Themes - Twenty Fifteen - en to el_GR translation catalogue (71 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
el_GR: Το προεπιλεγμένο θέμα 2015 ειναι καθαρό, εστιάζει στο ιστολόγιο, και είναι σχεδιασμένο για σαφήνεια. H απλή τυπογραφία του Twenty Fifteen είναι αναγνώσιμη σε μια ευρεία ποικιλία μεγεθών οθόνης, και είναι κατάλληλη για πολλές γλώσσες. Το σχεδιάσαμε προσέγγιζοντας το με πρώτη σκεψη το κινητο, που σημαίνει ότι το περιεχόμενό σας παίρνει το κέντρο της σκηνής, ανεξάρτητα από το εάν οι επισκέπτες σας φτάνουν από το smartphone, tablet, laptop, ή επιτραπέζιο υπολογιστή.

en: Light Blue
el_GR: Ανοιχτό μπλε

en: Light Gray
el_GR: Ανοιχτό Γκρι

en: Dark Gray
el_GR: Σκούρο Γκρι

en: White
el_GR: Λευκό

en: Light Pink
el_GR: Ανοιχτό Ροζ

en: Dark Brown
el_GR: Σκούρο Καφέ

en: Bright Blue
el_GR: Φωτεινό Μπλε

en: Medium Pink
el_GR: Ροζ

en: Blue Gray
el_GR: Μπλε Γκρι

en: Dark Purple
el_GR: Σκούρο Μωβ

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Μία σκέψη στο &ldquo;%s&rdquo;

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
el_GR: Αφήστε το σχόλιό σας<span class="screen-reader-text"> στο %s</span>

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous post:
el_GR: Προηγούμενο άρθρο:

en: Previous
el_GR: Προηγούμενες

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next post:
el_GR: Επόμενο άρθρο:

en: Next
el_GR: Επόμενη

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

[ctx: Used before full size attachment link.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Full size
el_GR: Πλήρη μέγεθος

[ctx: Used before tag names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
el_GR: Ετικέτες

[ctx: Used before category names.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

[ctx: Used before post author name.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Author
el_GR: Συντάκτης

[ctx: Used before post format.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Format
el_GR: Μορφή

[ctx: Used before publish date.]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posted on
el_GR: Δημοσιεύτηκε την

en: Featured
el_GR: Επιλεγμένα

en: Newer Comments
el_GR: Νεώτερα σχόλια

en: Older Comments
el_GR: Παλιότερα σχόλια

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

en: Blue
el_GR: Μπλε

en: Purple
el_GR: Μωβ

en: Pink
el_GR: Ροζ

en: Yellow
el_GR: Κίτρινο

en: Dark
el_GR: Σκούρο

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Header and Sidebar Background Color
el_GR: Χρώμα Παρασκηνίου Επικεφαλίδας και Πλευρικής Στήλης

en: Header and Sidebar Text Color
el_GR: Χρώμα Κειμένου Επικεφαλίδας και ΠΛάγιας Στήλης

en: Applied to the header on small screens and the sidebar on wide screens.
el_GR: Εφαρμόζεται στην επικεφαλίδα στις μικρότερες οθόνες και στην πλάγια στήλη στις πιο πλατιές.

en: Base Color Scheme
el_GR: Βασικό Χρωματικό Θέμα

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
el_GR: <span class="meta-nav">Δημοσιεύθηκε στο</span><span class="post-title">%title</span>

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Fifteen requires at least WordPress version 4.1. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: Το Twenty Fifteen απαιτεί τουλάχιστον την έκδοση 4.1 του WordPress. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιείτε την έκδοση %s. Παρακαλούμε αναβαθμίστε και προσπαθήστε ξανά.

en: Next Image
el_GR: Επόμενη εικόνα

en: Previous Image
el_GR: Προηγούμενη εικόνα

en: Menu and widgets
el_GR: Μενού και μικροεφαρμογές

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση σε περιεχόμενο

note: translators: Hidden accessibility text.
en: expand child menu
el_GR: επέκταση του μενού απόγονος

note: translators: Hidden accessibility text.
en: collapse child menu
el_GR: άνοιγμα υπό-μενού

[ctx: Inconsolata font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Inconsolata, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: off

[ctx: Noto Serif font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Serif, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: off

[ctx: Noto Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Noto Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: off

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές εδώ ώστε να εμφανιστούν στην πλευρική στήλη.

en: Widget Area
el_GR: Περιοχή μικροεφαρμογών

en: Social Links Menu
el_GR: Μενού Συνδέσμων Κοινωνικών Δικτύων

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
el_GR: Κατασκευασμένο με %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπάμαι, αλλά τίποτα δεν βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμος να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: Nothing Found
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s
el_GR: Συνεχίστε την ανάγνωση %s

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειστά.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σκέψη στο&ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σκέψεις στο &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s

en: Published by
el_GR: Δημοσιεύθηκε από

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
el_GR: Σελίδα

en: Next page
el_GR: Επόμενη Σελίδα

en: Previous page
el_GR: Προηγούμενη σελίδα

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Στην τοποθεσία αυτή δεν βρέθηκε τίποτα. Μήπως να δοκιμάσετε την αναζήτηση;

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
el_GR: Ωπα! Αυτή η σελίδα δε βρέθηκε.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
el_GR: ομάδα WordPress
