block keyword]
en: variations
fi: muunnelmat

[ctx: block style label]
en: Fill
fi: Täyttö

[ctx: block style label]
en: Outline
fi: Ääriviiva

[ctx: block title]
en: Accepted Payment Methods
fi: Hyväksytyt maksutavat

[ctx: block title]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: block title]
en: Active Filters Controls
fi: Käytössä olevien suodattimien hallinta

[ctx: block title]
en: Add to Cart Button
fi: Lisää ostoskoriin -painike

[ctx: block title]
en: Add to Cart with Options
fi: Lisää ostoskoriin valinnoilla

[ctx: block title]
en: Additional Field List
fi: Lisäkentät

[ctx: block title]
en: Additional Fields
fi: Lisäkentät

[ctx: block title]
en: Additional Information
fi: Lisätiedot

[ctx: block title]
en: Additional information
fi: Lisätiedot

[ctx: block title]
en: All Products
fi: Kaikki tuotteet

[ctx: block title]
en: Best Selling Products
fi: Myydyimmät tuotteet

[ctx: block title]
en: Billing Address
fi: Laskutusosoite

[ctx: block title]
en: Billing Address Section
fi: Laskutusosoitteen osio

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells
fi: Ostoskorin ristiinmyynnit

[ctx: block title]
en: Cart Cross-Sells Products
fi: Ostoskorin ristiinmyynnin tuotteet

[ctx: block title]
en: Cart Items
fi: Ostoskorin tuotteet

[ctx: block title]
en: Cart Line Items
fi: Ostoskorin tuoterivit

[ctx: block title]
en: Cart Totals
fi: Ostoskori yhteensä

[ctx: block title]
en: Catalog Sorting
fi: Tuoteluettelon lajittelujärjestys

[ctx: block title]
en: Checkout
fi: Kassa

[ctx: block title]
en: Checkout Fields
fi: Kassan kentät

[ctx: block title]
en: Checkout Totals
fi: Yhteensä

[ctx: block title]
en: Classic Shortcode
fi: Klassinen lyhytkoodi

[ctx: block title]
en: Collapsible
fi: Kokoontaitettava

[ctx: block title]
en: Coming Soon
fi: Tulossa pian

[ctx: block title]
en: Conditional
fi: Ehdollinen

[ctx: block title]
en: Contact Information
fi: Yhteystiedot

[ctx: block title]
en: Coupon Form
fi: Kuponki

[ctx: block title]
en: Customer account
fi: Asiakkaan tili

[ctx: block title]
en: Discount
fi: Alennus

[ctx: block title]
en: Downloads Section
fi: Ladattavat tuotteet

[ctx: block title]
en: Empty Cart
fi: Tyhjä ostoskori

[ctx: block title]
en: Empty Mini-Cart view
fi: Tyhjän pienoisostoskorin näkymä

[ctx: block title]
en: Express Checkout
fi: Pikakassa

[ctx: block title]
en: Featured Category
fi: Esittelyssä oleva osasto

[ctx: block title]
en: Featured Product
fi: Esittelyssä oleva tuote

[ctx: block title]
en: Fees
fi: Maksut

[ctx: block title]
en: Filled Cart
fi: Täytetty ostoskori

[ctx: block title]
en: Filled Mini-Cart view
fi: Täytetyn pienoisostoskorin näkymä

[ctx: block title]
en: Filter Block
fi: Suodatinlohko

[ctx: block title]
en: Filter by Attribute Controls
fi: Suodata ominaisuuden mukaan asetukset

[ctx: block title]
en: Filter by Price Controls
fi: Suodata hinnan mukaan asetukset

[ctx: block title]
en: Filter by Rating Controls
fi: Suodata arvostelun mukaan asetukset

[ctx: block title]
en: Filter by Stock Controls
fi: Suodata saatavuuden mukaan -hallinta

[ctx: block title]
en: Hand-picked Products
fi: Käsin poimitut tuotteet

[ctx: block title]
en: Heading
fi: Otsikko

[ctx: block title]
en: Large Image
fi: Iso kuva

[ctx: block title]
en: Linked product list
fi: Linkitettyjen tuotteiden lista

[ctx: block title]
en: Mini-Cart
fi: Miniostoskori

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Footer
fi: Pienoisostoskorin alatunniste

