Themes - Twenty Seventeen - en to sv_SE translation catalogue (88 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
sv_SE: Twenty Seventeen livar upp din webbplats med inlevelsefulla utvalda bilder och subtila animationer. Temat är anpassat för företagswebbplatser och innehåller flera sektioner på förstasidan samt widgets, menyer för sidor och länkar till sociala nätverk, ett logotyputrymme och mycket mer. Anpassa temats oregelbundna rutnät med ett eget färgschema och visa upp olika typer av media i ett passande inläggsformat. Vårt standardtema för 2017 fungerar utmärkt på många olika språk, kan hantera alla typer av användningsområden och ser fantastiskt ut i alla typer av webbläsare.

en: Contact us
sv_SE: Kontakta oss

en: We are proud to serve outstanding clients.
sv_SE: Vi är stolta över de fantastiska kunder vi har.

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Video Production
sv_SE: Videoproduktion

en: Marketing &amp; SEO
sv_SE: Marknadsföring och SEO

en: Content Strategy
sv_SE: Innehållsstrategi

en: Web Development
sv_SE: Webbutveckling

en: Services
sv_SE: Tjänster

en: Strategy
sv_SE: Strategi

en: Direct Light
sv_SE: Direkt ljus

en: Images with Link
sv_SE: Bilder med länk

en: Need a website? We&#39;ve got you covered. Our design team will create a stunning design to transform your brand.
sv_SE: Behöver du en webbplats? Vi kan hjälpa dig. Vårt designteam kan skapa en fantastisk design som omvandlar ert varumärke.

en: Web Design
sv_SE: Webbdesign

en: White border
sv_SE: Vit ram

en: See Case Study
sv_SE: Se en fallstudie

en: Communicate your purpose and goals with a beautiful logo that encapsulates your business.
sv_SE: Kommunicera ert syfte och mål med en vacker logotyp som beskriver företaget.

en: Branding
sv_SE: Varumärkesbyggande

en: Black Stripes
sv_SE: Svarta ränder

en: Images with Text and Link
sv_SE: Bilder med text och länk

en: Our Services
sv_SE: Våra tjänster

en: Attract Leads with Marketing Campaigns that Work
sv_SE: Locka nya leads med marknadsföringskampanjer som fungerar

en: Large Heading with Button
sv_SE: Stor rubrik med knapp

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
sv_SE: Lägg till widgetar här som kommer att visas i sidokolumnen för blogginlägg och arkivsidor.

en: Blog Sidebar
sv_SE: Sidokolumn för blogg

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Scroll down to content
sv_SE: Rulla ned till innehållet

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
sv_SE: Kaffe

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
sv_SE: Macka

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Pause background video
sv_SE: Pausa bakgrundsvideo

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Play background video
sv_SE: Spela bakgrundsvideo

note: translators: %s: The section ID.
en: Front Page Section %s Placeholder
sv_SE: Platshållare för förstasidessektionen %s

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
sv_SE: När två-kolumnsläget används visas sidans titel i ena kolumnen och innehållet i den andra.

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next Post
sv_SE: Nästa inlägg

en: Posts
sv_SE: Inlägg

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Tags
sv_SE: Taggar

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Categories
sv_SE: Kategorier

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
sv_SE: <span class="screen-reader-text">Publicerat</span> %s

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
sv_SE: av %s

en: Please define an SVG icon filename.
sv_SE: Ange ett filnamn för SVG-ikonen.

en: Please define default parameters in the form of an array.
sv_SE: Ange standard-parametrar i form av en array.

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
sv_SE: Välj sidor som ska framhävas i varje sektions rullgardinsmenyer. Lägg till en bild i en sektion genom att ställa in en utvald bild i sidredigeraren. Tomma sektioner visas ej.

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
sv_SE: Innehåll för förstasidessektion %d

en: Two Column
sv_SE: Två kolumner

en: One Column
sv_SE: En kolumn

en: Page Layout
sv_SE: Sidlayout

en: Theme Options
sv_SE: Temainställningar

en: Custom
sv_SE: Anpassad

en: Light
sv_SE: Ljust

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Default Header Image
sv_SE: Standard-sidhuvudsbild

en: Footer 2
sv_SE: Sidfot 2

en: Add widgets here to appear in your footer.
sv_SE: Lägg till widgets som ska visas i sidfoten här.

en: Footer 1
sv_SE: Sidfot 1

en: Top Menu
sv_SE: Toppmeny

en: Reply
sv_SE: Svara

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar inte som om vi kan hitta det du letar efter. Kanske kan en sökning hjälpa.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%s">Kom igång här</a>.

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittades

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous Post
sv_SE: Föregående inlägg

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous
sv_SE: Föregående

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next
sv_SE: Nästa

[ctx: submit button]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search
sv_SE: Sök

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sv_SE: Sök &hellip;

[ctx: label]
note: translators: Hidden accessibility text.
en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
sv_SE: Sökresultat för: %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Fortsätt läsa<span class="screen-reader-text"> ”%s”</span>

en: Dark
sv_SE: Mörkt

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
sv_SE: Twenty Seventeen kräver minst version 4.7 av WordPress. Du kör version %s. Vänligen uppdatera WordPress och försök igen.

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Redigera<span class="screen-reader-text"> ”%s”</span>

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Menu
sv_SE: Meny

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Collapse child menu
sv_SE: Minimera undermeny

en: Expand child menu
sv_SE: Expandera undermeny

en: Social Links Menu
sv_SE: Meny för sociala länkar

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
sv_SE: Drivs med %s

en: Footer Social Links Menu
sv_SE: Social länkmeny sidfot

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
sv_SE[0]: %1$s svar på ”%2$s”
sv_SE[1]: %1$s svar på ”%2$s”

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
sv_SE: Ett svar på ”%s”

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Page
sv_SE: Sida

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Next page
sv_SE: Nästa sida

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Previous page
sv_SE: Föregående sida

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sv_SE: Det verkar inte som något kunde hittas för den här platsen. Testa en sökning kanske?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
sv_SE: Hoppsan! Den sidan kan inte hittas.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sv_SE: WordPress-teamet
