Themes - Twenty Thirteen - en to da_DK translation catalogue (53 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
da_DK: 2013-temaet for WordPress tager os tilbage til bloggen, og byder på en bred vifte af indlægsformater, der hver især er smukke på deres egen unikke måde. Designet bugner med detaljer – med alt lige fra en levende farvesammensætning og matchende header-billeder til en smuk typografi og ikoner, samt et fleksibelt layout der ser godt ud på enhver enhed, stor eller lille.

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
da_DK: %s arkiver

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
da_DK: Tag-arkiv: %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
da_DK: Søgeresultater for: %s

[ctx: header image description]
en: Star
da_DK: Stjerne

[ctx: header image description]
en: Diamond
da_DK: Diamant

[ctx: header image description]
en: Circle
da_DK: Cirkel

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
da_DK: Twenty Thirteen kræver mindst WordPress version 3.6. Du bruger version %s. Opdater og prøv igen.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Næste <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
da_DK: <span class="meta-nav">&larr;</span> Forrige

en: Full resolution
da_DK: Fuld opløsning

en: Link to full-size image
da_DK: Link til billedet i fuld størrelse

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
da_DK: Hop til indhold

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
da_DK: Permalink til %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
da_DK: %1$s den %2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
da_DK: Vis alle indlæg af %s

en: Sticky
da_DK: Fastgjort

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
da_DK: Indlægsnavigation

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Nyere indlæg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
da_DK: <span class="meta-nav">&larr;</span> Ældre indlæg

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
da_DK: Indlægsnavigation

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
da_DK: Vises på indlæg og sider i sidebaren.

en: Secondary Widget Area
da_DK: Sekundære widget-område

en: Appears in the footer section of the site.
da_DK: Vises i footer sektionen på siden.

en: Main Widget Area
da_DK: Primært widget område

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
da_DK: Side %s

en: Navigation Menu
da_DK: Navigationsmenu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
da_DK: Drevet af %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
da_DK: Beklager, men din søgning gav ingen resultater. Prøv igen med nogle andre søgeord.

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: View all % comments
da_DK: Vis alle % kommentarer

en: One comment so far
da_DK: Én kommentar indtil videre

en: Leave a comment
da_DK: Skriv en kommentar

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Pages:
da_DK: Sider:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Læs videre %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Newer Comments &rarr;
da_DK: Nyere kommentarer &rarr;

en: &larr; Older Comments
da_DK: &larr; Ældre kommentarer

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
da_DK: Kommentar navigation

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
da_DK: Kategoriarkiv: %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
da_DK: Alle indlæg af %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da_DK: Vis alle indlæg af %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
da_DK: Om %s

en: Archives
da_DK: Arkiver

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
da_DK: Årsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
da_DK: Månedsarkiv: %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
da_DK: Dagsarkiv: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
da_DK: Det ser ud til, at vi ikke kan finde det, du leder efter. Måske vil en søgning hjælpe.

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
da_DK: Dette er lidt pinligt, er det ikke?

en: Not Found
da_DK: Ikke fundet

note: Author of the theme
en: the WordPress team
da_DK: holdet bag WordPress