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Items
fi: Pienoisostoskorin tuotteet

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Proceed to Checkout Button
fi: Miniostoskorin "Siirry kassalle" -painike

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Products Table
fi: Pienoisostoskorin tuoteluettelo

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Shopping Button
fi: Miniostoskorin ostospainike

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title
fi: Pienoisostoskorin otsikko

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Items Counter
fi: Miniostoskorin otsikko -lohkon tuotelaskuri

[ctx: block title]
en: Mini-Cart Title Label
fi: Miniostoskorin otsikon selite

[ctx: block title]
en: Mini-Cart View Cart Button
fi: Miniostoskorin "Näytä ostoskori" -painike

[ctx: block title]
en: Newest Products
fi: Uusimmat tuotteet

[ctx: block title]
en: Next/Previous Buttons
fi: Seuraava/Edellinen painikkeet

[ctx: block title]
en: No results
fi: Ei tuloksia

[ctx: block title]
en: Notice
fi: Huomautus

[ctx: block title]
en: Order Downloads
fi: Ladattavat tuotteet

[ctx: block title]
en: Order Note
fi: Tilauksen kommentit

[ctx: block title]
en: Order Status
fi: Tilauksen tila

[ctx: block title]
en: Order Summary
fi: Tilauksen yhteenveto

[ctx: block title]
en: Order Totals
fi: Tilaus yhteensä

[ctx: block title]
en: Order Totals Section
fi: Tilauksen yhteenveto

[ctx: block title]
en: Pager
fi: Sivutus

[ctx: block title]
en: Payment Options
fi: Maksutavat

[ctx: block title]
en: Pickup Method
fi: Noutotapa

[ctx: block title]
en: Proceed to Checkout
fi: Siirry kassalle

[ctx: block title]
en: Product Average Rating (Beta)
fi: Tuotteen keskimääräinen arvosana (beta)

[ctx: block title]
en: Product Categories List
fi: Tuoteosastojen luettelo

[ctx: block title]
en: Product Details
fi: Tuotteen tiedot

[ctx: block title]
en: Product Gallery (Beta)
fi: Tuotegalleria (Beta)

[ctx: block title]
en: Product Image Gallery
fi: Tuotegalleria

[ctx: block title]
en: Product Meta
fi: Tuotteen metatiedot

[ctx: block title]
en: Product Rating
fi: Tuotearvostelu

[ctx: block title]
en: Product Rating Counter
fi: Tuotteen arvostelujen määrä

[ctx: block title]
en: Product Rating Stars
fi: Tuotteen arvostelujen tähdet

[ctx: block title]
en: Product Results Count
fi: Tuotetulosten lukumäärä

[ctx: block title]
en: Product Reviews
fi: Tuotearvostelut

[ctx: block title]
en: Product Tag
fi: Tuotteen avainsana

[ctx: block title]
en: Product Template
fi: Tuote-sivupohja

[ctx: block title]
en: Product attributes
fi: Tuotteen attribuutit

[ctx: block title]
en: Product catalog visibility
fi: Tuoteluettelon näkyvyys

[ctx: block title]
en: Product checkbox control
fi: Tuotteen valintaruudun asetukset

[ctx: block title]
en: Product custom fields control
fi: Tuotteen mukautettujen kenttien hallinta

[ctx: block title]
en: Product custom fields toggle control
fi: Tuotteen mukautettujen kenttien näytä/piilota -ohjaus

[ctx: block title]
en: Product description
fi: Tuotekuvaus

[ctx: block title]
en: Product details section description
fi: Tuotetietojen osion kuvaus

[ctx: block title]
en: Product downloads
fi: Tuotteiden lataukset

[ctx: block title]
en: Product images
fi: Tuotekuvat

[ctx: block title]
en: Product inventory quantity available
fi: Tuotevarastomäärä saatavilla

[ctx: block title]
en: Product list
fi: Tuotelistaus

[ctx: block title]
en: Product name
fi: Tuotteen nimi.

