Themes - Twenty Thirteen - en to el_GR translation catalogue (73 entries)

note: Description of the theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
el_GR: Το θέμα 2013 (Twenty Thirteen) κάνει επιστροφή στο ιστολόγιο, με ένα ευρύ φάσμα τύπων άρθρων που προβάλλονται ο καθένας με τον δικό του μοναδικό τρόπο. Το θέμα προτείνει ένα ζωηρό χρωματικό σχήμα με αντίστοιχες πολύχρωμες εικόνες και ειδικά σχεδιασμένα εικονίδια, και διαρρύθμιση που προσαρμόζεται σε κάθε είδους συσκευή, μικρή ή μεγάλη.

en: Colonies
el_GR: Αποικίες

en: Space
el_GR: Διάστημα

en: Discover More
el_GR: Ανακαλύψτε περισσότερα

[ctx: comments title]
note: translators: %s: The post title.
en: One thought on &ldquo;%s&rdquo;
el_GR: Μια σκέψη στο &ldquo;%s&rdquo;

en: Beige
el_GR: Μπεζ

en: Dark Brown
el_GR: Σκούρο καφέ

en: Dark Gray
el_GR: Σκούρο γκρι

en: Light Brown
el_GR: Ανοικτό Καφέ

en: Light Orange
el_GR: Ανοιχτό πορτοκαλί

en: Medium Brown
el_GR: Μέτριο καφέ

en: Medium Orange
el_GR: Μεσαίο πορτοκαλί

en: Off-white
el_GR: Υπόλευκο

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: White
el_GR: Λευκό

en: Yellow
el_GR: Κίτρινο

note: translators: %s: Post format name.
en: %s Archives
el_GR: Αρχείο %s

note: translators: Tag title.
en: Tag Archives: %s
el_GR: Αρχείο ετικέτας %s

note: translators: %s: Search query.
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

[ctx: header image description]
en: Star
el_GR: Αστέρια

[ctx: header image description]
en: Diamond
el_GR: Ρόμβοι

[ctx: header image description]
en: Circle
el_GR: Κύκλοι

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
el_GR: Το Twenty Thirteen προαπαιτεί WordPress έκδ. 3.6 ή νεότερη. Τώρα έχετε την έκδ. %s. Αναβαθμίστε το WordPress και δοκιμάστε πάλι.

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Επόμενη <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενη

en: Full resolution
el_GR: Πλήρης ανάλυση

en: Link to full-size image
el_GR: Σύνδεσμος προς πλήρες μέγεθος εικόνας

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση σε περιεχόμενο

en: Menu
el_GR: Μενού

note: translators: %s: Post title.
en: Permalink to %s
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος του %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
note: translators: 1: Post format name, 2: Date.
en: %1$s on %2$s
el_GR: %1$s στις%2$s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s

en: Sticky
el_GR: Μόνιμα 1η σελίδα

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Επόμενα άρθρα <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενα άρθρα

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Posts navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
el_GR: Εμφανίζεται στην πλευρική στήλη σε σελίδες και άρθρα.

en: Secondary Widget Area
el_GR: Δευτερεύουσα περιοχή μικροεφαρμογών

en: Appears in the footer section of the site.
el_GR: Εμφανίζεται στο υποσέλιδο του ιστοχώρου.

en: Main Widget Area
el_GR: Βασική περιοχή μικροεφαρμογών

note: translators: %s: Page number.
en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

[ctx: Bitter font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: off

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el_GR: off

en: Navigation Menu
el_GR: Μενού πλοήγησης

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
el_GR: Κατασκευασμένο με %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
el_GR: Η αναζήτηση δεν βρήκε κάτι με τους όρους που θέσατε. Θέλετε να δοκιμάσετε διαφορετικούς όρους;

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
el_GR: Έτοιμος να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; <a href="%s">Ξεκινήστε εδώ</a>.

en: Nothing Found
el_GR: Κανένα αποτέλεσμα

en: View all % comments
el_GR: Δείτε όλα τα % σχόλια

en: One comment so far
el_GR: Ένα σχόλιο

en: Leave a comment
el_GR: Σχολιάστε

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια ανάγνωσης %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι κλειστά.

en: Newer Comments &rarr;
el_GR: Νεότερα σχόλια →

en: &larr; Older Comments
el_GR: ← Παλαιότερα σχόλια

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

[ctx: comments title]
note: translators: 1: The number of comments, 2: The post title.
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σχόλιο στο &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σχόλια στο &ldquo;%2$s&rdquo;

note: translators: %s: Category title.
en: Category Archives: %s
el_GR: Αρχείο κατηγορίας %s

note: translators: %s: Author display name.
en: All posts by %s
el_GR: Όλα τα άρθρα του/της %s

note: translators: %s: Author display name.
en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

note: translators: %s: Author display name.
en: About %s
el_GR: Σχετικά με %s

en: Archives
el_GR: Αρχείο

note: translators: %s: Date.
en: Yearly Archives: %s
el_GR: Αρχείο έτους %s

note: translators: %s: Date.
en: Monthly Archives: %s
el_GR: Αρχείο μηνός %s

note: translators: %s: Date.
en: Daily Archives: %s
el_GR: Αρχείο ημέρας %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
el_GR: Στην τοποθεσία αυτή δεν βρέθηκε τίποτα. Μήπως να δοκιμάσετε την αναζήτηση;

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
el_GR: Συγγνώμη!

en: Not Found
el_GR: Δεν βρέθηκε

note: Author of the theme
en: the WordPress team
el_GR: ομάδα WordPress
