Plugins - WP Crontrol - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (133 entries)

note: translators: %s: Details about the URL cron event.
en: URL cron event (%s)
sv_SE: URL cron-händelse (%s)

note: translators: %s: Details about the PHP cron event.
en: PHP cron event (%s)
sv_SE: PHP cron-händelse (%s)

en: URL events
sv_SE: URL-händelser

en: PHP cron event saved.
sv_SE: PHP cron-händelse sparad.

en: URL cron event saved.
sv_SE: URL cron-händelse sparad.

[ctx: noun]
en: Schedule
sv_SE: Schema

en: HTTP Method
sv_SE: HTTP-metod

en: The URL in this event needs to be checked for integrity. This event will not run until you re-save it.
sv_SE: URL:en i denna händelse måste kontrolleras så att den är korrekt. Denna händelse kommer inte att köras förrän du sparar den på nytt.

en: URL cron event
sv_SE: URL cron-händelse

en: Adding a new schedule allows you to schedule recurring events at the given interval.
sv_SE: Om du lägger till ett nytt schema kan du schemalägga återkommande händelser med ett visst intervall.

en: URL Cron
sv_SE: URL cron

note: Description of the plugin
en: Take control of the cron events on your WordPress website.
sv_SE: Ta kontroll över cron-händelserna på din WordPress-webbplats.

en: Needs checking
sv_SE: Behöver kontrolleras

en: Check and edit
sv_SE: Kontrollera och redigera

en: PHP events
sv_SE: PHP-händelser

en: One or more of your cron events needs to be checked for integrity. These events will not run until you check and re-save them.
sv_SE: En eller flera av dina cron-händelser måste kontrolleras för integritet. Dessa händelser kommer inte att köras förrän du kontrollerar och sparar dem igen.

note: translators: %s: An input field for specifying a date and time
en: At this time: %s
sv_SE: Vid denna tidpunkt: %s

en: Read what to do
sv_SE: Läs vad du ska göra

en: The PHP code in this event needs to be checked for integrity. This event will not run until you re-save it.
sv_SE: PHP-koden i denna händelse måste kontrolleras så att den är korrekt. Denna händelse kommer inte att köras förrän du sparar den på nytt.

en: PHP cron event
sv_SE: PHP cron-händelse

en: Standard cron event
sv_SE: Standard cron-händelse

note: translators: %s: The number of events with this hook
en: Delete all events with this hook (%s)
sv_SE: Ta bort alla händelser med denna åtgärds-hook (%s)

note: translators: Pause is a verb
en: Pause this hook
sv_SE: Pausade denna åtgärds-hook

note: translators: Resume is a verb
en: Resume this hook
sv_SE: Återstartade denna åtgärds-hook

note: translators: 1: Date and time, 2: Timezone
en: Site time when page loaded: %1$s, %2$s
sv_SE: Webbplatsens tid när sidan laddades: %1$s, %2$s

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Resumed the %s hook.
sv_SE: Återstartade åtgärds-hooken %s.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Paused the %s hook.
sv_SE: Pausade åtgärds-hooken %s.

en: You are not allowed to pause or resume cron events.
sv_SE: Du har inte behörighet att pausa eller återstarta cron-händelser.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to resume the cron event %s.
sv_SE: Lyckades inte återstarta cron-händelsen %s.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to pause the cron event %s.
sv_SE: Lyckades inte pausa cron-händelsen %s.

note: translators: State of a cron event, adjective
en: Paused
sv_SE: Pausad

en: Paused events
sv_SE: Pausade händelser

note: translators: %s: Function name
en: Function %s does not exist
sv_SE: Funktion %s finns inte

en: An unknown error occurred.
sv_SE: Ett okänt fel uppstod.

en: Could not save CSV file.
sv_SE: Kunde inte spara CSV-filen.

en: Export
sv_SE: Exportera

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Scheduled the cron event %s to run now. The original event will not be affected.
sv_SE: Cron-händelsen %s har schemalagts för att köras nu. Den ursprungliga händelsen påverkas inte.

en: Help
sv_SE: Hjälp

note: translators: %s: URL to the documentation
en: <a href="%s">Read the WordPress.org documentation on WP-Cron</a> for more technical details about the WP-Cron system for developers.
sv_SE: <a href="%s">Läs WordPress.org-dokumentationen om WP-Cron</a> för mer tekniska detaljer om WP-Cron-systemet för utvecklare.

note: translators: %s: URL to the documentation
en: <a href="%s">Read the Frequently Asked Questions (FAQ)</a> which cover many common questions and answers.
sv_SE: <a href="%s">Läs de vanliga frågorna (FAQ)</a> som täcker många vanliga frågor och svar.