[ctx: block title]
en: Product number control
fi: Tuotteen numeron hallinta

[ctx: block title]
en: Product password
fi: Tuotteen salasana

[ctx: block title]
en: Product pricing
fi: Tuotteen hinnoittelu

[ctx: block title]
en: Product radio control
fi: Tuotteen radion asetukset

[ctx: block title]
en: Product regular price
fi: Tuotteen normaali hinta

[ctx: block title]
en: Product sale price
fi: Tuotteen alennettu hinta

[ctx: block title]
en: Product schedule sale fields
fi: Tuoteaikataulun myyntikentät

[ctx: block title]
en: Product section
fi: Tuotealue

[ctx: block title]
en: Product section description
fi: Tuoteosion kuvaus

[ctx: block title]
en: Product select field
fi: Tuotevalinnan kenttä

[ctx: block title]
en: Product shipping class field
fi: Tuotteen toimitusluokkakenttä

[ctx: block title]
en: Product shipping dimensions fields
fi: Tuotteen toimitusmitat kentät.

[ctx: block title]
en: Product subsection description
fi: Tuotteen alaosion kuvaus

[ctx: block title]
en: Product summary
fi: Tuotteen yhteenveto

[ctx: block title]
en: Product tab
fi: Tuotteen välilehti

[ctx: block title]
en: Product text control
fi: Tuoteteksin hallinta

[ctx: block title]
en: Product text field
fi: Tuotteen tekstikenttä

[ctx: block title]
en: Product textarea block
fi: Tuotteen tekstialuelohko

[ctx: block title]
en: Product toggle control
fi: Tuotteen tilanvaihtajan hallinta

[ctx: block title]
en: Product variations items
fi: Tuotteen muunnelmien kohteet

[ctx: block title]
en: Product variations options
fi: Tuotteen muunnelmien valinnat

[ctx: block title]
en: Products by Attribute
fi: Tuotteet ominaisuuden mukaan

[ctx: block title]
en: Products by Category
fi: Tuotteet osaston mukaan

[ctx: block title]
en: Products by Tag
fi: Tuotteet avainsanan mukaan

[ctx: block title]
en: Related Products
fi: Liittyvät tuotteet

[ctx: block title]
en: Shipping
fi: Toimitus

[ctx: block title]
en: Shipping Address
fi: Toimitusosoite

[ctx: block title]
en: Shipping Address Section
fi: Toimitusosoitteen osio

[ctx: block title]
en: Shipping Options
fi: Toimitustavat

[ctx: block title]
en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

[ctx: block title]
en: Stock level threshold
fi: Varaston määrän raja-arvo

[ctx: block title]
en: Store Breadcrumbs
fi: Kaupan murupolku

[ctx: block title]
en: Store Notices
fi: Kaupan huomautukset

[ctx: block title]
en: Subtotal
fi: Välisumma

[ctx: block title]
en: Taxes
fi: Verot

[ctx: block title]
en: Taxonomy
fi: Taksonomia

[ctx: block title]
en: Terms and Conditions
fi: Tilaus- ja sopimusehdot

[ctx: block title]
en: Thumbnails
fi: Pikkukuvat

[ctx: block title]
en: Top Rated Products
fi: Parhaaksi arvioidut tuotteet

[ctx: block title]
en: Totals
fi: Yhteensä

[ctx: block title]
en: WooCommerce Page
fi: WooCommerce sivu

[ctx: breadcrumb]
en: Home
fi: Etusivu

en: by %s
fi: -- %s

en: cURL installed but unable to retrieve version.
fi: cURL on asennettu mutta sen versiota ei voitu noutaa.

en: cURL version
fi: cURL-versio

en: cURL version.
fi: cURL-versio.

