Themes - Twenty Thirteen - en to th translation catalogue (59 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
th: ธีม 2013 สำหรับเวิร์ดเพรสนั้นได้นำเรากลับไปยังรูปแบบของบล็อก  ซึ่งตอบสนองกับชนิดเรื่องหลากหลายชนิด  ซึ่งแต่ละชนิดก็แสดงผลในรูปแบบที่แตกต่างกันไป  รายละเอียดการออกแบบที่มากมาย  เริ่มด้วยการใช้เฉดสีต่าง ๆ และรูปส่วนหัวที่เข้ากัน  ตัวอักษรและรูปไอคอนที่สวยงาม  รูปแบบที่ยืดหยุ่นและดูดีในทุก ๆ อุปกรณ์ไม่ว่าเล็กหรือใหญ่

en: %s Archives
th: %s คลังเก็บ

en: Tag Archives: %s
th: คลังเก็บป้ายกำกับ: %s

en: Search Results for: %s
th: ผลลัพท์การค้นหาสำหรับ: %s

[ctx: header image description]
en: Star
th: ดาว

[ctx: header image description]
en: Diamond
th: เพชร

[ctx: header image description]
en: Circle
th: วงกลม

en: Twenty Thirteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
th: Twenty Thirteen ต้องการเวิร์ดเพรสอย่างน้อย รุ่น 3.6  คุณกำลังใช้รุ่น %s  กรุณาอัปเกรดและลองใหม่อีกครั้ง

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
th: ต่อไป <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
th: <span class="meta-nav">&larr;</span> ก่อนหน้า

en: Full resolution
th: การแสดงผลแบบละเอียดเต็มที่

en: Link to full-size image
th: ลิงก์ไปยังรูปภาพขนาดใหญ่สุด

en: <span class="attachment-meta">Published on <time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> in <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>
th: <span class="attachment-meta">เผยแพร่ บน<time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time> ใน <a href="%3$s" title="Return to %4$s" rel="gallery">%5$s</a></span>

en: Skip to content
th: ข้ามไปยังเนื้อหา

en: Menu
th: เมนู

en: Permalink to %s
th: ลิงก์ถาวรไป %s

[ctx: 1: post format name. 2: date]
en: %1$s on %2$s
th: %1$s บน %2$s

en: View all posts by %s
th: ดูเรื่องทั้งหมดของ %s

en: Sticky
th: ปักหมุด

en: Post navigation
th: เมนูนำทางเรื่อง

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
th: เรื่องที่ใหม่กว่า <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
th: <span class="meta-nav">&larr;</span> เรื่องที่เก่ากว่า

en: Posts navigation
th: เรื่องนำทาง

en: Appears on posts and pages in the sidebar.
th: ปรากฎบนเรื่องหรือหน้าในด้านข้าง

en: Secondary Widget Area
th: พื้นที่ widget รอง

en: Appears in the footer section of the site.
th: ปรากฎอยู่ในส่วนล่างของเว็บไซต์

en: Main Widget Area
th: พื้นที่วิดเจ็ตหลัก

en: Page %s
th: หน้า %s

[ctx: Bitter font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Bitter, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
th: เปิด

[ctx: Source Sans Pro font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Source Sans Pro, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
th: เปิด

en: Navigation Menu
th: เมนูนำทาง

en: Proudly powered by %s
th: ภูมิใจนำเสนอโดย %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
th: ดูเหมือนว่าเราไม่มีสิ่งที่คุณกำลังหาอยู่  บางทีคำสั่งค้นหาอาจช่วยคุณได้

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with different keywords.
th: ขอโทษครับ  แต่ไม่มีสิ่งใดตรงกับเงื่อนไขการค้นหาของคุณ  โปรดลองใหม่อีกครั้งด้วยคำค้นหาอื่น

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
th: พร้อมที่จะเผยแพร่เรื่องแรกของคุณหรือไม่? <a href="%1$s">เริ่มใช้งานที่นี่</a>

en: Nothing Found
th: ไม่พบสิ่งใด

en: View all % comments
th: ดู % ความเห็นทั้งหมด

en: One comment so far
th: มีหนึ่งความเห็นในตอนนี้

en: Leave a comment
th: ใส่ความเห็น

en: Edit
th: แก้ไข

en: Pages:
th: หน้า:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
th: อ่านเพิ่มเติม %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Comments are closed.
th: ความเห็นถูกปิด

en: Newer Comments &rarr;
th: ความเห็นที่ใหม่กว่า &rarr;

en: &larr; Older Comments
th: &larr; ความเห็นที่เก่ากว่า

en: Comment navigation
th: เมนูนำทางความเห็น

[ctx: comments title]
en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
th[0]: %1$s คิดบน &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
th: คลังเก็บหมวดหมู่: %s

en: All posts by %s
th: เรื่องทั้งหมดโดย %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
th: ดูเรื่องทั้งหมดโดย %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: About %s
th: เกี่ยวกับ %s

en: Archives
th: คลังเก็บ

en: Yearly Archives: %s
th: คลังเก็บแบบปี: %s

en: Monthly Archives: %s
th: คลังเก็บรายเดือน: %s

en: Daily Archives: %s
th: คลัีงเก็บรายวัน: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
th: ดูเหมือนว่าไม่มีสิ่งใดอยู่ที่หน้านั้น  คุณอาจอยากลองใช้คำสั่งค้นหา

en: This is somewhat embarrassing, isn&rsquo;t it?
th: นี่เป็นสิ่งน่าละอายนัก  ใช่รึไม่?

en: Not Found
th: ไม่พบ

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
th: ทีมงานเวิร์ดเพรสไทย