note: translators: 1: URL to the documentation, 2: WP Crontrol
en: <a href="%1$s">Read the %2$s website</a> which contains information about events that have missed their schedule, problems with spawning a call to the WP-Cron system, and much more.
sv_SE: <a href="%1$s">Läs på webbplatsen för %2$s</a> där det finns information om händelser som inte körts i rätt tid, problem med att skapa ett anrop till WP-Cron-systemet och mycket mer.

en: There are several places to get help with issues relating to WP-Cron:
sv_SE: Det finns flera ställen att få hjälp med frågor som rör WP-Cron:

en: This is a WordPress core event and cannot be deleted
sv_SE: Denna händelse tillhör WordPress-kärnan och kan inte tas bort

en: Custom events
sv_SE: Anpassade händelser

en: WordPress core events
sv_SE: Händelser i WordPress-kärnan

en: Events with no action
sv_SE: Händelser utan åtgärder

en: All events
sv_SE: Alla händelser

en: Invalid timestamp provided.
sv_SE: Ogiltig tidsstämpel tillhandahållen.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to schedule the cron event %s.
sv_SE: Misslyckades att schemalägga cron-händelsen %s.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: The cron event %s could not be found.
sv_SE: Cron-händelsen %s kunde inte hittas.

en: No matching cron events.
sv_SE: Inga matchande cron-händelser.

en: One or more cron events have missed their schedule.
sv_SE: En eller flera cron-händelser har inte utförts i rätt tid.

en: Event Type
sv_SE: Händelsetyp

en: The event you are trying to edit does not exist.
sv_SE: Händelsen du försöker att redigera finns inte.

en: More information
sv_SE: Mer information

en: PHP default timezone is not set to UTC. This may cause issues with cron event timings.
sv_SE: Standardtidzonen i PHP är inte satt till UTC. Detta kan orsaka problem med att utföra planerade åtgärder vid rätt tidpunkt.

[ctx: verb]
en: Sponsor
sv_SE: Sponsra

note: translators: 1: The name of the configuration constant, 2: The value of the configuration constant
en: This interval is less than the %1$s constant which is set to %2$s seconds. Events that use it may not run on time.
sv_SE: Detta intervall är mindre än konstanten %1$s som är inställd på %2$s sekunder. Händelser som använder den kanske inte körs i tid.

en: There are currently no scheduled cron events.
sv_SE: Det finns för närvarande inga schemalagda Cron-händelser.

note: translators: %s: Time period, for example "8 minutes"
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

note: translators: 1: Line number, 2: Error message text
en: Line %1$s: %2$s
sv_SE: Rad %1$s: %2$s

en: Select this row
sv_SE: Välj denna rad

note: translators: %s: UTC offset
en: Next Run (%s)
sv_SE: Nästa körning (%s)

en: Hook
sv_SE: Åtgärds-hook

en: There are no schedules.
sv_SE: Det finns inga scheman.

en: This schedule is added by another plugin and cannot be deleted
sv_SE: Detta schema är tillagt av ett annat tillägg och kan inte tas bort

en: This is a WordPress core schedule and cannot be deleted
sv_SE: Detta är ett schema för WordPress kärna och kan inte tas bort

note: translators: %s: Schedule name
en: Unknown (%s)
sv_SE: Okänd (%s)

en: Search Hook Names
sv_SE: Sök namn på åtgärds-hook

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to save the cron event %s.
sv_SE: Misslyckades att spara Cron-händelsen %s.

en: Deleted the selected cron events.
sv_SE: Tog bort de valda cron-händelserna.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Deleted the cron event %s.
sv_SE: Tog bort Cron-händelsen %s.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Saved the cron event %s.
sv_SE: Sparade Cron-händelsen %s.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: There are no %s cron events to delete.
sv_SE: Det finns ingen %s Cron-händelse att ta bort.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Deleted all %s cron events.
sv_SE: Tog bort alla %s Cron-händelser.

en: Edit Cron Event
sv_SE: Redigera Cron-händelse

en: Add Event
sv_SE: Lägg till händelse

en: Update Event
sv_SE: Uppdatera händelse

note: translators: %s: The name of the plugin that controls the running of cron events.
en: WP-Cron spawning is being managed by the %s plugin.
sv_SE: Tillägget %s hanterar initiering av WP-Cron.

note: translators: %s: The name of the cron schedule.
en: Added the cron schedule %s.
sv_SE: Lade till Cron-schemat %s.

note: translators: %s: The name of the cron schedule.
en: Deleted the cron schedule %s.
sv_SE: Tog bort Cron-schemat %s.

en: Schedules
sv_SE: Scheman

en: Events
sv_SE: Händelser

en: Tomorrow
sv_SE: I morgon

en: Now
sv_SE: Nu

en: You are not allowed to delete PHP cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att radera händelser i PHP Cron.

en: You are not allowed to edit PHP cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att redigera händelser i PHP Cron.