[ctx: checkout-validation]
en: Billing %s
fi: Laskutus %s

[ctx: checkout-validation]
en: Shipping %s
fi: Toimitus %s

en: cm
fi: cm (senttimetri)

[ctx: column name]
en: Review
fi: Arvostelu

[ctx: column name]
en: Submitted on
fi: Lähetetty

en: customer orders
fi: asiakkaan tilaukset

[ctx: database error]
en: unknown
fi: tuntematon

en: days
fi: päivää

[ctx: default-slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: default-slug]
en: shop
fi: kauppa

en: discounted shipping labels
fi: alennetut osoitelaput

en: e.g. For heavy items requiring higher postage
fi: esim. Painaville kohteille jotka vaativat korkeamman postimaksun

en: e.g. Free shipping
fi: esim. ilmainen toimitus

en: e.g. Heavy
fi: esim. Raskas

en: e.g. heavy-packages
fi: esim. raskaat-paketit

en: eCheck ending in %1$s
fi: eCheck joka päättyy %1$s

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
fi: laskutus

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
fi: toimitus

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
fi: Lataus epäonnistui

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
fi: Lataa lisää ...

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
fi: Ei löytynyt

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
fi: Poista %qty% merkkiä

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
fi: Poista yksi -1- merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
fi: Kirjoita %qty% tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
fi: Kirjoita yksi -1- tai useampi merkki

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
fi: Etsii ...

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
fi: Voit lisätä vain %qty% tuotetta

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
fi: Voit lisätä vain yhden -1- tuotteen

en: f.e. size or color
fi: esim. koko tai väri

en: five star
fi: viisi tähteä

en: from $0.99
fi: alkaen 0,99€

en: from $1.49
fi: alkaen 1,49€

en: from $1.99
fi: alkaen 1,99€

en: from $2.99
fi: alkaen 2,99€

en: g
fi: g (gramma)

en: guest orders
fi: vierailija tilaukset

[ctx: hash before order number]
en: #
fi: nro.

[ctx: held stock note]
en: - ...and %d more item. | - ... and %d more items.
fi[0]: - ...ja %d muuta kohdetta.
fi[1]: - ...ja %d enemmän kohteita.

[ctx: held stock note]
en: Stock hold of %1$s minutes applied to: %2$s
fi: Varastopito %1$s minuuttia sovellettu: %2$s

en: in
fi: in (tuuma)

en: kg
fi: kg (kilogramma)

en: l jS \o\f F Y, h:ia
fi: l j. F Y H:i:s

en: lbs
fi: lbs (naula)

en: m
fi: m (metri)

[ctx: min_price]
en: From:
fi: Alkaen:

en: mm
fi: mm (millimetri)

en: new users
fi: uudet käyttäjät

[ctx: number of pages]
en: of
fi: --

en: optional
fi: valinnainen

en: orders | orders
fi[0]: tilaukset

en: oz
fi: oz (unssi)

en: payment setup
fi: maksun asetukset

en: payment setup and automated taxes
fi: maksamisen asetukset ja automaattiset verot

en: payment setup and discounted shipping labels
fi: maksamisen asetukset ja alennetut osoitelaput

en: payment setup, automated taxes and discounted shipping labels
fi: maksujen asetukset, automaattiset verot ja lähetyslaput alennettuun hintaan

[ctx: placeholder]
en: Buy product
fi: Osta tuote

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
fi: Alkaa...

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
fi: Loppuu...

[ctx: placeholder for search field]
en: Search products…
fi: Etsi tuotteita...

[ctx: post]
en: Failed
fi: Epäonnistunut

[ctx: post]
en: In-Progress
fi: Käsittelyssä

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
fi[0]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>
fi[1]: Kaikki <span class="count">(%s)</span>

en: privacy page
fi: Yksityisyys sivu

en: privacy policy
fi: Yksityisyyden suoja

en: product_includes parameter need to specify exactly one product when segmenting by variation.
fi: product_includes -parametrin on kohdistuttava tarkkaan yhteen tuotteeseen kun jaetaan osiin muunnelman mukaan.

en: required
fi: vaaditaan

[ctx: review]
en: Mark as spam
fi: Merkitse roskaviestiksi

[ctx: review]
en: Not Spam
fi: Ei roskapostia

[ctx: review]
en: Not spam
fi: Ei roskapostia

en: reviewed by %s
fi: Arvioinut %s

en: shipping address
fi: toimitusosoite

[ctx: shipping country prefix]
en: to
fi: –

[ctx: shipping country prefix]
en: to the
fi: maahan

[ctx: shipping packages]
en: Shipment %d
fi: Toimitus %d

[ctx: shipping packages]
en: Shipment 1
fi: Toimitus 1

[ctx: shipping packages]
en: Shipping
fi: Toimitus

[ctx: shipping packages]
en: Shipping %d
fi: Toimitus %d

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
fi: Tilaus

[ctx: slug]
en: product
fi: tuote

[ctx: slug]
en: product-category
fi: tuote-osasto

[ctx: slug]
en: product-tag
fi: tuote-avainsana

[ctx: slug]
en: uncategorized
fi: Ei-luokiteltu

[ctx: status labels]
en: All
fi: Kaikki

[ctx: status labels]
en: Past-due
fi: Erääntynyt

[ctx: submit button]
en: Search
fi: Haku

en: terms and conditions
fi: tilaus- ja sopimusehdot

en: the
fi: -

en: unexpected shutdown: PHP Fatal error %1$s in %2$s on line %3$s
fi: odottamaton pysäytys: PHP vakava virhe %1$s tässä %2$s rivillä %3$s

en: unknown
fi: tuntematon

[ctx: user webhook count]
en: User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhook. | User #%1$s %2$s has created %3$d WooCommerce webhooks.
fi[0]: Käyttäjä #%1$s %2$s on luonut %3$d WooCommerce-verkkotoimintokutsun.
fi[1]: Käyttäjä #%1$s %2$s on luonut %3$d WooCommerce-verkkotoimintokutsuja.

[ctx: verb]
en: Spam
fi: Roskaviesti

[ctx: verb]
en: Trash
fi: Siirrä roskakoriin

en: verified owner
fi: varmistettu kirjoittaja

en: via %s
fi: %s

[ctx: with first and last result]
en: Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d result | Showing %1$d&ndash;%2$d of %3$d results
fi[0]: Näytetään tulos %1$d&ndash;%2$d / %3$d
fi[1]: Näytetään tulokset %1$d&ndash;%2$d / %3$d

en: yd
fi: yd (jaardi)

en: Åland Islands
fi: Ahvenanmaa

en: — No Change —
fi: — Ei muutosta —

en: — No change —
fi: — Ei muutosta —

en: ⚠ 1 Incompatible plugin detected (%s).
fi: ⚠ Yksi yhteensopimaton lisäosa huomattu (%s).

en: ⚠ 2 Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s).
fi: ⚠ Kaksi yhteensopimatonta lisäosaa huomattu (%1$s ja %2$s).

en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API plugin</a> is installed and active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
fi: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Legacy REST API liitännäinen</a> on asennettu ja käytössä sivustolla.</b> Huomaathan, että WooCommerce Legacy REST API <b>ei ole</b> yhteensopiva HPOS:in kanssa.

en: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">The Legacy REST API</a> is active on this site.</b> Please be aware that the WooCommerce Legacy REST API is <b>not</b> compatible with HPOS.
fi: ⚠ <b><a target="_blank" href="%s">Legacy REST API</a> on käytössä sivustolla.</b>Huomaathan, että WooCommerce Legacy REST API <b>ei ole</b> yhteensopiva HPOS:in kanssa.

en: ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s, %2$s and %3$d other). | ⚠ Incompatible plugins detected (%1$s and %2$s plugins and %3$d others).
fi[0]: Yhteensopimattomia lisäosia huomattu (%1$s, %2$s ja %3$d muuta).
fi[1]: Yhteensopimattomia lisäosia huomattu (%1$s ja %2$s lisäosaa, ja %3$d muuta).

en: ⚠ This feature is compatible with WordPress version 6.2 or higher.
fi: ⚠ Tämä ominaisuus on yhteensopiva WordPress-version 6.2 tai uudemman kanssa.

en: ⚠️ The file system connection could not be initialized.
fi: ⚠️ Yhteyttä tiedostojärjestelmään ei voitu käynnistää.

en: ⚠️ The file system is not configured for direct writes. This could cause problems for the logger.
fi: ⚠️ Tiedostojärjestelmää ei ole konfiguroitu suoraan kirjoittamiseen. Tämä voi aiheuttaa ongelmia lokitietojen tallentamisessa.

en: ✅ Ready
fi: ✅ Valmis