note: translators: 1, 2, and 3: Example values for an input field.
en: Use a JSON encoded array, e.g. %1$s, %2$s, or %3$s
sv_SE: Använd en JSON-kodad array, t.ex. %1$s, %2$s eller %3$s

note: translators: The PHP tag name
en: The opening %s tag must not be included.
sv_SE: Den inledande taggen %s får inte ingå.

en: This custom schedule is in use and cannot be deleted
sv_SE: Detta anpassade schema används och kan inte raderas

en: Action
sv_SE: Åtgärd

en: You cannot add, edit, or delete PHP cron events because your user account does not have the ability to edit files.
sv_SE: Du kan inte lägga till, redigera eller ta bort PHP Cron-händelser eftersom ditt användarkonto inte har åtkomst till redigering av filer.

note: translators: %s Timezone name.
en: Timezone: %s
sv_SE: Tidzon: %s

en: Arguments (optional)
sv_SE: Argument (valfritt)

en: Event Name (optional)
sv_SE: Händelsens namn (valfritt)

note: translators: %s: The name of the PHP constant that is set.
en: The %s constant is set to true.
sv_SE: Konstanten %s har värdet ”true”.

note: translators: %s: The name of the PHP constant that is set.
en: The %s constant is set to true. WP-Cron spawning is disabled.
sv_SE: Konstanten %s har värdet ”true”. Initiering via WP-Cron är inaktiverad.

note: translators: %s: The HTTP response code.
en: Unexpected HTTP response code: %s
sv_SE: Oväntad HTTP-svarskod: %s

en: Add Cron Schedule
sv_SE: Lägg till Cron-schema

en: Cron Events
sv_SE: Cron-händelser

en: You are not allowed to add new PHP cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att lägga till nya händelser i PHP Cron.

en: now
sv_SE: nu

note: translators: %s: The number of seconds in an interval of time.
en: %s second | %s seconds
sv_SE[0]: %s sekund
sv_SE[1]: %s sekunder

note: translators: %s: The number of minutes in an interval of time.
en: %s minute | %s minutes
sv_SE[0]: %s minut
sv_SE[1]: %s minuter

note: translators: %s: The number of hours in an interval of time.
en: %s hour | %s hours
sv_SE[0]: %s timme
sv_SE[1]: %s timmar

note: translators: %s: The number of days in an interval of time.
en: %s day | %s days
sv_SE[0]: %s dag
sv_SE[1]: %s dagar

note: translators: %s: The number of weeks in an interval of time.
en: %s week | %s weeks
sv_SE[0]: %s vecka
sv_SE[1]: %s veckor

note: translators: %s: The number of months in an interval of time.
en: %s month | %s months
sv_SE[0]: %s månad
sv_SE[1]: %s månader

note: translators: %s: The number of years in an interval of time.
en: %s year | %s years
sv_SE[0]: %s år
sv_SE[1]: %s år

en: Run now
sv_SE: Kör nu

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: PHP Code
sv_SE: PHP-kod

en: None
sv_SE: Inget

en: Next Run
sv_SE: Nästa körning

en: Hook Name
sv_SE: Namn på åtgärds-hook

en: Add Cron Event
sv_SE: Lägg till Cron-händelse

en: Add New Cron Event
sv_SE: Lägg till ny Cron-händelse

note: translators: %s: Error message text.
en: There was a problem spawning a call to the WP-Cron system on your site. This means WP-Cron events on your site may not work. The problem was: %s
sv_SE: Det gick inte att initiera något anrop till systemet WP-Cron på din webbplats. Det innebär att WP-Cron-åtgärder på din webbplats kanske inte fungerar. Felmeddelandet var: %s

en: Interval (seconds)
sv_SE: Intervall (sekunder)

en: Internal Name
sv_SE: Internt namn

en: Delete
sv_SE: Ta bort

en: Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: Interval
sv_SE: Intervall

en: Cron Schedules
sv_SE: Cron-scheman

en: You are not allowed to run cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att köra Cron-händelser.

en: You are not allowed to delete cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att lägga till nya Cron-händelser.

en: You are not allowed to delete cron schedules.
sv_SE: Du saknar behörighet att ta bort Cron-scheman.

en: You are not allowed to add new cron schedules.
sv_SE: Du saknar behörighet att lägga till nya Cron-scheman.

en: You are not allowed to edit cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att redigera Cron-händelser.

en: You are not allowed to add new cron events.
sv_SE: Du saknar behörighet att lägga till nya Cron-händelser.

en: Non-repeating
sv_SE: Ingen upprepning

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to the delete the cron event %s.
sv_SE: Cron-händelsen %s kunde inte tas bort.

note: translators: %s: The name of the cron event.
en: Failed to the execute the cron event %s.
sv_SE: Cron-händelsen %s kunde inte köras.
